Reklama

čtvrtek 13. srpna 2020

Přijel soudruh

Jiří Jírovec

13. 8. 2020  

Badatelé nám připomínají, že před rokem 1989 lid z duše nenáviděl domácí i zahraniční soudruhy. Lid utlumený nevědomostí a několika hodinami volna z práce nebo vyučování, chodil svým utlačitelům mávat na Leninovu ulici. Ti, vědomi si své moci, jezdili v otevřené limuzíně a mávali směrem k chodníkům. Lidu tehdy chybělo poučení, že nenávist bez akce představuje souhlas. 

Nikdo tehdy nevěděl, že se jednou dostaví tak hluboká svoboda, že bude možné vytáhnout na presidenta kuličkovou pistoli, nahradit jeho zástavu trenýrkami, házet po něm vajíčka a označovat čelné politiky za svině a zmrdy.

Doba se změnila a svůj vztah k novým soudruhům můžeme projevovat, jak se nám zachce. Někteří je ve vlastním zájmu opravdu, ale opravdu nezávisle a sebevědomě milují. Jenže ne všichni a ne všechny. V takové svobodě se nerado cestuje v otevřeném autě.

Své vykonal i trh práce. Soudruh přijíždí, leč zaměstnaní pracují, podnikatelé podnikají, zloději kradou a ti, kteří nemají co na práci, nemají chuť dělat stafáž na Evropská třídě.

Předmět našeho obdivu tedy profrčí v koloně stejných vozidel, aby zmátl nepřítele. Z auta vystoupí ve skrytu, aby se nikdo nedozvěděl, jestli byl ve třetím nebo pátém vozidle. Láska ho, pravda, nezajímá.

Nová doba přinesla změnu. Náš nejnovější soudruh se vynoří, když je bezpečně bezpečno a teprve pak mu blahem se tetelící hostitel tak nějak jménem nás všech potřese rukou.

Od tohoto okamžiku je vše ve starých kolejích. Pronesené projevy jako by těm dřívějším z oka vypadly.

Soudruh ocenil naše spojenectví a pevné přátelství. Jeho vlast nemá většího spojence než naši zem.
Tedy vedle Polska, které vítá vojáky přesunuté za trest z Německa.

Jen spolu uchráníme naši nezávislost a proto nesmíme polevit v bdělosti, ostražitosti a připravenosti.
Soudruzi ve zbrani, bděme! Oni chtějí rozvrátit naši jednotu a náš politický systém.

Máme společného nepřítele, který k nám posílá dezinformace a prostřednictvím vyspělých technologií chce získávat informace o našich občanech. (Tento výrok lze přeložit do srozumitelnějšho jazyka takto: "my o vás občanech sbíráme informace a oni nám je chtějí ukrást.")

Soudruh pak soudružsky podpoří soudruha předsedu a jeho cestu na Tchaj-wan.

Soudruzi z velkých zemí často postrádají cit pro detaily. Tak se stalo, že místo náznaku přišla explicitní pochvala, která mohla vyznít jako definitivní schválení předjednané akce.

Mohl počkat na tiskovou konferenci a na ní říct, že zmíněná cesta je výsledkem nezávislé a sebevědomé zahraniční politiky Senátu, do níž netřeba zasahovat.

Cesta na Tchaj-wan je samozřejmě pouhá prkotina proti natvrdo podanému oficiálnímu sdělení, že Čína a Rusko jsou kazisvětské země na naší cestě k totálnímu vítězství a obraně našich hodnot. Zde by se detaily hodily. Alespoň odhad, kdy budeme dost silní na Drang nach Osten. Nejspíš půjde vše podle Orwella, který předpověděl trvalé války v nichž se spojenectví mění podle potřeby. Nebude to lehké, protože nepřítel čítá na 1.7 miliardy duší.

Soudruh ve svém projevu zmínil presidenta Havla. Chtěl se zalíbit, ale poradci mu patrně zatajili, že ten člověk je passé. Dávný projev v Kongresu vlastně nebyl jeho, stál za ním Kissinger a editovala ho Albrightová a upravil Sörös, aby kongresmany nepopudil. Od té doby Havel žádnou vlastní myšlenku neměl.

To je tak vše, co stálo ze Senátu za řeč. Lze dodat, že senátoři nenašli dost odvahy, aby zatleskali ve stoje.

Veřejnost dostala, stejně jako zvířata z Orwellovy Farmy, příležitost pohlédnout do zákulisí. Prostřednictvím vyvolených mohla dokonce okusit plody své práce. Například šunku z černého prasete s ostružinami, bílou hořčicí a křenem, křepelku bez kosti s bílými hříbky, husími játry a celerem v popelu. Nechyběla ani sladká tečka a trochu toho chlastu (vlašský ryzlink, Cuvée Red a plzeňská dvanáctka). Soudružky manželky se odbyly zeleninovým vývarem, kuřecím plátkem se zeleninou a plátky čestvého ovoce.

Zlidšťující tečkou pak byla informace, že se soudružky, než se vydaly na Karlův most, přezuly z drahých lodiček do křusek.


49 komentářů :

 1. Dobré jako vždy

  OdpovědětVymazat
 2. Protektorátní hnus.

  OdpovědětVymazat
 3. Člověk nazávěr postrádal výzvu, aby lidé donesli před ambasádu něco slušného oblečení pro madam pompom, aby po evropě necestovala jako madla vod škopku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To oblečení bych jí nevysmíval. Možná bylo v tom vedru pohodlné. Mě spíš vadí, že se zase připravuje stav, kdy "příčinou" války budou zase Čechy a spol.

   Vymazat
  2. Tak byl to diplomat a nebo nastrčená figura BIS?
   Diplomata by ani náhodou nezatkli.

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/policie-zatkla-ruskeho-diplomata-pri-nelegalnim-nakupu-munice-115972#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=PEvp1UBt7mN-202008140949&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


   Vymazat
 4. Jo jo, přiletěl nás "oblažit" velký US Pompeo.
  My se ale máme!!, zvláště někteří ...

  OdpovědětVymazat
 5. O autorově knize Sladký život: "Za všech okolností se pak snaží zůstat jemným a zdvořilým pozorovatelem (i tehdy, když u některých popisovaných postav zjistí určité nedostatky) a dokázat tak, že se můžeme k svému bližnímu chovat s úctou a respektem." Velmi hezký, poetický článek o soudruhu hulvátovi a teroristovi.

  OdpovědětVymazat
 6. Přesně tak a plnou hubu „svobody a demokracie" ta je jen když mají liberálové moc a peníze. Všechno jiné je nacismus, diktatura a totalita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udivuje mě na premiérovi Babišovi, že se "lehce" ohradil vůči Pompeovi, kdo bude stavět JE. Ale za pár hodil vykřikuje, že by se měli volby v Bělorusku opakovat. Je pravda, že si toho humusu v ČR užil dost, ale je vidno, že mu to nestačí.

   Vymazat
 7. Jen tak pro zajímavost. Z New yorku letos uprchlo milion lidí. Tisíce firem pozavíralo obchody a restaurace a uvažuje se o uzavření metra, protože menšiny se rozhodli za nic neplatit. Střílí se tam na každém rohu. Sám Tramp řek že New york je nebezpečnější než Afghanistán. A ta prasečí hlava nám tu o morálce káže a slizouni ze senátu se klaní, div si kebule nerozbijí.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to jsem se zasmál!:DDD

  OdpovědětVymazat
 9. Autor vykazuje dobrou, koherentní paměť, rozhodně pokud se názvů ulic týče.Roku 1994 jsem hledal Evropskou ulici, abych nakoupil pro školní laboratoře něco součástek, do nedávné doby ještě embargovaných našimi dnešními přáteli nejvěrnějšími, ale Evropská třída na mapě v metru nebyla.,,Ta se jmenovala odjakživa Evropská!" zvolal na mne neznámý génius, obyvatel hlavního města a pohlédl na mne pohledem, který měl původně rezervován pro težké imbecily. Naštěstí v novinovém stánku prodávající řekla na první dobrou ,,Leninova" a já, vidlák, byl spasen.
  A ještě k tomu pivu: To plzeňské Asahi je samozřejmě v pořádku, ale kdyby si dal třeba Černou svini (Black Swine) z Kostelce nad černými lesy, mohl by být doma oheň na střeše (doslova).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Vladimíre, stále stejná ulice měla už několikery křtiny. Jen co já pamatuju tak to byla Velvarská a Žukovova, možná odrostlejší domorodci si mohou vzpomenout i na další. Ještě, že Kulaťák byl a bude Kulaťák. S pozdravem domorodec P6.

   Vymazat
 10. noviczech
  ...pane Jírovec,(jak hluboko jsme klesli), co chcete od Českého Národa, tuhle jsem poslouchal radio a ten reportér, asi jsou tam všichni LGBT, tedy buzeranti, podle vyjadřování, se ptal posluchačů, ať volají, kdo prý telefonoval do Běloruska a vybizel je k demonstracím proti prezidentu Lukašenkovi. No a on se opravdu našel JEDEN, co řekl, že nevolal, protože nezná číslo! Jiný důvod k ozvání se neuvedl! To by tedy mohlo poslušně všech 10 miliónů občanů tomu LGBT zavolat a poslušně se přiznat! Rozumíte?...co se v nás změnilo?, jsme opravdu idiotské ovce bez osobní svobody?
  Pak můžeme s radostí do amerického konečníku vlézt!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby šlo jen o osobní svobodu, ale ono jde o blbost, když se mají ve školách něco naučit, tak jsou děsně přetěžovaní, ale když jde "něco urvat" to jsou bez zábran. Za poctivou práci se zanedlouho budeme stydět.

   Vymazat
 11. Toz prave sem na to meslel, gdes dojel Leonid tak teho Gustáva riadne boboskal a belo videt, ze to meslí opravgo oprimne gdes dojedó západné "elity" tak vlastne není jasné gdo dojel cesták,obchodní cestojici,zastopce pojistovne,drotár,notár,zástopce zeho,vedocí kampelicke a nebo vedocí kolotoce vejde to fsceko na jedno a v tem moment slysim J.Wericha zpivat pisen vo tem co vemeslel kolo a sem doma..kolaty za kolatý....a nakonec chze zlato.....toz hezké den v peotektoráto Cechy a Morava...slonce v srdci p.s.

  OdpovědětVymazat
 12. Je to jakoby se zastavil čas, jenom se teď klaníme USA. Chybí akorát transparenty a hesla "na věčné časy"... nutno dodat, že vazalství a devótnost zkorumpovaných politiků jede na plné obrátky. To se nedělo ani za minulého režimu. Ať si naši představitelé nastaví zrcadlo a neohlupují občany kteří je v dobré víře volili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdá se, a vše tomu nasvědčuje, že podzim bude v USA hodně horký!

   Vymazat
  2. My latiníci tomu říkáme Hot dog.

   orinoko

   Vymazat
  3. Pane Orinoko, ti nejvzdělanější Američané tomu říkají Pizza... nebo "Hanbáč"...

   Vymazat
 13. Pane Jírovče, vše sedí, ale je zde pár detailů, které snad stojí za to připomenout. První návštěvy nových kamarádů byly přece jen srdečnější, třeba Bila Clintona. Byly to doby rozechvělého očekávání skvělých zítřků a bohaté hostiny ze stolu vyvolených. To nadšení však rychle opadlo a návštěvy se konaly a konají dle vašeho popisu. Tedy asi tak, jako se jezdilo na pracovní poradu spojenou s návštěvou pracujících v provozu. Kde se papaláši prošli po fabrice, nikdo si jich moc nevšímal a pro média se pobavili s "náhodně vybraným", ale náležitě instruovaným soudruhem nebo soudružkou. Hlavně bylo zajištěno, že nepadnou otázky, které nesměly padnout. Pak zde byly návštěvy, které proběhly za přísného utajení a plebs se o nich dozvěděl až ex post se suchým konstatováním, že obě strany si vyměnily názory a plně se shodly ve všech bodech. Týkalo se to návštěv prezidenta USA Bushe Jr. a milované kanzlerin Merkelové. Ani jedna celebrita se nezdržela víc než bylo nezbytně nutné. Jedna výjimka ale tady byla - návštěva prezidenta Ruské federace Putina. Ten nechal zastavit a šel mezi lidi, kteří ho přišli spontánně pozdravit, lemovali jeho trasu a vítali ho. Plebs se neosvědčil, protože přišel, když neměl a vítal když měl plivat. Taky byla zatím poslední! A papaláši se snaží seč mohou, aby byla poslední zcela. Jak okázalým křupanstvím a sprostotou politických nýmandů z pražských špeluněk (Řeporyje, Praha 6 i magistrátu), tak i na státní úrovni stejně okázalým lezením do zadku těm správným soudruhům. Takže k těm 1,7 mld. čínských duší si klidně připočtěte i 146 miliónů ruských. Ale co je to na nás!

  OdpovědětVymazat
 14. Hlavne vzdy umlcte druhe nazory, aby jste demostrovali svetu , ze jste neinformovani zabednenci, kteri nevi co se deje.

  OdpovědětVymazat
 15. Vývoz trochu té anglosaské BLM demokracie svým věrným evropským lokajům.USA váš vzor, správce a živitel.Na věčné časy a nikdy jinak!Dukovany dostavíme jedině my, zkrachovalý Westinghouse, musíte bez okolků plnit naše americké zájmy směřované proti Rusku a Číně, kupovat naše skvělé, americké zbraně, být globálně loajální, howgh!

  OdpovědětVymazat
 16. Řekl bych to jinak ,,přijel jim soudruh"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jinak-přijel páníček a všichni poskoci v "Česku" jsou nahrbeni na 90stupňů.Ostatně v kolonii to ani jinak není možné!! VH

   Vymazat
 17. Vládnou nám skutečně jen covidlháři a euroloupežníci? http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255655
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255838 žádná epidemie není a nebyla

  OdpovědětVymazat
 18. Nemohu se zbavit dojmu že eu je pro všechny možné záměry a jen ne obyvatele, evropany.

  A ještě ze zvědavce.
  http://zvedavec.org/nazory-8428.htm?status=new
  dnes 21:28
  RE: Nebude to tak horký.

  Jan Hanuš 193.?.?.? Reakce na 381209
  Do tuhého jde už všude. Mám strach, že máte pravdu, ale zuby nehty se snažím si udržet trochu optimismu.

  381212

  Svět je v rukou businessmanů a žel pro ně jsou krize živá voda a udělají pro ně vše aby troufli kolegy na zisk. Nikdo na ně nemá páky a z obchodní války kdy lidi zcela z principu profese ignorují jak fanatici a tedy špičkoví s výsledky zaujatí jsou mohou přenést do absurdní situace kdy zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Jsou to oni kteří mají vše dnes na povel vyjma snad ruska a číny. Neskrývám nekorektně opovržení jimi a považuji je jako fachidiotské workoholiky za odpad lidstva na které civilizace dojíždí a ani fatální konec patrně není vyloučen jako u 3-4. dokázaných vyspělých civilizací lidí v minulosti planety.
  Tohle ne, neberu je, to je něco horšího než skořápkáři. Zlobím se na politiky že jim lokají s geometrickou řadou dolů s marasmem na špici řekněme mamona zmar, beznaděj jejich choutek a vášní posedlostí víc odtržených jak kabinetních mamlasů životům lidí z kterých tyjí.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  OdpovědětVymazat
 19. V roce 1957 byl v Praze Bulganin s Chruščevem, přišli na Staromák mezi lidi, byl jsem od nich na 5 m.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:53 Gratuluji, nás jako pionýry s mávátky a praporky pravidelně používali jako jásající dav. Tenkrát jsme neřešili ideologie, ale měli jsme radost z odpadlé výuky. Dnes nedokážu vyjmenovat všechny panovníky, které jsme vítali, jen jednoho si pamatuju a nezapomenu, to byl Gagarin.

   Vymazat
 20. Inu i pan Jírovec to někdy přehání, to asi aby udělal úlitbu mocným. Ty návštěvy kdysi mne sice nechávali chladným a bylo mi jedno kdo koho líbá. Fakt je, že naše země byla v našich rukách a nikdo nám ji nerozkrad (Jak Francie za první republiky, tak Němci za druhé republiky i Sověti za 3 republiky a socializmu). A kdo to teda přijel? Protektor z Impéria a obchodní cestující v jedné osobě. Inu dostavba jaderného bloku je lákavé sousto a názor na to vyjádřil i diskutující ve 23:55 včera. A mezi námi sleduji v Praze obrovské množství "zákopnických prací", a je zajímavé že v případě majdanu bylo vždy dostatek dlažebních kostek, připravených s předstihem. Kdoví, možno jenom připomenutí, upozornění... A organizace lidé v tísni se momentálně angažují a získávají zkušenosti z vývozu demokracie v Bělorusku, uvidíme "ráno je ještě mladé" a výsledky zatím nic moc, ten diktátor se drží moci jako exkrement košile. Takže i odborníky máme a tak bych radil buďte poslušní, nebo se budete divit (věrchuško)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dr. Jírovec není zaměstnancem žádného média, proto žádnou úlitbu dělat nepotřebuje.

   Vymazat
 21. Petr Hájek (citát z "Protiproud"): "To tedy zase jednou bylo něco. Cunami servility, poníženosti, malosti a „rektálního alpinismu“, kterou americkému ministru zahraničí předváděla většina českých politiků a korporátních médií, znovu „nestydatě nahatě“ ukázala, jak hluboce jsou vrostlí do totalitní protektorátní mentality. Pamětníci návštěv vysoce postavených sovětských soudruhů prožívali přímo křeče déja vu: vše úplně stejné, jen zrcadlově převrácené."

  OdpovědětVymazat
 22. Soudruzi z Juesej adoruji Vencu flasku a snazi se, aby to bylo u nas zase jako za jeho panovani. V Parlamentnich listech je anketa, ve ktere ctenari mohli oznacit nazev filmu, ktery se k Havlovi nejvic hodi. Drtiva vetsina oznacila film 'Navrat idiota'. Dalsiho komentare netreba.
  To je ovsem soudruhum z USA kde je mlateji ted cernosi, naprosto jedno. Dulezite je, aby jejich vzor Venca flaska nas duchovne i dal vedl, protoze mel pri setkani s US politky vzdy orgasmus, jak vidno na fotce ze setkani se zlocincem G.W.Bushem v US senatu.
  Trapna flaska ma jedno pozitivum. Blahovy senat a parlament si mysli, ze jsme suverenni stat a ze si muzeme o nakupu jadra a jinych nepotrebnych zbrani rozhodovat sami. Uvidite ten mazec od soudruhu z USA, kdyz nekoupite jeho lezaky. Budou vyvadet hur jak Breznev a jeho gerontske pylitbyro. Babis dostane par facek vzajemnyho porozumneni a hned otoci jako Dubcek. Toho pro jistotu pak havarovali, aby se jeho ideologicky nespravneho vlivu na nas zbavili.

  OdpovědětVymazat
 23. Lukasenko namysleny a arogantni precenil sve moznosti. Intrikou s pomoci Ukrajiny na Rusko prohral s konecnou platnosti. Rusove zradne prasarny neodpousteji. Bude se divit jak pojede!

  OdpovědětVymazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9;39
   Záchytka dneska propouštěla poměrně brzy, co???!!!! 🤓🤓🤓

   Vymazat
 25. Novinka z hovinek: "Návštěva Pompea: Zaskočení Češi, zklamaní Američané." Ach, Vy mladí kluci. Nezažili jste Rudé právo a tak nemáte znalosti, jak to číst. Snesete poučení? Haj.l dosáhl všeho, co chtěl. Ovšem během 24 h se ukázalo, že lidi na něj se.ou. A tak se mlží. Jakoby měl ha.zl co dělat s udatnými oponenty, kteří brání český národ. Jako by stavebníci Fukušimy (článek Fukushima and the Westinghouse-Toshiba změnil adresu) už to něměli jisté. Dokonce i Rosatom prý zůstává ve hře. Pořád to samé: Slepice před kohoutem utíká a třikrát oběhne dvorek, než na ni kohout skočí. Jiná slípka se jí ptá, proč tak marně utíkala. No, proto, aby si nemyslel, že jsem kur.a. A tak i Babiš před soudruhem. A tak i změna tónu mediálních prostitutů na druhý den.

  OdpovědětVymazat
 26. Pro 9:22, oni si nemyslí že jsme nějak suverénní oni jenom vědí odkud vítr fouká! A kde vezmou jiné, tak dobře placené místo s tak málo práce a užitku z ní

  OdpovědětVymazat
 27. Puchýř Pomeje oblažil prražáky a plzeňáky. A našli se takoví, kteří jej z duše vítali. Akorát se nenašel nikdo, aby mu připomněl slavné májové dny, když uličníci z USA rozbombardovali Škodovku a přitom mimochodem zabili i pár stovek lidí. Tak jako za soudruhů z východu se takové "maličkosti" tak váženým "hostům" ze Západu nepřipomínají.

  OdpovědětVymazat
 28. Pro 09:26, myslím že pro Rusy je snad lepší Lukašenko i s jeho sebavražednými sklony (a potenciálním osudem Kaddáfího, Saddáma a případně nevinného Miloševiče) než další Ukrajina na hranicích. Já teda tohoto chlápka nechápu, buď je totální idiot a nebo ví něco, co my nevíme....???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:48
   Stojí za pozornost, že se opět majdanuje v zemi, jejíž prezident to hraje na obě strany s odpudivou slizkostí a vyděračstvím. Jako Janukovyč. "Milej kamaráde snaž se o mou přízeň, dej mi plyn levněji, odpusť mi dluhy. Nebo podám pac tvému nepříteli!"
   Přeceňují svou důležitost a pohrdají jimi jak Rusové, tak i Američané.

   Vymazat
  2. Chudák Janukovič! Kdejakej sajrajt si o něj otírá špinavou tlamu. No - hlavně že se mu nic nestalo, mohl dopadnout jako Kaddafi nebo Husajn.

   Vymazat
 29. Myslel jsem, že senátoři, i když jsou darmožráči, dokáží alespoň reprezentovat. Vystrčil blekotal, jak vítá předsedkyni senátu,asi 2x přivítal ministry. Pak odkazoval na projev Havla v kongresu v roce 1919. Oblečení jak kdysi na maturitní ples - včetně hnědých polobotek a kravaty de mode. Místopředsedové na empiru, pan Růžička, si mysleli, že se na ně nikdo nedívá - místopředseda Růžička si fotil na mobil protektora. Z neverbálních projevů bylo zřejmé, že je jak žák přichycený při opisování - statečně fotil dál. I senátorky a senátoři buď fotili nebo si hráli s mobily. Místopředseda Fišer permanentně moudře pokyvoval hlavou jak Ijáček.

  OdpovědětVymazat
 30. Jak poslouchám o pokračování cesty ministra zahraničí USA do Rakouska, tak se jedná jako u nás o obchod 5G.

  OdpovědětVymazat
 31. Předmluva Charty
  Předmluva Charty OSN, tzv. preambule, vyjadřuje ideály a společné cíle všech států, jejichž vlády se spojily, aby vytvořily Organizaci spojených národů:

  „MY, LID SPOJENÝCH NÁRODŮ, JSOUCE ODHODLÁNI uchránit budoucí pokolení od metly války, která dvakrát za našeho života přinesla lidstvu nevýslovné strasti, odhodláni deklarovat znovu svou víru v základní lidská práva, v důstojnost a hodnotu lidské osobnosti, v rovná práva mužů i žen a národů velkých i malých, odhodláni vytvořit poměry, za nichž mohou být zachovány spravedlnost a úcta k závazkům plynoucím ze smluv a jiných pramenů mezinárodního práva, a odhodláni podporovat sociální pokrok a zlepšovat životní úroveň ve větší svobodě, A K TOMU CÍLI pěstovat snášenlivost a navzájem žít v míru jako dobří sousedé, sjednotit své síly k udržení mezinárodního míru a bezpečnosti, přijmout zásady a zavést metody zajišťující, aby ozbrojené síly nebylo užíváno jinak než ve společném zájmu, a používat mezinárodního ústrojí k podpoře hospodářského a sociálního povznesení všech národů. A co dělá Trumf, Pompeje, USA: šíří nenávist, zášť, vyhrožuje, sankcionuje právě i ostatní státy bez svolení OSN. To příklad tvrdého "autoritářského" režimu USA

  OdpovědětVymazat
 32. Díky všem za podnětné diskuzní příspěvky...a nakonec musím jeden opakovat "PROTEKTORÁTNÍ HNUS !"

  OdpovědětVymazat
 33. Tatrane, jasná zpráva Pompeo je " my lid " .

  OdpovědětVymazat
 34. A jakoby současnost nebyla přesnou jen snad ještě grotesknější kopií časů socíku. Zase přijíždí, nyní ne soudruzi, ale páni, jinak stejní guneři a se stejnýmí cíli, prostě mezinárodní zločinci v perfektním ohozu s úsměvy a dýkou za zády. Přijíždí, aby si nakradli, aby z nás udělali své žoldáky a zabijáky lidí jiné národnosti, barvy pleti či náboženského vyznání, přijíždí, aby vyvolávali nesváry uvnitř státu, stát parcseelovali a snaději jim vládli. Ne není žádný rozdíl mezi politiky a aktéry 3. Říše národa velkoněmeckého a dnešními politiky Západu, snad jen ty kecy jsou medovější, aby lépe zakryly podávaný utrejch! Pryč s EUnacismem, svobodu národům a státům, Svět bez válek a vojenských základen na cizích územích, svět bez okupací desítek zemí Amíky . To, co znělo celým Světem před 50 roky - AMI GO HOME - platí dne stonásobně. Kdy se občané pobudí do života v míru? Proč musíme být okupanty cizích zemí, proč musíme zabíjet lidí jiného náboženství, pleti, názorů? A proč musíme jako národ vymírat, proč je to lhostejné nám přiděleným politikům - horší než někdejší politruci!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.