Reklama

úterý 25. srpna 2020

Navalnyj v elitní nemocnici - Assange v kriminále bez kvalitní zdravotní péče

Ivan David
25. 8. 2020
Ani po opakované sérii laboratorních vyšetření v Německu zatím není známo, co u Alexeje Navalného (na prvním jobrázku) způsobilo metabolický rozvrat. Tým ošetřujících lékařů z berlínské nemocnice Charité oznámil, že nalezl ve vzorcích tkáně ruského opozičníka stopy inhibitoru acetylcholinesterazy. Spolková vláda toto zjištění podle švýcarského listu Neue Zürcher Zeitung (NZZ) použila jako podklad pro šíření nepodložené fámy o otravě Sarinem nebo nervovým plynem VX.

Dovolím si pochybovat, že by Navalnyj i přes péči ruských lékařů přežil útok chemickými zbraněmi. VX je nervový jed, který pro účely výroby dnes již zakázaných chemických zbraní vyvinuly britské vojenské laboratoře. V případě útoku Sarinem, který v roce 1994 použila v tokijském metru náboženská sekta Óm Šinrikjó, by Navalnyj zřejmě nebyl jediný, kdo by skončil na jednotce intenzivní péče.
Pokud by němečtí lékaři měli důkazy o pokusu zavraždit Navalného chemickými zbraněmi, bylo by podle Úmluvy o zákazy výroby, skladování a použitích chemických zbraní povinností německé vlády neprodleně případ předat Organizaci pro kontrolu zákazu chemických zbraní (OPWC). Což se zatím nestalo. 


Může to mít celkem prosté vysvětlení. Inhibitory cholinesterázy jsou i součástí farmaceutických výrobků. Např. Neostigmin se jako účinná látka používá legálně v řadě léků nasazovaných k obnově přirozeného svalového napětí. Tyto preparáty bývají podávány i pacientům, kteří jsou probouzeni z umělého spánku nebo odpojováni z přístrojové plicní ventilace. Podle ruského deníku Novosti byl Navalnyj během hospitalizace v Omsku v kómatu napojen na vnější podporu dýchání.


Zvláštní je i fakt, že v případě Navalného nejde o jeho první zdravotní problémy, které jeho tým označil za pokus o otravu jedem. Podle ruské agentury TASS už bylo Navalného spolupracovníky v minulosti TŘIKRÁT oznámeno, že má zdravotní potíže poté, kdy se jej někdo údajně pokusil otrávit. Psalo se o tom v ruském tisku, ale západní sdělovací prostředky causám nevěnovaly v podstatě žádnou pozornost. Možná proto, že Navalnyj přežil. 


Nabízí se však i vysvětlení, že v minulých případech nikdo nepotřeboval v mediální pozornosti „přebít“ informaci o odposleších, která proběhla médii. Na nahrávce prý běloruská policie zaznamenala konverzaci opozičních předáků, kteří se dohadují o tom, jak by pro zvýšení účinku na veřejnost bylo vhodné otrávit opoziční prezidentskou kandidátku Světlanu Tichanovskou. Zamýšlené oběti politické vraždy, která měla být svedena na úřadujícího prezidenta Alexandra Lukašenka, záznam při výslechu přehrála běloruská policie. Neprodleně po skončení výslechu opoziční kandidátka i s dětmi uprchla do Litvy. Odtud vzkazuje, že už nehodlá kandidovat, protože má údajně politiky dost.


Navalného causa nyní plní stránky především západních sdělovacích prostředků. Ty ale současně dlouhodobě ignorují otřesné podmínky, jimž je vystaven jiný významný opozičník – dokonce západního původu. Zakladatel Wikileaks Julian Assange (na druhém obrázku) je po mnoho měsíců držen v britském vězení v podmínkách, které mezinárodní právo označuje termíny „mučení“ a „nelidské zacházení“. Je mu odpírána řádná lékařská péče a podle svědectví jeho rodiny je svými vězniteli držen na drogách.
Assangeho právníci na podzim zveřejnili informaci, že je jim bráněno v neomezeném styku s klientem, což britské právo zaručuje každému obviněnému nebo podezřelému. Podle jejich zprávy, které západní média nevěnovala příliš pozornosti, je Assange týrán hladem. Odpírání jídla je vyšetřovateli používáno jako nástroj nátlaku na „vynucení“ informací z Assangeho.


V prosinci loňského roku – tedy ještě před BREXITem, kdy Británie ještě byla členem EU – jsem na plénu Evropského parlamentu jménem frakce Identita a demokracie (ID) navrhoval, aby Europarlament projednal situaci Juliana Assange. Spolu s kolegy z frakce, v níž působí i čeští europoslanci zvolení za SPD, jsme navrhovali rezoluci požadující, aby neprávem vězněnému australskému novináři Británie neprodleně zajistila všechna práva, která mu zaručuje Evropská úmluva o ochraně lidských práv. Tedy především právo na spravedlivý proces – včetně práva na plnou spolupráci s advokáty, okamžité ukončení Assangeova mučení a používání drog proti jeho osobě. Náš návrh zablokovala prounijní většina europoslanců z frakcí socialistů, lidovců a Renew, v níž působí členové vládního hnutí ANO.


Alexej Navalný dělá odhalováním finančních machinací v ruské vládě a v ruských podnicích užitečnou a záslužnou práci. Neméně užitečnou a záslužnou práci však odváděly Assangeho Wikileaks odhalováním válečných zločinů páchaných vojáky US Army. Jestliže chce německá vláda podle vyjádření spolkového ministra zahraničí Heiko Maase navrhnout Evropské radě uvalení dalších sankcí na Rusko, jako reakci na zatím neprokázaný pokus o otrávení Navalného, měla by EU stejně tak uvalit sankce i na Velkou Británii s cílem donutit ji v Assangeově případě k upuštění od aktivit, které jsou jinou formou justiční vraždy.

24 komentářů :

 1. Kdo by likvidoval neškodného ruského politického přeběhlíka který neměl ani 2 % podporu ve volbách, nacionalista který souhlasil s referendem v Krymu a jeho připojením k RF. Může si Putin přát lepšího neparlamentního opozičního politika ? Spočítal někdo kolik Navalný za svůj život založil stran a hnutí a pořád jen okresní přebor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě proto může posloužit mnohem víc jako rituální oběť. Kdyby byl úspěšný, byl by pro Západ potřebný. Pokud zemře nebo bude trvale postižený, bude to dlouhá léta využíváno proti Rusku. V takové situaci bude užitečnější, než neschopný politik okresního formátu, který ani s obrovskou finanční a mediální podporou západních zemí nedokázal v Rusku vůbec nic.

   Smazat
  2. Výborně pane Davide,
   určitě je potřeba ukázat paradoxy mezi pravdou, spravedlností a buržoazní propagandou .
   Kam se na dnešní novinářské koryfeje hrabe Josef Goebbels, který ve srovnání s nimi vypadá jakoby neuměl zalhat !! Je přímo pikantní jak lehce zapadl případ demolice tří mrakodrapů v New Yorku pomocí dvou letadel, té demolice, která odporuje všem zákonům statiky i dynamiky a přesto to novináře nezajímá tolik jako "atentáty" na oponenty Putina ! Jako spousta lidí jsem rád, že těmto tajtrdlíkům se nepodařil puč v Bělorusku i když jako občana mě to stálo cca 50 milionů Kč na jejich podporu díky "naší" vládě!

   Smazat
 2. Julian Assange je viněn, tuším, ze 17 federálních zločinů. Už měl dávno být soud a Assange měl dostat možnost obhajoby. Tohle nevede nikam.

  OdpovědětSmazat
 3. Ti ruští putinovští agenti jsou břídilové. Furt někoho otravují a nikdy to pořádně nedotáhnou do zdárného konce. Osobně bych si věděl rady sám, neb sleduji seriály Agáty Christý. Ta věděla jak někoho otrávit. Mně stačí, když vidím v TV třeba Kalouska a jsem otráven celý den. Ale vážně, ty komedie kolem údajných (zpackaných) otrav ruskými agenty jsou už trapné, hloupé a ubohé, jako tenhle můj příspěvek. Myslím, že kdyby ti praví agenti chtěli...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak,tak, Takový Kadyrov když byl obviněn z pokusu vraždy jednoho z čečenských teroristů ukrývajících se v Evropě prohlásil : Když já vydám rozkaz, tak je vždy splněn na 100%. Bez komentáře.

   Smazat
 4. PRAVDA v podání kohokoliv se u amiokupanta TRESTÁ SMRTÍ, jak vrcholně demokratické, že????!!!!!!! 🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětSmazat
 5. Toto je příklad jak se prosazují zákony a nehne s tím žádný z opozice. Vše je zařízeno tak aby parazité byly nepostižitelní. Jenže začne bitva mezi parazity a to bude hrůza.

  OdpovědětSmazat
 6. Je nejvyšší čas, aby po dovolených Bouře začala úřadovat i ve veřejných sdělovacích médiích. To každodenní překrucování a vyložené lhaní nejde poslouchat. Snad po am. volbách a Trumpově výhře dojde i na na jejich majitele...Zatajování více jak 150 rozsudků trestu smrti a popravy nejvyšších světových politiků a holivodských celebrit nestačí!
  Seznam zatčení a poprav slavného hlubokého stavu ~
  10. července 2020. https://roserambles.org/2020/07/10/shock-the-list-of-arrests-and-executions-of-famous-deep-state-july-10-2020/

  OdpovědětSmazat
 7. https://uloz.to/file/VvFCUwk8M9PI/julian-assange-mucednik-zapadu-a-edward-snowden-slidil-usa-zamestnanec-cia-a-sub-kontraktor-pracujici-pro-americkou-ery-informoval-lid-o-utajovanem-svetovem-sledovani-mob-a-pc-komunikace-ze-strany-t-sluzeb-usa-havel-mkv-jpeg-png-webp

  OdpovědětSmazat
 8. Vše je jasné pan Assange ukázal na zločinnost západu a to se neodpouští. Zatímco nýmand navalný má dostat RF do osidel západu a nechat rozkrást korporacemi celou zem a zničit Ruský národ.

  OdpovědětSmazat
 9. Pro koho je nejlepší otrava Navalného? Cui bono?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23,30
   Pro RÁDOBYdemokraty řízené amiokupantlandu!

   Smazat
  2. Když už komedie, tak komedie.
   Je to smutný, ale pro (EU) valník.

   Smazat
  3. Ze ale sakra uz nezmeni scenar?Vzdyt to už je nuda.

   Smazat
  4. 9:43
   A demence pokračuje a dál se prohlubuje, co AMIOOKUPANTHAVLE

   Smazat
 10. Tohle nevidíme jenom my -vidí to celej inteligentní svět, kterej disponuje elektronickou výbavou, a každej si to v hlavě srovná. Ti, kteří si myslí, jak se všemi vyjebají svými provokacemi a trapárnami, si prokazují medvědí službu. Řežou si sami pod sebou větev, na které dřepí - konkretně USA dřepí na svojí větvi už zatraceně dlouho, a teď ji pod sebou šmidlají, asi si vydedukovali, že intelekt lidí ve světě plošně je stejně ubohý, jako tam u nich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kachny, kachny a zase kachny.Není co řešit. Diskutujme třeba o domácích problémech.

   Smazat
 11. V Rusku prohlásili, že Spojené státy a jejich spojenci uskutečňují až 75 % všech kyberútoků na světě

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020082512426390-v-rusku-prohlasili-ze-spojene-staty-a-jejich-spojenci-uskutecnuji-az-75--vsech-kyberutoku-na-svete/

  OdpovědětSmazat
 12. https://www.czechfreepress.cz/rusko/v-rusku-likviduji-5g-vysilace.html
  https://www.czechfreepress.cz/rusko/ruske-ministerstvo-zdravotnictvi-zakazuje-wi-fi-a-chytre-telefony-pro-dalkove-studium.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím zda čtete jiný tisk a sledujete něco jiného než ČT,nebo snad hltáte u obrazovky Babiše a Petříčka, ale v RF používá G5 již MTS a v letošním roce bude spuštěn zkušební provoz v 83 regionech RF, vše ve spolupráci s čínskou Huawei.
   Ruské mimnistersvo zdravotnictví nic nezakazuje, pouze v minulém roce jeden z poslanců Ruské dumy za nacionalistickou stranu Žirinovského nějaký Sucharev podal návrh na WI-FI zákaz, tento návrh byl zamítnut.
   Vzhledem k problémům s COVID-19 se vedla letos vyuka v RF právě pomocí WI-Fi a chytrých telefonů.
   Pokud patříte mezi mladé, je mě Vás trochu líto.

   Smazat
 13. Pan Assange je opravdová oběť.

  OdpovědětSmazat
 14. Jo panu Ranstorfovi tito demokraté nevěnovali ani jendnu větu. I když to byl poslanec EU? ZAJIMAVVE!!!!!!!!!
  Václav

  OdpovědětSmazat
 15. NO přece joho politické zadání!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.