Reklama

neděle 23. srpna 2020

Veřejný výprask „Bandy čtyř“: Budou reálné důsledky?

Igor Šnurenko 
23 . 8. 2020  Zavtra.ru, překlad Outsidermedia

Show se povedla velkolepá

Washingtonský Kapitol se koncem července stal scénou skutečné divadelní show. Svoje role v představení sehrálo 15 členů protitrustového výboru Kongresu a čtyři šéfové předních globálních technologických korporací – Jeff Bezos za Amazon, Marc Zuckerberg za Facebook, Tim Cook za Apple a Sundar Pichai z Googlu. První dva bossové jsou nejbohatšími lidmi světa, a všechny čtyři společnosti dohromady stojí řádově 5 bilionů dolarů – přibližně jako 100 společností velikosti „Rosněfti“.

Kongresmani a kongresmanky měli na sobě koloritní roušky – demokrati převážně modré, republikáni pak černé, ačkoli otázky pokládali bez masek. Bossové, kteří souhlasili pouze s distančním vystoupením, s odvoláním na strašnou pandemii, vyměnili džínovo-hipsterský imidž, který používají obvykle pro své mladé spotřebitele, za oblek a kravatu.

Šéf protitrustového výboru David Sisillin udal tón představení, když se z místa zeptal Sundara Pichai:

„Proč Google krade obsah férovým byznysům?“

Jako příklad Sisillin uvedl vyhledávač Yelp, jeho materiály Google používal bez zeptání a bezplatně, a když se Yelp ohradil, pohrozil mu anulování provozu.

Členové výboru na konkrétních případech ukázali, jak digitální giganti trvale „špízují“ konkurenty a okamžitě využívají jejich data k nabídkám, které nemohou odmítnout. Jak digitální monopoly provádějí dumping, aby zlikvidovaly ty, kteří nesouhlasí s jejich otrockými podmínkami, jak nestydatě kopírují cizí produkty, jak cenzurují. Tak například Amazon s využitím svého monopolního postavení obsadil 70% trhu amerického on-line obchodu – a zvyšuje příjmy dokonce i v období propadu ekonomiky.

Zisk Amazonu se za poslední čtvrtletí zdvojnásobil ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Miliony lidí teď pracují z domova, což vedlo k prudkému růstu prodeje digitálních úložišť (cloud storage), kde jsou Amazon a Google lídry. Lidé se nemohou normálně setkávat – proto vyletěl zisk Facebooku a servisu YouTube, náležejícího Googlu. Od rána do večera jsou lidé ponořeni do svých „meků, ajfonů a ajpedů“ a do různých aplikací obchodu Apple, což zvyšuje příjmy i této společnosti.

Za zmínku stojí, že slyšení bylo dobře připraveno – pracovníci výboru sledovali činnosti „Big Data“ více než rok, provedli stovky rozhovorů, shromáždili přes milion dokumentů. Přitom demokraté i republikáni poprvé za poslední roky postupovali tak, jakoby měli před sebou společného nepřítele, třebaže kritizovali různé aspekty práce technologických gigantů.

Demokraté se převážně rozčilují nad slíděním a nad tím, jak monopoly dusí konkurenty, zatímco republikáni se dotazovali, proč se giganti snaží na svých platformách zavřít ústa konzervativním hlasům. Například republikán Jim Jordan se zeptal přímo Pichaiho, zda má Google v úmyslu podporovat zvolení Bidena prezidentem USA. Ten se odpovědi vyhnul.

Hovořilo se o tom, že pokud dokonce bude mít podnikatel to štěstí, že se jeho internetový byznys stane populárním, tak bude jeho model okamžitě okopírován giganty, a sám tento člověk je ožebračen a zničen. Když se na to, zda se takovou praxí zabývá i Amazon, zeptali přímo Bezose, odpověděl „ne“. Hned mu ale dali poslechnout záznam telefonního rozhovoru, na němž drobný obchodník s knihami prosí Bezose, aby ho neožebračil.

Šou se povedla velkolepě: Pichai, Zuckerberg, Bezos i Cook, se hájili, jak mohli, odváděli rozhovor na jiné téma a všemožně se vyhýbali odpovědím na nejdůležitější otázky, zatímco kongresmani vypadali jako ochránci zájmů lidu.

Američané, a zvlášť drobní podnikatelé, vidí ve společnostech „Big Data“ hrozbu pro svůj byznys, a dělníci a úředníci se bojí ztráty svých pracovních míst. Před volbami jedna ani druhá strana nemohly neobrátit pozornost na tuto nespokojenost. Během mnoha měsíců přední noviny země zveřejnily materiály odhalující technologické giganty.

Zazněly hlasy vyzývající k jejich rozdělení na části, jak to bylo za prezidenta T. Roosewelta provedeno s ropnými monopoly a v roce 1984 s telefonním monopolistou ATT. Koncem 90. byla objektem vyšetřování společnost Microsoft – mimochodem, díky tehdy proti ní přijatým opatřením, byl možný následný vzlet Googlu, Facebooku a dalších společností.

Před slyšeními prezident Trump vyložil ostrý tweet, v němž slíbil, že pokud výbor nepřijme opatření proti rozežraným technogigantům, učiní tak sám, prostřednictvím série svých výnosů.

Má ale smysl očekávat od Kongresu skutečná opatření? Mám dojem, že sotva:

Zákonodárci dnes prostě nemají pravomoci k rozložení, řekněme, internetové platformy na části. Po prudkém omezení státní regulace ekonomiky USA v 80. letech je kritériem monopolu cena produktu společností – pokud neroste, má se za to, že není zač trestat.

V tomto smyslu je těžké najít u digitálních platforem chybu, protože neodpovídají za ceny produktů na nich umístěných, a mnohé jejich služby, například mapy Google Maps nebo servis Instagram jsou pro obyčejné uživatele bezplatné.

Kongres, samozřejmě, může zpřísnit zastaralé protitrustové zákony, přijaté zhruba před sto lety, což ale vyžaduje mezipartajní konsensus a čas. Je jasné, že to nebude provedeno do listopadových prezidentských voleb.

Zároveň může Trump udělat něco přes jemu podřízené federální agentury, nemá ale volné ruce. Očekává se, že ministerstvo spravedlnosti USA brzy vznese obvinění vůči Googlu pro cenzuru nepohodlných názorů, ale toto jednání se může táhnout léta.

To se vůbec stalo typickým: Vláda spustí vyšetřování nezákonných praktik Googlu, Facebooku a dalších společností „Big Data“, skvěle placení advokáti těchto společností všakúspěšně brzdí projednávání případu. V průběhu toho pokračují společnosti v dosavadní praxi a upevňují svoji kontrolu trhů. Běží léta, společnostem mohou uložit pokuty, ale zisk, inkasovaný za to období, ztráty bohatě pokryje.

Mimochodem, velmi respektovaný Výbor pro odpovědnou politiku, se sídlem ve Washingtonu, zveřejnil nedávno údaje o lobbismu technologických společností v samém Kongresu, na nějž Facebook, Google, Amazon vynakládají ročně miliony dolarů a najímají si nejprůbojnější a nejzkušenější lobbisty. Ukázalo se, že klíčoví členové protitrustového výboru inkasovali od těchto organizací příspěvky, přičemž nejvíce obdržel („překvapivě“) jeho nekompromisní šéf, demokrat David Sisillin… Onen Sisillin, který na kameru pokládal velmi tvrdé otázky technokratickým bossům.

Nynější slyšení v Kongresu nejspíš skončí vytvořením nové federální agentury pro regulaci činnosti technokratů. Přičemž tato struktura bude vytvořena nejspíš až po volbách – za nového – demokratického prezidenta. Přitom Sisillin, který umí zapracovat na publiku, ale v tichém místě se na věci dohodne, se klidně může stát šéfem agentury.

Pokud by slyšení byla něčím větším, než show nanajských chlapců (a dívek), mohla by vláda USA přijmout důležitá opatření k omezení vlivu těchto korporací. Jak učinilo například Turecko, jehož parlament ve středu schválil zákon o regulaci internetových platforem. Zákon zavazuje všechny platformy s počtem uživatelů vyšším než milion za den, že si musí v Turecku otevřít svoje zastoupení. A pod toto omezení spadají Google, Facebook, YT, Twitter, a další.

Z případného nesplnění tohoto požadavku vyplývají nejen velké peněžní sankce, ale i opatření omezující frekvenci činnosti a zpomalení rychlosti přístupu k těmto platformám. Tato zastupitelství budou povinně odpovídat na požadavky vlády a občanů na blokaci nebo zrušení toho či onoho obsahu. Pokud požadavek nebude proveden během 48 hodin, jsou určeny pokuty přes 700 tis. dolarů za každé porušení. Podle tohoto zákona, počínaje 1. říjnem, musí platformy ukládat data uživatelů výhradně na území Turecka.

Je příznačné, že lidskoprávní organizace Human Rights Watch už odsoudila turecký zákon jako nástup „temné éry on-line cenzury“. Ochránci práv přitom nemluví o on-line cenzuře prováděné samotnými platformami.

Opatření proti technokratům se neomezuje jen na Turecko. Evropa stále přísněji hledí na americké „Big Data“ společnosti. Například protitrustová agentura Evropské komise pokutovala Google za nekonkurenční chování více než 9 miliardami dolarů a společnost Apple donutila zaplatit kolem 14,5 miliard dolarů za neplacení daní. Šéfka agentury, Dánka Margarethe Vestvagerová, slíbila ještě tvrdší opatření v blízké budoucnosti. Prezident Trump ve svém interview v červnu t.r. o ní řekl, že: „Ona nenávidí USA víc, než kdokoli, koho jsem potkal“

Je zajímavé, že ani v případě slyšení v Kongresu, ani v jeho vyšetřování, ani v invektivách Trumpa nefiguruje společnost Microsoft, která stejně, jako dříve uvedení giganti, patří do vedoucí pětky vedoucích společností USA.

Loni společnost například obdržela 20 miliardový kontrakt Pentagonu na vytvoření platformy, založené na umělé inteligenci k obsluze bojišť. Společnost je velmi aktivní v zahraničí, mj. v Rusku, kde její služby prosazuje Sberbank.

V pátek vešlo ve známost, že Microsoft jedná o koupi v USA velmi populární čínské aplikace TikTok. TikTok je klíčem ke kontrole a řízení chování mládeže. Vláda zpočátku mluvila o hrozbě, kterou pro národní bezpečnost TikTok představuje, ale vypadá to spíš tak, že vláda chce unikátní možnosti platformy TikTok využít pro své potřeby.

Nedávno výbor pro zahraniční investice USA rozhodl, že TikTok musí odejít z podřízenosti své mateřské čínské společnosti ByteDance. Šéf výboru, ministr obchodu USA David Mnuchin se v pátek sešel s prezidentem, a vysvětlil mu plány restrukturalizace a faktické amerikanizace společnosti.

Hned poté následoval únik informací o jednání společnosti Microsoft a TikTok, a je jasné, že poté, co Američané Číňanům zkroutili ruce, učiní jim nabídku, kterou Číňané nebudou moci odmítnout. Takto vláda USA a jejich korporace koordinují svoje kroky a vystupují v jedné frontě – zvlášť, pokud se jedná o důležité věci – například o vyčištění pole od zahraniční konkurence.

Microsoft poskytuje vládě USA natolik cenné služby, že byl vyloučen z vyšetřování Kongresu. Je zřejmé, že i ostatní technokraté chápou, že existuje způsob, jak se vyhnout konfliktům s vládou. Jakkoli se kroutí a pletou se ve výpovědích Jeff Bezos, Marc Zuckerberg, Tim Cook, či Sundar Pichai, tak všichni vědí, co je to show a co reálná politika, která se dělá mimo kamery.

Zdroj: Zavtra.ru

Překlad: st.hroch 20200817

37 komentářů :

 1. Prostě poctivá konkurence zlodějů.
  Nic víc a nic míň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle vypadá " americký sen"

   https://ac24.cz/-/deje-se-neco-mimoradneho-masovy-exodus-lidi-z-velkych-americkych-mest?redirect=%2F

   Smazat
  2. Čím dřív si to přečtete, tím lépe...

   https://www.facebook.com/jan.rasputin.7/videos/772826523499136/

   Smazat
  3. Amiokupant má na krku občanskou válku, dobře mu tak!!!!

   Smazat
  4. Nejsem USfil, ale zlomyslná posedlost mne neovládla. Když si odpustím soucit s nemajetnou kastou v USA, tak jen hrozba celosvětové krize, by potom dopadla i na nás. Proto jem nucen jim držet palce, aby si svou krizi rychle doma zvládli sami. Vždyť i minulá jejich hypoteční krize byla exportována do celého světa. Nakonec, tak jako u nich, tak i zde krizi odnesou vždy nejvíc obyčejní občané. Prosím 17:53, aby přemýšlel.

   Smazat
 2. A takovejm snizujou porad dane v trilionech.
  Asi uz 100x za poslednich 100 let.
  Mimo to dostavaji tzv. Welfare.Tedy vlady jim pomaha stavi ulice,silnice ,zeleznice ,parky, vse aby jim usnadnila jejich podnikani vsude.
  Tam kde maji korporace sidla ..I kdyz uz skoro zadne dane neplati.
  Srovnej s Welfare pro nezamestnany ,nejnizsi minimum aby nechcip hlady. A pak tady poradaji ty jejich svindl divadla, kterejm uz stejne nikdo neveri..
  Jde o to aby je Fake Media oslavovaly..
  Tedy je dobre vedet ze,propaganda musi byt denne dokola a nemusi byt porad 100% pozitivni..Ale porad dokola.
  A co se jich najde co to hltaji a plati jim ochotne triliony rocne.

  OdpovědětSmazat
 3. takto férovo okradli aj nás -

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak jen komedie a skutek utek jinak tento kartel bohužel vládne velké části světa.

  OdpovědětSmazat
 5. Poslanec Kobza brutálně o Bělorusku: Vysvětlení, proč je pro liberální demokraty tak moc důležité dosadit svého koně

  „Spíše se zabývám, kdo zastaví běsnění evropských liberálů v jejich snaze rozvrátit co nejvíce fungujících režimů, samostatných a soběstačných států, aby si jejich vydrancováním splatily alespoň část dluhů, které svou blouznivou politikou nasekali,“ píše Kobza.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poslanec-Kobza-brutalne-o-Belorusku-Vysvetleni-proc-je-pro-liberalni-demokraty-tak-moc-dulezite-dosadit-sveho-kone-634523

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Foldyna Petrickovi: Odkud berete svoleni rozmrdavat nasimi danemi vsude fungujici rezimy??????? Petricek poslal beloruskemu lidu 40 milionu a EU jeste vic. Je to lez, penize jdou pucistum na uplatu demonstrantu a organizaci demonstraci. Kdyby sly lidu, tak by musel kazdy Belorus dostat svuj podil!!!!!
   Nasi mocipani jsou stejnou pakazi jako Lukasenko. Jeste horsi, protoze Lukasenko byl v posteli se vsemi, nasi jsou jenom s USA.

   Smazat
  2. 9:21
   Nikdo nechce dosadit svého koně v Bělorusku. Západ už vubec ne. Jen by mě zajímalo co by Kobza a Foldyna žvAnili, pokud by Rusko podpořilo Lukašenka, nebo pokud by Rusko dosadilo svého koně!!.!!
   Ta chvála Ruska by byla nekonečná, ale Rusko dalo ruce od BĚ. pryč, což je dobře, tak tito pánové vymejšlejí lživé a ničím nepodložené závěry co, by kdyby ZÁPAD.!!

   Smazat
  3. Každý chce dosadit "svého koně" v Bělorusku. Ne, že ne. Vůbec nechápeš dnešní geopolitiku. Navíc nemáš informace.

   Ruskové i přes velkou kritiku podporují Lukašenka a na úrovni armády a bezpečnosti to jistí. Lukašenko ze strany Rusů je pod silným tlakem, aby začal vyjednávat s opozicí, aby ignoroval ty dvě slepice, co Amíci, Litevci a Poláci nastrčili jako "opozici", které si momentálně hrají na vítěze voleb, a které dávají jedno ultimatum za druhým.

   Rusové nechtějí, aby se opakoval ukrajinský scénář. A Trump myslím také nechce podobnou blamáž. Uvidíme. Je to nový geopolitkicý střet.

   Sleduj ruský internet a televize. Bude ti vše jasné.

   Smazat
  4. Nechte Jardu Foldynu na pokoji - diskuzní .....! Snad jedinej obyčejnej, normální, férovej chlap, kterej mluví, jak mu narost zobák a nenakrucuje se do taktu politických strašáků "západu". Jestli tady někdo"žvaní", je bohatej výběr. Třeba z diskuzních příspěvků anonyme 16.51

   Smazat
 6. Jo neviditelná pařáta trhu všechno vyřeší. Zachvátí li tě zahyneš. S parazity na věčné časy a nikdy jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je to tady: Libanon se stal první zemí v regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA) v historii, která zažila hyperinflaci, vysvětlil Steve H. Hanke, profesor aplikované ekonomiky na Johns Hopkins University a odborník na hyperinflaci.
   Libanonská libra ztratila 82 procent své hodnoty vůči americkému dolaru na černém trhu od ledna. "Pokud jde o oficiální směnný kurz, Libanonci na to mohou zapomenout," poznamenal Hanke a dodal:
   Jejich úspory jsou zmrazeny v libanonských bankách. Banky nemají k dispozici žádné dolary a zavedly kontrolu kapitálu (přísné limity pro výběr), aby se zabránilo kolapsu.
   https://www.arfa.cz/proc-to-mlzeni-za-spektakularnim-jadernym-vybuchem-v-bejrutu-stoji-izrael-zadna-pyrotechnika-ale-rakety-a-zbrane-teroristickeho-hnuti-hizballah-umistene-v-centru-mesta-mezi-skolami-a-nemocnice/#.Xy2QA4gza70

   Smazat
  2. To vypadá sice hrozně , ale není to nic nového. To už si nikdo nepamatuje, co se stalo na Islandu po několika kapobublinách kolem roku 2008?
   A žijou tam dál. Všechny islandské banky snad šly do kopru. Proto tam teď mají raději petržel.

   orinoko

   Smazat
  3. 13:19 jestli lib.libra klesla o 82% k US $, tak potěž koště, on i dolar pádí dolů. Optimismus čerpaný z Rejkjaviku je tak důležitý, jako vliv sklizně cukrovky z Moravy ne světové ceny cukru.

   Smazat
 7. Touto cestou a na tomto místě zdravím podpraporčíka Koudelku a nadstrážmistr Hnátkovou z BIS, kteří z pověření velvyslanectví USA bedlivě a pečlivě monitorují tyto stránky a diskuze na nich. Momentálně je na to podpraporčík Koudelka sám, Hnátková čerpá dovolenou. Tak, čučkoun, buď dvojnásob pozorný a nezapomeň pomáhat a chránit. Své americké šéfy.

  OdpovědětSmazat
 8. Trend koncentrace kapitalu a velkych korporaci pokracuje. Bude to znamenat vyssi ceny, protoze bez konkurence nebude problem je zvysovat. Kreteni u moci procitnou pak jak Trumpeta a budou je zase bourat na mensi firmy. Clovek zmuze kulovy. Volby jsou falsovane, media avladana ze zahranici Emericany jenom lzou, zamlcuji. Moznost korekce skrze kritiku a protesty neexistuje. Brzdare vsude vyhodili a tak se ritime bez brzd do smrdute zidovske riti, ktera ma vse na svedomi. Az tam prijedeme pak teprve lide pujdou do toho a vsechno prevrati naruby.
  Zacne to v USA. Tam jsou nejdale.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Docela dobry postrehy, ale nesouhlasim s timto:

   informacni media ovladany mezinardnimi kapitalem

   Emericani jako takovy nexistuji Amerika je zemi socialnich megabloku podle statu.

   S zidmi to neni tak jednoduche mnoho skupin vin Benie Sanders ktery je neco jako Dubcek.
   Brouk Pytlik

   Smazat
 9. Podpindosníci se vyjadřují...
  https://megazpravy.cz/kdy-vyrazite-pane-generale-petr-pavel-vyzval-k-maximalni-podpore-beloruske-opozice-ale-schytal-vyprask/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyzývám vlastizrádce a kolaboranty Pavla, aby se zachoval alespoň tak slušně, jako Emanuel Moravec v roce 1945...NIKDO SLUŠNÝ BY HO NELITOVAL!!!!!

   Smazat
  2. Bacha, po soudruhu generálovi jde nějaké kolona z druhé strany. Opravdu té druhé. Shromažďují na něj všechna možná svinstva - po našem - pravdu. Asi někde šlápnul do h@vna a někdo to nechce čuchat.

   orinoko

   Smazat
  3. 18,00
   Máte odkaz,zajímal by mně.
   děkuji.

   Smazat
 10. Než zase začněte kňourat, přestaňte nakupovat přez Amazon, používat FB a Google a zkuste přejít na Linux. Nepoužívejte aplikace pro Android, zrušte data na google storage. Jenže to vy neuděláte. Vy si i rohlíky nakupujete přez Amazon a pak kňouráte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Male zmateni:
   Amazon a Linux nema nic spolecneho!!

   Linux je Deskotop operacni system, Amazon je nakupni STREDISKO !! na internetu.

   Jenze zmineni Linuxu vitam neb ja miluji Linux neb je stabilni a nema problemy s virusy a nepoklada se lehce a ZDARMA. Muj 85 lety znamy se naucil Linux Ubuntu!!
   Pro hackers Kali Linux. Misto Googlu uzivejte !! DuckDuckgo vysoke soukromi.

   Studujte ekonomii a vse vam bude jasne!! Konec kapitalismu ci prerod kapitalismu do nove formy??
   Kapitalismus se meni do ultra-centralni formy, kterou nemiluji. Jak se meni bankovni struktury na Mega-banky tak se meni kapitalismus. Nemusite se jich bati pokud se neserou do politiky (coz ony musi), delejte business spravnym zpusobem jako japonci ZAIBATSU stovky let stare spolky, ktere se biologicky rodi a studujte a kaslete jim na papirove fiat penize. Budte Brouci Pytlici!!

   Brouk Pytlik

   Smazat
  2. Až na to, že tady nikdo "nekňourá" nevychovanče 19.57. Komu se pošklebujete? A proč? USA je smradlavá stoka už od dávna, neumí nic jinýho, než se navzájem ponižovat a zabíjet, je to tam samej "agent" -i se svejma Amazonama, FB a Googlama -to na nic nemá vliv.Zrovna teď se tam lidi zabíjí navzájem, rabujou obchody - je tam veselo - ne? Taky jakpa honem ty zasraný český celebrity, který se rajchaly léta "na Floridě" -viz přitroublé bulvární žvásty, asi abysme praskli závistí - teď najednou mažou zpátky domů, odkud se s takovou pompou stěhovaly pryč. Úžasná Amerika! Úžasné možnosti!Úžasná svoboda!" A teď od toho úžasu táhnou zpátky do neúžasnýho ČR - asi by byla sranda, kdybychom je nazpátek nepustili. Kdybych já o tom rozhodoval, tyhle krysy bych už nikdy zpátky nevzal. Chtěli jste odtáhnout, ČR jste se pošklebovali, tak si v tom úchvatným USA koukejte zůstat. Nevšim jsem si, že by tady někdo "kňoural" - ona kritika a nazývání věcí pravými jmény je pro vás kňourání? Tak to jo! A ještě ten tlustopis!

   Smazat
  3. Anononym 2020 21:44
   Bohuzel neni mi jasne a mozna ani tobe o cemz mluvis!! Muzes to vysvetlit.

   Ja jsem mluvil o konecne fazi Keynesianstvi a Miltonu Friedmanovi a jeho vlivu na tuto fazy ekonomie.
   Myslim Svetove ekonomie a jejich Reseni Politicke ekonomie Sveta.

   Co pises je NEJEN pubertalni ALE i destruktivni a slouzi jako ukazka indoktrinovane zmatenosti.

   Brouk Pytlik

   Smazat
  4. Ale broučku - nevztekej se hned.A ještě k tomu po třetí hodiny v noci - to vážně nemůžeš spát? To je mi líto, já spím jak zabitej. To víš, v šest vstávat a do práce - Neodpovídal jsem tobě, to byl překlep, odpovídal jsem tomu s tím tlustopisem v 16.58 - na konci příspěvku jsem sice napsal - "a ještě ten tlustopis" - ale to jsi zřejmě přehlédl, protože jinak by ti docvaklo, že můj příspěvek není určen tobě (kromě toho se podepisuješ, tak bych reagoval podle jména.) Nicméně se omlouvám. Měj se úžasně. A spi sladce.

   Smazat
 11. Šmírácké win10 jsem si nikdy nenainstaloval, a když mi servispaky zdecimovali win7, tak jsem přešel na UBUNTU 20 a mám klid od šmírování, reklam, virů, červů i trojanů a spamu. Místo lišáka jsem si nainstaloval JANDEX a počeštil ho komplet, takže si Debilek Gaťasů může honit leda péro, nebo raději napíchat stovku svých čipů do své řiti. Je to sice makačka, protože nové desky mají nadžambrovánu v BIOSu rutinu na zákaz instalace jiných OS než WIN10, ale dá se to obejít a potom je božský klid.

  OdpovědětSmazat
 12. K 2O:36 díky za dobrý typ, Win10 se mi nabízejí už přes rok, Vámi popsané řešení vypadá moc dobře. A.Š.
  P.S.: Když tak čtu o tom zemětřesení v megabyznysu megabohů kšeftu, napadá mně, kolika z jejich otroků říká něco jakýsi Diogenes a jestli vůbec jsou mozky lidí 21. století schopné vcítit se do myšlenkového světa antiky, který se se vší pokorou nebes dotýkal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajimava Uvaha o Antice, 100.000.000 novodobych otrocich mlati prsticky do klavesnic pocitacu a staveji digitalni pyramidy.
   Co mne ale fascinuje je ze se Lidi stali neviditelne OTROKY GOOGLU, de fakto Wikipedia a Google jsou BOHOVE budouctne. Google to rekne , musi to byt pravda!!!
   Nahradil bych RAD GOOGLE: ale jak je v Bibly:"Jednomu Bohu bues slouzit!!!" a tak Google je BUH.
   Poradte mi jak Nahradit Google!! ?? To je revoluce!!

   Nejbezpecnejsi je Puppy Linux , super maly, super rychly ja ho miluji. Funguje pohodlne z SD carty.
   Budmez Brouci Pytlici zpatky ke svym korenum, to je pro mne reseni co mne napada, a z toho ta odpovidajici myslenkova struktura.

   Brouk Pytlik


   Smazat
 13. Já používám Neviditelného psa. A toho ještě jistí Hlídací pes.
  Používám roušku stealth a Sedmimílové boty. V záloze mám kapky Viléma Storitze a klapky na uši. Mám asi 500 klap kárd a h@vno v plazmě k tomu. Pokud udeří pytlák Říha řečený Batman. tak narazí na mé duhové implantáty. Howgh.


  orinoko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orinoko jste opět v životní formě, ale možná to máte marné.

   Smazat
 14. Outsidermedia, dobré ale:
  měli na sobě koloritní roušky – demokrati převážně modré, republikáni pak černé, --
  -
  měli na sobě barevné roušky – demokrati převážně blue, republikáni pak black, --

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.