Reklama

sobota 22. srpna 2020

Na všech životech záleží?

Luděk Ševčík

22. 8. 2020
S další oslavou výročí 21.srpna se znovu vkrádá myšlenka, zda opravdu záleží na každém životě? Nic proti tomu, když společnost dohnala dvacetiletý dluh vůči obětem srpnové okupace. Když jsou na místech tragedií postaveny pomníky a odkryty pamětní desky se jmennými seznamy těchto obětí.

Jenže: byly snad tyto oběti více hodny zřetele, byly cennější, než oběti nacistické okupace? Proč například jmenné seznamy u těch druhých jsou jen zřídkakde a jen u zřídkakoho? Člověka pak mohou napadat kacířské myšlenky o účelovosti, o snaze rozdmýchávat nesnášenlivost. A může si říct buď všichni, nebo nikdo.

To aby se pak ten ÚSTR ulítal. A přitom se tak snaží dostat nám do hlav ten správný názor…

50 komentářů :

 1. To je ono. V USA diktátor Trump provádí genocidu obyvatel USA( Američané nejsou národ) a dosud zahynulo více jak 200 000 lidí a to nikomu nevadí, ale v Rusku nějaký pomatený (jediný) protiputinovec se otráví a americko-ČT div nešílí nad "zločinným" ruským režimem. Za podobnou genocidu brazilského národa ženou prezidenta před soudní tribunál a budou jej soudit. Co to máme za šmejdy v ČT?

  OdpovědětSmazat

 2. 136 obeti, to je tragedie, 1500 sebevrazd rocne zasluhou tohoto rezimu, to nic neni. Z toho 221 jich uz 3 roky za sebou skace pod vlak. Ta krasne soucastnost, tolik mrtvych rocne, KDO JIM BUDE STAVET POMNIK? ANO, ODS, TOP 09, CSSD? Ci na techto lidech, ktere rezim dozene k exekucim (skoro milion), pak k bide (1.5 milionu) ci dokonce za hranice (1 milion), a jejich zivotech, NEZALEZI? Rozhodne nasim vladam po roce 1990 na obycejnych lidech NEZALEZI. Zalezi na podnikatelich a jejich privatizacich, a pak ziscich. A ostatni mohou klidne umrit. Jo, jeste zalezi na tech 136. NEJVIC. A ze nase armade doopravdy pomaha okupovat zeme v Asii a Africe, na to jsme hrdi. To neni okupace, okupace byla kdyz se lidi nezabijeli, tohle je humanitarni pomoc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovsem by jsi mel dodat,
   kolik 100.000 lidi ma zniceny zivot drogama, kolik je v kriminalu
   a kolik deti se rodi do nefungujicich rodin,
   ktere delaji drogy a tim budouci generace lid s IQ 70 je na ceste.
   ====================================
   Ovsem vsimnete si , ze v Americe je stejna situace.
   Jak to vysvetlite?
   ------------------------
   Ovsem pak by jste musel vysvetlit proc je tomu tak .. a to by bulo poticky nespravne!!!

   Amerika mozna ze zachranuje Evropu ?
   Brouk Pytlik

   Smazat
  2. Brouku Pytliku To je právě ten kapitalismus manuálně pracující člověk nemá šanci žít lépe. A proto tolik lidí fetuje a utíká tím z reality.

   Smazat
  3. Správný název toho článku!
   Vy pošetilí lidští zdrojové, vy bioroboti hloupí a nepoučitelní...
   Vaše životy mají jen prachbídnou cenu jen jako tažná síla a tu nejmenší cenu máte právě mezi sebou navzájem, jinak by jste se nechovali vůči sobě hůře hladových divokých zvířat, mysleli by jste a začali se konečně chovat jako lidi a začali hájit své zájmy a nedělali voly těm nejzhovadilejším a nejcyničtějším lumpům...

   Smazat
 3. "Rozdmýchávat nesnášenlivost"??? Jak to pan autor myslí? Ano, já opravdu nesnáším jednoznačné vlastizrádce z roku 1948, kteří lidem této země na 40 let ukradli moc a zadrátovali nás do rudého koncentráku. A stejně tak nesnáším vlastizrádce z roku 1968, kteří proto aby si svou moc nad lidem udrželi, si povolali na pomoc proti nim cizácké tanky. A v neposlední řadě nenávidím současníky, kteří dnes tyhle vlastizrádce obhajují nebo dokonce oslavují a snaží se je morálně rehabilitovat. Má nenávist k těmto minulým a současným vlastizrádcům a zločincům je snad v pořádku, ne?

  A neznám nikoho, kdo by si stejně drze a sprostě dovoloval obhajovat nacistickou okupaci ČSR Německem. Opravdu vůbec nikoho. Proto z téhle strany nemám žádnou obavu a potřebu nenávisti. Je to dnes prostě mrtvá, vyčpělá záležitost. Oběti samozřejmě uznávám a uctívám.

  Doufám, že ten rozdíl pochopili i ti nejzabedněnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mluvíte mi z duše. Zatímco na německou okupaci má myslím stejný názor naprostá většina populace, ohledně roku 1968 je pořád docela velká skupina vlastizrádců, kteří tento hanebný akt tzv. spojence a snad dokonce “bratra” relativizují, či dokonce přímo schvalují. Proto je třeba o tomto dni hanby stále informovat, a to hlavně naše děti. Aby věděly, co dokáže udělat tzv. přítel. Mrzí mne, že Národní muzeum už nenese stopy ruských šrapnelů.

   Smazat
  2. Nenávist požírá svého majitele. To co bylo bylo a ničím to nezměníte. Nemají chleba? Tak proč nejedí koláče. Čeho se bojíte? Návratu komunistů? Strach je špatný rádce a zlý pomocník. Karma není zdarma.

   Smazat
  3. 21:11 jací velezrádci v roce 1948? Byli v demokratických volbách zvoleni, demokratické mocnosti spolurozhodly o rozdělení Evropy.
   Ti "naši" komunisté, tak jak uměli, dělali co slíbili. S nemalou podporou mnoha ostatních.
   Po třiceti letech zkušeností s tím co je nazýváno demokracií, dávám těm komunistům, v principu, za pravdu. Oni vládli silou a administrativně ve prospěch většiny, teď nám vládnou peníze v souladu s potřebou menšiny.
   21:11, používáte velká slova, vztekáte se, a ve své zlobě pranic nechápete.

   Smazat
  4. Fasáda Národního muzea byla poničena kulkami a ne šrapnely. Ty´s tam nebyl, viď?! O čem budeš informovat děti? Bude to předepsaný výklad "nové historie" nebo pravda?

   Smazat
  5. Německá okupace je prý vyčpělá. Ale vždyť nás Němci okupují znovu. Nepotřebovali k tomu ani žádné tanky, ale skupinu vlastizrádců, kteří si hráli svého času na politiky: Havel, Klaus, Ježek, Dlouhý, Tříska, Pithart atd. atd. atd. To jsou opravdový dnešní vlastizrádci. Udělali s rozvinutého státu vzdělaných lidí německou kolonii pologramotů.

   Smazat
  6. Že nejsou ti, kdo by obhajovali německou okupaci? Je jich stále víc. Dělají to především mlčením - nehovoří a nepíše se o tom. A když, pak podle přezdívají německou okupaci na "nacistickou", jako by nás okupovalo jakési Nacisticko.

   Smazat
  7. Já v tom "rudým koncentráku" prožil mládí a když to srovnávám s dnešní mládeží a s tím , co je asi tak čeká, tak bych neměnil.

   Smazat
 4. Ono 360 000 lidí zavražděných Němci by se těžko prezentovalo , navíc dnes jsme německou kolonií !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to spíše vypadá, že kde není kvantita, dohání se to kvalitou. Tedy pokud je minimální množství obětí, o to honosnější pomníky se jim staví, aby bylo možno udělat jakési rovnítko mezi oběma událostmi. Prostě manipulovat, manipulovat,manipulovat.....

   Smazat
 5. Já jsem rok 68 zažila v Brně. Když jsem u nádraží viděla ta zrekvírovaná auta a na korbách mlaďochy, na kterých bylo vidět strach z toho odkud na ně vyskočí ta kontrarevoluce s flintama připravenýma, tak jsem dávala na modlení, aby se nevyskytl blbec, který by předváděl hrdinu, protože v té době bylo u nádraží spousta lidí, kteří přecházeli přes silnice , jezdily tramvaje. Naštěstí je lidi ignorovali. Když o kus dál zastavili, tak k nim přišel chlapík, normálně s nimi konverzoval, protože chtěl vědět proč tady vlastně jsou. To jenom pojašení Pražáci se hrdině vrhli na bránění rozhlasu či budování zátarasů z převrácených tramvají nebo autobusů, vyřvávali, mávali pěstičkama a považovali se za hrdiny. No a po 89-tým to ještě přifukují a každým rokem přibývá mrtvých z 68-tého.
  Ivana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubohá ženo, je mi vás líto. Ne jenom, že jste srab, ale ještě navíc nenávidíte a pomlouváte ty, kteří sraby nebyli a nejsou a postavili se hrdinně holýma rukama okupaci.

   Smazat
  2. No a jak se v Brně dařilo? Chytli se za nos a vypadli? Pomohl rozhovor?

   Smazat
  3. Ivano 22:12, dodnes tvrdím, že voják kterékoli cizí armády nemá na území jiného státu co dělat. Byl to náš problém, stejně byl rok 1956 problémem Maďarů. Ppo třicetileté zkušenosti s "demokracií" ale uznávám, že komunisté v tom základním nelhali a v principu stavěli na oprávněné myšlence.
   Ano, ti kluci na autech a v tancích RA v roce 1968 byli vyděšení, překvapení a zaražení. Byli ale drženi tak zkrátka, že tak konfliktní situace proběhla s až neuvěřitelně malými ztrátami, když, a to vím bezpečně, většina z nich, dnes počítána za celých těch 21 let, byly zcela standardní nehody.
   Není důvod se domnívat, že jednotky US army, při svém pobytu na území jiných států, jsou na tom jinak. Rozumí se, že nemám na mysli Koreu, Vietnam, Grenadu, Panamu, natož Afghánistán, Irák a nedej Bože, bombardované Srbsko. A to jistě není zdaleka všechno.

   Smazat
  4. Paní Ivana má pravdu. Co by se změnilo, kdyby byli mrtví?! Ten rozhovor se sovětským vojákem ze srpna 68 v těch vojácích zůstal. Semeno pochybností bylo zaseto. Po letech se to projevilo i v SSSR, kde poslali o své slavné polibdíro do pryč.

   Smazat
  5. Pro 22:47. Podle mě je Ivanka odvážná, protože říká pravdu navzdory tomu, co si přejí ti co nás zotročují a kteří nám vnucují falešné výklady dějin. Ti mladí zbabělci, kteří machrovali na ruské vojáky, kteří měli rozkaz nezkřivit nikomu ani vlas a oni to dokázali a to pod velkým tlakem. Ano ti vojáci, to byli hrdinové, ne jako naši zbabělí puberťáci, stejná pakáž jaká dělá teď barevné revoluce po celém světě. Amíci by je postříleli kulometem a ani by nemrkli, stejně jako to dělají v arabských zemích. Jó amíci, to jsou jiní kabrňáci, ty se s civilisty nemazlí.

   Vstup vojsk byl nutností, chyba se stala mnohem dříve, kdy nejvyšší patra SSSR po smrti Stalina zradila a vzdala se Londýnu, kdyby ne, tak sem žádná vojska nemusela vstupovat.

   V rámci objektivity, nějaké incidenty při tak velkém přesunu vojsk se stali, ale jsou statisticky nevýznamné, navíc na mnoha místech pomáhali a zachovali se vzorně, ale to se nesmí říkat ( například tank sjel ze srázu, aby nepřejel ženu s kočárkem a posádka zahynula - bylo toho více ).

   Smazat
  6. 22:12 Přesně tak. Je třeba hloupému národu nakukat, že německá okupace byla vlastně nějaká nacistická a oběti, cikra 350000 vlastenců, se de fakto pozabíjeli sami, kdežto v roce 68 po zásahu Němců, Bulharů, Poláků, Litevců, Ukrajinců, Maďarů, Kazachů..... počet rok od roku přibývá, památníky rostou jak houby po dešti..... Inu, vyspělá demokracie a její hlídací psi geblsovká média pracují ve dne v noci....

   Smazat
  7. 9:53
   Tak, sovětší okupanti byli pro vás HRDINOVÉ ???. Jste vubec Čech nebo nějaký odpad po vojákovi z sssr??? Jak mužete psát o vojácích z USA, kteří nás neobsadili, ale vy víte že by nás všechny postříleleli.Po smrti Stalina se sssr vzdalo Londýnu??? Co to probuh melete?? Jinak zdráv?? Pane, vy jste opravdu velký, ale velký i....t

   Smazat
  8. 22:12
   Ivanko, popište jak vypadal te kontrarevolucionář z Brna!!
   Tak že podle vás, kdo brání proti okupantovi, tak je podle vás " pojančenej" a měl by okupanty naopak vítat chlebem a solí co. No vy taky budete velká vlastenka že!! Tady je zase nazvracíno!!

   Smazat
  9. 22:47 S hořlavinou v ruce, co házeli "odvážlivci" na tanky a kolem lidí říkáte hrdinství? Já pitomost.

   Smazat
 6. Autor článku má samozřejmě pravdu, jen bych doporučoval hovořit o německé okupaci, nikoliv nacistické, není to jen slovíčkaření...Osobně neuvěřitelně trpím, když se různí herci, hérečky, režiséři, zpěváci, pisálkové atd. každý rok 21.8. rozesmutňují nad obětmi "ruské" okupace (většinou v důsledku dopravních nehod), ale 15. března si ani slůvkem nepřipomínají našich 360 tisíc obětí německého řádění. Prostě totální hnus,,,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak na výročí 21.8. se dělá šaškárna,že se neprodává ruská zmrzlina na protest proti vstupu vojsk a "okupace". Ok,ale proč se v tom případě nedělá nějaký protest 15.3. proti okupaci Německem??? Naši hokejisté řezali hráče SSSR (kteří si to v těch 2 zápasech evidentně nechali líbit a hrubé fauly neopláceli,páč cítili nějakou sounáležitost a chápali nás) a Záruba každoročně připomíná statečnost našich hokejistů. Dobrá,ale když jsme hráli hokej s Německem, tak by asi spoustu lidí zajímalo,kde naši hokejisté předvedli stejné chování a statečnost a dali jim to sežrat za rok 1939 a Záruba to každý rok připomínal??? Něco tady nehraje a šíleně to smrdí nenávistí k někomu,kdo si to zaslouží méně,než ten druhý!!!

   Smazat
  2. 10:52
   Vy si pmatujete jak před 50ti lety, naši hráči "" řezali """ hráče SSSR, no, klobouk dolu a co rozhodčí??? Tohle je zase ruská propaganda.

   Smazat
  3. S Německem to bylo tak,že nás řezal jejich hráč Kunhackel a naši si to nechali líbit. Viď Zárubo.

   Smazat
  4. 17:19 Žádná ruská propaganda. Stačí sledovat dobové reprízy tam je to vidět. Rozhodčí dělali, že nic nevidí. Pro vás zbytečné, vy máte jasno.

   Smazat
 7. Praha byla, je a bude vždy semeniště všech parazitů z celého státu. Ti přivandrovalý jsou nejaktivnější aby dohnaly ten hendikep. Nejsem pražák ani Pražák. Novotný je extra třída.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:02
   A odkud jsou oni, vašnosto???
   Praha vždy určovala kam bude stát směřovat, jak v tom dobrém, tak v tom špatném, s tím nic nenaděláte!

   Smazat
 8. Ukažte fotky, jak se diskutovalo s okupanty v 1968, lidem v zemích, kde taky měli a mají okupanty, na př. v Panamě, Iráku, Afghanistanu, Lybii, atd. Budou vás hnát řemenem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo v Iráku a Afghanistanu okupanty vidět nemužou. Ti letěj v bezpečné výšce 10 km, tam se s nima diskutovat nedá.

   Smazat
 9. 22:47 Koho je vám líto? Ženy, která napsala pravdu? Hňupe, já byl přímo u radnice v Liberci, když to odnesl ten mlaďas na lešení. Taky je tam hecoval takový osel, jako jste vy. V čem bylo hrdinství, že se nechal ten kluk vyhecovat a zaplatil nejvyšší daň? Jdi někam, ty moralisto. Po bitvě je generálů, že se člověk nestačí divit. Pavel

  OdpovědětSmazat
 10. Ano, státem placená instituce ÚSTR by měla být zcela nezávislá na potřebách jakýchkoliv partají a jejich vůdců. Komunisté, Kalousek, Piráti, ODS, lidovci - v ÚSTRku by se neměli přiklánět na žádnou stranu momentálních politických potřeb a nálad - aby tato instituce měla smysl. Bohužel se tak neděje.
  Zdůrazňování celoplošného antirusismu(ženy, děti, starci, všichni jsou už špatní jenom proto, že jsou Rusové) a mlčení ke zvěrstvům Němců na našem území je pokračováním nesvobody a nedemokracie v naší zemi.
  V tomto případě si tuto jednopolitickou sešlost platíme ze státních peněz všichni, protože vláda je připodělaná z toho, že by se do nich spolešně s médii a opozicí pustili a vážně ji ohrozili - minimálně okamžitým pádem preferencí. Přece si nepodělají preference chvíli před volbama...
  Současnému ÚSTRku chybí jednotný pohled na všechny národy světa, bez politické podjatosti a hloupé nenávisti. Od toho tam rozhodně nejsou, jejich bádání by mělo být podáváno neutrálně s heslem "padni, komu padni!" A pokud se objeví mezi zaměstnanci jediný, který je politicky podjaty, nebo dokonce člen nějaké partaje, měl by být na hodinu propuštěn.
  Pokud toto nedokážou dodržet, potom zde máme další zpolitizovanou instituci podobnou už docela dosti ostudné České televizi - navíc vše za peníze nás všech a pod dohledem parlamentu a zbytečného senátu.
  Jak se může vlastně takový pan Šarapatka, v případě jakékoliv vlastní kritiky, okamžitě ohánět výroky, že právě on je ten nezávislý a jediný spravedlivý, když mu topáctví přímo leze z huby? Kde na to přišel? :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:47
   ÚSTR je vyjímečná organizace, sledují pečlivě jejich pracovní výsledky a nestačím se divit, co všechno je živeno ze státních zdrojů. Poslední jejich "úspěch" je hanobení Emila Zátopka a není náhodou, že se zveřejněním počkali až Dana Zátopková zemře. Autoři Blažek a Schovánek se sami opravdu dokonale profilovali, útočit na zemřelé, když se nemohou bránit, to opravdu potřebuje "odvahu". Co dodat ? Psi štěkají a karavana jde dál. Jasné je, že celý svět zná Zátopka a vědce z ÚSTRu nikdo.

   Smazat
 11. My si tu nemůžeme připomínat lidi, které zavraždili Němci,když jsou to teď naši největší kámoši a ekonomicky na nich závisíme. Pomníky, které se zmíněným oběten nepostavily bezprostředně po válce už tady nikdy, nikdo nepostaví. Tady se pláče nad utrpením bývalých henlainovců, na naše oběti si vzpomene málokdo a už vůbec na na ty z roku 1938. Za komančů se na ně nevzpomínalo, protože padli za kapitalistickou ČSR a nyní, protože se to nehodí. Je to jeden velký hnus.

  OdpovědětSmazat
 12. Nadchází doby, kdy všichni ti stateční křiklouni, co nadávají na "okupaci Rusákama", dostanou a už dostali příležitost předvést svojí statečnost a bojové dovednosti a to v každodenní buzeraci a vnucování všelijakých pí.ovin z Brusele a taky invazi poloopic, které sem tlačí Merklová a její pomocníci z řad nacistických a sudeťáckých pohrobků.
  Hrdinové dnešních dnů drží huby, nechají si denně doslova srát na hlavy a aby je to tak moc nebolelo a neuráželo přebíjí to chlastem, grilováním, fotbalem, fetem a nadáváním na komunisty...Chcípáci líní myslet a občas si něco přečíst ani k volbám nejsou schopni 1x za 4 roky jít a vůbec jim nezáleží na tom, v čem, jak a s kým budou žít...
  Jak ukázat svojí statečnost a vztah k tomuhle národu i státu a jeden k druhému mají každý den a taky to dělají-drží hubu a krok a když někdy otevřou hubu, tak jen aby mohli nadávat a napadat někoho , kdo se už nemůže bránit...
  Myslí jako hovada, chovají se jako hovada a tak budou jako hovada i chcípat a to za ty chytřejší vychcánky, co s nimi tak dovedně manipulují.

  OdpovědětSmazat
 13. Je to k tématu "Na všech životech záleží":
  Giles Milton napsal knihu Bílé zlato podle příběhu bílého otroka, Angličana, jehož paměti byly poprvé vydány v r. 1740. Pravý důvod, proč se kniha (vydaná r. 2005 v ČR) tak těžko shání? Neměli bychom se asi dozvědět, že běloši byli muslimskými hrdlořezy přepadáni ve svých domovech při pobřeží Evropy od Řecka po Island, nebo že byly přepadány jejich lodě, rybářské nebo obchodní, plující z Evropy či Ameriky. Neměli bychom vědět, že byli ze svých domovů a lodí unášeni, poutáni okovy, prodáváni na otrockých trzích v Maroku, Alžíru, Tunisu a Tripolisu jako zvířata; byli mučeni, sadisticky zabíjeni, drženi v příšerných podmínkách, vystaveni krutému zacházení a podrobeni nekonečné vysilující dřině, nebo bitím a mučením nuceni ke konverzi na islám.
  Arabové také podnikali výpravy do střední Afriky za účelem pochytání nebo výkupu černých otroků. Zotročovali je ale v jiném smyslu, než bychom si mysleli; vychovali z nich sadistické dozorce otroků - kruté a krvelačné členy sultánovy osobní gardy!!
  Tak kdy se nám muslimové omluví?
  A kdy představitelé zemí a armád opět spřátelených, jen v jiném uskupení, za okupace naší země???

  OdpovědětSmazat
 14. Mimochodem Němci nás okupovali dvakrát, nemáme s nimi Mírovou smlouvu a válečné reparace nám dluží více než sedmdesát let!!!
  Deklarace není omluvou, je to jenom podvod právníků a "vytírání očí" většině veřejnosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Německu, Japonsku, Jižní Korei a dalších státech okupovaných am. armádou dosud 2. svět. válka neskončila. Letos proběhla utajovaná Jaltská konference na níž Trump s Putinem a zástupci Anglie a Francie jednali o řešeních světové situace.

   Smazat
 15. Zcela určitě mohu říci, že na životech všech nezáleží. Záleží jen na životech, které určí lepšolidé. Určitě je možné někoho obvinit z toho co neudělal a vláčet ho více jak pětiletku po soudech a bez důkazů ho odsuzovat. Ale můžeme si za to sami, když pronikaly kauzy o statisícových úplatcích na právnické fakulty v devadesátkách, kdo z nás se nad tím pozastavi? Kdo nemá úctu ke spravedlnosti již při přijímačkách na fakultu, bude mít někdy úctu ke spravedlnosti a zákonům v této zemi? Nebo se bude jen snažit hrabat pod sebe a vyhovovat tak těm co mu zaplatí za dojednaný soudní proces? Vždyť sama paní ministryně při vstupu do své funkce sdělila, že v Česku se dá soudní proces objednat, nedořekla že zaplatit. Myslíte si, že se soudci, či státní zástupci za odsouzení nevinného stydí, že mají špatné svědomí? A tito lidé se budou angažovat v kdejaké špíně konané v jiné zemi a posuzovat tamní život? Nechť si nejprve zametou před vlastním prahem.

  OdpovědětSmazat
 16. inak o kontrarevolúcii v Magyarsku neviete zhola nič, keby nie Koneva, bolo by to naozaj strašne dopadlo - ta tak - kontrarevolúcia financovaná Vatikánom, tak ako neskôr v Poľsku - ja som besedoval s vojakmi - mal som vtedy 18 - sedeli na zemi, hladovali - sovieti - a tak im naše mami dali najesť, mladí, dokonca jeden veliteľ tanku mal so sebou syna - tak narýchlo šli, nemal ho komu zveriť - a on potom šiel, chlapček zostal u jednej rodiny, otec sa poň vrátil o mesiac, aspoň sa priučil východňarčine - verte, naši videli cez hranice magyarské besnenie a verili, že ak, tak to nastane aj u nás, bývalí hlinkovci dvíhali hlavy a hrozili - takže ?

  OdpovědětSmazat
 17. Jako clenove Varsavske smlouvy jsme nemohli byt Varsavskou smlouvou okupovani.

  OdpovědětSmazat
 18. 7:44
  To je fakt, sami sobě jsme se stali okupanty. Opět jeden historický paradox. Proto mi bylo taky víc šoufl v roce 1969, než v roce 1968.

  OdpovědětSmazat
 19. 11:40 Historický paradox se opakuje, kdy jeden člen NATO napadá druhého člena NATO.

  OdpovědětSmazat
 20. Tak vyplývá jeden logický závěr, že všechny pakty jsou ošklivá kačátka.

  OdpovědětSmazat
 21. Pakty, nepakty, naše expediční vojska bojují za demokracii po celém světě. Poděkujeme za to předsedkyní Výboru pro obranu PS paní Janě Čerrnochové. Vůbec se jí nedivím, že chce omezit domácímu využití naší armády. Kvalifikaci má : maturitu, práce u přepážky v bance, kurz VŠE
  (finance), bakalář z VŠ aplikovaného práva?, studovala? Mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha. Politpraxe ODS zastupitel P2, starostka P2, poslankyně Parlamentu, pedseda Bezpečnostního výboru.
  Čerpám CV z Wiki. Jen mě mrzí že třeba Andor Šándor dělá bezpečnostního konzultanta MHD. To je oč tu běží, o naše životy.

  OdpovědětSmazat
 22. Kolik asi neumětelů rozhoduje se vší kompetencí, dobrým platem a bez osobní odpovědnosti?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.