Reklama

úterý 29. září 2020

Americké bombardéry útočily na ruský Kaliningrad

David Axe a -rp-

29. 9. 2020 Forbes a PrvníZprávy

Dva bombardéry amerického letectva B-52 provedly simulovaný útok na Kaliningrad, který představuje vážnou hrozbu pro síly NATO v Evropě, píše Forbes.


(Na snímku americký bombardér B 52 a italský tajfun přeletěly nad Lotyšskem 25. září 2020.)


Jak se píše v článku, Kaliningrad je jedním z nejdůležitějších bodů, protože s jeho pomocí bude Rusko schopno v případě války odříznout pobaltský region od zbytku vojenského bloku, ale NATO tuto hrozbu odrazí náletem na město.

Americké bombardéry B-52 provedly simulovaný útok na ruskou enklávu ve východní Evropě - Kaliningrad. Nálet na toto město má pomoci NATO napravit nebezpečnou „díru“ v jedné z nejslabších oblastí aliance, píše Forbes.

Poté, co se B-52 zvedly ze základny RAF ve Fairfordu, proletěly přes Baltské moře ve výšce více než 8 tisíc metrů. Poté přeletěly přes Suwalki koridor, který spojuje Kaliningrad a Bělorusko, a pak se otočily na sever ke Švédsku, než se vrátiy zpět do Velké Británie. Americká letadla tedy vlastně opsala kolem Kaliningradu kružnici.

Pokud jde o toto ruské město, doslova se hemží raketovými systémy S-300 a S-400; jsou zde také protilodní rakety Onyx a rakety země-povrch Iskander. „Toto je ruský trn v boku NATO. Je proto pochopitelné, proč americké letectvo musí na ně cvičit útoky, “uvedl časopis.

B-52 také nejméně třikrát zkoumaly ruskou obranu v černomořské oblasti a přinutily Moskvu k odvetným opatřením, a skauti NATO mohli tak získat nové informace. Zejména ve středu jeden z bombardérů provedl falešný útok poblíž Oděsy. Mezitím byly poblíž tři průzkumná letadla RC-135.

Zatím není jasné, zda se v Kaliningradské oblasti nacházely americké průzkumné letouny, ale není pochyb o tom, že se NATO pokusilo zachytit a zpracovat ruské signály vycházející z enklávy.

Kaliningrad, jak zdůrazňuje Forbes, má velký význam. Rakety a letadla v něm umístěná mohou operovat na většině evropského kontinentu. Kaliningrad zároveň ze severu sousedí s koridorem Suwalki. Na jihu sousedí s Běloruskem.

Pokud jde o Bělorusko, Moskva zde posílila svůj vliv od prezidentských voleb. Ruský prezident Vladimir Putin spoléhá na to, že jeho běloruský protějšek Alexander Lukašenko podepíše dohodu, která obě země ve skutečnosti sjednotí. Zejména za jeho podmínek budou ruská vojska přísněji kontrolovat koridor Suwalki.

Pokud chce Rusko odříznout malé a slabé pobaltské členy NATO od zbytku bloku, může tak učinit uzavřením Suwalkiho koridoru. Podle stratégů NATO je tento bod Achillovou patou aliance.

V letech 2014 a 2015 kalifornský think-tank RAND simuloval ruský úder přes koridor Suwalki. Podle výpočtů analytiků měla Moskva k útoku v co nejkratší době zmobilizovat 25 praporů, tedy asi 10 tisíc vojáků. NATO proti nim bude moci postavit pouze 17 praporů, tedy asi 6800 vojáků. Každý ruský prapor může navíc počítat s podporou obrněných vozidel, včetně tanků. Pokud jde o NATO, pouze jedna ze spojeneckých formací v bojové oblasti bude mít těžkou techniku.

Výsledkem bylo, že RAND dospěl k závěru, že bitva v Suwalki koridoru skončí těžkou porážkou NATO. „Lehké síly NATO byly nejen horší než mnohem silnější ozbrojené ruské jednotky; nedostatečná manévrovatelnost vedla k tomu, že je bylo možné v bitvě obklíčit a obejít, pokud by to ruská strana chtěla," poznamenali analytici. „Pěchota NATO nebyla schopna ani úspěšně ustoupit a byla na místě zničena.“

Defence One: Na Kaliningrad potřebujeme více bombardérů!

Aliance o tomto problému ví. Podle velitele amerického letectva v Evropě generála Jeffa Harrigiana se však Washington nyní domnívá, že je schopen Kaliningrad potlačit. „Připravujeme se na to," řekl generál. „Na těchto plánech neustále pracujeme, a pokud se něco začne, budeme připraveni je realizovat.“

Cvičný let dvou B-52 kolem Kaliningradu je pouze jednou ukázkou plánů Pentagonu. V případě, že se Rusko pokusí odříznout nejslabší členy od aliance, budou jednotky bloku schopny tento útok odrazit úderem na Kaliningrad. A bombardéry B-52 budou mezi prvními, kdo udeří, uzavírá Forbes.56 komentářů :

 1. Nad tím Lotyšskem by těm pruholejnům mohly třeba nedopatřením vypadnout bomby. Takhle už nechtěně bombardovali atomovkami vlastní území a Španělsko. Ačkoli - Lotyšsko už je dost dojebané existenčně i bez bomb.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Jižní Koreji při manévrech stačil jeden covid a mohli nacvičovat akorát bezpodmínečnou kapitulaci..

   Vymazat
  2. Režim USA se netají s tím ,že potřebuje zničit Kaliningrad a potom plaánuje okamžite přepadnout Rusko,tak jako kdysi Hitler za pomoci fašistů Ukrajiny,Lotyšska,Estonska,Litvy,a samozřejmě Finska.Proto terorista č.1 seskupil kolem Ruska obrovské množství vojáků a zbraní i poskoků ze zemí NATO.Bohužel i od nás jsou tam lumpové.

   Vymazat
 2. Rusko by vôbec nepreviedlo snahu o nejaké odrezanie - jednoducho by zničili základne na mieste v prvých minútach, musíte si uvedomiť, že hranice okolo Pobaltských štátov sú dnes riedko obývané, po strate rozvoja s týmito štátmi sa obyvateľstvo odsťahovalo, a uvedené lietadlá by boli zničené ďaleko nad Baltom -

  OdpovědětVymazat
 3. Nechci tady ze sebe dělat kapitána Obvious, ale jako nadpraporčík ToSiPiš mám dojem, že po útoku na Kalinigrad ty B-52 uź nebudou mít kde přistát

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebude se nikdo vracet S-500 se o ně postará aby nedoletěli ani nad cíl.

   Vymazat
  2. Ovšem je také otázka, jestli by se ty bombardéry nad ten Kaliningrad dostaly...

   Vymazat
  3. 10.10 Dnes takové bombardéry odpálí ještě z neutreálního území autonomní střely na více cílů a otočí to. Jedná se o mobilní odpalovací zařízení, jako jaderné raketové ponorky... Jde o to, že úder může dnes přijít ze všech azimutů... i z oběžné dráhy.

   Vymazat
  4. 9/41
   Zase jen pohádky,tak jako s armatou, poslední stihajdou 5 generace, kdy mají několik málo kusů a Amik už pracuje na další 6 generaci,tak asi tak.

   Vymazat
  5. 16,04
   Ovšem výsledky zbrojního průmyslu amiokupantů vidíme rok co rok ve škarpě při promenádě NATOšrotu na D1!!!!.-))))

   Vymazat
  6. Mno kdyz se tak divam na ty zazraky 5. generace, kde F-22 musi po desti obnovovat "stealth" nater, je jich min nez 100ks provozuschopnych a F-35 neni schopno letet nadzvukove dyl nez 2 minuty - tak mi vychazi, ze usacka 6 generace letadel bude tak maximalne popojizdet po pristavaci draze a schovavat se za hangar kvuli neviditelnosti

   Vymazat
 4. No a co má být? Nad naším územím se promenádovaly tři týdny dva B-52 a spousta dalších letadel a přežili jsme to. Snad už odfrnkly. Jen dotaz, nezůstali tu nějací vojáci z ,,leteckého perzonálu", odtáhli všichni? Informací opravdu poskrovnu! A co coronavuirus? Nenakazil se některý pilot??

  OdpovědětVymazat
 5. Je to situace těžká, zkoušet holým zadkem zabít ježka!

  OdpovědětVymazat
 6. Přečte si dnešní článek pana Vlka,- Kosa zostra - k výročí Mnichovské zrady,a dnešních „takyspojenců“, a netřeba, abych k amíkům a jejich imperialistickým tužbám něco dodal.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ja tu vasi zpravu vidim, takze cenzurovana neni :D pane anonyme, a protoze anonymni zpravy se musi schvalit pred zverejnenim, tak to asi proslo kontrolou. Tak jakejpak odkaz na "cenzuru" ? Na aktualne pro jistotu zcenzurovali uplne vsechno sakum prask. Takze nejakej jeden nezverejnenej koment za poruseni kodexu .... je proti tomu fakt nic.

   Vymazat
  2. Možná nevíme s kým pochodovat, ale zato víme přesně proti komu budeme pochodovat. Proti smradlavým fašounům jako jsi ty! A nejen pochodovat a nejen komunisti.

   Vymazat
  3. No a protože jedinej sračkomet (pravidelně) jsi tady ty, anonyme 8.58 - ( a nejen tady) - jak sám píšeš, jsi ksindl zrádnej,a po sterilizaci bys měl dožít mezi odpadkama. Tu sterilizaci bych ti odpustil, sterilizovanej už jsi dávno, namísto mozku máš flaksy, a namísto srdce máš tlamu. Blboune zápaďáckej, co pohledáváš tady, mezi "blbounama komoušskejma"? Proč sem lezeš žvanit? Proč jsi dávno neodprejskl na západ mezi kámoše? Protože "blbouni komoušský" tě vyživujou důchodem, kdežto zápaďácký kámoši by tě nechali zdechnout na ulici ve sračkách jako krysu? Jsi správně vychcanej - tak na to, že ti sypou peníze, jsou ti "blbouni komoušský" dobrý -co? No - co taky konečně chtít za morálku od lidskýho odpadu.

   Vymazat
  4. Vážení promiňte, že mi to nacistické hovadu proklouzlo do diskuze.

   Vymazat
  5. 8:58 nevím sice, co jste napsal, protože tady fičí cenzura jako šlak, ale předpokládám, že jste souhlasil s průzkumnými lety našeho spojence nedaleko břehů agresora. Promiňte, ale Rusko považuju od roku 1968 za agresora. Věřím, že jste byl slušný, jen jste napsal, že NATO má právo obrany. A jak vidím, zdejší úderka opět svými vulgarismy a výhrůžkami ad hominem zaplnila diskusní prostor. Jinde by se něco podobného netolerovalo. Pravidelně píšu na iDnes. Tam se blokují vulgární příspěvky, ať je vysloví kdokoliv, ale ještě nikomu nezabránili presentovat svůj názor.

   Pane Dvořáku, vezměte si z iDnes příklad. Názory by se blokovat neměly, a pozor, karma je zdarma.

   Vymazat
  6. 12,51
   V Reichenbergu nemají v osnovách jiné zájmové kroužky než podporování hovadin a psaní stupidních komentářů????!!!!!

   Vymazat
  7. 12:51 nevím jak tomu je na iDnes, ale dávám Vám za pravdu, že názory respektující formu vyžadovanou redakcí, by cenzurovány, tedy vyloučeny z diskuze, být neměly. To jsme snad vytýkali a vytýkáme minulému režimu, pamatujete pane Dvořáku 12:07?

   Vymazat
  8. Kolik let vám bylo v roce 1968 - anonyme 12.51? A považovat Rusko za "agresora" vás naučil - kdo? Rodiče? Prarodiče? Nejspíš to bude mediální kompost, který zbožně a nadšeně hltáte každý den, nejlépe Novinky? Americký Seznam.cz? To by odpovídalo vašemu blafu, kterým zde NR obšťasňujete. Pište si na IDnes, NR vynechte, a vymalováno. A jestli jste rok 1968 zažil jako zralý a dospělý, dnes jste starý a osvědčený diskuzní borec, kteří bohužel na diskuzích všude převládají. Asi je to logické, ti si mohou dovolit dřepět celé dny u PC zajištěni důchodem a mlátit do kláves nenávistné blafy - váš názor je ale už úplně fuk. Jděte si hrát do domova důchodců, lepit si broučky a motýlky, a duchovně si odpočiňte. Nadšeně se stavět za šmejdy, kteří upřednostňují "západ" před východem, jako je to ve vašem případě, vás zbaví brzy i posledních zbytků rozumu.

   Vymazat
  9. 12.51 zastáváš se sám sebe aby to vypadalo, jako že tady máš podporu??? Dobře víš co jsi napsal...

   Vymazat
  10. Velmi dobře si tu dobu pamatuji. V listopadu 89 jsme byl vedoucím vysílání Občanského fóra a byl jsme všemi deseti proti cenzuře.
   Ale nezlobte se, idioty, kteří z nenávisti podsouvají našim čtenářům to, co nejsou, dále nadávky, stokrát vyvrácené demagogie, projevy rasizmu, fašizmu, nacizmu, islamizmu a dalších demokracii nepřátelských "názorů" sem pouštět nebudu. Jste na soukromém webu. To je jako být u někoho na návštěvě. když se hostitel rozhodne vás vykázat či příště nezvat, protože kazíte diskuzi, tak je to jen a jen věc hostitele. Ostatně, do konce roku chystáme velkou změnu Nové republiky i v tomto ohledu-

   Vymazat
  11. 18:59 tleskám!! Opravdu. Ale příště neotvírejte hubu na Twitter, Google, YouTube, Facebook... a soukromé TV kanály, jak to máte ve špatném zvyku.

   Taktéž očekávám, že se po vaší velkolepé úpravě změní diskusní prostor v sbor senilních přikyvovačů. Pak už budete úplně mimo. Právě diskuse, kde se setkávají rozdílné názory ve slušném formátu, je přínosem. Proto se dost často na jiných webech lidé kliknou i na nezáživné články, aby se podívali do diskuse.

   V diskusi s oponentem se dobře argumentuje i vašim příznivcům, samozřejmě pokud to umí. Bohužel, velice často je opak pravdou a uchylují se k slaboduchým urážkám. Kam se poděli ti, kteří uměli velmi dobře diskutovat a často vás navštěvovali?

   Vymazat
  12. Když napíšete hostiteli, aby si neotvíral hubu, tak vás hostitel z domu vyhodí.

   Mimochodem, Twitter, Google, YouTube, Facebook, stejně jako na Seznam a jeho cenzurující S-klik jsou monopolními "hospodáři" a proto proti jejich cenzorským manýrám budeme vždy. Stejně tak se budeme otírat o soukromé kanály a především o "českou" televizi, která neplní svoji funkci a jejíž vedoucí pracovníci dennodenně porušují vlastní Chartu, a to drze za peníze svých koncesionářů, tady vlastně z daní!

   Ti co uměli diskutovat to umí stále a také tak činí. Nikdo z nich neodešel. Vymykáte se pouze vy, urážející, neschopný věcné diskuze.

   Vymazat
  13. Klídek,v 20:53 je bourač, už je známe. Pod kabátem slušñáka nám nabízí držet hubu, tak svým chlebodárcům odvádí špatnou práci.

   Vymazat
  14. 16:50 Jsi blbý nebo co? Úúúčitě chválit babišoviny a tamní vykastrovanou diskusi? A Rusko, který patřívalo k nejskvělejším výtvorům státotvornosti naší rasy vůbec nazývat agresorem, když zaniklo před více než stoletím? Troubo ...

   Vymazat
 8. EU neuznává Lukašenka za prezidenta Běloruska. Macron ho vyzval k odstoupení. Dneska se setkal s nějakou Tichanovskou, která se - nikdo neví proč - prohlásila za vítězku voleb a tedy prezidentku. Aniž by předložila jakýkoliv důkaz, pochopitelně. Macron a spol. zkoumají, jakým způsobem dostat Lukašenka k jednání o předání moci. Pak, pokud by to bylo nutné, zfabrikované "volby" jako na Ukrajině (průhledné urny, podepsané volební lístky, komanda "demokratů" v místnostech...) a vítězství by bylo zajištěné. To už je vyzkoušené. Problém je že Lukašenko nemá žádný majetek v zahraničí a tak ho není možné přimáčknout ke zdi. Nyní je nanejvýš nutné, aby pokračovaly - byť i neúčinné, ale přece jenom nějaké nedělní odpolední promenádní "protesty". Protože jen tak bude možnost vyburcovat protiruské síly, kdyby se Západu podařilo Lukašenka dotlačit do náruče Ruska definitivně. Co se ozbrojených sil týče, ruská armáda do Běloruska nemusí jít. Už tam totiž je. Ta běloruská. Takže proto ty protesty. Jsou v nich pouze mladí, kteří si myslí, že na ně na Západě čekají. Nikdo jim neřekne, že z Pobaltí odešla 1/3 obyvatelstva a už se nehodlá vrátit. A zejména mladých. Ukrajina jen od "otevření se "Západu" ztratila 2 milióny obyvatel (údaj z minulého týdne z ukrajinských webů). Tedy za 5 let! O spojení s Ruskem se postarají tito "stratégové".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (10:10):
   Ano, zdá se jakoby těm západním narostl mocenský hřebínek až tak, že jsou přesvědčeni o tom, že jsou to oni (a už vůbec ne tamní obyvatelstvo), kdo bude rozhodovat o tom, koho prosadí do čelné funkce.
   To zdaleka není případ Běloruska či případ z poslední doby.
   Ten úkaz hrubého porušování mezinár. práva Západem - ve snaze obsazovat čelo státní administrativy loutkovým místodržícím - má počátek v dřívějších dobách. Připomeňme např. íránského představitele Mossadeka, kterého odstranili, aby si místo něj do čela té země nasadili loutkového šáha.
   Dodnes se nedokázali poučit. Tak jim totiž chutná bohatství a (geopolitický) význam cizích zemí, že i statisíce mrtvých jim v jimi rozpoutaných silových převratech nebrání, natožpak v klidném spaní ve vatě.
   ---
   Bohužel, v případě Venezuely se i náš prezident nechal unést svými emocemi, a stal se jedním z nich. Doufám, že se mezitím stihl i poučit.

   Vymazat
  2. Františku Opluštile 13:39, vy jste dodnes nepochopil onen vtip?

   Vymazat
  3. Pani Macronova je pomalu tak stara jako Pelosi v juesej (skoro stejny rozdil babicka -manzel)a tak bnkster dosazeny bankeri chodi chlast s devcaty a hochy a ma roupy neb Makrela Otylka jd ejiz do pense a doufa v prevzeti noci nad EU
   huhuhuhahaha

   Vymazat
  4. Re (15:05):
   To byl vtip? Nepochopil, povídejte! ...

   Vymazat
 9. Mohou ti atlantští plánovači cvičit, mohou vrčet i vyhrožovat. Ale jakmile ty jejich bombarďáky B-52 vzlétnou ze základny RAF ve Fairfordu, aby proletěly přes Baltské moře a naostro napadly Kaliningrad, dlouhou životnost mít nebudou.
  A pokud by cos i stihly odpálit, měly by si hledat jiné letiště pro přistání. Fairfoldu už pro ně nebude. Bude vymazán. I s Anglií ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná se se zpožděním dozvíme, že mezitím držely opět jen tak mimochodem na zaměřovači Londýn, Varšavu, Berlín, a nějaké to městečko v USA, hádejte kdo a co?

   Vymazat
 10. Uvědomují si pobaltští a polští fašisté a rusofobové, co by pro ně znamenal americký jaderný útok na Kaliningrad? Jsou si v Pobaltí vědomi, že by během prvních hodin amerického pokusu o útok na Rusko přestali existovat? Jsou si Poláci vědomi, že jsou jedním z prvních terčů odvetného ruského úderu a chápou, co to pro ně znamená?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pobaltí i Poláci jistě moc dobře vědí co by následovalo. Spoléhají, že Rusko nepoužije pro ně likvidační zbraně. Až poznají, že se spletli bude pozdě. Bohužel bude pozdě i pro okolní státy. Jenom USA bude za bukem.

   Vymazat
 11. Stačí aby od nějakého toho letadla odpadla nějaká nádrž , nebo něco letělo tak blízko aby to bylo vyhodnoceno jako raketa od letadla a už to pojede.... Rusové spustí obranu .. a jaká byla Evropa. Pane Vystrčile, zaleťte do USA a do střediska NATO, a zařiďte ať si létají doma.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo ať si alespoň dobře přišroubují křídla, aby jim náhodou neupadla, jako nedávno USF 16 nad Polskem. To by byl majdan.

   Vymazat
 12. Kdy začnou ruské strategické bombardéry nacvičovat lety a zkoušet obranu USA podél pobřeží USA? Kdy začnou cvičit ruské válečné lodě kolem pobřeží USA?

  OdpovědětVymazat
 13. Americký ekonom uvedl tři faktory brzkého prudkého pádu dolaru

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020092812583562-americky-ekonom-uvedl-tri-faktory-brzkeho-prudkeho-padu-dolaru/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11/06
   Tuším, že tak 70 roku o pádu dolaru komouši žvaní, čéče a stále nic,já su klidný,účet v bance v dolarech mně vydělal za 25 roku slušný balík.

   Vymazat
  2. 12:26 pokud byste o měnových spekulacích, situaci a vývoji měn jen trochu málo věděl, takovou volovinu nenapíšete. Ostatně, nežvaní o tom ani tak komouši, mluví o tom kde kdo, zejména "západní" analytici.

   Vymazat
  3. v r95 byl 1dolar za 26,50.Ted je za 23,před pár lety byl pod 20kč,takže jestli máte učet 25let v dolarech a žijete tady,tak by mě zajímalo jak jste mohl vydělat.
   Vy jste dolar nikdy neviděl,natož aby jste měl dolarové konto

   Vymazat
  4. 11:06
   Musíte ale doplnit že to není banka v ČR. Tady balík na účtu v USD nevyděláte.

   Vymazat
  5. 12;26
   Řím a Třetí říše taky měly bejt navždy a kde jsou????

   Vymazat
  6. 19:15
   A zapomněl jste dodat, že USA si myslí to samé a kde jsou už dnes? A to ještě "nezmizely"! :)

   Vymazat
  7. 12:26

   Cha cha cha!!! Kecko.

   Vymazat
  8. 18:07
   Hloupému odpovím, před lety se dolar propadl na částku 15,70 pokud jsem v té době investoval několik milionů do nákupu,tak jsem po letech vydělal slušnou částku,co bulikum vysvětlovat, že

   Vymazat
 14. Nacvičovat mohou, realita je jiná. Ztratili by takové množství letectva žeby by na další akce nezůstala technika.
  Jinak Kaliningrad není z geografického hlediska enkláva, zapomínáte na Baltské moře ?

  OdpovědětVymazat
 15. Jenom dobře,kdo je připraven, není zaskočen.
  🇺🇸🇺🇸🇺🇸

  OdpovědětVymazat
 16. Pozor na ně! Aneb, jak se říká:

  V celém vesmíru i světě rodném
  hovno bude vždycky hovnem.

  OdpovědětVymazat
 17. 1) Můžeme na otázku "Forbesů" (viz článek) s jistotou odpovědět, že US špionážní letouny v Kaliningradské oblasti určitě nebyly. To by asi byly ihned sestřeleny, nebo donuceny k přistání, protože by tak jako neohlášené letouny narušily ruský vzdušný prostor, a to nad velkými vojenskými prostory, nad nimiž jsou ve vzdušném prostoru (každého státu) zakázané zóny. Ty špionážní letouny mohly být leda tak někde nad Polskem nebo třeba nad Baltem...
  2) Pobavil mě popis zeměpisné polohy Kaliningradské oblasti v tom článku. Nevím, jestli je to natolik chybný překlad, nebo jsou v tom "Forbesu" a RANDu takoví "experti!", ale vypadá to, jako by si spletli Kaliningrad s Kaunasem a příslušnou litevskou oblastí. Možná bychom je na to měli taktně upozornit, aby v případě útoku Amíci z těch bombardérů nevypouštěli salvu křižujících střel na města spojeneckého státu NATO, místo na Kaliningrad...
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
 18. 12.51,je to vase pravo povazovat Rusko za agresora , je nas tu urcite viac , ktory dakujeme SSSR .ze odialilo o 22 rokov vlkotinu , co tu v sucastnosti prebieha a naopak , my sme sa zaradili do vrazedneho spolku NATO,ktore rozvraca male neposlusne staty .

  OdpovědětVymazat
 19. V každé době existují dutolebí politici, maršálové, generálové a ti všichni by jednou rádi vedli vítěznou válku. Lžou, plánují a sní.

  Jsou to nepoučitelní idioti, protože o žádné válce se nedá říct, že byla vyhrána. Pokud sedí v Pentagonu, žijí v iluzi, že se jich hrůzy války nedotknou a ještě vydělají na obnovování zeměkoule, pokud vůbec bude co obnovovat.

  V Praze houkají každou první středu v měsíci sirény. Prý na zkoušku. Co když to najednou bude naostro? Co budu dělat - stoupnu si k oknu a sledovat jestli na Prahu letí rakety na Rusko?

  Ať mi Hurvínci typu Metnara a Černochové, kteří chtějí miliardy na zbrojení, vysvětlí jak si představují válku. Metnar možná nemá ahnung, ale Černochová je starostka na Praze 2 a jistě má nějaký vychytralý plán.

  Nechápou, že se odstrašování Ruska může do války snadno překlopit. Možná ve své zabedněnosti věří, že tuhle vojnu vyhrajeme.

  Česko by mělo vzpomenout na Havla, který chtěl rozpustit vojenské bloky. To bylo před tím než se podělal z Albrightové a Kissingera. Kdo jiný by měl vystoupit proti válečné hysterii, než my a právě teď.

  Naše výchozí pozice je přece výborná:
  1) Jsme svobodný, sebevědomý a nezávislý stát;
  2) Napřímili jsme si páteř a grošíky sem, grošíky tam,
  prosazujeme svoje hodnoty proti Rusku i proti Číně; a
  3) Moderní (čti: pravdivá) historie nás poučuje, že nám
  bylo za Rakouska-Uherska dobře.
  4) Máme sochu Marie Terezie, Mariánský sloup, přidáme
  Radeckého a jsme v předminulém století.

  Není žádný důvod, proč nevyhlásit neutralitu a spojit se s Vídní. Třeba by se přidaly i Uhry a pod jejich vedením i Slovensko.

  Jenže to by musel být presidentem řeporyjský Novotný. Ten ví, jak se na mocné musí. Stačí na východ i na západ ukázat, že jsme holá prdel a bude po našem.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.