Reklama

středa 23. září 2020

Blíží se nejdražší volby v dějinách

Ivan David
23. 9. 2020

Objíždím zemědělské podniky v ČR, abych s jejich experty konzultoval dopady připravované reformy Společné zemědělské politiky EU a společně s nimi připravil příslušné pozměňovací návrhy. Na silnicích je vidět, že se blíží volby. Stavební firmy chvátají s prací, aby je mohly vyfakturovat ještě stávající politické garnituře, s níž byly zakázky dohodnuté. Včetně „víceprací“. A těch není zrovna málo. Dosluhující správci veřejných peněz se na poslední chvíli „zuřivě“ snaží utratit, na co ještě dosáhnou. Billboardy, letáky a inzerce v tisku v rámci předvolební kampaně jsou „drahý špás“, a tak se hodí každá provize.


Rozestavěnost/rozkopanost silnic je letos rekordní. Cesta z Prahy do Novohradských hor, která normálně trvá 2,5 hodiny, se nyní natáhla na téměř 4 hodiny jízdy. Na cestě, která má být podle plánovače tras dlouhá 167 km, dokázali správci komunikací umístit 16 objížděk. Plánování prací je naprosto chaotické. 

Státní organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), která spravuje dálnice a silnice 1. třídy, uzavře kvůli opravě mostu několikakilometrový úsek na mezinárodním tahu E55. Na objížďku po okresních silnicích jsou přesměrovány desítky tisíc aut - včetně tisíců těžkých kamionů, pro než je silnice naprosto nevhodná. Ale aby toho nebylo málo, i na úsecích, kam je svedena objížďková trasa, stavební dělníci kopou. Na stejnou dobu si totiž naplánovali práce na okresní silnici manažeři z krajské Správy a údržby silnic (SÚS). Do trasy původní objížďky je tedy vložena další objížďka.

Ještě v létě byl tento dopravní chaos aspoň „jakž takž“ značen oranžovými objížďkovými značkami a směrovkami. Jak se zkracuje doba do voleb, dostávají se „plánovači“ prací pod stále větší časový tlak. Nějak už jim často nezbývá čas uzavírku nejen konzultovat s ostatními správci komunikací, policí, obcemi apod., ale ani označit dopravními značkami. Při cestě do jižních Čech může řidič snadno narazit na značku zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou oprava komunikace. U zátarasu se chaoticky otáčí auta s naštvanými řidiči, kteří si pak „na svou pěst“ hledají cestu „okolo Třeboně“. Spatřit lze i proudy aut valících se nadivoko polní cestou. Ještě že zemědělci stihli včas sklidit obilí.

Možná se ptáte, proč o tom píše europoslanec, když krajské volby a způsob opravy státních i krajských silnic je vnitrostátní problém. Jenže ona s tím EU souvisí. Zběsilé tempo kopání na silnicích je též důsledkem faktu, že letos máme poslední rok Víceletého fiskálního rámce 2014 až 2020. Stát i kraje právě utrácí poslední peníze z letos končícího sedmiletého rozpočtu EU. 

Rekonstrukce silničních mostů i železničních přejezdů byly mnoho let odkládány. Čekalo se, až úředníci v Bruselu schválí dotační program na jejich opravy. Schvalování dokumentace často trvá i 3 roky. Proto neprobíhají opravy plynule, ale napřed se dlouho čeká na práci, a pak se kope jako o život. Bez ohledu na to, že některé úseky silnice jsou v dezolátním stavu a už měly být dávno opraveny.

Kdo jezdí po ČR autem častěji, mohl si už všimnout, že letos silničáři opravují i úseky, které byly rekonstruovány poměrně nedávno. Třeba loni. Co na tom, že o pár kilometrů dál je silnice, která připomíná „tankodorom“ a potřebovala by opravit mnohem akutněji. Jenže tankodrom je v kategorii silnic, na které EU zrovna žádné dotace nedává. Takže řidiči, kteří po ní musí jezdit, mají smůlu. V letošním roce Brusel proplácí opravy mostů a železničních přejezdů. Proto jich je tolik rozkopaných. Akce musí být vždy spolufinancována z národního rozpočtu, takže ve státním ani krajském rozpočtu už pak nezbývají peníze na běžné opravy silnic, které by to nutně potřebovaly, ale momentálně nejsou dotované z EU. Na rekonstrukci loni pravené silnice jsou momentálně dotace a ty se musí „dočerpat“, aby je stát nemusel vracet do Bruselu.

Staré české přísloví říká, že všechno má svůj konec, jen salám, jitrnice, tlačenka a rohlík mají konce dva. Naši silničáři kopou tak zběsile možná proto, že vědí, že konec už je na dohled. Celostátním politikům, kteří spravují naše společné státní peníze, budou muset ještě příští tok vydělat na parlamentní volby, ale pak nastanou hubená léta. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) na červencovém summitu Evropské rady souhlasil s Víceletým fiskálním rámcem pro léta 2021 až 2027, v němž budou seškrtány peníze na Strukturální fondy. Tedy na dotace, z nichž jsou v ČR opravovány mimo jiné silnice a dálnice. Český premiér současně souhlasil s tím, že od příštího roku bude český státní rozpočet platit do rozpočtu EU o 40% větší příspěvek podle hrubého národního důchodu. Na nějaké stavění dálnic nebo opravy silnic nám tedy zbude ve státním rozpočtu mnohem méně peněz.

Premiér Babiš souhlasil s převedením peněz v novém sedmiletém rozpočtu ze Strukturálních fondů na projekty Zeleného údělu. Místo stavění dálnic a oprav silnic nás tedy čeká budování dobíjecích stanic pro elektromobily podél rozbitých cest. Těšit se mohou i stavitelé fotovoltaických elektráren, kterých u nás nemáme na polích zrovna málo. Přibudou další, protože jejich budování stejně jako výstavbu větrných turbín bude EU dotovat jako nikdy před tím.
37 komentářů :

 1. Přesně tak Babiš nás dál posunuje do bruselské totality a to ještě budeme platil výpalné za migranty že je nechceme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaňte vykládat o tom, co možná bude. Se šmejdy se nedá jednat na rovinu, chápete to?

   Vymazat
  2. Když je ta "Leyenová - čti Lejnová, tak chytrá, ať deportace a repatriace vetřelců platí ti, kteří sem tu verbež pašují a vnucují!

   Vymazat
  3. Do Bruselské totality jsme posouváni téměř třicet let, anonyme 21.44 dokonce jsme byli z tohoto posouvání zpočátku nadšeni. Proč teď - se najdou individua, která všechno svádí na Babiše, který je premiérem 3 roky? Protože to šíří po internetu americký Seznam.cz prostřednictvím svých serverů zprávy seznam a novinky.cz - ty nejvíc? Tento sprostý, rozvracečský, bulvární server by měl každý správný Čech bojkovat - ne to denně nadšeně číst, plácat k tomu diskuze, aby bylo kam házet reklamy, a nechávat ty mediální zprofanované a podplacené české šmejdy na svých žvástech ještě dobře vydělávat. Novinky.cz radí, koho mít v oblibě a koho nenávidět. V Americe se to dělá taky tak, tam jsou ale občané blbci celá léta - u nás byli občané ještě do nedávna inteligentní.

   Vymazat
  4. 23:41 Nebezpečí se musí předcházet a čím více lidí to ví tím líp.

   Vymazat
  5. 11:12 Tady je odpověď 22:59

   Vymazat
 2. Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočila

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ven-z-EU-veli-Okamura-Slova-Leyenove-o-migrantech-a-penezich-ho-vytocila-638083

  OdpovědětVymazat
 3. Ty cesty bych až tak neřešil. Ruku na srdce - cesta z naší vlastní hlavy k vlastnímu srdci a naopak vede oklikou přes Vatikán.
  Proto tolik nedorozumění u českého obecáka , ale i hujera světáka.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste-li praktikující katolík, jistě... ale naštěstí ostatním dal bývalý režim čistou a otevřenou mysl... takže vidí Vatikán bez příkras - jako zločineckou organizaci tvrdě a krutě uzurpující moc a vydírající hlava nehlava majetek a jeho zdroje.

   Vymazat
 4. „Pokud se to stane, bude to konec EU.“ Jaké jsou reakce na nový návrh na reformu migrace v Evropské unii

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020092312556438-pokud-se-to-stane-bude-to-konec-eu-jake-jsou-reakce-na-novy-navrh-na-reformu-migrace-v-evropske/

  OdpovědětVymazat
 5. Babiš je mazanej. Pár prohlášení o migrantech z něj v očích koblihářů udělalo Orbána, ale zatímco Orbán je v očích EU opravdu vyvrhel, Babiš je jejich. Vždyť se podívejte na to, co skutečně v EU dělá a jak pracují jeho poslanci. Jestli někdo jen trochu doufá v referendum o EU, tak volba Babiše je přesně kontra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesné, jen to mnoha lidem nedochází a pokud dochází,raději nevidí..

   Vymazat
  2. CO takhle nechat už konečně Babiše žít? anonyme 22.59? Po třech letech sprostých urážek a nadávek, k nimž provokuje české duté hlavy americký Seznam.cz prostřednictvím serveru Novinky.cz, jejichž podlé, sprosté, rozvracečské a pošklebovací články české obecenstvo, sedící denně u PC nadšeně hltá. Řídí se jejich radami a provokacemi, kdyby takhle sprostě nadával někdo vašemu synovi, tátovi nebo dědovi -dělal byste co? Vy mazanej.

   Vymazat
  3. 22:59-11:05 Že vy dva jste nevstoupili do politiky? Všechno víte, o všem máte přehled, vám stačí sedět doma u PC a máte jasno. Z fleku můžete řídit zeměkouli.

   Vymazat
 6. Chce to jít na věc s rozumem...
  V tomhle ohledu si vedou dobře Zelení v Brně.
  Na senátorku nominovali Šabatovou, což byl výborný nápad a planetární přínos.
  Babka bude do senátu lítat na koštěti, čili uhlíková stopa nulová, dalo by se i říci, že Brňanům to pálí.☺
  Teď ještě zajistit aby se necpala šouletem, po hrachu by mohla být uhlíková stopa...ehm...nenulová.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23.05 Máte pravdu, a to jste přešhlédla, že tím Zelení získali i předvolební reklamu, protože já když vidím tu škaredou trejfe babu, udělá se z ní ŠOUFL, ZEZELENÁM... ještě, že jsem nesnídal. Jakobychom i bez té "dříve narozené kouzelnice" (politicky korektně pojmenované staré čarodějnice) neměli díky těm jejím čachrům dost córes. Z její strany nám žádné chochmes nehrozí...

   Vymazat
  2. No - nic ve zlém "helanov" 23.05 vy nejste babka? nebo dědek? Také lítáte na koštěti, pokud jdete od PC někam ven? Tak vám to taky pálí - uhlíková stopa nulová, ale necpěte se šouletem ( mimochodem -co je to?)

   Vymazat
 7. Vážená redakce, nejspíš to nebude na straně uživatelů, ale vložením, že celý rozsáhlý text páně Kužvarta je "otevřen", tedy roztažen v plné délce a že nefungují převzaté přímé odkazy vedoucí k potom vloženým článkům. Mrkněte na to.

  OdpovědětVymazat
 8. Redakce promine, že mimo toto téma.Je tomu něco týdnů, kdy jeden z diskutujících v rámci věci žádal o informaci ke všem zdrojům, které nějak archivují přední know how průmyslu byvší ČSSR. Takovým je dvousetstránková publikace "Historie radiolokační techniky v Československu" dostupná cestou univerzitní knihovny Univerzity Pardubice.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak jsem ještě neviděl, aby silnice nepotřebovaly někdy údržbu. Pokud se čtvrt století neudržovalo jak bylo potřeba, tak se nyní uzávěrky hromadí. Je to pro nás řidiče nepříjemné, ale asi se nedá nic dělat.

  OdpovědětVymazat
 10. No hlavně že pan Hlávka na SV dvě hodiny kecel o rouškách, nějakém idiotovi který uhořel ve vězení kam byl poslán za to že na se připojil k demostrujícím proti vyznavačům LGBT v naprosto provokativním tričku s R.Hesem. Jedinou posluchačku která jej upozornila na hrozbu kterou nám připravila von Lejno odbyl tak že mu narušila jeho debilní pořad ve kterém se dvě hodiny mluvilo o H..nu. "Díky za takovou alternativu"

  OdpovědětVymazat
 11. Ta masivnost zemních prací je skutečně až zarážející. Ani ze socíku něco takového nepamatuji. Něco mi říká, že se tyto dnes extrémně drahé práce(zvláště v našich podmínkách), neprovádějí z naspořených přebytků peněz, na něž se ve správě nehraje. Sekery se zatínají jako o závod, ať na naší nebo unijní úrovni. Do toho strašení zeleným údělem a já si připadám jako na lodi bláznů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je totiž potřeba, aby se naťáčti spojenci co nejrychleji přeškobrtali se svou slavnou válečnou vozbou ze západu na východ a neskončili jako tuhle s vyplazenými jazyky a vytlučenými čepy v nekonečných a nesčetných děrách D1.
   O naše řidiče jde asi až ve druhé řadě.

   Vymazat
 12. Je s podivem, že ohledně nového návrhu na řešení migrace, který vzešel z dílny bruselských šílenců, je tu ticho po pěšině. Veškeré dění je skryto pod dýmovou clonou koronaviru. V podstatě nám byl představem nový plán Ost z dílny jistého soukmenovce Rosenberga z třetí říše, který popisoval osídlení východních území osadníky z Německa. Ti jsou ovšem, v nové verzi p. Leynové, vyměněni za osadníky z Afriky. Obyvatel východních kolonií se nikdo neptal tehdy a neptá se jich ani dnes. Prostě sem dovezou "x" migrantů, které údajně budeme moci na své náklady vracet ,nebo si je, za úplatek osvojit. V případě nespolupráce postih. Nějak se ovšem zapomnělo na to, že oni většinou nemají doklady, tudíž je nebude kam vrátit, protože africké země budou tvrdit, že se nejedná o jejich občany. Tudíž budou naši a tvrzení, že se jedná o ekonomické migranty si můžeme strčit za kloubouk. Osoby, které tohle zvěrstvo odhlasují by měly být postaveny před soud pro vlastizradu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:54...Vracení je téměř nemožné, z mnoha důvodů.
   Jedním z nich jsou REMITENCE, oběživo pocházející od domorodců žíjících v zahraničí.
   Je to významná částka, která tvoří často velké % domácího rozpočtu.
   Např. v Alžírsku ročně přistanou 2 miliardy USD.
   (Údaj Světové banky za rok 2010.)
   To by musely mateřské státy upadnout na hlavu, aby podporovaly návrat dalších hladových krků.

   Vymazat
 13. Zatím, jediné pro každého schůdné řešení: z hlasovacích lístků vybrat SPD /ostatní zahodit/. Těžší aktivitu od občanů nelze očekávat. VOLTE SPD, udělejte pro své děti a vnoučata aspoň tohle!!!

  OdpovědětVymazat
 14. SPD by měla ve svém programu provést dvě změny:
  1) Omezit používání termínu "poctivě pracující občan," protože v nepříliš daleké době se rozroste skupina "poctivě nepracujících občanů," protože práce nebude pro všechny dost. To, že jsou lidé, kteří systém zneužívají je jisté, jenže ti "nepoctiví," kteří šidí v případě různých dávek jsou nic proti těm, kteří ukradli miliardy.

  Jen tak na okraj: Naše společnost neumí postihnout podnikatele, kteří okrádají stát tím, že zaměstnávají lidi načerno.
  2) SPD by měla prosazovat vyhlášení neutrality České republiky. Spojme se s Rakouskem, život Čechů za Habsburků byl přecekrásný. O tom můžeme číst skoro denně. Samotné vystoupení z NATO nestačí. Je třeba navrhnout alternativu.

  Ministryně financí Schillerová lituje, že do roku 2024 nebudeme schopni vyhazovat 2% HDP na zbrojení.

  Okamura by měl pravidelně využívat přednostní právo ve Sněmovně k tomu, aby od Schillerové, Metnara a Černochové žádal vysvětlení, jak si představují, že bude příští válka vypadat. Jsou to Hurvínci, nic jiného. Ta válka nemusí být jaderná, stačí pár raket, které vyřadí energetickou soustavu. Digitalizace je skvělá, když je proud. Jinak si můžeme kreditky strčit za klobouk, protože si nekoupíme ani rohlík.

  Ivan David používá termín "zuřivé" utrácení peněz. To samé se děje se státním rozpočtem. Jakýsi "inteligent" přišel s nápadem spojit zrušení superpodvodu zvaného superhrubá mzda s "progresivním" zdaněním, které místo toho, aby do rozpočtu přineslo víc peněz z kapes bohatých, vytváří na příjmové straně trvalou díru kolem 75 miliard ročně.

  Rozpočet s plánovaným deficitem 500 miliard korun to snese. Stejně tak se tam "vejde" dalších 15 miliard za zbraně. Poslanci to v hezky zabaleném balíčku rádi odhlasují, protože jim "progresivní" daň přihodí do portmonky kolem 60000 korun ročně. Berou totiž kolem 100000.

  My na válku neustále zakládáme. Odstrašujeme Rusy a Čínu alespoň popíchneme, když dá Pompeo zelenou k Vystrčilově cestě.

  V Praze každou první středu v měsíci testují v poledne sirény. Někdo si odškrtne políčko v plánu, o kterém občan nemá tušení. Co když to ale najednou bude doopravdy?

  Vědí ti, které jsem jmenoval, že máme obrovské sociální problémy s lichvou (tedy zadlužením a exekucemi) nedostatkem bytů.

  Díra v rozpočtu 90 miliard (15 na zbrojení 75 daňových úlev) představuje nějakých 30000 bytů.

  Vím že můj příspěvek je jen dalším přihozením hrachu na zeď. Politikům jsou věci, o nichž píšu s odpuštěním u prdele.

  Jiří Jírovec

  OdpovědětVymazat
 15. Jak to líčí v Rusku, a skutečnost v Česku:
  "Bohužel mnoho parazitů nám pomáhá živit EU, kdy cena s dotací je často jen nepatrně nižší než cena bez dotace - ale lépe vysoutěžená."
  https://blisty.cz/art/101224-vsichni-proti-vsem-jak-se-lez-stala-ruskou-narodni-myslenkou.html

  OdpovědětVymazat
 16. Zjistěte si co budou vážit zakupované BVP Německé výroby a pochopíte ty dotace na mosty. Největší legrace je , že nejsou schopné překonávat vodní toky ale budou peníze na volby. Ono to je stejně na h...o protože už jde o život.

  OdpovědětVymazat
 17. Koryta a mlaskání je slyšet i za naše hranice. Blbovitelstvo volí bohužel stále stejná zvířata ODS a Piráty co všechno převrátí .

  OdpovědětVymazat
 18. Ano, imigranti zahazují doklady, jsou neidentifikovatelní.

  Když budete chtít cestovat v EU, třeba do Německa :-), s domácím mazlíčkem (pes, kočka, fretka), tak musí mít: platný evropský pas zvířete, mikročip, očkování proti vzteklině, potvrzení o odčervení.
  https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/animal-plant/index_cs.htm

  My máme přijímat lidi bez možné identifikace, bez znalosti jejich zdravotního stavu, kteří k nám nechtějí, nemají rádi naši zem, ani nás, vadí jim naše křesťanské náboženství, naše národní jídlo, ...
  Je naprosto absurdní je přijímat, když se ani neví, kam je vracet.

  Bez řádných dokladů to jsou pro nás potencionální teroristi, zločinci a vrazi.

  Vzpomeňte a nezapomeňte, jak naši zemi, naše daně, nadační fond, naši důvěru, zneužili iráčtí křesťané, několik rodin, pro které letěl vládní speciál. O zrekonstruovaném bytě v Jihlavě se vyjádřili, že v takovém přemalovaném kravíně bydlet nebudou, že měli lepší bydlení v Iráku, že chtějí do Německa nebo domů do Iráku.

  A to byli lidé s identifikací a ještě k tomu "křesťané"! Křesťan nezneužívá, křesťan je vděčný, skromný a děkuje.

  Co by mladé české rodiny daly za to, kdyby dostaly zrekonstruovaný byt!

  https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/iracti-krestansti-uprchlici-nejsou-u-jihlavy-spokojeni.A160331_171725_jihlava-zpravy_mv

  http://svobodnenoviny.eu/iracti-uprchlici-oznacili-byty-v-jihlave-za-premalovany-kravin-a-chteji-lepsi-byty/

  OdpovědětVymazat
 19. Ale v podstatě se nejedná o nic mimořádného. Podobné tóčo s prachama se dělá před volbama pokaždé. Horečné utrácení, honem honem se vylepšuje něco, na co se kašlalo - každé volby jsou v podstatě předražená klauniáda. A jak kdysi hulákal ve sněmovně vašnosta Topolánek coby premiér - že kdyby mohly volby něco změnit, dávno už by byly zakázané. Nebral se servítky - dost často nazýval věci pravými jmény, ale až v době, kdy už se obecně vědělo, že naše české hospodářství je totálně rozkradené, kdy už se vědělo, jaké odporné lumpárny se děly a dělaly, ale jejich aktéři už jsou za vodou a zcela beztrestní, protože v ČR se v současné době věci zásadně nevrací nazpět a do původního stavu. Co se řeší, a co běží celá léta nepromlčitelně - jsou exekuce! Ne vraždy, ani zlodějny, ale exekuce. Každý vrah, lupič a zloděj se dříve nebo později dostane na svobodu pod jiným jménem a jinou identitou, ale exekuce jsou na doživotí. Dobře to všichni ví, často se na to poukazuje že ---"to bychom měli, ono by se mělo"...a to je tak všechno.Žádné volby na exekucích nezměnily nic, na šmejdy a mafii nemá žádná vláda koule. Každý se bojí do této hromady sraček šlápnout,proto raději podrobně a dlouze řeší kraviny a ptákoviny. Nejspíš mají podobné problémy s hromadou sraček i jiné kapitalistické enklávy tak - si vymysleli covid! Ten už je taky na doživotí. Stačí bláboly o testech, a přikryje se tím všecko. Můžou kliďánko už kašlat na všechno jiné. Stačí vyhlásit jakési omezovačky (úplně pitomé a bezduché,ale aby to vypadalo věrohodně) ostatně - za protektorátu byla omezení stejná. Až na ty exekuce to bylo nějak stejné, příkazy, zákazy, rozkazy. K čemu volby?

  OdpovědětVymazat
 20. EK v čele s blond sviní patří nakopat do p r d e l e a odvést na trvalé zamrznutí na Antarktidu nebo je dát do vyhnanství do klecí jako divou zvěř,aby tedy ti hajzlové nemohli škodit obyvatelům států Evropy.

  OdpovědětVymazat
 21. Přijeď k nám do Slavičína a nakopem ti prdel, že se 14 dní neposadiš , zlatà EU.

  OdpovědětVymazat
 22. Toz ano oz sme doma v tem nasem malém a zaprdeném ceskoslovenském sionestickém sociálismo gde fsecko belo svalované na Sovetské svaz a pritem si ta osmicka grázló pekne poticho a za vetrem mnola pazór v interhotelo Praha.......toz máme to horkó jesen slonce v srdci...p.s.

  OdpovědětVymazat
 23. Lidé, kteří nyní nedodržují předpisy, jsou budoucností Země. Ti, kdo dodržují předpisy, budou připraveni na případné vyhynutí. Odmítají se vyvíjet. O tom to je. Nic menšího než to. Jejich duše půjdou na jiné trojrozměrné planety, kde mohou snad vystoupit. Rok 2021 bude pro mnohé horším rokem kvůli jejich dodržování. Pro ty, kteří to nedodržují, se otevřou nové cesty ve jménu těchto komunit a jejich financování. Ti, kdo dodržují a dodržují starý systém budou v šoku. Mnozí se v tomto bodě obrátí a jiní ne. Budou se i nadále držet starého systému, a tím ho udržovat při životě.
  http://www.nwoo.org/2020/08/27/zahadna-doba-velkych-zmen-a-my-jim-tak-malo-rozumime/

  OdpovědětVymazat
 24. Nevolit tuto partu sektářů a jejich strany, která tyje z ukradených hornických bytů (Bakala je financuje):

  https://www.aspeninstitutece.org/people/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.