Reklama

středa 16. září 2020

Co svět čeká a možná ho nemine


PPK 
16. 9. 2020  Outsidermedia

Řekněme si to na rovinu, bez jemností obezliček a pokryteckých servítků: Kapitalismus euroatlantického Západu vlastněný a řízený elitami bez zodpovědnosti za budoucnost se tentokrát za oponou migrace a koronaviru zřítil do dosud největší spekulačně ekonomické krize v dějinách. 

Do krize z nadvýroby cenově neprodejného a teď hnijícího a rezavějícího zboží ve skladech a aut na odstavných plochách. Do krize sociální bídy milionů bezdomovců. Do krize nedostatku vlastních nerostných a produkčních hmotných zdrojů. Do krize nezaměstnanosti statisíců výrobně a odborně nekvalifikovaných a proto nezaměstnatelných absolventů soukromých humanitních a politických škol. A do krize výkladu práva a neochoty elit poctivě mzdově financovat mizející pracovní síly technicky kvalifikované. 

Zřítil se do logicky obrovského nárůstu kriminality u lidí chudých a do hamounské chuti válčit cizíma rukama u zbabělých bankovních elit a lidí bohatých. A přitom, zároveň je i v krizi nemožnosti rozpoutat další Velkou válku, protože ta by už končila nejen planetární apokalypsou v radioaktivní smrti žoldáků na bojištích, ale i pozdější smrtí hladem jejich sponzorů v hlubokých podzemních bunkrech, pokud by z nich vůbec vylezli. A ovšem, o civilistech v městech už ani nemluvě. Vědomi si toho, už před mnoha lety finanční elitáři v Bilderbergu vymysleli scénáře porodů budoucí reality a fikce světového terorismu a chorobných pandemií – v úmyslu zachovat si v rukou otěže dalšího řízení světa. Světa, jehož suverénní východní polovina přesto paradoxně silově prosperuje, protože ta – na rozdíl od té poloviny západní – má vlastních zdrojů dostatek a je řízena svým politickým centrem nekorupčně, spravedlivě a vlastenecky zodpovědně.

Západ, který byl dočasně ekonomicky uklidněn po roce 1989 snadnou územní kořistí bývalých sovětských satelitů, dnes však už narazil na konec vojenských možností a šancí dál dobývat globalizovaný svět silou a byznysem tentokrát už jen technicky horších technologií. Rovněž propaganda překrucování dějin a strašení nikdy neexistujícím komunismem také už funguje jen ve vypláchnutých hlavách lidí mladých a nezkušených, přičemž staří pamětníci pracovitého socialismu ještě nevymřeli a na sociálních sítích k situaci nemlčí. Ideologové elit proto vymýšlejí další fantazie o tvorbě kapitálu neproduktivní ekonomikou služeb, o prosperitě z údajně samospasitelných technologií umělé inteligence a o idejích světa úchylného sex-genderu a bílého rasismu pro mladé aktivisty z bílých humanitně tlamocvičných škol, aby byla aspoň ještě na chviličku odvedena pozornost od palčivé podstaty kapitalismu – nikdy spravedlivě neřešené sociální otázky.

Od sociální otázky budoucí bídy generace dnešních mladých aktivistických dcerušek a mamánků střední třídy z dluhů v jejich nezaměstnanosti, která na ně čeká, až jim zemřou rodiče a stane se z nich lůza, protože se budou musit sami živit technickou prací hlav a rukou, prací kterou vůbec neumí. A tak vlády zatím jedou slepou uličkou nabubřelých mezinárodních informačních válek, tisku dalších inflačních peněz, slibů kurzarbeitů a nepodmíněných základních příjmů do pasti imigračně muslimských náboženských bažin, do zeleně elektromagneticky oteplovacích a genderově aktivistických bludů a myslí si, že svými hloupými řečmi dál pro sebe zachrání ten svůj svět. Nezachrání, pokud oni všichni nezačnou už konečně rozumně, sebekriticky spravedlivě a zejména logicky – myslet. I když, pravda, myšlení bolí a slepě věřit čemukoliv je přece krásné, bezpracné a snadné.

No a tak nakonec si zkusme na chvilku zapnout logiku a položit otázku: Proč téměř žádní politikové nikdy nic nenamítali nejen proti nedávnému výmyslu digitalizace peněz a hrozby ropného zlomu, ale i soudobého globálního oteplování a vražednosti „uhlíkové stopy“? Odpověď je jednoduchá: Ono totiž nejen digitální peníze lze pěkně u všech ovládat a kontrolovat, ale stejně tak i všechny ty občas škodlivé pracovní projevy průmyslu, energetiky, zemědělství či jiné užitečné lidské činnosti lze přece velmi snadno dotovat i zdanit nebo nutit k náhradním technologiím politických kamarádů a tak získávat nové zdroje např. na zbrojení, na financování aktivistů a na tvorbu dalších tomu podobných nových nástrojů zvyšování politické moci. A proč zdaleka tak aktivně politici nezdaňují úniky kapitálu, obchodní hazard, finanční spekulace a vůbec trh? Inu proto, že v modu velkého byznysu často sami také skrytě jedou. Svět politiky totiž odedávna není dívčí penzionát, ale vždy jen aréna predátorů.


59 komentářů :

 1. Komunista PPK jásá. Nacházíme se uprostřed epidemie se všemi důsledky, ale pro fanatické hlupáky samozřejmě platí "čím hůř tím líp", tetelí se štěstím a zneužívají situace k politické propagandě. Takoví by bez přehánění zasloužili za svou neomalenost zpráskat bičem.

  Jinak, komunista kritizuje údajný kapitalismus, přitom Západ začínají ovládat stejně ultralevicoví fanatici jako je on sám, kteří kapitalismus nenávidí stejně jako on a chtějí jeho konec. V USA je to hnutí BLM, SJW, směs progresivistů, marxistů a anarchistů, v západní Evropě zase Zelení a podobná ultralevicová verbež.
  Autor je zcela mimo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,01
   Když si blbej a nalitej nepiš,projeví se to!!!!.-)))

   Smazat
  2. A ty?Anonymní rychlíku 8.01 - už jsi po snídani? Už jsi naklusal k PC, kde budeš zase dřepět celej den a psát pitomé urážky? Jak to, že jsi nenaklusal do práce? Lidi, jako jsi ty, mají úplně nejméně co žvanit. Vyber si svůj důchod (po komunistech) na poště, zalez, a věnuj se taky někdy něčemu jinému, než je slídění po internetu. Uprostřed "epidemie" se nacházíš jenom ty, a šaškové, kteří se teď ke "covidu" přímo modlí. To ty už máš zasaženou palici, a "čím hůř, tím líp" vystihuje přesně tebe a rouškomafii. Všem zabalit huby! Všechno zavřít! Zákaz vycházení! Žrádlo na příděl! To by ses tetelil štěstím! Tak zavři hubu - štěstí už ti dopřálo "pandemii" můžeš se v klidu tetelit, ale ostatním dej pokoj. Zasloužil bys bez přehánění zpráskat bičem a nejen to - zavřít do klece! Autor to napsal skvěle - politika není penzionát, ale aréna predátorů - všichni jsme toho svědky každý den. Otevřu si novinky.cz a už se brodím po krk v nemocech, v krvi a v bulvárním hnoji, v němž se lidi jako jsi ty, tetelí blahem.

   Smazat
  3. Oponent je zcela mimo. Marxismus je ekonomická teorie a se současným ideologickým běsněním nemá společného pranic.

   Smazat
  4. Ale ale co se tu rádoby pravičáku rozčiluješ vy pomáháte globalistům a potažmo té jmenované verbeži určitě volíš pyjáty. To nejsou žádní komunisté bičem by potřebovali právě sorosovi poskoci a LIBERÁLNÍ „DEMOKRATÉ".

   Smazat
  5. Kluci kuš, to děláte radost jenom cizákům. Copak to nestačilo, kam jsme díky různým ideologiím došli ? Teď je možná poslední příležitost se narovnat a vykopat všechny 5.kolony a znovu restartovat.

   Smazat
  6. Ano páté kolony, po válce jsme je vykonali a teď! Hamaček jsou pro nás přínosem! Jakým přínosem?! Mají větší práva než domorodec. Šahní na amika a Trump je tě zasipat raketami,jen jeden s příkladů. To by Vystačil držel hubu a všichni ostatní.

   Smazat
  7. Jestliže je PPk komunista,tak ho lituji.

   Jejich šef je dovedl jako lumiky na kraj propasti zapomněni!

   Neni divu,že ohlupeni členové této strany se dali dovest k brzy propasti zapomněni,odmitaji se učastnit tady na aktivitě SVOBODY A PŘIMÉ DEMOKRACIE občanů a nejsou schopni ani otevřit svůj stranický web diskusi,jako tady , nebot se obavaji nových ideologii a nedistancuji se ani od neomarxismu,protoze nevi co to je a jsou neomarxismem fascinováni jako myš před jedovatou zmiji ideologie vymyšlené zejména proti nim majteli velkých peňez.
   Drazi poctivi komunisti,kteři jste ješté zbyli po demolici vaši "verchuškou"přejděte pod SPD,kde začala hrát i tady v diskusi webu NR muzika Svobody a DEMOKRACIE,nečekejte na pád do propasti zapomněni,kde vas vede nicneděláni vašich přecedu a mistoprecedu neschopnych vas vest k jakemukolv cili, než socialismu,kde nikomu ti oni nevysvětlili jak chtěji znovu ty prokleté kapitalisty,kteři jim dávaji na frak,ZNARODNIT.
   To by se museli objevit tady mezi nami a na to jsou lenivi,maji strach z diskuse a nyni jak se jevi sami dokonce občanům voličum tak jedině na howno!

   Smazat
  8. Já ANNA prvni antineomarxistka v ČR volam zbytky poctivých komunistů do valky s neomarxismem boháčů.

   Jsou to kapitalističti nenažranci,kteři nebudou mit NIKDY dost i když nam kradou dvě třetiny našich platů,aby jsme neměli ani na zdoláni jejich virusů a na penze a tak nam obyčejným občanům
   nezbyvá než po selháni marxistů,kteři budou marně mit v Programu socialismus,aniž nam eknou jak provedou pro něho potebné znovuznarodněni a jako mrtvý plakát budou pasivně čekat až nas všechny sežere kapitalismus bez přivlastků vykrade nase kapsy na plech!

   Učastněte se jako voliči SPD spolu s nami občany podpory SPD,která ma jediná v Programu bod č.10

   RADIKALNI ZMĚNU NAS STALE VICE KURVICIHO REŽIMU

   Avantgardou našich občanských intelektuálů byl navžen vznik SOLIDARNIHO STATU, podobného "Socialnimu statu",konstruktu to pravice s jeho už dávno osvědčenými zakony,kdy na nich zbohatli Němci,kteři válku prohrali!

   Proto,aby tento stát byl dán SPD do Ústavy potřebuje SPD většinu hlasů ve SNěmovně a podporu širokých mas,které by chtěly také blahobyt!

   MIRU ZDAR nebo taky ne!

   ANNA

   Smazat
 2. Ano, humanitární a politické školy jsou jedno a to samotné. Marxismus-leninismus je zde vystřídán liberalismem a ideologickým fantazmagorismem.

  Jinak kdo se nad tímto šířeným způsobem humanity zamyslí, ten musí nutně přijít na jedno - je k němu tlačena ta část společnosti, která ještě něco má.
  Jediný absolvent těchto nových vumlů ještě nepřišel s nápadem, aby se do humanity zapojili i miliaardáři jako je např. Soros, Bezos, Gates aj., přímo tím, že se svých vlastních peněz sami zřeknou a nechají si jen to, co jim bude stačit i tak k pohodlnému životu. Navydírali společnost, ale nejprve šli sami příkladem. Na toto přirozeně ani média neslyší - koupili si je totiž i s pravdou.
  Mladý student, magistr humanitárního oboru, by si tak mohl docela jednoduše položit jednoho krásného dne otázku - kolik by zbylo na migraci, hladomory, vybudování průmyslu aj. věcí v případě, že by se např. 100 nejbohatších lidí vzdalo svých miliard, které dosmrti nevyužijí?
  Zatím tito liberálové zakládají nové a nové, rabující neziskovky, které s plnou tlamou humanity, okrádají pracující a fungující společnost vydíráním politiků a vlád. Krom humanity jim tak ještě samotným nakonec přibývá! No není to geniální?
  A kdyby se opravdu našel student, který by na toto poukázal, co myslíte, že by následovalo?
  Komunista, bolševik, nepřítel systému a fašista!!!

  Nejbohatší stovka:
  https://nejbohatsilide.forbes.cz/?gclid=EAIaIQobChMIyMqeg__s6wIVZhoGAB0zvwmzEAAYASAAEgJ_EfD_BwE

  OdpovědětSmazat
 3. Maly komentar,
  zakladni omyl, kapitalizmus se meni na centralisovany monopolni kapitalismus (MCK zkratka) jenz muze prezit vsechno a bude schopen konkurovat uspesne centralne rizenemu komunismu.

  Kapitalismus mel problem s concentrovanim kapitlem, dlouhodobymi investicemi a ovladanim mas lidi. MCK bude ekonomicky uspesnejsi nezli komunismus i kdyz to bude vypadat organisacne jako stary Egypt.
  Ale stary Egypt vydrzel 6000 let a byl to nejstabilnejsi system do ktereho spejem.

  Vas Brouk Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (08:24):
   Ač nejstabilnějším, přece jen se ten egyptský odporoučel.
   A stejně tak to dopadne i s MCK.
   Jen to bude rychleji, neboť si už kdos bystřejší povšiml, že platí mj. i zákon zrychlování změn.
   A tak si ho užívejte, dokud je čas ... :-)

   Smazat
  2. Pytlíku 8:24, vy se ve svém komentáři dovoláváte pojmů a historického úseku, o kterém zjevně pranic nevíte, tímto způsobem planě fantazírujete a trapně machrujete. Držte se na úrovni, na kterou poznáním, znalostmi a intelektem stačíte. Korektní je nevyjadřovat se k tomu, o čem nic dost spolehlivě nevím. Srdečně zdravím.

   Smazat
 4. Souhlasím a myslím si ,že přichází nová doba bez přetvářek svobody a demokracie čili fašismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Základní charakteristikou fašismu jsou: ultranacionalismus a autoritářská forma vlády.
   To jak šermuješ pojmy jejichž význam vůbec netušíš jen svědčí o tom jaký jsi mimoň.

   Smazat
  2. Anonymní16. září 2020 12:22
   Fašismus může mít mnoho podob. Vy uvádíte prostě jednu z nich. Co takhle klero-fašismus, co ten má společného ultranacionalismem?
   Já bych to zjednodušil. Považuji za fašismus spojenectví politického vedení země s velkokapitálem. Tedy vláda nepracuje pro občany, ale pro kapitál, nebo mu přímo předává svrchované funkce státu. Takže mi vychází, že liberalismus v dnešní době globálních korporací, je čistý fašišmus
   Fašišmus a levičáctví, jsou dvě cesty ke globální koncentraci moci. Pouze v demokracii je brán zřetel na zájmy občanů a jejich státu. Bohužel pouze do té doby, než si to ovčané nechají vzít. Pouze vůle občanů, spravovat si své záležitosti, nám může tu demokracii přinést. Tu nám nikdo nedaruje, neb jak praví autor článku, politika je arénou predátorů. Kdo nemá vůli si vládnout, jeho vládnutí, se rychle ujme někdo dravější. P.K.

   Smazat
  3. 12:22 - Nejsem 8:45, jenom se připojím, to ti nestačí, co se děje v Německu? Pokud tady neslitáš za nějakou "neziskovku", tak běž vrátit občanský průkaz, nepatří ti.

   Smazat
  4. 13,53
   Jenomže nacionalismus nefunguje v době nadnárodních koncernů. Národnost dnes pozbývá smysl. krásně to dokumentuje vztah Německa k Turecku. Jakkoliv by si Turci zasloužili postavit zpět nohama na zem, ono se to těžko vyvolává ekonomická blokáda, neřku li válka, když Turci kupují německé kvéry jak o život a v Turecku stojí fabriky snad všech německých koncernů.
   To ovšem nevylučuje totalitní způsob vlády. Jenom se vymění ideologie. Místo národnostní řevnivosti (komunismus je již v Evropě pasé)se vymyslí boj s klimatickými změnami, nebo koronavirovou epidemií. V jejich jménu dojde, a už postupně dochází, k cenzuře, trestům za nepohodlné názory i odporu vůči systému. A i ty budou postupně přitvrzovat. Dnes je v kriminálu Assange, zítra můžeš být i ty. Třeba za to, že odmítneš nosit roušku, nebo budeš moc prdět.
   Dnes dostal fašismus přívlastek korporátní fašismus. Vraždit se nebude pro rasovou nadřazenost, ale třeba za neochotu přijmout vegetariánskou stravu. Důvod se vždycky najde.

   Smazat
 5. No jsou to fakta a nevypadá to dobře jedině že by lidé opět vládce svrhli a začali znova.

  OdpovědětSmazat
 6. Každý musí proti šmejdům bojovat sám. Platím bankovkama kde to jde. Já už jim na ty směšné tzv. "úroky" kašlu. Banka dá směšné "úroky" za to, že platíte kartou a prodejce zdraží mnohem více, protože mu banka účtuje peníze. Nekoukám na TV NOVA, ignoruji zprávy Sorošových sračkometů "demokracie, pravdy a lásky", nekupuji noviny.
  SPD by měla mít plakáty s heslem:"Kandidujeme do senátu, zrušíme ho" a pod.

  OdpovědětSmazat
 7. Důchodci, na Vánoce dostanete prdlajz! Je jasné, že to byla od začátku blamáž! Kde by na to peníze vzali? Tak se dohodli v PS a je to vyřešeno! Čau. Pavel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. září 2020 8:55
   Tady nejde o to, kde by na to vzali, T. Okamura to již mnohokrát počítal. Přestat platit politické neziskovky, nekupovat předražený americký vojenský šrot, neplatit hordy migrantů, danit kapitál odcházející ze země, atd.
   SPD také navrhuje navázat nejnižší důchody na minimální mzdu, která je zase navázána na nějaké životní minimum. A pod tímto minimem by neměl žít nikdo. Ani důchodci, ani invalidé. Nějaký Babišův „dáreček“ je pouhé předvolební gesto, nikoliv systémové řešení důchodů. Volme SPD. P.K.

   Smazat
  2. Doufám, že ušetřený prdlajz udělá někoho jiného šťastným. Navíc právě sledují aféru okolo znehodnocených důchodcům darovaných roušek. Zase bude o čem debatovat ve Sněmovně. Určitě to přidají k hlavním tématům o klecích pro slepice a drezůře zvířat v cirkusech. Omlouvám se celému národu za starost a náklady, které svou existencí působíme. Důchodce.

   Smazat
  3. Jistě by se většina důchodců bez 13. důchodu obešla. Ale zkusme nejdříve rozřešit pádící inflaci, ptejme se, proč obchody a zejména hypermarkety musí skokově zdražovat maso, ovoce, pečivo, základní potrřaviny...., znehodnocovat korunu? Ptejme se, proč si musí právě kapitál mastit kapsu na světové krizi, způsobené pandemií covid 19. Media nás zaplavují nářky nad českýmni ochlasty a jejich hospodami, nad pivovary, hotely, nad konečně zase jednou průchodnými ulicemi v centru Prahy po úbytku turistů. Hrstka politiků se snaží ochránit občany státu od infekci covid 19 a česká politická opozice, co rozkradla 10 bilionů Kč státního majetku, hází do ochrany občanů vidle, jak jim káže diktatura kapitálu. Vitám úpadek hospod a s tím očekávám i ozdravení rozumu, propláchnutého více vodou než alkoholem. Vítám ho též proto, že sice dojde k úbytku veleodborníků naprosto na vše v rámci hospodských parlamentních keců, ale mohou se i vylepšit česká media, většinou ty hospodské rozpravy publikující.
   Nevadí mi, že jsmne letos nemohli cestovat volně tam či onde, jen jsem si potvrdil, že všude dobře, doma nejlépe. Vadí mi ti vzdychači nad rouškami či nad jinými opatřeními proti epidemii a jsem rád, že se mohu připojit k těm, co usilují o omezení covid 19. O to více opovrhuji těmi, kteří opatření sabotují a kteří jsou pro mne potencionálními vrahy ifikováním lidí v okolí, rodině a dokonce i svých rodičů a prarodičů. Jsme tč. ve válce s pandemií, proč opozice a mnohá media dělají vše pro to, aby se situace zhoršovala, proč chce dělat zrovna body na tomto nešťastném období. 2. světová válka tehdy dávno národ stmelila, tato válka s infekcí národ rozděluje na ty, kteří ji tlumí a hasí a na ty, kteří ji naopak rozdmýchávají skutky i jen slovně. Jak bychom mohli vychovávat děti k lepší budoucnosti, když mnozí z nás dnes dělají vše pro to, abychom snad vymřeli. A to nejen v oblasti covid 19, ale v mnoha dalších směrech - a jsou to stále titíž - třeba silniční piráti, motocykloví exhibicionisté a především velkohubí opozičníci za každou cenu.

   Smazat
 8. V roce spousta lidí měla jiné představy o životě. Tento politický humus, co si říká svoboda a demokracie, nechci. Kdo miluje peníze, které má schované v krabici od bot, ten je šťastný. Žiji obyčejný život, že se mohu projet na kole, jít na houby, těšit se z koupání. Do hospody jdu občas, kdyby byly závislé na mích útratách, už dávno nejsou.
  Když si přečtu, že každý měsíc odejde do zahraničí asi 40 mld, tak to je to, proč je ČLR tak bohatá, toto drancování nepřipustí. Kdo nebyl v Číně neuvěří, o co tam jde.

  OdpovědětSmazat
 9. Již před třemi roky prohlásil baron Rotschild, že svět má pouze dvě možnosti. Buď další světová válka nebo obrovská finanční krize, která smete všechny dluhy ale i úspory. No a díky pandemii koronaviru k té krizi míříme. Již chápete proč naše vláda (všechny vlády) rozdává plnými hrstmi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je úplně obráceně anonyme 10.07 - protože míříme k té krizi, musel vypuknout koronavirus ( pandemie???) na který se všechno teď svede. Přece nepřipustí, že kapitalistický systém a vlády lobbistů, oligarchů, elit a nadlidí jsou skutečně prohnilý systém -přesně tak, jak jsme se to učili ve škole, ale oni si hrajou na úžasnou svobodu a demokracii a všude ji vnucují i násilím. Covid si vypěstovali v pravý čas - už nikdy nikdo nebude mít chřipku - jen covid - a svede se na něj všechno.

   Smazat
 10. Aeronet soupeří s iDNES, kdo má hloupější čtenáře:

  https://aeronet.cz/news/czech-lives-matter-straznici-v-prazskem-metru-kleceli-na-krku-cestujiciho-ktery-si-odmital-nasadit-rousku-fasizace-v-ceske-spolecnosti-je-tady-na-aeronetu-jsme-pred-timto-vyvojem-varovali/

  OdpovědětSmazat
 11. Já si ale myslím, že popsané "pohromy" jsou sice na cestě, ale bude to ještě dlouhá cesta. Dokud mají impotentní pracháči dost peněz na to, aby si vydržovali doslova davy přitroublých parazitů, jejichž takzvanou "práci" vůbec nelze definovat, do té doby je to OK. Nejdřív budou muset zničit socky, pak dělnictvo, a pak se budou elity rvát s milionama těch parazitů, protože nebudou mít čím je vykrmovat? Svět ovládají media - to je oblbovací imperium, mašinerie, běžící na plné obrátky, a myšlení lidí ovládá tak dobře,že bojují dokonce i proti vlastním zájmům.Mozkožravý mediální bacil se šíří stokrát rychleji než koronavirus -a studijní obory budoucích parazitů?
  - centrum pro studia komiksu
  - antidiskriminační právní klinika
  - lidskoprávní klinika
  - centrum prevence rizikové virtuální komunikace
  - parazitní budižkničemizmus
  - žvanistika a plkózní kydologie

  To je budoucí uplatnění pro statisíce potomků současných politických šmejdů, elit, a nadlidí. Když tohle "svět" utáhne, je to ještě na dlouhou dobu v suchu. A nadvýroba? Sešrotovat! Jak se zachází s nadvýrobou tisku, bulváru a časopisů? Vždycky se po nějakém čase odležení v obchodech odvezou do sběren papíru. A tisknou se nové a nové - no -když se taky tisknou peníze? Tak není co řešit. Natisknou se nové a je vymalováno. Věčný koloběh.

  OdpovědětSmazat
 12. noviczech
  ...milý autore článku, máš naprostou pravdu. Ale, chytráci, co chodí na západ na dovolenou ti věřit nebudou. Ono to totiž dochází do bodu NULA. Jejich, západní hospodářství. Na západě se dnes už totiž vymýšlí práce pro firmy, doslova vymýšlí, aby byla.A tak paní Merklová už dříve řekla, že se lidé musí přeorientovat na služby. Jenže zrovna v této činnosti je málo financí a tak tam lidé pracují za velmi nízké mzdy. I+E, strojírenství a elektro, byli dobré výdělky, jedny z nejlepších pro dělníka, ale není práce. Stavebnictví jede, staví se nové byty, ale pro uprchlíky.
  Kritici tvého článku totiž nepochopí, že "ekonomický kurs" si naštelovali právě ti, co mají dnes miliardy. Přišel Syřan do Německa a vyprávěl.Než v Sýrii vypukla válka, měl vlastní dům, malou zámečnickou dílnu, půjčovnu obytných přívěsů, dvě manželky a šest (nebo sedm) dětí a žil velmi dobře!!! Tedy otázka:Jaký ekonomický systém měli, než jim ho západní demokracie zničila, že z tohoto vyžil, což v Německu absolutně vyloučeno..?
  Víte o tom, že do roku 2000 platili Němci z úroků z vkladu 71% daně a pan Schröder jim to snížil na 39%, pak ale byla díra ve státní kase a postupně toto museli zvýšit až dnes na mám dojem 49%? A víte o tom, že když je na bance nulový úrok, ale máte milióny, tak stále dostanete 7% úroků? Je jen dobře, že LEŽ A PODVOD kolabuje !!!

  OdpovědětSmazat
 13. Vytvořili virtuální svět, kde nefungují přírodní zákony. Mladí už v tom jedou od malička. Nasadit ještě víly, démony a kouzla. Ono to totiž přestane všechno fungovat. Nefungující pračku, nebo třeba elektrárnu nezprovozní LGBT, genderismus, okultní vědy, vyučované na universitách, ba ani zaříkadla a modlitby. Prostě to žuchne a ti schopnější si zalezou do jeskyní a ušijí si obleky z kůže. Neschopní chcípnou. Prostě Darwin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemecko vypina elektrarny na atom a uhli. Jestli zamitne i NS-2 dostavbu, tak hospodarstvi zkolabuje a lidi zacnou topit drivim, bude-li nejake. Je otresne, co si Nemci nechaji libit. Proto mel i Ada s nima klidek. Dovolili mu vsechno jako ted Merkelove. USA to vyhovuje, mlati je pres prsty sotva zacnou mluvit o spolupraci s Ruskem.

   Smazat
  2. 18:39 Ne, ne. Mají to už vymyšlené, budou od nás kupovat za babku (díky podhodnocenému kurzu koruny) čistou elektrickou energii. Nebojte se o ně, trpět nebudou, oni si koupí celou Evropu.

   Smazat
 14. 8:55 Pane, toto skutečně není největší problém systému a naší země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:47 Ale jděte. To, že se v PS hraje divadlo pro občany. Že si hrají na hodné a zlé a nakonec to končí na obecní úrovni s místníma kámošema. Že se tady soudí lidé dle vlivu a peněženky. Už je mi ze všeho tady akorát tak na blití.

   Smazat
  2. 13:17 Samozřejmě, že to tak je. Ale to jsou DŮSLEDKY systému, do kterého jsme dobrovolně (referendem) vstoupili. Samozřejmě většina obyvatel měla o kapitalismu a EU úplně jiné představy. Na druhou stranu, kdybychom systém nepřijali dobrovolně, skončili bychom pravděpodobně nějak ukrajinsky. Neobviňujte chudáky. Bezmocní jsme všichni. Hlupáci všemu věří, jenže oni za to nemohou. S mozkem schopným kritického myšlení se člověk už narodí, jako třeba s modrýma očima. Nakonec ti naivní a důvěřiví prožijí život snáz. To dá rozum. Pořád doufají a čekají...

   Smazat
  3. https://pravdive.eu/news/235144/par-fotek-z-mhd-v-praze-to-je-opravdu-zazitek

   Smazat
 15. Padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina - Aspen Institut, Římský klub, Bilderberg.

  Aspen Institut - placený Bakalou z hornických bytů - nemorální, ale panu Hamáčkovi, Maláčové z ČSSD, Vojtěchovi, Charanzové z ANO, Farskému ze STAN, Zahradilovi z ODS, Žantovskému z Bakalovy VH knihovny, Pekarové-Adamové, Klvaňovi z TOP09, Dlouhému, Pavlovi, Středulovi, Bradáčové, Fišerovi, Mádlovi, Smetaně, .... to vůbec nevadí.

  Co to je za sektu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mám znaménko Mexického dolarů...

   Smazat
 16. Aspen Institut něco jako Bohemian Grove? Místo sůvy MA?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a houfec kacířů se raduje, a jásá, že první z rytířů je veličenstvo kat. Na korouhvi státu, ční emblém s gilottinou.... 14.37.

   Smazat
 17. Ano, kapitalismus západního typu nás vede do záhuby. Jen neustálý růst jej může zachránit. Jenže se ukázalo, že neustálý růst není možný, neboť nejsou nekonečné zdroje surovin a energie. Jen se podívejme na energetické možnosti. Slunečnou energii dostáváme z nebes zadarmo, na rozdíl od ropy, nerostných surovin... a přesto dochází ke zdražování elektrické energie a bohatnou na tom solární baroni. Když je chtěla zastavit paní Vitásková, tak ji chtěli zavřít a hrozila jí i smrt. Pokud bude vlastnictví výrobních prostředků privátní, kapitalismus nás přivede do záhuby. Konečně socialismus napředoval pomalu, ale jistě. Kapitalismus nás už nyní dovedl do takového marasmu, že z něj bude obtížné se dostat. Auto má pomalu už každý, ale auty jsme si zaplevelili republiku tak, že už dnes je nedostatek komunikací, parkovacích míst a přerůstá nám to přes hlavu. Komunisté budovali stát pro občany, nikoliv pro zbohatlíky.

  OdpovědětSmazat
 18. https://megazpravy.cz/dansky-ministr-imigrace-priznava-ze-politika-integrace-je-fiasko-jen-17-procent-syrskych-zen-ma-5-let-po-prichodu-do-zeme-praci/

  https://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/iran-ma-dukazy-ze-nato-masivne-vyrabi-a-distribuuje-drogy-z-afghanistanu.html ALE PRO DEMOKRACII.........

  OdpovědětSmazat
 19. Pomalu se blížíme k bodu omega! Lidi z tohoto světa se ještě budou divit!

  OdpovědětSmazat
 20. Velmi doporucuji. Beru to jako další stranu napsaneho PPK.
  A neskončit jen u článku Cilka. Je tam zajímavá diskuse. Mimo jiné také o tom, co s tímto světem provedly zenske.

  https://www.kupredudominulosti.cz/vaclav-cilek-valka-generaci/

  Orinoko

  OdpovědětSmazat
 21. Ten clanek je vystizny o tom co se deje a co nas asi ceka. Davam jedna -.

  OdpovědětSmazat
 22. Ženské zničily muže, tím pádem svět. Islám je uspokojí sexuálně, ale budou plakat 24h denně. Dělám si zásoby jídla, bude moooc zle.

  OdpovědětSmazat
 23. Pan Oplustil a podobni,

  panove jestli chodi te se psychycky vyzvracet do Nove Republiky, tak vam to nemam za zle. Nekde to clovek ,musi udelat. Ani z toho neobvinuji pana Davida jenz tim vam psychicky pomaha. Ovsem nechodite sem myslet!! a placate nesmysly.
  Jak jsem uvedl v clanku o MCK(Monopolni Centralni Kapitalismus) muze resit vsechno, brutalne a efektivne.

  jestlize MCK kontroluje vsechno zdroje jidla, media, informace, komunikace budete vedomne ci nevedomne poskakovat a poslouchat jako loutky na provazcich.
  Uplne psychycky zmaknuty!!
  Coz uz delate uz nyni, jen se podivejte na Covid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfektní a správné! Napsal jste to přesně anonyme 21.37 - trochu to sice připomíná slovník, který používá "Honolulu" ( kde je mu konec?) ale je to přesně tak. Každý je borec, zvedá korouhev do boje proti šmejdům, parazitům a nespravedlnosti, a na druhé straně poslušně zabalí čumák do roušky a okázale předvádí strach. Protože to nakázala vláda? Přesně - jsme všichni psychicky zmáknuti. Je jedno, jestli si jenom nechceme dělat problémy, nebo platit pokuty. A tak si necháme líbit úplně všechno - roušky, pak zákaz vycházení, až po předepsaný noční klid? - jak se zachce těm, kteří vodí národy na oprati. A stále utahují. Až se začneme dusit a dávit, ale nebude to "covidem".

   Smazat
  2. Pánové, už to, že vzpomínáte na "slovník Honolula" dokresluje vaše zcestné uvažování.

   Podívejte se, kolik je v posledních dnech u nás nakažených a jak křivka stoupá. A vy tu plácáte nesmysly.

   Roušky, zvýšená hygiena, desinfekce frekventovaných míst, zvýšená ohleduplnost k ostatním, respirátory, ochrana skupin spoluobčanů, na které může mít nová viróza osudový dopad, to všechno jsou správná, racionální opatření.
   Vy se tu stavíte proti tomu všemu, "bohatýři samostatného uvažování", "rouškoví disidenti", kteří si pletou občanskou svobodu s bezohledností.

   Aby vás koronaviru spral!

   Smazat
  3. 12,16
   Jdi se bodnout ty opatřenej rouškomile!Zvýšená hygienta je k hovnu,roušky jakbysmet,lidí je na ulicích jako much,každej debil se jde zařadit do tříhodinoévý fronty na test....tudíž pozitivních přibývá,tak raději vyprávěj pohádku o šípkový Růžence!

   Smazat
  4. Je víc, než jisté, že až teď začnou lidé nosit roušky,tak antirouškovci vysvětlí novou explozi pandemie rouškami. Některým z nás nedojde, že je to daň za prázdninové rozvolnění, za ignoranci všech doporučení a manifestaci sabotáží pod praporem ochrany lidských práv. Nevyhnutelné riziko přinesl vedle turistiky i nový školní rok. Možná dalšímu riziku, které je spojeno s volbami, jsme se mohli vyhnout posunem termínů. Politika, která se plete do všech řešení je kontraproduktivní. Na prozřetelnost a osvícenost opozice nevěřím, nemá jiné informace o corviru a jiné prostředky, tak krom výměny židlí a předhození "viníků" bude pokračovat ve stejném chaosu. Naopak bude hůř. Česko se rozzáří červenou barvou a následkem bude saldo dovozu a vývozu jak zboží, tak gastarbaitrů + karanténa domácích pracuj8c8ch => domino v ekonomice. Už nepůjde jen o turismus a na výlety do zahraničí na dlouho zapomeňte. Chcete-li zřítit naši ekonomiku, tak stačí nedodržovat 3R a bude vymalováno.

   Smazat
 24. Důchodci se raduji a prodají své bližní,(vnoučata atd)budou platit jak mourovatí ,a ti je budou proklínat ! Důchodci nikdy nedojdou klidu v pekle !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud dnešní opozice, která rozkradla od r. 1990 přes 11 bilionů Kč státního majetku a také kompletně mnohamiliardový důchodový fond vrátí aspoň zlomek nakradeného, stát bude překypovat bohatstvím. Jsem pro 2. vlnu znárodňování majetku, minimálně toho, co byl státu a občanům ukraden!!!

   Smazat
  2. 7:27 Svoji duševní poruchu byste měl řešit okamžitě, dokud jste mladý. Později budete bez šance a v pekle se ocitnete dřív, než byste předpokládal. Někdy tam posílá škodolibý osud pod záminkou pandemie i mladší ročníky. Na přežití nemá NIKDO patent.

   Smazat
 25. 7:27 Prozraďte, zač se prodává jeden bližní. Mám chuť se taky radovat. Máte smůlu na peklo nevěřím, tím se strašte sám. Je mi vás líto.

  OdpovědětSmazat
 26. • Vyzýváme všechny čestné občany ČR, aby podpořilo výzvu USA, aby co nejdříve Zrušily své vojenské základy a koncentrační tábory mimo území USA. Bude pak mír a zvítězí pravda nad nenávistí!!! Tento text vkládám i do diskusního fóra na stránky První zprávy, bohužel odmítají mi jej vložit. Taková je zde svoboda slova a demokracie. Zřejmě to zakazuje CIA, prostřednictvím BIS.

  OdpovědětSmazat
 27. Tatrane, přidej ještě biolaboratoře.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.