Reklama

středa 12. srpna 2020

Pro Lukašenka začíná permanentní majdanová dřina

Rostislav Iščenko (rozhovor vedl Kirill Kurbatov)
13. 8. 2020 Ukraina

Nehledě na vítězství ve volbách hlavy státu, pro běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka historie s majdanem nekončí, domnívá se dopisovatel MIA Rusko dnes Rostislav Iščenko.


Rostislave, prezident Lukašenko prohlásil, že volby hlavy republiky proběhly jako svátek, ale ti, kteří ho chtěli pokazit, "zazářili ještě jasněji". Jak lze traktovat tento jeho výrok?

Já to nemohu nijak traktovat. Je to výhradně názor Lukašenka. Někdo se domnívá, že polévka je dobrá, někdo si myslí, že ne. Proč mám komentovat každý výrok Lukašenka?

Proč se podle vašeho názoru předpovědi o tom, že se proti Lukašenkovi chystá majdan nebo palácový převrat, nenaplnily, a volby proběhly poměrně klidně?

Cože, proč se nenaplnily ? Majdan proti Lukašenkovi začal. Jiná věc je, že se mu povedlo ho rychle potlačit, ale možná ani ne. Ještě uvidíme. V nejbližší dvou dnech to bude jasné. V noci se ta vystoupení skutečně zastavila, ale je zjevné, že šlo o pokus začít majdan. O tom, mimochodem, mluví i Lukašenko, přičemž často. Říkal, že se proti němu roztáčí majdan. Dnes obvinil z rozpoutávání majdanu konkrétně Polsko, Česko a Velkou Británii. Řekl, že z jejich území se uskutečňuje řízení běloruské opozice.

Prostě na jakémkoli převratu jsou dvě strany. Janukovič také mohl potlačit majdan, ale nepotlačil, protože neměl dostatek silné vůle. Lukašenko může potlačit majdan, ale zdá se, že vše utichlo. Opozice se pokouší obnovit projevy. Uvidíme, zda se jí je podaří obnovit, a pokud se podaří, tak v jakém rozsahu. Uvidíme, jaká bude další reakce úřadů. Uvidíme, jaká bude reakce těch západních zemí, které nyní na Lukašenka tlačí. Uvidíme, jak bude reagovat Lukašenkovo okolí. Je tam velké množství zrádců, ale jelikož zatím na ulicích nejsou davy lidí i neteče krev, ne vždy se mohou projevit i bojí se projevit. Ale když se situace změní, je možné, že se projeví.

Celkově všichni říkali, že Lukašenkovi se podaří i vyhrát volby, i potlačit majdan. Ale tlak na něj bude sílit. I Tichanovská dnes řekla, že je to pouze začátek. A kdopak je Tichanovská? Tichanovská nemá vlastní názor. Tichanovská předává názor jiných lidí. Lukašenkovi dávají najevo, že je to pouze začátek, že stejně budou bojovat za jeho odchod i týdny, i měsíce, i půl roku, i rok. Pro něj začíná permanentní majdanová dřina. To neznamená, že trvale budou na ulicích stát lidé. Ale budou se proti němu stále hledat důvody k uspořádání majdanu.

Máme nyní očekávat zostření protiběloruských sankcí ze strany Západu?

Západ i tak trvale používá ohledně Běloruska tvrdé sankce. Ohledně Lukašenka sankce nezrušil, ani proti jeho okolí sankce nezrušil. I hospodářské sankce proti Bělorusku působí, i personální působí. Možná, že uloží ještě nějaké, možná, že neuloží, jaký je v tom rozdíl?


Vladimír Putin už poblahopřál Lukašenkovi k vítězství. Vyjádřil naději, že jeho činnost napomůže dalšímu rozvoji vzájemně výhodných rusko-běloruských vztahů. V čem se vám jeví, že spočívá pozice Ruska ohledně Minska? 

 Mně se zdá, že Rusko nezastává jednoznačnou pozici. Lukašenko je pro Rusko, samozřejmě, také pěkný dáreček, ale všichni, kteří tam jsou kromě Lukašenka, jsou ještě horší. Místo Lukašenka je v Bělorusku možný chaos, ale Rusko chaos nepotřebuje. Proto, nesporně, Rusko nebude příliš aktivně podporovat Lukašenka, ale potlačovat svůj majdan mu také bránit nebude.


A bude Rusko nějak reagovat na zadržení 33 Rusů a další protiruská prohlášení a činy Lukašenka?


Rusko už reagovalo na tato prohlášení. Nyní je už neopakuje. Nyní začal s tvrdými prohlášeními naopak, směrem k Západu. Když pronášel tvrdá prohlášení vůči Rusku, Rusko reagovalo a bude reagovat, pokud se tato prohlášení budou opakovat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

50 komentářů :

 1. Lukašenko udělal v minulých měsících velkou chybu.Chtěl se bratříčkovat s EU a Bruselem a více se vyhranit vůči RF, přičemž chtěl využít výhody plynoucí z těsnějšího ruského partnerství.Tahle dvojakost se mu stala osudnou, protože právě nyní v Bělorusku jsme svědky toho, kdy se chazarští židi (EU a USA) budou snažit uplatnit v praxi své nebezpečné zájmy o ovládnutí další země, více obklíčit a škodit RF a oslabit vliv chasidských židů, kteří dlouhé roky v danné oblasti východní Evropy působí.Prezident Lukašenko má plnou pravdu, když říká, že mladé Bělorusy, co se ženou jako ovce (podplacené různými vlastizrádnými neziskovkami, a je hanba, že také i českou Pánkovou politickou parazitickou neziskovkou Člověk v tísni),do ulic, aby svrhli nedávno svobodně zvoleného prezidenta a zároveň aby tak otevřeli cestu k dosazení nějakého poslušného proneokonského lokaje, který na všechno kývne svým loutkovodičům a po světovládě lačnícím chazarským židům.Ti by pak měli předpole zase o hodně geograficky blíže posunuté k Moskvě a k následnému napadení Ruska.Chazarští židi v současnosti představují mimořádné nebezpečí pro celý svět!!Banda se světovládnými choutky,rekrutovaná zejména kolem nenávistných židáckých starců Rotschilda, Rockwellera, Soroše, by za svého života ještě velmi ráda chtěla vidět Evropu ve válečném ohni ve vyvolané a toužebně chtěné válce proti Ruské Federaci.Vést dobyvačné, kořistnické války cizími národy a na cizích územích,co nejdále od USA, to je odporná špinavost, kterou tito chazarští nenasytní banditi chtějí praktikovat neustále.Bohužel, i bez ohledu na 21.století a současný technologický vývoj, při jehož plném využití ve válečném konfliktu, by vedla cesta k zániku života na planetě Zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč do toho furt pletete Židy, krucinál? Wesley Clark je Žid?, Clinton je Žid?, Obama je Žid? Asi i Babiš je Žid. Ne každý, kdo jede ve válečném a majdanovém byznysu je hned Žid, i když na vrchole té levičácké agendy jsou velké banky patřící převážně židovským rodinám.

   Vymazat
  2. No vidíte dobře jste to popsal ale nevěřím že napadnou Rusko nebo Čínu. Lepší bude když to Lukašenko ustojí.

   Vymazat
  3. To co se dnes děje v Bělorusku, se bude za dva měsíce dít v USA. Je dobré sledovat co v ČT dnes blekotají, a co z nich poleze za dva měsíce.

   Vymazat
 2. Ohledně 33 zadržených Rusů už Lukašenko prohlásil, že se jedná o militanty vyslané Kremlem, aby terorismem přispěli k převratu a následné anexi. Tito lidé se prý k tomu přiznali a dali k dispozici manuály, úkryty zbraní a spojení na centrálu GRU. Tolik z oficiálního našeho i běloruského tisku. Rusko tvrdí, že to je lež a žádá tyto lidi propustit.

  Zároveň začalo po celém Bělorusku tažení proti zrádcům, kteří se s Rusy spolčili. Zřejmě je Rusko pro Lukašenka mnohem větším nebezpečím než Majdan ve prospěch desetiprocentní protikandidátky, protože na Putinovu gratulaci k vítězství zareagoval, že slova presidenta Putina jsou neupřímná. Taktéž prohlásil, že Bělorusko neustoupí z vytčené cesty budování blahobytu pro své obyvatele a procesu demokratizace. Několik dní předtím prohlásil, že Ukrajina je blízkým spojencem a obchodním partnerem, že v demokratizaci dosáhla významného pokroku. Nemluvě o setkání s Pompeem prohlásil, že Amerika vždy stála na straně Běloruska a jeho lidu a že se jedná o dobrého přítele.

  Toť Lukašenko. Není třeba zapomínat na fakt, že starouš má své dva starší syny na vysokých postech a toho nejmladšího, dnes středoškoláka, chce údajně protlačit jako nástupce. Jeho starší bratři mají jinou matku než nejmladší syn.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čo veta to klamstvo

   Vymazat
  2. O uprimnosti tady nemluvte, neznate politiku. Lukasenko chce za kazdou cenu zachovat dynastii a predat vladu synovi. Je to naprosty slizoun, protoze intrikuje proti Rusku, ktere donedavna zemi subvencovalo. Sedi na dvou zidlich EU/USA a Ruska a mysli si o sobe, ze je nejchytrejsi a vsude zebra o penize.
   Skonci spatne. U Rusu je zradce, u USA jenom prostredek k zacleneni Beloruska do projektu 3 mori.

   Vymazat
  3. Tento text je v naprostém rozporu s tím, o čem se mluví v pořadu 60 minut a u Solovjova na ruské televizi. Dva dny před volbami byla odhalena zákeřná akce Ukrajinců, o které věděl i jejich pajdulák Zelenský jako prezident. Cílem těchto ukrajinských špinavosti bylo poštvat Bělorusko proti Rusku a dostat na Ukrajinu celou skupinu k okázalému odsouzení jak to umějí s neúčastným Ruskem při teroristickém útoku Ukrajinců na malajské letadlo. Skupina měla nejprve pracovat v Libyi a pak ve Venezuele. Letenky byly zajišťovány z Kyjeva. Všechny dokumenty včetně podrazů na skupinu byly na zmíněné ruské televizi.

   Editor pustil na stránky NR produkt sráčkometu Svoboda, který vysílá z Prahy.

   Vymazat
  4. Zpráva o provokaci se objevila v pátek před půlnoci na ruské televizi. Když už se někdo tváří jako odborník na Bělorusko, měl by o podrazu ukrajinských tajných služeb něco vědět. Místo toho vše tajil. Třeba skupina dostala kopie letenek, které po dojezdu autobusu do Minsku zneplatnili a tak je dostali do pasti. Skupina měla mít asi 180 osob. Domlouval to jeden jejich důvěryhodný kolega. V ukrajinské tajné službě pracují takoví idioti, že na ruský text pracovní smlouvy použili ukrajinské označení "podpis" místo ruské verze tohoto slova.

   Vymazat
  5. 11:33, ale to je jedno, o čem se mluví u Solovjova. Důležité je to, o čem mluví Lukašenko. V tamním tisku se skutečně píše, že tito lidé se přiznali. Já jsem netvrdil, že to je pravda.

   Vymazat
  6. 14:15, Rusové také probírali rozhovor s Ukrajincem Gordonem. Ten se snažil, až se z něho kouřilo a přesto to, co tvrdíte vy, Gordon z Lukašenka nevyloudil. Gordon je agent ukrajinské tajné policie. Dělal rozhovor s Poklonskou a velitelem milicí na Donbasu. Hrozil žalobou v Haagu a zatím nic.

   Vymazat
  7. Pane 14:15, proč by ti nájemní ozbrojenci se zabývali Minskem, když měli slíbenou dobře placenou práci ve Venezuele?

   Vymazat
 3. Psal jsem to už jinde, pozdě večer jsem viděl článek (link níže), podle kterého je už dohodnut odchod Lukašenka z prezidentského křesla s termínem do jednoho roku. Svoji rodinu poslal ze země do bezpečí (do Turecka) již v neděli. Podle ruského politologa se již hledá jeho nástupce akceptovatelný Bělorusy i západem. Součástí této dohody je prý zasvěcena i Tichanovská. První poblahopřál Lukašenkovi po zvolení právě čínský prezident, který mu slíbil podporu na mezinárodní scéně, ale že mu nedokáže pomoci s vnitrostátní situací. Čínský prezident popřál ještě před Putinem, kterému rovněž měkce, ale rozhodně nedoporučil zopakování krymského scénáře v Bělorusku. Otázkou je ale další vývoj v zemi a otázka, jestli Lukašenko dohodu skutečně dodrží.

  https://www.9tv.co.il/item/16998?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com&utm_campaign=dbr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty si kto, ked davaš ako zdroj resp. zdroj co prebera z NEXTA? Ktore je riadene polskymi rusofobnymi nackami a dvomi cca 20 rocnymi bieloruskymi imbecilmi?

   Vymazat
  2. Čína má v BR jen pár investic, ale o danou lokalitu stojí především USA a to hlavně kvůli produktovodům a nástupnému prostoru na Rusko. Nic podobného Číňani neřekli ani nemohli, protože jednak nemá v BR ambice typu USA a její investice ohrožené nejsou. Ten váš článek stačí uveřejnit jen jednou. Kdo má ovšem zájem o Bělorusko (bez Lukašenka) je především Polsko, pak Česká republika a ještě i Litva.

   Vymazat
  3. Tak ten web je tvrdá manipulace, s pravdou to nemá nic společného a oficiální komunikace čínského presidenta s Putinem v této době vůbec neproběhla a kdyby byla neoficiální, nikdo by se to nedozvěděl. Jak RF tak Čína by to nezveřejnili.

   Vymazat
  4. Akceptovatelny Rusy bych rekl. Asi jste taky namekly US hegemonii. Rusove se nesmi Beloruska vzdat!

   Vymazat
  5. Ty jsi snad Ukrajinec !

   Vymazat
  6. 7:09 Když Lukašenko neodejde, tak z něho udělají druhého Madura a z Tichanovské prezidentku a lá Guaidó. Vsadím se, že ji se stejnou radostí jako Juana potvrdí na povel i Zeman :-)

   Vymazat
 4. Prezident Lukašenko má větší podporu u lidí než prezident Putin, podporují ho po zkušenostech z Ukrajiny i ozbrojené složky, tak o co jde ???

  Lukašenka podporuje hlavně venkov s největší zatím mlčící většinou, městské ovce a jejich fandové mohou jenom mečet mééééé ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přece úplně jedno, jakou má podporu. Janukovyč měl na své straně také policii i armádu a stačilo pár telefonátů, pár vycvičených maníků a několik stovek dementů v ulicích a bylo. Kdyby se Rusáci neangažovali v Krymu, tak Krymčanům by se ten jejich návrat na ródinu určitě nepovedl, ale dopadli by jako Odesa.

   Vymazat
  2. Franz Kafka: „Ó, vy naivní hlupáčci, kteří křičíte a bouříte se na náměstích. Vy, kteří zdvíháte prapory na barikádách. Zatím co tak činíte, už v téže chvíli se formují za vašimi zády celé houfy hamižných hyen, zlodějů a lumpů, kteří vám v blízké budoucnosti budou vládnout a budou se vydávat za nositele a vůdce vaší revoluce“. Historie se neustále opakuje a lidé ne a ne se poučit.

   Vymazat
 5. Že je Lukašenko podlý křivák a nespolehlivý partner je nad nebe jasnější a je jasné, že Putin by se takového kluzkého blbouna rád zbavil. Je také jasné, že hlupák Lukašenko se snaží sedět jednou prdelí na dvou židlých a to prostě nejde. Je nepohodlný i pro západ, který jej označuje za posledního Evropského diktátora, ale neni žádná relevantní náhrada a další fašisty jako na Ukrajině si nemůže ani Rusko ani Evropa dovolit. USA by samozřejmě rádi. Takové vojenské "bratříčkování" a posunutí se blíž k Moskvě jako u blbých Ukroušů by jim vyhovovalo,zvláště bez boje (tupec Hitler by se divil jak to jde), ale EU už si nemůže dovolit ekonomicky živit další rozesranou a zfašizovanou zem. Sama má ekonomických problému a problémů s nadiktovaným zanegřením a zamuslimováním plnou hlavu. Navíc neví co si počít s rozdrbanou Ukrajinou. Bělorusko udělalo jednu velikou historickou chybu a to, že mělo jako svazová republika přistoupit do soustátí Ruska. Vyhlo by se všem současným i budoucím problémům a car Putin je dobrý gosudar, jak ukazuje na Krymu i v Čečensku a jinde. Jen nemá rád podrazáky a křiváky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty nejsi podlý křivák? Jsi specialista na nadávky, urážky a sprosté osočování - kde ses to vyučil, bývalý soudruhu 8.38?

   Vymazat
  2. No jo, jenže Lukašenkovi evidentně chutná moc. A připojením Běloruska k Rusku by z něj byl pouhý gubernátor. Tak to si raději bude zahrávat s osudem své země. Tak mu velí nafouklé Ego.

   Vymazat
 6. Je to pořád stejný postup USA od indiánských válek. Dle osvědčeného Římského:"rozděl a panuj". Tehdy také nakecali Komančům, že Apači jsou vlastně to nejhorší a nacpali jim chlast a zbraně, totéž ze Siuxi a dalšími kmeny. Když se vyčerpali ve vzájemných válkách a dobře promořili neštovicemi, tak je pak buď dovraždili nebo ty ubohé trosky nacpali do rezervací a nechali tam chcípat bez možnosti obživy. Stejný scénář vidíme i dnes kdy indiáni-Poláci jsou štvaní proti Rusům, stejně jako indiáni z Ukrajiny a Litvy nebo Estonska. Nyní přišla řada na Bělorusy, ale už jim neříkají, že až je využijí budou s nimi všemy jednat jako s dobytkem a dopadnou jako ti indiáni v USA, kde jich je jen 4%. Tedy méně než buzerantů. Co nedokázal Hitler vojensky pomalu dosahují podlostí, štvaním, zákeřností, podrazáctvím a lhaním, že i Luciper je proti nim pravdomluvný junák. A dokonce to ještě veřejně přiznávají a zaslepení blbci tomu fandí a dostávají z jen pouhého vyslovení USA orgazmus. Tohle Anglosaské svinstvo a vyvražďování mají nacvičené už od středověku na vlastních lidech. Pak to dotáhli do dokonalosti v burských válkách vynálezem vyhlazovacích koncentráků praktikovaných dále v Austrálii, Malajsii a Indii. Jó Áda se měl kde učit. Dnes se vykládá o Stalinovy a jeho gulagách, ale kdepak to okoukal? I Rakousko-Uhersko už mělo své likvidační koncentráky za 1. světové války na Haliči a v Rakousku, kde se neštítilo likvidovat Ruské zajatce. Nemluvě o Polské genocidě Ruských bolševických vojáků za války se Sovětským svazem ve 20. letech minulého století. Pak, když jim to Rus spočítal v Katyni, tak jsou z toho do dneška v traumatu. Inu zlo bují jako plevel a kvete a daří se mu když lidé neuvažují, neumí odpustit, neznají dějiny a ukřivděnost se přenáší z generace na generaci. Pak se nelze divit, že znovu a znovu Evropské národy lezou válčit každé století do Ruska a hrozně se diví když dostanou znovu a znovu na prdel a mají další komplex. A to platí doslova Finskem počínaje, po Francii nebo Británii, ale i Osmany Turka.

  OdpovědětVymazat
 7. Po odchodu Lukašenka skončí Bělorusko v bídě jako Ukrajina a začne migrace lidí do západní Evropy nebo do Ruska !!

  OdpovědětVymazat
 8. Západ se potřebuje trochu posunout k Rusku, tak začal bojovat o ta slovutná lidská práva, na něž ovšem sám moc nehledí, pokud se týká některých záležitostí na jeho území, viz. Španělsko, kde byli lidi řezáni jako žito a řádně oflastrováni. A co na to EU? ticho. Lukašenko se má u koho učit.

  OdpovědětVymazat
 9. Janukovic udelal jedinou chybu, ze uveril slibum Majdanaru, ze zadne nasili nebude, ale ze policie se musi zrici potlaceni zbranemi! Jakmile byl slib dan, objevili se snajperi a zacali strilet do policie a demonstrantu. Janukovyc musel utect. Snajperi byli u pokusu v 90 letech i v Rusku. Nasili a strach lidi je dela jazyckem na vaze. Urcite budou nasazeni. Bud Lukasenkem nebo zapadnimi sluzbami.
  Snajperum na Majdanu velely US sluzby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janukovič udělal chybu že uvěřil ministrům zahraničí Německa,Polska a Francie kteří byli garanty podepsané smlouvy a svým podpisem garanci potvrdili. Kdyby se chovali jako opravdoví diplomaté, neměli by na rukou krev 14000 mrtvých.

   Vymazat
  2. 12:44, jestli myslíte ten podvečer Majdanu, tak tam.jednak bylo také Rusko a mělo se jednat o poslední pokus záchrany. Američané a hlavně nová nastupující garnitura měli jiný názor.

   Vymazat
  3. Rusko se odmítlo na podezřelém svinstvu podílet a zástupce Ruska odmítl podepsat a nepodepsal, dokument je na internetu.

   Vymazat
 10. Je věcí Běloruska, jestli chce dopadnout jako Ukrajina. Tam Západ rozpoutal tzv. majdan, v důsledku čehož je současná Ukrajina v zuboženém a dezolátním stavu. Prostě v podstatě nefunguje jako normální stát. To může být osudem i Běloruska.

  OdpovědětVymazat
 11. Inscenace se docela povedla, kdo ji režíruje nevím. Svádět to jen na etnika mi nepřipadá logické. Možná v tom mají prsty všichni. Lukašenkovi vůbec nefandím, protože není nevinné koťátko. Co mi vadí je davové šílenství ulice, nazývané mejdan. Někdo to nazývá občanskou aktivitou, já mám o ní jinou představu, určitě to není násilí. Už jsme mnohokrát viděli, jak slušná demonstrace končí v plamenech pod vedením teroristů. Zneužití občanské aktivity je to čeho se bojím.

  OdpovědětVymazat
 12. A v Bělorusku vznikne další Ukrajina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná mají právě teď šanci dokázat, že nejsou Ukrajina. Když nebudou podporovat bitkaře, ale budou jen demonstrovat a stávkovat, tak by to šlo. Horší je jestli vědí co dál. Jen aby nevlezli z louže pod okap. Okapy jsou určitě připraveny k převzetí moci.

   Vymazat
 13. Zdá se, že Lukašenko je mistr politiky. Nejspíš, na rozdíl od Janukoviče, má i podporu občanů, takže má šanci ustát střet, s pokusem o jejich Majdan. A ne se podvolit, jako to udělal on. Každý ústupek majdanistům, by byl vlastně předáním moci.
  Lukašenko hraje jako Putin. Putin hraje, aby v procesu globalizace, bylo Rusko jedním z řídících subjektů, nejlépe tím hlavním. Lukašenko zase hraje, aby ve spojení s Ruskem, hrál také roli jednoho z řídících subjektů, nejlépe tu hlavní. Ale to bude pro Lukašenka velké sousto, ta šance je pryč. Takže buď dostane rozum, nebo bude laškovat se Západem, až do jednou vítězného Majdanu. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lukasenko neni zadny mistr politiky a srovnavat ho s Putinem? Vy jste se zblaznil! Lukasenko je slizoun, hrajici na obe strany jenom proto, aby ziskal vyhody, penize a to bez skrupuli. Neni zadny spolehlivy nebo loyalni partner. Je to rafinovany a prohnany vykuk. Rusko donedavna jeste subvencovalo Belorusko a L. misto vdecnosti usporadal tanecky s EU a USA. Ted o Majdanu dokonce osocuje Rusko a spolu s Ukrajinou hraje proti Rusku! Odkopal se zradny diktator, co chce jako Faraon dedicne zajistit vladnuti sve dynastie a predat urad nejmladsimu synovi. Myslim si, ze tim co predvadi neuspeje. Rusove nezapominaji a maji ho precteneho. Mozna bude brzy a velice rad utikat pod jejich kridla. Nema sanci, krajani ho nechteji, pro Rusy neni partner, pro zapad je jenom lokaj, ktereho se rychle zbavi. Dopadne spatne jako kazdy slizoun.

   Vymazat
 14. No dobrá a co dál? Kdopak je bude živit? A kam se půjde krást potom? Už neni kam. A co jejich průmysl, který nikdo v EU nepotřebuje? No a Rus ten je taky dnes nepotřebuje a Putin to dal jasně najevo všem bývalým přátelům ze SSSR. Buď budete s námi a bude to férové nebo si jděte, ale pak nedostanete ani rubl a běda jak zkusíte lézt do Ruska se západní svoločí a pomýšlet na válčičku. Putin to jasně řekl i západu. Chcete obchodovat, tak dobrá, ale za rovné ceny a spravedlivě. Nechcete tak táhněte. A jestli znovu vypochodujete tak s Ruskem skončíte i vy a první půjdou pinďozové.

  OdpovědětVymazat
 15. Tohle by si měli přečíst "sakrální" vůdci těch u nás, kdo pracují pro zahraniční páníčky V JAKÉKOLIV POZICI A POSTAVENÍ, mezi Sluníčkáři i na vládní pozici. A samozřejmě i ti, kdo tady na tomto webu pro ně pracují přímo psaním příspěvků. Možná pak lépe poznají svoji budoucnost, byť v méně "nekompromisní" podobě. Ne nadarmo má čeština přísloví a všechna se vždy ukazovala po staletí a možná ještě déle pravdivá, při správném pohledu na události, protože to je předávaná jednoduchá forma rady. Velmi dobré rady.
  Když se v souvislosti s událostmi v Bělorusku mluvilo o tom (jak jinak na oficiálních médiích po "světě"), že jedna z kandidátek na nejvyšší funkci odjela ve strachu a obavách do zahraničí, ukázalo se nakonec, že je, jak to bývá, všechno jinak. Tichanovskou přijali na KGB Běloruska a přehráli jí jeden záznam. Tam JÍ dobře známé hlasy, jejích spolupracovníků, mluvily o tom, co teď dál a mluvilo se o nutnosti SAKRÁLNÍ oběti přímo se zahraničními "koordinátory". Ano v podobě "sakrální" smrti Tichanovské. Jelikož již před tím (před volbami) odeslala Tichanovská děti do zahraničí do bezpečí, rozhodla se odjet za nimi. U hraničního přechodu je dobře vidět, ze záznamu, že její auto projelo osamoceno pohraničním bodem. Odjela z vlastní vůle a z obav o svůj život, ale ne ze strany "oficiálního" Běloruska, tomu by to samozřejmě bylo naprosto nevýhodné.

  Zdroj:
  https://zen.yandex.ru/media/agprospat/tihanovskoi-v-kgb-dali-proslushat-zapis-gde-soratniki-planirovali-ee-ubit-5f330d1b520dd63e19e07736?&utm_campaign=dbr

  Mimochodem, při blížícím se "výročí" roku 1968 je tak názorně vidět, jak i u nás tehdy pracovaly zahraniční pracovníci "západních" tajných služeb (samozřejmě v rámci tehdejších technických možností), na což se neustále také zapomíná. Ale při celkovém hodnocení jednotlivých událostí našeho "významného" roku je to třeba brát v potaz. Jinak se nikam nikdy nedostaneme.
  Jen si položme tu klíčovou otázku, kdo měl být a třeba i byl tou sakrální obětí u nás.

  OdpovědětVymazat
 16. "Pro Lukašenka začíná permanentní majdanová dřina" – to není tak jisté a autor to vlastně nedokazuj. Jsou vlastně jen dvě (normální) možnosti: ano, ne.
  1. Ano: Západ (pod vedení USA) vsadil na opakování Ukrajiny. Pro: Osvědčila se. Proti: 1. Lukašenko nemusí být Janukovič a může oposici drtit a zdrtit. 2. Lukašenko se tak přidá k Rusku.
  2. Ne: Západ použije metodu cukr. Uzná časem volby, nabídne tranše a Lukašenko (je to přece hlupíl) poleze do pasti a vleze do ní. Pak se Ďábel zachechtá a Lukašenka vymění za Vencu Flašku, Křiváka a Podrazáka.
  Autor článku neví a vědět nemůže, ke které versi se Západ rozhodne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prezident Lukašenko do žádné západní pasti nevleze. Je to hrdý člověk, nepodřídil se ani covidovému blbnutí, a to už je co říci. Covidovému blbnutí se zatím podřídili všichni političtí podržtaškové, cidiči klik, přizdisráči a panští slouhové. Lukašenko je holt jinej level, proto musí být zničen.

   Vymazat
  2. Tak daleko to ovsem Rusove nedovoli dojit. Nesmeji uz zavahat jako v pripade Ukrajiny. Belorus je prilis dulezita. Ja bych je obsadil a na zapad se vykalel. Vetsi miru sankci a nenavisti ze zapadu k Rusku uz nejde ani vymyslet. A kdyz budou rvat, tak odpalit nekde blizko prskavku a vsichni se strachem podelaji a bude klid. Amik ma svych problemu dost, uz nema silu na nejake valceni. Je v rozkladu.

   Vymazat
  3. Vy L. precenujete. On sam si to mozna o sobe mysli, ale to neni dulezite co si mysli. Dulezitejsi je, co o nem vedi Rusove a zapad. Nepujdou s nim chlastat, je to krivak.

   Vymazat
 17. Já bych především uvítal, aby volby u nás a v celé EU byly transparentní a volební komise potvrzovaly správnost zanesení jimi sečtených výsledků do procesu sčítání.
  Jenom ověřený a spravedlivý volební model lze doporučovat jiným státům a účastnit se na kontrole průběhu voleb.
  Bezdůvodné označení voleb jako zmanipulované svědčí o aroganci a prosazování vlastních zájmů a to není spravedlivé ani demokratické.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano ....za plentou by měl být generátor čísla,(QR, čárkový kód) s tiskem na samolepku 2 x - jedna by se nalepila na volební lístek a druhou by si volič odnesl a podle tohoto čísla by šlo později a anonymně v systému sčítání hlasů zkontrolovat zda byl hlas platný a započten tomu koho volil.

   Vymazat
 18. Solovjov probírá přestupky a zločiny běloruské milice
  https://www.youtube.com/watch?v=rwg72Mqj4Uk
  Jako v Kyjevě v roce 2013, kdy zmlátili studenty.

  OdpovědětVymazat
 19. Fuj, to je ale odporná diskuze. Evropan

  OdpovědětVymazat
 20. Lukasenko prokazal svou krivost a hloupost tim, jak se chova. Na zapade nalezne raj, ten vul!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude mu asi stačit RaJ... naprivatizováno má, s celou rodinou, jistě dost.

   Teď chtějí krást další... co sovitě obětují JHVH západu a EU pimperlové divadlo se na povel zlobí, na povel velí: "Odstup, ti před tebou ti také dostoupili..." Ham, Ham. Ham...

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.