Reklama

sobota 15. srpna 2020

Není nad to, když se měří všem stejně

Ivan David 

15. 8. 2020


Včera se sešla Rada ministrů zahraničí Evropské unie. Svolalo ji Řecko, které požadovalo vyhlášení sankcí vůči Turecku – za jeho ilegální aktivity v Egejském moři.
Mluvilo se ovšem především o vyhlášení sankcí vůči Bělorusku. To je samozřejmě daleko větší ohrožení evropských hodnot než pirátské akce Turecka.

Sankce vůči Turecku schváleny nebyly. Kromě Německa, což se očekávalo, je zablokovaly i další státy. Podle tureckého právníka Musy Cömerta, přítomného jednáním, to byly i Itálie, Španělsko, Malta, Maďarsko a Bulharsko. Oficiálně je další jednání odloženo na „pozdní srpen“. Předtím se mají k jednání sejít mimochodem i německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.

Co donutilo zmíněné státy hlasovat proti sankcím, je jasné u Německa a dalo se to očekávat. Bulharsko má s Tureckem, stejně jako další balkánské státy, dohodu o hospodářské spolupráci. Maďarsko se hlásí k turkickým tradicím a má s Tureckem rovněž velmi přátelské vztahy. Co vedlo ostatní státy, aby se postavily proti Řecku, se časem ukáže, nejspíš to bude nějaké „drobné vydírání“. Všechno diplomatické úsilí především Německa se bude soustředit na to, dostat Řecko a Turecko k jednacímu stolu. Nutnost tohoto dialogu mimochodem zdůrazňuje i francouzský prezident.

Řekové se vesměs ptají: O čem se ale bude jednat? O tom, že Řecko má postoupit polovinu ostrovů v Egejském moři Turecku?

Mezinárodní právo o výsostných vodách mluví jasně. Jakékoli aktivity tureckých těžebních lidí a jejich doprovodných válečných fregat ve Středozemí jsou ilegální. Je to tedy až příliš jednoduché na to, aby bylo o čem jednat. Turecko se má stáhnout, a pokud chce ropu, má si koupit licence.
Na to je ovšem Erdogan, tento „vládce východního Středomoří“ příliš velký pán. A má příliš velkou podporu EU.
To je jednoduchý klíč ke všem těm vyhlášením o „nutnosti udržet dialog s Tureckem.“

Mezitím mluvčí turecké vlády Omer Celik tweetoval, že Turecko „nepostoupí nikomu ani část své modré vlasti“, kterou je míněno východní Středomoří.

Řekové, jak sami konstatují, se nacházejí mezi Scyllou – tedy tureckými nároky – a Charybdou – tedy oslabenou ekonomikou a slabou turistickou sezónou díky koronakrizi. Server sl.press.gr se ptá, jak dlouho bude oslabená země odolávat soustředěnému tlaku Turecka a jeho hlavního spojence Německa.

Z více zdrojů se dozvídáme, že vyjednávání mezi Řeckem a Tureckem má „začít od nuly“. Kde je ta nula? V roce 1826, před vyhlášením nezávislosti Řecka na Osmanské říši? Před smlouvou z Lausanne, která spolu se smlouvami po 2. světové válce Řecku ostrova v Egejském moři přiřkla? Před memorandem Turecka a „oficiální“ vlády v Libyi o rozdělení řeckých ostrovů? Nebo před smlouvu Řecka a Egypta o exkluzivní ekonomické zóně? Vzhledem k tomu, že posledně jmenovaná smlouva prý „rozezlila Německo“, tipuji tu poslední. Na konci srpna už by mělo být Řecko dostatečně „zpracováno“, aby postoupilo Turecku část svých ostrovů? Nebo o co při této podivné hře jde? O čem bude dialog vydíraného s vyděračem?

Není divu, že Řecko po nevstřícném přístupu ministrů zahraničních věcí k jeho požadavkům odmítlo souhlasit se sankcemi proti Bělorusku. Lukašenko NENÍ větší ohrožení Evropy než Erdogan. Pokrytectví EU touto snahou – potrestat jednu zemi za volby a druhou „statečně“ chránit před jakoukoli újmou, která by mohla poškodit zájmy koncernů a zbrojařských fabrik, dosáhlo svého vrcholu.

Jako jedna z mála zemí se vůči politice EU vůči Turecku vyslovilo Rakousko, a to ústy svého ministra zahraničí Schallenberga. Ten Turecko ostře kritizoval. Podle něj by měla Evropská unie kvůli situaci ve Středomoří přehodnotit svůj postoj k Turecku. „Musím říci, že Rakousko je velmi znepokojeno nebezpečnou a alarmující situací, o které si myslíme, že by mohla eskalovat,“ uvedl Schallenberg, „Působení některých států ve východním Středomoří by mohlo vést Evropskou unii k přehodnocení jejích vztahů s Tureckem,“ dodal.

Rakousko ovšem není člen NATO, a proto si může dovolit říci vlastní názor.

Za Řeckem tedy stojí Izrael, jak opakovaně ujišťuje, dále Spojené arabské emiráty, dále Egypt a také Haftarova Libyjská národní armáda, kterou ale EU neuznává. Evropa až na výjimky háže zemi, které vděčí za svou vlastní civilizaci, přes palubu. Nikdo nechce konflikt s Tureckem, který by mohl bolet a ohrozit ekonomické zájmy, což by se projevilo nepřízní sponzorů v příští volební kampani.

Dáme Erdoganovi jen pár řeckých ostrovů, pak možná kousek pevniny, pár italských ostrovů, kousek Balkánu, a tím „zachráníme mír“. To je politika špiček EU. Stejná, vždycky tváří v tvář skutečnému agresorovi stejná.

49 komentářů :

 1. Lukašenka má nahradit západní loutka. Typu Čaputové. ČT by mluvila jinak, kdyby ty protesty byly skutečné, míní Petr Hampl

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lukasenka-ma-nahradit-zapadni-loutka-Typu-Caputove-CT-by-mluvila-jinak-kdyby-ty-protesty-byly-skutecne-mini-Petr-Hampl-633752

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je třeba pochopit, že je to převrat typu Venezuela. On se někdo najde, kdo chce být presidentem a pak zodpovědně zdrhne, ta by toho pro obyčejné lidi udělal. Ještě jí neschválil president Zeman.
   To je ta demokracie dle EU.
   Chtěl bych vidět, jak si někdo opováží schvalovat amerického presidenta.

   Smazat
  2. Tipuji fešnou mladou ženskou. Obsah je nezajímavý.

   Smazat
 2. Správně turek má pomoc vyhladit mírovou cestou Evropany a o to jde eu. O nás bez nás dějiny se opakují a skopčáci jsou neustále stejní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejenom naše zkušenost. Náš příklad byl odpornější proto, že byl veřejný. Jinak podobné "události" lze celkem snadno najít v kterékoliv době a na kterémkoliv kontinentu, snad jen s výjimkou Antarktidy. A to nejspíš jen proto, že neznáme tamní historii osídlení před zaledněním.

   Smazat
 3. TAK NÁM PETR KOLÁŘ POTVRDIL SLOVA LUKAŠENKA, ČR rozvrací suverenitu Běloruska


  https://www.youtube.com/watch?v=rmJC_ZV8hxo&feature=youtu.be&t=1056
  http://www.nwoo.org/2020/08/15/tak-nam-petr-kolar-potvrdil-slova-lukasenka-pani-millerova/

  OdpovědětSmazat
 4. „Nemohu věřit svým očím, nabourali vám účet?” Klaus ml. šokoval své příznivce prohlášením na adresu Lukašenka

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020081512370776-nemohu-verit-svym-ocim-nabourali-vam-ucet-klaus-ml-sokoval-sve-priznivce-prohlasenim-na-adresu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rodina se nezapře. Nechápu jak může myslící a pamatující člověk skočit na špek Klausovic rodině ještě jednou. Nestačí to svinstvo, co napáchal tatíček Klausíček?

   Smazat
 5. Turecko,pokud je to vše pravda jde ve šlépějích USA, jako pes za uzenýcm.
  Ani zvracení(velebnosti) to nespraví.
  Soumrak planety nadchází.

  OdpovědětSmazat
 6. Česká republika má ovšem výjimku. Na NATO i Evropskou unii se co do státní suverenity, územní celistvosti, všestranné bezpečnosti i ochrany životních hospodářských zájmů, může plně spolehnout. Na věčné časy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nikdy jinak..... To už tu bylo, není-liž pravda.

   Smazat
 7. Co když Řecko vystoupí z NATO, utvoří pakt Ruskem a nechá na svém území vytvořit vojenské základny Ruska? To bude mazec!:)) Dal bych je k soudu do Moskvy, za uměle vytvořené dluhy a nic už bych neplatil. Já bych ty šmejdy vyléčil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přál bych si to, z hlediska rovnováhy by to byl určitě přínos.

   Smazat
 8. V souvislosti nejen s Mnichovem 1938 se dá jednoznačně říci, že politika "gigantů civilizace" v Evropě, je politikou odporné zbabělosti.
  Ani bych se nedivil, kdyby se ukázalo, že i tohle je důsledek všelijakých těch feministických a jiných odporných hnusů, kdy Muž je vlastně už jen mužatkou, jen s tím rozdílem, že má ještě ... A to ještě v tom lepším případě.
  Teď už se nelze divit, že Hitler tak snadno po Mnichovu ovládl ten "zbytek" Evropy, který potřeboval pro klid v zádech a posílení výrobních možností Třetí říše.
  Raději nechají případně bojovat mezi sebou dva členy NATO, než aby NATO jednoznačně řeklo tady je čára, co byla a dost keců! Tohle je definitivní konec NATO, je jedno jak dlouho to bude trvat, ale NATU se teď bude smát každý.
  Bože, kam jsme to vlezli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se člověk podívá na ty, kdo to zablokovali je to jako v roce 38. Buď to byli ti, co nás tehdy prodali, nebo ti, z nichž se také staly fašistické státy.

   Smazat
 9. Inu, tak nějak to dost připomíná léta třicátá minulého století, že. Zdá se však, že ti velcí papíroví spojenci už nějak pozapomněli, jak se jim ta podpora agresora a obětování těch menších nevyplatila.

  OdpovědětSmazat
 10. Perfektně sedí pohádka "O Smolíčkovi". Cituji: "„Smolíčku pacholíčku,
  otevři nám svou světničku,
  jen dva prstíčky tam strčíme,
  jen co se ohřejeme,
  hned zase půjdeme.“
  A všichni víme, jak to dopadlo. Naštěstí pohádky mívají šťastný konec a já doufám, že tyhle turecké "hrátky" budou mít šťastný konec pro Řecko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "a já doufám, že tyhle turecké "hrátky" budou mít šťastný konec pro Řecko!"
   - EU rozhodla, že Grécko bude porazené.

   Smazat
  2. Jó, kdyby se tak lidi dokázali poučit z pohádek a přísloví!

   Smazat
 11. Tak, to je vyjádření pana Dr. Davida coby politika. S použitím výhradně slušných výrazů. Bezpochyby ještě zajímavější by bylo jeho vyjádření k tomuto tématu coby psychiatra. Ale není nutné. Ani vhodné. Lze si je z uvedených skutečností i přibližně domyslet. Děda.

  OdpovědětSmazat
 12. Některé záběry z rozhánění demonstrací v Bělorusku mi až příliš nápadně připomínaly rozhánění žlutých vest v Paříži, nebo brutální rozhánění demonstrací Katalánců za samostatnost. Dokonce i oblečení policistů bylo podobné.Ale v Minsku prý demonstrují jen samí intelektuálové a studenti(dle ČT). Tak třeba časem uvidíme jak se ta intelektuálnost rozvine. No jestli to jsou ti samí intelektuálové, co jsou u nás v milionu chvilek tak potěš...Někdo horlivý přišel s tím, že v tom začínajícím bordelu má samozřejmě prsty Putin. No tak to by jsme mu vlastně měli být vděční, jestli chce odstranit Lukašenka!? Byl jsem v loni v Bělorusku a asi jsem se nepohyboval v těch správných intelektuálních kruzích ale nikde jsem neviděl, že by na Lukašenka někdo až tak moc nadával a plival. A věřte, ta diktatura tam až tak není vidět, jako třeba v jiných, zejména asijských postsovětských republikách. Tam mají taky prezidenty s diktátorskými sklony, které při volbách nikterak netajili. A je tam dobře, mají naftu, americké laboratoře(ropa není jen k ježdění, ale i pro kosmetiku, zdravotnictví...), poř. i jejich vojáky. Ale to jsem utekl od tématu. Vždy by se nejdříve mělo zamést před vlastním prahem. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:05):
   To máte tak. Ona ta diktatura není moc vidět ani u nás.
   Leč je tu a je dost tvrdá. Totiž diktatura peněz a nadnár. kapitálu, která nás dusí sice neviditelně, zato účinněji než všichni Lukašenkové či "diktátoři" těch postsovětských ...

   Smazat
  2. Je velmi humorné, jak se proti Lukašenkovi začal angažovat Andrej Babiš právě poté, co dostal instrukce od svého velitele Pompea. Je to stejný Babiš, proti kterému manifestovala celá Letná a vyzývala ho k odstoupení. Asi má moc krátkou paměť a nebo do médií kvoká jeho dvojník :-)

   Smazat
  3. 18.15 Andrej ani Lukašenko nechtějí spadnout mezi stolice... Pro Rusko u Federaci je bezpečnostně nepřijatelné zběhnutí Bělorusů pod kuratelu Deep State, což Lukašenko odedávna sprostě zneužívá k vydírání Ruska.

   Tu celou opičárnu k rozeštvaní Běloruska a Ruska spunktovali v USA za pomoci ukrajinských tajných služeb... které to provedly lajdácky (lajdáctví je rusky "chalátnost" - od chalát, oblíbeného svrchního šatu muslimů a ostatních lenoch/dříčů z Levanty), takže co teď? USA nasazuje EU kompars, včetně komparsisty Babiše, který je vzhledem k "drtivé" branné moci ČR, dodávající váhu jeho slovům, jak by řekl slušně Klaus, ÚSMĚVNÝM.

   Smazat
 13. Konflikt je možný, ale nakolik udržitelný pro imbecila typu erda vylouhovaný.
  Tak to máme Řecko,Libye, Sýrie, Irák, ale i oblast Kypru.
  Pokud by to vypuklo najednou, jak dlouho to erda potapaný může táhnout? Cena nafty a plynu okamžitě vyletí nahoru. Problém pro svět. A to jsou mj. komodity, pro něž je ochoten válčit tam, kde má pocit převahy. V Libyi Haftár momentálně provádí bombardování osmanského záboru, Kurdové se nějak tumlujou na svém záboru v severní Sýrii proti osmanským zájmům, Irák hodlá na Turecko jít politickými prostředky za porušování státní suverenity, a ten podpindoNOSNÍK trumpifajksl má milion problémů sám se sebou, aby něco mohl dělat kromě toho , že mezi rozvášnéně české slepice na džunkách NATO pošle na rozháněnou zase jednoho letadlového hlináka. Až tudy poletí český čmelák , tak to zase bude jako v medu: Ty vole, to je hustý.
  Globální prediktor už prý rozhodl , že Turecko bude rozděleno. Neřekl kdy,ale můžu mu pomoci. Nějaké tureckotřesení by mohlo výrazně pomoci řešit celou situaci.

  OdpovědětSmazat
 14. Vážený pane europoslanče, dovoluji si Vás upozornit na komentář O příčině "běloruské krize" a na něj dva navazující komentáře RE: O příčině u článku Mají v Bělorusku jiné obušky? na webu Zvědavec, kde je vyčerpávající, i když stručné vysvětlení těchto akcí Německa, které jsou kryty Tureckem.

  OdpovědětSmazat
 15. Kolem Běloruska se napsalo už tolik nesmyslů, že nad tím zůstává rozum stát.
  1. V tomto státě není přítomna žádná okupační armáda, ale pouze jejich vlastní, běloruská. Nechápu, jak může Putin slíbit Lukašenkovi vojenskou podporu, když jej jeho vlastní armáda přestane poslouchat - bylo by to potom vyhlášení války a napadení Běloruska Ruskem.

  2. EU nemá nejmenší právo zasahovat do suverenity jakéhokoliv státu, zvláště pak mimo samotnou EU.

  3. Reakce vlády A. Babiše na demonstrace v Bělorusku nepovažuji za normální. Cítím v tom cizí notičky na sto honů.

  4. Vyhlášení sankcí Belorusku se osoby Lukašenka nijak nedotkne, dotkne se ale právě těch lidí, kteří demonstrují za změnu. EU by tak prakticky nutila protestující k tomu, aby je hlad dohnal k revoluci, což je obyčejné svinstvo.

  5. Lukašenko má ale jednu oprávněnou obavu - barevní šmejdi importovaní od nás by opravdu mohli rozvrátit a rozštárat běloruskou společnost po vzoru Ukrajiny, což by bylo pro ně nejspíš katastrofa.

  Pokud má tedy vše proběhnout v klidu a bez našeho obvyklého krvavého štvaní, pak vše dnes mají v rukou ozbrojené složky Běloruska, které tomuto mohou zabránit buď setrváním na straně Lukašenka, nebo přejítím na stranu demonstrantů. V druhém případě by pak samozřejmě pomoc proti agresi ze strany Ruska byla namístě. Zatím je to ale pouze vnitřní záležitost suverénního státu.
  Pouze jeden z názorů... :-)

  OdpovědětSmazat
 16. Do NATO jsme vstoupili omylem, protože tento spolek chrání pouze zájmy USA. Členové se musí ochránit jinými způsoby, protože pokud jejich ochrana je v rozporu se zájmy USA, tak NATO nehne ani prstem. Je to přece jasně definováno v jejím statutu.
  Dá se říci, že bychom byli více chráněni ve spolku s Ruskem než je tomu dnes. Nechápu. Češi jsou jako korouhvičky ve větru. Po roce 1989 to jasně dokázali.
  Pohádky o neexistenci demokracie v Rusku může akceptovat jen neinformovaný člověk. Je snad v USA dokonalejší systém? Lze o tom s úspěchem pochybovat.
  Fil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to přesné, pane 11.03. Do NATO jsme NEVSTOUPILI, BYLI JSME DO NATO VSTOUPENI bez referenda (ten trpný rod v ČJ je kouzelný)...

   Smazat
 17. Jestli si demonstranti myslí, že jim EU pomůže, tak vystřízlivění nebude nic hezkého. Jakmile se jim tam dostanou barevní fanatici z nadnárodních neziskovek tak to bude z louže do bláta.
  Začnou rabovat přes nové politky státní kasu, navezou jim tam verbež z celého světa a vydají zákony o podřízenosti bílé rasy s povinností se o ty nebílé trvale starat.
  Jejich jedinou světlou nadějí je udělat si doma pořádek sami.

  OdpovědětSmazat
 18. K tomu Bělorusku,
  k sakru, dostal těch 80%, nebo ne, eventuelně je snad problém přepočítat hlasy? Jestli dostal, tak ho většina akceptuje a hotovo. jako všude jinde. Jestli se to někomu nelíbí a dělá nepořádek, pak to patří už do trestní odpovědnosti - jako každý pokus o násilný převrat v zemi, kde je demokracie, tedy jsou svobodné volby - tečka.

  OdpovědětSmazat
 19. Lukašenko je změkčilej břídil. Správně by se měl zachovat podle zvyklostí EU. ( od 5.minuty klipu ).

  https://www.youtube.com/watch?v=aOuE_ODI5PI&t=430s

  OdpovědětSmazat
 20. Už je to až moc okatý. Američani společně se svými "spojenci" připravují nový Majdan v Bělorusku, protože Lukašenko koketuje s Čínou a také trochu s Ruskem. Krom toho mít dalších tisíc km hranice s Ruskem pod kontrolou není k zahození.

  OdpovědětSmazat
 21. Sankce proti Turecku nebyly schváleny.
  No, rád bych přesně věděl, kolikrát EU vyhlásila sankce proti Rusku jenom za letošek, aniž se jí o to kdo prosil. Občas mám pocit, že snad každý měsíc. A při každé maličké krizičce.
  Kdysi jsem si nedovedl představit, jako malý kluk, když jsem se dozvěděl, že Řím padl díky svému úpadku ve všech směrech. Jako dospělý to vidím kolem sebe a ještě přitom hromada lidí vesele tancuje a skáče radostí! Připadá mi to jako tancování na vlastním hrobě a nebo biblické chování měst Sodomy a Gomory před potopou. Otázka je, jestli tentokrát bude nějaký Noe. Aspoň co se týče evropské civilizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pohádky mají poučovat děti a historie dospívající, jenže lidé chtějí být klamáni. I ten největší chudák sní o nějakém zázraku. Nevím proč, ale parazité mají větší schopnost přežívat. Asi je netrápí lidskost.

   Smazat
 22. Vše je na "dobré cestě", britští snajpeři jsou již připraveni na cestu do Minsku. Zatím jsou opečováváni v Litvě a pod přikrytím cvičení NATO v těsném sousedství u běloruských hranic budou přesunuti na území Běloruska. Lukašeno proto přesunul k hranicím Běloruska paradesantní brigádu. Jenom se divím tomu, že západ opět nenasadil osvědčené snajpery z Gruzie, kteří se tolik osvědčili v Kyjevu v r. 2013. Snad z toho nevzejde vojenský konflikt v Evropě a podaří se ty snajpery v tichosti zneškodnit. Britští jsou asi jenom podle dnešního pasu, klidně mohou být původně nejenom z Ukrajiny, z Gruzie ale i odjinud. Přece královna neobětuje nějakého anglického nadčlověka.

  OdpovědětSmazat
 23. V Minsku probíhá demonstrace na podporu Lukašenka. Přivezly je tam autobusy. Mináři to čumíš...a na Letnou museli chudáci lidé pěšky z Florence a ještě čochtat do schodů...Jiný kraj, jiný mrav...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.45 A na tu Florenc je přivezly autobusy, nebo rovou volské povozy, prosím?

   Smazat
 24. Světová politika Igora Panarina (dnešní díl č. 729:
  Dne 17.7. přiletěla do Varšavy s britským princem Williamem rezidentura MI-6, aby ve Varšavě založila štáb "běloruské" barevné revoluce. Varšava je místo hlavního britského štábu hybridní agrese proti Bělorusku.
  Dne 31.7. přiletělo do Varšavy cca 100 žoldáků 22. pluku speciální výsadkové britské jednotky (právě tato jednotka se zúčastnila v r. 2011 útoku na Tripoli). Vesměs se jedná o občany Kanady (britské kolonie) běloruského a ukrajinského původu. Proniknout na území Běloruska přes brestskou oblast bylo obtížné, proto 30 diverzantů zůstalo na území Polska a 70 bylo přesunuto na území Litvy. V sestavě této skupiny je asi 10 snajperů. Britové připravují napadení Minsku v rámci tzv. operace pod cizí vlajkou. Šablona britských útoků je celé roky stále stejná. Běží příprava diverze proti Bělorusku.

  https://www.youtube.com/watch?v=h0xqlh2VfXU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:15 Asi to není vůbec žádná náhoda, když Panarin označuje Londýn termínem "třetí Kartágo" a Velkou Británii označuje za největšího nepřítele Ruska. Londýn podle něho vyvolal obě poslední světové války a stále účinkuje ve světě podle římského hesla "rozděl a panuj" (divide et impera). Skrytě ovládá doposud všechny svoje kolonie - nejenom Kanadu, ale i USA!

   Smazat
 25. Díky, není to o Bělorusku, ale o dvojím metru.

  OdpovědětSmazat
 26. Zdá se mi poněkud paradoxní, když stát, který není členem EU si zametá s členem EU podle svých potřeb a za podpory a asistence některých členů EU. Pro koho EU je? Pro diktaturu kapitálu, proti humanismu, proti mezinárodní mírové spolupráci. Vzpomínám roka 1938 a další, tehdy také velkohubý Adolf si rozkazoval a Západ poskakoval, jak Vůdce velel dolézal za ním do Německa. Dnes si poroučí Erdogan a Západ opět obskakuje nacismus, tentokrát v tureckém provedení. A samozřejmě nádavkem další Majdany a další kolonizace cizích zemí, protektoráty, Heydrichové, Himlerové, jen v převlecích Mike Mausů, Trumpetů, Merklů.... Pane Babiši, nemusíte se ani tak bát, že by Bělorusko nepřipoustilo puč, spíše byste měl mít obavy z nacizace EU, diktatury kapitálu a zapuzení i poslední špetky lidství. A chcete-li se ukázat jako humanista a ne nacista, dělejte politiku, aby se národ množil a nevymíral, aby stát patřil českým občanům a ne zlodějskému velkokapitálu z ciziny, aby děti a maminky měly jesle, školky, školy a vzdělané pedagogy, aby z ochodů zmizely hračky dělající z českých dětí idioty, aby rostla dětsaká hšiště a an od psů podělané parky, sportoviště, zdravá strava v školách. Udělejte něco pro zdravotnictví, úpadek vzniklý jeho privatizací a nesmyslnými ordinacemi medicínských privát - nichtsmachrů. Nezdá se vám ostudné, když po 30 letech je stav medicíny v praxi daleko horší než tehdy, nedostupnější, znalostí doktorů v soukromých praxích pod úrovní zdravotních sester? Z Česka odchází ročně pár set lékařů, kteří vystudovali za peníze daňových poplatníků do svých výdělkových rájů a samozřejmě, že odchází ti, co něco umí a ti blbci zůstávají v Česku. Je to stejné jako s okrádáním státu o daně "sídlem" v daňových rájích. Co tento největší hnus kapitalismu, jak to, že si s ním EU neví rady? Proto, že EU řídí právě ti největší zloději lidských dějin? Bude to jednou mazec, až lidé povstanou za svá práva! A ten čas přijde a zlikviduje EU i NATO s nelidskou tváří!

  OdpovědětSmazat
 27. Belorusko si zasluhuje sankce,
  co to je za stat, kdyz tam 80% lidi voli jednoho kandidata! Souhlasim. Na Krymu 98% byloi na referendu, 96% hlasovalo pro zpetny navrat k Rusku - a to je uplny ZLOCIN, za ktery Rusko stale trpi. Tak Belorusko by zasluhovalo 2. nejvetsi sankce. Pak je to teprve demokracie, kdyz rozhoduje jeden. Jak pak se ma ovladat nejaky stat, kdyz 80% lidi ma jiny nazor - a 96%, ani nemluvit.

  OdpovědětSmazat
 28. U nás lidi stále někdo rozděluje, hlavně Zeman. A když se někde lidi spojí v drtivou většinu, tak taky špatně!...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:54 Tak jednoduché to není. To byste mohl napsat, že Ameriku rozděluje Trump. Vyhrál volby a některým se to strašně moc nehodí do krámu! Přitom mají svou hubu plnou frází o demokracii, ale s výsledkem voleb se ti fašounci ne a ne smířit!

   Smazat
 29. Když napíšete příjmení zeman a nenapíšete křestní jméno a funkci, tak je z toho čistí nesrozumitelno. Proto je třeba doplnit: Pavel Zeman, nejvyšší státní zástupec, pečený vařený na US ambassy

  OdpovědětSmazat
 30. 12:30 V Bělorusku je cca státních podniků. Pokud by se je podařilo rozkrást (= zprivatizovat), tak mohou americké banky natisknout další dolarový papír podložený vzdušnými zámky (= akciím za tyto zprivatizované podniky). Dolarové impérium by mohlo asi o tři týdny oddálit svou agónii. Heslo dne zní "KDD" = každý den dobrý :-)

  OdpovědětSmazat
 31. Je to pořád stejné, jednou obětují Československo, podruhé Kypr, atd.. Nyní teda přišla řada na Řecko, to už je taková západní tradice, že se tu na slušnost a spravedlnost moc nehledí. Rozhoduje síla armády a velikost trhu, to jsou ty pravé evropské hodnoty, které vždycky vyplavou na povrch když o něco skutečně jde.

  OdpovědětSmazat
 32. Řecko by mělo dát urychleně vale EU a NATO, spojit se s Ruskem.Čím déle bude odolávat, tím více si ho Skopčák a Turek namaže na svůj chleba a kebab.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.