Reklama

čtvrtek 27. srpna 2020

Přituhuje: Útlak, tajné seznamy, skryté praktiky. V Česku akce proti cenzuře internetu


27. 8. 2020   ParlamentníListy

Herní vývojář Daniel Vávra chce spolu s dalšími českými osobnostmi předložit poslancům petici s názvem „Zastavme omezování svobody projevu na globálních sociálních sítích“. Facebook či Google dle Vávry již dávno překročily význam klasických médií. Chce též bojovat proti takzvané cancel culture. „Dneska v Americe napíše člověk něco na Twitter, něco nevhodného olajkuje a vyhodí ho z práce. Přijde o reputaci, dokonce o bankovní účty, zruší mu účet na PayPalu. Nejsou to hezké poměry,“ popsal Vávra. Prý něco podobného začíná u nás. „Máme náš text dobře ozdrojovaný, co se kde komu už stalo a snažíme se upozornit politiky, že to je hrozba i pro ně,“ upozornil Vávra.


(Na snímku herní vývojář Daniel Vávra - autor her Mafie a Kingdom Come)
Proslavený herní vývojář Daniel Vávra poskytl deníku Echo rozhovor ohledně apelu, který se spolu s dalšími osobnostmi českého veřejného života, chystá přeložit českým zákonodárcům. Poslancům chtějí předložit i petici s názvem „Zastavme omezování svobody projevu na globálních sociálních sítích“, což je výzva zákonodárcům, aby v českém virtuálním prostředí dbali na svobodu projevu a aby zabránili platformám jako Facebook či Google v mazání, rušení účtů nebo politické manipulaci při vyhledávání obsahu.

Na dotaz, co je donutilo sepsat takovou výzvu, odpověděl, že každý přece ví, co se děje na Západě. „Snadno tam přijdete o práci, pokud vyjádříte nesprávný názor. Už dávno to není tak, že ten nesprávný názor musí být zároveň opravdu odpudivý. Začínáme to pozorovat už i u nás,“ odpověděl a popsal to na svém případu, ... .... .... .... (celý text najdete zde)

37 komentářů :

 1. Sociálním sítím nevěřím, tam se většina účastníků předvádí, ale když mají máknout, nějak to nejde.

  OdpovědětSmazat
 2. Bohužel si myslím, že tohle moc šancí nemá. I kdyby se to povedlo u nás, pak zasáhne EU, či někdo jiný, komu se to nehodí a jedním z požadavků na "sluníčkářských" akcích pak může být i mít možnost sledovat "nežádoucí" síly ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buď jsme suverénní stát a nebo kolonie či protektorát.

   Smazat
  2. 16:4
   Od roku 1989jsme pod Protektorátem amiokupamtů a fašoEU!!!!!

   Smazat
 3. Joooo,demokracie s klepety na rukou a s roubíkem v hubě tj.jedinej výsledek hadráku!!!!.-/

  OdpovědětSmazat
 4. Tak správně je nejvyšší čas poslat liberální diktaturu k šípku. A ať si nechají američané ty své nesmysly za oceánem. Je třeba volit ty co nejsou liberálové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Liberální diktatura s cenzurou, to fakt nevymyslíš !

   Smazat
 5. Asi s tím má zkušenost jeden každý z nás, resp. Evropská unie má solidně našlápnuto k pěkně tuhé totalitě. Možná ještě horší než té, které jsme se v roce 1989 zbavili. Už dnes nám EU nařizuje, jakou máme mít teplotu ve veřejných bazénech a v neposlední řadě nám přikazuje, jaký materiál smíme používat v zubních plombách. Teď se chystá prosadit zákon, který i zde bude zakazovat nošení obyčejných kapesních nožů. Věřili byste něčemu takovému v roce 1989, kdy jsme bourali bolševika ? Přišel bolševik ještě horší. Tentokrát ze Západu.

  OdpovědětSmazat
 6. Fandím všem Vávrům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tak si zřizujme účty všude kde to jen jde, hostujme na sociálních sítích, naslouchejme mainstreamu, reklamě a věnujme nejvyšší pozornost "vrcholovému sportu". Na všechno se řádně pojištěme a pokud nám prostředky nestačí, můžeme si vypůjčit. Nebo vsadit do nějaké té hry. To by bylo, aby nebylo líp.

   Smazat
 7. Masmédia LŽOU a LŽOU jako na celém světě-všeho do času..
  Druhá vlna? Prosím: Prestaňte nás strašiť a zanedbávať verejné zdravie. https://www.youtube.com/watch?v=lx6RKf0uZFU
  Vládnou nám skutečně jen covidlháři a euroloupežníci? http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255655
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255838
  žádná epidemie není a nebyla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Profesor Miroslav Bárta: "Současná tzv. epidemie podle mě není ještě zdaleka pandemií, zvláště pokud ji srovnáme s historickými daty. Jistě, je to závažné onemocnění, ale slovo pandemie můžeme použít na tzv. španělskou chřipku, na kterou na konci první světové války zemřelo 50-100 milionů lidí. Justiniánův mor na sklonku antiky zabil možná polovinu populace Evropy. Londýnský mor zabil nejméně desetinu obyvatel města. To by v našich poměrech znamenalo například zhruba 120 000 mrtvých Pražanů… Prosím o kontext a měřítko!"

   Smazat
 8. Tak to je jenom taková sranda ...
  To, co začíná fungovat nejvíce , je autocenzura. Zatím to nebudu rozvádět. Už teď existují určitá témata , která jsou tabu. A pokud se rovnou nevymazává, tak se to řeší jinak. Např. ruský Sputnik. Vůbec nechápu, proč na něj záchudní lejna nadávají. V diskusi nelze vložit odkaz, ani západní, kterým doložíte svoje tvrzení. Pokud diskuse končí "porážkou" záchudních kreténů, tak článek rychle mizí a není dohledatelný.
  Takové Stejskalovo skóre z někdejších Aktuálně. Prostě i na ruském webu, pokud to není pruhované, tak to není žádoucí.
  Tak o co vlastně go?
  Na některé weby jsem chtěl pravidelně určitou částkou přispívat. V hodině dvanácté jsem si uvědomil selektivnost "diskuse". Je to zvláštní: Téma může být prakticky jakékoli /ačkoli to neplatí stoprocentně/ , ale vyjadřovat se k němu úplně volně nelze. Spíše se tolerují osobní urážky, než vstupy, které dávají tématu rozměr, jaký zasluhují.
  A tím nemířím vůbec na NR. To není jediné fórum.

  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sputnik asi už ruský není. Vymázli mi profil za slovo negr. Párkrát taky za napadení proamerického trola a že jich tam je. Už tam nelezu. To samé PL, plno trolů a za pravdu mě asi 3x blokli natrvalo. Konec svobody.

   Smazat
  2. orinoko!

   Ty jsi nepochopil účel diskuse! Tím účelem není obohatit ostatní o Tvůj názor, byť sebepravdivější a absolutně exaktní, ale prásknout na sebe a ostatní diskutéry něco ze svého přesvědčení, aby urna šla najisto.

   Smazat
 9. To, že liberalismus není žádná demokracie, ale systém vedoucí k fašizaci společnosti, snad už nevidí jenom trollové. Je to jasné spojení politické moci s mocnými korporacemi. Navíc, politická moc ještě tahá za kratší konec. Takže to je spíš přebírání politické moci korporacemi, s aktivní spoluprací „našich“ liberálních politiků. Volme prodemokratické SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Osobne mám vyhrady, ale buďto Okamura nebo komunisti. To je u mě osobně obzvlast pikantni, ale musel bych napsat to, co už jinde.
   Omlouvám se , pokud se opakuji , regionální politik mi na nekolik otázek odpovedel, že programy nalevo i napravo píše jeden a ten samý kreten , a že nahoře jde o jiné veci, než nějaké řešení reálných problémů spolecnosti.
   Proč prý tam lezt, když mi nejde jen o prebendy?
   Vite, co je dneska jen iluzi na svobodu vyjadrovani?
   Ruský Sputnik a Parlamentní listy. Tam se lze vyblejt. Ale to je také vsechno.

   Orinoko

   Smazat
  2. Anonymní27. srpna 2020 19:17
   Moc jsem nepochopil, co myslíte tím :„programy nalevo i napravo píše jeden ..“. To jako všech politických stran? No nevím. Ale vím, že T.O. má konzistentní program a to ještě z dob, kdy nebyl politik, ale bloger.
   Jinak ty věci, které uvádíte, je třeba změnit. To neudělá nikdo jiný, než občané. Aby se to neřešilo gilotinami, ale demokraticky, je třeba mít demokratické nástroje. O ty usiluje právě jenom T.O. Referenda o všech politických záležitostech, včetně mezinárodních závazků, odvolatelnost politiků i soudců, atd.
   Já bych doplnil povinné volby a nižší odměny politikům, jejichž třída se odtrhnula od občanů. P.K.

   Smazat
 10. Svoboda internetu je nase posledni svoboda. Dovolime-li ji narusit, je to nas konec. Pokusy i konkretni zasahy vychazeji z mocenskych struktur, kterym internet vadi. Siri se to sem z USA diky vazalstvi a mediim, rizenym z USA.
  V USA nastava naprosty chaos skrze neomarxismus ztratu svobod a demokracie. Je to fasisticky system postaveny na lzi, podlosti a pokrytectvi, ktere vydava za nove hodnoty, hodne nasledovani. Prichazi to sem, pozor!!!!!!!!!!! Lide jedine spolu to muzeme zvladnout. Nedejte se rozestvavat, to je jeich dilo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co individuum jako vy máte s internetem? Nebýt těch mimořádných lidí, žádný by nebyl. Proto tito lidé mají plná práva využívat sílu svého produktu k prospěchu lidstva. Ne vašemu sobeckému.

   Smazat
  2. Voleb do senátu na Ústecku se zúčastnilo asi 8% voličů a potom je šmejdy a hlupáky zvolen někdo, kdo kašle na ČR a dělá vše pro to, aby politicky a ekonomicky republiku poškodil a dodal na Majdan dostatek hlupáků. Znám dost lidí kteří tvrdí a řeknu to slušně:"Kašlu na senát, je to k ničemu" a volit nejde. Jistě že má pravdu, senát je na dvě věci, ale luxus nejít k volbám si nedovolím. Je to projev neskutečné tuposti a já už si začínám říkat, zda v NWO nemají pravdu, hloupých lidí je zbytečně moc.

   Smazat
  3. 19:13
   A kdo ti dovolil očumovat středověké stavby ty ignorante, když tyhle experti postaví za miliardu vylepšenou králíkárnu pro 10 partají, která při první větší vodě spadne!!!!!

   Smazat
  4. Aby zlo zvítězilo, je jen třeba, aby dobří nedělali nic. Aby zlo ve volbách zvítězilo, je jen třeba, aby lidé k volbám nechodili.

   Smazat
  5. 19:15 Máte pravdu. Já taky nemám chuť jít k volbám, jednak mne senát nepřesvědčil svými činy o své funkčnosti a stojí stát dost peněz. Navíc jako ve všech volbách dostaneme předvybrané kandidáty a já z nich vybírám ty co mi nejméně vadí, nebo nemají máslo na hlavě. Pak se stane to jak jste popsal, normální lidi se na volby vykašlou a pomazaným hlavám stačí, když je zvolí rodinní příslušníci. Pokusím se trochu zkomlikovat hru mocných a k volbám půjdu a ti "nejzasloužilejší" profíci ode mne hlas nedostanou.

   Smazat
 11. No konečně se o tom začíná mluvit, zavřeme vám hubu! Takhle se na to musí, přez prachy. Zrušit účty, zrušit pojištění, zrušit vaše jména z katastrů, zrušit vaše občanství, a to nejhlavnější, zrušit v matrikách záznamy o rodičovství vašich potomků. Kverulant nemůže mít právo vychovávat novou generaci. O TO SE POSTARÁME! Vás zbavíme práv a vašeho hnusného a neužitečného života.

  OdpovědětSmazat
 12. Náš vůdce ,,Kim Čong-liberál", je opravdu hoden tohoto jména.

  OdpovědětSmazat
 13. Znalost pravdy z vás dělá špatného člověka. středa 26.8.2020.
  https://beforeitsnews.com/eu/2020/08/knowing-the-truth-makes-you-a-bad-person-2660489.html
  „Kolektivní narcismus“ a „temná trojice“: Ti, kteří protestují proti „oficiálnímu“ příběhu Covid-19, jsou zařazeni do kategorie „psychopati“. Je to hon na čarodějnice?
  Varování odvážného italského lékaře všem lidem, kteří nebyli testováni, odmítají Vax - „Covid“ je název plánu celosvětové hromadné depopulace.
  https://videos.utahgunexchange.com/watch/a-brave-italian-doctor-039-s-warning-to-all-people-don-039-t-get-tested-refuse-the-vax-depopulation_q74AzoVdELf3VNy. html

  OdpovědětSmazat
 14. TOTALNI BLBOST - cenzura byla jen za totality, ted mame prece vytouzenou DEMOKRACII!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, v USA cenzura neexistuje!! Už leta nám to Honolulu sype do mozku. USA je bašta svobody a demokracie!
   Bullshit honolulane, usa je totalitní břečka s polovzdělaným rádoby diktatorem v čele.

   Smazat
  2. 22:40
   Pokud tady mužete čmárat ty vaše bláboly, tak jistě máte pravdu.Demokracie díky panu Havlovi je zde už 30 let!!

   23:37
   No, určitě je v té Amerise více demokracie jak v Rusku, to nepopřete!!

   Smazat
  3. Trole 10:22 - jediný, kdo tady "čmárá své bláboly" jsi ty. A kdyby bylo podle Havla, tak by tady klidně zavedl i království, jen kdyby mohl být králem.

   Smazat
  4. 10,22
   Ten zkurvenec zrzavej si myslel,že bude PRVNÍ A NEDOTKNUTELNÝ NAVŽDY!!!!!!Opak je pravdou,každý slušný člověk si při jménu Havel ODPLIVNE!!!!!

   Smazat
 15. Hampl o záměrech Prahy 6: Chce naplnit veřejný prostor habsburskými symboly a památníky esesáků

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020082712438021-hampl-o-zamerech-prahy-chce-naplnit-verejny-prostor-habsburskymi-symboly-a-pamatniky-esesaku/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S mazáním opravdových lží a nesmyslu, zvláště z ruské strany směrem k EU a NATO, se nedá než souhlasit. Tohle má Rusko dokonale zvládnutý.

   Smazat
  2. 22,51
   Prca 6 a Řepoblije….toť ukáza Nefungujícího zasTUPITELstva a demoKRADů!!!!!

   Smazat
  3. Povedl se krásný výraz "opravdová lež", něco vhodnějšího pro dnešní dobu nevymyslíte. Proti tomu "předsudečná nenávist" je čajíček. Jen tak dál, drahÿ a jediný národe.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.