Reklama

pátek 28. srpna 2020

Na ČT24 redaktor polské televize z Moskvy informuje o dění v Bělorusku

-ps-

28. 8. 2020 PrvníZprávy 

Zpravodajství České televize nepřestává udivovat svými informačními zdroji. Už po několikáté se na obrazovce zpravodajství objevil polský redaktor TVP Tomasz Dawid Jedruchów, který z Moskvy v češtině s poským přízvukem informuje o dění v Bělorusku. Proč není v Rusku český redaktor ČT?

Obrázek z České televize


Proč není v Rusku český redaktor ČT?

„To by možná zajímalo i více koncesionářů České televize. Dlouholetý zpravodaj České televize v Moskvě Miroslav Karas se stal šéfem ostravského studia ČT a na jeho místo zatím nikdo nenastoupil," konstatoval student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.


Možná to má spojitost s pandemií, která se v Rusku rozjela v daleko rozsáhlejší podobě než v tuzemsku?

„Patrně tomu tak bude. Ti, kteří sledují často zpravodajství ČT, neboť si jej koncesionářskými poplatky platí, zachytili zprávu, že Karasův nástupce má být redaktor Karel Rožánek, ale ten nás místo, aby byl v Moskvě, informuje o dění v české armádě. Divák nezná souvislosti, proč třeba z Moskvy neinformuje českého diváka třeba nějaký zpravodaj Českého rozhlasu pokud tam je nebo redaktoři ze slovenských médií, pokud tam jsou, ale diví se, proč Polák z Moskvy informuje o dění v Bělorusku."


A proč vám vadí zrovna Polák?

„Všichni víme, jak se na dění v Bělorusku dívají Poláci všeobecně. Nic proti tomu redaktorovi samotnému, ale takto vyřešené zpravodajství od člověka, jehož předchozí práci nikdo z diváků nezná, je nevěrohodné.

To u Miroslava Karase jeho vrstevníci alespoň věděli, že si základní vojenskou službu odkroutil v redakci Obrany lidu v době hlubokého rozvinutého socialismu, což byla hodně elitní vojna, kterou si užívali jen prověření soudruzi. Ale kdo je Tomasz Dawid Jedruchów?"


A jak se díváte na zprostředkovávání informací z Běloruska?

„Je podivné a je z něho cítit, komu ČT fandí. To, že Česko prostřednictvím ministerstva zahraničních věcí financuje opozici stávajícího běloruského režimu, ještě neznamená, že by český televizní divák neměl znát argumenty a projevy prezidenta Lukašenka, na jehož straně je přibližně stejný možná i větší počet obyvatel Běloruska. Ty informace ČT poskytuje v podobě dvou nebo i tří vět, zatímco jakási opozice má větší prostor pro prezentaci."


Co dodat ...


80 komentářů :

 1. Zvykli jsme si na Pazderku a Karase, jenže pánové pravděpodobně nedostali další akreditaci. Proč, to už se z ČT nedozvíme ale můžeme jen domýšlet. Stejně tak naše republika neuděluje akreditaci novinářům o kterých má pochybnosti.Máme tam i další "novináře", ale ti už nejsou tak "protiputinovští".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale my vime proc, aspon ti z nas, kdo si to pamatuji. Ti dva rusti novinari, kterym na jare 2016 zamini neprodlouzilo akreditaci byli Kuranov a Sněgirjov. A Rusko jako vzdy odpovedelo reciprocne. Nekde jsem zachytil, ze kdyz to pujde dobre, tak nejaky redaktor CT ziska akreditaci na podzim.

   At mi ale nikdo nevyklada, ze se v Rusku nepohybuje zadny cesky freelancer. Je hodne okate, ze si najali Polaka, u ktereho nikdy nehrozi, ze v zivem prenosu rekne neco necekaneho, co by mohlo redaktora ve studiu zaskocit...

   Smazat
  2. Vážení,
   mnozí ještě stále nepochopili, že mají nasávat tu jedinou, krystalicky čistou pravdu, kterou přináší zpravodajství ČT. Je třeba se "podívat" prostřednictvím internetu (dokud to ještě jde)a najít ty správně vyhledávače a přečíst si i jiné pohledy na dění ve světě.

   Smazat
  3. 23:48 drtivé většině ČT stačí, protože informuje dostatečně, v plné šíři a pravdivě.

   Smazat
  4. To je mi otazka.
   Jak jinak by dostal reditel televize sve miliony rocne.
   Je vubec na spatne placene a hlouposti posedle fake media feministky reporterky , ktere musi mit na kazdou relaci uplne novy model satu , atd.spoleh ?
   A v cizi zemi je to tak nepohodlne a vetsinou nebezpecne. Co by si tam pocaly a rozdmychavat nenavist je tak nebezpecne..Lepsi je kancelar a snazive opakovat lzi , ktere jim vyse zmineni reditele=milionari rozkazou.

   Smazat
  5. 13:09 právě jste se umístil na první příčce soutěže "Vtip dne" :-)

   Smazat
 2. Bělorusko je poslední zemí v Evropě , kterou západní kapitalisti ještě nerozkradli !

  OdpovědětSmazat
 3. Co dodat? a proč bychom měli číst názory nějakého anonymního, údajně studenta politologie? Jděte se vycpat.

  OdpovědětSmazat
 4. Copak,Pšonek se chystá zrestituaovat Bělosrusko,že tam strká pseudonovináře????!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polsku jde o ekonomické přežití, proto ta angažovanost směrem k Ukrajině a Bělorusku. Polsko by se rádo opět zmocnilo jejich území, která obsadilo po válce v r. 1920 (a které se vrátily do SSSR v r. 1939). Polská ekonomika jde již dva roky do kytek, protože od r. 1990 Polsko žilo z dotací a úvěrů EU. Od r. 2021 přestanou téct dotace a bude třeba vracet úvěry. V Polsku se ten ekonomický držkopád zrychlí již na podzim, proto Polsko musí urychleně hledat takové trhy, které by mu v budoucnu umožnily odchod z EU!. Běloruská a ukrajinská kolonie Polska se k tomu budou skvěle hodit. Polsko získá jejich příjem z tranzitních poplatků (proto ten zuřivý odpor proti Nord Stream 2). Polsko plánuje obnovu „Rzecz-Pospolita“ (Polsko, Litva, Bělorusko, Ukrajina) a stalo se tak jediným tranzitním prostorem mezi Ruskem a EU „od moře do moře“. Každý, kdo jim v tom chce pomáhat, je korunovaný hlupák, Babiše nevyjímaje 😊

   Smazat
 5. V pořadech Solovjeva na ruské TV často vystupují i polští novináři. Málokdy se vidí tolik fanatismu, který oni předvádějí. Žene je obrovská nenávist k rusům, překrucují fakta z historie a uráží. V pořadu vystupuje i americký historik a i ten často kroutí nevěřícně hlavou. Myslím, že i my z ČR bychom si měli dát pozor na naše sousedy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu Polák Korejba se opravdu chová jako v roce 1612, ale lahůdkou je Satanovský nebo Kedmi.

   Smazat
  2. 15:01 domnívám se, že ty polské zaťaté a nesnášenlivé negramoty pouštějí v TV zcela záměrně, aby Rusům nebylo líto, o jaké to přišli "přátele" (jinak děvky prodejné) ze socialistického bloku :-)

   Smazat
  3. 18:00 z podobného důvodu tam uvedli blázna z Řeporyjí a jednou tam byl i Joch, který dštil oheň a síru.nejen na Putina a další zločince, ale i na ruský národ všeobecně. V podstatě se vysmíval a urážel je. 148 milionů lidí označil za agresivní zaostalé primitivy.

   Smazat
  4. 20;17
   Ten Řepoblijskej kripl ví, že nářez visí ve vzduchu, proto se nehrne mezi lid a když, tak pouze s ochrankou, hrdina 🤣🤣🤣

   Smazat
  5. Už první premiér ČSR Karel Kramář označil Polsko za nejnebezpečnější element pro evropský mír. Jak vidět, platí to stále.

   Smazat
  6. 21:39
   Víte kolik tady žije Rusů? A co kdyby jeden z nich byl Putinův agent?

   Smazat
  7. 20:17
   A vy pochybujete, že je Rus zaostalý??? Já ne!!
   21:39
   Tak proč ty " hrdino " nejdeš osobně dát nářez tomu " kriplovi"?? Od klávesnice, blbeček jako ty je velký " hrdina" co.
   Pana Novotného si vážím, i když je někdy extravagantní! Právě proto.

   Smazat
  8. 21:39

   Rusů je v ČR stejné množství jako muslimů.

   Smazat
  9. Trole 9:55, máš to marné, tady na Nové republice každý/á ví, že ten tvůj „pan Novotný“, je kripl ke všemu ochotný, obyčejný lidský exkrement, duše nemocná, mozek chorý, charakter mizerný. Ten se může líbit jen podobným zvrhlým týpkům.

   Smazat
  10. 9:55
   Nechci si kecy na koledu ty pinčle teplofetky Novotného!!!! Ten sere v síni, že když někdo zazvoní nejde ani otevřít dveře, takže až bude sám, dojde na něj.... dočkej času, jako husa klasu!!!!
   9;58
   muslimoODPADU máme plný Teplice, Rusko tam není žádný, banderosvoloč tam bohužel je v nedalekém množství!!!!

   Smazat
  11. 9:55 já nepochybuju, že Rus je zaostalý. Je to nejprimitivnější národ na planetě a hodně zdegenerovaný.

   21:39, 10:05 Novotnému vyhrožujete? To je docela legrace, protože on má 190 cm a váhu 130 kg. Chci vidět, jak si s ním poradíte. Každého tady by stesal dokulata. Novotný bude jednou premiérem nebo ministrem zahraničí. A myslím, že už docela brzo, protože má hodně stoupenců. Jen díky jemu rostou preference ODS.

   Smazat
  12. Nejenom K. Kramář ale už Jidřich z Valois, který jim chvíli vládl a další. U Novotného z Prasnic je to zapříčiněno účastí jejich rodiny na všech režimech a to je vždy známka zpraseného vlastenectví. Je jich většina v obou sněmovnách a státních institucích.

   Smazat
  13. Mohli by se polaci podivat na svoji minulost a na sveho vudce USA kam kde konci kazda nenavist.
   Jsou zase sluhove fasismu , jako kdyz posluhovali Hitlerovi a jak to dopadlo.
   Putin uverejnil dalsi archivy.
   Kdyz nemaji bic a bejcak nad sebou snazi se znicit sami sebe co nejdrive .

   Smazat
  14. Anonymní29. srpna 2020 13:07

   Můj ty bože. A tohle stvoření někdo naučil mlátit do klávesnice? Klobouk tedy dolů...

   Smazat
  15. 13:07
   Hmmm, takový boxovací pytel není k zahození 😂😂😂😂

   Smazat
 6. Na to se dá reagovat jen nadsázkou: Ještě snad není tak zle, pokud o dění v Čechách nereferuje Američanům redaktor německé televize z Kyjeva ... za svitu pochodní.

  OdpovědětSmazat
 7. Západní propaganda v informování o Bělorusku zcela selhala. Jestliže se u nás tvrdí, že volby byly zfalšovány, pak měli v této zemi najít někoho, kdo falšování přizná. Nemusejí přiznávat identitu takového udavače, stačilo by uvést, kde se to stalo. Samotný Lukašenko vyzýval opozici, aby na takový volební okrsek ukázala. O tom se u nás mlčí. Nezachytil jsem, že by se něco podobného stalo a výsledek hlasování by se prověřoval. Při přepočítání hlasů by se podvody prokázaly. Vždyť takový rozdíl v preferencích (80 a 20%) by se musel prokázat. Oni ti naši propagandisté si myslí, že jim lidi věří. Podle mne, na ně kašlou a myslí si svoje.

  Divím se, že Babiš, po kterém praví demokraté jedou jako po štvané škodné, nechá poslat prolhané opozici nějaké peníze. Uřvaná nacistická opozice dokáže obrátit prohrané volby ve své vítězství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. opozice nemá zájem o přepočítávání hlasů, stejně tak se mlčí o přítomnosti 200 zahraničních pozorovatelů na volbách.

   Smazat
  2. Ciachanouska měla podle exit poll 76,5% hlasů, Lukašenko 2,8%. Těch svědků o falšování jsou stovky, všichni umlčeni. Ale nebojte, ono se to jednou provalí. Byly volební okrsky, kde Lukašenka nevolil nikdo a výsledek zvrátili na 100% pro Lukašenka. Nebo okrsky, kde měl Lukašenko 4% a tak od všech odebrali 75% a dali jemu. Našly se okrsky, kde ani jiné volební lístky než s Lukašenkem nebyly. Skoro všichni voliči se ve volební místnosti obrátili zpět, ale už jejich údaje měli a tak to tam komise hodila za ně Lukašenkovi. To není ani vtipné ani nápadité a dělo se to i v předchozích volbách. Jen letos to přesáhlo všechny míry, protože Lukašenka už nevolí ani ti nejstarší.

   Smazat
  3. 16:00
   Pak by se mohli občané "našich demokratických" zemí ptát, jak to, že podvody u voleb u nás nevedou k našim vlastním Majdanům. A že těch oficiálně uvedených podvodů a nesrovnalostí u nás za těch třicet let nebylo málo!

   Smazat
  4. Trole 6:28, tebe honí do rachoty takhle brzy? TY tvoje výkony podle toho vypadají!
   K věci:
   1/ píše se česky Tichanovska. Kam chodíš na to „C“?
   2/ těm blábolům o „exdit pool“ snad ani ty nevěříš?
   3/ tvrzení Američany a Poláky krmené „opozice“ se dá věřit asi stejně jako Lukašenkovi!

   Smazat
  5. 6:28
   Ještě napiš Svyatlana Ciachanouska ať už vypadáš jako negramot, předlož jeden byť malinkatý důkaz falšování voleb v Bělorusku. Hlavně netvrď že to říkají v Bruselu, to už budeš vypadat jako jeden ze stáda ....

   Smazat
  6. 9:41, 10:03 o falšování voleb v Bělorusku jdou už léta legendy. Letos to ovšem přesáhlo všechny míry právě těmi přemrštěnými nevěrohodnými čísly, proto ty obrovské neustávající demonstrace. Lidi to prostě nasralo, protože možná by Lukašenko vyhrál, ale ani zdaleka ne tolik. V některých obvodech měl doslova jen pár procent, zatímco Ciachanouska měla v některých desítky.

   Ciachanouska se tak vyslovuje i píše v běloruštině. Proč to psát rusky?

   Smazat
  7. Světlanu Tichanovskou jsme neslyšel nikdy mluvit běloruským nářečím, ale vždy čistou ruštinou. Schválně si pusť její tiskovky z Litvy. Nebo plky z demonstrací. Prázdné fréze, ale v ruštině.

   A proč se po těch zfalšovaných volůbách nikdo z mezinárodních pozorovatelů neozval. Proč se neozval nikdo od volebních komisí?

   Proč si pořád vymýšlíš, trole?!

   Smazat
  8. 16:46 Cichanouska je BĚLORUSKA tak jako drtivá většina jejích spoluobčanů. A nejmenuje se Světlana ale Svjatlana. Tohle si zase zapamatuj ty, trole! Že ty považuješ Bělorusy za Rusy, Bělorusy ani nás nezajímá.

   O sfalšovaných volbách se hovořilo už v jejich průběhu a nejen při těchto. Ale tyhle byly výjimečné tím, že rozdíly mezi pravděpodobnou skutečností a ohlášeným výsledkem byly neuvěřitelně vysoké. Proto ty bouře, jinak by nebyly, jelikož Bělorusko je na to zvyklé. Dokonce i pro Rusko to bylo mimo slušnou míru a to už je co říct.

   Takže přestaň laskavě trollovat ty a neustále lhát. Přestaň vulgárně nadávat tomu, kdo ty tvoje lži rozkryje.

   Smazat
  9. 18:11 Pepku, nauč se česky. Neznáš ani prachsprosté základy české gramatiky. Nešlapali ti na hlavičku v Emerice? Možná jsi jenom špatně naprogramovaná umělá inteligence, ale toto určitě zvládneš: "Pepku, vyskoč!"

   Smazat
  10. 18:11
   A že Bělorusové a ta vlasdtizrádná lhářka Tichanovská nepištěla, když měl Lukašenko 86% a kde je DŮKAZ, VEŘEJNÝ A VĚROHODNÝ, ŽE BYLY VOLBY ZFALŠOVANÉ????!!!!!
   Tak se pochlub trotle!!!!

   Smazat
  11. 21:04 neumíš nic než vulgárně nadávat a ještě k tomu lžeš. Oficiální výsledek Lukašenka byl 80.1% při 84% volební účasti. Žádných 86%, tys mu ještě přidal, blbečku.
   Sám Lavrov prohlásil, že volby v Bělorusku měly daleko do ideálních. Tím s dementem jako ty končím.

   Smazat
 8. A to je Bělorusko tak nebezpečné, že přímo tam není náš redaktor? Omluva, jejich!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě tam není demokratůra alá NÁTO...
   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3461-kde-se-objevi-levy-tam-tecou-reky-krve-a-brany-pekla-se-otevrou
   https://www.arfa.cz/falesna-revoluce-v-belorusku-tri-herecky-v-bilem-jako-dalsi-metastaza-genderistickeho-pokusu-ovladnout-svet-kdy-prijdou-odstrelovaci-putin-belorusko-nepusti-ale-bude-to-tuhy-boj/

   Smazat
 9. Já se jenom divím, čemu se autor článku diví. Jednak je Poláků 4x více než Čechů, jednak jdou ve všem na ruku americkým loutkovodičům, a proto jsou spolehlivější než Češi, ty "smějící se bestie". Autor by klidně mohl psát i o vysokém podílu polského katolického kléru v ČR (stejně jako třeba toho pravoslavného, který přichází z banderovské Ukrajiny). Já se jenom divím, čemu se ten autor diví :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Poláci navíc věří farářům, poslouchají, plní jejich příkazy. Češi o té letité zločinecké organizaci pozbyli iluzí už ve středověku.

   Smazat
  2. Ano, polsky klerus nas evangelizuje po sametu. Po Bile hore je to uz druha rekatolizace. Sostronek, opat Brevnovskeho klastera, Cendryk stale v radiu v nedeli i na phrbu Gotta mlvil svou polskou cestinou. To jsou jen dva co nas evangelizuji. Nemam nic proti nim. Polsti duchovni pronikaji i do Svycarska, kde je rovnez nedostatek fararu.
   Majdan v Belorusku se nekona, Rusove se poucili a museli zachranovat Lukasenka, ktery pred tim kul pikle proti nim. Zapad ho ale hodil do odpadu a tak se konal navrat ztraceneho syna k otci Putinovi, ktery ho stejne slechetne prijmul jako v Bibli.
   Ma to uz za par a jeho Kolja uz nebude moci v dynastii pokracovat.

   Smazat
  3. 19:19 Kolja, že nebude moci pokračovat? Máte Lukašenky za blbce? Lukašenkovic dynastie to má posichrované na obou hlavních stranách, tj. na ruské i na čínské. Na rozdíl od otce umí Kolja i bělorusky (nejenom rusky), ale plynně hovoří i mandarinskou čínštinou. Život mě poučil, že když někoho na zakázku očerňuje třeba ČT, tak je to většinou všechno přesně naopak :-)

   Smazat
  4. 13:46 vážně? A komuže bude tento patnáctiletý puberťák vládnout? Jelikož jeho fotr má už skoro 70. Rusko-beloruskému svazu nebo rovnou i Číně? Číně těžko. Anebo žeby byl Kolja vychováván jako budoucí gauleiter SSSR sloužící zájmům Číny? Sestupte na zem a věnujte se raději paprikám, ať máte dost leča na zimu.

   Smazat
 10. Obdivuji se lidem a je jich dost, jak málo jim stačí, aby je ČT24 přesvědčila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:29
   A kde se necháte přesvědčovat vy??

   Smazat
 11. Polaci uz chteli ukrast Grodno, perlu Beloruska. Jako pred 2. svetovou valkou na strane Hitlera! I Lukasenko to zminil! Pak je ovsem Hitler prepadnul a prevalcoval. Polak je antisemit a fasista a ma stejne plany na ziskani novych uzemi jako mel Adolf. Ted pestuje rusofobii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci udělali spoustu hloupostí, jen co je pravda. Ostatně podobně jako všechna východoevropská enika jde o zpustlý národ, o tom žádná. Nejlépe je popsal Jindra z Valois, který im krátce leč nerad kraloval slovy: „Sbohem Polsko, sbohem pusté pláně stále pokryté sněhem a ledem, barbarský národe, nadutý a nestálý, žvanivý a neznající nic než svůj jazyk, jenž ve dne v noci ve své zatuchlé špeluňce se sklenkou v ruce nacházíš své potěšení...“ Ale mají i své zásluhy o Naši bílou civilizaci. Kromě záchrany Vídně v roce 1683 vděčíme dnes Polákům i za to, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  2. Český Těšín by mohl vyprávět.......
   I na ten Afghanistan se vrhli v roce 2001 společně s USA a Británií jako správní agresoři .

   Smazat
  3. 20:10
   No nevím, ale Evropa by končila geograficky pořád tam kde končila v roce 1939.....

   Smazat
  4. 20:10
   Hlavně vy byste mluvil jen německy nebo polsky, teda pokud byste byl. Nemohu dodat nic jiného než, ... ... ... (samocenzura, opravdu hodně sprostá slova - tři)!

   Smazat
  5. 20:31
   Jen pro pořádek, napište, kdo se vrhl na Afghanistán v roce 1978.Kdo má za následek milion mrtvých,milion a pul uprchlíku,zárodek vzniku povstalcu,mudžahedinu. Nějak si nemohu vzpomenout!!

   Smazat
  6. Do Afghánistánu byla armáda SSSR pozvána tehdejší afghánskou vládou. Žádné pokoutní pozvání předané na hajzlu skupinou spiklenců jako u nás v roce 1968.

   Mudžahedýni byli vytvořeni na území Pákistánu tamější rozvědkou za patronace a vydatné finanční pomoci CIA. Pak vtrhli do Afghánistánu. Je o tom americký hraný film včetně vyjmenování senátorů a senátorek, které se na tom podíleli a s věrným vypodobněním tehdejšího muslimského fanatického diktátora generála Haka.Když mudžahedýni skončili v Afghánistánu, pokračovali podřezáváním krků v Bosně!

   Miliony mrtvých a zraněných lidí mají na svém kontě SSSR, afghánské vlády, muslimští fanatici a USA rukou nedílnou.

   Už sis vzpomněl, trole?

   Smazat
  7. 9;47
   Jen tam pro pořádek, Sověty tam pozvali, amiokupant tam za 19let, krom vraždění civilistů a podpory ISIL a kšeftů s opiem nedokázal lautr nic, tak drž pec, volotrku!!!!!

   Smazat
  8. 20:31

   Jen tak pro pořádek :
   dvě války a dvě agrese do Afghanistanu 1838—1842 a 1878—1879, to nebyl SSSR ani RF.

   Smazat
  9. 20:31
   Vážený, kdo se vrhnul na Afghanistan v roce 1978 opravdu nevím, vím jen že v roce 1978 došlo k vojenskému převratu. Asi budete mladší ročník čumící do jen iPhonu.

   Smazat
  10. 9:59 Afghánistán, 25 tisíc mrtvých sovětských vojáků a přez milion civilistů jde plně na vrub ruské bandě, která toužila po světovládě. Naštěstí se stal opak a rozpadli se.

   Smazat
  11. 15:03
   Kolik milionů zavraždil amiokupant za 19 let okupace sis raději nezjistil, že????!!!!! 😡😡😡
   Amiokupant je na pokraji občanské války, hroutí se jako domeček z karet, ksindl zbytečnej!!!!! 🤓👍

   Smazat
  12. 15:03 Pepku, vyskoč :-)

   Smazat
  13. 15:03
   25.000 mrtvých sovětských vojáků v Afghanistanu ? Vy už přeháníte víc jak ČT. Kolik civilistů jde na vrub té bandě která tam řádí teď a které se nesmí říkat okupanti?

   Smazat
  14. 21:39 Geograficky nikde končit nemůže, protože je to součást jediného eurazijského superkontinentu! Bavíme se tu zcela zřejmě o Evropě jako kulturně-historickém fenoménu.

   Smazat
 12. Co se rozčilovat jsou to stejně zprávy pro těch pár havloidů co na ně koukají. Spíš je hnus že takový paskvil musím platit.

  OdpovědětSmazat
 13. Poláci se chystají na další agrese, jako proti ČSR v roce 1938. Hanba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:53
   Pšonek, Banderosvoloč a ta fašosvoloč z Litvy, Lotyšska a Estonska je odpad Evropy stejně, jako osman 🤮🤮🤮🤮

   Smazat
 14. Nějak nechápu proč je tady rozdmýchávána proti Polská hysterie.Proč bych neměl věřit polskému redaktorovi, stejně tak tomu od nás. Co vím, tak nevěřit těm z Ruských medii, tam je lež v každé reportáži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. když někoho obviním ze lži, předložím důkaz. V opačném případě jste lhář tuplovaný, to vás ve škole byť zvlášní neučili ? Nebo lhát je dnes evropská "hodnota" a standart ?

   Smazat
  2. Chudáčku.

   Smazat
  3. 9;4/
   Není mozek, nelze chápat 😂😂😂😂

   Smazat
  4. 10:08 Nechte ležet, to píše Pepek Vyskoč, agent provokatér, kterého sem nasadil vachmajstr. Má charekteristický rukopis, blba nezapře žádná jeho věta. Stačí ho slušně pozdravit heslem: "vyskoč Pepku" :-)

   Smazat
 15. Asi proto nemá ČT redaktora v Moskvě, protože tan takový povl nechtějí.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale zajímavé je, že jeden náš novinář v Moskvě dřepí, neb jsem několikrát viděla v diskusním pořadu v ruské televizi mladého Justa...

   Smazat
  2. V ČT totiž prý nikdo neumí rusky. Ruština je základní kvalifikační předpoklad na tuto práci. Čeští redaktůrci ale ruštinu zapírají, aby je to neohrozilo v postupu do amerického pozadí :-)

   Smazat
  3. 9:45 čeští redaktoři nejsou žádní blbci a dávno vědí, že by jim šlo v Moskvě o kejhák, tedy ne v roli redaktorů, ale protože by jako "vedlejšák" museli dělat nějakou špinavou práci v cizích službách, příklad Pazderky je dostatečně poučil :-)

   Smazat
 16. Poláci mají skutečně neskutečný charakter. Ve středověku to poznali už husité. Nechci je všechny házet do jednoho pytle, ale stačí mě vidět každý den polský dobytek na českých silnicích a vždycky si připomenu svatá slova Winstona Churchila, že Polsko je hyena Evropy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. viděl jsem jiný citát: "Polsko je politická prostituka Evropy", autorem je nějaký Uljanov (prý měl přezdívku Lenin) :-)

   Smazat
  2. Oba citáty jdou pravdivé!!!!

   Smazat
 17. Chcete-li se dozvědět více o charakteru Poláků, tak se obraťte s důvěrou třeba na Donalda Tuska, na polského vyděděnce v Bruselu :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Poláci vyvolávali války s Ruskem (ano, není to překlep) od prapočátku své existence (začalo to útokem Boleslava Chrobrého na ukrajinské Grody Červenské v 1018 r., pod záminkou jejich navrácení Polsku, skončilo na boji Solidarity proti sovětské nadvládě 1945-89, pokračuje v současném podporování běloruského majdanu a houževnatým snažením o vytvoření sanitárního kordonu států kolem západních ruských hranic). Tisícileté tažení Polska na Rusko (ohněm, mečem, náboženstvím, diplomatickým intrikářstvím, společenskou šeptandou) doprovázela vyšperkovaná propaganda (v jejíchž šlépějích kráčely zástupy dějepisců), prezentující jednotlivé výpady jako vynucenou obranu před hrozbou nájezdu a plenění barbarských asijských hord. Tato osvědčená velmocenská strategie (viz ospravedlňování bombardování států Blízkého východu bezpečností USA) během času zcela ovládla myšlenkové postupy většiny příslušníků polského národa, určuje směřování současné politiky státu a nepřetržitě funguje jako základní kamen veškeré „objektivity“ historického bádání, spočívající v upřednostňování národní mytologie před realitou. Ojedinělý pokus o realistické přepsání polské historie se objevil v Krakově v polovině 19. st. (Stančíkové), částečně i v době 2. SV (‎A. Bocheński), ale byl zneuctěn a zastaven obrovskou vlnou „vlasteneckého pobouření“ pravověrných historiků. Dalo by se říct, že hlavními psychologickými příčinami této zarputilosti patriotů jsou: 1. neochota přiznat se ke slepé nenávisti k Rusku (a k pohrdání Rusy), 2. potřeba zbavit se pocitu viny za šíření nepokojů (ale i vyvolávání válek, nejen lokálních) v Evropě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.