Reklama

středa 5. srpna 2020

Oběti islámského fanatismu

Ivan David
5. 8. 2020 Celý svět je nyní otřesen tragédií v Bejrútu, kde při nejméně dvou obrovských explozích zahynulo podle posledních údajů už nejméně sto lidí a tisíce jsou zraněné. Podle libanonské agentury Al-Masdar oficiální orgány pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Jednou z nich je, že do skladu hnojiv nastražili bombu teroristé z šíitského hnutí Hizballáh, které je napojené na režim ajatolláhů vládnoucích v Íránu. Tedy v zemi, která je momentálně spojencem Turecka v rozehrané válce o Libyi a střetu o středomořská naleziště ropy a plynu.

V těchto dnech je ale šesté výročí další strašné tragédie, která je už velmi málo zmiňovaná, neboť svět o ní nechce slyšet. Dne 3. srpna 2014 přepadli stoupenci tzv. „Islámského státu“ (ISIL) oblast Shengal, někdy také zvanou Sinjar či Sindžár v severozápadním Iráku, kde sídlily stovky tisíc Jezídů. Už mnohokrát v minulosti byli Jezídi, tento prastarý národ, který se většinou řadí ke stejnému původu jako Kurdové, vystaveni brutálnímu násilí a pronásledování, zejména ze strany sunnitských muslimů, kteří v jejich prastarém náboženství vidí uctívání Satana.

14. srpna 2007 teroristé al-Káidy provedli útok na město Shengal/Sinjar, při němž zahynulo téměř 800 lidí. Ničivá síla nesnášenlivého náboženského fanatismu byla strašná. V srpnu 2014 uprchly stovky tisíc Jezídů před náporem islamistických hord. Ne každý se dokázal zachránit. Ve vesnici Kodschu, severně od hory, která dala regionu název, teroristé zmasakrovali 600 mužů a chlapců a unesli 1000 žen a dětí. Celkově znamenala genocida Jezídů tisíce mrtvých a tisíce unesených žen a dětí, z nichž nejméně 3000 jsou stále pohřešovány.

Na hoře Shengal, na které se zachránily desítky tisíc, žíznily děti v náručí svých matek. Obětí žízně a hladu bylo mnoho. Vojenské jednotky Kurdistánské strany práce (PKK), kurdských Lidových obranných a ženských jednotek (YPG a YPJ) později dokázaly vybojovat koridor, přes který se lidé mohli zachránit do Sýrie, konkrétně do Západního Kurdistánu/Rojavy. Odtud přešli do kurdské autonomní oblasti v Iráku, tj. do Jižního Kurdistánu. Dnes zde stále žijí stovky tisíc lidí, šest let po genocidě, většinou v táborech pro tzv. vnitřně vysídlené osoby.

To jsou ti uprchlíci, které svět nevidí. Matky, jejichž malé holčičky jim byly vytrženy z náručí žoldáky ISIL, aby se staly sexuálními otrokyněmi či obětmi nucených sňatků. Živé vzpomínky na povražděné muže, syny a bratry. Lidé, kteří přežili, už se ze svých utrpení nikdy docela nevzpamatují. Jejich duše jsou hluboce zraněny. Ženy a dívky, které se dostaly ze zajetí ISIL, si nesou hluboké šrámy.

Hromadné hroby. Mrtví. Zničené vesnice a města. Město Sinjar, největší město provincie Ninive, kde Jezídi žili, je dodnes neobyvatelné, v troskách a zaminované. Nejhorší je, že většina pachatelů, kteří to způsobili, nikdy nebude odsouzena, přestože tzv. Islámský stát již územně neexistuje. Jen zlomky pachatelů se dostaly před soudy v Evropě, přestože mezi pachateli byli i Evropané, kteří se k ISIL přidali a mnohdy už jsou dnes zpět ve svých zemích. Ti, o kterých se ví, jsou „monitorováni“ a vyšetřováni. O většině z nich se ale neví a navíc – mrtví svědci svědčit nemohou.

Žádný mezinárodní soud se neujal žaloby pro genocidu a zřejmě ani neujme. Mohly by možná vylézt na světlo světa „nepříjemné“ okolnosti. Například podpora Turecka, člena NATO, tzv. Islámskému státu. Obchodování s ropou, logistická podpora, dodávky zbraní, léčení zraněných militantů ISIL v tureckých nemocnicích. Mnoho pachatelů genocidy Jezídů z roku 2014 dnes slouží v džihádistických jednotkách, které podporují tureckou armádu v Sýrii a Libyi. Turecko dnes oblast Shengal bombarduje pod záminkou, že jsou tam bojovníci PKK.

Kdo si pamatuje oběti, musí pomoci živým. V Shengalu fanatici z celého světa vraždili, znásilňovali a zotročovali. Je povinností mezinárodního společenství postavit pachatele před soud, podporovat obnovu v Shengalu a umožnit Jezídům mít budoucnost. Vše ostatní je naprosté selhání civilizace.

47 komentářů :

 1. Západní kapitalizmus je zrůdný systém , dle Černé knihy kapitalizmu má na svědomí 950 milionů lidí !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik které náboženství má na svědomí milionů životů nevinných lidí? Nevedou náhodou křesťané, nebo kdo provedl genocidu indiánských národů a černých otroků? I nacisté byli křesťané. A co dnes naopak máji na svědomí vyznavači židovství - to by zase vyprávěli Palestinci. A za vším je jen zbohatnutí jedněch na vraždění druhých. Je toto budoucnost lidstva a světa? Na jiném místě je zmiňován Engels, kteý jako spolupracovník Marxe se podílel na komunistickém manoifestu a ideích sociální, právní a ekonomické rovnosti lidí, národů, ras...

   Smazat
  2. 950 milionů x 3 a to je asi málo, když se započítají i následky.

   Smazat
 2. Dobrý den pane Davide,
  je dobře, že jste připomněl tuto genocidu Jezídů provedenou hrdlořezy z ISILu a díky za tuto zmínku.

  Ovšem objektivitě a lepšímu porozumění situace v tomto složitém regionu by slušelo, kdybyste neopomněl připomenout také krvavé prohřešky Vašich chráněnců - KURDŮ!
  Jako třebas etnické čistky vůči civilnímu obyvatelstvu na KURDY dobitých územích...např.

  Zdr.
  JiB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a co genocida Japonců po svržení dvou A-bomb na Hirošimu a Nagasaki? Stovky tisíc nic netušících mrtvých civilistů a mnoho trpících po léta nemocí z ozáření. Protože viníkem byly USA, tak se to započítalo jem mezi kolaterální ztráty právě končící války. Dnes je výročí tohoto masakru a všude klid po pěšině.

   Smazat
  2. Slávek 6. srpna 2020 8:28

   To zajisté je také opomíjená genocida, která by měla být připomínaná, obzvlášť v souvislosti s explozí v Bejrutu jež dosahovala sotva jedné pětiny ničivé síly té Hirošimské by to bylo na místě. To máte naprosto správnou připomínku.

   S čím já mám problém u pana Davida a proč jsem svůj úvodní komentář psal je skutečnost, kdy nekriticky a tendenčně pod vlivem svého kamaráda ze studií vykresluje Kurdy jako Mirky Dušíny Blízkého východu. Což rozhodně nejsou!

   Zdr.
   JiB

   Smazat
 3. Ruský velvyslanec dnes opustil ambasádu v Bejrútu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Газета Cyprus Times пишет, что у полиции Кипра информации о том, что россиянина ищут ливанские и кипрские власти.
   Источник: https://rusvesna.su/news/1596653616

   Smazat
  2. Vono je docela možný, že si to tam chtěj vošéfovat podobně jako v Lukášenkově Bělorusku! Akorát místo tupých žoldáků v maskáčích sem vyslali rovnou nějaký voturbaněný ženisty, aby nebudili nepatařičnou pozornost úřadů ...

   Smazat
  3. 10.09 a do Ameriky poslali černé ruské instruktory aby tam organizovali bordel...

   Smazat
 4. krutou a najvýraznejšou realitou dnešného sveta je práve posledná veta: "naprosté selhání civilizace"

  OdpovědětSmazat
 5. Divné je, že pokud Rusové pomáhali v těchto oblastech, tak se podobná svinstva nestávala. Potom přišla tzv. demokracie a je to v hajzlu. Lybijci u nás studovali, nikdo se nevraždil a bylo to v pohodě. Demokracie je pěkné svinstvo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakože tou pomocí myslíte to včerejší bombardování? Četl jsem o to na Rusvesně, kde se tím chlubili a na Cassadovi. Stejnou info publikovali na Al-Masdar News.

   Smazat
  2. Stalin se Roosewelta jednou zeptal, co je to ta demokracie. Stalin: 'Soudruh Roosewelt rekl, ze je to demokracie americkeho lidu'.
   Dnes vidime, ze demokracie je prostredek k ovladani ovcanu superbohaci. V diktature nemohli organizovat puce na zmenu rezimu a demonstrace, ktere dosazuji jejich loutky. Proto vsude ve svete ten vyvoz demokracie a trestani Ciny a Ruska, kde pry demokracie neni!

   Smazat
  3. 23:15
   No, já zase znal Lýýýýýýýbiiiiiijce ( jinak Libyjce ), kteří u nás studovali na TERORISTY, někde ve výcvikovém středisku Zastávka u Brna!
   A tihle " studenti " teroristi měli ve světě po jejich utocích na svědomí stovky mrtvých, melete nesmysly! vy " demokrate ".

   Smazat
  4. 10;30
   A teď tu o Karkulce 🤣🤣🤣🤣

   Smazat
  5. 11.45 Ač se vám to nebude líbit, má pravdu předsedo. To platí i o Angole.

   Smazat
 6. Vždycky, když v slyším hymnu EU, tu Schillerovu odrhovačku, tak si vzpomenu na nejvýraznější rys politiky EU a tím je pokrytectví a cynismus se kterým EU korumpuje Turecko a odvrací zrak od problému Jezídů a ječí o pošlapávání práv buzíků a pedofilů v Rusku...
  Strašný a odpudivý spolek ta EU, s těmi blbkami, jako je Lejnová a Ďourová a trubci, jako Verhofstadt v čele...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane trefil jste to do cerneho. Proc nas to s.re? Protoze pracuji proti nam, proti Evrope v zajmu USA.
   Mne uz stve i US anglictina, nemuzu uz ten dialekt ani slyset. Jeden stary komunista mne v Cesku v 60 letech vypravel, jak k smrti nenavidi Americany. Ja idiot se mu tenkrat v duchu vysmival. Ted se mu stale omlouvam, je to mnohem horsi, jak tenkrat on a komunisti nam tvrdili!!!

   Smazat
 7. Cituji:
  "...orgány pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Jednou z nich je, že do skladu hnojiv nastražili bombu teroristé z šíitského hnutí Hizballáh, které je napojené na režim ajatolláhů vládnoucích v Íránu. Tedy v zemi, která je momentálně spojencem Turecka ..."

  To snad autor textu nemyslí vážně, že Turecko je spojencem Íránu, tzn. že turečtí sunnité jsou spojencem íránských (a tím i syrských) šíitů. To už je totiž stejné, jako tvrdit, že Izrael je spojencem Íránu (a tím i spojencem Libanonu). Očividně se tady nerozlišuje druhý džihád(osmanský)a třetí džihád (perský), proto se nerozlišuje ani to, že tyto dva džihády mezi sebou SOUPEŘÍ. Írán a Turecko proto nejsou spojenci a globální politika i tady dostává na frak a výsledkem je nahrávání zájmům globalistů stejně, jako to dělá Aeronet, který už okamžitě a jako první našel viníka výbuchů v Bejrutu - je to Izrael.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:09-skvělý postřeh!!! Dokázal jste, že autor článku je "konceptuálně negramotný" anebo ví oč jde, ale z jistých důvodů mlčí...
   Vztah mezi šiíty a sunity vůči nám je shodný, ale mezi sebou mají antagonistický vztah naprosto shodný, kopírující vztah mezi sionisty a chasidy u židů, mezi sebou vzájemně soupeřícími o Zeměkouli...islám je jen "zrcadlový odraz" judaismu i se svým principiálním schizmatem a rozdělením...
   Islám je jen konstrukt židů vygenerovaný aby podle židovské taktiky plnil funkce židovstva a dělal zaň "špinavou práci" k prosazení jeho snu o ovládnutí světa jemu slíbené archou úmluvy o vyvolenosti bohem...
   Tož tak se věci mají.

   Smazat
  2. První džihád - maghrebský (tehdy byla islamizována i Persie), druhý džihád osmanský, třetí džihád perský, čas a mapy od cca 6. minuty zde
   https://www.youtube.com/watch?v=KrmZpLt2ocI

   O osmanský džihád už není zájem, Turecko proto má být "jen" nástrojem k zavedení džihádu perského, v dalším ale je určeno k odpisu stejně, jako Izrael. Rusko zájem globalistů o dominanci íránského islámu samozřejmě nepotřebuje, proto se v soupeření osmanského a perského islámu (sunnité vs šíité) nestaví vyhraněně na žádnou stranu. Hlavně se ale nestaví na stranu proti Izraeli - a to už tu přes válku "Írán vs Izrael" v Sýrii, či tu přes válku "sunnité vs šíité" v Libanonu.

   A pokud to někomu stále nedošlo, tak jižní cesta ruského plynu do Evropy stojí na Turecku a Ázerbájdžánu, tzn. na sunnitských zemích, zatímco jiná alternativa je o tom, že Evropa bude odebírat šiítský/iránský plyn, který ovšem je o tom, že Rusko bude ze hry vyřazeno. Věci nejsou tak černobílé, jak to článek podává.A i v případě náboženství jde pořád o to jediné - o zdroje. Kurdové (a Jezidé) přitom jsou jen stejným nástrojem, jako Arméni- kus Turecka má být zabrán v jejich prospěch, tzn. v obou případech ve prospěch Íránu. Jezídské náboženství Páva a satanismu totiž spadá do indoíránských náboženství stejně, jako mají k Íránu (k třetímu džihádu) blízko Arméni.

   Článek jde na ruku globalistům!

   Smazat
  3. Cituji:
   "Židé už nejsou žádoucí
   O tom, že židé jako mocenský nástroj (a připomínám, že jako nástroj ekonomické globalizace, která je završena) už nejsou potřební, velmi často hovoří V.V. Pjakin, když mluví o finálním holokaustu. Potvrzení jeho slov však můžeme vidět i jinde – ve slovech velmi vlivného francouzského žida alžírského původu, J. Attaliho. Tento ekonom a spisovatel, v roce 2009 označený za jednoho z nejvlivnějších myslitelů světa a dlouholetý vodič francouzských prezidentů v rozhovoru o své knize “Židé, křesťané a peníze” říká:

   Otázka : “Závěrem lze říci, že ve věku globalizace upozorňujete na konec této mnohosvětové ekonomické role židů: už je nepotřebujeme?”
   Odpověď:“Hlavní rolí židů po tři tisíce let byla role kočovníků. Když se však s globalizací všichni stanou kočovnými, tito kočovníci již nejsou potřeba!”

   A Attali pokračuje: “Toto je zcela nový a teprve nedávno pozorovaný jev, že i samotné elity Izraele jsou vůči svému státu kočovné. Židům, národu Svaté knihy, předvoji kočovnictví, je pravděpodobně souzena nová role.” I J. Attali, který se navíc hlásí k Marxovi tak říká, že role židů byla naplánována na tři tisíce let, že dále jsou nepotřební, ale že přesto je čeká nová role. Čímž se potvrzuje, že architekti světa právě řeší dávno tomu naplánovaný úkol – je třeba se zbavit židů. A tuto tendenci můžeme vidět všude kolem (zde, zde , zde, zde, nově už zcela nepokrytě zde)
   Sionismus vs. Chabad, židé vs. Židé – účelový zmatek?"
   https://naseveru.org/2019/12/20/svata-valka-zide-izrael-biblicka-kultura-a-krvave-uplnky-druha-cast/

   Já dodávám, že Arménie (spojenec Íránu=Sýrie=Libanonu=Palestiny=Jordánska) místo Izraele, o to jde.

   Smazat
  4. J.Atali, ten kripl jeden je mj.zodpovědnej za dnešní směřování EU a za tu posranou jednotnou měnu...to je ta úloha, kterou ještě mají židé vyplnit, zcelit Evropu pod jejich vedení a zneužít ji pro své cíle a přitom ji zislamizovat kvůli zvýšení její efektivity a poslušnosti...a to taky za nechápavého očumování, nebo přiblble horlivého napomáhání tupého evropského obyvatelstva i činí...

   Smazat
  5. Napsal jsem odpověď, že souhlasím s 12:31 by byla škoda Izraele, protože to je schopný stát a že se Rusko nemusí až tak obávat Íránu, protože předivo na BV je křehké a lze tam obratnou diplomacií bruslit, a že Rusko tam má ve hře svoje trubky, které klidně může sdílet a znásobit kapacitu a wni tohle neprošlo přez cenzuru? Už vám fakt kape na karbid?

   Smazat
 8. 20:01 - zmazat ! Je to osel !

  OdpovědětSmazat
 9. Včera ruské bombardování v Sýrii zabilo dvanáct lidí. To vás ale nezajímá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:23
   A kolik jich zavraždí Bílé blembáky placený a nastrčený amiokupantem nám vyjevit pro jistotu nehodláš... Nebo se pletu havlopussynko?!!!!

   Smazat
 10. Podle Trumpa to byl atentát a kdo je viník,jak ho známe,buď to bude Irán,nebo Putin osobně.Přece nemůže říci,kdo to udělal pro slávu USA.

  OdpovědětSmazat
 11. Jezidi nejsou národ, ale náboženská sekta (chcete-li církev, náboženství...) odštěpená od Islámu. Přívrženci Anděla Páva jsou podobně jako Židé, lidé z různých etnik.

  OdpovědětSmazat
 12. Samozřejmě tam nastražili trhavinu agenti Mossadu. Poněvadž za terorismem jsou zpravidla tyhle krvežíznivé bestie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to ani náhodou. Hned první věta v dnešním článku na Haaretz to vyvrací: "Zdá se, že izraelská tajná služba nemá s výbuchem nic společného".

   Smazat
  2. 10;02
   Vycházky z Bohnic nebo z Beřkovic?! 🤓

   Smazat
 13. EU hymna je podle Ody na radost ze symfonie L. Beethovena. Je beze slov. Schillerova slova se tam na zacatku jenom pripletla.
  Mame tedy oslavovat radost, ze jsme vazalove emerickych superbohacu!
  K cemu se daji velikani zneuzit! K porobeni Evropy a k zotroceni ovcanu, k zaplaveni Evropy migranty z Arabie a Afriky, k uprednostneni buzerantu, zniceni narodni suverenity, rodiny.... Oba velikani se obraceji v hrobe z toho, jak lhari, zradci a pokrytci vladnou Evropanum. Beethoven nenavidel nasili, nenavidel Napoleona. Schiller byl humanista, ten by z toho zesilel...

  OdpovědětSmazat
 14. EU hymna je podle Ody na radost ze symfonie L. Beethovena. Je beze slov. Schillerova slova se tam na zacatku jenom pripletla.
  Mame tedy oslavovat radost, ze jsme vazalove emerickych superbohacu!
  K cemu se daji velikani zneuzit! K porobeni Evropy a k zotroceni ovcanu, k zaplaveni Evropy migranty z Arabie a Afriky, k uprednostneni buzerantu, zniceni narodni suverenity, rodiny.... Oba velikani se obraceji v hrobe z toho, jak lhari, zradci a pokrytci vladnou Evropanum. Beethoven nenavidel nasili, nenavidel Napoleona. Schiller byl humanista, ten by z toho zesilel...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu, Byl to ten chudák Beethoven, co je v tom taky nevině...

   Smazat
 15. Já bych to upřesnil selhání tzv západní civilizace důkazy mluví jasně. Ty „demokraté" z usa v Sýrii kradou ropu za pomoci tzv „demokratických" sil. A trurek krade ještě víc.

  OdpovědětSmazat
 16. „LGBT je agresivní fašismus.“ Další ročník festivalu Prague Pride děsí nejen Trikolóru

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020080512309486-lgbt-je-agresivni-fasismus-dalsi-rocnik-festivalu-prague-pride-desi-nejen-trikoloru/

  OdpovědětSmazat
 17. Kam se to hrabe na pocet obeti americkeho,francouzskeho ,belgickeho a néneckeho KŘESŤANSKEHO fanatismu.O židovskem ani nemluvé.Opteje se pane Davide v Gaze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybychom se chovali jako Izrael, tak sem žádným muslim rypák nestrčí a Teplice vy byly opět lázeňským městem a ne Nogo zónou!!!!

   Smazat
  2. Je-li Izrael vasim idealem ,tak ano.Vyvrazdit vsechny muslimy-to blahopreji.Fasisti jsou vasimi bratry.

   Smazat
  3. 0;39
   Je lepší prevence, než následky a to bychom měli s muslimem dělat.... Izrael to DĚLÁ DOBŘE👍👌

   Smazat
  4. z izraele je mi 🤮 staci slova hlavniho rabina barucha efratiho: "islamizace evropy je pro izrael dobra vec"!!!
   za vsi svetoviu spinou hledej chazarskou svoloc jdu zase🤑🤮

   Smazat
  5. 15;11
   Zacházet s muslimem slušně je zbytečnost, je to odpad a ten se likviduje, je ti to jasný, antisemito???!!!!!

   Smazat
  6. Kluci neblbněte, pořád se naßrávat, nenávidět a vraždit. Copak nám už nestačil ten blbej vir. Dobře, dovedu pochopit, že migranty tu nepotřebujeme, proto budu volit SPD. Merklová ať se o ně postará sama. Když se nedomluvíme, tak půjdeme (z EU). Když nebudeme jelita, tak i pořádek si na našem dvorečku dokážeme udělat. Ale když sem sami nataháte násilí, tak pak nám nebude opravdu pomocí.

   Smazat
 18. https://ceskoaktualne.cz/2015/11/video/toto-video-sdili-miliony-lidi-a-elity-sili-musite-jej-take-videt/?utm_source=Ad-network&utm_medium=Referral&utm_campaign=MT
  https://www.email.cz/download/k/98-uKnVB0PiBW7Hq04D_Ta5jhUiSdXOnizAXvatsfbEBYxGh4HmU00tezaDXalmsUnbluMc/VID-20200721-WA0001.mp4 africké obohacení...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.