Reklama

sobota 19. září 2020

Americká „biologická bomba“ v Gruzii

Slaviša Milačić

19. 9. 2020  OrientalReview, překlad Zvědavec

Na začátku září se na internetu objevily nové šokující informace, které jednoznačně ukazují, že Spojené státy zahájily novou fázi vývoje tajných biologických zbraní v kontroverzní biologické laboratoři „Lugar“ v Tbilisi. Na konci textu je uveden zdroj, který poukazuje na článek, v němž je uveden zdroj gruzínského ministerstva obrany a tajné projekty vlády USA, které se provádějí v Gruzii. Konkrétně biologické centrum „Lugar“ obdrželo další částku ve výši přibližně 160 milionů dolarů na vývoj několika projektů ve svém oboru, vše pro potřeby Spojených států.


Na základě analýzy zveřejněné databáze dokumentů je patrné, že američtí vědci, kteří mají vazby na americké ministerstvo obrany v Gruzii, provádějí výzkum, jenž přímo souvisí s vývojem zakázaných patogenů, které lze použít k výrobě biologických zbraní. Látky, vyvíjené v centru Lugar, mohou způsobit extrémně závažné morové epidemie, sibiřský antrax a řadu dalších smrtelných nemocí. Je zajímavé, že představitelé gruzínského zdravotnického systému nepožádali americkou stranu o detailnější informace nebo vysvětlení, týkající se výzkumu v biologickém centru Lugar, které se nachází v jejich hlavním městě.

Mimochodem v roce 2002 podepsala země dohodu s americkým ministerstvem obrany, která nese velmi tajemný název: „O spolupráci v oblasti technologie a patogenů, související s vývojem biologických zbraní, a neprofilování informací v této sféře “. Následující rok byla tato dohoda ze strany gruzínské vlády ratifikována.

Americký senátor Richard Lugar osobně navštívil Tbilisi v září 2004. Výsledkem jeho návštěvy byla dohoda o výstavbě Centra všeobecného zdraví (biolaboratoře) v Alexejevce, poblíž hlavního města, nedaleko od mezinárodních civilních letišť a také leteckého zařízení gruzínské armády. Bizarní volba umístění pro stavbu tohoto extrémně nebezpečného centra zřejmě vedení Gruzie vůbec neznepokojila.

V roce 2006, když byla biologická laboratoř podle oficiálních údajů stále ve výstavbě, se zde již prováděly určité výzkumy a experimenty. Po opětovné návštěvě amerického senátora, po němž bylo centrum pojmenováno, gruzínský parlament rozhodl, že informace, které se týkají zařízení, budou uvedeny do režimu státního tajemství.

Centrum Lugar je biolaboratoř v gruzínském hlavním městě Tbilisi, kterou financoval Pentagon částkou 161 milionů dolarů.

Centrum Lugar je biolaboratoř v gruzínském hlavním městě Tbilisi, kterou financoval Pentagon částkou 161 milionů dolarů.

Pokud jde o celkové investice do výstavby tohoto zařízení, gruzínští představitelé zprvu uvedli, že hodnota výstavby činí 15 milionů dolarů, avšak postupem času se celková částka šestkrát zvýšila, až dosáhla ceny 95 milionů dolarů. Senátor Lugar jednou uvedl, že celková cena prací je asi kolem 30 milionů dolarů, avšak média nakonec zveřejnila informaci, že Pentagon utratil za výstavbu této biolaboratoře astronomickou částku 250 - 300 milionů dolarů.

První, kdo odhalil informace o hrozbách projektu Lugar v Gruzii, byl americký novinář Jeffrey Silverman, poradce bývalého gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho. Prohlásil: „Laboratoř Lugar, nacházející se na okraji Tbilisi, vyrábí nebezpečné látky, které jsou testovány na místním obyvatelstvu“.

„Jsem si jist, že v Gruzii probíhají nebezpečné pokusy na zvířatech a lidech,“ řekl Silverman novinářům a ujistil je o tom, že Pentagon provedl s výstavbou biolaboratoře v Gruzii taktický manévr, aby obešel Konvenci z roku 1972 (tj. Úmluva o zákazu biologických zbraní, pozn. překl.)

Od doby, kdy kontroverzní centrum v Gruzii začalo fungovat, se objevilo mnoho skandálů, souvisejících s případy záhadných úmrtí místního obyvatelstva. A tak gruzínské ministerstvo obrany a americká farmaceutická společnost Gilead ignorovaly vyšetřování úmrtí 249 pacientů, kteří se účastnili projektu testování vakcíny proti hepatitidě C. Navíc řada pacientů přestala během studie užívat experimentální přípravky z důvodu výskytu mnoha nežádoucích kontraindikací.

Podle údajů gruzínského ministerstva zdravotnictví skupina speciálních přípravků pro léčbu hepatitidy C, jejichž hodnota přesahuje 187 milionů dolarů, již vypršela. Hlavním důvodem porušení data expirace je „pozastavení dalšího léčebného procesu, úmrtí pacientů a další důvody“. Interní korespondence mezi gruzínskou vládou a americkým velvyslanectvím v Tbilisi odhaluje, že někteří z „dobrovolníků“, kteří se účastnili tohoto programu, zemřeli, a že léčba ostatních byla z neznámých důvodů pozastavena.

Americká společnost Gilead ve spolupráci s americkým Centrem pro kontrolu nemocí a gruzínským ministerstvem zdravotnictví realizuje víceletý program na eliminaci hepatitidy C na území Gruzie. Tento program byl zahájen v roce 2015. Podle uzavřené dohody není americká společnost odpovědná za žádné nepřímé, náhodné nebo jiné škody, bez ohledu na předvídatelnost, které nastanou v důsledku deliktu nebo konfliktu.

Kompletní výsledky těchto testů jsou přísně udržovány v tajnosti. V opačném případě americká společnost Gilead rozšíří svůj experimentální klinický výzkum na africký kontinent. V těchto studiích bude hlavním substrátem místní komunita.

Agentura pro snižování vojenských rizik (DTRA) navíc před třemi lety zahájila „aktuální“ projekt ve výši 6,5 milionu dolarů. Agentura zkoumala kmeny koronavirů a jejich spojitost s netopýry (vektory) v západní Asii. Projekt zahrnoval země, jako např. Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán, Turecko a Jordánsko. Biologické „centrum Lugar“ bylo ústředním bodem celého tohoto výzkumu, zejména pokud jde o nejsložitější biologické operace (genetický materiál). Na tomto projektu se podíleli také čínští vědci z univerzity ve Wu-chanu (oddělení virologie), kde spolupracovali se svými americkými kolegy ze společnosti „Eco Health Alliance“ na odchytu netopýrů a izolaci koronaviru. Je velmi důležité zdůraznit, že tato americká společnost působí na území Čínské lidové republiky již od roku 2014, kde pracuje na studiu infekcí, způsobených koronavirem, a souvislostí s netopýry. Jedním z hlavních sponzorů tohoto výzkumu je Národní institut zdraví v USA.50 komentářů :

 1. Žádné "šokující" informace nevidím. V odkazech ani nevidím nic o "vývoji zbraní". Vetkněte si tuhle lživou propagandu víte kam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo milánku pro pravdu se člověk zlobí ti tvoji miláčci z usa ignorují vše stejně jako hitler. A vesele pod rouškou demokracie pokračují v jeho díle.

   Vymazat
  2. Dostal jsi informace, nazvy....co chces vic?
   Nemas par minut casu? Vis, aby jsi si sam neco zjistil, na zaklade techto informaci. Nebo neumis cizi řeč? Lziva propaganda...super...oznacils...sve si vokazal...a nazdar. Dobrej matroš na prvni vychodni frontu.

   Vymazat
 2. Takže vidíme kam jsme se s tou AMERIKOU dostali.AMERIKA ne FIRST ale FUCK-do prdele.

  OdpovědětVymazat
 3. No a vidíte kde jsme se s tou AMERIKOU dostali -do pěkné PRDELE!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vláďo, kam jsi se ty dostal piš laskavě jen za sebe, ju? A neobviňuj ze své neschopnosti a lenosti Ameriku ani nikoho jiného. Chováš se jak ten nejhorší cigán.

   Vymazat
  2. Vladimire Vladimirovici,

   Nic nechapes, ja nic nechapu ale umim cist noviny.

   Podivej se na zpravu: President Trump pozval predstavitele Farma-prumyslu do Bileho Domu na diskuzy problemu. Vsichni z Farmy mu ukazali PROSTREDNICEK. Farma se vysmala Trumpovi do tvare a otevrene.
   Poslechni si projev Kenedyho v Berline!! Ten vyzaduje vybudovat nezavislou novou Farmu industry. Dnesni Farma-Prumysl v USA je nezavisla 500 kg Gorila ktera si dela co chce!! (king Kong!) mezinarodne. Kazdy si muze otevrit v USA firmu, kazdy muze si otevrit vetev firmy v jine zemi. Proc si myslet , ze tato firma , protoze je v Americe ma neco spolecneho z USA??. Nema prilis. Co ma spolecneho je s Mezinarodnim Kapitalem. A tak cokoliv pochopiť v dnesnim svete pozaduje znalost cteni coz chybi mnoha lidem (IQ 50) kterezto potkavam v tomto clanku. Americani nejsou lini , Americani jsou poskozeni a ty se pohybujes stejnym smerem.

   Pytlik

   Vymazat
  3. 22:30
   Který soused konkrétně samouku ?

   Vymazat
 4. Gruzie si může na svém území dělat co se jí zlíbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, může, pokud to neohrožuje své sousedy.

   Vymazat
  2. 22:01
   Víš co? Zajímavé, že ti sousedi nemají skoro nikdy problém mezi sebou navzájem, ale vždycky jen s jedním roztahovačným, arogantním Ruskem. Čím to asi bude?

   Vymazat
  3. Blbeček trolíček 22:30 majú problém, pretože ich amícky pániček nedostal čo chcel, že?

   Vymazat
 5. Nepřipomínají tyto zprávy tak trošku zvěsti o „přátelství evropských přistěhovalců“ s Indiány Severní i Jižní Ameriky, které se stvrzovalo sdílením alkoholu, až do absolutního zdecimovaní domorodců? Je smutné, že parafráze těchto fíglů se po 500 letech vrací, tentokrát důvěřivým domorodcům z Kavkazu? Inu, starého psa novým kouskům nenaučíš. Aneb, historia est magistra vitae. A.Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kolik bylo tech "Novicoku" dr. Gottlieba z CIA, na Fidela Castra ?

   Vymazat
 6. Tady jde veškerá prdel stranou! Být Ruskem, tak dám ultimátum, do měsíce vyklidit, nebo to vybombardujem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokonce ani Rusko neřídí takoví blbové jako jsi ty. Naštěstí.

   Vymazat
  2. To je pravda, ale Rusové také nejsou předposraní. Uvidíš, nějaké to americké či britské provokující špionážní letadlo nad Černým či Baltickým mořem půjde dolů.

   Vymazat
  3. 22:44
   Potom sbohem Rusko.

   Vymazat
  4. A předtím sbohem USA, V.B. a Německo, Polsko. Včetně nás.

   Vymazat
  5. 17:25
   ale dity brouku. Kdyby Západ chtěl, Rusáky už dávno slupne jako malinu. Zvlášť v 90.letech.

   Vymazat
  6. .. ale neslup, protože se maliny i přes všechen rozvrat stále bál. Chápeš, koblížku?!

   Vymazat
 7. Jak okaté, zamést Novičok pod koberec A co vaše laboratoře v Rusku,tam vyrábíte asi kefír co.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Novičok byl vyvinut v laboratořích v Kazachstane a ne v Rusku.
   Tehdy byl Sovětský svaz a ne Rusko.
   Kefír se vyrábí z mléka, novičok z ingradiencí vzniklých z ropy a zemního plynu.
   Novičok bezpečně zabíjí do několika minut, VX britské provenience slouží v producírování protiruského spektáklu.

   Kapiš?

   Vymazat
  2. 22:10
   Nukus není v Kazachstanu, co vás to v té škole učí ?

   Vymazat
  3. 22:10

   ubohé. V Kazachstánu se před rokem 1991 nic nepohlo bez příkazu z Moskvy.

   Vymazat
  4. Promiňte, nikoli v Kazachstanu ale v Uzbekistanu. Jinak s tím, že Novičok bezpečně zabíjí do několika minut, VX britské provenience slouží v producírování protiruského spektáklu naprostý souhlas.

   Vymazat
  5. 5:40 Kzachstanu, Uzbekistanu a kdekoliv v CCCP protože z těchto zemí HOLOVY seděly v té Moskvě. Jste pitomec.

   Vymazat
 8. Tentokrát to bude Ruský virus. Svět se řítí do řiti.

  OdpovědětVymazat
 9. Pavle Berane 14:43, vy nevíte, že v případech Jourové, Maxové a všech podobných provedly v rozhodující míře personální politiku volby? Že předseda partaje může volební kandidátky ovlivňovat jen okrajově, že tou dobou nedisponuje křišťálovou koulí? On by ten Babiš, a nejen on, tu svou stranu stejně jako stát, moc rád řídil jako svůj soukromý podnik. Kam by najímal a odkud propouštěl podle toho, jak by se kdo, podle něj, rentoval. Jenže, ono to takhle, v politice, tak docela nebo dokonce vůbec, nejde. Vy to opravdu nevíte? Co s vámi, co s vámi? Je mi líto, máte za pět.

  OdpovědětVymazat
 10. Vy jste 15:02 skutečně tak hloupý, že vám uniká kdo že šikanuje rouškami? Vždyť je to evidentně Covid 19! Jen se zdravotní omezení, to za podpory ANO uvolnila, nemocnost roste tempem jak za letošního jara. Chcete tvrdit že ne? Chcete tvrdit, že pracovní neschopnosti, už i při obyčejné chřipkové epidemii hospodářství nepoškodí a zdravotní systém nezatíží? Chcete tvrdit, že virus vyvolávající Covid 19 není mnohonásobně víc virulentní? Chcete tvrdit, že Japonci, když za obyčejné chřipkové epidemie nosí z vlastní iniciativy roušky, že ti Japonci jsou idioti? O vás si dovolím tvrdit, že jste osoba bez rozhledu, že když takhle reagujete, že jste omezenec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:05 to môže napísať len médiami zblbnutý tĺk ako ty. Covid je strašne virulentný, a preto ho nemám ani ja, ani moje dve kolegyne, hoci dcéra jednej z nich bola pozitívne testovaná a nemá ho ani kolegynin manžel, syn, svokra , hoci žijú v spoločnej domácnosti, nemajú ho ani jej príbuzní, ktorí sa u nich zúčastnili oslavy narodenín, keď ešte dcéra nebola testovaná. všetci spomenutí sme boli testovaní a predstav si, všetko negatívne! ten covid je teda fakt strašne virulentný!

   Vymazat
  2. 20:59 pokud budete nosit desinfikovaný hadr na hubě, vaše názory vám brát nebudu. Já mám jiné zkušenosti. Matka mojí sousedky zemřela hrozným způsobem po měsíci trápení v první vlně, postarší kolega je na plicní ventilaci, malá soukromá výrobna ve vedlejším okrese zkrachovala kvůli šesti infikovaným, když musela celá firma do karantény. Dva lidé jsou v nemocnici, ostatní s vysokými horečkami doma. Vím, že toužíte po dobrodružství a la Bergamo, ale my ne. My máme rodiny a svůj krásný život.

   Vymazat
 11. Lazar Kaganovič Lev Davidovič Bronštejn měli na čele Gruzínce Stalina.Nepotřebovali laboratoř v Tbilisi.Jenže se těm za oceánem ta válka nějak nepovedla. Lidí je čímdál víc. Covid 19 je už jiný level.Učebnice mikrobiologie profesora Patočky byla hodně tlustá učebnice..

  OdpovědětVymazat
 12. Dnes co Čech, to nejen politický analytik, ale i chemický analytik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co Cech to Jara Cimrman. Ovsem zakladni veci v politice i jinde nechape. Diky denodennimu skoleni medialni zumpou vi, ze Rusove jsou padousi a na pokraji bankrotu a Emericane, ze jsou nejvetsi. Ale ted, ze se jim diky Rusku a Cine moc nevede...

   Vymazat
 13. Proč mají chemické laboratoře po celém světě? Vždyť mají ty nejlepší vědce stažené z celého světa doma. Není známo, že by cccp měla chemické laboratoře po světě. Takže proč?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Okoli laboratore se pouziva k prvni zkousce nove zbrane. Uz tam lide zemreli na nevysvetlitelne choroby.
   A aby se jim to nevymklo uz doma v USA z ruky jako ve Fort Detricku COVID, tak je to jistejsi zkouset na Gruzincich, obcanech nizsi tridy.

   Vymazat
  2. 12:42 protože ty země u sebe ty laboratoře chtějí, tak proto. Například Ukrajina by kromě laboratoří chtěla mít u sebe vojska NATO (USA) a to se jí zatím nepodaří. Podobně Polsko, kterému se ti podařilo. Vojáci USA odchází z Německa a Němci jsou z toho rozmrzelí. Takhle to prostě je

   Vymazat
  3. Omyl, ty země to nechtějí, ale momentální vlády to chtějí. Myslí si, že se s novými protektory udrží u koryta déle.

   Němci, a zdaleka ne všichni, smutní, protože US základna v jejich městě znamená větší příliv do městské kasy. Nemyslete si, že Němci Američany příliš milují. Stačí vzpomenout znásilněné Němky okupační armádou, nebo soustavné americké odposlechy německých politiků americkými službami.

   Vymazat
  4. 19:16 Tomu budu věřit až ukážou výsledky referenda v této věci. To že pár vykutálených parazitů z toho má prospěch vím sám. Proto i po třiceti letech demokracie u nás nemáme naplněnou Ústavu ve věci zákona o referendu. Parazité se ho bojí jak čert kříže. Demokracie bez referenda je jako člověk bez pohlaví a to je u nás v současnosti normální. Takže já nejsem normální a patřím do blázince. Nebo KDO.

   Vymazat
  5. 19:54 vlády jsou voleny voliči, znající jejich program. Tito voliči si vybrali a US Army je vítaná. Vím to přímo od Němců. Pokud poukazujete na jakási pofidérní znásilnění, o kterých svět neví, já bych rád v souvislosti se znásilňováním německých žen vojáky poukázal na Rudou armádu. Tomu se říká znásilňování, ne MeToo.

   Němci Američany uznávají a obdivují. Po Norsku a Švýcarsku to je další země, kam se houfně stěhují.

   Byl bych rád, podobně jako všichni moji přátelé, rodina a kolegové, kdyby i u nás byl významný kontingent americké armády. Bohužel půjdou do Polska. US Army a NATO považuji za nejvýznamnější prvek bezpečnosti v Evropě a ve světě. Jediný prvek.

   Vymazat
  6. Jediný prvek bezpečnosti v dnešním světě je fakt, že Rusko i Čína disponují jaderným potenciálem, který může vymazat z mapy světa největšího zločince a loupežníka, který neustále boří mezinárodní právo a pořádá jednu agresi za druhou. Jsou to tvoje milované a tebou obdivované SS.

   Vymazat
  7. Pro neználka 7:26 - podle historických studií znásilnili američtí vojáci v Německu během osvobozování a následné okupace J. 11.040 žen.
   Americká armáda znásilňoval ai ve spřátelené Francii.
   Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_during_the_occupation_of_Germany

   Vymazat
  8. 8:13
   V Japonsku amiokupant przní ženy dodnes, ovšem demokraticky a beztrestně!!!!!

   Vymazat
 14. Ano, odsuzují s vámi násilí a zlovůlí, ale na srdci mám novou starost. Jde mi o biologické zbrojení, o laboratoře vyrábějící tyto zbraně. Ty nepotřebují žádné vojenské základny, tanky, letadlové lodě, ponorky ani rakety stačí jim jen obálka a pošta, nebo ampulka a kapka do čaje, nebo injekce. Stačí jedna laboratoř rozsahem jednoho bytu s vybavením, s laboranty a něco materií. Máte-li dobrý recept, jste králem kontinentů. Kladu si otázku, kolik je po světě Wu Hanů a jemu podobných ?

  OdpovědětVymazat
 15. Tento článek do značné míry vysvětluje, proč v ruském jižním vojenském okruhu právě probíhá obrovské vojenské cvičení Kavkaz 2020. Přitom z 80.000 účastníků (mj. i z ČLR, Pákistánu či Íránu!) je jen 13.000 vojáků ruské armády, ale značná část účastníků jsou zřejmě příslušníci jednotek Ministerstva pro mimořádné události RF. Videa z tohoto cvičení na netu se také hojně věnují ukázkám činnosti protichemických jednotek (že by toho MMU RF?). Vypadá to, jako by Rusko vysílalo Američanům jasnou zprávu: O vašich aktivitách v Gruzii a jinde podél našich jižních hranic víme a na vámi chystaná nebezpečí se intenzívně a odpovědně připravujeme!
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
 16. 21:11 1:34
  Doufám, že i naše armáda pochopila, že její poslání je chránit naší zem před bioterorizmem. Místo courání po jiných kontinentech, třeba hlídat zdroje pitné vody, možná i kontrola potravin, kontrola pohybu jedů... Možná přišla doba na obnovení CO ve spolupráci s civilními specialisty na chemiky a hygieniky. Investice do armády by už měli přesměrovat od hardwaru do softu laboratoří a vyškolování specialistů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky projevu synovce J.F.K. mi došlo, že jsme už předehnali USA ve znečištění vodních toků. V USA jsou ve vodách rezidua léčiv, u nás jsme lepší máme Bečvu otrávenou kyanidem. Taky v Evropském poháru, v soutěži pandemie, jsme zatím jen druzí za Španělskem. S naším úsilím nás zlato nemine.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.