Reklama

neděle 6. září 2020

Čtvrtá fáze „Majdanu“ v Bělorusku

Martin Koller

6. 9. 2020
Postupný vývoj ukázal, že rádoby lidová revoluce v Bělorusku je, stejně jako v jiných případech, například na Ukrajině, v Kosovu, v Sýrii, či Libyi, organizována nadnárodními korporacemi, především americkými. Jejich viditelným reprezentantem je takzvaný filantrop Soros, nekorunovaný globální král zla s velvyslankyní Allbrightovou, organizačními a mediálními specialisty typu Bernarda-Henri Lévyho a lokálními námezdními dělníky typu Vystrčila, Kolářů, Hřiba, dredaře Bartoše, Štětiny a pomocnými dělníky typu Novotného z Řeporyjí, úředníka ministerstva vnitra Jandy, takzvaného profesora Kohouta, Mináře z Halíkových milionů chvilek za školou, Peszinského a ještě komičtějších slouhů.
Tedy žádná únava Bělorusů z dlouhé vlády Lukašenka, která jim přinesla klid, pořádek a vyšší životní úroveň ve srovnání s Ruskem, nýbrž prachobyčejná hybridní válka, jejímž cílem je především Rusko. Výsledkem by měla být ukrainizace Běloruska, bez ohledu na jeho obyvatele. Dnem prvního září vstoupila hybridní válka v Bělorusku do svojí čtvrté fáze.

Především je třeba uvést, že v Bělorusku zasahuje, stejně jako na Ukrajině CIA, která se již zcela vymkla kontrole prezidenta Trumpa. Současná CIA funguje jako prodloužená ruka euromarxistických amerických demokratů reprezentovaných Sorosem, Allbrightovou, Clintonovými, Bidenem a podobnými kreaturami, obdivovanými u nás pražskou havlérkou a její ČT. CIA podporuje islámský terorismus, obchod s drogami, likvidaci vlastenců a bojovníků za svobodu kdekoli a další vzorové projevy nastupující euromarxistické sorosovké demokracie. Nicméně, zásadní roli mají v Bělorusku různé takzvaně neziskové organice, většinou zahraniční, řízené a placené z Polska, Británie a bohužel i naší republiky. Od nás je to Člověk v tísni známého sororovce Šimona Pánka, vydatně sponzorovaný socialistickým ministrem Petříčkem, levou rukou Babiše, jenž se tváří, že se ho stamiliony pro neziskovky netýkají. Samozřejmě, vše z peněz českých daňových poplatníků v době hospodářské krize. Když jsem pracoval na ministerstvu zahraničí, mluvilo se tam o „tísňácích“ běžně jako o zaměstnancích americké administrativy a rezidentuře CIA, přičemž jejich financování zajišťovala ředitelka Pilipová, manželka Pilipa, který se předvedl s jistým Bubeníkem na Kubě sorosovskou komedií na téma bojovníků za lidská práva.

„Wagnerovci“ útočí na Bělorusko

Celou akci v Bělorusku odstartovala provokační akce rezidentury CIA na Ukrajině, ukrajinské a turecké rozvědky. Cílem byla snaha přesvědčit běloruského prezidenta Lukašenka, že se má stát cílem převratu řízeného z Ruska a vytvořit s jeho spoluprací situaci pro ovládnutí země EU. Přes Bělorusko letěla skupina 33 ruských žoldáků, kteří měli údajně sloužit kdesi v Africe. Ukrajinská CIA podvrhla běloruské tajné službě KGB informaci, že se jedná o žoldáky ruské soukromé jednotky proslavené v Sýrii, známé jako PNC Wagner, kteří jsou vysláni k vyvolání násilného převratu. Rusové byli zatčeni zásahovou jednotkou běloruské policie OMON, zbiti a podrobeni tvrdému výslechu. Část z nich měla být, a to na základě rozhodnutí Lukašenkova syna, předána na Ukrajinu. Součástí provokační akce měla být pomsta ukrajinské rozvědky na 15 z těchto Rusů za to, že bojovali na Donbase proti zfašizované ukrajinské armádě, takzvaným dobrovolníků a zahraničním žoldákům. Ukrajinská rozvědka se ve spolupráci s CIA a podporou EU v takových případech neštítí ani vražd a únosů na ruském území. Pro upřesnění je třeba dodat, že uvedených 33 Rusů nemělo s PNC Wagner nic společného. Mimo jiné proto, že „Wagnerovci“ jsou silně utajení, nikdy necestují civilními linkami a přepravují se do zahraničí stroji ruského vojenského letectva. Následně byli Rusové posazeni do běloruského vojenského letadla a přepraveni do Moskvy, kde pokračovaly výslechy. Ve spojení s odposlechy ruské vojenské kontrarozvědky GRU vyšla pravda najevo.

Ve stejném období napadla zastupitelský úřad Libye v Minsku skupina ozbrojenců a pokusila se ho obsadit. O tom naše média ani necekla. Uvedený úřad zastupuje generála Haftara, zatímco ozbrojenci, kteří dorazili z Ukrajiny, byli vedeni Libyjským diplomatem, který zastupuje vládu v Tripolisu. Ta spolupracuje s islámskými teroristy z ISIL a udržuje tok afroislámských nelegálních migrantů do EU, to vše s podporou merkelovské EU a Turecka, coby nového Islámského státu. Akci v Minsku lze, velmi jemně, označit za hrubé porušení mezinárodního práva ze strany Tripolisu, EU a Turecka. Proto ticho v našich médiích ovládaných sorosovci z pražské havlérky. Takzvaně demokratická vláda v Tripolisu se topí v korupčních skandálech a vzájemných střetech, což je jeden z typických projevů současné západní demokracie postavené na lži a korupci. Běloruský OMON útočníky pochytal a ti při výslechu pěli jako slavíci. Běloruské bezpečnostní síly se proto dozvěděly, že experti z CIA namluvili útočníkům, že zastupitelský úřad hlídají právě „Wagnerovci.“ Vedlejším produktem, pro CIA typicky zpackané akce, možno říci, na úrovni Koudelkovy BIS, bylo zatčení několika ruských důstojníků raketových sil, kteří pracovali jako ukrajinští špióni.

Sorosova demokratická revoluce

Již před volbami zaregistrovala běloruská KGB výrazný nárůst počtu Bělorusů, především mladých, kteří se po dlouhém pobytu v zahraničí vraceli domů. Jedná se o děti běloruských zbohatlíků, studující v zahraničí, především v EU a USA a děti i chudších rodin, které dostaly stipendium cestou různých zahraničních neziskovek, za nimiž se většinou skrývá Soros a jeho slouhové. Tito mládežníci, částečně již politicky vyškolení a vděční zahraničním sponzorům tvoří součást organizačního štábu a základ první fáze sorosovské revoluce. Byli vybaveni satelitními telefony, které běloruská KGB nedokázala odposlouchávat. Vrchní velení zajišťovali kmenoví běloruští zaměstnanci zahraničních neziskovek. Jedná se o osoby, které dlouhodobě nepracují a neplatí daně, a přesto žijí v luxusu. Typickým příkladem je Tichanovská, či Cichanovská, protikandidátka Luikašenka, údajná žena v domácnosti, tudíž oficiálně bez příjmu. Jenže její manžel rovněž nikde nepracuje, přičemž žijí na běloruské poměry v luxusu a jejich děti studují v kapitalistické Litvě. 

Jeden z takových reprezentantů revoluce běloruského lidu, údajně nepracoval dvanáct let. Podobných nepracujících revolučních vůdců vybavených satelitními mobily, mercedesy a SUV je v Bělorusku celá řada. Jejich českými médii vytrvale oslavovanou ruskou obdobou je sorosovský revolucionář Navalnyj, kterého evidentně totálně omezený Putin nechal otrávit laboratorně zjistitelným Novičokem. Jak známo, Putin se nezabývá ničím jiným, než tím, tráví lidi po celém světě novičokem, případně ricinovým olejem, aby ho mohla sorosovská propaganda napadat. Navalnyj také nikde nepracoval, neplatil daně a žil z peněz posílaných sorosovskými neziskovkami. Typický filantrop a prostý muž v domácnosti. Organizační štáb revolucionářů měl rozdělené celé Bělorusko na sektory a dělil se na velitele s podřízenými deseti a vyšší stovkou lidí, kteří demonstrace a výtržnosti zahajovali a organizovali a lákali, případně platili, především hloupou mládež a kriminální živly.

Vzorem pracovitým organizátorům současných demonstrací v Bělorusku by mohl být významný sorosovec Václav Havel, ikona tchaiwance Vystrčila, intelektuála Novotného z Řeporyjí, reprezentantů současné Fialovy ODS a pražské havlérky. Takzvaný „Vašek flaška“ by si koulením sudů a kulisáctvím nevydělal pomalu ani na stravu, natož ty flašky. Přesto žil v luxusu, nakupoval výhradně zahraniční zboží v TUZEXU a měl dražší auto, než komunistický předseda vlády.  Podrobnosti by nám určitě mohl popsat Havlův blízký přítel, samozvaný kněz Halík, známý stejně jako jeho kamarád Hermann z TOP 09, pracující na Babišově úřadu vlády, přítulností k mladým chlapcům. V případě Halíka, který má být pražským arcibiskupem, i k jiným živočichům. Stačí se poptat ochránců zvířat v silně katolické Chile, kudy jezdil na svoje antarktické „vědecké“ expedice v rámci týmů z českých univerzit.

Ukrajinská demokratická podpora


Před vypuknutím demonstrací dorazilo do Běloruska 200 až 300 Ukrajinců, kteří měli vytvořit tvrdé jádro násilného převratu. Údajně se jednalo o příslušníky především bývalého fašistického dobrovolnického praporu Azov, kde mimochodem sloužili i Rusové a Bělorusové. Tyto vrahy a bandity u nás neúnavně podporoval v médiích bývalý komunistický nomenklaturní novinářský kádr Štětina, později člen TOP 09, odměněný za neúnavnou propagaci sorosovské demokracie korytem europoslance v Bruselu. Uvedení Ukrajinci měli praxi už z doby takzvaného Majdanu. Byli vyzbrojeni tesařskými kladivy. Pro neznalé, současné tesařské kladivo má dvojitou špici, jednu z nic delší a je upevněno na ocelové trubce s gumovou rukojetí. Lze s ním bez větších problémů prorazit i ochrannou přilbu, kevlarovou neprůstřelnou vestu, či plastové zesilovací prvky policejní výstroje. V praxi nemá daleko ke středověkým bojovým kladivům, jež se osvědčily při prorážení rytířských brnění lépe, než meče a bojové sekery. Ukrajinští, podle příručky CIA vyškolení agresoři, se na Majdanu v Kyjevě zaměřili na boj s policisty pořádkových jednotek, vyzbrojených štíty a přilbami. Nabroušenými špicemi tesařských kladiv útočili na boty policistů a působili třiceti z nich těžká zranění nártů, což vedlo k zhroucení policisty na zem. Tím narušovali uzavřené jednotky kryté štíty. Některé ukrajinské policisty kladivy zavraždili. Ilustrativní je že stejnými kladivy jsou vyzbrojeni rovněž teroristé ze sorosovy lesbicko-rasistické bandy Black Lives Matters v USA, kterou s výrazným podílem českých europoslanců podpořila odhlasovaná rasistická deklarace německé EU.

Ruský zásah


Na základě vývoje aktuálního situace se nelze zbavit dojmu, že nedávné třenice mezi Lukašenkem a Putinem byly pouze účelovou komedií pro zmatení nepřítele. Neschopnost ukrajinské KGB, kontrolovat komunikaci organizátorů demonstrací přivedly na scénu Rusko. Bylo posláno několik letounů elektronického boje a další specialisté. Těm se podařilo v krátké době lokalizovat a kontrolovat komunikaci organizátorů demonstrací. Ti byli následně pochytáni běloruským OMONem a uvězněni. V některých případech byli doslova násilím vytaženi ze svých luxusních, v jednom či dvou případech dokonce pancéřovaných aut a z bytů. Ukrajinští teroristé s kladivy, označovaní jako „Azovci“ ztratili veleni a uprchli domů dříve, než se stačili zapojit. Ukrajina následně uzavřela hranice s Běloruskem v výmluvou na coronavirus. Láska komedianta Zelenského a Lukašenka evidentně neměla dlouhého trvání.

Po úspěšném zásahu proti organizátorům a útěku ukrajinských teroristů nastoupila další verze sorosovské komedie podle příručky CIA – sametová revoluce. Feministky vyslaly do ulic zmanipulované ženy v bílých blůzkách, které si klekaly před policisty a nabízely jim květiny. Proč bílé blůzky? Je na nich lépe, než jinde vidět krev, přesně podle manuálu CIA. Pokud by policisté některou ženu zranili a krvácela, byly by to skvělé záběry o brutalitě běloruské policie, jež by sorosovská média, v čele s CNN bleskově rozšířila po celém světě. Zároveň úžasná pobídka a odůvodnění agrese tvrdého jádra demonstrantů při útocích na policii. Jenže Rusko a Bělorusko se poučily na Ukrajině. Řádění tamních sexuálních komediantek Pussy Riots zastavil jednoduchý prostředek. Jak známo, ženy jsou obzvláště citlivé na svůj vzhled, především obličej. Místo pendreků použila policie zelenou zdravotnickou tinkturu, kterou sorosovské komediantky a jejich zhlouplé a feministické kamarádky polila, především jejich hlavy. Ženštiny to obrátilo na nezvládnutelný útěk a nikdo je na ulici už nedostal. Totéž se opakovalo v Minsku.

Jak jsem uvedl v titulku, prvního září nastala další fáze sorosovské revoluce v Bělorusku. Jako poslední záloha byla proti policii nasazena zhlouplá mládež, především vyškolená v zahraničí, a ve spojení s kriminální mládeží a zaplacenými feťáky. K útoku na policii používají láhve naplněné benzínem. Po dopadu zapalují rozlitou hořlavinu na dálku světlicemi a zábavní pyrotechnikou. Opět z příručky CIA a podle zkušeností teroristů z Black Lives Matters. Zdá se však, že teto akt zoufalství, který má policii vyprovokovat k bití dětí a vyhnat tak do ulic jejich nezodpovědné rodiče se mine účinkem. V rámci běloruského OMONu působí jako pomoc ruský OMON. Díky tomu je zajištěn dostatečný počet nasazených policistů, jejich střídání a odpočinek.

Konec se blíží

Tři západní agentury prováděly v posledních dnech šetření názorů běloruského obyvatelstva z hlediska dalšího politického směřování země. Zhruba 70 % občanů se vyslovilo za spojení země s Ruskem, nikoli s EU. Evidentně a logicky je odradil vývoj na Ukrajině, která je ilustrativním dokladem výsledků šíření sorosovké euromarxistické demokracie. Navíc, 23 % obyvatel Běloruska tvoří etničtí Rusové, byť nějaký rasový rozdíl mezi Rusy a Bělorusy prakticky neexistuje. Ti by se v případě směřování Běloruska do německé merkelovké EU dostali do stejné situace jako Rusové v Pobaltí, kde se stali objektem brutálního porušování lidských práv, za tichého souhlasu jinak halasných bojovníků za lidská práva z EU a USA. V případě téměř jisté ukrainizace Běloruska by se museli chopit zbraní. Lukašenko se připravuje ke změně ústavy a vyhlášení referenda. Občané se budou moci rozhodnout a směřování svojí země, zda do rozkradeného sorosovského demokratického koloniálního otroctví v EU, nebo do Ruska, které samozřejmě rovněž není bez problémů.

Z hlediska referenda, tedy přímé demokracie lidu, je Bělorusko daleko před naší údajně demokratickou zemí. Jak by asi dopadlo referendum o našem členství v EU, případně i v NATO, nebo existenci zbytečného a drahého senátu, či miliardách pro ČT, která pracuje jako centrum lži a protinárodní propagandy, o miliardách do protinárodních politických neziskovek nemluvě? Proto se u nás může dělat referendum pouze o nedůležitých otázkách. Proti referendu je především Vystrčilův senát, ale rovněž většina politiků z partají pražské havlérky je rozhodnuta referendu zabránit za každou cenu. Hloupí občané nemají podle nich právo se podílet na řízení státu. Stačí, když jim hloupě dají svoje hlasy, aby mohli po třiceti letech dále realizovat demokratické perpetuum mobile na téma, peníze dělají moc, moc dělá peníze, peníze dělají moc, moc dělá peníze…, posluhovat cizákům, podporovat parazity, získávat královsky placená koryta v zahraničí a rozprodávat republiku cizákům, především Němcům, podlézat sudeťákům, prosazovat rasový afroislámský multikulturalismus, vytvářet válečnou psychózu proti Rusku a Číně a riskovat tím jadernou válku, dělat z voličů levné pracovní síly v cizáckých montovnách, jen aby získali ještě víc peněz.

Výsledek referenda v Bělorusku patrně nebude překvapením. Lze předpokládat, že zavedení pořádku bude mít plnou podporu Číny, jež s Běloruskem úzce spolupracuje, dokonce i ve zbrojním průmyslu. Většina revolucionářů bude mít možnost si hledat práci v německé EU, kam je táhne srdce, pokud v krachujícím, ideologicky řízeném, multikulturně našponovaném a zeleném hospodářství ještě nějaká bude, možná pro levnou pracovní sílu. Nepotřebné a neúspěšné slouhy Soros živit nebude. Možná, že Putin zase někoho otráví novičokem, aby mohla pokračovat sorosovská kampaň válečného štváčství proti Rusku.

Po dokončení textu se v médiích objevila informace, že naše republika bude dovážet a léčit účastníky demonstrací v Bělorusku. Je třeba si položit otázku zodpovědnosti naší politické reprezentace, jestliže máme v době krize platit z peněz daňových poplatníků dopravu a léčení Sorosových žoldáků, násilníků a teroristů. Globální král zla je dostatečně bohatým multimiliardářem, aby se mohl o svoje nádeníky agrese starat sám. Naši politici, evidentně u svých koryt a při svém podlézání cizákům zcela ztrácejí kontakt s problémy občanů.

Místo vyhazování peněz na zájmy Sorose by mohli místo podpory domácích i zahraničních sorosovských politických neziskovkářů, povalečů a násilníků investovat do zdravotní péče o vlastní obyvatelstvo. Například dlouhodobou bezúročnou půjčkou na vybavení ordinací těch našich mladých zubařů, kteří nebudou pracovat takzvaně za hotové. Jinak tu budou pomalu samí ruští a ukrajinští zubaři, kteří nahrazují s pomocí zkorumpovaných lokálních politiků české, odcházející do důchodu a pracují výhradně za hotové. Jinak by měli nejen důchodci dostávat ročně příspěvek několik tisíc korun na zubaře.

Text článku byl vytvořen na základě vysílání pořadu Casus Belli na internetovém rádiu Slobodný vysielač Myjava 2. 9. 2020 od 20 do 24 hodin. Záznam vysílání lze nalézt v archivu.

59 komentářů :

 1. Já chodím v Praze k ruské zubařce a je vynikající. Trošku mne překvapuje, že zde na ryze kremlofilním serveru je to podáváno jako něco negativního. Část platí pojišťovna, část já sám, podle výkonu. Jako všude jinde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:55
   V Praze je spousta pseudozubařů z banderostánu, který česky neumí ani Ň!!!!!

   Smazat
  2. Přemýšlejte, nejde o národnost, ale že my sami a "naši" doktoři by měli mít tu možnost. To jste to pořádně nečetl, nebo sprostě vytrhl ze souvislostí. Anitkremlolo.

   Smazat
  3. Tak proč sem vůbec lezete, na ten "kremloidní" server? Proč nejdete raději na nějaký eurohujerský server? Tam byste si mohl se svými mentálními soukmenovci pohovořit třeba o Jandových "Evropských análních hodnotách" a všichni byste se mohli tetelit blahem.:-DDDDD

   Smazat
  4. 13;56
   A kam má jít, když Prague Pride už byl???!!!!! 😂😂😂😂

   Smazat
  5. 15:22
   U Jandy doma prej maj Prague Prdy každej den, tak by ho možná vzali do grupáče. Možná by mu i časem dovolili přeblafnout Soroše. :-DDDDD

   Smazat
  6. 17,26
   Sorošovi už nestojí....ani za řeč!!!!!.-)))))

   Smazat
 2. Pane Koller konečně pravda o dění v Bělorusku a ono to není jen dění v Bělorusku. Případ Navalnyj je další "hřebíček" o tom, jak se lže lidem.
  Bílé blůzky si mohou vzít, aby si utíraly slzy, jak jsou primitivní. To je ta akce feminizace.
  A akce Vystrčil je taktéž jasná. Těším se na Váš komentář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, na bílých blůzkách se taky hezky vyjímá kečup. Buďme realisti, kde policejní surovost není, tam si jí udělají.

   Smazat
 3. Západní kapitalizmus je zrůdný systém , založený na válkách , zlodějnách , násilí !

  OdpovědětSmazat
 4. Opět vyčerpávající článek stavící vše do souvislostí a úplně jiného světla, než nám vnucuje mainstream...
  Otázka za sto bodou: co má kromě účasti na všech sviňárnách společné trojice Allbrightová, Soros a Bernard-Henri Lévy???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. žeby žrali malý děti?

   Smazat
  2. Pro Slávka 16:28 Nežerou (alespoň zatím ne). Ale organizují jejich zabíjení. Masové. Přímo v bojích nebo hlady a nemocemi ve válkou zničených zemích. Slova Albrigtové, že půl miliónu mrtvých iráckých dětí je přijatelná cena za americké vítězství jsou zaznamenána. Řekla je britskému novináři. Lévy pomáhal organizovat a obhajovat všechna zvěrstva americké administrativy. Byl u všeho a nadšeně podporoval bombardování a zabíjení, Nyní se vyfotil s paní Tichanovskou. Už jen za tuto fotku by měla shnít v kriminále, protože ukazuje, jaký osud připravuje Bělorusku. Soroš je znám dostatečně. Netřeba ho komentovat. Ale nyní narazili.

   Smazat
 5. Pane Koller díky za perfektní popsání situace v Bělorusku...má to logiku !

  OdpovědětSmazat
 6. Tak vypadají skutečné evropské hodnoty ke kterým se hrdě hlásí politici EU.

  OdpovědětSmazat
 7. Skvělý článek

  OdpovědětSmazat
 8. Tak dnes to Moravec dotáhl na absolutní propagandistický vrchol. Lukašenkovu informaci o odposlechnutém rozhovoru Merkelové s polskou stranou bez sebemenšího zaváhání označil jako konspirační teorii s cílem ochránit Putina. Bez sebemenšího důkazu, snahy o sebemenší logický argument, prostě nic. To individuum je zralé na Bohnice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tak krátkozraký, že by tam nedošel. :)

   Smazat
  2. V.M. je duševně i morálně pokřivená homokláda, tudíž je zcela zbytečné se vůbec zabývat jakýmikoliv jeho výroky.;-)

   Smazat
  3. Moravec je mentální a charakterový kripl ...

   Smazat
 9. Naštěstí Bělorusové vědí a vidí, co udělal Západ s Ukrajinou, kterou přivedl do naprosto zuboženého, zbědovaného a žalostného stavu. Ukrajina nikdy nepatřila k žádné výspě, ale Západ z ní udělal dezolátní žumpu. Divil bych se, kdyby tohle chtěli Bělorusové následovat. Jinak stále zdravím podpraporčíka Koudelku a nadstrážmistr Hnátkovou z BIS, kteří z nařízení velvyslanectví USA tyto stránky a diskuze na nich pečlivě monitorují. Jen tak dál, čučkouni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:47!
   Ukrajinnská sovětská socialistická republika patřila k nejvyspělejším v SSSR a to jak v zemědělství tak ve strrojírenství, energetice a zbrojním průmyslu. Ruslan a Mria, dvě největší letadla světa byly vyprojektovány, postaveny a zprovozněny na Ukrajině. Kdeže ty loňské sněhy jsou.

   Smazat
  2. Tak tak Ďuro. Byla daleko nejbohatší a nejrozvinutější ze všech. Měla vyspělé zemědělství (byla obilnicí SSSR, i před Kubání), měla těžký průmysl (Donbass), vědeckou základnu - na jejím území byl letecký průmysl (Antonov) a raketový průmysl (rakety a motory do nich). S tím souvisí i vyspělá infrastruktura a úroveň obyvatelstva - vzdělanost. To vše zdědila v r. 1992 po SSSR. Nikomu nic nedlužila a nebyla nikomu ničím povinna, protože nebyla v žádném bloku. v OSN měla zastoupení od jejího založení v r. 1945 (vedle Běloruska a SSSR). Takové podmínky neměla žádná ze svazových republik. Dokonce ani Ruská federace ne. A ani žádná jiná země postsovětského bloku. A během pár let to vše vzalo za svoje a Ukrajina se propadla až za Moldavsko. Navíc přišla o Krym a co si budeme nalhávat, i o Donbass.

   Smazat
  3. 16:37
   Dovolím si upřesnit , letadla byla postavena ne na Ukrajině ale v Ukrajinské sovětské socialistické republice.Dnes někteří mladí pod pojmem Ukrajina vidí jen stát v zádeli. Mohli by třeba pomyslet že i dnes se tam něco takového staví. Ukrajina prodala Číně kompletní dokumentaci AN-225 Mrija včetně druhého rozebraného letadla AN-225. Můžeme očekávat, že během nějaké doby nad námi bude létat "Mrija" Made in China

   Smazat
 10. Sleduji ruské i běloruské weby. I ty "protirežimní" (NEXTU apod.). I na ukrajinských je dost informací. Tzv. "revolucionářům" dochází dech. I "sametová" revoluce má svůj čas, kdy se potřebuje vykázat výsledky. Jde o to, že bezpečnostní síly nezasahují, ale demonstrace nesmí narušovat pořádek a život těm, kteří se nechtějí demonstrací zúčastnit. Tedy ani dopravu. Takže "revolucionáři" špacírují po chodnících, dělají různí "řetězy solidarity", pořvávají hesla a vyzpěvují nějaké odrhovačky. A co je toto za revoluci? To i pochod našich sparťanských fans má větší grády, o těch ostravských ani nemluvě. Dále nesmí revolucionáři otravovat před fabrikami a nadávat tě, co nechtějí stávkovat. Stávkující jsou na ulici. Takže tady taky nic. Umělci si zazpívali před divadly a hned jim je zavřeli za zadkem a mají utrum. A dostat se zpátky to bude těžké. Rozhodující politici sice s kecy, ale přece uznali Lukašenka za prezidenta a Tichanovská utřela. Domácí "vůdci" už pochopili, že je šlus a berou roha. Další zástupkyně v Komitétu včera utekla do Polska. Ale v Minsku byl premiér Mišustin a domluvil podstatné kroky k sjednocení obou zemí, společnou měnu. Připravuje se schůzka obou prezidentů. Jistě půjde o zásadní jednání a z výsledků se sorošovcům udělá blbě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:48 Na tom braní roha se podílela naše proamerická armáda, když pomáhala s převozem "raněných z protestů" údajně do našich nemocnic, ve skutečnosti s úklidem agentů ve službách cizí mocnosti.

   Smazat
  2. Kdo ví, možná to jsou naši ranění a aby to nevyplavalo na vrch, tak se převážejí v rámci solidarity a to je široký pojem.

   Smazat
  3. Domácí puťka Tichanovská, jejíž angličtině snad rozumněl pouze Ind, byse měla věnovat v kuchyni karbenátkům. Její manžel byl zadržen protože při domovní prohlídce byl nalezen milion USD, jehož původ nemohl nikdo z rodiny vysvětlit. Žeby sebrané příspěvky ze států EU nebo od Vltavy ?

   Smazat
 11. Kdo by to napsal lépe než pan Martin Koller. Není ani co dodat. Možná by bylo jednou pro tuto zemi dobře, kdyby vedli tuto zem lidé jako pan Koller (ministr obrany konečně člověk který ví o čem to je, rozumí tomu a ne herec a spol.), pan Bašta (ministr zahraničí ale rovněž jako prezident by byl velmi dobrý adeptem), Ivan David a jiní. Na místo toho mají zákaz do TV a mnoha novim a snaží se jejich hlas umlčet. Dokud budete mluvit a psát lidé budou poslouchat a číst.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Az Trump vyhraje, bude mozne tu dnesni pakaz u moci a v mediich volat k odpovednosti. Nikam neutecou, ani se neskryji. Jejich sponzori nebudou mit o ne zajem ani penize. Nesmime jim dovolit dal pusobeni ve verejnem zivote.

   Smazat
 12. Jenže pokud jde o idiota Pilipa, tak se s ním na Kubě nepárali. Zavřeli ho. Takovou odvahu neprokázal ani Putin. Ten ty hazly jenom vystrčil z RF. No a jak vidno na Kubu už žádní tací idioti nejezdí - natož aby si tam pořádali dýchánky. Hrdá Kuba přímo před čumákem hladového kojota US odolala i po pádu SSSR.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:08 Navíc se Pilip po této akci rychle zdekoval z politiky i jakéhokoliv aktivismu. Už jen žije z korupce a klientelismu na teplém místečku.

   Smazat
  2. Pro Putina není Navalnyj soupeř. Nulou v politice se nezabývá, ale "veliká" Merklová a její podržtaška Maas určuje, za jak dlouho má ruská vláda co dělat. Je vidět, že Němci před 75 léty dostali na "frak" a zřejmě málo.
   A že Gorbačov stáhl armádu z Německa, to byla strategická chyba.

   Smazat
 13. Mimo téma, prosím věnujte pozornost a dle toho se zařiďte.

  Vakcínová mňamka

  https://www.mojevideo.sk/video/32fd9/vakcinova_mnamka.html

  OdpovědětSmazat
 14. V roce 1989 také vysokoškolská socialistická mládež ukazovala ruce , že nebudou pracovat a ono se to té mládeži podařilo a dokonce Pánek je vedoucím kápem v organizování dalších rozvratů štítících se práce.

  OdpovědětSmazat
 15. Nechtěl bych bý přehnaným optimistou, ale zatím to vypadá tak, že s běloruským Majdanem je ámen.
  Chlapci ze CIA si tentokrát asi uhryzli moc velké sousto a ještě k tomu na Putinově zadním dvorku. A tak dopadli stejně blbě jako s Asadem v Sýrii.
  Možná si ti američtí čučkaři ještě nestačili všimnout, že dnešní Rusko za Putina už není tím stejným Ruskem, jakým bylo za notorika Jelcina.
  Po nějaké Tichanovské nebude do roka ani vidu, ani slechu, nanejvýš bude jezdit s přednáškami po západních univerzitách. Pokud jí teda ovšem Soroš za to její selhání rovnou nekopne do zadku, protože už mu nebude k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kubrte, jestli sorošovci usoudí, že jim je Tichanovská k ničemu, může dopadnout daleko hůře než kopancem tam kde končí záda. Stačí se podívat - Litviněnko, Skripalovi, Navalnyj... Posloužit k útokům na Rusko může i v posledním tažení. Hoši si zvykli vložený kapitál využívat do poslední chvíle.

   Smazat
  2. Mouřenín posloužil, může jít z kola ven.

   Smazat
 16. Napsané jen doplním - i kdyby vyhrala Tichanovska, tak by ke vsemu nasledujicimu došlo. Kde se tak najednou vzaly ty obří vlajky? Např.
  Prostě to bylo dopředu naaranžovné: Jednou jako protest, podruhé jako oslava , během níž by ta hýbera požádala o ochranu před ruským vpádem a adresátem by bylo NATO.
  Veci šly ovšem svojí vlastní cestou, kdyz už prvním krachem v plánu byl odvoz zadržených Rusu domů namísto Haliče. Vydírání vypadlo z kalkulací a všechno ostatní se velmi zjednodušilo.

  OdpovědětSmazat
 17. 15:35!
  Tichanovská byla k ničemu od začátku, ale teprve nyní bude k něčemu. Stačí jeden novičok a týdny umírání a uvidíte jak to zacvičí s Bělorusy i Rusy. Doufám, že jí Voloďa poslal na ochranu jeho osobní strážce.

  OdpovědětSmazat
 18. Jo, takový servis tady měli také ti Bělorusové v Praze toho 15.8.2020, holčina s červenou barvu ve spreji a kdo chtěl krev nastříkat na bílé tričko, tak mu to tam nastříkala. Demonstrace začala tím, že se nějaký Bělorus postavil do čela průvodu a zařval "Už toho máme dost", a já k tomu dodal "a my vás tu taky.

  OdpovědětSmazat
 19. Skvele napsany clanek pod ktery bych se klidne podepsal. Jen skoda ze lide typu Martina Kollera nezastavaji prave posty ministra zahr.veci. Takoveto lidi s perfektnim prehledem tato zeme potrebuje a ne fasisticke svine typu Stetina,Janda,Petricek a mnohe dalsi,kteri by naopak meli byt souzeni za vlastizradu.Bravo pane Kollere,smekam!

  OdpovědětSmazat
 20. Po všech těch zkušenostech už je vypracovaný systém jak takové svinstvo řešit. Serešovy děti budou nuceni vymyslet nový postup. Možná zapracuje bohu milý mudrc Halík.

  OdpovědětSmazat
 21. Článek skvělý, podepisuji!!!Jen je mi úzko z toho, že studenti středních a hlavně vysokých škol jsou tak zpitomělí propagandou, že obsah budou vydávat za ruskou propagandu.

  OdpovědětSmazat
 22. https://aeronet.cz/news/reforma-sektoru-narodni-bezpecnosti-sokujici-konceptualni-dokument-z-dnes-jiz-zlikvidovaneho-webu-beloruske-opozice-dokazuje-ze-zapad-dlouhodobe-planoval-a-pripravoval-statni-prevrat-v-belorusku/

  OdpovědětSmazat
 23. Lidé v Bělorusku dnes vidí, jak na Ukrajině důchodci žerou trávu, takže se do žádného Majdanu nepoženou!! Lukašenko je sice starý bolševický bivoj , ale jako jediný ze států bývalého SSSR dokázal zajistit klid a pořádek a Bělorusové netrpěli jako na Ukrajině a v Rusku, při "převodu" na tržní ekonomiku, kdy lidé nedostávali výplaty a Bělorusko sice není nijak bohaté, ale je tam klid a pořádek a proto také Lukašenko vyhrál volby a vyhraje je znova!

  OdpovědětSmazat
 24. Mercedes-Benz 250, kterým jezdil Havel přikulovat do pivovaru stál na začátku 70. let 12 000 německých marek. To byla na tehdejší dobu astronomická částka, nehledě na to, že se tvrdá měna nedala sehnat.

  OdpovědětSmazat
 25. Ahoj, na začátku diskusí byli zubaři ! I když se to odklonilo jinam, já se vrátím : Všem, kdo urgentně neportřebují zubaře ( traumatologie, úrazovka---) velmi doporučuji : Není bezpodmínečně nutné, abyste se nechali "ošetřovat" zubaři , kvůli kazům zubů, existuje totiž fungující ochrana (bohužel to velmi sníží profit zubařů), která zabezpečí, že se zuby NEKAZÍ !!!
  Ta jednoduchá ochrana znamená denně vyplachovat ústa roztokem oxidu chloričitého =chlordioxid=(NaClO2) , najděte a aplikujte podle návodů--
  zamezuje i vzniku paradontózy! ! Moje zkušenost je 20 let ! Nebuďte líní!
  Každý si za svým zdravím stojí sám !!! Zdravím Jan .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musím vám dát za pravdu! Naučte se správně čistit zuby a návštěvu zubaře zredukujete na 1/10.
   První věc, sonický zubní kartáček. Dneska už se dají sehnat za 500Kč, ale je to rozdíl jako mezi kosou a kombajnem. Normálním kartáčkem si prostě zuby nevyčistíte, i kdybyste si je hoblovali hodinu.
   Druhá věc, mezizubní kartáčky. Na co je vám čištění zubů kartáčkem, když vám mezi zuby zůstanou zbytky, které vyhnívají. Moji rodiče důchodci se to už nemíní učit, jak mi řekli. Přitom po čtrnácti dnech praxe už máte takový grif, že vám to zabere maximálně 1-2minuty.
   Za třetí ústní voda. Po dvou předchozích bodech je dobré použít ústní vodu.
   Pokud budete dodržovat tyto tři body, zubaře budete vídat jednou za uherský rok.

   Smazat
  2. Uklidním všechny občany, kteří jsou terorizováni vlastním chrupem. Nebojte se, nakonec nad nimi vyhrajete. Mám už totální klapajznu, nic už mne nebolí, ani o dovolené. Lituji, ale nejsem už ani klient zubařů, jsem opět svobodný.

   Smazat
  3. 21:33 To myslíte vážně? Proplachuje se tím potrubí a ničí Legionela. Při použití k výplachům úst si člověk způsobí minimálně poškození sliznice. Vaše rada je vyloženě hloupá a nebezpečná.

   Smazat
  4. Vy teda musíte hulit matroš! Ještě jsem nikde nečetl ani slovo o tom, že by někdo utrpěl škodu na sliznici po oxidu chloričitém, použitém podle návodu, kterých je na netu mraky!

   Smazat
 26. Bílé blůzky přece signalizují pannenství. Snad neskončí jako Uršula a těch jedenáct tisíc Britských pannen v rukou Hunů.

  OdpovědětSmazat
 27. Je opravdu strašné jak si pár miliardářů z usa dělá co chce. Přeji Bělorusku návrat do Ruska . Sorosovci nesmí vyhrát a schramsnout svět pak by nám ukázali fašistickou diktaturu.

  OdpovědětSmazat
 28. Držím palce Belorusum ,vydržet a odolat nátlaku je základ zachování Běloruské svrchovanosti!

  OdpovědětSmazat
 29. Chtĕl bych získat názor Gorbačova, jak se momentálnĕ cìtí, když se dívá na to co vlastnĕ zpūsobil. Já na jeho místĕ bych si hodil maśli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:49
   Právě v Bělorusku podepsal rozpad SSSR bez vědomí svazových republik,zúčastnili se jen soudruzi z Ukrajiny a Běloruska. Na druhý den ráno národy SSSR zjistily že byly hozeny přes palubu a že jsou bezdomovci. Ale v Německu ho velmi zbožňují za tento humánní krok.

   Smazat
 30. Martine, už to nehulte.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.