Reklama

sobota 15. srpna 2020

Pan redaktor Nevyhoštěný z Aktuálně.cz neověřuje informace a šíří nenávist

Ivan David 

14. 8. 2020

Novinář: Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat (Karel Čapek, Bajky a podpovídky). Zatímco ČTK dělá „public relations“, tedy propagandu jednomu z kandidátů do Senátu za peníze daňových poplatníků (Fejk), Aktuálně.cz jde dál, šíří rovnou hanopisy. Mám tím konkrétně na mysli článek redaktora Jana Horáka z 11. 8. 2020, ve kterém sype trus na Petra Žantovského, kandidáta v senátních volbách. Jde totiž o kandidáta SPD.

S šířením lží zaměřených proti nějaké osobě mám bohaté osobní zkušenosti zejména z doby, kdy jsem byl ministrem. Cílem je poškodit, na pravdivosti nezáleží. Nevyplatí se trávit léta u soudu, aby se vám v době, v níž si lži už sotva kdo pamatuje, nějaký darebák musel omluvit (možná). Autor článku byl asi nalezen podobným inzerátem, který dala do Národní politiky v roce 1912 Strana mírného pokroku v mezích zákona: „Najme se mravný hoch ku hanobení protikandidátů“ (Jaroslav Hašek).

V případě Petra Žantovského Aktuálně.cz píší o „neetičnosti a jeho konfliktu zájmů“, jak soudí „někteří experti“, a běžný málo pozorný čtenář si ani nevšimne, že žádný konflikt zájmů nenastal. Prostor pro stanovisko v článku dostává nepochybně nezávislá poslankyně za ODS Miroslava Němcová. Ta projevila svoji pověstnou bystrost konstatováním: "Pokud tu probíhá kandidatura pod hlavičkou SPD, tak k tomu neumím říct nic víc, než že z mého pohledu je to střet zájmů." Tím se zesměšnil i autor článku Jan Horák, neboť se mu tak podařilo prokázat, že pokud by Žantovský nekandidoval za SPD, o střet zájmů by nešlo.

Podobně se vyjádřil i předseda Rady ČTK David Soukup. Ten se podle článku obává, že SPD „by mohla z funkce radního“ Žantovského těžit: „…že by třeba ČTK informovala o mítincích té strany“. Je zvláštní, že předseda Rady ČTK neví, že člen Rady nemůže nijak donutit ČTK aby o něčem informovala, nebo naopak zarytě mlčela – třeba o mítincích SPD.
O Žantovském je v citovaném článku uvedeno, že: „Platí za příznivce alternativních a dezinformačních webů.“ Je to oblíbená směs pravdy a lži. Žantovský je příznivcem alternativních webů, protože každý má mít možnost se veřejně vyjádřit. Je to občanské právo. Příznivce dezinformačních webů Žantovský naopak určitě není. Ani dezinformačního Aktuálně.cz.

Autor článku například uvádí: „Žantovský je spoluzakladatelem Asociace nezávislých médií, jež spojuje osobnosti alternativní a dezinformační scény, která každoročně rozdává "Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku". Asociace oceňuje i novináře a počiny alternativní i dezinformační povahy. Kvůli povaze cen si odmítla v roce 2018 převzít uznání rodina zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka.“ Pro jistotu neuvádí ani jeden příklad oceněného novináře a jeho počinu „desinformační povahy“. Takovou povahu má naopak tvrzení o odmítnutí rodiny Jána Kuciaka. Petr Žantovský jasně doložil souhlas rodiny a skutečnost, že za oceněného cenu převzal velvyslanec SR Peter Weiss.

Přesto si za těmito dezinformacemi zástupce šéfredaktora Aktuálně.cz Jan Nevyhoštěný „stojí“. Názorová pevnost není vždy předností. Zvláště navzdory faktům.

36 komentářů :

 1. Na fašizaci dnešní společnosti má velký podíl současný maistream . Jsem vděčný, že existuje web jako je NR, kde můžeme slušně a svobodně vyjádřit svůj názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dezinformační bakalovský web už nějakou dobu nečtu. Mám klid a ušetřím čas.

   Smazat
  2. Souhlas pánové já též už dávno mainstream nečtu ty jejich lži jsou dávno otřepané.

   Smazat
  3. 21.54 Dělám to jako vy a předpokládám, že Bakalovi je to šumák...

   Smazat
 2. Lidská a morální špína z análně.cz

  OdpovědětSmazat
 3. Bez vyhlášení války začala světová vláda třetí světovou válku (tak tomu
  říkají sami). Pod rouškou očkování proti '' koronaviru '' (pseudo-nebezpečný
  virus - obyčejný druh chřipky) se světová vláda rozhodla zničit sedm miliard
  a opustila '' půl miliardy '' - sebe a jeho pracovníky služeb. Lidé jsou
  zavedeni do stavu paniky proti '' nebezpečnému '' koronaviru, poté očkováni
  lékem s inkubační dobou šesti měsíců, během níž nedojde k viditelným změnám,
  a poté po 1-3 letech osoba zemře.
  Každý by se o tom měl dozvědět a co nejrychleji, jedině tak, všichni
  společně, sjednocení, můžeme postavit proti této masové vraždě, jak se to
  dělá v Německu, Švýcarsku atd. Evropská města 12 června 2020 v 12:00 hodin.
  Varovali populaci a masivně všichni šli na shromáždění proti očkování,
  testování, čipování a experimentům nad lidmi. A vyhráli! Vyhráli tak, že
  policie složila štíty a postavila se na stranu lidí. Dosáhli: 1. Zrušení nuceného očkování! (což je jinak INVESTANT);
  2. Výrazné uvolňování
  omezujících opatření v důsledku koronaviru.
  Zaprvé - musíme tuto informaci šířit co nejrychleji.
  Teď už není možné se držet dál a čekat. Nikdy nedojde ke zrušení ''
  karanténního režimu '' shora, pokud to dovolíme sami. Pokud se nepostavíme k ochraně našich životů a vyhlásíme svá práva, že jsme LIDÉ!- a nedovolíme žádné experimenty, testování, masovou vraždu, čipizaci, očkování, využívání nás '' na orgány '' a atd.
  PAMATUJTE SI! Očkování je smrt. Chipizace Chipizatsiya robotizace - dělá z nás bezduché roboty, bez duší a vůle.
  Držet se dál znamená ztrácet čas. Jednají rychle, příliš mnoho obětí. Tuto informaci musí sdílet každý.
  Kdokoli, kdo čte tuto informaci, pošlete ji prosím co nejvíce lidem.
  Pochopte, lidi, všechno by si to mělo být vědomo a je třeba tuto informaci co nejdříve šířit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:25 Víte pane dopisovateli, že když něco tvrdíce s tak naprostou jistotou, tak jste mi právě vnesl podezření na agitaci. Já mám sice podezření na vakcínu velmi rychle vytvořenou a navíc doprovázenou implicitním souhlasem se soudně nevymahatelnými důsledky, ale vaše "jistota", že všichni vakcinovaní do 3let zemřou je jen blábolem. Cítíte-li se zachráncem lidstva a vyvoláváte mobilizaci, používejte inteligentnější argumenty. Jinak má vaše argumentace opačný dopad.

   Smazat
  2. 21:25
   Rozumím tomu dobře, že píšete pozabíjet 7 miliard lidí??? A jak ty mrtvé technicky zprovodit ze světa!! Inkubační doba 6 měsícu, potom během 1-3 let umřou, jako námět na román dobré, jinak jste zdráv???
   Tak to je zase výkřik nějakého pomatence!!

   Smazat
  3. 12:49 vy jste tu jeho litanii četl? Já když vidím kapitálky a za nimi vykřičníky, zásadně to nečtu.

   Smazat
 4. Pane doktore, kdo myslíte, že to bude číst? Čtenáři NR? Čtenáři aktuálně? Pochybuji, že to má nějakou cenu. Mám v okolí dost čtenářů aktuálně. Ty cokoliv z NR absolutně nezajímá. Má to zajímat čtenáře NR? Ti přece vědí, že aktuálně dělá svou práci bez ohledu na NR, stručně řečeno bezohledně. Jsou placení za to, že tak a to píšou. Nezmění ani ťuk. (Něco jiného by bylo, pokud by aktuálně bylo ochotno diskutovat. Vtip je v tom, že není ochotno. Je to jakýsi Putinovský předpoklad o "partnerovi". Pokud to Putin myslí vážně, je ztracen. Pokud na oko, má to jakýsi menší záběr, ovšem NR žádný. Aktuálně a jeho čtenáři považují NR za desinformačnín web, kterým je hanba se zabývat. Nevím, jak čtenáři NR soudí o aktuálně. Naivně? Vážně? Nevím, asi je to různé. Prostě předstírat diskusi tam kde nejen není, ale kde ani není možná, je marnění silami. Velké marnění. Doc. Žantovský kandiduje do senátu. Prosím. Ale v totalitním prostředí naději nemá. Měl by jen tehdy, pokud by byla "nouze o chleba". Jako v 89: nesmělo se cestovat, nebyly banány a pronásledovali oponenty. A navíc tu bylo i tehdy aktuálně, t. j. BBC, VoA, SE, DW – unisono. Tak se to podařilo. Dnes se to nemůže podařit. Ideje bez "nouze o chleba" nemá šanci. A jsou dobře připraveni. Blížící se nouzi o chleba hodí na koronavirus. Ne, že by ideje byly zbytečné. Doc. Žantovský napsal dvě knihy dokumentů. To je positivní cesta. Ale nagativní polemika je málo co k čemu. Positivní cetu ukazuje Putin: Krmský most, teď Sputnik V; z positivní cesty se mohou vzteky posr.t.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:25 Co radíte? Nepsat nic? Nic nemá cenu? Myslím, že se mýlíte, tento článeček nezpůsobí převrat, ale ještě více lidí si uvědomí, že desinformační manipulační média jsou ta mainstreamová. Nezávislá se mohou mýlit, ale mainstreamová prostě lžou. Není pravda, že lidé začnu chápat, až bude hlad, to naopak přestanou...

   Smazat
  2. Aby zlo zvítězilo, je jen třeba, aby dobří nedělali nic.

   Smazat
  3. 17:21 nikdo není dobrý. Buď je jen hloupý nebo zbabělý.

   Smazat
 5. Pod jiným článkem jsem už napsal, že pan Žantovský nemá váhat a obrátit se na soudy, které jsou přece tak zásadové, že i prezidenta republiky nutí k omluvám za ve své podstatě pravdivé vyjádření a vychází tak velkoryse vstříc vnučce protektorátního předsedy vlády. Za tu srandu a pár korun to přece stojí! Nicméně jsem jinak přesvědčen, že na Aktuálně.cz a podobné obskurní zdroje "informací" není nutno vyplýtvat příliš mnoho energie, protože karty jsou stejně rozdány a společnost rozdělena tak, že se obě poloviny přestaly poslouchat a o žádnou diskusi už fakticky ani nemají zájem. Skuteční čeští vlastenci proto musí čelit mnohem vážnějším problémům a hrozbám. Například je nezbytné začít systematicky budovat organizační struktury, které překonají naši dosavadní roztříštěnost, vzájemnou nedůvěru a někdy i řevnivost. Vyjasnit si reálné cíle, zajistit zdroje, vybrat vhodné osobnosti atd.atd. Mnoho času už nezbývá! Nelze totiž nevidět, že drzost těch, kteří se vlastnímu národu zcela odcizili a slouží našim odvěkým nepřátelům narůstá doslova každým dnem. Otravují duše našich dětí, falšují historii, když vrahy a zrádce prohlašují za oběti, vztyčují své památníky a ničí naše, přivlastňují si nebo odvážejí ze země vše, co má jen trochu cenu... Musíme jim zatnout tipec, čím dříve, tím lépe!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za rok jsou volby, tam bych začal. Struktury jsou vám k ničemu, když 30% lidí volí eurobabiše, po 15% Piráty a ODS, 10% socany. V takové konstelaci vás jakékoli zatínání tipce přivede akorát do basy.

   Smazat
 6. 21:25
  Možná by jste se divil!...lidskejm sviním a kolaborantům se nesmí ustupovat !

  OdpovědětSmazat
 7. súdy sú to posledné, kde sa človek doberie spravodlivosti

  OdpovědětSmazat
 8. Šíření lží za násilím v podstatě jen z hlouposti omezenců je klasika, ale když to "hendikepovaný nepobere tak co s tím? Zpátky do afriky? Nebo si "retard kluby volají kolegy posilou :-))) , u politiků jsou to bezesporu voliči které vítají. O tom žádná.

  https://pravyprostor.cz/proc-vlastenectvi-v-soucasne-podobe-nefunguje/#comment-1143750 . .lak 15.8.2020 09:04:09

  OdpovědětSmazat
 9. Anonymní 14. srpna 2020 21:25
  Položte si otázku opačně. Označují takovéto weby jako NR alternativními. A proč? Protože i vy jste zřejmě hledal jiný zdroj informací a myšlenek. Počet takových lidí zákonitě stoupá. Ne pravděpodobně strmě, ale stoupá, protože se jedná o lidi, kteří přemýšlí nebo se o to pokouší. Takových webů je relativně hodně (hodnověrných a prověřených je málo), pokud to vezmete celosvětově, a ne zdaleka každý se zabývá tím, co třeba NR. Ale jedno mají, kromě těch, co jsou vějičkami establishmentu a "zákona", společné a to je reakce na matení pojmů všude kolem nás a to podle toho, co koho zajímá. S tímhle nic nikdo nikdy neudělá. Jakmile začnete rozplétat "změny pojmů" a tím dnešní likvidaci správného výkladu nejen zdaleka současnosti, ale především minulosti, vaše myšlení může získat nový pohled. To, co se děje dnes na politické scéně kapitalismu nebo chcete-li liberalismu, jako jeho fáze, či jak si to pojmenujete (vidíte, důležité je pochopit, že kapitalismus "jen" "sám sebe přejmenoval, kamufluje"), je v podstatě grandiózní forma sofismu ve smyslu logických zákonů!

  Co je to sofismus:
  Sufism nebo sophism znamená myšlenku nebo rétoriku, která se snaží vyvolat chybu, představovanou se zřejmou logikou a významem, ale s protichůdnými důvody a s úmyslem klamat .
  V dnešní době je sofistikovaný diskurz považován za argument, který údajně představuje pravdu, ale jeho skutečný záměr spočívá v myšlence chyby, motivované zajatým chováním, ve snaze oklamat a klamat.
  V lidovém smyslu může být sofismus interpretován jako lež nebo čin špatné víry.
  (https://cs.basicdefinitions.org/1857-sophism)/upraveno/

  Proto si tady musí každý najít cestu sám a k tomu slouží "alternativní" informace. Nikoho nemůžete přesvědčovat násilím, protože nemáte potřebné vybavení a tak dlouhodobé možnosti.
  Ale opakuji, nenapsané, ale myšlené, jedná se o obyčejné občany, ne o slouhy.
  Právě kolem roku 1989, jak jste uvedl, že tu byly ty rozhlasové stanice, bylo vidět - tehdy informovanému a skutečně logicky uvažujícímu člověku a co je důležité také se zkušenostmi - jak se zúročuje dlouhodobá informační válka (takových lidí nebylo mnoho a do "éteru" nebyli ani tehdy pouštěni). A vůbec nešlo o "nouzi o chleba", to VĚDĚL i každý jen průměrně myšlenkově vybavený nepřítel tehdejšího systému. Šlo jen o součást dobře připravených změn a to přímo ze dvou stran. Z části "takzvané nomenklatury" (opakuji jen její části) a zájmy zahraničních vlád prostřednictvím tajných služeb. A co, mimochodem, bylo stylem oněch rozhlasových stanic? Především se pokusit vyvolávat nespokojenost se životem kolem občanů našich států, kteří nebyli schopni si správně vyložit to, co se kolem nich děje. A pak se to rozrůstá lavinovitě. Ostatně za příklad z těch nejznámějších si můžete vzít, i když s horšími následky třeba Libyi nebo konec konců Ukrajinu, která na počátku na tom byla prakticky ve všech směrech skoro stejně jako my.
  Lidi nebude pak zajímat žádný důvod, proč je nedostatek "chleba" nebo vody. Když jste definitivně postaven ke zdi, vaší jedinou šancí, jedna ku miliardě, je vrhnout se na popravčí. Nebo když vám umírají před očima děti opravdovým hladem, co uděláte, budete mlčet? Pokud ano, pak tu na světě nemá takový "člověk" co dělat a svoje si zaslouží (vidím teď, aby nedošlo k nedorozumění, Vás osobně tím samozřejmě nemyslím, použil jsem jen styl vyjádření).
  Netřeba si dělat iluze. Národní obrození také začalo s relativně malou "hrstkou" lidí ...

  OdpovědětSmazat
 10. Já bych toho Čapka ze šuplíku nevytahoval, vždyť to byl masarykovec jak poleno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:49
   Chlapče, co zlého ti udělal TGM, krom toho že máme alespoň trosku z toho co bylo jeho Československo ? A co ti vadí na Karlu Čapkovi ?

   Smazat
  2. Jak se střílelo za tatíčka Masaryka! (Trocha historie)
   1.2.1919 při gen. stávce dělníků v Bratislavě legionáři zastřelili 7 demonstrantů.
   25.3.1920 při stávce zemědělských a lesních dělníků v Rumanově na Slovensku zastřelili 2 dělníky.
   18.7.1920 byl při mzdových demonstracích v Hlohovci četníky zastřelen dělník Jan Kulda a více než 10 demonstrantů bylo těžce zraněno.
   18.12.1920 byli na protestní demonstraci ve Vráblech zastřeleni 3 stávkující a 1 dítě a přes 20 stávkujících zraněno. 21.2.1921 byli v Krompaších při demonstraci proti hladu a zásobovací krizi četníky zastřeleni 4 dělníci a 17 jich bylo zraněno.
   2.7.1921 byli při exekuci ve vesnici Ardenovo zastřeleni 2 rolníci.
   12.10.1921 byl četníky v Topolčianech při zat&ya cute;k&a acute;ní zavražděn 1 dělník. Byl zatýkán proto, že jeho dcera sbírala zbytky řepy na sklizeném poli.
   1.4.1922 stříleli v obci Hrušové četníci do stávkujících. 19 osob bylo zraněno.
   30.7.1922 uspořádala KSČ v Košicích slavnost skautů spojenou s táborem lidu. Při rozhánění průvodu zranila policie 12 dělníků.
   1.8.1922 stávkovali v Močenoku zemědělští dělníci z panství biskupa Kmeťka. Při rozhánění schůze stávkujících byl 1 dělník četníky zabit a 1 těžce zraněn.
   28.10.1923 provedli četníci v Dulové masakr malorolníků, kteří hájili právo na lesní pastviny, a zastřelili 1 malozemědělce, 3 těžce a 30 lehce zranili.
   28.4.1924 byl v Zaričevu úkladně zavražděn okresní důvěrník KSČ.
   6.5.1924 byl v Turje agrárníky úkladně zavražděn důvěrník KSČ a místní starosta Ivan Stimák.
   30.5.1924 při násilné exekuci dobytka v Poljaně těžce zranili četníci 7 rolníků.
   3.8.1924 byli ve Svaljavě při protiválečné demonstraci policií zastřeleni 3 rolníci.
   8.10.1924 byl při stávce textilních dělníků v Trenčíně zastřelen 1 dělník a 8 těžce zraněno.
   4-dubna 1925 Orlová - stávka horníků a kovodělníků - zastřelení 4 stávkující
   10.2.1925 byl v Praze po skončení protidrahotní demonstrace uspořádán demonstrační průvod přes Václavské nám. Proti demonstrujícím byla vyslána policie, která střílela a 6 demonstrantů těžce a mnoho lehce zranila.
   31.5.1925 zabili četníci 1 dělnici při stávce cihlářů v Nerejově.
   11.6.1926 rozháněli v Praze četníci střelbou demonstraci dělníků proti zvýšení zemědělských cel a několik dělníků při tom zranili.
   2.5.1928 byla četníky při stávce zemědělských dělníků v Dolním Kereškýně zastřelena 1 žena a 2 další ženy a 1 hoch byli těžce zraněni.
   8.10.1928 byl v Boroňavě četníky v noci bezdůvodně uspořádán pogrom na rolníky. 34 mužů a 4 ženy bylo zabitých.
   4.2.1931 při stávce v Duchcově proti snižování mezd četníci zastřelili 4 demonstranty a několik zranili.
   25.11.1931 zastřeleno 8 stávkujících dělníků kamenolomu - Dolní Lipová (okres Jeseník)
   Tož tak, tatíček Masaryk.

   Smazat
  3. 17:35 ty lidi postřílel Masaryk? Tož víte co?, až se bude střílet v Minsku, Vitebsku atd. vzpomeňte si na Masaryka.

   Smazat
  4. 7;52
   Nepostřílel, ovšem to málo, co proti tomu udělal ty mrtvé neoživilo a rodiny nenasytilo!!!!

   Smazat
  5. Víte je jednoduché sumu všeho zla připsat jedné osobě, ale realita je složitější. Proto výkřiky po odstranění prezidentů, respektive premiérů neberu vážně, protoźe i potom nebudou létat holubi do hudby. Zmizel Husák a kolik STBáků se dobře živí jako zasloužilí členové rad AS atp.

   Smazat
 11. 21:25 nepochybně blouzní. Nebo úmyslně přihrává kritikům NR.

  OdpovědětSmazat
 12. Plně předvedený humus premiéra Babiše (nemusím ho), dopoledene se ohrazoval radám ministra SS Pompea a odpoledne prohlašuje, že volby v Bělorusku se musí opakovat.
  Zajímavé je to, že si podobných prohlášení od opozice dost zažil a najedenou na vše zapomene.
  Kdo ho řídí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:29 vy jenom děláte, že nevíte kdo to řídí.

   Smazat
 13. Furt to samé - mělo by se. Já stále čekám a opakuji se : Kdy už nějaký známý vlastenec se stane přirozeným vůdcem, který nás svolá na Václavák!! Ostatní "roztříštění " vlastenci se budou muset přirozeně připojit a bude se to nabalovat! Nesmíme jim stále nechávat iniciativu. Dobré by bylo přemluvit nějakého našeho miliardáře k finanční podpoře, pokud je to vůbec možné?! Volím SPD.

  OdpovědětSmazat
 14. Cenzore Dvořáku, kde jsou příspěvky??? Pokud nemáš čas na svou cenzorskou práci, tak tenhle pofidérní krám placený rusákem zavři!!! Poslední koment v 23:37, tohle není normální!!!

  OdpovědětSmazat
 15. 21:25 nepochybně blouzní. Nebo úmyslně přihrává kritikům NR.

  OdpovědětSmazat
 16. Dnes jsem slyšel z úst faráře takovéto ponaučení: "Všechno zlo pochází z lásky k penězům!" Samozřejmě i v tomto případě někteří "nezávislí" novináři šíří lži a pomluvy, či nenávist a zášť za peníze. Jinak by se neuživili. I USA šíří nenávist a nepřátelství proti Číně, neboť hrozí, že je Čína připraví o kšeft jak v IT tak i např. při budování Dukovan....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tatrane, ten váš farář může mít pravdu, když Katolická církev hned po penězoměncích jede po penězích a po majetcích jako sám Rothschild...

   Smazat
 17. Tajemný Putinův výrok. „Vyřeší“ Bělorusko? Prý už brzy

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tajemny-Putinuv-vyrok-Vyresi-Belorusko-Pry-uz-brzy-633789

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není tajemné. Prostě to tam vyčistí vojenskými prostředky jako na Ukrajině.

   Smazat
 18. Proč by Putin tahal za ně horké brambory a pálil si ruce, oni sami si buď pomůžou a zmoudří, nebo vyhnijí jako Ukrajina.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.