Reklama

pondělí 14. září 2020

Andrej Babiš by měl Tomáše Petříčka vyrazit, ať to stojí, co to stojí

Jiří Vyvadil

13.9.2020 VašeVěc

Nedovedu si představit důsledky, kdyby Jiřímu Paroubkovi, premiérovi za ČSSD udělal takový podraz jako nyní Tomáš Petříček. Premiér veden dosavadnímu zkušenostmi s průběhem státních převratů organizovaných a financovaných Západem na Ukrajině či ve Venezuele, kde dopadly zcela úděsně oproti očekáváním Západu sice na jedné straně výrazně napomohl tomu, aby se jednání o Bělorusku dostalo na mimořádné jednání summitu premiérů a hlav států, ale protože si pragmaticky věci vyhodnotil a zjevně nechtěl být je nástrojem protiruské fóbie Poláků, která je neukojitelná, správně usoudil, že v situaci, kdy se členské státy díky vetu Kypru a Řecka nebyly schopny dohodnout na konkrétních sankcích proti Bělorusku a i kdy i po měsíci je režim Lukašenka pevný a i míra zadržených demonstrantů, či demonstrantek je prakticky minimální proti brutálně zadrženým demonstrantům žlutých vest, které v Paříži obnovili svou činnost.

Je právní heslo: Za stejných podmínek stejně. A nepochybně to platí i pro politiku.

Přeloženo: Není možné útočit na prezidenta Lukašenka pro brutální zásahy policie a ignorovat brutální zásahy policie ve Francii, zejména když počet zatčených byl výrazně vyšší. Petříček útočí na pučisty v Bělorusku, ale za celou dobu svého působení ve funkci ani jednou neodsoudil porušování lidských práv využíváním policejního násilí v Macronově Francii.

Nepochybně složité vyhodnocování situace v Bělorusku, fakt, že v pondělí dojde k rozhodujícímu jednání mezi prezidentem Ruska Vladimírem Putinem a prezidentem Běloruska Lukašenkem zřejmě posune situaci v Bělorusku k tomu, že myšlenka státního převratu, podobně jako ve Venezuele se zjevně stane nemyslitelnou.

Zcela určitě to nebude Evropská unie, která určí budoucí podobu Běloruska a kdo tam bude vládnout.

Podléhat demagogii rusofóbistikých novinářů si zodpovědný politik nemůže dovolit.

ALE NAVÍC A KATEGORICKY: STÁTNÍ PŘEVRAT V CIZÍ ZEMI JE ZÁSADNÍM PORUŠENÍM MEZINÁRODNÍHO PRÁVA.

A cynicky. Těžko je možné se jej dopustit v zemi, kterou kryje Rusko a Čína… Poznal to Trump právě v případě Venezuely, ale i oba američtí prezidenti v případě Sýrie.

Premiér odmítl setkání s běloruskou opozicí, neboť protiruský fanatismus polského premiéra Morawieckého, který přijal neúspěšnou kandidátku na úřad běloruského prezidenta…. jméno se zatím nepotřebuji si zapamatovat.

Naši pravici chytl amok, opět se ponořila do hlubin nadávek, kdy nejmenší byla oblíbené - "estébák".

Zatímco Andrej Babiš, premiér České republiky zaujal a prosadil tento názor a je pravděpodobné, že jej konzultoval i s francouzským prezidentem Macronem či rakouským kancléřem Kurzem. A sám ví, unáhlené oduznání Madura ve Venezuela byla politická chyba a nic pozitivního České republice nepřineslo. Jen hlupák Petříček samozvanci Guaidóvi poslal tuším 10 000 000 korun. Z našich peněz.

Ruku na srdce: v Bělorusku logicky utrpí Evropská unie blamáž. Lukašenko neodstoupí a nemá důvod. Macron po dvou letech mnohem tvrdších demonstrací dožadujících se jeho odstoupení také zůstal ve funkci.

A znovu ruku na srdce: v Bělorusku Evropská unie zažije fiasko. Putin je tolerantní, ale vyžaduje respekt. Když si Angela Merkelová chtěla vynutit ústupnost Putina a případně Lukašenka vydíráním prostřednictvím údajné odpovědnosti za otravu jinak pro Rusy bezvýznamného excentrického politika napůl liberálního a napůl fašisticky nacionálního, pochybila.

Od toho okamžiku se neuskutečnil ani jeden telefonát Merkel – Putin.

A neuskuteční se…

Na jakékoliv dramatické prohlášení Merkelové Vladimír Putin mlčí. Nechá mluvit příslušné podřízené. Je to nádherná pokerová hra Německo vs. Rusko. Možná nejdůležitější od roku 1990. A bohudík může vést ke spuštění železné opony. To možná ideologicky Merkelová chce. Ale každá železná opona se zase po čase dá vytáhnout. Přijdou po Merkelové jiní. Například premiér Bavorska Marcus Söder.

Zítra ( již dnes - pozn.red. NR) se zkrátka s noblesou Vladimír Vladimírovič Putin v Soči s Lukašenkem setká a dohodnou první fázi integrace. Vývoj v Bělorusku se od toho setkání bude odvíjet. Ale jistě ne podle představ EU.

Je moudré, že Andrej Babiš chápe, že je třeba vyčkat. A Petříček, nejhorší ministr zahraničních věcí od roku 1992 by měl být vykopnut. Jiří Paroubek, coby bývalý premiér by takového parchanta z druhé koaliční strany minimálně přede všemi na vládě seřval jako malého a pitomého kluka.


33 komentářů :

 1. Cichanounská utekla do Litvy a tam vydala prohlášení, že nechce být presidentkou a stahuje se z politiky (velmi pěkný text k tomu napsal Ivan David). Jenže posledních pár dní se zase dostává do čela opozice a na první stránky novin. Kde došlo k tomu posunu a co to má vlastně znamenat? Nezná někdo odpověď?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta ona Dona s izraelský pasem nic nerozhoduje, je to jen mluvici ona Dona. Svého současného angazma se vzdát nemůže , protože už teď dluží , kam se koukne. Ta se může vyplatit jedině pádem Belidla. Jaksi se doufalo, že se může prihodit, že s ní L endo proteza bude jednat, anebo třeba Putin. Ale proč by to delali? Bohužel ten belorusky mameluk má pocit , že mu zase narůstá hrebinek, z čehož plyne, že bude třeba ho nahradit raději dříve než pozdeji.
   Údajně má mohutne naketasino, takže je velmi zranitelny. Jeho starosti navic.
   Hodně poví dnesek, kdy se dozvíme aspoň částečně , co se dělo v Soci.
   Hodně by si svoje měla odpracovat Běloruska televize. Je spousta možnosti , jak plebsu ukazat, co se s Belidlem stane po vítězství "svobody" a demogracie - ukrobida a totální lez zachudu.

   Orinoko

   Vymazat
  2. Putin slíbil Bělorusku 1.5 mld., přeci nebude špatně investovat, stačilo mu to na Ukrajině.

   Vymazat
 2. „Je moudré, že Andrej Babiš chápe, že je třeba vyčkat. A Petříček, nejhorší ministr zahraničních věcí od roku 1992 by měl být vykopnut.“
  Řekl bych, že zde je autor trochu vedle. AB často hraje dvojakou hru. Něco líbivého říká a zcela jinak se chovají jeho koně např. v evroparlamentu. No a zde se chová podle not evroparlamentu, takže žádné hrdinství a Petříčka nechá realizovat aspen-hamáčkovskou politiku, aby se před volbami dosyta znemožnili. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nový druh v živé přírodě.
   Starý druh veš domácí je doplněn o nový o štěknu televizní.

   Vymazat
 3. S panem Vyvadilem je těžko polemizovat, jeho názory jsou jasné a doložitelné. Osobně se mně líbí a vzpomínám jak "vyběhl" s "domovnicí" Tvarůžkovou v ČT, která ho chtěla umlěet skákáním do řeči a jak ukázal vývoj na Ukrajině , měl pan Vyvadil pravdu.

  OdpovědětVymazat
 4. Nemůže jej odvolat.Tento ministr je nominován koaličním partnerem. Ale je to krásná ukázka toho že politika se dá ohýbat jak jen se dá, jen když to přinese hlasy.
  Viz odéesácký Novotný.
  A Babiš na jednu stranu vetoval schůzku, na druhou stranu si nechá líbit , že ministr zahraničí vyjednává s pučisty.
  To je přesně to, proč se lidem politika břídí.
  Dvě tváře a každá jiná- ukazovat tu, která by měla tu či onde popularitu.

  OdpovědětVymazat
 5. Obecně Bělorusko je nafouknutou kauzou Západní diktaturou kapitálu za účelem vlastních zisků cestou kradení, jako obvykle. Pokud jde o Poláky: vzpomeňme, že jejich nacionalismus přerostl v čistý nacismus jako předvoj Adolfa Hitlera, kdž v r. 1919 Poldsko svými žodnéry a hrdlořezy zaútočilo na rodící se tehdy SSSR - a tak první "slavný nacista Světa" se zrodil v polském diktátorovi Pilsudském. Celé dějiny Polska nejsou z hlediska lidskosti nic povznášejícího, škoda, když se s nimi jako přáteli setkáte, vypadají docela jako jiní lidé. Nepotřebuje Polsko revoluci lidu? Jistě je divné, že ani zkušenosti z 2. svěové války z nich nacismus nevymýtil. A Babiš? Nemohu si pomoci, přes všechny nářky české ultrapravice a totalitního kapitálu je tento oliogarcha nejlepším politikem pro české lidi, chápu, že nevyhovuje zkorumpovaným politikům, kteří mají i lví podíl na rozkradení republiky po r. 1989. Jen se divím, že jsou stále na politické scéně tito zloději, zatím co Mírov a Valdice by jim patřily po právu. Ale takový je zatím u nás svět zločinného kapitálu. Poctzivci dřou a kapitál krade. A pan Petříček? Neím, kde se vzal, zda to byla volba toho nejhoršího úmyslně, nebo soc. dem. nikoho kvalifikovanějšího a odpovědnějšího nemá! Nezapomeňte až půjdete k volbám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní14. září 2020 11:08
   „.. všechny nářky české ultrapravice a totalitního kapitálu je tento oliogarcha nejlepším politikem pro české lidi, ..“
   To je myšlenkový skvost. Oligarcha je nejlepším politikem pro české lidi. Pro české lidi je nejlepší vlastenecký politik, který neřeší politické postoje podle toho, jak to prospívá jeho korporacím, ale podle toho, jak to zlepšuje kvalitu státu a jeho mezinárodní postavení. To zcela jednoznačně není AB. Jeho „přínos“ je v tom, že to co by Demoblok dělal hrdě a halasně, on dělá v tichosti a zprostředkovaně.

   „A pan Petříček? Neím, kde se vzal, zda to byla volba toho nejhoršího úmyslně, ..“
   Pan Petříček byl pravá ruka Pocheho, kterého vygenerovala ČSSD ze svého středu a kterého prezident Zeman odmítnul. P.K.

   Vymazat
  2. Oligarcha Komárek to vede dobre, že ... Soudruh bakalice také, že ... Proč by nemohl Babak?
   Teď nějaký zbohatlicky pablb údajně nabídl 30 melounu všem ,co porazí Babaka. To je demoska jak vysita.
   Co dělá asi hejvl v té dire? Napadaji mě hrozně vjeci.

   Orinoko

   Vymazat
  3. 13:28 Problém je, že o nikom vhodném, kterého by lid dokázal zvolit, nevíte. Tak se dalšího ušetřete.

   Vymazat
  4. Pane 13:28. Vy jste se rozohnil pro pravdu, ale ona je sama o sobě nehořlavá. Babiš je oligarcha a přesto dělá nejen "jakoby" ociální politiku. Je to tím, že se jako straník kdysi vzdělal, že soudobá zločinecká podoba kapitalismu spěje mílovými kroky k naplnění Komunistického manifestu 170 roků starého a svoji politikou naplnění vize Karlw Marxe? A jeho kroky směřuji ke zpomalení jen páádu zločincvů? Já nevím, ale zatím co předchozí vlády a jejich partaje s houževnatostí a pílí rozkradli stát a zadlužili, Babišova vláda staví stát zase na nohy a snižuje zadlüžení. Těch 7 haléřů, co zbylo na hodnotě z někdejší socanské koruny je dílem vlád dnešní opozice. Nebo snad chcete patálie s Covid 19 svést na Babiše. Že by jste byl až tak padlý na obsah mozkovny?
   A pro autora 14:49: zcela přesně dovedete nechápat, právě, že nemáme více Babišů, ale pak už jen Krejčíře, Kožené, Pitry, Bakaly, kteří prostřednitvím svých sluhů v roli loutek šéfujících opozičním partajím rozzvrátili stát ekonomicky a morálně, je otázka, proč šel Babiš do politiky sám za sebe a proč z pohodlí domova neovládá politické loutky také ke zločinnému tažení proti českému státu a jeho občanům, jak je u jiných normou. Už to tak je, peníze vládnou českým světem, korupce je tak běžná jako rohlíky na krámě a když se někdo to mu vzpírá, tak se pisatelé výše uvedení rozčilují. A Babiš, nevím proč, ač oligarcha, nechce tímto směrem vést stát a občany. Ano, civilizace pokočila, ale vytratila se kulturnost, lidskost a pokud Babiš brzdí pád českého státu a vyhlazení českého národa, já volám bravo a nevadí mi, že vy zřejmě tímto směrováním ztrácíte své kšefty.

   Vymazat
  5. Anonym14. září 2020 17:32
   Opravdu nevím, koho dokáže lid zvolit, ale já volím SPD. Domnívám se, že SPD by posunula zemi k demokracii. AB nikoliv. P.K.

   Vymazat
  6. Anonymní14. září 2020 18:19
   Na ty fóry někoho máte, nebo to vymýšlíte sám? Ty předchozí vlády, které rozkradly stát, to dělaly právě pro takové, jako je AB.

   „Babišova vláda staví stát zase na nohy a snižuje zadlüžení.“
   Tento fór jsem nemohl nechat bez povšimnutí, ten se zvlášť povedl. Poté co vláda AB uvrhla stát do nesplatitelného zadlužení, dalším gigantickým dluhem 500mld Kč.

   „Nebo snad chcete patálie s Covid 19 svést na Babiše.“
   Tento fór už je nudný. P.K.

   Vymazat
 6. Ja taky víc než tuším, že Guaidá prezidentem uznal další hloupý člověk, jistý Zeman, bytem LDN Lány. Toho vyhodit může Babiš asi stejně jako Petříčka. Nemůže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:22 Jasnačka nebo řeči že se v afghánu bojuje za Prahu ale je daleko přijatelnější něž liberální dutohlavec drahoš. A petříček je tam jen nastrčen tu politiku dělá čssd a ne ANO....

   Vymazat
  2. Ano, souhlasím, Drahoš byl opravdu zoufalec a vůbec se nedivím, že prohrál. Jen chci říct, že zoufalců v nejvyšších patrech politiky je víc. Člověk prostě nesmí být fanatikem fanklubu a odmítat hezkou akci soupeře. Zeman, když ještě mohl, měl pár dobrých momentů v zahraničí, a to uznám jako člověk, co ho ve druhé volbě nevolil.

   Vymazat
  3. Zeman je starý lišák a pozvání Guaida byla ironie. V Avganistanu se bojuje za Prahu mi také připadá dvojsmyslné vzhledem k tomu jak to kdysi bylo použito.

   Vymazat
 7. PRAVDA-PRAVDOUCÍ !

  OdpovědětVymazat
 8. noviczech
  ...jen jsem si vzpomněl na pana Wericha. Sůl, dejte národu sůl, sůl jako moudrost, sůl, která nám ochutí potraviny, moudrost, která nám vrátí normální názory, normální politiky, normální lidi!
  Kam jsme to došli? ...a kam by jsme došli s takovými jako Petříček...???

  OdpovědětVymazat
 9. Vyvadile napiš premiérovi a neotravuj čtenáře NR.To že je Petříček debil ví každý soudný člověk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:55 Já si rád přečtu články od pana Vyvadila je třeba vědět vše podstatné aby se debilové nevolili.

   Vymazat
  2. 12:55 Nehraje si na veřejné mínění a kdo je soudný nerozhoduje že vy.

   Vymazat
 10. Dnes jedná běloruský prezident Lukašenko s Vladimírem Putinem v Soči a Brusel je určitě ve střehu co bude obsahem prohlášení. Běloruští pučisté se rozprchli do okolních sponzorských států, svůj program rychle stáhli protože sponzoři zjistili že Bělorus není Ukrajinec a "mejdan" nebude. Venezuelský Guaidó také dlouho plakal na ramenou svých sponzorů a dnes je to už politická mrtvola.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zachud vyrábí politické mrdvoly jako na běžícím pase.
   Kvido /bacha , tak ho nazývají v emerice/ , porosenkyr, chodorek, cihuanuska jew, vucic, navalenej, merkel, řev z kosoctverce, atd, atp.

   Orinoko

   Vymazat
 11. To je ten podvod: koaliční kloaka. Vítěz voleb by měl brát vše a snížila by se i korupce, protože stačí zkorumpovat někoho z přilepené mini strany a je na co se vymluvit. Nemůžeme splnit to co jsme vám v programu slíbily.

  OdpovědětVymazat
 12. To, co za moc nestálo
  toho škoda pramálo.
  A neříkejte, že to nejde
  a že na tom hovno sejde.

  Sejde na tom totiž mnoho
  národ volá, nechcem, toho!
  Chceme ,,Jardu Vomáčku"
  ten má EU na háčku.

  OdpovědětVymazat
 13. (: Je to marný :)
  Ve frontě čekají další Petříčci.
  Za nimi ve druhé řadě se tlačí Řeporyjští.

  OdpovědětVymazat
 14. Vyhodit Petříčka? Jasně, souhlasím a s ním vyhodit i Pocheho. Určitě se ale najde ještě několik dalších podobných a stejně tak pochybných existencí, které patří do stejného pytle, jako ti dva nejdříve jmenovaní.

  OdpovědětVymazat
 15. Česku šéfuje deep state, tečka.

  OdpovědětVymazat
 16. Souhlas s autorem. A pokud se Poche-Petříčka týče. Jak pravil emeritní náměstek Kolář, že už za jeho působení na "zamini" aktivisti založili diversní skupinu Nelze si myslet, že by o tom Hamáček nevěděl. Vypadá to na nečistou hru nejenom ke koaličnímu partnerovi, ale dokonce na spiknutí.

  OdpovědětVymazat
 17. Kujóni kují pikle, dokud je železo žhavé. Ale ono se chodí se džbánem pro vodu, tak dlouho, až se ucho utrhne.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.