Reklama

úterý 18. srpna 2020

Tak nám zblbli už i Ferdinanda!

Karel Sýs
18. 8. 2020


Pan premiér volá po repete běloruských voleb. Buď jde o obvyklou kamufláž, aby se opozice nažrala a jeho kosti zůstaly celé, anebo nepochopil, že v Minsku se bojuje za „jeho“ Prahu.

Tak dlouho se bude volit, až tamní piráti dosadí místo Lukašenka předem vybranou a v centrálním dispečinku schválenou loutku, lhostejno, zda se jmenuje Trump nebo Lump, Biden nebo Bidet… Miliony chvilek, a třeba stamiliony chvilek, času dost, když jde o všecko.


Za co, panebože, za co?

Ále, tak nějak mě söröš!

Bělorusko je zatím – na rozdíl od Česka – suverénním státem, a proto je zralé nejen na mejdan, nýbrž i na majdan.

A to vše se děje v době, kdy se Česko vrací do středověku. Marxova spirála dějin nabrala otočku na feudalismus.

Zeman byl zvolen posledním prezidentem. Po uplynutí jeho mandátu budou napříště stavěni do čela protektorátu osoby modré krve, výhradně HIV pozitivní. Přirozeně nebudou voleny, nýbrž jmenovány americkými a bruselskými kurfiřty.

Před Národním památníkem na Vítkově bude zrádný lapka Žižka sesazen z koně a do sedla usedne po náležitém vykropení generálmajor von Schwarzburg. Ekologii bude učiněno zadost – jakožto holohlavý ušetří eráru bronz.

Ze strahovského Památníku zbytků národního písemnictví bude vynesen Josef Švejk na smetiště dějin. Současně bude vyškrtnut ze stavu všech kumpanií mocnářství.

Sešla se i komise pro odstřelení Husova pomníku. Místo něj budou vybudovány garáže a malé mauzoleum Konrada Henleina. Kvůli absenci mrtvoly v něm budou uloženy obroučky jeho brýlí.

V rámci konečného hřešení budou budovy odpadlého města Tábora vypáleny, srovnány se zemí a jméno obce vymazáno z katastrálních map. Pokatoličtění schopné a rasově nezávadné obyvatelstvo bude dáno na řádnou převýchovu.

Bývalé luxusní sanatorium Terezín pro přestárlé židy bude přeměněno na udírnu vestfálských a schwarzwaldských šunek.

Sklárny Herrman Göring-Glasswerke vyfoukly pravé oko K. H. Franka v měřítku 1 : 50. Bude vztyčeno na odpovídajícím piedestalu na náměstí Konečného vítězství v Reichenbergu (Liberec).

Vskutku, české stádo si so oder so odzvonilo v listopadu 1989.

Ještě že se ustálilo počasí: Po arabském jaru přišlo kyjevské léto, gruzínský podzim a americká zima.

Lidé, radši spěte!
Poslední breaknews z Lán a z Lipnice nad Sázavou:

„Masaryk a Hašek se obrátili v hrobě.“

57 komentářů :

 1. Tak trochu hloupé a k ničemu...Takový způsob humoru(snad jako satira?) zdá se mi poněkud podivným...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je vidět, že satiru nechápete. Stejně jako ironii. Pak je lepší nevydávat "svědectví" o sobě.
   Pro vás musí být utrpením číst i Haškova Švejka.
   Víte, ještě naštěstí nejsme tak docela jako "oni", kde komik, aby se mu lidé smáli, musí dodržovat přísná pravidla. Pro vás by byl ideální americký humor, kde "humorista" řekne - a spadl na dort - a lidi se smějí, ač tomu jinak není žádná příčina. Ovšem vy ji uvidíte. A když ten "humorista" řekne, že - ten někdo si sedl do dvou dortů naráz - šup a je tu dvojnásobná legrace. To už je na popovídání si i v zaměstnání, jaká skvělá americká švanda! Ostatně teď tam jedna taková "legrace" probíhá v neuvěřitelném rozsahu.
   Ovšem i tady u nás v republice se už objevily kusy, které odpovídají vašemu smyslu pro humor.
   Něco pro vás:
   Dva cyklisté spadli z kola a dopadli na ježka zadkem. Pak na ně spadl dva dny starý oběd z třetího patra.

   Vymazat
  2. Ne, není to, milý pane, hloupé, ani k ničemu. Je to pravda a sarkasmus, typický pro člověka, který má dar rozhledu, nadhledu, historické paměti a břitkého úsudku. A také má odvahu jít proti neoliberálnímu (čti pravicovému popř. kapitalistickému)proudu. Díky, Karle Sýsi!

   Vymazat
  3. Naopak, je to velmi dobré. Ovšem suchaři, nedochůdčata, záděry na IQ a mramoroví komtuři něco takového nemůžou pochopit. I na hajzlu se tváří totálně vážně i když to tam začalo být právě dechberoucí.

   orinoko

   Vymazat
  4. Jojo, i ataman Sirka a jeho družina vzkázali sultánovi: Co jsi to zač, když holou prdelí ani ježka nezabiješ? Křesťanská prdel aby ti jebala majku.

   orinoko

   Vymazat

  5. Bravurně a s velkou dávkou ironie a nadhledu shrnuto pane Karle👍

   Vymazat
  6. Mně se to taky nelíbilo.

   Vymazat
  7. Já vá nemám tyhle lidi rád,co se nechtěj a neuměj smát....Někteří se smát ani nedovedou a nemohou,protože jsou ksichtem zahrabáni v US sračkách.Ještě že národ měl Haška,Wericha a mnoho dalších bavičů.Jinak současné dění je k pláči.

   Vymazat
  8. 15:11
   Ty budeš nějaký rozhodčí okresního přeboru co?? Palec nahoru, to je vše co tak dokážeš!!
   Proč nenapíšeš něco rozumného ty, jan samé pomluvy AMIOOKUPANT atd.

   Vymazat
 2. Co také čekat od vás pane Sýse, než nějakou jedovatou slinu.
  Ne, nebude se volit tak dlouho až se zvolí ten vysněný, ale bude se volit ještě jednou a bez intrik a falšování voleb, tak jako doposud, pane Sýs. A doufám, že bez zásahu Ruska, tak byly zfalšované volby na Krymu, pod hlavněma samopalu, neoznačených Ruských okupantu!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trolíku, trolíku, ten tvůj češtin! Pátým pádem voláme - pane Sísi! Volit se volilo. Chápeš trole?¨
   NA Krymu byly volby regulérní sledované zahraničními pozorovateli. Chápeš trole?
   Jak může být Rus okupantem ve své zemi? To mi role vysvětli.

   A pro příště: do diskuzí se přihlas až zvládneš základy našeho jazyka! Jaký jazyk je ten tvůj, nevím, ale duševní zmatenost přičítám cizokrajnému původu.

   Vymazat
  2. 12:10
   A opět v akci náš NEmilovaný trotl z Reichenbergu🤓

   Vymazat
  3. Každý holt dělá co umí a tento myslitel(18. srpna 2020 12:10) zde prezentuje svoje duševní schopnosti naprosto přesvědčivě. Zdatný zástupce našeho bdělého ministra zahraničí s nevšedním rozhledem. Nějaká vhodná funkce se snad do budoucna najde.

   Vymazat
  4. U nás k volbám nepřišlo skoro 40 % voličů. Senátní volby mají účast okolo 15% voličů. Kdo u nás vládne? Samozvaná sebranka.

   Vymazat
 3. No pane Sýs jako sranda dobré snad se tohle nestane to by byla katastrofa. Jinak bakšiš nás dál postrkává do NWO ty barevné revoluce co dělají jim pomáhají v plánu na ovládnutí světa pár všehoschopných miliardářů z usa. Naprosto nesouhlasím s takovou politikou nejhorší je že se ho musíme zastávat aby nebylo hůř. Recept je stejný zblbnout neziskovkama mladé a hloupé a začít převrat. Jinak pozor už si nehrají ani na demokracii neuznávají výsledek voleb. To je typický postoj liberálně nemocných.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jak sleduji někomu zde uniká hluboký podtext. Toco je psáno, není vůbec žádná sranda, za kterou to někdo má. Následně se už nedivím, že se tu volí jako by volili voli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:41 - přesné - palec nahoru!

   Vymazat
  2. Bych ani Masaryka ani Haska moc z hrobu nevytahoval. O TGM. jindy. Ale velka popularita Svejka mela ten zamer zakryvat zverstva straslive svetove valky i nasledku. Vulgarni a kasarensky humor mel zobrazit valku jako neco zabavnyho a neskodnyho. Fake media nebyly vynalezeny vcera.
   Nebot byl plan zacit valku dalsi.
   Zda se ze svet jde podle planu Bin Ladena a co prohlasoval verejne.
   Takze kdyz jeho fanaticky teroristi spolu s Talibanem znicili stare sochy Budhy v Afganistanu , velmi brzo to zacali opakovat v USA a tez v Cechii...
   Vopatrne dneska s tim humorem...

   Vymazat
  3. No já nevím, když do Česka prvně přijížděla emerická vozba , a uvítacím výborem byl modrý hulibrk, tak se našel jeden statečný český voják, který té vozbě ukázal holou prd@l. Asi nebyl moc opatrný. Měl si NATO snad vzít gulovnici?

   orinoko

   Vymazat
  4. 8:21 To je věc nátury, v naší rodině se krize vždy překonávala s humorem, někdy až kanaďákem. Dávalo a dává nám to pocit, že jsme nad věcí, vlastně nad problémem. Nikoho nekritizuji, ani se nevnucují, je to věcí každèho. Mohl-li bych si volit z nabídky filozofií, tak beru Werichizmus, vona to nebyla jen sranda, byl to zdravý úhel pohledu.

   Vymazat
 5. Tam sedí pšonkův záchud a radí Bělidlu.

  https://politikus.ru/events/130643-vot-i-vse-chto-nuzhno-znat-o-sobytiyah-v-belorussii.html

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 6. Je to skvělý, lapidární. Nechybí tam žádné písmeno, a žádné tam není navíc. Inu... básník.
  Také něco připojím:
  Slečno , hoďte na váhu ty kozy.
  Že vám ale požehnali bozi.
  Čtyři a půl kila, samý libový,
  víte , že půl světa ještě hladoví?

  To ovšem není z mojí hlavy. Autorem je buďto Jiří Žáček anebo Eduard Světlík. V jistém našem anti časopise to vyšlo buďto pod pseudonymem Don Číčo anebo Dr Aude.
  Jestlipak si to ještě pamatují? Co nemohlo oficiálně, to šlo k nám.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 7. Nelze než s Sýsem souhlasit, jen opravdoví troubové se zvlášť dlouhým vedením, nebo autisti s hlavou zastrčenou hluboko ve vlastní pr.... si toho nevšimli..., jen bych měl poznámku k tomu Masarykovi a Haškovi, ti dva se v hrobě neobrátili, ti tam rotují, jako centifůgy v iránském středisku na obohacování uranu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja osobne zasnu, jak muze normalni clovek tyhle vyblitky a kraviny zapadnich uchylu neoliberastu s LGBT zatizenim vubec brat vazne, ci natoz se jim podrizovat? To je pro ovce, lidi hloupe a bez vlastniho nazoru na vec. Neopsali to od J. Cimrmana?

   Vymazat
  2. Nevím co by řekl J.W. k LGBT snad " pséky já rád ".

   Vymazat
 8. Proboha, jak už upozornit ty slepé a hluché že se něco děje! Pane Sýs - OK. Děda.

  OdpovědětVymazat
 9. Blbé ovce si zaslouží jenom pohrdání a posměch, jako to nyní praktikuje tvrďák Saša v Bělorusku ..
  Ten náš Andy -zblblý Ferdinand, svým podbízením se ovcím, se sám odepisuje ..

  Bělorusko se Sašou se dá srovnávat s Kubou a Fidelem, v 90.letech minul.stol Fidel po revoltách proti němu otevřel svým blbým ovcím námořní cestu do vysněného usa, většína se jich na provizorních bárkách utopila a ti co se dokázali vrátit už byli hodní..
  Běloruský Saša také těm svým blbým ovcím připraví nějaké podobné procitnutí ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesi stale nepoznali, ze Babis je krivak, ze jim stale lze. Jeho poslanci v EU parlamentu hlasuji jinak nez on keca. Volte SPD mate alternativu, jedine strany co se stara o problemy lidi a snazi se jejich situaci zlepsit.

   Vymazat
 10. Jak to dopadne v Bělorusku?
  Putin nedovolí Západu, aby se tam roztahoval. Západ opět potřebuje vyčistit sklady se zbožím, které už nikdo nechce.
  Kdyby Západ si byl jistý, že tam nenarazí na Rusy, tak už tam byl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufejme, že najdou cestu ve svůj prospěch. Západ už si brousí zuby na jejich rodinné zlato a stříbro a nabídne s velkou pompou a blahosklonností mladým a neklidným pozlátko a korálky. Ti za to budou velebit vrahy svých dědů a pradědů a tancovat na hrobech svých zavražděných předků.
   Jen ať nedopadnou jako my nebo ještě hůře jako Ukrajinci. O lidi přece nejde, je přelidněno, jde o zdroje a strategickou polohu.

   Vymazat
  2. Rusko a Belorusko maji svazovou smlouvu, ktera zahrnuje i obranu a vzajemnou pomoc. Bez ni by uz tam NATO bylo. Putin v pravy okamzik jeste prohlasil, ze jakakoliv raketa na jejich obe uzemi vyvola atomovou odvetu z Ruska. Zidaci ridici pokus o puc se tahaji za pejzy.

   Vymazat
  3. 20,16
   Jedinej,kdo je vysmátej je amiokupant a muslimoodpad v Turecku,Židy do toho ty yntelektuále netahej!!!!!

   Vymazat
  4. 7:30- mýlíš se pošetilče, ten zavřený manžel té Tichonovské, té kuchty, co kandidovala proti Lukymu, je jewrej...stejně, jako Porošenko a Zelenský, ale tobě to nic neříká, neb jsi "konceptuálně negramotný" a naprosto slepý...Baťka Luky nechce přijmout jarmulku ani zástěru a proto nadešel čas, aby šel od válu !!!

   Vymazat
 11. Sýs je opravdu bystrý a styl jeho článku naprosto vystihuje marast české politiky. Nelze napsat jinak, i když mi dříve Sýsovy vulgarismy dost vadily. Tentokrát ne! Vystihl to pünktlich! Co bude Babiš říkat, až se bude i u nás volit a volit /samozřejmě pod dohledem!/ - až místo něho usedne nějaká Brunhilda se zkušeností z domácnosti. Myslím, že není tak hloupý a je to jen tiráda pro opozici. Horší je, že Bělorusové se z Ukrajiny nepoučili a sami lezou do oprátky - tolikrát už použité!

  OdpovědětVymazat
 12. Babiš vděčí majdanu v roce 89, že mu umožnil získat majetek, kterej dnes vlastní...jinak je to typickej oportunista ale našim fašourum je to ještě málo.

  OdpovědětVymazat
 13. Velmi trefne a vtipne. Presne to jak se muzeme branit silenstvi liberalismu. Humerem!
  Podobne jako B. Kuras ma taky navod:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=862&v=kyL4kiHoEdA&feature=emb_logo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ona je to sranda? On je to humor? Já myslím, že to tak autor vůbec nemyslel. Tady se dnes sešel samý intelektuál, který si hraje na to,jak všemu rozumí a kritik je rozmetán.

   Vymazat
  2. 20,52
   Ironie a nadsázka jsou slova,který zřejmě neznáš?!

   Vymazat
 14. Robert Kennedy jr. mluví s dr. Ronem Paulem: CIA zabila mého otce i strýce https://healthandmoneynews.wordpress.com/2020/08/17/rfk-jr-with-ron-paul-cia-killed-my-father-uncle/

  OdpovědětVymazat
 15. Myslím, že Pompeón u nás nežádal zbraně ani vojsko, neboť, kde nic není, ani smrt nebere, ale žádal hlas. Hlas, který by i z naší republiky, zněl výhružně směrem na východ a podporoval armády soudobých Hitlerů.

  OdpovědětVymazat
 16. Tvrdá lekce z dějepisu pro prestituty a pravdoláskaře!
  https://www.email.cz/web-office/o45M_zinWvYl1y_ufQ60oFnevj3x2r0EqIKwjvp4v8xtbr6Cb1qljDzzBnVIfxIBZQseoXE/Bene%C5%A1%20a%20popravy.docx

  OdpovědětVymazat
 17. Toz pane Sýs ten Andrej predsa nemoze bét tak blbé oz je v politice nejáké ten pátek a orcite sedí nad sachovó partijó a nebo je senzitivné po stare mame coz je pravdepodobnejsí potem vie co robi je treba chvilku pockat nez se to okáze na politickém nebi.......slonce v srdci...p.s.

  OdpovědětVymazat
 18. Výborné !!! Je vidět, že u nás básníci nevymřeli. Jen nějak skromně mlčí, podobných taškařic je v prostoru pomálu. Dík tedy za tohle dílko.

  OdpovědětVymazat
 19. V této diskusi se stále jen plácá po zádech. To je pak ta správná diskuse, natož když diskutující nevědí která bije a co chtěl autor vlastně říci. Rozhodně zřejmě nechtěl někoho rozesmát.

  OdpovědětVymazat
 20. Smiech cez slzy. Opäť jasné a výstižne a ukazuje sa tak, že Majster Sýs je tým majstrom právom.
  Len prečo mám stále ten pocit, že sa tu perly hádžu ... ved viete komu. Škoda, že ešte niekto nevynašiel vakcínu rozumu. Aj u nás aj v Česku by sa potom tá celoplošná vakcinácia len hodila. Tych, čo si vymenili hlavu s ri.ou je tu stale príliš veľa.

  OdpovědětVymazat
 21. Pan Sýs opět perfektní-mistr ironie a sarkasmu!VH

  OdpovědětVymazat
 22. Dobrý den, básníku, jak se Vám žije v tom současným protektorátu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je doma? Pořád něco nevím. Pokud je tady, tak jako nám. Ve hnojometu mainstreamu ho nenajdete. Pro jiný názor existuje náš mainstream. Co je podstatné? Zůstal mu myšlenkový gebír.
   Co by asi tak NATO tady říkal Werich? Už jsem tady s tím vápnem? Ačkoli ta citace je myslím Škutinova.

   orinoko

   Vymazat
  2. 9:49
   Nějaký omyl, ten Ruský je už 30 let pryč, dnes je svoboda na vše, asi jste zaspal!!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 16:37
   DOBŘE NAPSÁNO !...A NEZAPOMĚLI JSME NA JULIANA ASSANGE ?

   Vymazat
  5. Je to pořád stejné, vždy jsou jedni svobodnější, lépe pracují, dovedou si ušetřit na důchod, berou výslužné a sami rozhodují o svých platech, daních, důchodech... Pak se stává, že žijeme sice na stejné rovnoběžce, stejném poledníku a ve stejné době, ale v úplně jiných státech.

   Vymazat
 23. Tohle patří pod Sýse. Snad mládež není tak úplně blbá.

  https://www.youtube.com/watch?v=lmJHc2JCJK8#utm_content=organic&utm_term=dan%20vertígo%20šťastní%20a%20veselí&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz&title=Dan%20Vertígo%20-%20Šťastní%20a%20veselí%20(oficiální%20klip)%20-%20YouTube

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 24. Sladkotrpký je ten Sýs,a je inspirující možná i pro akci,čin ! Výživná je též reagence diskutujicich,kde je stejně jako v hlavním článku břitkost,ironie,nadsázka,koncentrovaná zkušenost nejen posledních desetiletí,ale celého 20.století.Ale vrchol"blbosti" =výrok, že Švejk zakrývá srandičkami krutosti světové války.Tak to je tedy zhovadilost nonplusultra,to je tedy IQ tykve nebo vymyteho mozku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TECHNICKÁ: Pěkně prosím, po tečce a čárce se dělá mezera. Text se pak pravidelně "rozláme" a je významně čitelnější. Ten váš si to zaslouží.

   Vymazat
  2. Autor píše ve wordu, který mezery vkládá automaticky.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.