Reklama

pondělí 17. srpna 2020

Schneider: Sonda do hlubin pravicového myšlení

Jan Schneider
17. 8. 2020 PrvníZprávy

K tomuto názvu mě dovedl článek poslankyně Miroslavy Němcové (ODS) na webu <forum24.cz>, nazvaný „Díky, Ameriko!“, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.
Poslankyně Němcová zřejmě nemá potuchy o paměti národa, jinak by se nepouštěla do takové historické vývrtky, fatálně připomínající nejstupidnější chvíle předchozího režimu.(Díky, Ameriko!)


Přiznávám, že titulek jsem záměrně použil velmi nepřesný – to aby si laskavý čtenář mohl udělat představu, kam asi mířím, i když výsledek tohoto mého pohledu bude tristní.

Například v titulku použité slovo „hlubin“ je silně zavádějící. Dovolím si pro vysvětlení lehce upravit výrok G. K. Chestertona: -„Mysl poslankyně Němcové odráží nekonečno a jest plna jasných hvězd, neboť podobá se louži – je mělká a stojatá.“

Dalším úskalím je slovo “myšlení“ – odpustíte-li nejprve to přehánění, můžeme se pak zabývat problematikou „pravicového myšlení“ v podání paní poslankyně. Ono ale přitom pravicové myšlení ve skutečnosti existuje!

Jan Schneider: Přehnal to Vystrčil?

Hned v úvodu článku píše poslankyně Němcová: „ministr Pompeo je zkušený muž. Jako nedávný šéf CIA má perfektní informace, jako šéf diplomacie umí ,přečístʻ, co je v pozadí vyjádření partnerů, s nimiž vede jednání.“

Nevím, z čeho poslankyně Němcová soudí, že jako bývalý šéf CIA má Pompeo perfektní informace, když Pompeo v CIA nikdy nepracoval, pouze byl něco málo přes rok jejím ředitelem, a nejvýraznější stopu, kterou jeho ředitelování přineslo, shrnuje vlastní Pompeův výrok, citovaný i se zdrojem dokonce na wikipedii: „Byl jsem ředitelem CIA. Lhali jsme, podváděli, kradli jsme…“. Jo, a když se stal šéfem CIA, jmenoval svého bývalého obchodního partnera Briana Bulatao, člověka bez předchozí zpravodajské praxe, šéfem operací CIA ... to fakt musely ty zpravodajské informace přímo „zvonit“!

Poslankyně Němcová se kdovíproč domnívá, že jako šéf diplomacie umí Pompeo číst pozadí výroků. On ale v diplomacii nikdy nepracoval, on se pouze stal ministrem zahraničí .... ledaže ... ledaže by se poslankyně Němcová domnívala, že je to jako s poslanci, kteří zvolením ty všeobecné odbornosti na nejvyšší úrovni prostě tak nějak získají, a mají jich na rozdávání, jako třeba v jejím případě.


49 komentářů :

 1. Ještě se to nezlepšilo stále kvoká je moc krásně vidět kam kapitalisté usa dotáhli. Co se u nich děje je otřesné ať si pompeo uklidí doma a nejezdí nikam dávat rozkazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to stařecká demence. Stará slepice se začne postupně měnit na kohouta a začne kokrhat, ale je to spíš takové sténání a skuhrání.

   Smazat
  2. Vsadim se ze ta osoba ma aspon jeden doktorat .Jinej by takovy nebyl plazivy lichotky schopen vyrknout.

   Smazat
 2. Za prachy daňových poplatníků rozm*dáváte cizí zemi: Foldyna se pustil do Petříčkovy náměstkyně

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020081712386048-za-prachy-danovych-poplatniku-rozmdavate-cizi-zemi-foldyna-se-pustil-do-petrickovy-namestkyne/

  OdpovědětSmazat
 3. Tak toto mě dostalo! To je nějakej úplně novej level mezinárodních vztahů. Vazalové jako šášulové v americké grotesce.

  Tiskovka Babiš - Pompeo.
  “Tak to vůbec nebylo. Pusťte si tu tiskovku a uvidíte. Babiš byl viditelně překvapený, když Pompeo vytáhl tři papíry a začal číst věci, které na společném jednání vůbec nebyly. To je taková, s prominutím, prasárna amerických jednání. Něco se řeší na schůzce a něco jiného se pak řekne. Většinou to dopředu napíše ambasáda nebo spolupracovníci a to se pak přečte a tohle je potom výstupem z návštěvy. Fakt se podívejte na ten záznam, kdy to Pompeo čte a Babiš na něj nevěřícně kouká, co to říká, když nic z toho na schůzce nepadlo,”

  Zajímalo nás, jak je možné, že by vysoce podstavený představitel USA na tiskové konferneci říkal něco, co na jednání vůbec nezaznělo. “Ale takhle se to přece dělá, že nejde o to, co na jednání skutečně bylo, ale o to, co si napíšete, že tam bylo. Na to se pak nabalují další věci a už to nijak nezastavíte. Jaká byla skutečnost, pro to už se v médiích prostor nenajde, protože to nikdy nedostane takovou pozornost, jako ta původní prohlášení. Tak to prostě chodí,” upřesnil náš zdroj.

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Rusko-Prasarna-Pompeo-vytahl-papiry-a-Babis-jen-koukal-A-Cina-Media-lhala-Jak-to-bylo-s-navstevou-z-USA-633941

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 23:13
   Nevím proč byl Babiš překvapen,Pompeo jen činil,co činí protektor naší republiky.Jenže,co všechno naši politici činí,se ukazuje,kolem dění v Bělorusko,dělají to z vlastní vůle,nebo je k tomu někdo pobízí.Babiš o tom všem musí dobře vědět,co potvrdil i svým prohlášením,takže jen dokazuje,že je poskokem USA.

   Smazat
  2. O to více jedna zrůda miluje druhou. Taková almara ze Ždáru s něčím takovým nemůže mít problém. Stála přece za záprdkovým atakem na socany. Takhle fungoval i tuneldědek. U modrého ptactva běžná norma. Tam si to dokonce dělají navzájem.

   Smazat
  3. 9;02
   Dobře Vy👍

   Smazat
 4. ODS se nikam s Nëmcovou nedostane. Dëlá své straně jen ostudu, co má strana za lidi s takový myšlením?Volit ODS s tëmito lidmi? Nikdy,pokud si nenajdou rozumnější lidi. Ne jako dáma Nëmcová. Good Luck ODS!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Melete hlouposti. Proč by měl normální člověk volit ODS? Žádný důvod k tomu přece nikdy nebyl. Proč "good luck", když lépe sedí "fuck off"?

   Smazat
  2. Nezapomínejte na Pavču Novotného! To je dnes výkladní skříň ODS. A jejich předseda...!?

   Smazat
  3. 11:36 Pavka Řeporyjec chce být premiérem. On tvrdí, že dvě třetiny Čechů ho zbožňují a budou ho volit. Do úřadu bude chodit zásadně v lodičkách a tangáčích a první co bude vykopne z parlamentu opozici.

   Smazat
  4. 17:11
   Nejnovější zpráva ČTK... budoucímu Náčelníku a znalci Všehomíra Novotnému ukradli tanga... herr Novotný to komentovala slovy;Je mi to JandoPutna 😂😂😂

   Smazat
 5. Musíte si uvědomit, že z jejího hlediska je Pompeo Pomo (pamatujete si tenhle džusík?) skutečně mistrem svého oboru. Vždyť když někdo ničemu nerozumí, pak i batole může být oproti němu mnohem chytřejší a zkušenější, když ví kdy má jít na ...

  OdpovědětSmazat
 6. Proč se lidem, kteří se pomocí dluhů, tzv. ekologie a Majdanů snaží nedemokraticky ovládnout a zotročit jiný národ, aby nemuseli pracovat, říkáte pravice? Tohle není pravice, ale "demokratická" agrese.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:44 Výborný poznatek. Co ovšem čekat od parazitů? Dokud nezkretenovatí a nepožerou se mezi sebou, nic se nezmění. Děsí mě prognóza profesora Bárty, že se to potáhne ještě dost dlouho. Východisko vidím v šíření myšlenek Putina o světové spolupráci na udržitelném životě všech lidí na světě. Problémem je, že parazité mají neuvěřitelnou adaptabilitu.

   Smazat
  2. 23.44 To je právě pravice !

   Smazat
 7. To strasidlo vypada jak z rakve vystoupivsi Pelosi v juesej Trumfne jen babice opice zidovice Feinstenovice
  V prdeli je nase jare mladi zlaty Klema v sest

  OdpovědětSmazat
 8. Babiš není politik. Od začátku jeho zvolení se to plní jeho činy. Dává se opít rohlíky které neodmítá a tímto postojem za jeho pozlátkové vlády vše upadlo a nevstane. Každá vláda a státy jednou padne a historie to potvrzuje ve své rozmanitosti. Odpovědnosti které vzal na bedra je pouze jeho zájem a obava o sebe. Přichází se a přijde se o vše, co se vytvořilo. Vina není jen jeho ale i politiků a dalších, kteří nás dostali do velkého problému a lžou a lžou za peníze národa. Němcová v pochlebování je příkladem. Svalit odpovědnost na lid, namísto zájmu mu pomoci, ve jménu moci a svých peněz je podlost. Stávající systém řízení nemá absolutně žádný vztah k blahu národa. Jediné co nelze zničit, je ovládající čas, vesmír, příroda, ego a další kteří to spravují (i když se o to mnozí svou tupostí a hloupostí velmi snaží). Nezodpovědnost se podepisuje spravedlivě na každém v současném, tak v budoucím životě. Nezodpovědnost je potvrzená činem. Život nepochází z hmoty ale vždy ze života. To tupci nechápou. Každý si píše svůj osud individuálně pouze sám a nikdo mu neubližuje. Co ubližuje, je neznalost sebe a hloupé nauky. Ubližování je připoutanost na tělo (viz hmotu) v nevědomosti, a otáčí ho kolo času na činitele ve vlně nekonečného utrpení.Nikdo nechce trpět, ale svět je krutý, protože ho ovládají krutí lidé. Když nebude naplněna odpovědnost, bude celý kastovní systém zničen těmi, kteří ho upravili podle svého na obrácený nacionalismus, v kterém se povyšuje ten, kdo o tom nic neví a vykonává řemeslo někoho jiného.

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Pompeo je diplomat, umí číst pozadí výroků. Jako diplomat také dobře pozná s kým má tu čest. Věřím, že po převzatí klíčů od Senátu ihned poznal že má před sebou rohožku o kterou si může kdykoliv opucovat tak akorát boty. Toto ovšem pozná i absolvent zvláštní školy, bez diplomatického cítění.
  Jinak na druhé straně je moc dobře že paní Němcová dostává tolik prostoru. Člověk se po jejich projevech alespoň ujistí, že ODS může volit opravdu jen zloděj, nebo totální debil. Nejednou mě napadlo, že nevýrazný profesor Fiala je ve skutečnosti velice mazaný Babišův agent.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste četl pozorněji, všiml byste si, že on nikdy v diplomacii nepracoval.

   Smazat
 10. Dokonalá mentální kopie soudružky Jiřiny Švorcové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,26
   Paní Švorcová měla na rozdíl od téhle zlodějky a poloprostitutky mozek!!!

   Smazat
  2. Neurážejte Jiřinu Švorcovou, oběť Havlova režimu.

   Smazat
  3. ...a Švorcová byla pěkná ženská, za mlada a uměla hrát. Pusťte si "Krále Šumavy" a spravte si oko na pořádným filmu. Je to velmi působivé svědectví o době a lidech a právě protože je černo-bílý, čili nebarevný, proto je tak skvělý...
   Něco takového Hřebejk s těmi přiblblými trojany a gajslerkami nenatočí i kdyby se posral...

   Smazat
  4. Dovzdělej se. Máme tu ještě iné kádry, súdruh tupolef. A odborníkou je nám treba. Taká , ta ,boha jeho, súdružka Šiklová , to je rana do rice.
   Súdružka Šiklová se raděj bude mýlit s Bušom, než mít pravdu a lásku s Putinom.
   KonTROLLní otázka: Aké je to terazky, když na Buša byl vydán zatýkač, bo to byla sviňa.
   Kdo je teď hodný lži proti praudě a love?

   orinoko

   Smazat
  5. Švorcová měla charakter. I když komunistický, ale charakter. Ona nikdy nezneužila svého postavení ve svůj prospěch, ale ti, co na ni po hadráku nejvíce plivali zneužívali ve svůj prospěch Švorcovou.

   Smazat
  6. Mne se libila ale ve filmech jinak to byla takova smudla.
   Nektery lidi sou ale pohotovy a ja obdivuju jak nezavahaji. Lukasenko to ma spocitany/typuju ze dlouho stejne nevydrzi/ a fronta na presidenta Belorusi se prodluzuje a tu Nemcovou soude dle tech kecu tam uz taky nekde vidim. Jinej duvod nemam, ,musel bych se zeptat toho ctenare vyroku Pompea, kterej ty vyroky na sichr cte ...President pak ma lepsi vejplatu.Nez poslanec nekde v CR.

   Smazat
 11. Vzhledem k tomu, že paní Němcovou všichni známe, žádám o nezveřejňování jejích fotografií. Většinu mladých to akorát odradí od svatby, neboť představa, že se jednoho dne mohou propudit vedle podobného strašidla je bezesporu děsivá, natož když ještě zapne svůj procesor a vypustí tzv. "myšlenku".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane vy jste studnice moudra , jak pravil d'Artagnan Athosovi v Trech Musketyrech. Ta fotka ty osoby zamerne ukazovana pak provokuje kazdyho k porusovani cetnych zakonu,ceskych ,EUistickych,mezinarodnich, OSN a dalsich.A skrze nepredlozeny reakce,ktery vyvolava a navic vypada jako Cerna Smrt ...

   Smazat
  2. Islamisti jsou v tomhle pred nama a na takovy zensky maji ty rousky povinny.

   Smazat
 12. Pan Schneider rozebíral "myšlení" rádoby dámy Němcové na příkladu jejího tvrzení o Pompeovi. S výsledkem jeho rozboru souhlasím. Je blbá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl, že je úplně mimo realitu. A to je ještě horší.

   Smazat
 13. Dnes snad už vůbec by nemělo jít o to "jestli jsme levičáci nebo pravičáci" nebo jestli máme raději "amíky nebo rusáky"...ale jestli máme PUD SEBEZÁCHOVY !
  Řítí se na nás problémy XXXtých druhů...ekononomické, migrantské, atd. a my by jsme měli mít snahu, v zájmu naší národní a fyzické existence mezi tím prokličkovat a NE hrát roli UŽITEČNÍCH IDIOTŮ !

  OdpovědětSmazat
 14. 5:34
  Pane, s vámi bych do hospody na pivo nešel. Jediné vysvětlení, které pro vás mám je - že jste vycvičen a placen za narušování řad opozice. K paní Němcové nemám vřelý vztah, ale musím přijmout historický jev, že každá doba má svou Anežku Hodinovou Spurnou. Pan ministr Pompeo je pro mne záhadný, dělá sice na první pohled dojem obchodního cestujícího, ale tuším, že to hlavní je pro mne zatím skryto.

  OdpovědětSmazat
 15. ...a už byla Němcová zase zděšená?

  OdpovědětSmazat
 16. Co se kdysi naučila, to používá. Jenom otočila vestu a tak to i vypadá. To chce kandidovat na prezidenta?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak nějak. Umí jen to, co se naučila. Ale ta nová levice, co slouží velkému kapitálu, to jsou vlastně i její praktiky. Pravice - levice, to je úplně fuk, záleží jen na tom, kdo je Master v pozadí.

   Smazat
 17. Bohužel, krysy typu Němcové budou vylézat stále, rozežraly se. A budou zvoleny. V nejhorším bude muset "spadnout síť" - a hned tam bude procent až až. Vzpomínáte, jak to bylo s piráty? Jak se dostali do parlamentu? To jsou ty svobodné volby, o nichž cinkající v roce 1989 snili.

  OdpovědětSmazat
 18. Při pohledu na tu fotku VĚŘÍM, ŽE E.T.mimozemšťan EXISTUJE!!!! 😂😂😂

  OdpovědětSmazat
 19. Moudrá paní o dnešku napsala, ale Němcová z ODS to určitě nebyla!
  Já si myslím, že za to může hlavně ten, kdo dovolil, aby se na vysoké školy nedělaly přijímačky, ten kdo zrušil plánování a určování počtu žáků a studentů na 2. a 3. stupni škol (na další školy se žádné dotace nedávaly) a zrušil plánování jednotlivých druhů škol a počty studentů, které mají přijmout a to podle potřeb státu. Dnes by nebylo tolik zbytečných vysokoškoláků s IQ pod 100. Nejlepší by bylo, aby se v posledních ročnících základních a středních škol zavedly IQ - testy. (Viz školský systém Švýcarska).

  A když jsem to řekla, koukali na mě jak na dementa, který nemá rád dokonce ani svoje děti...hrozné! Nejhorší na tom je, že to všechno pokazila NAŠE generace, tedy MY, protože jsou to NAŠE děti a MY jsme je takto (ne-)vychovali!!! MY jsme to museli nějak zbabrat ! Ve snaze dát jim všechno, se jim vzala možnost něco chtít. Vidím kolem sebe, jak rodiče posílají děti do prestižních drahých škol, kde se naučí anglicky říkat slovo "nejvyrukavičkovanější", ale přitom je nenaučili česky říci Dobrý den, Děkuji, Prosím, nebo Prosím, sedněte si.

  Když vidím ty znuděné mátohy s telefony v rukou, kteří stále něco ťukají (s hrubkami, které ani nevymyslíš), něco čtou a přitom nepřečetli žádnou pořádnou knihu. Maximálně stupidního Harry Pottera, z kterého se stala kniha knih, skoro Bible. Žádný Remarque, žádný Hemingway...
  Byla jsem si zaběhat do míst, kam jsme kdysi chodili randit, líbat se, dotýkat se...Chlapci s děvčaty. Dnes?, až na několik výjimek, se ženy muchlují se ženami, spíše však chlapi s chlapci... V ruce smartfón a každý si s někým píše. V lepším případě aspoň virtuálně randí, líbají se a dotýkají (děvčata s chlapci). Ale když tak člověk tiše Jo, dá se vidět kdeco a kdekoho. Ale o tom jsem nechtěla psát.

  Skoro všichni mladí umí anglicky a přitom neví vůbec NIC! Nerozeznají Mozarta od Ravela, Van Gogha od Dalího, neumí si sami vyluxovat pokoj, neumí zrýt záhon, neumí nasekat dřevo, neumí rozdělat oheň, ztratí se v lese, protože tam ani nechodí.

  Skoro všichni jdou povinně na vysokou školu, kde se nic praktického a společensky užitečného pořádně nenaučí, jen tam chodí a "studují". Zeptejte se svých známých, co studují jejich děti! Budete slyšet názvy studijních oborů, které vám nic neřeknou, protože ani nejsou důležité. Masmédia, webdizajny, grafické dizajny, sociální "práce" a podobné "ptákoviny"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu delší, nicméně to sedí , jak prdel na hrnec na ty potomky Havlovy děti 😡

   Smazat
  2. Těm šťastnějším studentům umožní Soros dostudovat na své nadaci. O budoucnost je postaráno. A je vyšito.

   Smazat
 20. Toz sódrozko z Vesociny dekojeme opravdo dekojeme ale stacilo........slonce v srdci p.s.

  OdpovědětSmazat
 21. Mirka je jen příklad idiota v poslaneckém korytu a tyto idoty zvolili oblblí občané.Další diskuze je veskrze zbytečná,ti co jsou u poslaneckých korytech jsou obrazem IQ občanů.

  OdpovědětSmazat
 22. Jen mi vadí, že M.N. neinspiruje naše mladé. To moje generace by určitě realizovala její myšlenky v praxi. Tak by vzniknul každoroční běh Vladislavským sálem na oslavu demokracie. Uznejte dnešní mládež nezvedne žádnou z mnoha inspirací,které se nabízejí. Za nás se chodilo "do Prčic" jako odpověď na politický konsenzus. Copak dnes už nikdo nezvedne hozenou rukavici?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.