Reklama

pátek 28. srpna 2020

ÚTOKY NA PORANĚNÉ „VELKÉ ZVÍŘE“

Lenka Procházková

28. 8. 2020

Krátké video, které nedávno někdo umístil na FB, zachycuje pohled kamery z brzdícího auta. Přes setmělou silnici se pomalu belhá poraněný pes a dvě kočky mu poskytují sanitární doprovod. Mají vztyčené ocasy, což podle připsaného komentáře signalizuje přátelství. Videozáznamů, které dokumentují solidaritu ve světě zvířat, lze nalézt na sociálních sítích hodně a jejich sdílení nás lidsky těší.


Debatní příspěvky pod zprávami o zranění a následné operaci prezidenta jsou nejenom účastné ale i posměvačné až nenávistné. Za takový typ šířené nenávisti vůči demokraticky zvolenému „vůdci smečky“ žádný postih nehrozí, protože se nejedná o nenávist k rase, vyznání či sexuální orientaci.

Přesto Miloš Zeman dnes patří k diskriminované menšině. K lidem, kteří vnímají, že žijeme na přelomu dvou epoch. A kteří vidí, že na změny, které přicházejí, není Starý svět (včetně naší republiky) vůbec připravený.

Veřejně projevovaný zájem o zdravotní stav prezidenta je tedy dvojího druhu. Ti, co mu přejí brzké uzdravení, spatřují v jeho osobě a v jeho pozici na „herním poli“ překážku proti dotírajícímu chaosu. Kdežto hlasy dožadující se prezidentovy rezignace, pokládají jeho další setrvávání ve „hře“ za ztracený čas. Já vnímám druhé funkční období prezidenta Zemana jako čas DAROVANÝ. Zatímco však nevratně odtikává, programátoři pravdy a lásky už vystavují fešná fota a aktualizují životopisy „svých“ kandidátů podle měnícího se zadání. Mají těch doporučených „apoštolů“ plné sklady (i skládky).
66 komentářů :

 1. Přeji prezidentovi hodně zdraví.
  A nám po skončení jeho prezidentského období důstojného nástupce.
  Perun

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan prezident má smůlu, není černoch. To by se náš demoblok choval jinak. Za naši rodinu mu přejí rychlé uzdravení.

   Vymazat
  2. Když slyším "lidská práva, svoboda, demokracie" už jsem vždy přesvědčený, že jde opět o podvod na slušnosti a korektnosti, aby si skupina lidí mohla užívat, co je pro ostatní zakázaný.
   A nyní pište, co myslíte, díky.

   Vymazat
 2. Panu prezidentovi hodně štěstí a zdraví 👍

  OdpovědětVymazat
 3. Naprostý souhlas!

  OdpovědětVymazat
 4. Brzké zotavení…

  Přeji Vám, pane prezidente
  ať se Vám ruka dobře hojí
  Odporné krysy holí žeňte
  nenechají vás na pokoji

  Jak mohou, hryznou, plné jedu
  stoka je pro ně místo libé
  Odpor k ní popsat nedovedu
  zapáchá, jen se trochu hýbe

  Není to ale majorita
  třebaže někdy silně piští
  Krysa jen bolest jiných vítá
  a už se těší na tu příští

  Většina v myšlenkách je s Vámi
  většině vřískot krys se příčí
  Díky Vám tady nejsme sami
  (a proto hadi stále syčí)

  V modlitbách zaniká vše sprosté
  podlé a nízké nepřevládá
  Většina – opakuji posté
  včetně mě, Vás má velmi ráda…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. " Přeji Vám pane prezidente ať se Vám ruka dobře hojí. Odporné krysy holí žeňte, nenechají Vás napokoji "...dobře napsáno !

   Vymazat
 5. Jsem jeden z těch, co mají k některým jeho prohlášením výhrady, ale z celeho srdce mu přeji uzdravení! Přál bych mu důstojného nástupce, ale z toho co tam chce doposud vlézt to bohužel nikdo není. Třeba takový Petr Pavel,Drahos.... fuj,podle mne póvl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Povl vzdy prisaha na ruzne ustavy, prisahu ale nedodrzi jako Havel a Pavel. Nic se nedeje, vzdyt to bylo divadlo pro hlupaky, ten cely samet.
   'Podle jejich cinu poznate je', rekla autorita nejvyssi. A tak si ctete komentare lidi a sledujte jejich chovani a stanoviska na verejnosti. Ne ta ucesana v mediich.
   Cim vic je kandidat tyrany dnesnimi fasouny a mafii u nas, tim vic je pro ne nebezpecny. Mate tim jasnou a nezkreslenou radu, koho podporit.

   Vymazat
  2. Důstojným nástupcem by byl pan MUDr. František Koukolík nebo pan prof. Ivo Budil nebo pan prof. Jan Keller. Jsou to nesmírně moudří pánové s širokými a hlubokými vědomostmi.

   Vymazat
 6. Přeji panu prezidentovi hodně zdraví! XXX

  OdpovědětVymazat
 7. Nástupce?
  Alena Vitásková

  OdpovědětVymazat
 8. Přeji panu prezidentovi brzké uzdravení.

  OdpovědětVymazat
 9. Preji brzke uzdraveni a hodne zdravi. Je to nas pan prezident, ne nenavistne a nestydate mensiny Havloidu!

  OdpovědětVymazat
 10. Odpovědi
  1. Ta by mi byla sympatictejsi jak uzvanena ekonomka Svihlikova, vzdy v bavlnce.

   Vymazat
  2. Prof.Ing.Karl Von Schwarzenberg PhD. for president!

   Vymazat
  3. 19:22
   Soudem uznaná kriminálnice Vitásková na hrad ???
   no, tak potom už taky Kájínek a Rát by taky mohl nebo ne??,

   Vymazat
  4. Jak můžeš navrhnout nedostudovaného lesního středoškoláka Khárla? Tos mohl navrhnout klidně Geislerku. Ta má prokazatelně 9 tříd základy.

   Vymazat
 11. Blaško, Obrtel, Skála,Kobza, nástupci hodní toho úřadu.
  Panu Zemanovi hodně rychlé hojení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20.24
   Že tady mají zas až takoví pomatenci prostor, tak to jsem nevěděl!!
   Opravdu, takovou prrr... srandu jsem dlouho nečetl!! Ty ole chííííchááá dobrý, srandy je dnes málo!! obrtel, skála blaško to je opravdu "" exklutivní "" nabídka!! Ve 20 hod a tak zřízenej??!!

   Vymazat
  2. 11:35
   Tlemit se vlastní blbosti je znakem Miliónů havlochc@nek🤣????

   Vymazat
  3. Ti daji dohromady tak 3%, ale jako sranda dobrý. Ještě Milda zabrušovač Rozner.

   Vymazat
 12. Pan president zvolený lidem a pro lidi pracující, je asi to nejlepší co nás mohlo potkat. Jeho fyzické zdraví naštěstí nemá nic společného se zdravím duševním. Jeho zuřiví kritici, mu nesahají ani pod kotníky a rovnat se mu intelektem by mohli leda až tak po (nedej Bůh) jeho třetím infarktu a to ještě stěží. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mate pravdu, obdivuji bohorovny klid pana prezidenta, jeho trefne komentare i odvahu, s jakou usazuje sve protivniky. Bez papiru, bez prereknuti, bez emoci. Ovsem velice pregnantne a vystizne hovori o nesnadnych tematech. To u neho obdivuji. Jeho odpurci jsou ve srovnani s nim pouzi ratlici stekajici na velikana. Protoze umi jenom to, nestiti se podlosti a spinavosti.

   Vymazat
 13. Hodně zdraví pane prezidenta. Jste nejlepším prezidentem od převratu!

  OdpovědětVymazat
 14. No mám k panu presidentovi svoje výhrady hlavně zahraniční politiku ale volil jsem ho též. Každý je lepší než nějaký pošahaný liberál.

  OdpovědětVymazat
 15. „Nevěřím, že vе Sněmovně něco takového projde. Jo, kdyby to bylo něco proti Číně a Rusku…” Reakce na výzvu o cenzuře

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020082812442319-neverim-ze-v-snemovne-neco-takoveho-projde-jo-kdyby-to-bylo-neco-proti-cine-a-rusku-reakce-na-vyzvu/

  OdpovědětVymazat
 16. Pane prezidente, přeji brzké uzdravení a sílu do dalších let při obraně občanů ČR. Děkuji Vám za odvedenou práci.

  OdpovědětVymazat
 17. Vetsina vas tu zapomina, ze existuje i jina vynikajici kandidatka na prezidentsky post. ILONA SVIHLIKOVA NA HRAD !
  Mlada, vzdelana, znala cizich jazyku, socialne citliva a lidska.

  p.s. myslim si ze nebude predvadet stahovani kralika
  (Drahos) ani ani vzdavani pocty pred rudou zastavou
  (general Pavel).

  pp.s. feministky by mohly byt spokojene, pokud
  komunita CLBGQFZDVARY nepozaduje cernou ,lesbickou
  samozivitelku s penisem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepostrehl jste, ze vsude protlacuji feminismus, i na zapade. Poslouchejte zpravy, je jedno v jakem vysilaci i ze zahranici a delejte si carky, kdyz tam mluvi, ci moderuje muz a zena. Budete se divit jak muzi mizi z medii. V USA je uz bily muz skodna, vydana k likvidaci.

   Vymazat
  2. 10:05 já docela vážně uvažuji o tom, že bych si nechal udělat poprsí a vagínu. Je to dnes moderní a líbí se mi ta představa, stejně tak mému příteli. Penis bych si nechal kvůli močení, ale nechám si odstranit varlata. Děti nemám ani nechci, k čemu by mi byly?

   Vymazat
  3. Pokládám minimálně za nevhodné se právě teď dohadovat o kandidátech na prezidenta.

   Vymazat
  4. Až Zemanovi skončí funkční období,tak se budeme divit,co nastane.

   Vymazat
 18. Uražená ješitnost nenechá prezidenta Zemana na pokoji. Neustále do něj kopou a útočí ti, kteří se nesmířili s tím, že v demokratických volbách neprošel ten jejich jediný správný kandidát, ať to byl Schwarzenberg nebo Drahož. Ač Zemana nemusím, musel jsem ho volit a respektuji ho jako nejdemokratičtěji zvolenou hlavu státu. Kdyby ty výpady na prezidenta těch uražených a ponížených nebyly tak ubohé, byly by snad i humorné. No, především jsou trapné. Ještě na tom není tak zle jako třeba Kim, kterého novináři už několikrát pohřbili a pak ho zase museli vykopat...M.R.

  OdpovědětVymazat
 19. Přeji panu presidentovi brzké uzdravení a hodně sil do dalších bojů idoty typu Pečínka a Štrunc - kteří již blábolí asi z hladu.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechapu co je to za lidi (je jich jenom par na stesti) demonstrujici na ulici proti dostavbe Dukovan Rusy! Zblaznili se tady lide? Nicemu nerozumneji co je jadro, jak financovat, atd. Ulice chce rozhodovat a ohromne investici? Dnes kazdy idiot jde za par supu na ulici a usurpuje si pravo rozhodovat misto odborniku a politiku o ohromne investici???? Mame rozhodovat politicky a evaluace ma byt jenom alibismus, protoze zvolime nakonec zadani Pompea? Jak znam Babise, tak to asi bude takto probihat. Lze jako pes, vse je jenom k uspokojeni a oklamani volicu. Jak to vidime u hlasovani poslancu ANO v EU parlamentu. Babis nam tvrdi pravy opak!!!!!

   Vymazat
  2. Jen totální idiot by nechal Rusáky, aby se podíleli na něčem tak významném. Stačí, že nám vnutili Dukovany a Temelín a my se dodnes potýkáme s ohromnými problémy a riziky. Chcete tady další Černobyl? Já Rusům nevěřím ani pozdrav. Koneckonců jak může někdo tak zaostalý stavět jadernou elektrárnu? To snad nemyslíte vážně!? To už klidně můžeme poprosit gorily nížinné z Tanzánie, ty by si s tím poradily lépe. Přestaňte třeštět o hloupostech a vraťte se na zem.

   Vymazat
  3. Jen si na Babišovi smlsněte, patří mu to, já s jeho měšcem peněz bych do politiky nelez. Jenom obdivuji vaše nadšení z představy, že když ho ulice dožene k demisi, že se ocitneme ráji a budem obklopeni láskou a spravedlivostí. Tedy tak naivní nejsem a dobře vím, že ti co mu podkopávají trůn, to nečiní pro mne, nebo pro vás, ale jen pro sebe. Proto na Letnou nechodím a chodit nebudu, mám v tom tradici i od minula. Navíc, program " změna za každou cenu, když nevidím za co, není pro mne.

   Vymazat
  4. Kolektif natočil rozhovor s jistým Vratislavem udvíkem
   https://outsidermedia.cz/debatni-klub-dotaznik-pro-vratislava-ludvika-plyn/#comments
   Poslechněte si to, abyste viděli, kdo za vás rozhoduje. Ten chlap byl na vedoucích pozicích v českém plynárenství. Přiznal se, že po něm Rusové stříleli, a proto je nenávidí. Nejraději by s nimi začal válku. Kdoví proč Rusové stříleli? Je mu jedno, kolik budeme za plyn platit. On vydělával asi dost. Nejhlavnější je, že se Rusům pomstí. Odpovědi tohoto nenávistného chlapa byly i pro moderátora přes čáru a dával najevo, že něco z názorů tohoto odporného chlapa už ani on nechápe.

   Vymazat
  5. Trole – blbečku, proč píšeš o věcech, kterým nerozumíš a o kterých nic nevíš?!

   Dukovany a Temelín jsme si postavili sami, dokonce i tlakové nádoby jsme v Plzni sami svařili. Speciální svářecí stroj byl jeden z mnoha čsl. patentů. Byli jsme jako málokteří na světě schopni ovládnout technologii staveb jaderných elektráren. Několik jsme jich postavili i v zahraničí. Žádná neměla dodnes vážnější poruchu.

   Černobyl byla elektrárna úplně jiného typu a ke katastrofě tam došlo pro mnohonásobné selhání obsluhy (chtěli rekord před 1. májem)

   V Temelínu měl jediný problém a to když byli nuceni našimi politiky odebírat palivové články od amerického Westinghousu! Po problémech se v Temelínu vrátili k původnímu ruskému palivu.

   Další problém vyvolal blbeček Havel, když s druhým alkoholikem Jelcinem podepsali smlouvu, že už k nim do Ruska nebudeme vozit vyhořelé palivo. Ti dva opilci nám tak zadělali na problémy s úložištěm, které se musí někde u nás kvůli tomu postavit, nikdo ho nechce na pozemku své obce, ale co s tím vyhořelým palivem? Strčit ho vdově po Veškrnovi do sklepa na Hrádeček? Nebo do pražské Lucerny, případně Barrandovské terasy?

   A ty blbče, přestaň trolit, raději si kup učebnice. Za tři dny začíná školní rok, tak se pilně uč, abys nebyl stále za blbce!

   Vymazat
  6. 16:14
   Dobře Vy 👍👍👍👍

   Vymazat
  7. Vynikající shrnuti!!!!👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

   Vymazat
 20. Odporna krysi a zaprodana mensina Vas pane prezidente neustale hanobi a urazi. Pomahaji ji i media, ktera na neustale lzou a zamlcuji. Nejsou to svobodna media, nemuzeme si je zvolit jako jsme si zvolili Vas. I primou volbu chteji zakazat, potrebuji tam sveho Drahose, zaprodanou krysu, ktera nam bude skodit jako politici a media.
  Preji brzke uzdraveni a pevne zdravi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10::00
   Tu krysu bych neviděl v panu Drahošovi, který by jistě nebyl proruský poskok jako Zeman.
   Jen nechápu lidi jako vás, kteří Zemanovi fandí. Vy jste asi slepý a hluchý, pokud nevidíte neslyšíte co ten člověk dělá, uráží, soudem uznaný lhář, manipuluje, vyhrožuje, sprostý dlaždič,ta jeho hradní kohorta, která jen využívá Zemana ke svým kšeftum vám nevadí, vám nevadí rozpočet 650 milionu hradu, kdy se neděje už několik měsícu vubec nic, žádná činnost hradu???? Kam ty peníze jdou?? Trochu si vyčistěte brýle, ať vidíte tu hradní špínu a pomluvy pana Drahoše jsou v tomto kontextu potom liché.!!

   Vymazat
  2. Copak Zeman, to je jen maskot, ale ta kriminální cháska, co ho na Hradě pase. Až bude občanská válka, já budu rozhodně na druhé straně barikády, než tenhle arogantní dobytek.

   Vymazat
 21. Kam chceme patrit je otazkou, kterou si musi kazdy Cech polozit. Ted patrime na zapad, ktery stale vice ztraci na ideove i hospodarske prestizi.
  Je v prohlubujici se krizi hospodarske i moralni. Nenavist, vydirani, sankce a valecne hrozby jsou jeho metody a prostredky rizeni.
  Rusko a Cina jsou nam prezentovany jako nepratele a nase nebezpeci. Kdo tomu jeste veri mimo medii a politiku? Do Eurasie se presouva nejenom ekonomicke centrum, ale i nadnarodni rizeni z USA a GB. Cim drive toto pochopime a zaridime se podle toho, tim lepe bude pro nas. Tam, ve spolupraci s Eurasii je nase budoucnost, chceme-li prezit a uhajit si svou zemi a jeji tradice! Tam jsou suroviny, technologie, ohromna uzemi a lidsky potencial pracovitosti. Nas ohrozuje naopak prave to spojenectvi s USA a NATO a jejich pripravy na valku s Cinou a Ruskem. Jsme na spatne strane a muze to pri valecnem konfliktu pro nas znamenat konec nasi existence. Kdy uz konecne lide prohlednou a nenechaji se uz manipulovat zapadnimi lhari a poskoky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:44
   Jsou lidé pomatení, ale až tak!!!
   CITACE -chceme-li přežít a uhájit tradice musíme se přimknout k Euroasii - tohle myslíte opravdu ?? potom Buh s námi! Vy si myslíte, že nějaký Číňan bude mít k nám ohledy, stačí se podívat na dnešní obchod, dovoz z Číny je 10x větší než náš.
   Jsme na správné straně EU a NATO. Nikdy k Rusku ( to tady bylo 40 let a výsledek ?? 20 let okupace a bídy ) s Čínou obchod, ale ne takový jako dnes.
   Cesta pana Vystčila přinese podstatně více hospodářských kontaktu, než z čínské strany!

   Vymazat
  2. Pomatený zblbík jsi tu ty. Čína, Indie, Rusko i přes různá protivenství a embarga jdou stále nahoru. Evropa stagnuje a její vedení je s inteligencí v koncích. USA kráčí mocně vzad. Tomu říkáš budoucnost? Pomatený jsi jedině ty! A Sovětskou okupaci a komunistický experiment sem nepleť. To byly jiné systémy, poplatné jedné ideologii, která je silně svazovala.

   Je zajímavé, že s tím tvým chudáčkem Vystrčilem se nechce z českých podnikatelů na Thai Wan nikdo vystrčit. Moc se těším na ty kontakty.

   Vymazat
  3. 16:30
   Proč lžete?? Těch podnikatelu letělo s panem Vystrčilem 90, opakuji pro ty nechápavé, 90 PODNIKATELU!!
   Evropa stagnuje,ano, stejně tak Rusko, Čína. Jen si zjistit fakta, pane nechytrý!!

   Vymazat
  4. Se ti divím trole 18:08, že ti to stojí za lhaní. Nikoli tvých 90 ale jen 30 se vystrkuje s tím vyjevencem Vystrčilem na Formosu. Aspoň jestli věříš České televizi. Před chvílí to hlásili ve Zprávách. A ty ČT určitě věří, protože blábolí podobné nesmysly jako ty.

   Vymazat
  5. 19;38
   On počítá jako emerikán na střední.... 5x5=55😂

   Vymazat
  6. 18:08 To počítáte jako když jeli sportovci. Těch byla menšina a zbytek bafuňáří a jejich rodiny.

   Vymazat
  7. 11:22 Proč lžete? Jaká bída? Co bychom dnes do Číny vyváželi, co Čína nemá? I ty jednoduché roušky jsme museli z Číny dovézt. Za třicet let jsme montovnou a kolonii, to jsme fakt podle vás na té správné straně EU a NATA. Proberte se.

   Vymazat
 22. 10;44
  Patříme do středu Evropy, západ nám může být ukradený!!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Pan prezident je sice už unavený kmet, ale jeho protikandidáti mu dosud nesahají ani po kolena. Navíc jsou to všichni evrohujeři a vlastizrádci. Obyčejní lidé volili DOBŘE !!!

  OdpovědětVymazat
 24. přeji brzké uzdravení pane prezidente

  OdpovědětVymazat
 25. Přejeme panu presidentu brzké uzdravení, hodně sil do boje s čučkaři a blábolisty. Našim favoritem je pan David. Žádáme pana Davida aby z celým článkem pana presidenta seznámil.

  OdpovědětVymazat
 26. Přeji panu prezidentovi pevné zdraví a hodně sil k práci pro naši zemi. P.K.

  OdpovědětVymazat
 27. Pan MUDr. František Koukolík, pan prof. Ivo Budil nebo pan prof. Jan Keller.

  Přečtěte si knihu pana MUDr. F. Koukolíka:
  Češi, proč jsme,kdo jsme - a jak dál? Gallén 2015.
  "Myslím, že jsme opět velmi ohrožený národ, biologicky i kulturně."

  "Mám pocit vděku a závazku vůči lidem, které jsem znal, včetně svých předků, i vůči těm, které neznám a
  díky kterým jsem živý a mohl jsem třeba vystudovat.
  Nemluvě o těch, kteří za tuhle zem, a tedy i za mne, položili život nebo snášeli nepředstavitelný útlak, vděk lidem známým i neznámým, ženám i mužům, století za
  stoletím. Mám pocit, že jejich prach jsou Čechy, zrovna tak jako jsou pro mne Čechami zdejší kopce, pole a
  řeky, muzika, obrazy, sochy, města, městečka a
  vesnice, a především jazyk."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosim vás, neblázněte, při vší úctě k panu doktorovi, v 80 letech snad bude mít víc moudrosti, než aby že sebe udělal bezmocnou nadopovanou loutku té kolaborantské chásky, která už není schopná samostatně udělat krok. Stačilo.

   Vymazat
 28. Náš prezident při vší fyzické únavě přesahuje úroveň "promazaných" hlav, které si myslí že jsou na své funkce fundované. To co mu vytýkají, jeho prostořekost a ironií, já přímo oblibují.

  OdpovědětVymazat
 29. Aktuálně, R+ se trefuje do 1.dámy republiky, protože nesplnila bohulibou aktivitu a nezvedla prapor po zraněném manželovi a nenavštívila prvňáčky u příležitosti 1.září. Docela si dovedu představit i tutéž rovnici s opačnými znaménky. Kdyby to vykonala, tak by určitě zneužila situaci,aby sebe a svého manžela zviditelnila a využila tak k populismu i při ohrožení dětí corvirem. Mám asi neskromné přání - kéž by tak jednou vynechali poštvávání. Stačí ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.