Reklama

pátek 28. srpna 2020

Protivládní demonstrace v Libyi přerušeny střelbou a zákazem vycházení kvůli covidu-19

28. 8. 2020 Messin

V Libyjské metropoli Tripolisu vydala vláda 24 hodinový zákaz vycházení, který zdůvodnila šířením covidu-19. Jenomže zákaz přišel zrovna třetí den protestů obyvatel proti zhoršujícím se životním podmínkám a korupci.

(Na snímku z demonstrací v Tripoli - demonstrant třímá velký portrét generála Haftara, který bojuje proti vládě v Tripolisu)
Nutno podotknout, že se jedná o OSN určenou, nikoliv lidem zvolenou vládu národní shody pod vedením pro-tureckého „premiéra“ Sarrádže v Tripolisu, kterou odmítnul mezinárodně uznávaný parlament na východě země. Tato pochybná vláda navíc spolupracuje s islamisty a nikým neřízenými milicemi, které už roky sužují místní obyvatelstvo.

Lidé samozřejmě považují opatření jen za pokus zabránit dalším protestům a mnoho z nich se tedy přesto vydalo do ulic. Zde na shromáždění zaútočili neznámí ozbrojenci s vojenskými vozidly a rozehnali ho. Několik lidí bylo také uneseno a zraněno ostrou střelbou.

Vláda k tomuto vydává falešná prohlášení, že chce lidi chránit a násilí svádí na „infiltrátory“.

Taková tedy panuje situace v Libyi a vzpomeňte na to, až budete zase v poslušném mainstreamu číst cosi o OSN podporované vládě. Ta je ve střetu s generálem Haftarem, který má na rozdíl od ní alespoň podporu lidmi zvoleného parlamentu na východě země. Nic z toho „premiér“ Sarrádž v Tripolisu nemá! Je to jen turecká loutka obklopená islamisty, která neovládá téměř ani hlavní město. Tak dopadnou země, když se o ně začne zajímat NATO.

34 komentářů :

 1. Přesně tak globalizační lži si mohou nechat a celá OSN je jejich nástroj.

  OdpovědětVymazat
 2. A taková to byla za Kadáffího bohatá a sociálně rozvinutá země.
  Zastavit a zlikvidovat její rozvoj na dlouhá léta spolu se zřízením "základního tábora" pro vpád do blízkých na nerosty bohatých států, to bylo od počátku cílem likvidace kulturní revoluce v Libyi.
  A i tam, jako všude ve světě si občané nechali "vypláchnout" prostor mezi ušima a schopnost přemýšlet nahradili "polykáním" mediálních nesmyslů.
  POn Kadáffí nebyl žádný anděl, ale ve srovnání se západními politickými loutkami to byl přímo světec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:33
   Ti váš světec Kaddáfí také nechal vybouchnout letadlo s 290 mrtvými lidmi, taky po světě nechají vybuchnout desítky náloží se stovkama mrtvých. Opravdu, ten Kaddáfí byl "" anděl "", ale v čertově hávu!

   Vymazat
  2. 9.25 - vo.., kdo to organizoval?

   Vymazat
  3. Neni vubec dokazano,ze to byl Kaddafi,kdo nechal vybuchnout letadlo,zato je vice nez jiste,kdo nechal vybombardovat cele hlavni lybijske hlavni mesto a okoli.

   Vymazat
  4. 10:25
   To se ptáte?? No kdo asi režim Kadáfího!!
   Smutné je na tom to, že část Libyjských teroristu byla školena v 70 letech v ČSR. Když ti komunisti chtěli pro lidi to nejlepší.

   Vymazat
  5. 8:25 Putin to udělal také. Doufám že dopadne stejně jako Gaddafi

   Vymazat
  6. 9:25
   A teď tu o Karkulce ty Šu-Line 🤣

   Vymazat
  7. Ad: 11:?00 - Ty jseš ale oslík. Ti tvoji "teroristé" byli vojáci tehdejší pravidelné libyjské armády.

   Vymazat
  8. Nedoufej. Putin není takový hlupák, jako Kaddáfí. Kaddáfí se v posledních letech kamarádil s hochy z NATO. šel na ruku Amíkům, jako kdyby neznal to přísloví, že kdo je nepřítel USA se má špatně, ale pro jejich přátele je to přímo smrtící. U Kaddáfího to bylo přesně tak.

   Vymazat
 3. Okamura publikoval otřesné fotografie potravin. Došlo i na Agrofert. Zle, Andreji, zle

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-publikoval-otresne-fotografie-potravin-Doslo-i-na-Agrofert-Zle-Andreji-zle-635155

  OdpovědětVymazat
 4. Jenom to potvrzuje, že se "covid" hodí ke všemu. To platí i o ČR.Cokoliv budou chtít omezit, svedou to na "covid" - po tom, co jsme s tím připustili, už se tomu nikdo nemůže bránit. V Lybii se to alespoň nepopírá. Když se někde lidi naštvou a vyjdou do ulic, hned je zaženou "zákazem vycházení" zpět, s tím, že "vláda chce lidi chránit".Nic směšnějšího tvrdit, ani není možné, ale už to tak bude napořád - naopak - jsou chráněny vlády před nespokojeností občanů. Už si můžou dělat s lidmi cokoliv je napadne. Stejně jako u nás. Ne - nejsme na kolenou, ryjeme držkou v zemi ( s rouškama na ksichtě).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Občas čtu, jak někdo považoval COVID za výmysl, protestoval a když mu umřeli na "vymyšlený" COVID rodiče a manželka, tak pochopil, že je mentálně retardovaný.

   Vymazat
  2. 1. zari ma byt v Nemecku ohromna demonstrace proti covidu. Meli z ni strach a zakazali ji. Ted ji soud zase povolil. Uplne stejny postup. Pandemie je podvod na lidech ke zniceni hospodarstvi, vyvolani krize a chaosu k nastoleni NWO. Je to pouze chripka, ktera je sice nakazliva, ale symptomy a nebezpeci oslabuji.

   Vymazat
  3. Bezte do ulic jako v Nemecku. Budou to zakazovat jako v Nemecku. Drzost mafianu nezna mezi.

   Vymazat
  4. Co to je EU?

   Skupina lidí, která se dostala k moci. Nemají vůbec zájem na ničem, jen co nejdéle vydržet.
   Jen se podívejte, jak se trefují do presidenta Zemana /nemusím ho/, ale v Německu je na tom kancléřka Merklová stejně a vše je O.K.

   Vymazat
 5. Tak v Libyi je špatné, že zakazují demonstrace, ale v Bělorusku je dobře, že zakazují demonstrace a mlátí demonstranty. HMMM Tady je přesně vidět komu se zde dává prostor!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Take je treba mlatit demonstranty v USA,Katalansku a Francii.Take je dobre drzet Assange rok v nelidskem vezeni,stihat Snowdena.Bombardovat Gazu a Syrii.Vole.

   Vymazat
  2. Pro A z 9:19 h:
   Vážený, Vaše hlava asi není schopná pojmout rozdíl mezi "zmanipulovanou" a spontální (= snad pro Vás toto slovo není příliš odborné..) manifestací.
   No, nic si z toho nedělejte.. hlavně, že splňujete "očekávání" do Vás vložená.
   Pavel p

   Vymazat
  3. Pro A z 9:19 h:
   Vážený, Vaše hlava asi není schopná pojmout rozdíl mezi "zmanipulovanou" a spontální (= snad pro Vás toto slovo není příliš odborné..) manifestací.
   No, nic si z toho nedělejte.. hlavně, že splňujete "očekávání" do Vás vložená.
   Pavel p

   Vymazat
  4. 13:04
   No děkuji, já jsem vul co. V Bělorusku jsou zmanipulovaní a v Libyii jsou spontální. Tak ještě jednou dík za vysvětlení.
   Tohle nemyslíte vážně.
   Tak podobně se psalo před 40 lety, tady měl dělník všechno a pracoval s láskou pro socialismus a tam na tom hnusným Západě byl dělník vykořisťován i když se měl 10x lépe než u nás!!
   Slušná vaše propaganda, asi nějaký bejvalý soudruh že!

   Vymazat
 6. Někde jsem četl, že OSN jako celek nikdy neuznala vládu národní shody samozvaného premiéra Sarrádže. Uznal ho jen jeden z mnoha výborů OSN.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé.. Zkusím dohledat a uvedu priste

   Vymazat
 7. Patent US 7776521 Coronavirus isolated from humans.

  https://www.topcz.net/videos/dokument2.html
  Více zde.

  Ten co-virus si "připravovali" dlouho dopředu. Jen prostě doufali, že bude mít jiné vlastnosti, nebo naopak je plní dokonale?!
  Ten patent je v každém směru právně nezákonný a porušuje dohody o biologických zbraních. Američané křičí především proto, že si tím chtěli udržet jakýkoliv monopol a tím i zisky kolem tohoto viru. Teda testovací sady, či vakcíny nevyvinuté ve spolupráci a za přímého souhlasu majitelů patentu by pak měly být podle nich nelegálními. Teď už chápete situaci kolem testu laboratoře p. Pekové? Teď už chápete vřískot kolem ruských (ano, mají mít dvě) vakcín na coronavirus? Roušky jim sebrala Čína. Vakcínu, první, jim sebrali Rusové. Co bude dál? Zkrachuje Gates? Ne! My, bohatí Češi spolu s chudáky Evropany jej zachráníme!
  Když se to hodí, tak je třeba právo porušovat ve jménu světa Sirael, ve jménu civilizace! A když se to hodí je třeba zákony nekompromisně dodržovat, hlavně když nemáš peníze a nebo se někomu s více penězi nelíbíš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaňte blouznit. Kdyby to tak bylo, tam vakcína je už dávno na světě a my bychom měli povinnost se zaočkovat.

   Vymazat
  2. Parazitickým Chazarům se podařilo sežrat svého hostitele a ukrást všechno včetně té Sirael.

   Vymazat
  3. 14:18 was?

   Vymazat
 8. Libye se pomalu stává masovým hrobem evropské demokracie.
  Pokud se zde používají příslušníci IS k zájmům EU, je to zločin a nic to nemění na tvrzení, že jejich pomoc při pašování migrantů do Evropy zachrání tisíce Afričanů. Tisíce jich už totiž padne v bojích o samostatnost Libye.
  EU by měla okamžitě Tripolis přestat podporovat a dát od Libye ruce pryč.
  Zatím ale EU mlčky sleduje násilí Turecka na okupovaných Kurdech, stejně tak jako jejich invazi do Libye(i s přesunem IS, kde se jejich podporou už vůbec netají) a také události u řeckých hranic nechávají samozvané vůdce EU v klídku, a to i přes to, že Řecko je členem EU. Hranice EU je potřeba prostě otevřít všem! Přijďte a vezměte si! Ideologie politiků hodná těžkého žaláře!
  Stejně tak všechny mírové instituce, jako OSN aj. Bohatá EU platí Turkům výpalné a drží tlamu. Hezky se musulmani s USA domluvili.
  Jsme tak svědky zrůdného chování a jednání vedení EU, která si za to nezaslouží nejmenší pochvalu. Stát na straně zločinu je totiž také zločin. Stejně tak i tupá nečinnost.
  Merkelová se sice dnes ohledně Řecka začíná nesměle ozývat, ale je cítit, že má z něčeho opravdový strach.
  A jenom Rusko to nebude.
  EU ale nemůže donekonečna fungovat jako kolonie jiné velmoci a jejím strategickým zájmům - to je do budoucna pro nás sebezničující politika.
  O svobodu se vždycky muselo bojovat! Jenom ideologičtí zdegenerovanci toto nechápou!

  OdpovědětVymazat
 9. „Tyto různé projevy hanobení jsou důkazem narůstající fašizace společnosti,“ zaznělo po zneuctění pomníku na Kutnohorsku

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020082912445072-tyto-ruzne-projevy-hanobeni-jsou-dukazem-narustajici-fasizace-spolecnosti-zaznelo-po-zneucteni/

  OdpovědětVymazat
 10. Netesti Lybie je jeji nerostne bohatstvi. Nestestim Kadafiho bylo, ze vybudoval v Lybii pro lidi raj na zemi z nerostneho bohatstvi a chtel zavest zlaty dinar. To zapad nemohl pripustit, aby Africane se meli lepe jak lide v Evrope a USA a na surovinach se chce dal prizivovat. O lidi v Lybii vubec nejde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráj na zemi... člověče dejte si hadr na čelo.

   Vymazat
 11. To bylo ještě nedávno v EU nářků kolem genocidy Kurdů.
  V letošním roce vstoupila turecká armáda opět na jejich území, nikdo ani nevíme, co se tam dnes s Kurdy děje a politici EU mlčí - vč. odpovědných institucí, které ukazují na to, co tam vlastně ty tisíce unijních zaměstnanců doopravdy dělají a jaký smysl má ta jejich "práce".
  K tomu nyní Libye, Řecko - Turci si dělají cokoliv se jim zamane.
  Znamená to pak přirozeně jediné - o žádnou spravedlnost lidem v těchto institucích, zašťiťujících se spravedlností a světovým právem, ve skutečnosti nejde a nikdy ani nešlo. Na prvním místě je kariéra, dobré bydlo a vlastní profit. Zbytek pak už jsou jenom dokola opakované fráze s napasovaným ideologickým podtextem.

  OdpovědětVymazat
 12. Když už je zároveň aktuální téma Řecka:
  ŘECKO 1967 … Takto vypadala „normalizace“ neposlušné země na druhé straně železné opony.

  http://novysmer.cz/index.php/2020/08/24/recko-1967/

  Takže podle jakého scénáře se nejspíše postupuje v Libyi?

  OdpovědětVymazat
 13. Plán americké zrůdy jak změnit svět zatím stále pokračuje..
  https://www.email.cz/download/k/UogG-DPu3x3w6CIxeHINHyAVlzosbbpL0Hsi8mw-C0NaXcyLFqxzctWo33JhtGt-3MD3ilE/155074%20%281%29.mp4

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.