Reklama

středa 26. srpna 2020

Rachot kolem pár korun českým důchodcům: Miliardy americkým zbrojovkám? Jasně! Běloruským pučistům? Ovšem! Našim mámám, tátům, bábám, dědům? Fuj! Konec starých časů. Ostatně soudím…

Petr Hájek

26. 8. 2020 ProtiProud

PETR HÁJEK není překvapen pokrytectvím politiků a médií kritizujících „rouškovné“ - pro seniory, protože zná zákonitosti dopravy na Titaniku

K Zemi se blíží asteroid. Takový kus skály, co sviští vesmírem. Je zhruba poloviční možnost, že naši planetu začátkem listopadu zasáhne. Shodou okolností den v klíčovém okamžiku západní civilizace – před americkými prezidentskými volbami. Host z vesmíru sice není tak velký, aby přivodil rovnou pozemskou zkázu, ale jistý „vzkaz z nebes“ to určitě je. Řacha to určitě bude pořádná. Nejspíš si jí však ani nevšimneme, protože prožíváme zrovna jiný rachot, který žádné nebeské těleso nepřehluší:

Babiš chce dát důchodcům pět až šest tisíc navíc! No viděli jste někdy něco tak amorálního? Takhle si kupovat voliče! Státní rozpočet to vyjde na 14, možná i 15 miliard korun! Proč tohle dávat bábám a dědkům, kteří už nic neprodukují? Petr Fiala (to je ten charismatický politolog v čele ODS po Petru Nečasovi odstraněném pučem prokurátorů Ištvana a Bradáčové za přispění plukovníka Šlachty) to komentoval vtipně jako vždy: My zase slíbíme každému občanovi milión.

A již jsou v mainstreamových médiích ohlasy pokrokových důchodců: Mně Babiš nic dávat nemusí, a pokud mi to dá, hned všechno pošlu Miliónu chvilek! Pepa Středula (to je ten odborář, co by chtěl být prezidentem) to naopak vítá:

„Podpořili jsme mimořádnou dávku pro důchodce. Když srovnáme 500 korun denní sazbu, která se dávala jedné skupině v době koronakrize, teď se kritizuje, že někdo chce dát 500 korun jiné skupině měsíčně. Seniorky a senioři takový příspěvek potřebují a vyplacení dávky by navíc podpořilo spotřebu a pomohlo ekonomice.“


Zaplať, ševče!


Mediální ekonomové a různí komentátoři se teď předhánějí v propočtech. Buď, aby dokázali, jakou zkázou je ten Babiš pro „národní hospodářství“. Nebo naopak dokazují, že to gesto vůči seniorům ve skutečnosti navrhují socialisté (to je ta spravedlivá strana, co v součinnosti s Nejvyšším soudem nemusí platit své dluhy), a Babiš jim to téma jen zase krade. A všichni společně pak horují pro vyšší daně (které chce naopak ten zločinec v premiérském křesle zrušením „superhrubé mzdy“ rovněž snížit), ber, kde ber:

Tu od bank – což by bylo báječné, ale neproveditelné, protože skutečná politická moc je v rukou jejich tajemných majitelů. Tu vysokým zdaněním majitelů bytů, domků, chat a dalších nemovitostí – což by bylo nemravné, ale zase snadno proveditelné, protože moc politickému lidu nenáleží (kromě několika bezcenných formálních slov v ústavě).

Spravedlnost (nejen sociální) má prostě v liberální demokracii vypadat takhle: Našetřili jste si „krvavě“ na domek, chatu, chalupu, byt (na nějž možná ještě dvacet let budete platit hypotéku)? Tož zaplať, ševče (viz Pyšná princezna) za to, že NĚCO máš! Pracovali jste celý život jako mourovatí, a byli jste rádi, že taktak vyjdete od výplaty k výplatě, z významné části vašeho platu jste přispívali na důchody svým i cizím maminkám, babičkám, otcům a dědům (takzvaný průběžný důchodový systém) a ve stáří si lámete hlavu, jak dát dohromady korunky na byt a stravu? To je přece správné, na vás už nezáleží, takže kdo by vám chtěl přidat, je zločinec, populista a zloděj.Bezpříkladná drzost


Vlna odporu proti úvahám o jednorázovém vládním příspěvku důchodcům, která se zvedla především ve stranách „demobloku“, je čiré pokrytectví a bezpříkladná drzost. Zdaleka nejde jen o to, že naši spoluobčané 65+ jsou nejohroženější skupinou, pokud jde o zdravotní rizika spojená s koronavirem. Ti, kteří nyní tak bouří proti zhruba 14 miliardám, na které celé to „gesto“ přijde, většinou nic nenamítali (či naopak velmi podporovali) astronomickou „sekeru“, kterou Brusel zasekne pro každou členskou zemi EU. Značná část z toho půjde jižnímu křídlu unie, které (kromě jiného) potřebuje vyřešit důchody, s našimi nesrovnatelné.

To je ale prý rovněž v pořádku. To je projev „mezinárodní solidarity“. Ucpávka, aby se unie rovnou nerozpadla, protože Italové jsou stále více naladěni odejít z eurozóny – což by fakticky znamenalo konec projektu EU. A protože italští důchodci patří (jako ve většině ostatních zemí) k voličům, kteří svého volebního práva využívají nejvýrazněji – snad že z minulosti stále ještě věří, že volby mohou něco změnit – míří (i naše) peníze právě k nim. Kdyby italský stát dal najevo, že na jejich důchody už nemá, „seniorská revoluce“ by mohla hodit vidle do posledního pokusu, jak udržet velkoněmecký evropský projekt při životě dalších několik let. Ať to stojí, co to stojí.

Když naproti tomu Babišova vláda chce naplnit vládní program – počítá se zvýšením průměrného důchodu na 15 000 korun – vybuchne vlna odporu. O peníze ale přitom ve skutečnosti vůbec nejde. Nejvíce jsou rozlíceni ti, kdo v době svého vládního angažmá „upláceli“ jiné skupiny voličů. Ty „své“. Specificky ODS, TOP 09 a lidovci. Jistěže „rouškovným“ pro důchodce Andrej Babiš současně posiluje své šance na další volební vítězství v tomto a v příštím roce. Plní totiž, co slíbil. Proč totéž neudělala ODS, TOP 09 či lidovci, když byli ve vládě? 


Konec starých časů


Za starých časů (jak neuvěřitelně vzdálené jsou doby před koronavirovým „přeformátováním“ světa), kdy peníze ještě něco znamenaly, to bylo jiné. Dnes se ale ocitáme v situaci, že „zdroje jsou“ (viz jistý premiér Špidla) vskutku fakticky neomezené. Je to tím, že reálné peníze již fakticky skončily. Běží naplno pouze rotačky a počítačové „entery“, které je fiktivně vyrábějí. A protože s takovými penězi možno zacházet jako v pohádce – právě tak s nimi jednají.

Typicky „zelený deal“, kterým chce Brusel vyhodit z okna (do kapes soukromých bank a globálních firem) bilióny (v přepočtu na koruny), aby „poručil větru, dešti“, jak si přeje navedená a pomatená Gréta. Tuhle se s ní sešla kancléřka Merkelová – a náramně si rozuměly. Jak by ne. A to nejde jen o pár stovek euro pro německé důchodce (i když o ně také), jejichž příjmy jsou s těmi našimi nesouměřitelné. Jde o jinačí „korona-příspěvky“:

Do konce července se sešlo na kancléřství již 69 606 žádostí o státní příspěvek na nákup elektromobilu. Ano, slyšíte dobře. Prémii na nákup elektromobilu Berlín od července do konce roku 2021 navýšil pro Němce z 3000 až na 6000 eur (přes 160 tisíc korun každému!). Další až 3000 eur (80 470 korun) navrch Němcům přispěje ještě výrobce (kterého vláda předtím sanovala).

Nejlevnější model elektrického automobilu vychází na 21 800 eur (571 923 korun). U elektromobilů s cenou do 40 tisíc eur přitom kupec dostane právě nejvyšší možný příspěvek – ve výší 6000 od státu a 3000 od výrobce. Celkem tedy 9000 eur, což u nejlevnějšího modelu představuje více než 41 procent ceny absurdního auta. Jen tak. Aby se vyrábělo a prodávalo něco, co vůbec není potřeba, na co nejsou ani kapacity dobíjecích stanic ani elektráren – jež se ovšem současně „pokrokově“ ruší.

A německý spolkový sněm minulý týden současně schválil takzvanou základní penzi pro 1,3 milionu nejchudších důchodců a důchodkyň. Ročně toto opatření stát vyjde na 1,3 miliardy eur (34,7 miliardy korun). Na plný příspěvek mohou dosáhnout důchodci, jejichž důchod činí maximálně 1250 eur (33 350 korun) u jednotlivců a 1950 eur (52 tisíc korun) u párů. Že jste to z České televize či rozhlasu neslyšeli? Čímpak asi to?


Ostatně soudím…


Pokrytectví našich bojovníků za „udržitelný státní rozpočet“ nabralo kritikou „rouškovného“ pro důchodce opět další rozměr. Je to uboze průhledné. Antibabišovci vědí, že nemají politicky co nabídnout, neboť jejich svázání s Bruselem je již totální. A Babiš pluje celou koronakrizí jak na dělovém člunu a nemusí ani střílet. Děravé pramice „demobloku“ se už jen v jeho vlnobití naklánějí k potopení. Bohužel nikde nevidět lodě „občanské společnosti“ – takzvaných neziskovek – které za pomoci Turecka mezitím od lybijských břehů dál dovážejí tisíce ilegálních migrantů do Evropy. Jejich „kapesné“ není s našimi důchody srovnatelné.

To ale naše liberální demokraty nezajímá. Topíce se tleskají vládě, když rozhodne posílat desítky miliónů na podporu běloruských majdanistů (přesto, že do vnitřních záležitostí Běloruska se přece vůbec nemícháme). Volají sláva, když vláda rozhodne posílat desítky miliard americkým zbrojovkám na staré vrtulníky a další „prošlé“ zbraně, které by kromě protektorátních nevolníků už nikdo s rozumem v hlavě nekoupil. Ale ječí odporem a hrůzou, když tatáž vláda chce dát pár korun na přilepšenou důchodcům, kterým toho tolik všichni dlužíme.

Peníze už nic neznamenají. Jde pouze o fiktivní nástroj, kterým se má na hladině udržet Titanik dávno skončeného projektu „evropské integrace“ pod německou nadvládou. Němci to už pochopili a začínají se připravovat na nejhorší. „Demoblok“ zatím (skrze své „veřejnoprávní“ či Bakalovy a Křetínského hlásné mediální trouby) z nás dělá trouby. Babiš alespoň připravuje důchodcům malé nafukovací vesty (stejně s nimi daleko nedoplavou). Ani on na bruselské záchranné čluny nesáhne. Ty jsou určeny jiným.

Je nejvyšší čas spustit na vodu obnovené státní suverenity ty naše vlastní – a co nejrychleji EU opustit. Zda nás zasáhne asteroid – dříve či později se to stejně přihodit musí – ovlivnit nemůžeme. To, zda nám „panstvo“ dovolí mít v rukou alespoň záchranný pás – referendum o vystoupení z unie – ovlivnit můžeme. Volit jen ty, kteří to mají v programu.

Ostatně soudím, že czexit je jediným tématem, které má pro naši budoucnost reálný význam. Právě tak, jako pro většinu důchodců alespoň malý příspěvek na přežití.80 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Vyhozené peníze oknem.

   https://ac24.cz/-/-ztrat-se-satane-beloruske-babicky-se-pustily-do-korespondenta-cnn?redirect=%2F

   Vymazat
  2. Víte Vy 22:25
   že vlastně chcete vyvraždění svých rodičů!
   Jen dál. §dědova mísa ,až se tobě bude třásiti ruka koryto ti synek udělá. Protože to asi nechápeš. Tak totéž se stane s TEBOU

   Vymazat
 2. Už 30.let se díky dohledu amiokupamtů a fašoEU financují všelijací vrazi a nacisti pod virtuální vlajkou demokracie.... na NAŠE LIDÍ Z NAŠICH DANÍ ZBYDE VELKÝ💩, to je realita a výsledek demoKRADcie!!!!! 🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na zpravach je pojednani nejakyho Krystika o Reparacich. Je to zkratka slovni prujem nekonecnych klicek a diplomacie byrokratu ohanejicich se spoustou zpitomnelych zakonu. A obhajoba zlocinu.
   Jestlize se Sudetsky germani dopustili zrady statu ,jako CSR obcane, dostalo se jim spravedliveho trestu a zadne klicky inteligentu je nezbavi zodpovednosti.
   S trestem pak prichazi automaticky i ztrata obcanskych prav a propadnuti majetku ve prospech statu a poskozenych obcanu. V nasem pripade okupace ,vrazdy nasili,loupeze. atd.

   Vymazat
  2. 19:16
   Prosím přeložit do normálního textu, bez velkých písmen. Co jsou ty znaky na konci ????.
   Pokročilá duševní choroba,tipuji, neustále stejné bláboly o nějakých AMIOOKUPANTACHFAŠOUNHAVEL!!

   Vymazat
  3. 8:16
   Ten výše Vámi jmenovaný zmrd je velký zastánce toho odpadu z landsmanšaftu,měl by se řídit stejným heslem:Heim ins Reich!!!!!

   Vymazat
 3. Na co máme armádu v Mali, čí zájmy chrání.
  Ať si premiér Babiš dá jarmulku a jde ke Zdi nářkú. V Čechách už toho moc nezachrání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On už tam dávno byl a slib složil a nebyl jediný...

   Vymazat
  2. Na co máme, to nevím? Ale kdyby Babiš i chvilkaři a parlamentní generálové táhli na Turka. Tajná zbraň jsou piráti, to Turek nezná.

   Vymazat
  3. 19.20
   Pokud jsme ve spojenectví obranného uskupení jako je NATO, tak musíme plnit i takovéto ukoly. Ne jen čekat na pomoc ze strany druhých, až nás napadne zákeřný ...... doplň si sám!

   Vymazat
  4. Nemusíme!!! přečti si Chartu NATO - kde v ní máš napsáno, že mise armád NATO v Mali je v souladu s touto základní listinou Aliance? Nikde! Navíc je tam závazek formulovaný v 1. článku Charty, že vojenské akce NATO mimo území členských států se budou konat jen po schválení orgány OSN. A to se nestalo! Tak už trole dej pokoj a raději se snaž něco naučit, přečíst, promyslet, abys tady nebyl stále za vola.

   Vymazat
  5. 10:25 Žoldnéřská mise v Mali je pro Česko naprosto nezbytná, protože tam po boku francouzských soudruhů hlídáme naleziště uranu pro budoucí jaderný blok, který dodá právě Francie. Nebudeme-li v Africe, nebudeme mít palivo pro jaderné elektrárny, protože nám ho sebere Čína, která má dnes pod palcem skoro celou Afriku!

   Vymazat
  6. Tak to je! Bohuzel,nač ty stanovy aliance jsou, když na ně každy sere a to nemluvime o Turecku co si dovoluje!

   Vymazat
  7. V Mali hlídáme uran pro francouzské jaderné elektrárny.

   Vymazat
 4. Víte, fór je v tom, že šest tisíc to nebude. Hodně důchodců bere sociální příspěvky - např. příspěvek na bydlení. No, a když dostanou těch šest tisíc, tak se jim to sebere na příspěvku na bydlení. Takže ty miliardy, o kterých se mluví, se částečně vrátí zpátky. Dokud nějaký zvída nespočítá, jak se to bude mít k sobě, tak bych o 14 miliardách nemluvila...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Většina důchodců by bez sociálních dávek skončila pod mostem. 🇨🇿✌️

   Vymazat
 5. „Zchlastal se a bude dělat h*vno.“ Zeman čelí po zlámané ruce dalším ranám

  Měl pěkný vzor v Vencovi Flaškovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím Vás, mírněte se a pokud možno za žádných okolností neznevažujte hlavu státu, ať je hlavou kdokoliv !

   Vymazat
  2. 19;24
   Nesrovnávej ten vychlastanej ksind zrzavej s Panem prezidentem Zemanem!!!!!!

   Vymazat
  3. Ucta ke stari je zvyklosti slusnych lidi. Vy k nim nepatrite. A prezidenta jsme si zvolili, ne Drahose. A tak nas neurazejte!

   Vymazat
 6. Základem občanské společnosti je rodina, že? Takže k tomu slabomyslnému titulku: já mámě dávám každý měsíc bez tisícovky totéž, čím ji chce jednorázově uplatit Babiš. Jde o to, že stát rozházel půl bilionu a jak je vidět, nehodlá s tím skončit. A protože se jedná o peníze na dluh, jsou to inflační peníze. Nevím, jestli už si důchodci všimli cen. Takže - buď tedy věříme v rodinu, nebo ne. Mylně jsem se domníval, že tzv. konzervativní média v rodinu věří, takže mne ten brekot překvapil. Podpora Bělorusům je spíš symbol, to je plivnutí do Stromovky.

  Czexit nás rozhodně nezbaví nezodpovědné vlády. Motáte jabka s hruškama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tehdy řekne král těm po pravici: ‚Pojďte, požehnaní mého Otce, ujměte se království, které je vám připraveno od založení světa.
   Neboť jsem hladověl, a dali jste mi jíst, žíznil jsem, a dali jste mi pít, byl jsem na cestách, a ujali jste se mne, byl jsem nahý, a oblékli jste mě, byl jsem nemocen, a navštívili jste mě, byl jsem ve vězení, a přišli jste za mnou.‘ (Písmo svaté, Matouš 25,34-36)

   Vymazat
  2. 19:35 tisíce své matce, to je od vás nejen hezké, to je dokonce správné, pokud to nejsou jen a pouze ty peníze. Nežije ovšem každý ze starých v takové rodinné konstelaci. Protože v principu je dáno i to, že průměrný reálný příjem ekonomicky aktivních je vymezen reálnou efektivností národní ekonomiky. A to nechme stranou všechny ty, z objektivních příčin, nikoli komplexní rodiny. Takže rodina, rodina to v celé té šíři vyřešit nemůže. V tom se, konzervativče, konzervativně mýlíte!

   Vymazat
 7. Nenapadá mne jiný komentář, než ten že hřbitova : co jste vy byli jsme i my a co jsme my budete i vy...
  Důchodce 2020.

  OdpovědětVymazat
 8. Slepí vůdcové, cedíte komára, ale velblouda spolknete! (Písmo svaté, Evangelium Sv. Matouše 23,24)

  OdpovědětVymazat
 9. Prvne Babis slibil, ze kdyz se dostatne do politiky, zaridi MINIMALNI DUCHODY. Pro neho ubehlo asi 50 let, pro nas par mesicu, Babis na vse zapomnel. Zase prumerne, tj. stale vic lidi na a za hranici CHUDOBY. Samozrejme, nejdulezitejsi na pridani duchodu je to, ze ti, co maji vysoke duchody a tudiz zadne existencni starosti, dostanou pridano MOC a ti, co maji male duchody, budou na tom jeste hur, protoze bude dalsi inflace a zvyseni cen. PROSIM, nepridavejte duchodcum ani 1 Kc, mam 78 a 6.5 tisice mesicne. CHCI PREZIT!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš je lhář, podvodník a zrádce a jeho voliči idioti...

   Vymazat
  2. 23:29 Správně, je třeba Míru Kalouska na premiéra, Piráty do vlády, Fialu z ODS asi na Hrad, Novotného z ODS na MZ a intenzivně začít zadlužovat a kulturně obohacovat.
   Honza Ruml jako šéf neziskovky by měl začít s výstavbou mešit a bude nám dobře, demokraticky.
   Zbývá otázka, proč by měli mít blbci vlastní stát!? Podobná otázka jako v Černých baronech prasata a jejich "zástava".

   Vymazat
  3. 21:47
   A víte proč dostanou více??? Velice jednoduché, protože do duchodového systému odvedli za 44 let mnohem více peňez než vy. Jak jednoduché a pravdivé!!
   Kde jste pracoval a co jste dělal těch několik desítek let, že máte tak malej duchod??, To by mně opravdu zajímalo!!

   Vymazat
  4. Anonymní 26. srpna 2020 23:29
   Použiji tvoji argumentaci: Dokažte to!

   Vymazat
  5. A ti pětadvacet let před Babišem byli pravdomluvní, nezlodějští a nepodvodničtí světci anonyme 23.29? A jejich voliči neidioti?

   Vymazat
 10. 21:47 Co tím chcete říct? 6,5 tisíce měsíčně to jste do práce nechodil/a?

  OdpovědětVymazat
 11. 21:47 6,5 tisíce důchod máte proč? Do důchodu jste, za normálních okolností, mohl jít nejspíš tak v roce 2004 a mít důchod alespoň 12000. Šel jste do předčasného, nemáte odpracováno, jste v exekuci, invalida, nedostává se vám žádná sociální podpora? Hádám, že přeháníte. I když chápu, že vyžít sólo i za 10 000 Kč/měs. je a hlavně bude, sakramentský problém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:40
   Také nechápu jak muže mít chlap 6,5 duchodu ?????? Co dělal celý život, kde se válel???
   Pokud nelže!!
   Já šel do duchodu před 1,5 rokem v 63,5 letech odpracováno i se školou 48,5 let a dnes mám 21880 kč, poslední zvýšení činilo 1 350 kč, tak nechápu co ten člověk dělal.
   Jinak vyplacení 6 000 je od Babiše ryzí populismus, děkuji nechci, já ho nevolím!!!

   Vymazat
  2. 9:50 pane gratuluji, já šel do důchodu 2004 za 14200, Kalousek mi přidal 40 Kč, nejsem na tom nejhůř, znám architektku s tak vysokou penzí, že bere sociální doplatek k nájemnému. Vy možná už nebudete taky nic moc, dnes půjdou do důchodu zásluhovější, nebo ti s výsluhou.
   Přeji vám zdraví taky důchodce (VŠ).

   Vymazat
  3. Já nějakou dobu makal v Rakousku. Kdybych tam vydržel dodnes , tak od nich beru 32 tis. v kachlích plus český díl. Oni berou důchod 14x do roka. A nikdo tam neřve, že nejsou čmrdlíky. To proto, že fondy nevyčistil český tunel dědek. A to se děje pořád. Jsou tam peníze? Tak je použijeme na rozvrat emeriky, že. A vy , blbci, si budete spořit u soukromníků, za což vám budeme strhávat poplatky , a když natáhnete bačkory, a bude tam něco naspořeno, tak to zůstane nám. Nebude to předmětem žádného dědického řízení.
   Investiční kapolejna narazila na mez růstu a tak je třeba zprivatizovat i důchod toho posledního. A opičan Babák? Nemám nic proti šesti klackům. Jenže mám pocit, že jde o něco jiného. Například , že stoupnou životní náklady tak, že šest klacků bude jen takové plivnutí.

   orinoko

   Vymazat
  4. A ještě něco: Může to být tak 15 let, co mi z Rakouska přišel dopis, že se můžu zaregistrovat na webu jejich Sociální pojišťovny. A můžu sledovat "vývoj svého důchodového účtu." To bylo docela komplikované , protože to logicky vyžadovalo nejrůznější identifikační ověření. Ale nicméně - sami se ozvali.
   Před nedávnem jsem začal komunikovat s ČSSZ. Na místní úrovni bez problémů. Došlo to k pražským imbecilům a jeden problém za druhým. Rok jsem se s hovady dohadoval o správné výši důchodu. Po roce do ringu lejna hodila ručník. Všechno by šlo rychle, ale jim to trvalo pokaždé tři měsíce. Mezitím jsem se obrátil na Rakousko. Za tři týdny mi přišla odpověď , a to se ještě omlouvali, že toho teď mají více, proto to zpoždění. Bylo toho několik listů, ale všechno přehledné, jak ke všemu došli. Musel jsem potvrdit, že už nejsem v penálu, a zároveň zřídit účet v eurech. Jen jedna podivnost - rakouská Sociálka, ale vyplácet bude německá pošta. To jsem nějak nepobral.
   Tak jsem si vybral menší rakouský ústav, nabízel jsem i rakouské území... Nebylo nutno. Ale přišla velmi výmluvná epizoda. - Platíte daně v USA? To mě opravdu vytočilo. Emeriku jsem poslal na půdě rakouské banky do prdele, několikrát jsem emeriku zafuckoval a prohlásil, že ta hovÁDA už nevědí, kde by kradla.
   Nicméně všechno dopadlo dobře.
   Rakouská rychlost nesouměřitelná s pražskými hovady. A to mi ještě Rakušáci psali - pokud s tím nakonec u vás bude problém, tak to vyřídíme my. Ale musíte nám to dát vědět.

   orinoko

   Vymazat
  5. Orinoko dnes s vámi notuji. Jednak nikdo nespočet inflaci ve vztahu k starodůchodcům. Navíc jejich spotřební koš je trochu jiný. Průšvihem jsou určité diety a ceny léků, ostatní jako potraviny, nájmy a energie normalka. Navíc mi rok před odchodem do důchodu přišlo upozornění, že nemám jeden rok placené důchodové pojištění, které si musím s hodně vysokou pokutou doplatit. Polila mne hrůza, protože jsem byl stále zaměstnán u soukromníka. Tak mi napadalo ledacos. Naštěstí bylo vše v pořádku, šéf měl potvrzení a nepořádek byl na straně důchoďáku. Tak mne napadlo, co když má někdo smůlu na méně pořádného, nebo dokonce neférového šéfa. V průběhu pojištění mne nikdo neinformoval o tom, že chybí jeden rok plateb. To, aby měl každÿ důchodce svého právníka. Stát důchodcům moc nefandí, proto tuším jak dopadne slibovaných 6 000.

   Vymazat
 12. Mám jsdiné slovo pro dmagoblok sv..ě svinuté...

  OdpovědětVymazat
 13. Vy tady závidíte snad i těch 40 milionů poskytnutých trpící běloruské opozici. Ještě že tu máme člověka v plísni, který je zasobí humanitním materiálem, dekami, jistě i rouškami, obnošeným a lidem darovaným šactvem, potravinami popř.neprůstřelnými vestami...Co je 40 melounů? I další humanitární organizace jistě ještě přidají!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Je vemi smutné když si důchodce v obchodě kupuje 3 brambory nebo jeden plátek masa,nebo myslíte že to množství kupuje z důvodu denní návštěvy obchodu ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzpomínám si na Krylovu písničku Důchodce, zejména, když je někde podle letáčků sleva, hádejte kdo pak stojí fontu u kasy. Nevím je-li to pravda, ale četl jsem, že 80 000 důchodců je pod exekucí. Protosi myslím že všichni, nejen rodiny, ale i stát by je měl chránit. Pomáhám mamince, proto vím co utratí za léky, stát to určitě ví taky.

   Vymazat
  2. ...Ano, anonyme 10.59 - i já si vzpomínám...."Kalhoty roztřepené, na vnitřní straně, zápěstí roztřesené, a seschlé dlaně, kterými svírá kůrku chleba, sebranou z pultu v závodce, tak tedy - říkejme mu třeba..."důchodce" Na krku staré káro, a úzkost v hlase, když žebrá o cigáro,zlomí se v pase, namísto díků sklopí zraky, a není třeba žalobce - když vidím tyhle lidský vraky, třesu se strachem před přízraky, že jednou ze mně - bude taky - důchodce".....

   Pauza - rozbrečel jsem se. Pardon.

   Ano - tak to zpíval Kája. A sedí to do puntíku. Sajrajti, kteří berou jako "mzdu" sto tisíc měsíčně, i víc - že by se najednou začali stydět? Že by jim najednou začalo být blivno ze svých majetků a vyžraných pupků? Že by se začali stydět za národ a společnost, kterou kvůli svým pupkům kompletně zničili? Nebo to má jiný důvod - ta náhle vyhřezlá ušlechtilost?

   Vymazat
 15. S duchodci se hraje hra. Vzdy pred volbami se jim neco prihodi, ale zase jinde ubere. Nemaji to lehke, nemohou se uz nijak branit ani si privydelat. Vetsinou jsou na duchodu zavisli. Stat asi zase pocita s pomoci jejich potomku jako za krale klacka. Moje babicka mela v r. 1960 180 Kc duchodu. Zvyseni bylo zamitnute, protoze si sama udela svou potrebu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bylo v té době, kdy pivo stálo 60 halířů a bochník chleba také?

   orinoko

   Vymazat
  2. 0:01 moje babička, která neměla "nic odpracováno", měla v roce 1960 "důchod" 490 Kčs/měs., tedy dnešních ca Kč 5600. Nebýt rokem 1953 zavedeno tzv. Národní pojištění, neměla by nic. To proto, že Druhou světovou válkou přišli o všechno s čím s dědou (který jako válečný invalida "bral" Kčs 680), počítali na stáří. Dožili u nás na venkově v rodinné pohodě. Je tomu 70 let, žili jsme nutně skromněji, ale dodnes v tom nejlepším vzpomínám. Po první světové válce, jak jsem od prarodičů slyšel, když už srovnáváte, bylo podstatně hůř. Natož za třicetiletých válek, že?

   Vymazat
  3. Tak tak, i náš Dědek Josef to řekl. A to nemyslím jedovatě. Tak to prostě bylo.

   orinoko

   Vymazat
  4. 13:02 A což teprve Doba ledová, to nebylo ústřední topení.

   Vymazat
 16. Jo souhlas s článkem a už havloidi brečí že si Babiš za ten příspěvek kupuje voliče. Kdo volí liberály je šílený s nimi je cesta bez návratu.

  OdpovědětVymazat
 17. Karel Kryl - Důchodce
  Na krku staré káro a úzkost v hlase,
  když žebrá o cigáro,zlomí se v pase
  na místo dílu klopí zraky a není třeba žalobce,
  KDYŽ VIDÍM TYHLE LIDSKÝ VRAKY,TŘESU SE STRACHEM PŘED PŘÍZRAKEM,ŽE JEDNOU ZE MNE BUDE TAKY.....DŮCHODCE!!!!!!
  Jak příznačný song pro tuhle demoKRADturu!!!!.-////

  OdpovědětVymazat
 18. Tak trochu z jiného soudku. Po revoluci jsem začal podnikat jako živnostník. To mohl každý, co něco uměl. Sám sebe a svou rodinu jsem živil. Nedělal jsem na to, abych byl zadlužený a na někom závislý. Mám se dobře a na žádné peníze od státu nečekám. No a jako důchodce jedu příští týden na Seychely. Ani nevím, jak to tam mají s coronavirem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já připojím ze tvého soudku. Na Seychely jedeš po Babákově sockovném pro soukroMNÍKY v rámci Covidu? A nemusíš nic dělat? To jsi divný živnostník. Ta tvoje kolegyně z melounu kravin tvrdí, že se za Babáka neuživí. Asi jí nasockoval málo. Ale vy nejste příkladné socky, vy jste jen násosky.
   Úroveň Drábova důchodu a keců tuneldědka. Ten vzkazoval , ať jdou občané do Bráníka, prý je tam tráva zelenější.

   orinoko

   Vymazat
  2. 11:35 blahopřeji a rozhodně nezávidím, alespoň někdo doveze zpátky do ČR nebezpečnější mutaci koronaviru, aby se snížil nadměrný počet důchodců v České kotlině :-)

   Vymazat
  3. Zas už koronavirus? Jinej klacek by nebyl 13.09?

   Vymazat
  4. 16;17
   Multikulti obohacení H. I. V.

   Vymazat
  5. Problém 11:35 je v tom, že živnostníci v průměru nemohou vydělat víc, než ti ostatní, ekonomicky aktivní, vydělají na svoje nezbytné i zbytné útraty, minus to, co popřípadě vyvezou na Seychely. Když vy jste vydělal víc, jiný nutně musel vydělat míň. To je to, co si ve své samolibosti, nejste schopen uvědomit. Cosi možná umíte, myslet s nadhledem ovšem ne. Takže si libujte a ty svoje peníze víc a víc vyvážejte s nadějí, že někdo jiný, odjinud stejné, nebo větší peníze, doveze. Podnikám v "incomingu". Ze Seychel k nám věru nejezdí.

   Vymazat
  6. 18.07 Tak, že se mám stydět za to, že jsem se celý život staral o sebe a svou rodinu, měl se dobře a na nikom nebyl závislý. To je kapitalismus! A osobně jsem klíčema nezvonil!Já státu nic nedlužím ani on mně. Vážený, každý rok na mně přišlo kolem patnácti udání, na finančák, zdravotní pojišťovnu, živnosťák, hygienu od lidí, kterým jsem byl svým normálním životem trnem v oku. Kdyby oni chtěli, mohli se míti také dobře. Jsou to líné vši a paraziti, kteří dojí náš stát. Nikdo mi nemůže nic vyčítat a já o nějakou almužnu 6.000 nestojím! A už howgh!

   Vymazat
 19. 11:35 Pane úspěšný podnikateli. Měli jsme v rodině též docela úspěšného podnikatele za 1.republiky kamarádil s Baťou i Sigmundy a ten by na Seychely na rekreaci nejel, leda aby tam udělal filiálku. On to dotánul jen do Terstu, vtom je ten rozdíl. Totiž tenkrát vytvořený kapitál se znova investoval, ten váš se rozplývá ve spotřebě. Proto jsme dnes 100 let za opicemi. Tak si užívejte a nezapomeňte na jachtu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víte co je problém, že v tomto státě člověk, který se má dobře, platí daně, žije poctivě a vydělá pěkné peníze, je pro některé větší problém než třeba Baklala. Ano, díky sametové revoluci se mám velmi dobře a vůbec mi to nevadí. P.S. Sbírám víčka, tak že jsem i solidární.

   Vymazat
  2. Baklalu musí poslouchat i Babiš, nasadili mu do vlády několik kousků z dílny Sereš-Baklala a ještě mu škoděj Baklalovi novináři.

   Vymazat
  3. Jen tak dál sbírek víčka a když jezdíš po světě, tak si srovnej v hlavě co jsme udělali za posledních 30 let.

   Vymazat
  4. 17,27
   Zvládli jsme jako národ Čechů,Moravanů a Slezanů přijít o SVOU SAMOSTATNOST!!!!

   Vymazat
 20. Je naprosto směšné, jestli někdo vyčítá Babišovi, že chce natisknout navíc pár tisíc pro české důchodce. Vždyť všichni ve světě tisknou prachy jako zběsilí. Euro tiskne ECB, ale v čele pelotonu jsou bezkonkurenčně USA (přesněji FED), které tisknou jeden bilión dolarů měsíčně! Asi se blíží celosvětový finanční kolaps (někdo tomu říká restart) a je to už asi jedno, kolik kdo natiskne :-)

  OdpovědětVymazat
 21. Moc tomun nerozumím, znám několik podnikatelů.
  1.Jedni berou balíky, ale pomalu neví, co je sobota a neděle, o osmihodinové směně si mohou nechat zdát, denně 12 a i více hodin v práci.
  2.Třeba řidiči kamionů, mají malý základ a majitel jim to doráží dietami v eurech a berou velice slušné peníze a majitel za ně platí malé sociální pojištění,dávají do státní kasy málo.
  3. Třeba pinglové, mají malý základ a prachy bokem od majitele, který ušetří na soc. pojištění.
  4. Znám lidi, kteří neplatili na sociálním nic, do důchodu daleko, ono to nějak dopadne, netřeba komentovat.
  5. Zaměstnaci velkých firem, kde mzda nic moc a majitelé platili za vás na sociálním mnohem více, než předchozí "kategore". Tato skupina měla mizerné mzdy, ale důchod má velice slušný.
  Já si myslím, že je to nastavené správně, co jsi dal, tolik dostaneš.
  Že zaměstnanec neměl na vybranou a musel přistoupit na podmínky zaměstnavatele, není správné.
  Je to zrádné, člověk si říká, ono to nějak dopadne, čas uteče a najednou je postavený před fakt, že už nemůže pracovat a důchod je mizerný, co potom s tím, kde je chyba?!
  Nechtěně jsem vyslechnul ve vlaku rozhovor, kde si jeden číšník stěžoval, že po zavedení EET, bere o 15000Kč !! měsíčně méně a nadával na Babiše. Proč bere méně? Mixovali kořalku s "výrobky" podvodné palírny a cpali do lidí karcinogenní jedy? Jaké fígle používali?
  Nikomu nic nezávidím, je to jenom můj náhled, odhad a rád bych se naopak něco i dozvěděl.
  Není lepší být placený v "neziskovce", o nic se nestarat, brát peníze za to, že si občas jdu zaskotačit na Letnou s Minářem, "demokraticky" se snažit anulovat výsledky voleb a smát se těm, co na mě vydělávají? Pořád nerozumím tomu, proč se jim říká neziskovky? To jsou sakra ziskovky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda, ale služby jdou do háje díky corviru, je jedno zda je reálný, nebo fiktivní, dopad je stejný. Za to zlý Babiš ani Putin nemůžou. Větší ironie jsou např státem dotované Smart Wings, napůl vlastněné Čínou pod patronátem Tvrdíka, které byly mimochodem ve ztrátě už minulý rok. Díry do rozpočtu taky navrtávají i čilé neziskovky a podezřelý úředníky přetučnělý státní aparát. Marně si sugeruji optimismus do dalších let. Jeden neví co nás ještě čeká, stačí třeba představa zabezpečit předepsanou úroveñ přidělených migrantů,to přidá určitě něco vrásek. Když k nám pošle Erdogán 3,5 milionů tak to začne. Do toho by bylo asi fajn přidat důchodcům, ale určitě musíme taky něco ušetřit pro naše expediční síly. Mám pocit, že na mě leze blbá nálada.

   Vymazat
 22. Aniž bych chtěl predikovat, že ... Za chvíli bych mohl být diktator...
  Tato prdelni země byla ... a možná ještě je .... světovým prebornikem ve výskytu soukromých malokapitalistu. Největší počet benzinek, nejvetsi počet lekaren, největší počet kurev na svete , ale také nejvyssi debilita liberalniho Covid.
  A tato lejna namísto emerickeho fsude dobře , u mě nejlíp , tak pocesku chcipaji, kdo to ma prezit, když mám platit hovno? Česká verze kapiku je jedna z nejperverznejsich na svete. Namísto exekutorskeho vymeteni chliva estebak Babak nabízí vypalne a do systému nehodla sahnout.
  Prasata se i nadále budou tlačit u koryt a hykat, jaký že to tu jedeme socik.
  Soudruh Babak je dneska jen odkopana selka , a také stejným způsobem smrdi.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:58
   Opět máte pravdu 👍👍👍

   Vymazat
  2. 20:47
   Nějak podezřele toho orinoka neustále preferujete a chválíte, rovnou napište - NEMÁŠ ČAS SRAZ NA PROSEKTUŘE - city se nemají potlačovat!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 23. Orinoko 18:58 svým příspěvkem vyvoláváte dojem, že jste "pod vlivem". Úvod cosi slibuje, vprostřed blábol, závěr - trapná sentence. Proberte se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0,10
   A to tvoje bylo co,kritika nebo blábol?

   Vymazat
  2. 10:22 je to kritika vůči tomu, kdo ke škodě věci sklouznul pod obvyklou úroveň. Mějte se

   Vymazat
 24. Neztotožñuji se s panem Orinokem v názoru na Babiše, ale v mnoha jiných názorech zase souhlasím. K premiérovi nelnu láskou, ale zatím nemám kÿm ho nahradit. Já vždy bourám, až vím co postavím. Jinak nesouhlasím s triviálními nájezdy typu matrošáků jako předvedl pan 0:10. I když musím připustit, že vyjadřování Orinoka je někdy osobité.

  OdpovědětVymazat
 25. 0:10
  Tak píše delší dobu, naprosté nesmyly, ale asi se cítí zajímavě, všimněte si toho mopslíška pod ním, vždy mu projeví velkou pochvalu, asi nějaký ctitel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 26. Pane Hájku, čtu všechny Vaše příspěvky na Protiproudu a vždycky s Vámi souhlasím.Vaše články mají smysl.A to je v současné době vzácnost.A.

  OdpovědětVymazat
 27. 9:46 10;02
  Vodeška v akci, aneb Haló Bohnice?!!!!
  Doufám, že tohle není proti redakčnímu bontonu...?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.