Reklama

neděle 9. srpna 2020

Ruská zbraň "posledního soudu", kterou by americká armáda nezvládla!

-kou-

9. 8. 2020  RIA.ru a PrvníZpávy

Těžká, nezranitelná a rychlá - ruské ministerstvo obrany oznámilo zahájení testování nosiče nejnovějších strategických zbraní.


Na snímku "Poseidon" - zbraň katastrofické odvety

Mluvíme o jaderné ponorce K-329 „Belgorod“, na které se zkouší bezpilotní podvodní nosič „Poseidon“ s jaderným pohonem. První spuštění bojového robota je naplánováno na podzim. O tom, čeho je Poseidon schopný a proč se ho na Západě bojí, popisuje materiál RIA Novosti.


Hlubinný argument


Svět se dozvěděl o „Poseidonu“ po projevu prezidenta Vladimira Putina ve Federálním shromáždění 1. března 2018. Už ale prosinci 2016 CIA oznámila, že Rusko otestovalo hlubinnou bezpilotní ponorku s jaderným pohonem. Od té doby byl tento projekt středem pozornosti západních rozvědek. A je to pochopitelné: „Poseidon“ účinně dělá celý nákladný americký program protiraketové obrany zbytečným.

Toto zařízení je miniaturní robotická jaderná ponorka. Vypadá jako velké torpédo. Podle západních vojenských odborníků váží „Poseidon“ několik desítek tun. Lze jej přepravovat pouze speciální ponorkou. Dnes je to "Belgorod" (testováno) a podle některých informací jím bude i „Chabarovsk", který je ve výstavbě. V únoru 2019 bylo oznámeno, že „Poseidon“ potvrdil svůj výkon na moři.

Dron vyvíjí ohromnou rychlost, nedosažitelnou pro ponorky, s ponorem do kilometrové hloubky, nezávisle vypočítá optimální trasu k cílovému bodu. Rozsah je neomezený. To vše dělá podvodní dron extrémně obtížným cílem pro protiponorkovou obranu zemí NATO. A pokud se mu podaří dostat na břeh nepřítele nebo do bitevní skupiny nepřátelských lodí, způsobí kolosální poškození.

Předpokládá se konvenční i jaderná hlavice. Dron lze použít k ničení velkých povrchových cílů, včetně letadlových lodí. Díky neomezenému dosahu je „Poseidon“ připraven lovit „velkou rybu“ tak dlouho, jak je to nutné, a čekat na ten pravý okamžik k útoku. A s jaderným nebo termonukleárním zařízením je schopen doslova zničit nepřátelské pobřeží.

Bezpilotní ponorka "Poseidon"


Podle odborníků dosahuje síla jaderné hlavice dosahuje 100 megatun. Pro srovnání: největší termonukleární nálož testovaná na Zemi, sovětský „Car Bomba“, měl 50 megatun. CIA se však domnívá, že deset megatun stačí k tomu, aby se nepříteli způsobily nenapravitelné škody. „Torpédo Soudného dne" bude schopno zničit námořní základny, vyvolat radioaktivní kontaminaci rozsáhlých území, doslova omýt pobřežní města umělým tsunami.


Obrana před zásahem


Ponorka „Belgorod“ - první dopravce „Poseidonu“ - vstoupí do služeb námořnictva před koncem roku. Konstrukce lodi byla zahájena v Sevmašu jako jaderný křižník s řízenými střelami projektu Antey již v roce 1992. Stavba nebyla kvůli finančním obtížím dokončena, ale v roce 2012 byla loď zařazena do zvláštního projektu 09852. Trup byl výrazně prodloužen - ze 154 na 184 metrů. Podvodní výtlak - 30 tisíc tun. Jedná se o jednu z největších ponorek na jadernou energii na světě.

Důležitou vlastností jsou hnací šrouby neobvyklého designu, které poskytují výjimečně nízkou hlučnost. To znamená, že loď s jaderným pohonem se bez povšimnutí přiblíží k linii útoku a uvolnění „Poseidonu“. Podle různých zdrojů, jedna ponorka vezme na palubu dva až šest těchto podvodních robotů. Pravděpodobně nebude mít žádné další zbraně.

„Dron má mnoho výhod. Ponorka s posádkou na palubě je samozřejmě silná zbraň, ale lidský faktor má určitá omezení,“ vysvětlil RIA Novosti vojenský expert Alexander Žilin. „Poseidon“ může být neustále v pohotovosti a kdykoli může provádět zadané úkoly. „Úkoly dronu této třídy, samozřejmě, vyžadují spoustu zodpovědnosti, protože kontrola probíhá prostřednictvím softwaru. Je zřejmé, že určitá rizika vznikají, pokud se hackeři podmíněně pokusí převzít kontrolu. Ale po rozhovoru s našimi inženýry, designéry jsem dospěl k závěru, že ochrana proti vnějšímu rušení je kolosální,“ uvedl.

Omezit Rusko


Ve vojenských a politických kruzích v USA vyvolal „Poseidon“, ne-li paniku, tak vážné znepokojení. Západní analytici do značné míry souhlasí s tím, že podvodní robot s jaderným pohonem se speciální hlavicí není ničím jiným než účinnou ruskou reakcí na rozmístění amerického systému protiraketové obrany.

Odborník na rozvědku a kontrolu zbraní Stephen Pifer však poznamenal, že „Poseidon“ příliš nezmění strategickou rovnováhu moci, protože torpédo, kterému trvá několik dní, než dosáhne amerického pobřeží, je rozhodně odvetnou zbraní.

Američané by však raději dali přednost tomu, aby Rusko takové úderné systémy nemělo. Začátkem července speciální vyslanec amerického prezidenta pro kontrolu zbrojení Marshall Billingsley nazval „Poseidon“ a křídlatou raketu s jaderným pohonem „Burevestnik“ hrozivými zbraněmi. Tak komentoval článek v časopise Forbes, ve kterém byla předložena verze, že důvodem nedávno objeveného zvýšení radiačního pozadí Švédů je testování jednoho z těchto systémů.

„Nezáleží na tom, zda je za poslední incident zodpovědné Rusko,“ odpověděl Billingsley. „Ale ukazuje to, proč by Moskva měla odložit tyto projekty na polici. Velká ztráta peněz. Navíc se na ně nevztahuje START III. Další dohoda musí zahrnovat tuto zbraň.“

Američané dříve trvali na omezení nejnovějších ruských zbraní, včetně nejaderných hypersonických protilodních raket „Zirkon“. Jinak odmítají prodloužit smlouvu START III. Většina vojenských odborníků se však domnívá, že by Kreml neměl tlaku ustupovat. Spojené státy nemají žádný vliv na udržení globálního vedení, s výjimkou jaderného vydírání. A snaha Washingtonu omezit technologický pokrok ruského obranného průmyslu je způsobena tím, že samotní Američané takový vývoj nemají a neočekávají ho, dodal materiál RIA Novosti.41 komentářů :

 1. Vše záleží ,kde se budou testovat ?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dejme návrhy. Já předkládám pobřeží Německa a USA. :)

   Smazat
  2. 20:02 jaderný výbuch na pobřeží Německa? Vy to máte v hlavě hodně zpřeházené.

   Smazat
  3. 8,55
   Máš recht,pobřeží SS je lepší!!!.-))

   Smazat
  4. 20:02
   Hmm , a co vám na dvorek, dávám návrh. Tady se někdy najde hlupáku!!

   Smazat
  5. pobrezi izraele bude dobra testovaci zona

   Smazat
  6. 10,10
   A co takhle SAE,tam by to bylo nejlepší....a nebo Osman,ten to pořebuje jak prase drbání!!!!!

   Smazat
 2. Vidíte to moc optiMYSTICKY. Kačer zadonalduje na Twittru a už večer Putinovi zaKÁŽE jít na WC. Teď DT staví mohutné ledoBORCE, miniaturní drony zvíci mušek, Bideta hodlá použít jako chemickou zbraň jsa inspirován Bidetovými prdy v přímém přeNOSU v emi telce. Dále DDTééé koupí Grónsko, z moře vynoři Alantidu ve Vinoři u Prahy, Antifu nasadí na komunisty - je to ČERNÉ na bílém, vedle Sochy Svobody vysadí libanonský cedr, a jaké bude Rusko? Ožralí mužici budou vybíhat z PoseiDONU i z letadel , ve kterých nikdy neseděli.
  Donald obsadí Měsíc /už za měsíc/ , hned poté začne dolovat zlato na dutém Marsu a ze Slunce do emeriky natáhne kabel jak emerické boxerky , aby si na svět mohl řádně posvítit, než se mu udělá jebák ve stíženém stavu.
  Toho fšeho se dožijeme. Donald je největší světový kokrHELL.

  orinoko

  OdpovědětSmazat
 3. Docela vtipné, proč dostávat pracně a nákladně do vzduchu těžkou bombu, kterou potom všichni vidí na radarech, když ji mohu dát do lodi/ ponorky a poslat, kam je potřeba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam je taky vidět, možná lépe než křídlatá raketa ve vzduchu. Co se týká obranného faktoru, je otázkou, kolik si jich Rusko může dovolit. Ovšem vzhledem k počtu velmi ochotných spojenců to bude asi jediná zbraň, která reálně bude moci zasáhnout USA. Tedy pokud Rusko nevypustí celý svůj arzenál.

   Smazat
 4. Na ty americké vrahy nic jiného než síla nepůsobí !

  OdpovědětSmazat
 5. To je to o čem se ví. Leží hluboko na dně oceánů bez známek života, bez pobíhajícího spojení. Stačí vteřiny na aktivaci a je konec všech problémů. Na co by nám byl svět bez Ruska.

  OdpovědětSmazat
 6. Citát:
  „Poseidon“ příliš nezmění strategickou rovnováhu moci, protože torpédo, kterému trvá několik dní, než dosáhne amerického pobřeží, je rozhodně odvetnou zbraní.

  No, to je novinka, vždyť sami Rusové to tak označovali vždy. Rovnováhu změní, protože čekat na odvetu na vlastní válečné činy několik dní bude pro Státy neuvěřitelná zkouška nervů. To jediné jim brání udělat, cokoliv na co si vzpomenou.

  Citát:
  důvodem nedávno objeveného zvýšení radiačního pozadí Švédů je testování jednoho z těchto systémů.
  „Nezáleží na tom, zda je za poslední incident zodpovědné Rusko,“ odpověděl Billingsley. „Ale ukazuje to, proč by Moskva měla odložit tyto projekty na polici.

  No jo, zase Rusko a zase za to může Putin. Směšné, trapné, hloupé. Ani se nechce věřit, že takoví a podobní mají ta nejlepší možná placená vzdělání "západního světa".
  Jsou to podobná prohlášení typu jako dejte nám Krym a všechno bude OK.
  U Švédů, když už je o nich řeč, je jedna snad prakticky celonárodní psychická nemoc a to, že se jim zdá, že se pod jejich okny neustále vynořují ruské ponorky. My zastavíme ekonomiku kvůli viru, Švédové na dobu hledání ponorky. Nevím, jakou mají nyní úroveň sebevražd, ale jeden čas ji měli hodně vysokou, ale to by mohli přece taky svést na Rusko! A hotovo. Švédové jsou přece jinak normální, nebo ne? Až budou hrát hokej s našima, navrhuji, aby naše lavička nechala nad hladinu ledu vystoupat u sebe na střídačce v klíčovém okamžiku nafukovací ruskou ponorku. Proti Američanům dneska stačí zase říct VŠECHNY ŽIVOTY JSOU STEJNĚ DŮLEŽITÉ. A zešílí.
  Vůbec se divím, že Američané neustále neprotestují proti "bezhlučným" ponorkám Ruska.
  Svět by se měl už konečně změnit k lepšímu. Ale jestliže stále platí chceš-li mír, buduj armádu, pak Rusům nic jiného nezbývá.

  OdpovědětSmazat
 7. Na ty americké komiky by bohatě stačilo to současné vybavení. Oni si zvykli bojovat z bezpečné vzdálenosti se soupeři, kteří se s nimi nemohli měřit. Nedej bože, aby se dostali s nepřítelem do kontaktu pak mají problémy, počínaje Wehrmachtem, Vietcongem nebo Talibanem. A pokud by z mapy světa zmizelo pár amerických měst, tak by je to porazilo. V Rusku jsou, na rozdíl od nich, zvyklí začínat od nuly a obětovat pro vítězství všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecy. Rusové mají všeho pokrk a chtějí se mít dobře. Tak jako všichni ostatní.

   Smazat
  2. 20.10 Myslíte , že stojí o černochy , multikulti , inkluzi , že chtějí někomu cumlat nohy ? Byl jste někdy v Rusku ?

   Smazat
  3. 19:10 Zapoměl jste na Koreu tam je hnala pěchota s minomety zpět i s celou jejich OSN a nejlepším vybavením. Dementní mc arthur chtěl házet atomovky tak ho museli odvolat. Je dobře že mají Rusovém nejlepší zbraně.

   Smazat
  4. 20:51 bylo by jim to jedno, kdyby si za to mohli koupit o pár cetek víc. Tady to je úplně stejné. Vy osobně kvůli novým rybářským prutům klidně prodáte svou vlastní matku, jen abyste se mohl pochlubit sousedům. Podívejte se, kolik je tady exekucí. Lidé si půjčují na kraviny, které po pár dnech odhodí a půjčí si na další kraviny. Tak přijdou o dům, který jim dali rodiče. Kvůli dalším kravinám jsou schopni prodat i ty rodiče. Všude to je úplně stejné. Ve východní Germánii za džíny, kazety s Abbou, konzervy s tuňákem a výběhové kozačky byli děti schopni donášet na svoje nejbližší tajné policii. Nic se nezměnilo, ani v Rusku.

   Smazat
  5. 08:53 Zřejmě pisatele dobře znáte, proč mu tedy vykáte. Jinak mi ten váš slint přijde jako známé pořekadlo "Podle sebe, soudím tebe" .

   Smazat
  6. Jak říká V.V.Pjakin, dříve USA rospotalo kdekoliv na světě válku a koukalo na to za oceánem. Když to udělají dnes, je z oceánu kaluž.

   Smazat
  7. 8:53
   Je mi vás líto. Víte co jste vůbec všechno na sebe prozradil?

   Smazat
  8. 16:08 není to tak. Jen vím, jak se zdejší populace chová, jak se projevuje. Spousta lidí má hromadu keců, ale když dojde k činům nebo placení, utečou a vykřikují spoza rohu. Často se pojí s nepřítelem anebo s tím koho kritizovali. Rádi mu poslouží a za odměnu potopí i svoje nejbližší. Pisatele příspěvku samozřejmě neznám, ale svým projevem mně silně připoměl přesně tu osobu, kterou já ve svém příspěvku popisuju. I s těmi rybářskými pruty.

   Smazat
 8. A tak bude mezí Kanadou a mexikem široký pruplav

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem toho názoru, že v arzenálu velmocí jsou ještě daleko ničivější prostředky a na jiných fyzikálních a biologických podkladech!

  OdpovědětSmazat
 10. Ruský stíhací letoun Su-27 zachytil americké letadlo nad Černým mořem

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020080912333172-rusky-stihaci-letoun-su-27-zachytil-americke-letadlo-nad-cernym-morem/

  OdpovědětSmazat
 11. Oligarchie ovládající SSA rozumí jedině síle. To je bohužel fakt trvající odedávna. Jedna z mála zemí, které s nimi dokáží takto komunikovat, je právě RF. Vede to ale přirozeně k tomu, že i v RF bude růst moc vojenskoprůmyslového komplexu, který nakonec nejspíš bude ovládat stát, stejně jako v SSA. A to nebude dobré pro RF, ani pro bezpečnost ve světě.

  OdpovědětSmazat
 12. To nejhorší na konec: Italská farmářka natočila svůj pozemek po nájezdu migrantů. „Sežrali mý psy, vys*rali se všude kolem, ožrali... Kdo mi pomůže? Tak kdo?!"

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-nejhorsi-na-konec-Italska-farmarka-natocila-svuj-pozemek-po-najezdu-migrantu-Sezrali-my-psy-vys-rali-se-vsude-kolem-ozrali-Kdo-mi-pomuze-Tak-kdo-633152

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani neví, chuděra, že natočila důkaz své nenávistné povahy a trestního konání. Ona jim nejen nadávala a dovolila si kritizovat jejich kulturní zvyky, ale zároveň potvrdila, že jim nedala k dispozici svůj dům! A to už hraničí s projevem nenávisti. Taktéž druhá věc. Jednalo se dozajista o mladíky z Afriky, případně Blízkého východu. Ona už byla stará a hnusná, ale možná měla dceru. Možná ta dcera měla dvanáct let, tedy byla ve věku vhodném pro soulož s mladým mužem, dobrým muslimem. Nikde jsem neslyšel, že by tu svou dceru nabídla. Když ne dceru, tak syna. Mnoho muslimů nepohrdne desetiletou prdelkou. Prostě čirá nenávist. Toto zlo musí být potrestáno!!! Prof.RNDr.Ing.JUDr.MUDr. Anna Geislerová DrSc, PhD. h.c. by se mnou zcela dozajista souhlasila. Stejně tak Prof.RNDr.Ing.JUDr.MUDr. Eva Holubová DrSc, PhD. h.c. a další její kolegové se stejnými akademickými hodnostmi.

   Smazat
 13. Americký planetární gangster rozumí jen hrubé síle. Bravo, Rusko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko sice může USA sprovodit ze světa tak, že sprovodí že světa celý svět, ale jinak na ně nemá. Není třeba zapomínat, že spolu s USA součinně proti Rusku spolupracuje několik desítek zemí. Včetně té naší.

   Smazat
  2. 9,14
   Jasně,jako poskoci amiokupanta se máme skutečně čím chlubit!!!!

   Smazat
 14. Vůbec bychom neměli jásat nad tak strašnými zbraněmi. Vždyť i tvůrce sovětské „Car Bomby“ (měla 50 megatun) nesestrojil silnější jen proto, že se bál, co to udělá se stratosférou. Vzpomeňte na celkem reálný film o jad. záření, které po takovém konfliktu zabilo nakonec vše živé.
  Spíše bychom měli nakopat do pozadin všechny ty idioty, co nás tu postupně tlačí "na Rusa". Vždyť to odneseme i s těmi popletenými Poláky, pokud by na ně něco spadlo. S pozdravem SVĚTU MÍR!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Treba si prečítať knihu skaza planéty Faena. Hypotetickú planétu, ktorá mala byť medzi marsom a jupiterom. Až príliš sa to podobá na súčasný svet. Tam odpálili termonukleárnu bombu na najhlbšom mieste oceánu, a vyvolalo to termonukleárnu fúziu aj vodíka v oceánoch, takže ich svet sa rozpadol. z oceánov spravili jednu veľkú bombu

   Smazat
  2. noviczech
   ...to je to, katolíci Poláci a...? Jsou vůbec zdraví v hlavě? O američanech víme, že je to ksindl, který udělá cokoliv, protože prý mají demokracii a svobodu! Ve skutečnosti jsou to národ žebráků u svých pánů a ti jim dávají napřed krev, potom důchod, ubohý! Takže, jako PÁN SVĚTA,který soudí, tak... asi rozhodne, smrt, podíváš se za kulisy a potom uvidíme! ON totiž vidí do srdce a nemusí dávat ani idiotské reklamy v televizi, ani ceny 99.99 ale to už je vyšší vysvětlování...!

   Smazat
 15. K čemu máme OSN, když si USA dělá po světě co chce. Straší svým zbrojním arsenálem a zastrašuje, sankcionuje a vydírá každého, kdo nekoná tak jak si přeje dnes Trumf, zítra to bude Biden a OSN mlčí. Je nutné NATO odpojit od USA a podřídit je pod OSN, avšak bez Štolverka, lokaje Trumfů Co je na tom nemožného. V OSN se hlasuje většinově a jsem přesvědčen, že většina států světa má Američany plné zuby. Samozřejmě je mnoho dalších možností jak USA spoutat, nebo necháme těmito zločinci terorizovat celou planetu. Je potřeba dosáhnout naprosté respektování Charty OSN!!! Problémy s Krymem jsou pseudoproblém, kdo anektoval bez hlučné kritiky NDR. No přece Německo. Proč by si Rusové nemohli vzít zpátky Krym. Jen proto, že se to nelíbí Trumfovi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSN patří USA, sídlí v New Yorku. To jste nevěděl?

   Smazat
 16. V jednoduchosti je krása. A pokial je to aj dostatočne účinné, tak je to dielo majstrov. Tak ako majstra Kalašnikova, alebo mnohych iných sovietskych a teraz ruských skvostov.

  OdpovědětSmazat
 17. Alebo aj pôvodné kontajnery s raketou. Systém SKIF.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.