Reklama

pátek 14. srpna 2020

Petr Hampl: Kdo stojí za vlasteneckým setkáním v Příčovech?

Petr Hampl 

14. 8. 2020  PrvníZprávy

Druhý ročník vlasteneckého setkání na zámku v Příčovech u Sedlčan proběhne v sobotu 15. srpna. Majitelka zámku MUDr. Alice Tomková pozvala nejrůznější osobnosti, které spojuje kladný vztah k vlasti a vlastenectví.

Vlastně tak navázala na mecenáše a podporovatele z dob minulého národního obrození.

Setkání je otevřeno široké vlastenecké veřejnosti. Ačkoliv se jedná o bezproblémové lidové setkání, podle článků v tisku bychom mohli usuzovat na významnou politickou událost. V loni se dokonce mělo jednat o útok na práva homosexuálních aktivistů. Přitom sexuální výstřednosti (ať už kdo má k nim jakýkoliv vztah) absolutně nebyly tématem setkání. Dokonce ani taková témata jako tradiční rodina nebyla probírána. S homosexualitou to mělo společného pouze to, že skupina homosexuálních aktivistů přijela do Příčov obtěžovat účastníky vlasteneckého setkání. Termín buzerant je v tomto případě zcela na místě.

Setkání nabírá na známosti i prestiži, takže se letos očekává minimálně několik set návštěvníků. Lidé z propagandistického centra pana Bakaly (Economia, a.s.) již začali kontaktovat některé účastníky a přesvědčovat je, aby do Příčov nejezdili.

Základem setkání jsou vzájemná setkávání. Rozhodně nechceme takovou konferenci, kdy řečník přijede, pronese řeč a za pár minut zase zmizí. Proto nejsou samotné panelové diskuze tak zásadní. Nicméně přesto jsme přípravě věnovali maximální pozornost.


Sedmičlenný přípravný výbor se snažil najít diskutující tak, aby:

Každý mluvil o tom, čím se dlouhodobě zabývá.
Aby neměl shodné nebo příliš podobné názory jako jiný člen panelu.
Aby jeho postoje kontrastovaly nebo se doplňovaly s jinými členy panelu.
Pokud existuje více výrazných názorových proudů, aby byly zastoupeny všechny.
Aby, pokud možno, nemluvil už před rokem.
Aby byl ochotný zůstat na akci většinu dne, debatovat s lidmi, vypít si s nimi pivo..

V praxi to znamená, že často máte zajímavého řečníka, ale do panelu jej nezařadíte, protože jsou jeho názory příliš blízké ostatním. Nejsme Česká televize, abychom organizovali diskuze spočívající v opakování jednoho a téhož pohledu.

Často se neshodli ani členové té sedmičlenné skupiny. Museli jsme tedy přistupovat na kompromisy. A když už se nám podařilo panely sestavit, naráželi jsme na to, že někdo nemůže, někdo nechce, někde si nedokáže zajistit dopravu. Někdo naopak slíbí, a pak onemocní nebo je uvržen do karantény. Někdo odřekl, ale později se zase ozve, že přece jen může přijet.

V loňském roce jsme prováděli poslední změny ještě ráno v den konání akce.

Píšu to všechno proto, že se v posledních dnech objevila řada útoků, z vlastenecké strany. Dokonce i ojedinělé pokusy organizovat bojkot. Že prý ten nebo onen proud je v debatách zastoupen více než jiný. Jednomu vadí, že je tam přítomný komunista, druhému vadí, že je tam přítomen údajný Rotarian, dalšímu vadí člen Klausovy vlády, dalšímu katolík… Přitom se stejně jednalo o provizorní programy. Ani my sami nemáme úplnou jistotu, kdo přesně přijede. Možná se ještě v den akce někdo omluví, že zůstal viset s autem na cestě – i to se loni stalo.

Zkrátka, nemračte se, že v tom či onom panelu není zastoupen nějaký váš oblíbenec. Možná se tam s ním potkáte i tak. Jestli ne letos, tak příští rok. Přijeďte a užijte si to.


38 komentářů :

 1. Nějak mi to připadá jako článek bez obsahu, o co tam vlastně těm vlastencům šlo, o čem se diskutovalo. Pojem vlastenec v klasickém pojetí by zněl lákavě, zde se ale ani nenaznačuje. Prosím alespoň v diskusi vo co gou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gou vo to, že to teprve zítra proběhne. Dále asi nemá cenu něco vysvětlovat, každému bylo z hůry dáno jinak.

   Vymazat
  2. Asi půjde zase jen o to, o co šlo skutečným vlastencům vždycky - a to byste měl anonyme 8.22 buď vědět, nebo do toho přestat šťourat. Jestli se vás vlastenectví nijak osobně netýká, tak alespoň nešťourejte. Šťouralů se najde vždycky dost - nevědí co chtějí, nevědí, co mají chtít a co mohou chtít,ale šťourat budou vždycky. Většinou je najdete na všech druzích "diskuzí".

   Vymazat
  3. Děkuji 09:15, článek jsem proběhl ale na datum jsem se nepodíval. I tak mi asi není vzhůry dáno, protože v článku se nenaznačuje a na minulé setkání se někak nemůžu upomenout. Pro nás méně obdařené bych uvítal alespoň náznak. Přeji úspěch a doufám, že budu moci v blízké budoucnosti poděkovat účastníkům setkání. Děkuji za pochopení

   Vymazat
  4. Vám 8:22 těžko co vysvětlovat, když "vo co gou?"

   Vymazat
  5. Vyhledejte si to na youtube z loňského roku, aby jste měl představu, jak to probíhá. Bylo to pěkné a i přínosné, i když počasí moc nepřálo. Pod Vlasteneckým setkáním v Příčovech je tam víc videí.

   Vymazat
  6. A co je to Vlast? Jakýsi Domov národa? Jenže národy jsou variabilní sociální konstrukt a neustále, tu rychleji, jindy pomaleji, se různými vlivy transformují! Navíc stadia moderního národa jak jej dnes chápeme, dosáhla pouze Naše vyspělá rasa! Rasy jsou biologicky determinované a určující pro rozvoj civilizace, která je rovněž výhradním produktem té naší! Pan Hitler byl jak již jsem dříve napsal, antisocan, tedy samozřejmě i antinacista. On byl tak jako já monarchista a rasový Vlastenec, tedy rastenec. Ovšem toto jeho rastenectví které je nejvyšším stupněm vlastenectví a také jeho jedinou smysluplnou formou, bylo ovlivněné notnou dávkou paušálního antisemitství a právě národního šovinismu, což ho přivedlo k chybné mezirasové spolupráci se žlutými. To se mě nikdy nestane. My dnes potřebujeme dnes především redukovat podřadné rasy, zejména negroidy, kteří se poté kdy jsme zkonstruovali stroje na sklízení bavlny stali prakticky nadbytečnými a tedy škodlivými pro další rozvoj bílé civilizace (a jiná neexistuje). Stačí ponechat pár těch chytřejších a oddaných pro střežení přírodních rezervací a některé vybrané coby exponáty tamtéž. Zbytku neposkytneme žrádlo a léky, takže vychcípají záhy sami. Pracovité žluté kulie v menším množství můžeme zachovat a v budoucnu využít jako určitý futrkanon pro prvotní osídlování cizích planet a prozatím z nich nadělat oddané sluhy typu Kato - žlutá opice (ale vykastrované, aby přestali skákat a dělat karaté!) a nebo kuliJány na sex! Azijatky skvěle felují!

   Vymazat
 2. Vítám takové aktivity ve prosspěch naší vlasti, našeho národa. Jen houšť a větší kapky! Přeji velký úspěch! Ostatně podrobnosti z akce budu vidět na ČT. U akcí milionu chvilek vidím i kolik tam bylo přenossných záchodů a další podrobnosti. ČT je důkladná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já je vítám anonyme 8.31 - Jako pra-pravnuk V.B.Nebeského, který toho spolu s ostatními vlastenci pro naši zem a náš svět dělal mnoho, to vítám dvojnásob.Přičemž nepochybuji o tom, že hlavně budou muset bojovat s celou řadou šťouralů a pochybovačů z řad vlastních spoluobčanů. Toto neskončí nikdy.

   Vymazat
 3. mě vadí politik a předseda strany klaus a jeho trikolora která si setkání na svých stránkách přivlastnuje,jako by to organizovala.bude tam dělat kampaň a lovit nerozhodlý naivisty přitom podle svýho programu není vůbec pro národní a například od strany SPD tam příjde jen poslanec kobza a nebyl pozván předseda strany okamura,který je pro národní.podívám se aspoň na záznam jestli bude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s soukic2. Předseda nevlastenecké Trikolory pozván byl, předseda vlasteneckého SPD ne. A přesto se setkání nazývá vlasteneckým.

   Vymazat
  2. Taky by mi vadilo, kdyby tam Trikolora dělala hlavně svoji kampaň. A Tomio Okamura tam snad může přijít jako "široká vlastenecká veřejnost", stejně jako já, ne?

   Vymazat
  3. Správně "soukic2"... 8.42 - každýmu vadí, vadil a bude vadit někdo jiný. Jestli všechny tyto lidi spojí doopravdy vlastenectví a vztah k naší zemi, je úplně jedno, kdo jak se jmenuje a čím se zabývá. Šťourové od počítačů by nikdy neměli mít na nic vliv - a zaplať pánbů - taky nemají. Mají jen potřebu se vykecat, ke všemu něco "mínit" a pokud je to možné, všechno zpochybňovat, často zesměšňovat, nebo dokonce urážet. Na to už jsme si taky zvykli.

   Vymazat
  4. Ano, Klausové starý a mladý jsou ti autentičtí vlastenci, jedou ve všem jen a vždy sami za sebe...
   Navíc, co starej svého času zkurvil, v tom mladej dnes pokračuje stejným směrem, tím evropsky doprdelním...Je sice pravda, že jsou tu ještě horší "vlastenci", ale to je jiná kapitola...

   Vymazat
  5. To jsou ale kecy. Přečtěte si prosím ten web, který je v pozvánce. Tam se píše:
   Koho letos uvidíte v Příčovech
   Šéfredaktor protiproudu Petr Hájek, bývalý ministr a primátor Igor Němec, šéf národní domobrany Marek Obrtel, historik Petr Bahník a další zajímaví lidé vystoupí v rámci programu druhého ročníku Vlasteneckého setkání.
   Ani slovo o Klausovi, tak co kecáte?

   Vymazat
 4. Doufám, že jste pozvali i cifršpióny :-) .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cifršpion je úředník berňáku. Co by tam dělal?

   Vymazat
  2. Nedělal by tam "cifršpion" nic anonyme 9.22. Pokud by ho zajímaly vlastenecké aktivity, nevidím důvod, proč by se neměl zúčastnit. Příspěvek ad 9.09 je jenom určitý druh verbálního pošklebování.

   Vymazat
  3. Já myslel, že to byl Filipovský za CK Rakouska slangově ve Švejkovi, tak se omlouvám za nepřesnost. Jistě je zřejmé, jaké "špióny" by asi tak kdo mohl poslat .-) .

   Vymazat
 5. Naše policie by si měla vzít příklad z té Slovenské, ti pozatýkali podobná individua směřující k potlačování práv občenu, takoví začínající fašounci. Tahle partička bude něco podobného. Dnes vadí homosexualita, zítra demokracie.
  Tam bude narváno, samým odpadem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jeden přihřátej tupče, tam v Příčovech se o buzerantech a jejich pochybných praktikách nikdo nebavil a už vůbec ne, aby usiloval o to jim v nich bránit, naopak buzeranti, jako ty, jim tu debatu chtěli narušit.
   Policie by měla především dbát o veřejný pořádek a rozehnat tu execírku úchylů s holejma prdelema a kozama venku, které pořádáte a pokud holdujete zvrhlostem, je to vaše věc, ale dělejte si to někde v soukromí a nepředvádějte se, nikdo vám na to není zvědavej.
   Ještě chvilku budete takhle tlačit na pilu a lidi na vás vezmou klacky a srovnají vás...

   Vymazat
  2. Tobě prostě jebe.... Když zatknout, tak leda Tebe....

   Vymazat
  3. 14:08
   No buzik nejsem, jen mě vadí, pokud se uráží někdo kdo má jistý " defekt " od přírody.
   Vy jste přesně ten odpad co mu vadí onačí lidé, co tak třeba ti na vozejku, nebo ti koktající, bez nohy, riky?? Čím vám konkrétně ti 4% ubližují, ničím, vám jen vadí že jsou co. Tím klackem by jste potřeboval vzít po hlavě vy, aby se vám rozsvítilo!!

   Vymazat
 6. Má pravdu ten chlapec. Používejme nejdokonalejší jazyk na světě, čímž naše mateřština bezesporu je, důsledně.

  OdpovědětVymazat
 7. Zde o pěkném romském vlastenectví:
  „Paní Olgu Fečovou jsem poprvé viděla u paní Hübschmannová před 20 lety. Hned na poprvé mě zaujala jako takový stereotyp. Ale ten pozitivní stereoptyp těch moudrých romských žen. Ona jedna vypadala krásně a velice moudře se projevovala, http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/video-olga-fecova-nejdrive-jsem-mela-rodinu-deti-takze-jsem-se-starala-o-ne-na-me-prisla-rada-v-60letech

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Hample, setkávání s prezentací různých názorů je v pořádku, ale jestliže jsou zváni rotariáni, klausovci, atp., potom se nemůže nazývat vlasteneckým setkáním. Název "Vlastenecké setkání 2020" je signálem, že tato sešlost sklouzává k nepoctivosti, když si název adekvátně nezmění na vhodnější neutrální. Takto mají skuteční vlastenci oprávněné pochybnosti o tom, oč organizátorům vlastně jde. Ode mne velké mínus, a nezájem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Pochvala za příspěvek. Kdyby v názvu toho setkání nebylo "Vlastenecké", ta k ať se tam sejde kdokoliv. Tady nám pan Hampl jaksi nevysvětlil, jaké parametry vlastenectví pan Klaus junior naplňuje! Co vykonali tak vlasteneckého oba Klausové? To, že má dobré názory na školství z něj ještě vlastence nedělá. Zná pan Hampl vůbec program Trikolory, což je podle mě reinkarnace ODS jeho otce? Zná postoj Trikolóry k EU, NATO atd.? To pak klidně mohou příště pozvat, např., Fialu z ODS nebo Kalouska. Ti se určitě také cítí být "vlastenci"!

   Vymazat
 9. Každá kapka dobrá. Bylo by dobré pokusit se o sjednocení pod myšlenkou vlastenectví a ne se pořád rozdělovat. Tudy cesta nevede.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:49-velice správná připomínka. Národ nejsou "my a oni" ale celá struktura společnosti. Jde tedy, abychom si vládli sami sobě a mezi svými hledali model sociální spravedlnosti.

   Škoda pozdního vystavení setkání, pokusím se přesto přijet podívat.

   Vymazat
  2. Jsem pro aby vlastenci sjednotili ale každý musí umět ustoupit že svých požadavků. Svoboda, neutralita, Švýcarský model. Žádní paraziti a práce pro všechny. Mít zákony, které jsou aby byly dodržováne a obchodovat z každým co má republiku přinos.

   Vymazat
 10. Takováto setkání vítám. Ano každý má právo se osobně vyjádřit. Ale nikdo si nesmí usurpovat toto setkání pro svou převolební propagaci. Bohužel, či díky bohu(nevím) jsme všichni jiní v této malé zemi, ale žijeme tu pospolu, tedy měli bychom žít. Proto bychom se měli naučit spolu hovořit a jednat. Pokud chceme zachovat náš národ nic jiného nám nezbývá. Musíme se ale naučit jednat poctivě bez postranních úmyslů. Nebylo zrovna fér nepozvat Tomia Okamuru, když byl pozván Klaus jr. Rovněž tak se měli pořadatelé pokusit dohodnout s alternativními sdělovacími prostředky na podobě programu. To aby nemuseli společný zájem bojkotovat. Veřejné pozvání/nepozvání Martina Kollera bylo bezohledné a nedůstojné, to si pan Martin Koller nezaslouží. A pokud se opravdu bude někdo chtít seznámit s názory pana Tomáše Vandase, zjistí, že se dá s jeho názory souhlasit a ani on nemusí být veřejně bojkotován. Všem zúčastněným přeci jde o jedno společné, chtít se společně domluvit. A o to by mělo jít celému národu. Zaštítění akce panem presidentem je vítáno. Jen houštˇa větší kapky!

  OdpovědětVymazat
 11. Měli by se vlastenci spojit a je jedno jestli je někdo od Klause nebo od Okamury.

  OdpovědětVymazat
 12. OSN vyjádřila podporu „svobodě projevu“ organizaci ANTFA, zatímco americká města hoří

  http://svobodnenoviny.eu/osn-vyjadrila-podporu-svobode-projevu-organizaci-antfa-zatimco-americka-mesta-hori/

  Bruselští soudruzi rozdojí muže

  http://svobodnenoviny.eu/bruselsti-soudruzi-rozdoji-muze/

  Je ze Švédska divoký západ? Útočníci zastřelili nevinné 12leté děvčátko, které venčilo psa

  http://svobodnenoviny.eu/je-ze-svedska-divoky-zapad-utocnici-zastrelili-nevinne-12lete-devcatko-ktere-vencilo-psa/

  Migranti dostali poukazy na dovolenou na pláži a okradli tam turisty

  http://svobodnenoviny.eu/migranti-dostali-poukazy-na-dovolenou-na-plazi-a-okradli-tam-turisty/

  OdpovědětVymazat
 13. Přeju ať se daří. Sleduju aktivitu pana P. Hampla a moc mu fandím. O. MACHARÁČEK

  OdpovědětVymazat
 14. Převlékl se za Babiše. Nebo za Lukašenka? Celé se mi to nějak slévárny. Ti dva jsou ted v kurzu. Babiš požaduje, aby se na Bělidle opakovaly volby, až budou u nás , tak Lukáš bude požadovat opakování těch našich.
  Babiš by ho měl pozvat na koblihu.
  A jak to vůbec dopadlo minule? Kolik tam bylo Bretschneiderů? Byli v BIS spokojeni? A co pivo? Také různorodé? Nebo to sponzoruje jen jeden pivovar?
  Škoda, že je to tak daleko, přijel bych na kole.

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji za vydařenou akci a setkání slušných lidí, kterým není jedno, co bude s touto zemí.

  OdpovědětVymazat
 16. Některé diskuzní bláboly jsou tak strašně blbé a nesrozumitelné, až mám podezření, že je píší lidé opilí, zfetovaní, dementní, s Alzheimerem, nebo rovnou z blázince. Strašné - obecně lze říci, že bývalá úroveň diskuzí značně upadá - no - ostatně, ona upadá i novinařina jako taková. Čemu se dnes říká "publicistika" nebo "zpravodajství" ? Člověk jen žasne.

  OdpovědětVymazat
 17. Orinoko, vyjadřujete se v umělecké zkratce, takže nerozumím co tím chtěl básník říci.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.