Reklama

úterý 25. srpna 2020

„Rodina – škola – vzdělání – výchova“ - diskuze na Vlasteneckém setkání 2020

 25. 8. 2020 štáb Nové republiky a Nezávislých médií

Vlastenecké setkání v Příčovech 2020, diskuzní panel na téma „Rodina – škola – vzdělání – výchova“

Moderuje Petr Žantovský. Diskutující: Viktorie Hradská – překladatelka a galeristka, profesor PhDr. Ivo T.Budil, Ph.D., DrCs. Antopolog a vysokoškolský pedagog, profesor MUDr. Pavel Kalouch, Csc. - neurolog a vysokoškolský pedagog, Petr Bahník – středoškolský profesor.

Natočeno 15. 8. 2020


21 komentářů :

 1. Nejvíce "obdivuji" Davida Borka a ČT24, jak nám pravidelně hlásí, co se děje v Izraeli. Co se děje v Česku o tom 24 informuje poněkud zmateně a tendenčně.
  A opozičníku Navalnému, dal si pár "panáků" a v letadle na WC si šňupnul, a to je výsledek, Rusko se zbavilo opozičníka a nic to nestálo.

  OdpovědětSmazat
 2. Školství jako všechno bylo dle západních instrukcí kompletně zdegradováno na produkci poslušných nevzdělanců.
  https://www.email.cz/download/k/49zEbi04qJcanT5Lpqu7kWovSYz6TIWm2y8pEAtOlsbQg1An3NQ3tw-ikeSbrh3wFrqp_II/Kdo%20bude%20v%20%C4%8CR%20vlastn%C4%9B%20pracovat.pdf Kdo bude v ČR vlastně pracovat.pdf

  OdpovědětSmazat
 3. Celý vzdělávací systém je v rozvalu jako celý systém zákonodárství a řízení státu. Co ovšem čekat od parazitů. Teď začne výtězná bytva mezi nimi a to bude zkáza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyňatá slova po "b" anonyme 13.01 - býti, obyčej, bystrý, bylina, kobyla, býk, babyka, Bydžov, Přibyslav - "bytva" mezi nimi není. Odjakživa se píše "bitva"!... asi hodně málo čtete, o bitvách už vůbec ne. Asi byste si měl zopakovat český pravopis, a potom teprve začít diskutovat.

   Smazat
  2. 13:01 + 14:07
   Pán asi podlehnul emocím a chtěl naznačit, že bitva bude tvrdá. Možná má i lidské právo se svobodně vyjadřovat i písmem. Respektujme ho,
   často se s podobnou svobodou setkáváme i v tisku. Horší na tom budou učitelé základního stupně. Na novou úroveň se dostala i maturita, nevím co se bude vlastně zkoušet, zatím je jisté, že matika ne. Pravděpodobně i klasifikace přejde na moderní binární úroveň prospěl/neprospěl.Škoda, že to nenapadlo generace dříve.

   Smazat
  3. Pane 14:07 všechny Vám řeknu jako mnoho básniček i to ný, natý, ičitý, ový, istý, ičelý a mnoho dalších zákonů. Nejsem ješitný a vševědoucí a tak se omlouvám že jsem se Vás tak citelně dotkl. Bohužel jsem již příliš stár a nevěnuji tomu pozornost. Možná bych sem neměl ani psát ale nedá mi to. Diskuze na mých oblíbených stránkách je to poslední co mi v této tak vzdělané společnosti zbývá. Vzdělaný neznamená automaticky moudrý. Vzdělání můžete získat, k moudrosti musíte vyzrát a nepodaří se to každému.

   Smazat
  4. Mudrci 14.07 zapoměl jste na slovo výtězná. Když už, tak už. 13.01 rozumím co těmi chybami chtěl autor říci. Někdy analfabet má větší inteligenci, než leckterý znalec jazika...

   Smazat
  5. 15:36
   Jen pište, Vaše příspěvky mají na rozdíl od trotla z Reichenbergu hlavu a patu!!!!! 👍👍👍👍

   Smazat
  6. 16:02 Tedy dost vás obdivuji, že víte, co chtěl pán říci. Zákonodárství i řízení státu je v jedněch rukou, takže taková bitva je předem samozřejmě vítězná. Ovšem možná jsem jen z té změti slov nepoznal, kdo s kým bude bojovat.

   Smazat
  7. 19:37
   Mlčeti zlato!

   Smazat
  8. Omlouvám se - nepoznal jsem ( z ničeho není poznat) že příspěvek s "bytvou" napsal praděda - pradědo 15.36. Opravdu nejsem melichernej, a co víc -svého dědečka, natož pradědečka, jsem ctil. Ať řekli cokoliv, považoval jsem to za životně moudré a rozumné, a i když už jsem pak věděl, že se mýlí, nikdy bych jim to byl neřekl. Takže - pište pradědo, a víte, že mi připadá strašně smutné -cituji:..."Diskuze na mých oblíbených stránkách je to poslední, co mi zbývá".....tak to přece nemůže a nesmí být! Pořád je mnoho aktivit i pro pradědečky. Mějte se prima.

   Smazat
  9. 16:02 Máte rezervy v logice, inteligence předpokládá vzdělání, gramotnost, proto inteligent nemůže být analfabet. Možná jste se sám zamotal do pojmů a povedl se vám guláš okořeněn zkušenostmi.

   Smazat
  10. Obsah i forma by měly být v jednotě.

   Smazat
 4. Pan Borek je bez šancí, ať se snaží sebevíc. Podle posledních drbů má na říďu ČT dobře našlápnuto Železný. U nás je možné vše. Má i tradici v rodině a to se dnes počítá. Všiměte si kolik synků od politiků, či aspoň od diplomatů, se od útlého věku zařadí do první linie. Škola a vzdělání nejlépe v zahraničí jsou samozřejmé. Jak bylo řečeno, na startovní čáře jsme si všichni rovni.

  OdpovědětSmazat
 5. Omlouvám se za info mimo téma ale aktuelní. Podle mě Chorvatsko úmyslně vytvářelo hodnocení na Covid v zájmu turistiky a teď to budeme my co to zaplatíme. Jinak zjistěte si v časopisu Nature Medicine z roku 2015,svaz. 21, strana 1508 až 13 co se tam píše a pochopíte co se děje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:10 Nemůžete to odcitovat, když je to TAK důležité. Přeci nepředpokládáte, že to budeme dohledávat. Jistě to bude komplikované.

   Smazat
  2. Taky by mi to zajímalo. Jinak od jisté doby už nesleduji statistiky, tabulky, mapy a semafory, protože jim už nevěřím. Mezinárodní pohled na náš úspěšný boj s corvirem zajišťuje Ministerstvo zahraničí. Někdy nemá úspěch, dnes např nás z čistých vyřadila Británie. Též si nedělám iluzi o stavu Chorvatska a světe div se, k turismu je jen připojen důraz na hygienu. Přitom návrat mládeže z jedné párty v Chorvatsku má velmi vysokou produktivitu rozesetou po celém území. Postupně se nám vrátí asi 60 000 turistů možnà i víc. Logicky jsme pomohli cestovkám a Chorvatům, ale možná ohrozíme karanténou několik podniků, škol, dopravců, prodejen atp. Tedy vlk se nažral, ale koza nezůstane celá. Nevím, ta hloupost snad nejde se vší snahou vykomunykovat. Dopředu uvedu, že předhození viníka mne už vůbec nezajímá. Je mi líto všech hygieniků, laborantů a zodpovědných zdravotníků, kteří pracují na celé obrátky a asi ty průšvihy nezvládnou. Naše pomazané hlavy by mohly konečně pochopit, že občané nejsou hloupí.

   Smazat
  3. 22:08 Výchova i školství se postará aby občany nové generace nenapadaly tak zhoubné myšlenky jako vás.

   Smazat
  4. Jinými slovy: aby ztratily zdravý selský rozum!

   Smazat
 6. Myslím, že se pro čété zatím marně hledá nějaký Emanuel Moravec. To by byl "skvost" do českého mediálního prostoru, i když nelze upřít podobné kvality současnému šéfíkovi. Nepochybuji, že ten pří-
  ští bude zcela z rodu goebbelsů, neb jinak bude těžké udržet příklon Čechů k euroatlantické verzi nacismu a snům o nezbytné světovládě kapitálu. My jsme si prožili Temno po Bílé hoře, nyní další prožíváme po r.1989,ale co ty národy, které takové zkušenosti z útisku nadlidmi neznají?

  OdpovědětSmazat
 7. Bič,mrskání,lék na tuto společnost 😀😀😀😀😀😀😀😀😀

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.