Reklama

pátek 18. září 2020

Ano, 3130 je sakra moc! O co jde a co s tím? Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/8409-ano-3130-je-sakra-moc-o-co-jde-a-co-s-tim.html

Radim Valenčík
18. 9. 2020   blog autora

Ještě než jsem došel do práce, telefonovalo mně či poslalo SMS několik známých, abych se vyjádřil k (pro někoho) nečekaně prudkému nárůstu počtu nakažených, a to nad rámec každodenní "covi-kávičky". Hned, ještě teď. V podobném duchu se na mě někteří obrátili mailem, jak jsem zjistil, když jsem otevřel počítač.
(Na snímku docent Radim Valenčík)
Ale nejdřív připomeňme, co napsal docent Radim Valenčík o pár hodin před tím:


COVI-kávička 18.9.: ČR +3130 US +46295. Komentář

dnes | 07.26 |
blog › 
COVI-kávička 18.9.: ČR +3130 US +46295. Komentář

Česká republika:   +3130nových případů (dvojnásobek, rekord rekordů a reprodukční číslo musí být hodně vysoké, roste i počet hospitalizací a těžkých případů)

Spojené státy:    +46295 nových případů (to je mírné zvýšení). 

Indie s 96 tisíci se blíží ke stovce.

A ještě se podívej na evropský souboj (s budoucností Evropy bezprostředně souvisí):

Rusko : Francie

5762   :  10593

Rusko stále pomaloučku roste. Ale Francie mnohem rychleji, už je na dvonásobku a pře 10 tisíc.

Německo přes dva tisíce, Ukrajina přes tři,

Pokud srovnáváme jednotlivé země mezi sebou, je nutné uvažovat různou metodiku a další faktory, které výsledek ovlivňují (např. počet testů). K tomu se postupně dostanu. Důležité je však právě průběžně sledování, protože z časových řad lze vyčíst hodně i při odlišných metodikách.

Informace čerpám zejména z: https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Jak to vidím

Petr Hájek o koronaviru: Vraťme jim úder/2

Před několika málo napsal Petr Hájek ve svém Protiproudu zajímavou úvahu o tom, jak je to s koronavirovou krizí a co je za ní i za tím, co se v reakci na ni odehrává. Navázal přitom na svou knihu Úder, která stojí za přečtení a vřele ji doporučuji. Zde je celý jeho článek v původní podobě.

https://www.protiproud.cz/politika/5318-imperium-bill-gates-vraci-cesku-uder-trest-za-rousky-vratte-nam-hranice-co-nam-prcek-tchajwanec-zamlcel-jen-dalsi-bublina-budou-se-stat-na-vakcinu-fronty-facka-lita-ve-vzduchu-ostatne-soudim.htm

Petra Hájka si vždy rád přečtu, protože svými provokujícími fabulacemi (které vždy vycházejí z reálného základu a objektivního posuzování dostupných faktů) inspiruje (i poučí).

Uveřejňuji jeho úvahu ve dvou částech, její text odlišuji fialovou barvou od svých černobílých poznámek:

Petr Hájek 2. část:

Blbská cesta pana Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan by mohla být v tomto směru také poučná – ale kavárenská média toto zásadní poučení pochopitelně stopila až k bezvýznamnosti: Ostrov má přirozené hranice – a Tchajwanci (ti skuteční) prakticky nikoho k sobě zvenčí nepouští (nebo musí na dva týdny do karantény – s výjimkou Američany vypraveného prcka z Vysočiny). Důsledkem je NULA přírůstku nákazy. Je to prostě úplně jednoduché. Vysočinský Tchajwanec nás o nejpodstatnějším zjištění ze své primitivní provokace Číny neinformoval: hranice, jsou základním klíčem k bezpečnosti. Už jsme na to nějak pozapomněli.

K tomu ode mne:

Málokdo to dokáže říci tak pěkně jako Petr Hájek. Fakt je, že nejdůležitější poznatek své cesty (to, čím byl sám po příletu na Tchaj-wan spíše šokován než velmi překvapen), dokázal Vystrčil utajit. Tím opakovaně ukázal, že je jen obyčejnou figurkou – hloupoučkou a bez vlastní vůle – v cizí hře. 

Pokračuje Petr Hájek:

Když jsme u toho, nelze si odpustit poznámku k dalšímu "pozapomenutí". Máme se radovat, že prý u nás chystá vzbouřenecká čínská provincie investice – na rozdíl od své pevninské matky. Je to přece ale úplně naopak: vůbec nejde o to, kolik u nás investovat (a odvézt zisky zpátky). Jde především o to, kolik naše české firmy mohou vyvézt (a odvézt zisky zpět – a u nás je zdanit). V tomto smyslu je pro nás rovněž Tchaj-wan proti pevninské Číně jen velká NULA. Ostatně právě tak jako Vystrčil-Havel, který prý nám "narovnal páteř" (pravila Bruselanka Jourová). Asi takové hrdinství, jako "za socíku" bojovat proti americkému imperialismu návštěvou Kuby.

Ve vzduchu se však stále vznáší základní otázka: Má to celé blbnutí kolem koronaviru nějaký smysl? Vždyť i vláda se brání mediálním útokům (týchž, kdo na ni na jaře útočili z opačných pozic) konstatováním, že navzdory vyšším číslům nakažených neroste (či jen mírně) počet hospitalizovaných s těžkým průběhem. Proč tedy všechna ta opětovná zpřísnění? Proč roušky zase skoro všude (mimochodem doporučuji si vzít příklad z profesora Prymuly, který za dostačující ochranu pokládá ty z nanovláken)? Proč ČT a spol. teď jedou opět koronu na plné pecky? Není už to samo dostatečným signálem k oprávněné pochybnosti?

Ti, kdo četli Úder, odpověď znají: Platí kupodivu obojí. Covid-19 není jen lehčí chřipka. Jednak má – a teprve bude mít – skutečné zdravotní následky. Až spolu s mizejícím sluníčkem (vitaminem D) a plískanicemi se zvětší dávky viru, který nově nakažení dostanou. Ale zdaleka nejen ty (krevní sraženiny, poškození vnitřních orgánů atd.), které se týkají především bezprostředně "ohrožených skupin". Podstatná bude teprve kombinace se sezónními virózami, chřipkou na místě prvním.

Skoro se lze vsadit, že "shodou okolností" se objeví nový kmen chřipky. A to může pak být už docela mela. "Devatenáctka" bude fungovat jako ochotný vrátný pro invazi těch ostatních. Proto přiměřená ochrana (nanovláknové roušky jsou fakt dobré) a pokud možno jen minimální sledování mediálního strašení jsou hlavními prostředky na udržení zdraví (duševního na místě prvním). Už někdy před Vánocemi to totiž vůbec nemusí být jednoduché.

Teprve pak vrátí Gates direkt naplno: kombinace korona – chřipka začne plnit nemocnice i hřbitovy (o každoročních počtech obětí chřipky v řádech tisíců, ač byly, jsme se dosud nedozvídali, teď to bude předmětem dramatických zpráv po dvacet čtyři hodin v ČT a spol.). A z vakcíny, kterou zatím více než polovina lidí podle průzkumů odmítá, se stane nedostatkové zboží. Podpultovka. Celoroční vytváření atmosféry strachu se zhmotní právě v tom. Většina bude toužit po tom, aby jim kamarádi velkého Billa vpravili do těla látku, jejíž obsah a zničující účinky zaznamená široká populace nejspíš až s odstupem – a po přiměřené mediální masáži ji s vakcínou vůbec nebude spojovat.

A podle toho, kdo bude tou dobou v Bílém domě (ve Strakovce, na Pražském hradě) se budeme dozvídat, že buď "spojený svět" koronakrizi zvládl, nebo naopakPolitickým nástrojem už korona (a její budoucí bratříčci a sestřičky z farma-laboratoří) zůstanou setrvale. To je hlavním smyslem celoročních poplašných mediálních bubnů.

Co z toho plyne? Nebát se a... za žádných okolností se nenechat očkovat. Přijdou (poměrně brzy) chvíle, kdy i tato věta se nebude smět objevit ani na Protiproudu, aniž by měla za následek trestní stíhání. Ta facka lítá ve vzduchu už dlouho, jen ji pořád nebereme dostatečně vážně.

Ostatně soudím, že jediný účinný prostředek ochrany před tím vším je obnovení hranic a státní suverenity – tedy czexit. Že je to úplně jiné téma? Právě naopak! Jen nám to naši "Tchajwanci" usilovně zamlčují.

Vraťme jim úder.

K tomu ode mne:

1. Nebudeme muset čekat až do Vánoc. Nejde o nedostatek vitamínu D apod. Jde o to, že rozběhnutí nákazy s velkou pravděpodobností povede k těžším průběhům a zasažení i nerizikových skupin obyvatelstva.

2. Očkování nutno odmítnou zejména proto, že nejde o tvorbu protilátek, ale je třeba naopak podpořit základní kmen našeho viru, aby se mohl vrátit k základu své evolučně stabilní strategie. (Pakliže to ještě půjde, ale v tomto jsem optimista.)

3. Jako bedlivý pozorovatel si Petr Hájek povšimnul důležitého momentu: Ani hlavní globální hráč (mou terminologií jádro současné globální moci) nedokáže předpovědět, co náš virus dokáže a jak se bude epidemie vyvíjet. Rozehrál hru na několik alternativ vývoje. Ale to hlavní pro něj je, že se mu podařilo jeho hlavnímu protivníkovi (kterým je vývoj veřejného vědomí a povědomí ve směru chápání toho, o co jde) vnutit zjednodušená schémata "ustrašenosti" i "popíračství", zapouzdřit obě skupiny, postavit je nenávistně proti sobě se vší silou manipulace na bázi iracionality. Tomu podlehl i Babiš hloupě a naivně sdělující "všichni to (tj. rozvolnění) chtěli". Pokud chceme "vrátit úder", budeme muset trpělivě znovu učit každého, kdo se ještě zachránit dá (kdo se nenechal definitivně zapouzdřit), analyzovat nezaujatě a z nadhledu realitu, uvažovat v alternativách dalšího vývoje a odhalovat, co je příčinou současných problémů. K tomu také potřebujeme jasnou a motivující, perspektivní realistickou vizi.

Co se děje ve světě:

Zde je nejlepší zdroj s nejčerstvějšími informacemi:

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Další významné zdroje o dění ve světě:

https://www.ft.com/content/a26fbf7e-48f8-11ea-aeb3-955839e06441

https://ourworldindata.org/coronavirus

První z odkazů přebírá Financial Times. Je na něm mj. vyjádřeno i to, jak vzrostl počet úmrtí v jednotlivých zemích oproti tříletému průměru. Na to by se měli podívat všichni popírači a chřipkaři.

Graf šíření mutuací:

https://nextstrain.org/ncov/global?gmax=19896&gmin=15114

Tyto stránky ukončily uveřejňování nových příspěvků, ale archiv zůstal. Důležitý je závěr, ke kterému dospěly.

Podrobněji lze vývoj v ČR sledovat zde:

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?fbclid=IwAR3kdxZhYD7krsZ_K-xrmwNkGlQMO5rsIjQe_0jAWZT___jH_9pV_KzA38c

Nejdůležitější je tento graf:

K tomu vynikající grafy z dílny Josefa Šlerky:

https://slerka.shinyapps.io/dashboard/?fbclid=IwAR1dQ1jbmRfxHKBXwhI9WnINy781R67yCILsW6xtzUb2BJMDVUKdNqm_uz

Na závěr: Děkuji všem, kteří mi zasláním materiálů a doporučeními pomáhají. Rád uvedu jména, pokud dají souhlas.
(Pokračování)

Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/8384-covi-kavicka-18-9-cr-3130-us-46295-komentar.html

... a za pár hodin:


"Vždyť jsem to napsal už včera odpoledne", odkázal jsem na svůj článek, který popisuje, co nás čeká, viz:

https://radimvalencik.pise.cz/8407-co-se-deje-a-v-cem-se-experti-myli.html

Prý ani to nestačí. Tak se ještě pokusím o aktualizaci, ale nečekejte nic převratného. Abych si to trochu zjednodušil, napíšu to v bodech:

1. Tak prudký nárůst má dva nepříjemné důsledky:

- Spadli jsme do "neprobádané" situace. Doposud jsme mohli reagovat až na to, co se děje kolem nás. A ve své době jsme toho také využívali. Nyní jsme zemí na čele, přesněji dokonce v určitém "úniku před hlavním pelotonem". Některé země mají větší počty, ale ne s tak vyspělou zdravotní infrastrukturou a s tak rychlou a tak dlouho trvající exponenciálou nárůstu. Můžeme se něco poučit z Izraele, ale v něčem budeme řešit nové situace. A o logice chování viru stále víme ještě velmi málo. Jen to, že se v různých podmínkách a dobách chová velmi odlišně (což nasvědčuje tomu, že významnou roli hraje to, jaké "portfolio" nákazy se šíří, tj. z jakých mutací je složeno).

- Ztratili jsme schopnost dostatečně operativně identifikovat ohniska nákazy a odhalit ty zdroje, které vedou k těžšímu průběhu onemocnění. To bude v dalším průběhu velmi nepříjemné, protože rychlost šíření bude "zametat stopy", omezí naši možnost vyhodnocovat, jak se chování našeho viru vyvíjí.

Pokud stávající tým "expertů" (nedostatečně spolupracující, nedostatečně interdisciplinárně vybaven, celkově slabý jak kvalifikací, tak schopností vzít na sebe odpovědnost a nepodléhat tlakům) situaci nezvládal, tak teď se v tom bude plácat, improvizovat, kupit chyby, ztrácet autoritu... – To je momentálně největší riziko.

2. Jak právě u nás k tak prudkému nárůstu mohlo dojít? – Z nějakého důvodu, neznám přesně příčinu, jsme byli zaměřeni jako terč velké manipulaci mocnými tohoto světa (v mé terminologii jádrem současné globální moci). A využil se ten nejúčinnější nástroj manipulace – využití přirozených spontánně vytvářených styků mezi lidmi (fyzicky existujících sociálních sítí v podobě relativně stálých kontaktů mezi lidmi), které byly dlouhodobě "pěstovány" poskytováním in-side informací vytipovaným osobám. Ten, kdo pravidelně dostává původní informace, které se potvrzují, je přenáší dál a roste jeho váha v přirozeně vytvářených sítích. Pak lze přes osoby, které jsou vyhodnoceny jako ty, které takové informace přebírají a rozšiřují, spustit velkou manipulaci a ovlivnit dění ve velkém. Rizikem pro toho, kdo takovou manipulaci spustí, je, že se síť "potrhá", když se in-side informace ukáže být nesprávnou. Pak se z toho ten, kdo za manipulací stojí, snaží vytěžit (jako vedlejší produkt) ty, které se mu podařilo natolik zapouzdřit (zfanatizovat), že už nedokážou a nechtějí vnímat realitu. Právě toho jsme u nás svědky. Akce byla doprovázena nasazením několika "osobností", vydáváním konjunkturalistů a podvodníků za "odborníky", doprovozeno technicky (natočení videí, dokonce i připitomělý klip v podobě písničky).

3. Co dál? To jsem napsal už včera. A hlavně. Musím už pracovat na tom, za co jsem placen, mám dnes opravdu hodně práce:

- Na přípravě on-line výuky. Ta nás asi v dost velkém rozsahu čeká, a pokud máme zajistit kvalitu, je třeba hledat účinné formy, např.:

https://radimvalencik.pise.cz/8406-mikro-v-kostce.html

- Na vědeckém projektu zaměřeném na aktuální problémy, mj. některé výsledky budu zítra prezentovat na semináři v Brně, na který se také musím připravit, viz:

https://radimvalencik.pise.cz/8397-uvidime-se-v-sobotu-v-brne-na-seminari.html

...takže se omlouvám. Víc už nestíhám. A taky prosím o shovívavost, pokud jde o případné překlepy.


84 komentářů :

 1. https://www.badatel.net/42-vedeckych-studii-podla-ktorych-ruska-nie-su-ani-ucinne-ani-bezpecne/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechápeš bratře, že ani skafandr není úplně spolehlivý a bezpečný?

   Rouška nemá chránit tebe, ale omezit přenos nákazy na druhé. Kdyby tomu tak nebylo a nefungovalo by to, tak by ti při každé operaci chirurg, anesteziolog i instrumentářky chrchlaly do rány o sto šest.

   Vymazat
  2. Jenže sestro, obyvatelstvo nemůže žít v plošné nemocnici, víš... ?

   Vymazat
  3. Ale může anonyme 19.21. Jak se ukazuje, některému obyvatelstvu by nejvíc vyhovovalo žít zalezlé ve sklepech, a všude kolem ticho jako v hrobě. Vadí jim zábava, normální život, a radost ze života, kterou oni z nějakých důvodů nemají. Jenom se divím, že ještě do sklepů nezalezli - naopak vytrvale dřepí denně u počítačů a nabádají ostatní, aby zalezli. Bacha - nezakašlat nebo nepopotáhnout nosem na veřejnosti - nebo budete psychicky narušeným davem ubit jako škůdce.

   Vymazat
  4. Popírači ani nečtou pravidla pro nošení roušek:

   "...povinnost se nevztahuje na: osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu"

   https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/

   Vymazat
  5. Vyvoj /clanek na AE / posunul svet zase trochu jinam.
   Taky to udajne masove vrazdeni Trumpa, kdyz ma na svedomi 200 tisic....
   Ja jsem soudil dle zvysujici hysterie a neprosoudil..
   Proc delaji ty rozdily mezi lidmi.
   Je dle Vystrcilu cinan z Tajvanu dobrej a cinan z Ciny zlej. A proc. To dela pak zlou krev. Proti ktere nas denne varuji...

   Vymazat
 2. Toto téma jde jaxi mimo mě. Za půl roku jsem sjezdil všechno možné včetně Prahy. Nepoznal jsme nikoho, koho by to zasáhlo, a nikdo rovněž neví o nikom ve svém okolí.
  Nechci věc bagatelizovat, ale všechno , co vím je méééédyjální lobotomie, že jsme v průprdu. Nejdříve Babiš zastavil kola kapíku a socíkovsky nás zadlužil. Teď zase nezvládá lidového kůrovce, když zvolil švédskou promořovačku.
  Všechno je špatně. ANO, to je. Lidem se blbnou palice ve velkém a rozjela to bakalice na seznamu a kokotice v české jejich TV.
  Děti mají mít roušku ve třídě a ve společné tělocvičně při námaze blijou svoje plíce bez roushky. Čuchni, lumpe, pravil brouk kůrovec, a natáhl se na smrku jak dlouhý, tak široký i bystrozraký.
  Mně se nějak slévají kůrovec a kovid. Jsou jako přítoky mohutné AmaZONKY /nezapomeňte si půjčit/ , která nabírá civilizační die curve na Kamýk.
  Civilizace dojela. Na debilizaci. Jsme na území, kde jsou i psychologové a psychiatři na krátkém výkladu. Hlavně že má kdejaký záchudní lobotomik svého životního kouče.
  Covid 19 připomíná přistání na Moonu. Všude je ho plno. Dokonce už ho máme fšichni, jen se to neprojevuje.
  Covid 19 je lepra záchudního konzumu. I kdyby padaly atomové bomby , tak ve chrámech konzumu najdeme bombastické slevy.
  Chrámy konzumu nebudou nikdy zavřeny i kdyby z nich tekly celé AmaZONKY salmonely.
  Světová hovada už vyzkoušela všechno možné: Ptačí , prasečí, i nemoc šílených krav, viry v PC, i potrhlé grety, a výsledek jaxi nemá kýžený efekt.
  Válku začít nemůžou, protože kdo začne, ten to projebe.
  Zvláštní komickou situací se vyznačují nebývalé proTESTY židů v Izraeli poté , co Bibi podpantoflák uvedl celou zemi do GANGrény.
  Covidové fšech zemí světa - vyližte si prd@l.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výtečně napsané, Orinoko.S výhradou: v socíkovském systému jsme materiálně zadluženi nebylí.

   Vymazat
  2. Orinoko, vezmeme-li vážně váš názor, tak se právě účastníme té nejdokonalejší reality show v celosvětovém měřítku. Klobouk dolů před režisérem a herci.

   Vymazat
  3. Každoročně zemře v České republice v průměru 100 000 lidí, za den je to cca 274 lidí. Poslední dobou na Covid-19 umírá za den cca 4 - 5 občanů této republiky. Ostatních 270 zemře na jiné nemoci. Těm čtyřem až pěti zemřelým za den říkají pandemie.

   Vymazat
  4. Laco, ostatních 270 zemře většinou přirozenou (mimo tragické události) smrtí a další se zase narodí ..., to je život ..

   Vymazat
  5. Nárůst počtu sebevražd převyšuje počet zemřelých s Covidem (těch je aktuálně 499).

   Vymazat
  6. 11:18 - nikoliv smeknout klobouk ale hůl, či vidle nebo sudlice do ruky - a hnát je, a hnát je...třeba až ze srázu dolů nebo na šibenici. není třeba se stydět za osvědčené postupy našich předků.

   Vymazat
 3. Mě nezajímají nějaké grafy ať jsou odkudkoliv. Mě opravdu nezajímá jaká je situace v USA, Francii, Izraeli, Rusku, nebo na Kamčatce. Mě zajímá situace u nás. Vláda zvažuje opětné zavedené "Nouzového stavu", protože jak prohlásil pan premiér - "máme velký nárůst lidí v nemocnicích". Tak si klikněte na oficiální URL Ministerstva zdravotníctví: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?utm_source=general&utm_medium=widget&utm_campaign=covid-19 . Tam zjistíte, že od 01.03.2020 k dnešku bylo 494 úmrtí "S" Covidem. To "S" osvětlím níže. No a k dnešku je stav "Aktuálně hospitalizovaných" 480 lidí. Kristepane, 480 lidí z celé ČR je dle pana premiéra "velký nárůst v nemocnicích?" Co nám to chtějí nakecat?
  K tomu "S" Covidem, stanovisko MZdr. na té stránce s výsledky:
  Oznámení MZdr. k tabulce výsledků:
  Legenda: Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID-19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID-19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.
  Takže, když vás někoho zejtra někdo odpráskne a vy budete pozitivně testován, ve statistice jste umřel na Covid!
  Ještě k testům. Za posledních 14 dnů v srpnu bylo provedeno 100.000 testů, ale za prvních 14 dnů v září 150.000, tdy nárůst o 50000 testů. Proč asi? Protože potřebovali nárůst pozitivně testovaných! O tom, že až 80-90% těch pozitivně testovaných jsou falešný, není můj výmysl. Deník The New Yourk Times, rozhodně není nějaký alternativní „dezinformační“ web. No a oni udělali průzum ve třech státech USA a tam zjistili, že až 90% pozitivně testovaných bylo falešných. Koukněte na https://youtu.be/f6deHoFD90M . Vše je to jen příprava na zavedení povinného očkování nějakou zasranou vakcínou o které nikdo neví co bude obsahovat.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Radime,
  Myslím, že narážíme na obecnější problém, který názorně předvádí Babiš. Je to neschopnost lidí, co se orientují na humanitní vědy vzít na vědomí, že přírodní vědy se se nadají okecat. Samozřejmě že při nulových znalostech na začátku antiky nezbylo, než použít introspekci čili vycucat si souvislosti z palce aneb filozofovat. Výtěžek byl malý a úspěchy byly skoro omezeny na matematiku. Jenže dodnes má spousta lidí problém vzít na vědomí, že přírodní zákony jsou primární a že morálka či usnesení parlamentu je neovlivní. Mám dojem, že jde o důsledek struktury mozku a že je to vrozené. jogín

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:09 Co dělat, když se ani vědci nedohodnou a na druhé straně je silný tlak trhu? Nechci premierovi dělat obhájce, ale přiznejme si, že po jaru jsme měli odříkání plné zuby všichni. Dnes jsme všichni shodni s opozicí a vidíme v Babišovi viníka současné situace. Pardon, až na ty bojovníky, kteři pokládají corvir za fikci a prostředek omezování svobody dodnes.

   Vymazat
  2. Jak kdo. já opravdu nejsem za jedno s opozicí. Jsou to duševní chudáci, sluhové korporací, bez inteligence, empatie a invence.

   Vymazat
  3. 20:19
   Jediným viníkem je naše, jako celku, neznalost a blbost. Myslíte, že za jiného premiéra by to bylo jinak?
   Tůdle nůdle.
   Ani náhodou.
   A to nejsem příznivcem Babiše ani náhodou, ale ani nejsem dnešní opozičník.

   Vymazat
  4. 20.19 Skutečná chyba naší vlády se stala na přelomu června a července, kdy ustoupila demagogickému štvaní opozice, která pro národ ani pro řešení "covidové problematiky" neuměla udělat nic a také nic neudělala, zato drze kritizovala vše, čím vláda úspěšně první vlnu přibrzdila. Opozice kromě cynického žvanění a navádění k sobeckému vrhání se do katastrofy se nezmohla ani na pomoc zdravotníkům... když lidé šili i pro ostatní roušky, distribuovali potraviny do uzavřených oblastí... zatímco páni opopolitici a opokomedianti "havlovali" proti vládě za svobodu chlastat, jezdit do zamořené Itálie na lyže a k moři,... vynucovali nehorázné podpory komediantům a hospodským, místo aby\ jim našli dočasnou užitečnou práci v zemědělství... I NYNÍ MOHOU MÍSTO NATAHOVÁNÍ RUKOU JÍT ČESAT OVOCE, SBÍRAT BRAMBORY A CIBULI, ... ale ručičky nebojte se..., že?

   Vymazat
  5. 22.56 Přesné!!! Připomínám, že v sousedním Slovensku, které bylo zasaženo výrazně méně, bylo nutné nosit roušky celé léto v interiérech. Proto je tam dnes podstatně lepší situace než u nás. Jsem rovněž přesvědčen, že i když v tomto uděla Babišova vláda chybu, není u nás nikdo, kdo by to řešil lépe. Ani Piráti, ani StaN, ani ODS nebo někdo jiný by nedopadl o mnoho lépe. Snad jen KDÚ-ČSL by mohla mít "účinný" recept - častější modlení za duše obětí a nemocné... TOTO

   Vymazat
  6. Fre Market, neboli volny trh se chysta na nas taky s vakcinami ,kdyz ta ruska uz je predem spatna..
   Jak to dopadne s nami se nevi,ale vi se ze v trilionech budou zisky ,profity,vejvar.
   Pocet pripadu stoupa CR astronomicky. A ihned musime byt za to odsouzeni. I kdyz to prislo z Ciny na nas.
   Je to jako ve fotbalu, kdy my jsme porad ten mic.
   Nikdy hraci.Nebo rozhodci.
   Ale to je zalezitost nasich hrichu vuci vrchnosti. Ktere musi byt prisne potrestany,jako kdy predtim..?
   I ten nejhorsi zbabelec si do nas nevaha kopnout ,protoze ve vlade a v uradech sedi jemu podobni ,Anticesi..

   Vymazat
  7. Nesvalujte vše na naše náčelnictvo, celý svět se zbláznil. Snad nám zůstane svobodná volba,zda se nechat očkovat a čím. Za sebe prohlašuji, že se budu chovat podle situace, kdyby corvir vyhrával na celé čáře, tak si nechám dát sérum i kdyby efekt byl nejistý a nebudu to svalovat na premiéra. Musíme se začít chovat jako dospělí.

   Vymazat
  8. 22:56 + 23:58
   Maminka mi říkala, když ti někdo řekne -skoč z okna, tak neskákej.

   Vymazat
  9. Taky se mi zdá, že zrovna nepatříme mezi poslušné občany, tentokrát nám selhal pud sebezáchovy. Jindy jsme hloupé příkazy, či doporučení náčelníků ignorovali.

   Vymazat
  10. 8:44
   Mně doma říkali ať s nimi nechodím na led.
   Protože to bylo v době, kdy jsem četl Staré pověsti české a jiné knihy o naší historii, které mi doporučili rodiče, a mezi nimi o Husitství, kde byly i popisy bitev, domníval jsem se, že já jsem bratr Husita a oni Křižáci nemytí a proradní! :)

   Vymazat
  11. Kovid přinesl samá pozitiva:

   1) očkování , které si draze zaplatíte a ještě vás zdecimuje rychleji než kovid
   2) rozdělení stáda gojů na černé a bílé ovce (totéž učinila katolická církev vůči pravoslaví) a šíření nenávisti mezi oběma stády až za hrob
   3) odvedení pozornosti davu od dementozměn a totality mocných na otroctví bezmocných
   4) zrušení práva jako takového (lidského práva nejprve - pohyb, myšlení, poznání, sdílení, rozhodování)
   5) destrukce vzdělávání, výchovy a sociální soudržnosti (rodina, rod, národ, porod).
   6) planetární destrukce lidských aktivit (už nebudete vyžírat naše zdroje gojové)

   Vymazat
 5. Virus v Česku se může také jmenovat veselý suvenýr z dovolené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo anonyme 19.13 - chudáci lidi, kteří si dovolili jet na dovolenou. Jak mohli tušit, že se to nesmí? Že budou navždy poznamenáni, jako zločinci?

   Vymazat
  2. Nedělejte z nich chudáky. Dobře věděli o riziku a přesto jeli, i když zprávy byly již o nákaze alarmující.

   Vymazat
  3. Pro 21:12, budu pokračovat, vždyť oni na to mají právo jet kam se jim zlíbí! Přece nepromarní rok života tim že nepojedou do zahraničí! Je přece období kdy lidé mají především práva a žádné povinnosti. Já nade vše, já jsem unikát, já, já, já.... Na ostatní můžu přece raz dva tři. Je to jako v přísloví babka k bance a budou kapce. Pozitivní k pozitivnímu a dílo se podaří.
   Jinak nasirame svým jednanim spoustu zemí a při postulátu že je vir umělý a s posláním, tak jsme se nechovali "dobře a náležitou úctou" k ministru zahraniční nedávno navštívsiho ČR, nasirame Rusy, Číňany i jistého Billa, pak se ovšem nedivme. Následky nechci ani domyslet.

   Vymazat
  4. Každého, kdo v zimě a o to víc v létě vycestoval do zahraničí na dovolenou, pokládám za asociála !

   Vymazat
  5. Nehrajte si na soudce 22:22,ale že situaci nezvládnou a nemyslí dospělí lidé, to je co mi vadí. Taky kalkul, že přece nepříjdu o jeden rok dovči u moře, je chybný. Odhaduji, že možná následující dva roky vÿlety k moři budeme muset oželet. Je to na každém z nás a nejsme snad děti.

   Vymazat
 6. Nejedna se o prudky narust počtu nakažených. Jedna se prudky narust poctu testovani, a tim samozrejme rust nikoliv nakazanych, ale pozitivne testovanych. A to je zasadni rozdil

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně tak, jak říkáte. Začarovaný kruh, začalo se více testovat-je více jakoby pozitivních- lidé jsou vyděšení, tak se nechávají testovat i když to nepotřebují. A je na nás, abychom ten kruh přetrhli tím, že se už na testování nedostaví ani noha.

   Vymazat
 7. Co dělat? Počkat si ..., těch co "nevěří" na Covid19 nebude škoda ..
  A ti co chápou že nás čeká ještě horší druhá vlna epidemie Covid19 než ta první poradil už před delší dobou Trump, ale blbě se vyjádřil (hlupáci to interpretovali jako pití desinfekce)...

  Nejúčinější je po návratu nebo při delším pobytu v předpokládaném viry Sars2 exponovaném prostředí si pravidelně desinfikovat krk a nosohltan kloktáním !! jako to dělali naši předkové zaručeně účinnými přírodními bylinými siličnými léčivy (ale pozor !! alkohol to není)..
  A na ochranu před vstupem virové nákazy do plic je nejlepší dopřávat si požitek kouření kvalitního tabáku, je prakticky i statisticky prokázáno, že plice kuřáků oproti nekuřákům jsou před virovou Sars2 nákazou v relativním bezpečí ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ......a už je jasné, proč se proti kuřákům zahájil před pár lety takový frontální útok....spousta kuřáků tento názor v minulosti zastávala....a jsme zase u toho, že nic není náhoda......

   Vymazat
  2. 21:01
   Laicky odpozorováno, plíce a dýchací cesty jsou u mě kuřáka plné hlenu, na který se možná vír přilepí a jako každý kuřák ho vykašlu do kapesníku. Možná, že i nikotin a ostatní škodliviny víru nechutnají. Neberte mne moc vážně, raději nekuřte, stojí to moc peněz.

   Vymazat
  3. Kouření chrání dejme tomu na 60%, rýma prý chrání také, dejme tomu také na 60% ... respirátor látkový na 60%. Doporučuje se častějším pitím (ne alkoholem, ten použít podle moravských tradic jen jako prevenci třikrát denně ve formě vysmívaného desinfekčního prostředku, který se pije ...) odplavovat viry do neškodných částí těla. Tak to já jsem chráněn minimálně na 240%!

   V minulosti se hodně vykuřovaly místnosti s nemocnými, a hle, oni nebyli až tak debilní, jak si mnozí mysleli a myslí. Možná i proto se vykuřovalo i v kostelech a chrámech ... kadidlem.

   Vymazat
 8. Jsem nesmírně šťasten, že se každý den -několikrát denně- můžu dočíst o "covidu" jak strašně zabíjí, denně stovky obětí, jak strašně se rozšiřuje,jaká další a další opatření bude nutno vymýšlet,o frontách na testy, (lidi tam čekají i pět hodin!!!) a tak dále, na serveru novinky. Tam to mají denně na repertoáru, protože na tom sklízí nejvíc diskuzí, a jdou na to fikaně. Opakují ty samé články i s diskuzními příspěvky, na které se pak nabalují další příspěvky,protože vděční čtenáři nejsou schopni rozeznat, že čtou to samé co už četli - temata "covid" v článcích totiž vzájemně splývají, a spolu s reklamou, co mezi diskuze nastřeluje výpotky o nejlepších rouškách - je to úžasné! Jenom jedno mi chybí - kde jsou (dříve každodenní) články o Itálii? O Španělsku? Kde jsou odstavce o stovkách mrtvých, kteří se jen tak povalují na ulicích, neboť se nestíhají pohřby, o našlehnutých nemocnicích,a zoufalých zdravotnících? Kde jsou ukázky hromad rakví, a vyprázdněných regálů s potravinami? Kde je něco o tom, jak tam to vypadá teď? Už jsou ulice italských měst zcela vylidněné, zato musely být zvětšeny plochy hřbitovů? Je mi do pláče, protože se už navždy musíme rozloučit s chřipkou - od teď se totiž bude jmenovat covid. A roušky na čenichu už budeme nosit pořád, a nouzový stav už bude taky pořád - kdy by to mohlo skončit, a kdo to ukončí - media? Až o tom přestanou žvatlat, a covid zaleze jako spráskaný pes? Nebo vláda vydá rozkaz, a druhý den už zase budou věci navráceny do původního, normálního stavu? Jsem z toho zmatený.

  OdpovědětVymazat
 9. Nepodceňujte koronavirus ani roušky. Tento virus, pokud nezmutuje do méně nakažlivé formy nebo se nestane podstatně smrtnější (aby mrtvý už pak nikoho nenakazil, jako to bylo u Eboly nebo SARS), usmrtí ještě tisíce našich občanů a bude tady ještě roky. Pojem zemřel s Covidem je nesmysl, zemřel na Covid je jediné správné pojmenování reality.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to si dejte pozor. Šíříte paniku!

   Vymazat
  2. Aha, takže když někdo někoho pozitivně tstovaného nabourá kamionem a dotyčný zemře, tak je podle vás správné napsat na úmrtní list "zemřel na následky Covid-19". I když ve sktečnosti zemřel proto, že mu nějaký kamion rozflákal auto.

   Vymazat
 10. A všem těm debilům, kteří od začátku července do konce srpna jezdili za hranice jako diví(protože "to nejhorší máme za sebou" - jak děla vláda) a samozřejmě vládě, že to umožnila, a vládě, že povolila příjezd zahraničních turistů, všem bych jim nadělil pokuty, aby zaplatili ty ekonomické (i další) škody a prymulu, babiše, hamáčka a pár dalších bych nechal zavřít, až by zčernali (od koronavirusu)!...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tim rikate, ze v cr vlastne zadny coronavirus nebyl, ze tady se nikdo nemohl nakazit, ale museli si pro nej dojet do chorvatska, ktere bylo statisticky srovnatelne

   Vymazat
 11. Mne neděsí virus. Co mi dělá starosti jsou opět utahující se státní represe. Politici se zbláznili a naivové, co si myslí, že jim Bureš bude tisknout prachy doalelujá, taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To utahování nejde zdaleka jen od nás. My stejně dojedeme na svou "nezávislost" na "západě". Krize obřích rozměrů se rýsovala již dlouho, tak jako tak. Nechci strašit, ale podobně prý, jako že se mají "konečně dobře" se cítili lidé v Evropě i krátce před První světovou válkou. Dlouho jsem to nemohl pochopit, no a teď to chápu dokonale.

   Vymazat
 12. ....nepodceňuji žádnou nemoc, ale to co se děje s covidem 19, to je neskutečná masáž.....a rozumný člověk se ptá proč????.....a následně se ptá znovu...komu to prospívá????...když si odpoví na tyto dvě otázky, je jasné, že celá obludná propaganda nemá vůbec za cíl chránit nás, obyčejné lidi této planety. Naše zdraví a životy jsou až na posledním místě, covidem 19 byla lidem této planety vyhlášena válka...jsme neustále pod palbou ze všech médií, snaha nahnat nám strach je více než zřejmá. ...a tolik diskutované roušky????....ten kdo to vymyslel určitě nechtěl chránit ani nás , ani druhé......roušky mají působit psychologicky, rozeštvávat lidi ......taková dobře navlhlá rouška v teplém podzimním dnu, je výborným zdrojem nákazy, bezkonkurenční množírnou....nechrání, jen způsobí další zdravotní problémy....skoro to tak vypadá, že o to vlastně jde...psychicky zdeptaný člověk, distančně vyloučený z kolektivu, s mokrým hadrem na puse,podlehne nemoci snáze než člověk veselý, volně dýchající vzduch......a poslední, neméně důležitá otázka...kdo z toho má profitovat????...obyčejný člověk určitě ne.....zatím se covid neléčí,protože kdo nemá příznaky není nemocný, ale spása se hledá ve vakcíně.....a taková vakcinace proti celosvětovému údajnému zabijáku, to bude megakšeft pro spoustu různých šíbrů, napříč zeměkoulí....a určitě v tom není jen ten finanční zisk, tady se sleduje ještě mnohem více.....covid-19 je levná a účinná zbraň proti lidstvu.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:26 Asi správně píšete, že je to válka. Zřejmě světová. Ne v takovém zjevném provedení jako byly ty předešlé, ale dopady mohou být určitě pro lidstvo daleko ničivější. Vojáci na odstřel jsme těď všichni a všude. A jak píše pan Valenčík - bude třeba se orientovat, kdo a s jakým cílem právě na koho útočí. Ale určitě bude správné být optimistou a jako optimista případně i padnout.

   Vymazat
 13. Vytvořil se jakýsi kult testování. Neomylné černé skřínky, které zobrazí na monitoru "pozitivní, negativní". A vetšinu lidí vůbec nezajímá, jaký je zatím proces. A media a vládní odborníci nám pak řeknou pri kterých počtech máme být klidní, a při kterých se máme bát. To je ta vyspělá vědecko-technická a informační společnost.

  Sleduje se nic neříkajicí číslo. Positivně testovaný, neznamená počet nemocných a neznamená automaticky ani počet infikovaných.
  Jak fungují pcr testy, mluvi podrobně doktor Bukovsky - https://www.youtube.com/watch?v=bBO9MT9UyeE.
  Existuje celá řada důvodů, proč někomu může vyjít pozitivní test.

  Kde jsou např. informace o tom, od jakých výrobců jsou používáné testy?
  Výrobci totiž sami dodávají dokumetaci, kde uvádí limitace testu, celou řadu okolností, kdy pozitivní test nemusí znamenat přítomnost infekce.

  Už jenom ten pojem "počet pozitivnich připadu". To nejsou žádné případy. Případ je, když za lékařem někdo přijde a má typické příznaky pro danou nemoc.
  80% jsou zdravý lidé. Celá ta hrůza těch čísel je založena:
  1. na doměnce, že tito pozitivně testovaní lidé můžou být "nebezpeční" širitelé nákazy. Ale to neni vůbec dokazené, a je to čirá spekulace.

  I new york times psali o tom, že až 90% jsou falešne positivní, a že tito lide nákazů nešíří.

  2. na představě, že jde o šíření mimořádně nebepezpečné nemoci. Což ukázalo, že to není a nikdy nebyla pravda. Po 6 měsích je jasné, že tento virus je tak srovnatelný s chřipkou, ne-li ještě méně.

  Jedná se tedy o nebezpečnou manipulaci,nedůvodné šíření paniky, a celé to vypadá, že vlády nebojují s covidem, ale s lidmi, se šiřiteli viru, a to jsou potenciálně všechni, a tento boj spočívá jako na potvoru v omezování základních práv a svobod, které jsou prý chráněné ústavou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Panove , nechte teoreticke uvahy stranou !!!

   Covir je tady od toho , aby cely svet videl a pochopil kdo ma v rukou moc!!!! a co s tim muze udelat!!

   Proc vam to neni jasne??

   Optejte se Dr. Soni Pekove jak komplikovane by bylo prehodit nekolik genu na coviru na neco strasneho (co uz davno maji) a mate tady scenar na svetovou katastrofu o niz se nikomu ani nezdalo!!

   A tak se chovejte slusne,
   srazte podpatky a optejte se jak daleko a vysoko mam vyskocit.

   Kdyz cely svet posloucha ... tak asi vi proc!!!

   Testovani sem ci tam neznamena nic!! to je jen divadlo. Kdy prestanete byt blby!!

   Brouk Pytlik

   Vymazat
  2. Jestli se nepletu tak ji chtějí zavřít. Prý za nejakou defraudaci aké my víme svý. Myslím že hd již opatrnější a nepomlouvá Covid ze je prý "vytvořen v laboratoři". Za takové rouhání by ji ve středověku upálili a dnes ji hrozí jenom demokratických pár let vězení

   Vymazat
  3. Bič se vždycky najde. Nejsem Nebojsa, ani Hujer, ale věřím, že se poučíme a přežijeme. Čím dřív, tím líp.

   Vymazat
 14. Ještě doplním.
  COVID-19--covidím.
  Jak je někde článek,testovací soupravy na koronavirus,byly už v roce 2017 vyrobené a dodávané státům,jenže,pomocí těchto testu,je šířen koronavirus a třetí vlna v zimě,bude deprimující.

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní 18. září 2020 22:26
  V zásadě s vámi souhlasím, měl jste ale zřejmě na mysli to povinné nošení roušek a ne samotný vynález roušky, při operacích je k nezaplacení.
  Existuje 40 druhů virů a bezpočet bakterií. Denně nám dýcháním projde organizmem spousta potenciálních virových vrahů. Neexistuje účinná léčba ani chřipky, rýmy a ani jiné virové nemoci. Můžete jen posílit obranyschopnost organismu, někdy dokud virus nezmutuje i očkováním vakcínou, jinak vždy záleží na možnostech našeho vlastního těla.
  Ale i když jim jde o tělo, naše duše jim vadí ještě mnohem více, proto nás tady "na západě" musí pořád držet ve strachu, obavách, nepřátelství pomalu jeden ke druhému křížem krážem.
  V reklamě nám ukazují jak si můžeme báječně žít, když budeme poslouchat a kupovat a kupovat a kupovat, co vlastně? Šmejdy! A ve zprávách nám ukazují, jak budeme potrestáni jejich Bohem Mamonu, když se nebudeme správně chovat.

  Stačí na delší dobu doopravdy všechno vypnout, zbavit se svých stereotypů a jejich celá snaha za biliony dolarů (v českém smyslu - tisíc miliard) jde do kelu. Nejspíš proto tak nehorázně okrádáme chudáky "pány světa", když se ne a ne a nechceme jen tak podřídit.

  OdpovědětVymazat
 16. Nějak mi to hlava nebere. Ti, co se nechají vakcinovat "naší drahou a milovanou západní" vakcínou, nejspíš stejně nakonec onemocní a můžou mít i nejhorší následky. To by znamenalo, že všichni poslušní a loajální budou bez milosti "vyřazeni" z provozu?
  Pak už bych se nedivil tomu šílenství kolem toho, že těm "elitám" to tak nějak nevychází, jak by si přáli.

  OdpovědětVymazat
 17. Víry byly jsou a budou a žádný dementní nošení hadru na hubě NÁS NEOCHRÁNÍ, NAOPAK, UBLIŽUJE!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:28
   Nekřičte. Podle MZCR mají dementi výjimku z používání roušek.

   Vymazat
  2. 13;26
   Tak ji ty, ani tvoje familie NOSIT NEMUSÍTE....!!!!

   Vymazat
  3. 14:19
   Roušku nosím všude, kde je potřeba, např. tam, kde je větší srocení lidí, v uzavřených, zdravotnických, obchodních prostorách, a nijak za tu přiměřeně krátkou dobu netrpím. Jak dokazujete, všude tam je možné se potkat i s bezohlednými dementními osobami, které jsou přesvědčené, že čím hůře pro ostatní, tím lépe pro ně, a absolutně nechápou, že na to doplatí spolu s nimi minimálně dalšími restrikcemi, uzavíráním hranic, atd. Těmto dementům se mi daří úspěšně na sto honů vyhýbat, protože o jejich případný neočekávaný chrchel nestojím.

   Vymazat
 18. Od několika lidí, kteří se navzájem neznají, jsem slyšela, že jejich známí, kteří měli příznaky onemocněním COVID-19, se přihlásili na testy. Když na místě zjistili, že budou čekat neúměrně dlouho na testování, odešli pryč, tj. nebyli testováni. Přesto jim přišla SMS, že jsou pozitivní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:42
   Jedna paní povídala, důkazy nepředložila, ale je to pravda pravdoucí... Takže tomu rozumím tak, že nejdřív to slyšela Kelišová, a potom vy...

   Vymazat
  2. 13:30
   Vzorky s lidským jménem, byť odebrány z papáji, ovce a motorového oleje Covid+ jsou skutečně důkazy o ZHOVADILOSTI A DEBILITĚ TĚCH, KTEŘÍ VĚŘÍ, ŽE ANALÝZY A VÝSLEDKY V DNEŠNÍ DOBĚ JSOU VŽDY PRAVDIVÉ A ODPOVÍDAJÍCÍ REALITĚ!!!!!!! 😂😂😂😂😂

   Vymazat
  3. 16:06
   Souhlas, vzorky "z papáji, ovce a motorového oleje Covid+" jsou rovněž na úrovni ostatních analýz, a výsledků dnešní doby. Je to tak, nebo ty skutečné důkazy předložíte veřejnosti, pane hystericky rozchechtaný, a ukřičený?

   Vymazat
 19. 19:13
  Co to meleš, ČR je jedna z nejhorších v Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Váš smysl pro humor je zcela zkovidovaný.

   Vymazat
 20. https://www.badatel.net/obrovsky-podvod-svetova-banka-uz-v-roku-2018-evidovala-testy-na-covid-19/

  OdpovědětVymazat
 21. Ono je to jednoduché, ale bohužel populace zblblá antirouškařskou kampaní je příliš hloupá na to, aby to pochopila. Aby prošla plošná vakcinace obyvatelstva a transformace života do virtuálního světa, musí tu napřed být dostatečně zle, jinak by na to nikdo nepřistoupil. Proto je žádoucí, aby se virus šířil, v čemž antirouškaři hrají hlavní roli užitečných idiotů. Mohli jste se chránit levně a bezbolestně, teď vás to přijde draho. Ekonomiku nikdo by nikdo zachraňovat nemusel, kdybyste byli svolní se chránit za pár šupů a zodpovědnýcm chováním.

  Globalistům, Sorosovi, Gatesovi a jeho WHO jste na jaře zkazili průměr, no tak se na to zaměřili, aby to tak nezůstalo. A přesně jako ovečky, kterými jste nechtěli být, jste jejich plán provedli. Alternativní weby v tom hrály prim... Nechtěli jste být otroky, ale právě jste dokázali, že nic jiného a nic lepšího nejste. A tou otrockou ohlávkou, o níž ani nevíte, je především vaše přebujelé ego, neschopné empatie a soucitu s jinými, pro které jste nechtěli dělat ani to, co by vás nic nestálo.

  Podle zákona karmy teď budete mít přesně ten druh svobody, o který jste si koledovali. Náhubky, váš nenáviděný "symbol podvolení", budete nakonec nosit i tak, a bude to pro vás naprosto adekvátní, podvolíte se. Mohl to být pro vás symbol ohleduplnosti, soucitu a lásky k bližnímu, vy jste si ale vybrali a mnoho ostatních o své volbě přesvědčili. Vaše volba vás zařadila přesně tam, kam patříte a zakryté anonymní tváře vám budou velmi slušet - svět tak bude na pohled mnohem hezčí. Jenom nezapomeňte, že klíče od svého vězení nemá nikdo jiný, než osobně Vy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:46 A až se postupně budou uzavírat před ČR hranice států, budou antirouškovci nejvíc nadávat. A my v tom vězení uvízneme s nimi.

   Vymazat
  2. Je to známá věc, že otroci a sluhové se k sobě navzájem chovají často mnohem hůř, než jejich pánové k nim. Právě to je neklamný znak otroctví.

   A vůbec nejhorší je, když takoví otroci náhle získají svobodu, nebo dokonce moc. Pak nastane opravdický teror pro všechny dobré lidi. Vidíme to například na Black Lives Matter, událostech v Jižní Africe a jinde nebo tzv. revolučním teroru v některých zemích.

   Takže velký pozor na bojovníky za svobodu, kteří jsou ochotní jít přes mrtvoly těch slabších a zranitelných.

   Vymazat
  3. Příklad bezstrukturního řízení v praxi.

   Tento druh bezstrukturního řízení využívá lidské špatnosti a vychází jim to...

   A proč by se také Bůh, Nejvyšší bytost, pokud existuje, zastávala vyčůránka proti otrokáři. Oba nakonec dostanou, oč si koledují.

   Vymazat
 22. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020091912537950-zpevacka-basikova-poslala-tvrdy-vzkaz-vsem-kteri-strasi-s-koronavirem-bezte-uz-do-prdee-ja-chci/

  Doufejme, že paní zpěvačka má svoji hrdost, a pošle stejně tvrdým vzkazem do těch míst taky stát pro ten případ, že by ji chtěl finančně pomoci z daní pracujících, aby měla na chleba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13;42
   Mimořádně má pravdu, mimořádně!!!!! Virus a víry jsou, byly a budou a roušky jsou brzda v podpoře přirozené imunity!!!!!

   Vymazat
  2. 14:18
   Pravdu nemá ani mimořádně, jenom chytla virus prasoryjský.

   Vymazat
 23. Teze antirouškařů:

  1) Roušky nefungují, propouštějí viry a baktérie.
  2) Roušky vytvářejí sterilní prostředí a tak ničí imunitu.
  3) Roušky jsou něco jako osobní Petriho miska, kultivují se v nich choroboplodné zárodky a zatěžují imunitní systém.

  Tyto 3 teze se navzájem vylučují, jsou v logickém sporu. Měli byste se (antirouškaři) rozhodnout, co vlastně platí. Vše dohromady mít nemůžete.

  Všechny tyto tři názory postupně vyslovili různé zdravotnické autority, většinou lékaři a profesoři. Antirouškaři to od nich převzali.

  Alespoň vidíte, jak na tom tito lékaři jsou a zač jejich názor stojí. Někteří z nich dokonce říkají, že se ochrannými prostředky ničeho nedosáhne, lidé umřou jen o něco později. Proč tedy vlastně takový lékař léčí, oddaluje smrt pacienta o pár týdnů či měsíců (kardiolog, onkolog,..), když přece všichni zemřou, včetně něj. Když si tohle myslí, hned je vidět, proč svou profesi dělá - kvůli penězům a svému egu, prestiži a slávě. O pacienta mu vůbec nejde, je to vlastně "skvělá" reklama, kterou si takto sám udělal. Pokud tyto lidi obdivujete, buď jste sami stejní, nebo vaše logika nesahá ani za nejbližší roh.

  Zmíněné tři teze jsou přinejmenším částečně nepravdivé všechny, mohl bych je postupně vyvracet, ale zábavnější je, že jsou navzájem ve sporu (z nepravdivého předpokladu vyplývá cokoliv, takže to není žádná logická chyba), přičemž antiroušková kampaň využívá všechny tři!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:30 Souhlas.
   Ale antirouškaři na logiku nestačí.

   Vymazat
  2. Každý antirouškař má svoje teze, a jestliže má svoje teze, tak tím i říká, pro jaké se rozhodnul.

   Nelze mluvit o logickém rozporu,tím, že dáte dohromady výroky různých lidi a ve své fantazii, ji přiřádíte všem antirouškařům. To je argumentační klam.

   " 2) Roušky vytvářejí sterilní prostředí "
   Tuhle blbost jsem teda od antirouškaře ještě neslyšel.

   Tady jde spíše o to jestli jako člověk s rozumem vyvinete usilí ve zkoumání pravdivosti konkretních výroku. Nikdo jiný to za vás neudělá.

   Vymazat
 24. 16:30 Souhlas, ale nejde jen o roušky.
  Je to prosté, empirie je matka moudrosti. Pokud se s corvirem nesetkají nevěřící Tomáši doma ve svých rodinách, tak přesvědčovat svéhlavičky je marné. Děti si taky musí sáhnout na rozpálená kamna. Horší je, že tento experiment bude stát předčasná úmrtí, která nebyla nutná.

  OdpovědětVymazat
 25. Není zcela jednoznačné, zda roušky problém řeší či neřeší. Navlhlá rouška není výhra v loterii, zejména ve venkovním prostředí. Negativní vliv dýchání přes hadr na ústech si může vyzkoušet každý sám na sobě. Prospěšné zdraví to rozhodně není a některá nařízení jsou velmi podivná s ohledem na rozložení v čase a prostoru.
  Osobně pochybuji, že ke zjištění nemoci stačí test bez dalších laboratorních vyšetření. Otázkou je, co kde bylo nasazeno a jak se to vyvíjí v čase. Spousta informací je rozporuplných a dnes nevěřím na "lehký průběh". Možná jsou pozitivní pouze Ti s těžšími příznaky a výsledná čísla poté budou zcela jiná. Máme tu nepřítele, který není vidět a může být všude. Dokonce i v nás samotných a bez našeho vědomí. To je velmi nebezpečný stav. Mohou nás držet v napětí celá léta, až nám to přijde jako samozřejmost, mít zakrytou tvář a nechat se pravidelně za poplatek testovat, méně cestovat, někdy i z nařízení vlády nepracovat, neučit se atd. Doporučuji zhlédnout film "sexmise".
  Na jedné straně bohulibý zájem zajistit ochranu zdraví občanů a na druhé straně možná zbytečné represe s vidinou mamutích zisků pro zdravotnické korporace a příležitost k zadlužení státu a jeho uvržení do pevnějšího područí západu.
  Něco mi tu nehraje. To co se děje není samo sebou a rozhodně to není náhoda. Má to svůj cíl a s ohledem na rozsah propagaci bych vsadil na několik cílů. Našim expertům není radno bezmezně věřit,mohou patřit mezi ty, co za peníze pošlou vlastní rodiče na smrt.
  Zbývá nám zdravý rozum a doufat, že dokážeme vybrat ty "správné" informace.
  Velmi lehce se nám může přihodit, že větší zdravotní lapálie nám budou způsobeny preventivním očkováním dostatečně neotestovanými vakcínami a šarlatánskou léčbou těmi "správně" drahými preparáty.
  Přeji hodně zdraví všem.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také se domnívám, že chaos je přinejmenším částečně vytvářen úmyslně a nařízení jsou v často nelogická, jsou v nich díry jako vrata.

   Jednodušší člověk má chuť hodit vše za hlavu a virus má pak volné pole. Nemyslím, že je kdoví jak nebezpečný, ale jeho plošné rozšíření bude argumentem pro hromadnou vakcinaci. Bez toho by to nikdo nechtěl. Problém je to, že v celé akci jsou zainvestovány obrovské peníze, které investoři nebudou chtít odepsat. Dále si to domyslete sami.

   Vymazat
  2. Zajímavé, v jednom Reutru zase doporučovali humidyty aspoň 40%, jelikož pak se vir naváže na drobné kapénky, které jsou pochytatelné i filtry v air condition. Jen v aerobním stavu jsou naprosto nepochytatelné. Tak podle toho by i vlhkost roušek snad nevadila.
   Milý pane ABC, já když si nejsem jist, protože i experti se přou, raději nešířím nejistotu jako jistotu.

   Vymazat
 26. Můžete si že mne dělat srandu, nepatřím mezi hujery. Omezuji nákupy na minimum,roušku nosím i když to není zrovna komfort,ale vydržet se to dá. Chybí mi kultura a děkuji všem za snahu ji poskytovat jen pod nebem. Na druhé straně nechápu infantilní odpor k dočasné dobrovolné karanténě a rouškám. Copak vás přesvědčí až mrtvý z vaší rodiny ? Na jedné straně nesnášíte omezování osobní svobody a na druhé straně vyčítáte vládě nedostatek razance. Nerozumím vám co vlastně chcete. Že vláda nedokáže předložit dlouhodobý program chápu, situace se mění pomalu hodina od hodiny. Naopak vláda by potřebovala být ještě svižnější, ale do rozhodnutí kecá kde kdo a tak se vše jen prodlužuje. Nedohodneme-li se mezi sebou a budeme-li nadále vše sabotovat, tak na tom proděláme všichni. Jen slepice už nebudou žít v klecích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:13
   Nás, co nejsme hujery, nebude málo, ale i když vůbec nic po hujerech nechceme, přesto nám vyhlásili válku. Škoda, jde nám o totéž - jak přežít pandemii. Stačí si přečíst komentáře u posledního Xavera na YT. Mám ho rád za jeho slušnost, ale dřívější jeho ctitelé ho už stačili dát do klatby.

   Vymazat
 27. Sen brblounů je splněn do akce je vpuštěn plukovník Prymula a bude po ptákách. Možná je to dobře. Nastane konec okecávání. Mám pocit, že on se zrovna hned tak nepo... nepoleká.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.