Reklama

středa 12. srpna 2020

Památný den romského holokaustu: Někteří politici mlčí, jiní žvaní.

 

Ivan David
12. 8. 2020

2. srpen byl vyhlášen Památným dnem romského holokaustu. Redaktor Šídlo poukázal na pozitivní příklady politiků (Čaputová, Matovič), kteří výročí ozdobili vzletnými projevy, a na negativní příklady (Zeman, Babiš), kteří se zřetelněji neprojevili.

Diskutuje se o památníku v Letech a vyvěšování romských vlajek na úřadech. To jsou jen symboly, a diskuze kolem nich pokládám za plané. Mnohem víc mě zajímá, jaký je reálný stav romské populace, vztahů s majoritou a perspektiv pozitivního vývoje. O nich politici mluví krajně neradi. Není šance na sliby věrohodně splnitelné do nejbližších voleb.

Tím nechci říci, že romský holokaust nestojí za připomínku právě tak, jako židovský. Stojí, a připomínat se má. Nevím ale nic o dni připomínajícím holokaust větší než oba předešlé dohromady, slovanský holokaust.

Vraťme se k Romům. Připouštím, že moje zkušenosti jsou specifické. Znal jsem Romy převážně jako psychiatrické pacienty a znalecky psychiatricky posuzované osoby. Ne nutně „šílence“, ale pacienty úzkostné, depresivní nebo třeba závislé.

Uvedu jen jeden charakteristický příklad z desítek kasuistik, které mám v zásobě. Vyšetřoval jsem dementní romskou ženu k posouzení svéprávnosti. Sociální pracovnice mi poskytla podrobné informace. Ta žena za minulého režimu celý život pracovala jako uklízečka, nebo pomocná kuchařka ve školní jídelně. Nestěžovala si na „většinovou společnost“, naopak ji chválila. Byli hodní, pomáhali jí, dostávala zbytky z kuchyně: „lebo děti boly drobné“. Měla jich deset. Manžel? „Bol veĺakrát zatvorený a dobre mu tak, lebo kradol.“ Žádné z jejich deseti dospělých dětí (v současném režimu) nepracuje. Většina byla trestána. Stále se hádají, kdo bude matce opatrovníkem/opatrovnicí. Opakovaně jí ukradli cenné věci, hlavně peníze, které si uspořila na vlastní pohřeb. Byl jsem překvapen, jaký má i při středně těžké demenci v bytě vzorný pořádek, textil čistě vypraný a uklizený ve skříních, nikde špína ani prach. Některé její děti jsou občas bezdomovci. Konflikty se sousedy má jen kvůli hlučným a nevítaným návštěvám potomků. Dovedla se přizpůsobit, manžel ne, děti poněkud jinak.

Otec mi vyprávěl, že pamatuje Cikány za první republiky. Přijeli na vozech a za vesnicí se utábořili. Tentýž den přišel starosta a řekl cikánskému stařešinovi, že smějí zůstat do druhé dne, pak musejí odejít, jinak by volal četníky. Po třech dnech by totiž získali právo k trvalému pobytu v obci, kde pro ně bylo nanejvýš přechodné uplatnění. Kočování byla vynucená „svoboda“ v konfliktu se zájmy většinové usazené společnosti v hustě osídlené kulturní krajině. Ztráta idealizované „svobody“ za minulého režimu je dnes mnohými připomínána jako chyba, ale byla jedinou cestou k integraci kočujících Cikánů do většinové společnosti. A částečně se zdařila i přes spousty chyb z nepochopení nutně odlišné mentality pramenící z předchozího životního stylu a zažitých zkušeností. A přišlo mnoho Cikánů ze zaostalých východních zemí.

Ptám se lidí primitivně nadávajících na Cikány: „Kdybys byl zrozen v cikánském ghettu jako sedmý ze sourozenců a měl rodiče, kteří nikdy nepracovali, taky bys byl dnes univerzitním profesorem?“ Řešení není zdaleka jen záležitostí romské komunity, je v zájmu většinové komunity. Jsou to naši Romové, pokud nejde o ilegální imigranty. Nejsou „nepřizpůsobiví“, jsou naopak velmi přizpůsobiví. Přizpůsobují se tak, jak to umějí a jak je jim umožněno. Opovrhuji rasisty neromskými i romskými. Jediná možná regulace chování je uplatnění odměn a trestů. Obojí samo o sobě je chybou. Dnešní odměny se zavřenýma očima za fyzickou existenci jsou degradující. Zanedbaná výchova bez pozitivních příkladů a reálné motivace situaci dál zhoršují. Idiotské moralizování z Bruselu a mávání symboly nepomáhají. Řešení je i při dobrém přístupu nejméně na dvě generace. A dvě jsou už ztraceny.

Vyjádření lítosti nad holokaustem bez smysluplných opatření se redaktoru Šídlovi mohou líbit, ale jsou jen pokrytectvím, tím jediným, co marionety dokážou.

Rasistické komentáře jsou výrazem úrovně jejich autorů.

53 komentářů :

 1. že likvidovali slovanstvo, to je akosi samo sebou, a popravde, robia to anglosasi pár storočí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmyslný uměle vytvořený pojem! Nic takového dějiny ani geopolitická věda neznají. Entity se identifikují s prostředím které osídlují, s převažující tam konfesí a kulturou. Jazyková příbuznost je až to poslední hledisko a jak víme, tak i Čech s Polákem běžně v rozhovoru dnes používají angličtinu:-)

   Smazat
  2. Holokaust sem i tam,ale kde je zminka holokaustu na Slovanech? Nebo nacismus nezavrazdil 30 milionu Slovanu? Vrazdeni obyvatelstva jen pro jeho smysleni ci rasu je neodpustitelny zlocin. Jen si prosim ujasnete jskou narodnost maji cikani v Cesku ci na Slovensku. Romska narodnost neexistuje.

   Smazat
 2. Vystrcil z ODS a 90 smejdu jedou na Taiwan provokovat Cinu. Ta se na nas vykasle, aby s nami delala ksefty. Vystrcil a senat a ti smejdi co tam jedou na vylet narod nenakrmi.
  ODS je stranou idiotskych fasounu, ktera tyhle provokace Ruska a Ciny podporuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vystrčil jenom nedná na příkaz Pompea, převzal totiž úkol po Kuberovi. Dnes má Pompeo s tím SKUTRem schůzku - aby ho pochválil. Snad si někdo nemyslí, že ten Vystrčil (stejně jako ti tři šašci z Prahy) to mají ze své hlavy? "Rozkaz zněl jasně: Rozjebat vztahy s Čínou a Ruskem!"

   Smazat
 3. Za komunistu museli Cikani pracovat a nejenom cikani! Jinak sli do vezeni za prizivnictvi. Dnes je parazitismus podporovan zakonem. Nejsem zadny rasista, nemam nic proti cikanum, kteri pracuji, staraji se o sebe jako vsichni ostatni obcane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11,44
   Těch slušnejch je promile,v procentech se to vyjádřit nedá!!!!!Ostaní cigáni mají jen dvě starosti:BRÁT DÁVKY A MNOŽIT SE!

   Smazat
  2. Slušní jsou jenom někteří z těch, kterým se v rodové línii objevil někdo bílý. Jinak nevěřím vědcům, kteří tvrdí, že neandrtalci vymřeli, pouze se přejmenovali.

   Smazat
  3. Věříte vědcům, že Neandrtalci vymřeli?

   Smazat
  4. Slušní cikáni? A kde že se vyskytujou? To jsou ti, kteří rozmlátí a vybydlí každý panelák kam je zastupitelé obce nalífrujou, a stát za ně platí nájem? Rozmlátí úplně všechny byty, schody, dveře v domě, výtah, zdi - všechno - a kolem takového domu je neuvěřitelný bordel! A pak je přesunou do jiného, ještě zdravého paneláku, do nových bytů, které pak čeká stejný osud. A rádi se shlukujou venku - v těchto vedrech dřepí všude, například na lavičkách u MHD jímž nejedou, ale lavička je jimi obsazena, takže například stará paní, která by si sedla, musí stát. A vůbec jim to není blbé. Kolem míst, kde sedí hloučky cikánských výrostků, jsou po jejich odchodu hromady odpadků, které pohazují, ačkoliv hned vedle je koš na odpadky. Dělají to schválně, a čekají, že je někdo bude napomínat, aby mohli okamžitě začít sprostě urážet. Velmi sprostě ( například "ty bílá kundo" ) A jak nás mají rádi - nás - jejich živitele! To se hned pozná na nenávistných pohledech, šuškání, a pošklebování, když jdeme kolem nich. A kdo by to chtěl vidět pěkně zblízka, doporučuju navštívit Úřad práce o pracovních dnech, v měsíci po skončení čtvrtletí, kdy si jdou vyřvat podpory na bydlení - chodí tam vždycky všichni členové rodin i s uřvanými, nevychovanými spratky, každej cikán dnes vykrmenej jak čuně na porážku, tlusté pupky se ženám přelévají přes pásek od kalhot a s tlustými stehny nemohou ani chodit. Tak dobře se jim žije z "dávek" přestože celý svůj život cikánské ženy nikdy nepracovaly a pracovat nebudou. Otázka je jen, kdy si najdou nějaký důvod, a začnou taky rabovat obchody a zapalovat auta? Napsal jsem zcela optimální a nepodjaté hodnocení cikánské menšiny žijící v ČR, které se do detailu zakládá na pravdě. Nazývám věci pravými jmény - jsem snad proto rasista?

   Smazat
  5. 18;40
   Shrnul jste ten indickej výkvět společnosti skvěle!!!!

   Smazat
 4. Celé to budí dojem, že Slovany, co by untrmensche, si Němci vyloženě hýčkali. Nebo je nikdo nechce dráždit ? Na cikánech si nic nevezmou, nám by ovšem zatopit mohli. Proto tu zřejmě nikoho ani nenapadne, zařadit mezi významné dny všeobecně známé události z let 38-39.. Litujeme kdekoho a nějak nemůžeme najít nikoho, kdo by politoval nás.

  OdpovědětSmazat
 5. Ani romský ani židovský holocaust neměly tolik obětí, jako holocaust Slovanů. My, Češi, jsme byli jasně určeni jako oběti holocaustu, a to hned, jak nebude Německo potřebovat válečnou výrobu v našich továrnách. Naše vyvraždění bylo veřejně proklamováno jako program vývoje v "českém prostoru". A kde máme památník?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:13 Ono se to naše vybíjení za ta staletí bere jako samozřejmost. Dokonce i z naší strany. Omluvy Henlainovcům, pardon, sudetským Němcům, našim drahým krajanům, kteří v převážné většině volili SdP a tak šli vůdci na ruku. A kdo se kdy z německé strany omluvil nám?

   Smazat
  2. 12,28
   Neomluví se nám NIKDO,zřejmě tam není potřeba a žádná svině,jako byl v Čechách udavač Havel!

   Smazat
  3. Vojta
   Vyvražďování obyvatel v českém prostoru (přednostně inteligence)jako dlouhodobý program ukončil příchod jiných armád v roce ´45 a obnovení Československa v původních hranicích. U jednoho takového pomníku (postaven na svém místě už počtvrté od konce II.světové války) se zastaví delegace z USA, další pomníky (např. v Praze) se odstraňují, abychom si zase tak moc nepamatovali.Prostě, jak se píše i v článku, práce pro budoucnost nesmí být jen huráakce na jedno volební období, je to program na generace.

   Smazat
 6. Jako vždycky precizní. "Romové" jsou opravdu přizpůsobiví. Přizpůsobili se tomu, že příživníci z řad politiků a umělců se za ně schovávají a "dělají jim zeď". Náprava musí začít od většinové společnosti. Vrátit se k tomu, že svoboda znamená odpovědnost. Jinak těžko učit "Romy" něčemu, co celebrity nedělají.

  OdpovědětSmazat
 7. Mnozí lidé žijí v bludu, že za bejvalého režimu byla povinnost mít stálé zaměstnání..NE..byla povinnost prokázat legální způsob obživy /viz. ženy v domácnosti..umělci,atd./Článek perfektně definuje problém s tzv. nepřizpůsobyvejma našima spoluobčanama, bez ohledu na barvu pleti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Legální způsob obživy", když nemůžete legálně podnikat, živnostničit, sedlačit, obchodovat... Vy budete fakt hlava. Pěkně rudá.

   Smazat
  2. Pro 14.55.Víte o někom,nebo jste někoho znal,kdo za socialismu nesehnal práci?Pokud ano,nazýval se příživník.Dnes je to,dlouhodobě nezaměstnaný.
   A vyjmenováno-podnikat,živnost-ničit,sedlačit,obchodovat.Hmm.A co pracovat?

   Smazat
  3. 14:55 Co umělci, malíři, sochaři, dále prodej zahrádkářských přebytků, taxikáři, atd. Byla spousta možností, jak se vyhnout práci, (kotelníci,kulisáci) a podnikat. Stačilo jen něco umět a mít hlavu na myšlení, určitě toho bylo zakázáno méně, než dnes. Asi jsi v té době nežil, jinak bys neopakoval blbou mantru.

   Smazat
  4. Ve společnosti, kde je dostatek práce, solidně placené, by ani nikdo "podnikat" nechtěl. Proč by to dělal? Starat se o firmu, platit nájem, za všechno zodpovídat, shánět zaměstnance, neustále být kontrolován sociálkou a dalšími šikanozními úřady, jestli správně sráží na sociální a nemocenskou? Něco tak otravného! A účetnictví zabere celé dny, a vypisování tiskopisů na daňová přiznání? Proč? Není lepší ráno odjet do práce, být zabezpečen, a odpoledne přijet domů s čistou hlavou, a užívat si volno? Proto taky celá řada lidí natřesených do "podnikání" toho nechala, když poznali, zač je v Pardubicích perník, a jaká je je pakárna, a našli si "práci" - takže to,co tady zas žvaní ten psychopat 14.55 (hlava pěkně vymydlená "západní kulturou") je stupidní žvást.

   Smazat
  5. 14:55

   14:55

   Naletěl jste na záměrně šířené nepravdy, což při vaší inteligenci asi nebude velký problém. Nikdy nebylo nelegální mít živnost, živnostníci ale nesměli vykořisťovat jiné a mohli proto živnostničit jen sami, nebo se svou rodinou, za poměrně striktních podmínek ve vztahu k bernímu úřadu a k úrovni provozované živnosti. Živnosti proto nebyly moc rozšířené, naprostá většina lidí dala přednost zaměstnání.

   Smazat
  6. 14:55 legálním způsobem obživy byl řádný pracovní poměr, tedy zaměstnání. Potom jste mohl být tvůrčím umělcem „na vlastní noze“ (výtvarník, spisovatel, textař, hudební skladatel...), nebo umělcem „interpretem“ (herec, zpěvák, bavič ...), mohl jste být i živnostníkem ovšem zdanění s omezenou dostupností materiálů, nářadí atd. nutně odradilo (i když obstáli umělečtí kováři, restaurátoři i řemesla na památkách ...). Soukromí zemědělci přežívali, ale potomci už o pokračování zájem neměli, leda v rozměru zahradničení.
   Vám rozumím tak, že vy jste ochoten pracovat, čili vytvořit nejméně tolik užitečného, kolik spotřebováváte jedině za podmínky, že budete „podnikat“, živnostničit, sedlačit, obchodovat? Jinak ne? Přispějte tedy informací, jak se živíte nebo, jestli ještě ne, jak víte, že něco z toho o čem vedete řeč, vůbec zvládnete? Já tvrdím, že kdo uměl, za komunistů se nejen dobře uživil, ale mohl si i vybírat do té míry, že dělal jen to a tolik, kolik chtěl. To z vlastní zkušenosti, bez mávátek a šaškování.
   Dnes, kdo neumí má to těžší až po ohroženou existenci, kdo umí, snad i lehčí zvlášť, když je bezohledný. Nemusím být zrovna „rudý“, abych nevěděl, co je pro ty méně obdařené vlastně lepší. Na vás, na vás jako podnikatele, rozhodně bych nesázel. Tedy například bych vám nepůjčil, když rozumu jste zřejmě nepobral.

   Smazat
  7. Já jsem si jako technik výpočetky na sálové mašině SM- 4-20 setsakra přilepšil opravou barevných ruských televizorů,které tady šmelili ruští lampasáci a servis na ně nebyl.Vydělal jsem si víc než jako velmi slušně placený slaboproudař na výpočetním středisku....POZÓR v roce 1981!!!Platil jsem daň z příjmu z vedlejší činnosti,která byla řádně nahlášena na MěstNV.Navázal jsem komtakt s vyššími lampasáky SSSR a ti mi todávali součastky,protože ruské neměly náhradu,to samé známé ruské hodiny s obrovským fluorescenčním displeje,radia Riga 101 ...na tehdejší dobu malý zázrak s 15 vlnovými rozsahy.Ke všemu bylo komletní schéma a rozložení součástek na pl. spojích.Takže kdo chtěl a uměl,mohl makat.

   Smazat
 8. Celou tu současnou tragedii má na svědomí zrádce Gorbačov !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbost! Čeští šmejdi,zloději,vrazi,lidi kteří na vás serou a vy jím ležet někam.

   Smazat
 9. Zarazilo mě tvrzení, že nějací "Romové" jsou NAŠI ROMOVÉ... já myslel, že otrokářství u nás bylo zrušeno NEJPOZDĚJI nástupem středověku a Český Národ NEZAKOUPIL do svého vlastnictví, ANI NEDOSTAL do vlastnictví DAREM (resp. takový dar nedar celonárodním referendem právoplatně nepřijal) jakákoliv cizí etnika...

  TAKŽE NEJSOU A NIKDY NEBYLI NAŠI... JENOM SVOJI. U Gádžů či Gójim na krmníku...

  Za svého psa nesu zákonnou i morální odpovědnost OK. Platím a zabezpečuji mu rád vše potřebné včetně lékařské péče, a ON SE KE MĚ CHVÁ JAKO MILÁČEK, OCHOTNĚ PRACUJE... Škody jím způsobené musím hradit...

  OVŠEM ZA CIZÍHO PSA ODPOVÍDÁ JEHO PÁN... Ne já... Není prostě můj, ani náš.

  OdpovědětSmazat
 10. Jo tak to je brečí se pro cikány a židy a na Slovany co to odskákali nejvíc se kašle. A teď je ti „převychovaný" skopčáci chtějí vyhladit migrací. Stejně tu Slované zůstanou na nejsilnější stát nemají patrony.

  OdpovědětSmazat
 11. Redaktor Šídlo poukázal.....Po čem hovno, tam se objeví uedakou, Jindua Fuídlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:53
   Zřejmě o vždy osvítí po návštěvě záchytné stanice v nemocnici a Bulovce... ostatně, má to kousek 🤣

   Smazat
 12. Slovani nepotřebují holocaust, vyhubí se v Gulagách, ve věznicích a na Balkáně sami. K čemu nepřítel, když má člověk bratra Slovana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:35 To má být německé alibi ?

   Smazat
 13. Dr. David to popsal docela výstižně.
  Přes všechny přehmaty se socializace romské komunity v předchozím režimu dařila mnohem lépe než dnes.
  Vlastně dnes se nedaří vůbec, protože pokrytecké "úsilí" popřevratových dobroserů typu Kocába a spol. k ničemu nevede.
  Leda tak k lukrativnímu byznysu "s chudobou" a ke vzniku ghet tak podobných těm v Chicagu.
  Avšak, která z partají ve dnešní PS je zárukou k tomu, aby se s romskou otázkou cos užitečného udělalo?
  Protože k postupné socializaci těch lidí (začínající od výchovy a vzdělávání romských dětí a mládeže) není podle mého názoru jiná použitelná alternativa.
  Držet je do nekonečna (při dnešním růstu jejich populace) na soc. dávkách není alternativou.
  I pokud by ta tématika byla řešena racionálně, bude to trvat generace než se dostaví žádoucí výsledek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Domnívám se, že úsilí popřevratových dobroserů nepramení z jejich nepotlačitelné lidumilnosti, ale ze snahy o vytváření konfliktů. Aby poddaní byli zaměstnáni starostmi ve svém každodenním životě a nestrkali nos do toho, co je zásadní v řízení státu a společnosti.

   Smazat
 14. a kdy bude památný den holokaustu slovanů - no soudruzi a včíl se vybarvěte (odhady jsou minimálně 20 000 000)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15;16
   Je lepší mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit všechny pochybnosti...

   Smazat
  2. Zkuste se poradit s nějakým Rabínem...

   Smazat
  3. 15:16 To záleží pouze na tom, kdy najdeme odvahu označit pachatele. A na tohle téma se SRN nežertuje.

   Smazat
  4. 17:24 chcete tvrdit, že na tom co píše 15:16 není ani chlup pravdy? Pokud ano, jste excelentní hlupák.

   Smazat
  5. 0,10
   A to tele hubou mele....kolik za svou ubohou a zbytečnou existenci mají mrvých na hrbu amiokupanti bys mi vyčíslit nechtěl???!!!!Raději NE,viď?!!!!

   Smazat
  6. 0.10 Excelentní hlupák, nejste-li provokatér, VY nechápete, že jakýkoliv institucionalizovaný holokaust je kšeft kšeftů... a ten cikánský, nebo stupidní BLM, plní pro páníšky Světa stejný účel, jako ten jejich - vnutit Gójim/Gádžům falešný, naprosto neopodstatněný pocit viny, aby platili, platili, platili... do vyvolených pokladen a k tomu jim tolerovali co by ani sobě samým netolerovali.

   Proto NÁŠ SLOVANSKÝ HOLOKAUST s cca 30 MILIONY obětí, bez souhlasu páníšků Světa institucionalisován nebude, protože monopol na utrpení si "patentovali" penězoměnci výlučně pro sebe a pod vlastní kontrolou jej delegují na ty parazity, kteří od nich a jejich působení odlákávají pozornost; Jelikož OPRAVDOVOU konkurenci nestrpí... proto, že je to kšeft jako katolicismus.

   Židovský politolog žijící v USA, potomek přeživších, Norman Gary FINKELSTEIN, k tomu napsal před dvaceti lety knihu "PRŮMYSL HOLOKAUSTU"... Doporučuji vám, doplňte si vzdělání a rozhled, abyste si zase exceletně nenaběhl na vaše vlastní vidle, když jste mě napadl jako šlemil. Přeji vám hezký den.

   Takže se poraďte s nějakým Rabínem, nejlépe orthodoxním, a potom nám napište, co se od něho dozvíte... Snad to pochopíte.

   Smazat
  7. 0,10
   Mlčeti zlato!

   Smazat
 15. A co na to Němci ??? Zamordovali kde koho ve většině Evropy a místo sebereflexe si opět hrají na vůdce. S ohledem na nedávné historické zkušenosti bych řekl, že jim k tomu stále chybí morální kredit. Už jenom s ohledem na válečné reparace, o kterých si troufne jen málokdo muknout.

  OdpovědětSmazat
 16. Nemohu se zbavit dojmu, že Šídlo a uvedení slovenští politici, jsou geneticky příbuzní. Možná i vím, proč to dělají, ale psát to nebudu.

  OdpovědětSmazat
 17. Jsem po mozkové příhodě a musím chodit do práce, co má cikán, že se válí doma a já na něho makám? Zlatí komunisti, to makali, jen se z nich hulilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:39
   No, ono se z nich zase tak moc nehulilo, ale aspoň měli nějaký režim, získali základní pracovní návyky a měli náplň dne, namísto znuděného potulování a hledání, co by se nechalo zpeněžit.

   Smazat
 18. Na cikánech se živí tisíce parazitů! Skončit to lze, neplatit toho, kdo může a nepracuje! Co řešíte 700 let? Bez práce nežeru, konec! Zastavme parazity a uvidíte zázrak. Jasně, musí platit zákon o použití zbraně v případě rabování.

  OdpovědětSmazat
 19. Tam u obce Lety
  budou konat slety.
  Čekat můžem cokoli
  nebudou to Sokoli.

  OdpovědětSmazat
 20. Dle autora knihy 'Psychologie Romů' P.Bakaláře mají příslušníci tohoto etnika průměrné IQ 85 bodů, s čímž asi sotva někdo dosáhne na profesorský statut (měřeno na Slovensku a v Maďarsku, poněvadž u nás to úřady - na přelomu 80. a 90.let - nepovolily). Čili problém tkví někde úplně jinde, než-li v sociálních podmínkách.

  OdpovědětSmazat
 21. 10:24 Když vidím, kdo všechno se pyšní vysokoškolským diplomem a jak hluboko klesla úroveň našeho vzdělávacího systému, tak bych se o ty romské profesory moc neobával. Přinejhorším jim pomohou kvótama. Takový lupič Godla taky není vyučený herec a jak hraje. Po někom se vzdělání chce, po někom ne. Poptávka je poptávka.

  OdpovědětSmazat
 22. Památný den bude, až cikáni půjdou do pracovního procesu a začlení se, nebudou vyžírat.

  OdpovědětSmazat
 23. Ptám se lidí primitivně nadávajících na Cikány: „Kdybys byl zrozen v cikánském ghettu jako sedmý ze sourozenců a měl rodiče, kteří nikdy nepracovali, taky bys byl dnes univerzitním profesorem?“

  -----

  Není náhodou správná otázka tato:

  "Kdybys dostal od státu zadarmo nový byt, taky bys ho proměnil na cikánské ghetto alá Chánov?"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.