Reklama

neděle 2. srpna 2020

Federální odvolací soud zrušil rozsudek smrti pro Džochara Carnajeva

Džochar Carnajev v době zatčení
Paul Craig Roberts

2. 8. 2020   Paul Craig Roberts

31. července Federální odvolací soud USA prvního stupně zrušil rozsudek smrti vynesený nad Džocharem Carnajevem, což je jeden z domnělých bombových útočníků při bombovém útoku v závěru Bostonského maratónu, konaného v dubnu 2013 (Džocharův bratr Tamerlan Carnajev při domnělém útoku zahynul).

Před několika lety jsme společně s J.R. Grahamem prokázali, že sama vlastní svědectví a důkazy FBI přesvědčivě dokazují, že i kdyby šlo v Bostonu o bombový útok, pro který existují jen falešné důkazy, nemohli jej spáchat Carnajevovi bratři.

Podařilo se nám protlačit důkazy o jejich nevině až na federální odvolací soud a ohromilo nás, když je soud přijal jako část soudního průkazního materiálu. Od tohoto okamžiku jsme už jenom doufali – a já méně než Graham. Nedovedl jsem si totiž představit, že by soudci odvolacího soudu našli odvahu k tomu, aby rozmetali jeden z podfuků, mainstreamem používaných pro udržování „teroristické hrozby“.

Ostatně, všimli jste si toho, jak se o teroristické hrozbě přestalo v poslední době mluvit? A jak by se o ní mohlo přestat mluvit, kdyby byla reálná, čili kdyby skutečně existovala? Jenže ona nikdy neexistovala, ona jen po určitý čas sloužila svému okamžitému účelu.

Nyní je ovšem tohle všechno pryč, protože máme hrozby nové: Čínu, americkou bílou nadvládu, Trumpa a nové podfuky: Russiagate, smrt G. Floyda z rukou bílých rasistických policistů atd.

Federální odvolací soud prvního stupně nás zklamal jen tím, že zrušil pouze výrok o rozsudku smrti pro Džochara Carnajeva a nikoli falešný usvědčující materiál, který k tomuto rozsudku vedl. Soudem jmenovaná obhájkyně Džochara Carnajeva na předchozím soudním řízení se žalobci na usvědčení svého mandanta přičinlivě spolupracovala a celé soudní řízení nebylo ničím jiným než podvodem, zorganizovaným pro účely propagandy.

Výrok federálního soudu prvního stupně ještě Džochara Carnajeva z vazby neosvobozuje jen instruuje soud nižší federální oblasti, aby v jeho trestní věci vyhlásil nové soudní jednání. Myslím si, že to bylo to nejzašší, co se Federální odvolací soud odvážil udělat. Nicméně však jeho výrok naznačuje, že něco na předchozím soudním jednání bylo v nepořádku a že je tedy třeba uspořádat proces nový.

Vybral a přeložil Lubomír Man

18 komentářů :

 1. Brzy se dočteme, že mu koupili kozu! Jen tak dál Ameriko.

  OdpovědětVymazat
 2. Ten případ jsem svého času sledoval. Byl tehdy použit klasický scénář: protiteroristické protibombové cvičení, při kterém údajní teroristi odpálí bombu.
  Ten postřeh o tom, že teroristé utichli je správný. Teď je totiž v akci Koronavirus.

  OdpovědětVymazat
 3. Jo, vzpomínám si. Vozili tam před kamerami nějakého bez nohy. O tu prý přišel při teroristickém výbuchu. Otázka je, při jakém? Z tohoto tekla sice krev, ale jinak vypadal jako čilouš. To je možný? Hlavu utrhne výbuch , ale tělo ji nakonec drží za ucho.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem přesvědčen, že to celé bylo zase jen jedno z odporných amerických divadel, a obvinit tyhle emigranty -mladé kluky - jim zase nedalo tak velkou práci.Jednoho rovnou zabili, druhého vláčeli v řetězech po soudech, a odsoudili k smrti - ještě že se najdou obhájci, kteří do toho dokážou jít. V těchto kruzích vůbec nikdo žádné svědomí nemá, naopak, z celé řady jejich filmů ( jejich kultura, důkazy o jejich povaze a přístupu k lidem) je evidentní, že Amerika je samý agent tohoto a tamtoho, prošpikovaná agenty, kteří pro "kohosi" pracují. Jsou to všichni vypatlaní, úplně odlidštění, vymaštění trubci. Na životě lidí jim nezáleží vůbec, něco jako svědomí a výčitky svědomí - neznají. Potomci zločinců -co lze od nich očekávat? Bohužel jsou u nás přizdisráči, kterým stačí blábol kdesi, nebo filmová konstrukční podívaná, a již mastí lynčovat - co by přemýšleli o souvislostech, nebo se nějak blíže zajímali o pravdu? Od patnáctého století se na tom nezměnilo nic.

  OdpovědětVymazat
 5. Dlouhodobě jsme sledovali tento hnusný odporný proces. Je třeba mít radost, že život nevinného je zatím zachráněn, ovšem jeho strašlivé martyrium trvá. Soudnictví na Západě je zkorumpováno a schovává se za milióny vzájemně si odporujících předpisů. Co Haag? Co Karadžič? Co Mladič? A kolik svinstev je v ČR?

  OdpovědětVymazat
 6. Ve státě Massachusetts je trest smrti zakázaný, jak jej mohl tamní soud uložit? Pokud se nemýlím, Boston je hlavní město státu Massachusetts.

  OdpovědětVymazat
 7. "(Džocharův bratr Tamerlan Carnajev při domnělém útoku zahynul)."
  Při kterém "domnělém útoku"? Jistě ne při tom marathonu. Bratr byl zastřelen pár dní potom, když byl objeven jeho úkryt na lodi (na blízko - point blank).

  Jiné zprávy tu jeho smrt vysvětlují po přejetí autem, které řídil mladší bratr Džochar na útěku - to vypadá líp, že.

  OdpovědětVymazat
 8. On si snad někdo od počátku myslel něco jiného? Terorismus, tak, jak je nám servírován, neexistuje. Je to odporná a krvavá inscenace bankstrů, při které jsou jejich lidmi vražděni nevinní, popř. obětováni vysloužilí a nepotřební poskoci (např. aktuálně Kuciak). Teroristé jsou jejich "děti" a loutky, pokud vůbec existují, nebo vykonstruovaní zločinci, jako např. Carnajevovi (i když i tam byla zmínka o vysloužilých spolupracovnících CIA). Dříve ke stejnému účelu sloužily čarodějnice. Jsou bohatí a mocní zloději a vrazi opravdu navždy beztrestní?

  OdpovědětVymazat
 9. Je to velice divné s těmi teroristy nikdy se žádné důkazy nenajdou a aktéři většinou zemřou. Pravdu se asi nikdy nedozvíme.

  OdpovědětVymazat
 10. Stejná komedie jako při """teroristickém útoku""""na dvojčata....už víc než polovina těch místích trubců v emerice tomu nevěří!!!!.-)

  OdpovědětVymazat
 11. Sami Americane (obcane) vedi, ze to byl podvod tajnych sluzeb lidi zastrasit udajnym muslimskym nebezpecim a zlikvidovat par muslimu, na ktere to hodili. Mimo techhle bratri zabili a umlatili i jine muslimy v USA. Nikdo vyzadoval nezavisle presetreni. USA ovladaji prolhana media a tajne sluzby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:09
   Je možné, že je někdo tak hloupý, jako vy??
   Zastávat se muslimké zvěře, na to by měl být §.

   Vymazat
  2. A protože je někdo muslim, tak je zvěř u tebe, ty nevychovanej šmejde 18.14? Jestli někdo něco nespáchal, a je na něho házeno nějaké svinstvo, protože se to hodí, stejně jako se to hodí zfanatizovaným přizdisráčům!? Kdysi dávno byli za všechny zločiny vždy trestáni nevolníci a chudí lidé - ti také byli stínáni a věšeni - nikdy ne šlechta! I hnusná zvěrstva za šlechtice odnesli sluhové, a nevinní lidé -a proč? Protože byli vyslýcháni právem útrpným, to znamená že byli zhovadile mučeni, a přiznali se k tomu, co neudělali a poté popraveni - zvěrský šlechtický hajzl mohl vraždit dál. Jistě víš, když jsi tak "chytrej a objektivní", že šlechta a urozenej ksindl nesměl být podroben výslechu právem útrpným - jen obyčejnej člověk. To byly zákony co?Panečku! To by se ti asi zamlouvalo! Aje to pořád stejný - jejich imunita, jejich beztrestnost -samej sráč rozhoduje o životech druhých. To je hnus - i lidi, jako jsi ty,úplně odlidštěná, vykostěná potvora. Ty bys zabíjel i děti - jsi duševní mrzák!

   Vymazat
  3. 17;39
   A muslim KŘESŤANSKÉ DĚTI NEVRAŽDÍ by bandasko ukecaná?!!!!

   Vymazat
  4. Nevím a nechápu o čem žvaníš anonyme 18.28 - dnes si lidi zabíjejí svoje vlastní děti sami - ono je málo utopených, uškrcených a jinak zabitých novorozenců v naší úžasně krásné zemi? Ono je málo utýraných batolat v naší úžasně krásné zemi? Ono je málo zločinů v naší úžasně krásné zemi? Tak přestaň brebtat o muslimech -víš o nich jen to, co ses dočetl na novinkách - v životě jsi nic jinýho nečetl než mediální brebtárnu - nasrávací články za množství diskuzí a tím i prachy z reklam - na lidské blbosti se dnes vydělává dobře - to nevíš?

   Vymazat
  5. 23,51
   A to tele hubou mele...…:-)

   Vymazat
 12. Federální odvolací soud má zřejmě slabost pro pachatele podobných činů, čím to asi tak bude ? Že by se tak projevila vůle Alláhova ?.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12.00 Spíše Affirmattive action - vždyť pachatel je barevný nedouk...

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.