Reklama

sobota 12. září 2020

B-52 lstivě

Libor Číhal

12. 9. 2020 RokAJehoDny

Českotelevizní verze kdysi tak populární nordické informační lsti nebo spíš inteligenční test pro diváky? Možná jde o imitaci jednoho z mála úspěšných pořadů natočených v ČT po osmdesátém devátém, Mládkova Karkulka provokovala vlka... Rusko provokuje a zabíjí, provokuje bombardéry B-52 v bezprostřední blízkosti ruských hranic a zabíjí režimní oponenty. 

(Na snímku ruští stíhači vytěsňují ze svého vzdušného prostoru špionážní letoun NATO)
Ruské stíhačky vyprovodily koncem srpna tři americké bombardéry trasující ruskou hranici v oblasti Černého moře a vyvedly je zpátky do neutrálního prostoru. Podle televizní interpretace tohoto typu fakt, která je kopií nejštvavější části německých a anglických médií, jde v jádru o ruskou provokaci, v americkém Forbesu se odhaluje jiný důvod než ruská provokace, Pentagon používá tento typ incidentů jako past, aby získal cenná data o ruských letadlech a komunikačních zařízeních.

Americká strana vyjádřila znepokojení nad ohrožením bombardérů ruskými stíhačkami, přiletěly prý neprofesionálně blízko k bombardérům, tamní personál se chvěl strachy, naštěstí všechno řídí automaty. Incident se opakoval 4. září, evidentním americkým záměrem po vyhodnocení dat americké provokace z předchozího týdne, bylo získání dalších údajů o ruském letectvu a komunikačních technologiích, podle evropského velení NATO se jeden bombardér B-52 přiblížil pár kilometrů k ruské hranici, další bombardéry zpovzdálí vyhodnocovaly situaci, nedaleko děje se pohybovaly sofistikované RC-135V/Ws, které monitorovaly a zaznamenávaly signály z ruských radarů. Carl Bildt twittoval 4. září, že je rozdíl mezi deterrencí a nezbytnou provokací. 

Rusko se musí podle Bildta permanentně provokovat, aby se přesně vědělo, ČT musí provokovat IQ diváků, aby se nic nevědělo. V ruských médiích se záležitost komentovala jako úspěšná akce, která zabránila americkým bombardérům narušit ruské výsostné území.

Ministr obrany Šojgu řekl v neděli v ruské televizi, že NATO změnilo taktiku, nyní simulují na rutinní bázi raketové útoky na Rusko. Nejen tedy blízkohraniční sledování ruského prostoru, ale intenzívní trénink úderů na ruské cíle. Ministr prohlásil, že oproti srpnu 2019 odhaduje nárůst aktivit jednotek NATO kolem ruské hranice o 30%. Je alarmující, že velké počty leteckých sil NATO jsou trénovány na rutinní bázi k leteckým a raketovým úderům na cíle v Rusku. Spojené státy a jejich satelity eskalují válečné napětí v bezprostřední blízkosti ruských hranic. 

Rusko opakovaně navrhuje Spojeným státům a jejich spojencům vzájemné limitování tréninkových aktivit mimo pásmo vojenského kontaktu. V perverzní logice západních vykladačů Rusko provokuje už tím, že hlídá své hranice nebo že vůbec existuje, jak by reagovaly země NATO a jejich média, pokud by Rusko něco takového praktikovalo u jejich hranic?


43 komentářů :

 1. Tak ať to Rusko dělá také! Ničemu jinému totiž ti "chlapáci" v Pentagonu nerozumějí...

  OdpovědětVymazat
 2. Proč SS pořád provokují Rusko?

  Má obrovské nerostné bohatství a hlavně neposlouchá Západ. RF má svou politiku a na to Západ není zvyklý, ČLR si též nenechá radit, Írán a KLDR se též nebojí. Jsou to země, které podporují vlastní ekonomiku a nenechají se tunelovayt Západem. Či se pletu?

  OdpovědětVymazat
 3. Říkám to dávno: na Světě zavládne mír, rozkvět a radost, až budou stát ruská vojska na Kanadsko - USA a Mecicko-USA hranici a až OSN na USA uvalí všeobecné sankce. Prosím věřící, aby se takto modlili! Jen mne mrzí, že záchranu Světa proti desperátům necháváme zase jen na Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mír? Jenom když bude "hambáč u meka" kousek od Bílého domu stát pět rublů... a zmrzka v New Yorku rublíky dva.

   Vymazat
  2. 19:24
   Všeho do času..... Ani Řím, ani Třetí říše taky netrvala věčně!!!!!! 🤓

   Vymazat
 4. Zajímalo by mě. proč Putin (Šojgu) nenařídí občasné akce podobného charakteru poblíž Floridy či nad La Manche...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Floridě pracuje agent FSB Honolulu. :)

   Vymazat
  2. Létají TU-160 do Karibské oblasti a TU-95 kolem Evropy.
   Alespoň mají piloti NATO možnost podívat se na "bílou labuť "

   Vymazat
  3. Stalin taky neustale provokoval neprofesionalne, armadu 4 milionoveho nacistickeho po zuby vyzbrojeneho Wehrmachtu, mirumilovne shromazdeneho na hranicich SSSR.

   Vymazat
 5. Takové jednání ze strany Rusů je opravdu nepochopitelné a zavrženíhodné. USA, celosvětoví strážci pořádku, míru, ochránci lidských práv, vývozci demokracie chtějí pouze vyčerpat veškeré přírodní bohatství v jiné části světa, aby jim náhodou neklesla životní úroveň a ti pitomí Rusové to nejsou schopni pochopit ? To snad hlava nebere.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinatizace kde všude západními "hodnotami pepky vyskoč a eu je kromě €araboafriky vám až po zboží a službách pokud se nezachovají podle naturelu a víry mameluk udělal, mameluk může jít.
   https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
   https://www.youtube.com/watch?v=GuToJpcUOdc
   https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ

   Vymazat
  2. A pak se Američani vrhnou statečně na Měsíc a na Mars! To bude slávy, až po strašných a krutých bojích, přenášených CNN a ČT, USA zachrání demokracii pro Měsíčňany a Marťany!
   Ale vrtá mi hlavou jen jedna myšlenka. Když USA na Zemi přináší demokracii K ropě, je na Měsíci ropa? A na Marsu? :)

   Vymazat
  3. 20;00
   Z Hollywoodu zbyl Holejúd díky nájezdu BLM, tak kdo by další cestu na Měsíc a posléze i na Mars tu cestu natáčel????!!!!!! 🤓🤓🤓🤓

   Vymazat
  4. 20.00 Na ja, Noví američtí kosmonauti budou BLMáci a budou na Měsíci prodávat drogy a z nedostatku jiné příležitosti možná i vyrabují vlastní přistávací modul, takže bílí otroci budou platit záchrannou misi, protože přeci BLM... Než začne na měsíci nějaký Číňan sázet rýži na od Global Deep State pronajatém políčku... aby ti US BLMáci nevyhladověli do zdechli.

   Vymazat
  5. Anonymní12. září 2020 20:00

   Není, ale tam ještě nemají své základny...

   Vymazat
 6. Kdepak, majitel světa Wall Street si nedá pokoj, nás má úplně, ale úplně u zadnice. Mají všechny instrumenty na ovládání pravdy a americkej voják je správnej idiot, něco jako neštastníci v SS. Prachy a zase jenom ohromný prachy, Bureš je muška. Ty hadry přes huby mluví za všechno. Musíme být občansky neposlušní - opak ovcí

  OdpovědětVymazat
 7. https://www.youtube.com/watch?time_continue=6725&v=KHJieNTREDc&feature=emb_logo

  OdpovědětVymazat
 8. Rusové by jim měli něco u svých hranic sestřelit , válka by kvůli tomu nezačala !

  OdpovědětVymazat
 9. Rusi by mali vyuzivat na sledovanie provokacii pasivne systemy. Nechat Americanov prekrocit hranice a potom aktivovat systemy, ktore by za par sekund poslali US lietadlo k zemi. Velmi rychlo by bolo po provokaciach.

  OdpovědětVymazat
 10. Rusko se chová rozumně k provokacím USA , dnes i v Černém moři. Dobře vědí , že USA nezáleží na ničem , když je to tak daleko od jejich území. USA potřebují válčit, je to zakódované v jejich buňkách .

  OdpovědětVymazat
 11. USA mi připomínají takového typického spratka ze školy, který neustále na někoho machruje a provokuje. Ale většinou dostane do držky, když se mu někdo postaví.
  Stejně jako Amíci, kteří od druhé světové války prakticky všude dostali na držku. V Koreji, ve Vietnamu, v Somálsku, dostávají na držku v Iráku a v Afghanistánu, stejně jako dostaly na držku jimi vytvořené Islámský stát i Al-Kajdá v Sýrii.
  V podstatě byli schopni porazit jen mikrozemě téměř bez armády, jako Grenada a Panama.
  Tak mi nějak není jasné, jaky by chtěli porazit ohromné Rusko, na kterém si už vylámali zuby jiní kabrňáci? Letadlovýma loděma? Tento přežitek druhé světové války v Pacifiku by šel ke dnu dřív, než by stačil doplout k Ruskému pobřeží. Nebo F-35kama, které se vyvíjely tak dlouho, že už teď jsou zastaralé? Nebo ponorkama z dob studené války?
  Rusáci nic z toho nepotřebují. K čemu by jim byly superdrahé letadlové lodě za milardy, když jim stačí malé levné korvety nabouchané raketami Kalibr, pozemní mobilní komplexy Iskander nebo systémy S-400.
  V raketových systémech jsou dnes Rusáci o parník před Amíkama. Nadzvukové střely s plochu dráhou letu s nevídaným doletem až 2500 km. Kvazi balistické rakety s proměnlivou trajektorií a opticky naváděnými hlavicemi.
  Západní země furt bohužel ke své škodě vidí Rusko jako zemi plnou mužiků v láptích a nasáklých vodkou. Ale to už dávno není pravda.
  Zatímco kulturní vzdělanost v Rusku stále stoupá, tak západní země, včetně USA, se postupně mění v pologramotnou, mnohobarevnou a bezprizorní masu populace. Západ už dosáhl svého vrcholu a čeká jej už jen sestup.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kubrte, jsi skvělý, ale zapomněl jsi na jednu věc. Rusko má zabijáky satelitů. Bez satelitů jsou amíci vyřízení do 24 minut. Oni to vědí, dělají bububu a machrují ve filmech. Amíci mají vymyté mozky propagandou tak moc, že si myslí, že neznáme elektřinu, nekecám. Hloupá hollywoodská pakáž. Sami dostanou svůj lék a to brzy. Multikulti ordinují světu a je to zničí! Rusové se musí smát. Amík je jen buzna s velkou držkou a zbabělec, páč bojuje podrazácky! Na víc nemají.

   Vymazat
  2. Neustálé testování obrany protivníka přiblížením se k hranicím ... .
   Zcela jednoznačná činnost s jasným účelem. Pokud si někdo nechá namluvit, že se jedná o ryze obrannou či bohulibou činnost, je přinejmenším naivní.
   Každá reakce je vyhodnocena zpravodajci. Nic není náhodné, ale naopak plánované.
   Tím, že občas dojde k demonstraci schopností stroje a pilota těsným přiblížením, se neděje nic vážného. Osádky průzkumných letadel mohou počítat i se střelbou a sestřelením, takže těsný manévr spíše berou jako zpestření nudného letu a fanoušky letectví mohou potěšit působivé záběry letadel.
   Popis takových událostí ve sdělovacích prostředcích a komentáře "odborníků" nám slouží k vytvoření si obrazu o naší společnosti. Kam směřuje, jaké skutečné hodnoty zastává a do jaké míry je pokrytecká ....
   ABC

   Vymazat
  3. Toho spratka z USA nechavaji media bez povsimnuti, vzdyt je ten spratek taky ovlada. Vypada to jako klukovina, kdyz vas nejaky idiot chce preprat. Vetsinou mu date pres drzku a vsichni ho lituji. Vy jste ten zly.
   Meho kamarada v hospode provokoval jeden ozrala, ze at s nim jde ven, ze mu da pres drzku. Tak sli a pres drzku dostal on.
   Takova je situace. Stoji obrnenci kolem Ruska, letadla naletavaji a provokuji. Az Rus zautoci, budou media plna agresivity Rusu!!!! Jsme v podelane situaci, kdy lez je pravdou a pravda lzi. Ted chteji i posledni zdroje informaci svobodnych cenzurovat a zavrit. Probudte se lidicky, nez bude pozde!

   Vymazat
  4. Ten amiodpad je na pokraji občanské války... kdo čím zachází, tím i schází!!!!!!

   Vymazat
  5. 22:14
   No jasně, na ty satelity jsem zapomněl. Ale je také třeba připomenout, že v okamžiku žhavého konfliktu by ruští hekři Amíkům okamžitě rozbili internetové sítě a ti blbouni by si potom možná nevědomky pálili rakety na své vlastní cíle. :-DDDDD

   Vymazat
  6. 23:09
   Ano, ze strany Amíků je to testování obrany protivníka. Jenže to je zastaralá metoda, kterou Amíci používali už před 50 lety na Šumavě, když vzlétli s vrtulníkama těsně za čárou a na stopkách si měřili, za jak dlouho tam přilítnou naše letadla. Naše letectvo tam potom už ani neposílalo bojové letouny, ale posílali tam L 29 Delfíny, jen aby se jako neřeklo.
   Jenže tento způsob testování je taková příprava na minulé války.
   V případě skutečného konfliktu by tam však z ruské strany nepřilétly žádné stíhačky, ale odkudsi z neznáma by tam nadzvukovou rychlostí přifrčela raketa. Než by ji vůbec stačili zaregistrovat, tak by bylo po všem.

   Vymazat
 12. Klid, u amerických břehů operuje 12 ruských ponorek. Jediný povel a amerika přestane existovat dřív, než zahyne první Rus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:55
   Kéž by to byla pravda!

   Vymazat
  2. Svet bude tydny radosti tancit, ze zloduch chcipnul!

   Vymazat
 13. Potrebuji valku, proto budou provokace zesilovat. Uz ted cvici raketove utoky na Rusko! Media mlci. lide nic nevi! To bude probuzeni, az Rusove uderi na ty uchyly, buzeranty a pedofily z NATO a USA. Shorime pri tom vsichni.

  OdpovědětVymazat
 14. To jsou jen provokace na to aby to zkusili jsou moc zbabělý. Rusko vše monitoruje a nenechá se zaskočit jak v 2 sv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nehujerujte, ani ve sranďě, Evropa by to odskákala jako první. Na našem hřišti by si velmocí předvedli svou sílu a jako cvičiště jsme vhodní.

   Vymazat
 15. Jsem vyléčen ze snu o mírovém soužití různých systémů. Dávno propadly mírové smlouvy. Dnes se na nic nehraje, má to jen jednu vadu ve hře nejsou jen dvě velmocí. Dnes existuje multiohrožení a lokální války jedou bez přerušení. Doutnajících ohnisek je přespříliš a zdá se mi že riziko, kdy někomu "rupne v bedně" je vyšší, než v minulém století. Navíc, ať si to přiznáme, nebo ne, a je tu pandemie, která ke stabilitě světa nepřispívá. Jak to dopadne je opravdu ve hvězdách.

  OdpovědětVymazat
 16. Rusáci dělají naprosto stejné manévry podél hranic států NATO, tak soudruzi vychlad'něte....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:27
   Rus má vojenské cvičení v Mexiku nebo v Kanadě ty veleblbe?!!!!

   Vymazat
  2. máš pravdu, létají jen nad svým územím a brání svoje hranice...

   Vymazat
 17. Douč se zeměpis pindosácká bukvice 12:27.

  OdpovědětVymazat
 18. Letos je 30 let od odchodu Rusů z NDR. Kam chtějí odejít Amíci ?

  OdpovědětVymazat
 19. Přesně totéž se dělo počátkem 80. let, kdy studená válka gradovala a nebezpečně se blížila bodu, kdy by mohla přerůst ve válku horkou. Vozidla 2. LOP z Vilsecku se promenádovala po naší hranici v rámci "rekognoskace terénu", naše vrtulníky občas "poryv větru" při téže činnosti snesl nad Šumavou těsně za německou hranici, stíhačky obou stran nalétávaly kolmo na hranici a testovala se reakční doba protivníka, nahrávaly se charakteristiky radarů pozemních i leteckých a monitorovala se a nahrávala komunikace atd. atp. A taky se pořádala obrovská cvičení (jednoho takového jsem se zúčastnil; probíhalo téměř na celém území Čech a Moravy a naše jednotka při něm projela trasu v délce téměř 700 km), vyhlašovaly se cvičné mobilizace (zažil jsem 2), na západě se zaváděly AWACSy, rozmisťovaly Pershingy 2 a hned poté na východě SS-20, na Dálném východě byl při takové kombinované radioelektronické špionážní akci Sověty sestřelen korejský B-747... Kupodivu za to nikdo proti nikomu nevyhlašoval žádné sankce. Inu, i USA se teprve učily a měly ještě hodně daleko k dnešní dokonalosti globální hybridní války proti všem (a zejména proti Rusku a Číně)... Ten pokrok, kde se to zastaví...
  Viki L.

  OdpovědětVymazat
 20. To naši kluci s Gripeny nad Pobaltím musí při zatáčkach dávat bacha. Kdyby se dostali za mantinel, tak bum bác a potom nevím, nevím, možná by jsme vyhlásili válku i mocnosti. My se jich přece nebojíme, to už ví i Čína.

  OdpovědětVymazat
 21. Jen nevím, kdo bude hňupovi z řeporyjí šít uniformu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.