Reklama

úterý 4. srpna 2020

Peking nabídl Hongkongu pomoc, velcí demokraté zuří

-rp-

4. 8. 2020   PrvníZprávy

Byla neděle 2.srpna 2020, 20:51 hod. tamního času, když na webu Hongkongské zvláštní administrativní oblasti (HKSAR) úředníci oznámili, že vláda HKSAR vítá podpůrný tým pekingské ústřední vlády na pomoc s protiepidemickými opatřeními v Hongkongu.
Čínský tým přijíždí na žádost vlády HKSAR kvůli „těžké epidemii v Hongkongu“. Cílem podpory je především „rychlé vytvoření podpůrného týmu pro testování nukleových kyselin,“ oznamovali úředníci na webu. Co to bude znamenat v praxi, uvádí publicista František Roček.

Podpůrný tým byl koordinován ústřední (pekingskou) vládou a vytvořen Národní zdravotnickou komisí. Sedm členů týmu (sedm techniků klinické laboratoře ze sousední provincie Guangdong) v neděli 2. srpna dorazilo do Hongkongu, bylo slavnostně přivítáno. V pondělí 3. srpna zahájí práci na přípravě dočasné laboratoře. V Hongkongu potřebují rozšířit rozsah testování obyvatelstva.

Tým sedmi je veden Xu Dewenem, odborníkem zdravotnické komise provincie Guangdong. Vyzná se v koronavirové tlačenici, protože byl velitelem zdravotnického týmu Guangdongu, který ve Wuhanu pomáhal v prvních dnech epidemie. Z Guangdongu později odjede do Hongkongu 60 klinických laboratorních techniků vybraných z více než 20 místních veřejných nemocnic.

Politická nenávist kvete

Protičínská opozice prská, vidí v tom bezmála čínskou invazi. Také část zdravotníků je na protičínské notě, dokonce stávkovali za to, aby byla uzavřena hranice a nemohli čínští šmejdi jezdit do demokratického Hongkongu.

Proto na webu ve zprávě o příjezdu čínského týmu byla i informace o zvěstech na internetu, že vláda během testování získává data DNA pro Peking.

„Cílem ústřední vlády je zvýšit kapacitu testování. Veškeré testování virů bude provedeno pouze v Hongkongu, jehož vzorky nebudou přepraveny na pevninu k testování. Pokud jde o některé lidi, kteří úmyslně šíří falešné zvěsti, útočí na protiepidemickou práci vlády, vláda takové činy odsoudila,“ uvádí vládní zpráva.

Vzhledem k vážné epidemické situaci v Hongkongu požádala vláda HKSAR o pomoc ústřední vlády, zejména v oblasti posílení kapacity testování virů a zřízení provizorních nemocničních zařízení. Samozřejmě, pekingská vláda ráda vyhoví, je to dobrá propagace pekingské ušlechtilosti...

Protičínští demokraté oslavili pomoc z pevninské Číny protestem před zdravotnickým úřadem v Hongkongu a vyjádřili nespokojenost s pomocí z pekingské pevniny. Protičínští protestanti tvrdí, že veřejné i soukromé nemocnice a kliniky v Hongkongu mají dostatečné zdroje k provádění testů pro všechny vysoce rizikové skupiny.

K tomu lze dodat: V Hongkongu oficiálně v neděli 2. srpna oznámili: ve veřejných nemocnicích je 676 podtlakových místností s 1 256 podtlakovými lůžky. Celkem 1 176 potvrzených pacientů s covidem-19 je hospitalizováno v 19 veřejných nemocnicích a komunitním izolačním zařízení, z nichž 37 je v kritickém stavu. Z toho vyplývá, že v neděli nebylo obsazeno jenom 80 lůžek! Skutečně nepotřebují v Hongkongu zdravotníci pomoci?

Další pomoc je na cestě

Kromě podpůrného týmu Národní zdravotnická komise vytvořila další podpůrný tým, který má v Hongkongu pomoci zřídit provizorní špitál zhruba v areálu AsiaWorld-Expo podobný „mobilní kontejnerové nemocnici“ ".
Hongkong potvrdil více než 100 nových případů COVID-19 po dobu 12 po sobě následujících dnů. Zdravotnictví v Hongkongu je přetíženo. V neděli bylo hlášeno 115 potvrzených lokálních přenosů koronaviru. 

Národní zdravotnické komise (NHC) též vysílá do Hongkongu tým šesti odborníků na stavby provizorních nemocnic se zkušeností ve Wuhanu. V Hongkongu údajně mají být maximálně šest měsíců, aby pomohli městu vybudovat provizorní nemocniční služby.

Ale mezitím človíčkové v Hongkongu nespí, protože byla otevřena v AsiaWorld Expo v sobotu nemocnice s 500 lůžky, aby odlehčila běžným nemocnicím.

Další nemocnice nebude postavena ze dne na den, protože bude nějakou dobu trvat nalezení správného místa, byť je lokalita více méně známa. V naprosto přelidněném Hongkongu nikdo nechce mít hned pod oknem špitál pro malomocné alias koronavirově potrefené.

Hongkongští křižáci nebyli připraveni na misi, na kterou se vydali

Stín Wuhanu

Mezi týmem šesti odborníků, kteří budou pomáhat s provozem provizorních nemocnic jsou ti, kteří mají zkušenosti z Wuhanu. Včetně Wan Jun, vedoucího provizorní nemocnice Wuchang ve Wuhanu. Mezi další v týmu patří odborníci na prevenci a kontrolu infekčních chorob a ošetřovatelské služby, jakož i dva specialisty na konstrukční práce.

Tým se podělí o své zkušenosti s provozováním provizorní nemocnice pod tlakem okolností, uspořádání personálu, léčebných procesů, ale i likvidace zdravotnického odpadu.

Tým před odjezdem musel prostudovat lékařské standardy a předpisy v Hongkongu. Pravděpodobně zamíří do Hongkongu během týdne, možná, v okamžiku, kdy čtete článeček, jsou již na cestě.


9 komentářů :

 1. Ruský lék na koronavirus již koupilo 15 zemí

  https://www.pokec24.cz/politika/rusky-lek-na-koronavirus-jiz-koupilo-15-zemi/

  Co dodat, budeme americký i když lidé na virus budou umírat?

  OdpovědětVymazat
 2. Ani ne velcí demokraté a slouhové usa za Čínu a Rusko mluví činy. Jako za usa co roušky vykoupili a skopčáci ukradli.

  OdpovědětVymazat
 3. Finanční politika se stala universálním prostředkem boje o světovou moc a koronavirová epidemie je jejím nástrojem.

  OdpovědětVymazat
 4. Zrůdnost kapitalistických elit dostoupila vrcholu, podívejte se na AE News než to zruší. Ti co stále melou o přednostech kapitalizmu jsou jenom takoví parazitečci/hovniválové. Jinak v Honkongu jsem spal dvě noci a je to hrůza, jako spát na křižovatce za Muzeem nad Václavákem. Pokud bych byl mladý a rozhodl se žít v Číně, tak určitě ne ve velkém městě. Poblémem je to, že vyrostly v učení Konfuncia a to je úplně o něčem jiném než křesťanství. Ve většině upřednostňují kolektiv před individualizmem.

  OdpovědětVymazat
 5. Francie: Rwandský migrant se přiznal, že zapálil katedrálu v Nantes

  http://svobodnenoviny.eu/francie-rwandsky-migrant-se-priznal-ze-zapalil-katedralu-v-nantes/

  Většina Američanů je znechucena hnutím Black Lives Matter, ukazuje nový průzkum

  Rychlý pokles podpory Black Lives Matter nastal poté, co byli vůdci hnutí odhaleni jako radikální marxisté s vazbami na organizace jež financuje George Soros.

  http://svobodnenoviny.eu/vetsina-americanu-je-znechucena-hnutim-black-lives-matter-ukazuje-novy-pruzkum/

  Proč hoří ve Francii kostely?

  http://svobodnenoviny.eu/proc-hori-ve-francii-kostely/

  Téměř 70 % migrantů přivezených na Maltu mělo pozitivní test na koronavirus

  http://svobodnenoviny.eu/temer-70-migrantu-privezenych-na-maltu-melo-pozitivni-test-na-koronavirus/

  Po celé Americe raketově roste počet zločinů a policisté páchají sebevraždy

  http://svobodnenoviny.eu/po-cele-americe-raketove-roste-pocet-zlocinu-a-policiste-pachaji-sebevrazdy/

  OdpovědětVymazat
 6. 15:29
  A týhle hrůzy nás ty zlý komunisti ušetřili.... škoda, že ne napořád 😡

  OdpovědětVymazat
 7. 15:29 pane vy snad žertujete
  ? Radikální marxistické organizace financuje Soros ?
  I když v této době je možné všechno.

  OdpovědětVymazat
 8. 11:29 rád bych se dozvěděl, jak bylo a je spolehlivě určeno, že program, řízení a vedení hnutí, resp. dosud bezhlavé pozdvižení BLM má marxismem danou ideologii a na marxismu založený cíl, který chce pro marxismus charakteristickou cestou dosáhnout. Tedy, socialistickou, všelidovou společnost bez vykořisťování, vedenou internacionální, revoluční politickou stranou. Pokud by skutečně šlo o marxisty, bylo by BLM motivováno třídně, nikoli rasově. Máme tu Orwelovštinu, válka je mír, pravda je lež. Vy 11:29, buď z naprosté neznalosti, nebo ze zažraného antikomunizmu tady tu Orwelovštinu trapně propagujete.

  OdpovědětVymazat
 9. 14:28 Klídek, kdo opravdu četl Orwella, tak pochopí technickou vyspělost použitou ke kontrole občanů odpovídající možnostem dnešní doby. Tak dokonalé sledování totáč nedokázal. Proto je velmi směšné, jak si 85 pohotově někteří politici přivlastnili jako vhodný argument. Ten sice je, ale je nadčasový.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.