Reklama

sobota 19. září 2020

Celý svět v pavučině: Falešná hra sociálních sítí. Týká se úplně každého z vás. Cenzurují se již i prostá fakta. Dosáhne vůbec někdo na všemocné korporace? Petice za svobodu slova a nový alternativní web

Petr Žantovský

19. 9. 2020  ProtiProud

PETR ŽANTOVSKÝ podepisuje novou významnou petici proti cenzuře na sociálních sítích a upozorňuje na svůj nový nezávislý web, který připravil u příležitosti své kandidatury do senátních voleb


Obvykle se příliš nezapojuji do podpisových aktivit. To je většinou hájemství různých profesionálních petentů, kteří sesmolí nějakou politickou deklaraci a pak to recyklují jim spřízněná média mnoho týdnů v domnění, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou. V tomto případě jsem však udělal výjimku. Petice, s níž přišli pánové Marian Kechlibar, Daniel Vávra a Vlastimil Veselý, je zásadním protestem proti cenzuře ve veřejném prostoru, zde konkrétně na sociálních sítích, ale jak už víme, svět médií a sociálních sítí je tak úzce propleten, že co se týká jednoho, zpravidla platí i pro druhé. Tedy PROTI CENZUŘE.

Předkladatelé petice to obšírně vysvětlují v průvodním textu (níže). Vřele vám všem doporučuji si jej přečíst, a pokud usoudíte, že vystihuje svět, v němž se pohybujeme, přidejte svůj podpis. Povšiml jsem si, že za jediný den přibylo asi 1.500 podpisů (včetně mého).

Nepodceňujme tento hlas rozumu.


Petice proti omezování svobody slova na sociálních sítích


“Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.”
E. B. Hallová o přístupu Voltaira

Globální sociální sítě dnes představují hlavní fóra veřejné diskuse a jsou také významným fórem politickým. Jejich vliv na politickou soutěž a volební výsledky je srovnatelný s největšími tištěnými, rozhlasovými nebo TV médii. Vlastníci platforem mají na trhu prakticky monopolní pozici a nejsou politicky neutrální. Naopak, selektivní filtrací obsahu a blokací nepohodlných uživatelů systematicky porušují právo na svobodu projevu a ustanovení o nepřípustnosti cenzury, základní kameny ústavního pořádku ČR.

Absolutní moc nad nimi drží nadnárodní korporace s dominantní pozicí na trhu. Rovný přístup zde není garantován, jednotlivé názory nemají stejnou šanci být publikovány. Správu obsahu vykonávají podle neprůhledných, vágních a nekonzistentně aplikovaných pravidel. Zcela legitimní názory běžných uživatelů (již dávno nejde jen o kontroverzní „radikály“) odstraňují tyto firmy ze společenské diskuze bez možnosti se bránit. Cenzurují se už i prostá historická fakta. Transparentnost, které se v moderním světě nevyhne ani starosta malé obce, v případě těchto obřích korporací stát nevyžaduje.Cenzura ze strany soukromého kvazi-monopolu je stále cenzura


Je nepřijatelné, aby o tom, co je pravda nebo lež, rozhodovali špatně placení zaměstnanci z Filipín, kteří mnohdy ani neovládají příslušný jazyk a spoléhají na automatické překlady. Je nepřijatelné, aby anonymní studentský brigádník určoval, který politický názor je možné šířit, navíc podle neznámých instrukcí. Je možné mluvit o svobodném přístupu k informacím, demokratické politické soutěži a svobodě slova, jestliže nadnárodní korporace rozhodují, které příspěvky potlačí a které čtenářům úplně odfiltrují? Jestliže zasahují již i do obsahu soukromých zpráv a při vyhledávání upřednostňují vybrané politické kandidáty?

Pravidla, podle nichž zasahují platformy autorům do obsahu, jsou přitom velmi vágní a dokonce retroaktivně se mění dle momentální nálady v určitých kruzích společnosti. O účet tak může přijít kdokoliv, a to i za několik let starý příspěvek, který byl v době svého vzniku nekontroverzní.Proč stát dovoluje nadnárodní korporaci to, co nesmí ani drobný soukromník?


Pokud přistoupíme na argument, že soukromá firma si může stanovit jakákoli pravidla diskriminující klienty pro jejich názory, dle stejné logiky by operátoři časem mohli chtít přerušovat hovory a blokovat zákazníky za obsah SMS zpráv.

Budeme tolerovat odmítání zákazníků na základě pohlaví, náboženství, národnosti nebo barvy pleti? To by byla stejná diskriminace jako na základě názorů.

Na místě je proto otázka, kdy lze zákazníkovi odmítnout poskytnutí služby a jak se ten může bránit a uplatnit reklamaci, pokud provozovatel porušil svá vlastní pravidla. V nich se totiž nepíše o tom, že jsou povoleny jen některé politické názory. Vzniká tím i prostor pro korupci či zákulisní ovlivňování obsahu sociálních sítí ze strany různých subjektů včetně veřejnoprávních, kterým jsme žádnou cenzurní pravomoc nesvěřili. Staletí právního vývoje, při kterém se naši předkové snažili omezit moc vlád nad svobodou projevu a tisku, jsou možností takové tiché spolupráce ohrožena.
V sázce je demokracie


Jestliže nadnárodní gigant určuje, jaké informace se dostanou k uživatelům, může snadno ovlivnit volby tím, že bude systematicky potlačovat pozitivní zprávy a upřednostňovat ty negativní o jednom kandidátovi, zatímco o druhém naopak. Podobně může preferovat vybrané politické strany či názorové proudy.

Jsme připraveni na situaci, když přestane zobrazovat příspěvky nebo zablokuje účty nepohodlných kandidátů a nahradí je příspěvky jejich konkurentů, k jejichž sledování se uživatel ani nepřihlásil? Jsme připraveni na to, že v den voleb vybídne vlastník či manažer sítě potenciální voliče jedné strany, aby šli volit, zatímco druhé od toho odradí? Vzhledem k nulové právní úpravě jde o zcela anonymní, netransparentní a utajované procesy a v nich zainteresované osoby, které mohou významně ovlivnit např. výsledky voleb.

Svoje zkušenosti s cenzurou sociálních sítí má již řada zahraničních i českých politiků, právníků a médií (např. Pavel Hasenkopf nebo Reflex). Mnozí si donedávna mysleli, že je to jen problém radikálů a podivínů a jich se netýká. Nyní vidíme, že se totéž děje světoznámým osobnostem, respektovaným intelektuálům, univerzitním profesorům a politickým kandidátům. Potlačování svobody projevu se tedy stává běžnou praxí.

Proto vyzýváme zákonodárce Parlamentu, vládu a prezidenta České republiky, jejichž povinností je chránit náš ústavní řád, aby
 1. zahájili veřejnou debatu s účastí široké veřejnosti o tom, jak zabránit omezování svobody projevu na sociálních sítích, které již začíná deformovat politickou soutěž a fungování demokratických procesů,
 2. bez zbytečného odkladu vytvořili parlamentní komisi se zastoupením všech stran v Poslanecké sněmovně a odborníků z oblasti práva, která by se zabývala případy občanů i právnických osob, jejichž účty byly blokovány a příspěvky smazány, aby tyto zkušenosti mohly být využity pro následný zákonodárný proces,
 3. po globálních platformách žádali formou zákonné povinnosti ustanovení odpovědné osoby s působištěm v ČR a s přiměřenými rozhodovacími pravomocemi pro průběžné řešení případů, kde mohl být porušen zákon.////

Petici najdete ZDE. Doplňující komentář Mariana Kechlibara ZDE.-ový alternativní web na scéně


Před pár týdny odstartoval nový web, který se dozajista počítá mezi tzv. alternativní. Provozuje ho publicista a VŠ pedagog Petr Žantovský a web má jednoduchou adresu: www.petrzantovsky.cz.

Obsahuje autorské glosy, komentáře, občasné postřehy ze senátorské kampaně a pozvánky na akce, na nichž by „náš člověk“ neměl chybět (naposledy například letošní vlastenecké setkání v Příčovech).

Petra Žantovského znáte z portálů, jako jsou Parlamentní listy, První zprávy, Protiproud, Arfa, Nová republika a dalších. Byl také spoluzakladatelem Asociace nezávislých médií a hybatelem rozjezdu udělování Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku. Je tedy zřejmé, že o sypání soli do očí našich slavných liberálních demokratů ani zde nebude nouze.

V letošních senátních volbách kandiduje na Kolínsku, ale jak sám říká, i kdyby to nevyšlo (u nás přece funguje hezký zvyk „všichni na jednoho“, že…), je to další signál o tom, že lidé alternativních názorů vůči těm oficiálním a povinně vnucovaným veřejnosti nejsou žádný underground, který se dá snadno odmávnout nějakou dehonestační nálepkou. Že se jedná o silnou, velmi často intelektuálně vysoce disponovanou a názorově pevnou množinu lidí, kteří navíc (podle různých průzkumů) víceméně zastávají tytéž postoje, jako drtivá většina našich obyvatel. Toto je tedy pravá reprezentace národa, ne pár dobře placených námezdních dělníků v České televizi nebo v neziskovkách, pracujících v cizím zájmu.

Proto zkuste do svých oblíbených adres přidat i www.petrzantovsky.cz. Určitě nebudete zklamáni.46 komentářů :

 1. Toz pan Zantovský oz to máme opet ten oprimné sionistické socialismos ale ne z lidskou ale tentokrát nám sódrozi nainstalovale tvár nelidskó to pravó protoze oz nemajó moc caso a ten ceskoslovenské kiboc sa sype jako chajda s karet a oni só cim dále a více v prdeli toz je to jednodoché sácek s piskem má kazde tak mozó sypat a sypat az se sókoli zadre a hydra zarve......hezké den a slonce v srdci p.s.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás na Hané nésme v prdeli, ale v řítí.

   Vymazat
  2. u Křópalů v Praze je tomu jinak

   Vymazat
  3. Pane Žantovský vy opravdu věřite tomu,že váš web typu mrtvý plakát, bude mit bez diskuznich rubrik pod tamnimi vašimi članky, tedy bez Přimé demokracie nějaky velikánský smysl?
   Možná přišel o 30 let pozdeji než měl,nebo snad ne?

   Vymazat
  4. Pane Žantovsky,
   nedal by se ten váš nový blog misto třištěni demokratických sil zkratit na větu.

   Na pomoc SPD založim Husitské Sociálni Křesanske Hnuti HSKH a témito dějinými silami budu točit všemi svými silami a pomáhat ke změně režimu jak to požaduje v Programu SPD bod 10!? !

   Vymazat
  5. Zantovsky si dal za ukol neotevrit na svem webu diskusni rubriku do prime demokracie ihned

   ze strachu,ze by po nem volici pozadovali v diskusi,aby si dal do Programu.

   BUDU HLEDAT GARANTA NASICH HRANIC S CILEM

   aby v dusledku neschopnosti nynejsiho ministerstva zahranici (CSSD) nebylo soudem prifareno ČR k Luxebursku a ten ho prodal za babku do frcu!!

   Vymazat
  6. To je dobrý, ale jim tenkrât a to pomalu všem, křičelo v žaludku a " tuďíž milovali tu pravdu , pravdu pravdoucí ve slunci planoucí."
   Dnešní plná koryta i když hnoje, úplně mění situaci a to sakra mění situaci.
   Teď jsem dočetl N.V.Starikova a přeji tu knihu Vám všem , kteří jste zůstali normální.

   Vymazat
 2. Problem je v tom, ze verejnost nema dosti sily dotlacit media aby publikovaly maximalni fakta a media jsou absolutne politicka. V podstate v mediich dneska probiha valka!!! o moc nad svetem jakozto takova je velcie tvrda. V mediich se zvysuje IQ lidem, vyrabeji epidemie, posila clovek na mesic ( kde mozna nikdy nebyl). Ovsem ze je obrana. Jedna je skorovani zdroju informaci a davat jim duveryhodnost index 1 -100.
  Druhy zpusob je Artifical Inteligence a statisticke skorovani medií. Kazdy by mohl mit doma program na kazdem pocitaci. Coz nikdo nema a bude to revoluce az se to stane!!! Zatim mame problem jak zvrit usta Cechum , kteri lzou za penize. Mozna ze delaji dobre, nemohu posoudit.

  Brouk Pytlík

  OdpovědětVymazat
 3. "Nesouhlasim s tim co rikate...."...Wise up. Zmoudrete.
  Kdyz se doby pohnuly a dnes mam pocit nejen nesouhlasit, ale ze nektery ty reci vybrany pro verejnost, jsou rovnou napresdrzku..
  A tak se vyhnout aspon Znovotnovizaci,Hribismu !
  A neslysite ty zvony? Zadrzte.
  Ty odzvaneji od bahna demokracie, baziny ve kterych kvete i novotnizace a rodi se vlastne porad to nejhorsi..
  Co vlastne chcete vzkrisit a pokrtit.
  Naopak KDYZ PRAVE TED nejvic potrebujeme sjednoceni, SOLIDARITU, bez nepratelskych a vzajemnych utocnych bitev, vselijakych stran vrcholici jednoznacne od verbalni nenavisti az k fyzickemu nasili , cirkus ktery vychovava mlade generace k cemu ? Wise up. Hledejte dal.
  Opustte konecne ten vecny Titanic demokracie..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:14
   Jsem Čech, jako vy, ale vašemu příspěvků nerozumím. Pouze jedna věta je mi srozumitelná ... musíme se sjednotit... S tímto názorem souhlasím.

   Vymazat
  2. Kazdy "politik"vola po "sjednoceni".Nikdo,ale neumi rici na čem a jakem programu!

   Oni chteji JEN zneuzit a ohlupovat volice,aby se sjednotili na volbe toho politika,ktery zadny opravdova Program nema a zas je oblafne.
   Jen se podivejte SPD ma aspon to nejdulezitejsi a sice sjednotit se na zmene systemu privlecenym na hrbete toho Klause tj kapitalismu bez privlastku o kterem teprve ted jde rec,ze vychazi z bezohledneho gangsterismu naseho okradaani,kdy mizi dve tretiny nasich platu do jakychsi danovych raju a tam se za ne kupuji pry dluhy SS,takze o ne ti zlodeji stejne brzy prijdou.
   No nebylo by lepsi,kdyby je investovali doma,nebot co je doma to se pocita!?

   Vymazat
 4. Čas možná dozrál, možná je ještě brzy a třeba už pozdě.
  Jaké možnosti má veřejnost v prostoru po léta modelovaném ve prospěch mocných zájmových skupin? Jsou jednotlivci schopni v dané chvíli pochopit o co se hraje a co je v sázce? Jsme schopni jako většina najít to co nás spojuje a v čem je náš společný zájem? Jsme schopni zbavit se vlivu laciných politických reklam a začít sledovat podstatu, kterou je skutečně realizovaná politická činnost? Jsme schopni rozeznat dobro od nebezpečí a od zla?
  Pokud by se měla změna citelně projevit, jedná se o běh na dlouhou trať. Najít vhodné osobnosti, nejlépe bez politické minulosti, bez vazeb, s pevnou morálkou a po malých krocích vracet náš svět k normálu. Ten systém, který je zaběhlý třicetiletým budováním, založeným na korupci a klientelismu. A systém se denně opevňuje v dobytých pozicích, stávající politické subjekty jsou vesměs nevolitelné, prolezlé korupčníky s cílem pouze získat, ne tvořit. Vidíme to denně, na městských úřadech, na krajích, v parlamentu i v EU. Sama EU tento systém podporuje a živí, je pro ni výhodný. Egoistický kádr bez ideologického zakotvení se velmi rychle přizpůsobí a za odměnu udělá cokoliv. Cokoliv se po něm požaduje. Jaký je rozdíl mezi zaprodaným europoslancem a jásajícím občanem, vítajícím v osmatřicátém německou armádu? Rozdíl není, v obou případech se zrazuje vlast. A vlast je dnes v některých kruzích nevhodný výraz.
  Mě tento stav není lhostejný a lhostejný není spoustě z nás. Je tu ale velká skupina spoluobčanů bez zájmu, nebo s viděním růžového světa plného pochopení a možností. Jak proinformovat populaci? Jak zvednout klapky lidem se zatemněnou myslí, co slepě přijmou každé nové nařízení jako krok k prosperitě, aniž by si uvědomovali jeho nebezpečí pro vlastní existenci?
  Uvidíme, kterým směrem se stránky p. Žantovského vydají.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 5. Tak, odkaz na "Petici najdete ZDE" nefunguje: 404 Not Found. Čím asi to?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odkaz na petici funguje na Protiproudu,kde je také otištěn celý článek Petra Žantovského.

   Vymazat
  2. G... pracuje i v noci! :)

   Vymazat
  3. Zkuste: https://stop-cenzure.cz/

   Vymazat
 6. To není ani tak alternativní web, jako spíš sebereklama kvůli volbám. Bylo mi divné, že by NR podporovala konkurenční obchodní projekt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:02 ne každý nutně musí uvažovat a jednat zištně. Váš názor vás charakterizuje. Nic než kšeft neznáte, nic jinak nechápete. Jakýpak konkurenční a "obchodní" projekt! To nevidíte, že jde o prostou shodu názorů?
   Petici podepisuji, osobní prospěch z toho neočekávám, úspěch taky ne. Vy 8:02, vy jste evidentně odporný člověk.

   Vymazat
 7. No jo ona ta demokracie jaksi tady ještě nikdy nebyla vládnou nám poskoci korporací a pak to tak vypadá. Petici jsem podepsal.

  OdpovědětVymazat
 8. Parlament by měl v první řad, k tomuto tématu cenzury schválit odpovídající zákony.

  1. V první řadě pak povinnost toho, kdo cenzuru provedl se identifikovat pod svým občanským jménem. To, že mi na faceebooku "oznámili", že můj příspěvek mažou, protože např. odporuje ideologickým pohledům v USA a Bruselu, to nemá s demokracií nic společného ani náhodou.

  2. Témata anonymity cenzorů přenést do našich veřejnoprávních médií, která by měla demokracii bránit a hlásat. Odhalit tyto brigádníky jediné a správné pravdy, zveřejnit jejich jména stejně, jako je zveřejňují lidé na sociálních sítích. Když mi takový anonymní frocek pak napíše, že jsem porušil pravidla, přitom šlo ale např. o názor na nepřizpůsobivé, vše bez urážek a sprostých výrazů, potom ať víme i my, kdo porušil Listrinu práv a svobod jeho celým jménem.

  3. Pokud by Parlament dané zákony o povinnostech původem nečeských sociálních sítích na našem území schválil, potom při jejich porušení by měl nastoupit normální legislativní proces s hrozbou zákazu šíření daných internetových sítích na našem území. Další cenzura by to nebyla, protože podmínka zveřejnění identity, posvěcená zákonem, to snad nemá s ideologií nic společného. I já musím policistovi předložit přeci občanku.

  OdpovědětVymazat
 9. Jsem dojat, všechny naše politické strany chtějí jen moje dobro, dokonce všechny státy taky usilují jen o prosperitu našeho státu a lidská práva. Tak vlastně je chyba jen ve mně.

  OdpovědětVymazat
 10. Pár chce naučit Čechy pojídat ekologický hmyz místo masa. Impulsem byla legislativa EU, tvrdí

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020091912538020-par-chce-naucit-cechy-pojidat-ekologicky-hmyz-misto-masa-impulsem-byla-legislativa-eu-tvrdi/

  OdpovědětVymazat
 11. Slovo demokracie dnes skloňuje každý politik ve všech pádech. Stejně tak jako nutnost rozšířit ji do všech koutů světa, zejména tam, kde je ropa, plyn, či jiné nerostné bohatství nebo vhodná geopolitická pozice.Jsme totiž na cestě do "zlatého věku" totální globalizace. Ovšem představa,že globální systém ovládaný několika procenty nejbohatších majitelů nejmocnějších korporací, je slučitelný s nějakou demokracií, ať již reálnou, lidskou, sociální,liberální,či jakou si ještě vymyslíme,je stejně paradoxní, jako představa o násobném množství pohlaví.Celá ta globalizace je prostě další pokus o světovládu, kterých už v minulosti bylo několik. Touhu po moci a bohatství má lidstvo v genech. Žádný ten pokus se nekonal od řečnického pultu, všechny byly krvavé. Ani tenhle nebude jiný. A petice? Myslíte, že "ti nahoře" nevědí, co si lidi "dole" myslí? Samozřejmě, že vědí, jenže nedbají. Ani nemusí.Ti "dole" se stejně nakonec rozhádají, protože i u nich je chamtivost dost rozšířená. A haldou papíru raketu nezastavíte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalizmus nemá s demokracií nic společného !

   Vymazat
 12. Za lež redaktorů v ČT by se mělo trestat vězením nebo 25 ran na holou !

  OdpovědětVymazat
 13. 14:14
  Napište nějakou lež ČT, jsem moc zvědav. Jen jeden blàbol z vaší strany. To vězení, by jste potřeboval vy,za tu lež.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČT nelže, říkají "údajně, je podezřelý, nejmenovaný zdroj, byla podána žaloba, je vyšetřován, bylo zahájeno a pod.", prostě chovají se demokraticky. ČT nelže, ČT vymývá.

   Vymazat
  2. 16:44
   A zase jen kecy, nic konkrétního. Ono taky není co napsat jako lež.Co

   Vymazat
  3. 20:13 Nic jste nepochopil-pravděpodobně máte již vymyto!!

   Vymazat
  4. ČT hrozně lže a děla to pry hlavně jeji GŘ!

   Ohlupeni občané na ulici téměř VŠICHNI tvrdi,že neni koho volit,jen se zeptejte kohokoli.

   "Milý občane je to pravda,že neni koho volit"?

   Tak to je vyloženě scestma propaganda zdrclé TV,protože dostanete odpověď ANO!
   Ja jsem přesvědčen Programem SPD,že je třeba volit SPD,vždyt je prý jediná,která chce rasantni změnu dnešniho polcejniho státu ČSSD, neomarxistickeho režimu ideologie boháčů a teprve pak bude klid a mir a ne,aby thermoboys vylezli na ulici a chtěli ovladnout svou menšinou většinu,rozbořit demokracii a instalovat pry "jejich humanitni diktaturu"!
   Kdo o to stoji,tak to tu napište a zdůvodněte proc chcete podporovat kavárenske povaleče a polit. netáhla!

   Vymazat
 14. Něco I pro trolly, kteří tvrdí jak se máme a kteří říkají kam směřujeme, podle nich. No dobrá. Tady je několik údajů z jednoho článku, odkaz na něj je na konci.

  1. Podle oficiálních statistik jsou obyvatelé USA na prvním místě mezi rozvinutými zeměmi v počtu lidí s nadváhou a zažívacími potížemi. A zaujímají absolutně první místo na světě v počtu obézních dětí. Ale Hollywood nám vytrvale předkládá příběhy štíhlých a odvážných superhrdinů. (teda jak dnes nevím, když se to sype jak domeček z karet, kde chudáci naše televize budou nakupovat nové filmy? V Číně, Rusku?)
  2. Američané tráví nejvíce času sledováním televize na světě. V průměru - 293 minut (téměř 5 hodin !!!) denně. Popcorn, hranolky a pivo. Zároveň se snaží každého přesvědčit, že polovina země právě běží v parku a druhá - posiluje v tělocvičně.
  3. Průměrný teenager mladší 21 let stráví počítačovými hrami nejméně 10 000 hodin (více než rok života) a vidí přes 40 000 vražd v televizi.
  5. Podle údajů zveřejněných Educational Testing Service (nezisková vzdělávací testovací služba se sídlem v Princetonu USA) patří Američané mezi 22 vyspělými zeměmi v technických dovednostech a aritmetice na poslední místo a pouze dvě země jsou v gramotnosti psaní horší než Amerika. Všechny ty vynálezy, kterými nás USA překvapují, vytvořili přistěhovalci.
  7. Amerika je zemí zločinců. Jeden ze šesti mladých Američanů během minulého roku něco ukradl. Možná proto je 25% světových vězňů ve věznicích USA, a to navzdory skutečnosti, že populace USA je pouze 4% z celosvětového počtu obyvatel! Na 100 000 obyvatel připadá 716 vězňů.
  9. Amerika utrácí nejvíce za zdravotní péči na světě. Zároveň zaujímá pouze 26. místo z hlediska délky života. V současné době má 70% občanů alespoň jeden recept od lékaře. Ve většině případů se jedná o léky na duševní nebo trávicí poruchy. Každý rok ve Spojených státech předepisují lékaři nejméně 250 milionů antidepresiv.

  Upozorňuji že se jedná o údaje amerického vydání endoftheamericandream.com?.
  Zdaleka nejen proto je degradace Ameriky nevyhnutelná a vytvoření "normálního" státu bude pro mnoho Američanů hodně bolestivé. A bude to trvat hodně dlouhou dobu. Pokud teda k tomu vůbec dostanou šanci. Ostatně i tak tomu bude i u nás. Natož v celé dnes "šílené" Evropě.
  http://новости-сша.ru-an.info/новости/деградация-сша-величие-америки-всего-лишь-миф-10-фактов/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Degradace USA is neni mozna vysvetlit logicky, je prilis rychla!! Co ty popisujes jsou jen dusledky.
   Krome toho to neodpovida statistikam, cislo jedna Brazilie na vrazdy, vykradani bytu Paris Francie, nasili Londyn Anglie.
   Tvoje cisla jsou absolutne nesmyslna.

   V USA vetsina zlocinu Mexicke gangy a podobne + cerni. Bily sedi vetsinou za pouzivani drog.

   Amerika plati za svuj konflikt s gloablisty.
   Tot vse.

   Statisticky zlociny v USA je prace Mexickych a podobnych gangu, ci Cernochu.

   Pytlik

   Vymazat
  2. 20. září 2020 19:20
   endoftheamericandream.com

   Vymazat
  3. Amerika, vzor cností a fér obchodů, má teď problém s bankovním systémem

   Vymazat
 15. ČT nelže? Od výše uvedeného říká také skoro vždy jen půlku pravdy, tu druhou např., reakci Ruska si nechá pro sebe. Co je půl pravdy? Lež.

  OdpovědětVymazat
 16. 17:39
  Máte pravdu, přece ČT nebude pouštět do světa ruskou lež.

  OdpovědětVymazat
 17. Když amíci utekli z Vietnamu, tak vláda prohlásila, že jim válku prohráli novináři...a kdo pamatuje noviny, časopisy a filmové zpravodajství v US, vše relativně svobodné...ukazující hnus války a domácí odpor, včetně protiválečných masových demonstrací, tak tomu musí dát za pravdu. Od té doby media drží pod podpalcem. Taky je od těch dob asi jenom zlomek maistream novinářů a tak si musí dávat majzla aby nepřišli o chleba.
  Pan Žantovský je můj oblíbený autor příspěvků a volím SPD.

  OdpovědětVymazat
 18. Ne, ne, jen ted se mluvi a pise pavda. Proto se prece zvonilo, aby zvitezila pravda, kterou KSC soustavne prekrucovali. Na pr. ze imperialisti chteji vladnout celemu svetu a nebo ze vyvolavaji valky a prevraty, jako treba v Chile. Lez na lzi. TED ZVITEZLA PRAVDA a vsichni lidi proto voli PRAVICI, protoze jen PRAVICE je zaruka svobody po vsech strankach a pravdivych informaci, navic, uplnych. Teo jen komuniste ...to uz znate. A takovy prolhany rezim jak za KSC uz se nesmidostat k moci, vse by pokazil. VOLTE PRAVICI, ZARUKU PRAVDY! uz 30 let je u moci a jeste ani jedna lez! To je neco!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ted se mluvi a pise pavda

   Trefil jste to, i když "náhodou". Skutečně se mluví jen a jen PAvDA.
   Příště nám z pravdy seberou další písmenko, a tak dál, až se nebude mluvit nic. :)

   Vymazat
  2. 21:14
   To je vtipné, ministra zdravotnictví bude dělat kulich a finance jsou taky jasné, jen premiér je mi nejasný, ale radost by mi uďělal Novotný z Řeporyjí.

   Vymazat
  3. 21:14
   Kdyby to bylo tak jednoduché. Chápu vaší předvolební reklamu, ale já nesoudím podle slov a hesel. Právě teď slyším z rádia jeden "dokonalý" důsledek privatizace exekutorů od pravice. V našem státě je 250 000 exekucí za původní dluh do 15 000 Kč. Přitom náklady na vymáhání jsou násobně vyšší. Většina těchto dluhů je od MHD, na počátku jsou nezaplacené jízdenky. Souhlasïm platit jízdenky se musí, následný postih je OK, ale soudy a násobky vymáhaných dluhů končící exekucí to je tunel. Takových tunelů a tunelíčků tady pravice natropila dost. Je mi líto, že i levice má též své hříchy.

   Vymazat
 19. 21:14
  tak nějak to také říká šámalovic rodina, dvořák, moravec, trabantista.... tak to musí bejt pravda !

  OdpovědětVymazat
 20. Taky jsem si všimnul, že začínají fungovat nové feudální rody obvykle v masmédiích a politice. Zabydluje se tam i jejich další generace. Mají vÿhodu moci a přitom jim nikdo nebude nadávat do oligarchů.

  OdpovědětVymazat
 21. Takže do pětice všeho dobrého.
  Facebook, YouTube, Google, Twitter... jsoz soukromé produkty a jen ony určují svá pravidla. Když vás vyrazí, mají na to plné právo, jako vy máte právo, koho pozvete na svou vlastní svatbu.

  OdpovědětVymazat
 22. 9:24
  Jako obvykle máte pravdu. My kupujeme zboží, v jeho ceně je zahrnuta i cena reklamy a reklama pak živí tyto "pavučiny". Zadarmo nic není, akorát si můžeme uvědomit, že ji platíme my a přitom jsme bezbranní proti rozhodnutí o cenzuře, ta jde mimo nás. Jako kdybych si koupil ponožky a někdo jiný by rozhodoval o tom, kdy je mohu nosit. Tak to na světě chodí.
  Přeji další vše dobré.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.