Reklama

sobota 5. září 2020

Demokracie na vývoz

Jiří Jírovec

6. 9. 2020
„Protesty v Bělorusku připomínají Pražské jaro v roce 1968 a polskou Solidaritu v roce 1980 - v tom, jak transformovaly vědomí lidí i v tom, jak budou zřejmě následovány léty života pod ještě represivnějším režimem,“ napsal jakýsi Dimitrij Savin, citovaný v Britských listech.
Nepodařilo se mi dohledat, kdo ten člověk vlastně je. S jistotou lze předpokládat, že o Pražském jaru ví velké kulové.

Období od ledna do srpna 1968 bylo českým vyvrcholením rozvolnění, které probíhalo po celá šedesátá léta v Evropě a do značné míry i v USA.

V Československu šlo o střet dvou skupin uvnitř KSČ. Jedna z nich, do značné míry složená ze sekerníků padesátých let, rehabilitovaných v polovině šedesátých let, se prohlásila za progresivní, kdežto vládnoucího Novotného a „jeho lidi“ prohlásila za konzervy. To je fígl, který odkoukala současná „demokratická“ opozice. Zbývající strany jsou logicky nedemokratické.

U nás nešlo o barevnou revoluci. Občané totiž, až na Klub K231, vyjadřovali podporu jedné z komunistických frakci. Komunista Vaculík volal po demokracii bez přívlastku. Nejspíš proto, že lid je zahrnut již ve slově demokracie. Liberální demokracie naopak lid vytěsňuje na okraj.

Během jara došlo na zrušení instituce zvané censura (v podstatě neblahého dědictví První republiky). Odpovědnost byla z censora přenesena na šéfredaktora. Tomu ovšem odpadlo krytí censorovým štemplem a tak to bylo z deště pod okap.

Je to jedno, protože každá moc si musí ve svém vlastním zájmu udržet kontrolu nad informacemi. Censura si našla svoje místo i v současné falešné, pardon chci říct, postsametové době. Vlastníci medií si dávají pozor, aby z nich nezaznělo, co nechtějí slyšet.

Invaze pěti států Varšavské smlouvy byla operetní záležitostí. Šlo o geopolitickou hru, přesněji řečeno o obnovení kolíků na studenoválečné hranici. Vojska vstoupila a záhy nebyla příliš vidět. Když nasranost občanstva polevila, navazovaly se obchodní styky, protože rusáci mohli nabídnout levný benzin.

Není žádný rozdíl mezi bývalými komunisty, kteří tehdy (možná) chtěli mít u nás spřátelená vojska a všemi těmi Vondry, kteří si přítomnost jiných spřátelených vojsk vojsk upřímně, ale opravdu upřímně přejí teď.

Vědomí lidí se transformovalo, mám-li použít Savinův termín, do přání žít v klidu. Komunistická strana se po srpnu 68 zbavila nepohodlných členů, stejně jako to dělají všechny strany světa strany. Po roce 1989 byl odejit otec zakladatel ODS a posledně i jeho syn.

„Pod Rakouskem ještě trochu úpíme, ale dá se to vydržet,“ sdělil Cimrman ústy lékárníka Vojtěcha Šofra poručíku biologie Beranovi. Stejné platí o úpění pod Husákem. Jeho normalizace nebyla monolitická, společnost se proměňovala a poskytla občanům, čeho současná moc není schopna: totiž existenční jistotu.

Původních chartistů bylo 200, to je jedna tisícina procenta Československé populace té doby. A přece byli disidenti použiti jako botíčka ve dveřích, které se nakonec otevřely a území mohlo být dobyto. Něco morální a finanční podpory se Západu vrátilo i s úroky.

Od té doby se vše převrátilo. Vznikla skupina extrémně bohatých lidí a za cenu velkého dluhu máme směnitelnou korunu. Ti, kteří na to mají, mohou jezdit do exotických destinací, kupovat připitomělá condominia na Floridě nebo koně za 250 milionů.

Máme vyprsené ženy, které prodávají svoje těla těm, kteří na ně mají. Máme celebrity ověšené šperky a společnicemi, které jim otírají pot v hledišti a pomáhají ze schodů, když se na rautu ožerou. Možná je to prázdnost hlav, která celebrity nutí mít vlastní mluvčí.

To všechno je pokrok, který přinesla liberální demokracie. Jenže k tomu máme 10% populace v chudobě, exekuce, bezdomovce, lichvu, zadluženost a obchod s chudobou. A šmejdy ve Sněmovně, kteří proti tomu nic nedělají.

Transformace vědomí lidí je těžko uchopitelný úkaz. Stalo se něco účastníkům shromáždění na Letné, když z amplionů poslouchali primitivní hesla provolávaná pouťovými šejdíři?

Herec Rudolf Hrušínský st., který poslancoval v roce 1990-92, označil Sněmovnu za žvanírnu. Uplynulo 30 let a situace se bohužel nezměnila.

Zářnou výjimkou poslední doby je projev Jaroslava Foldyny k situaci v Bělorusku. V kostce shrnul, že o té zemi vlastně nic nevíme, z poslanců tam byl málokdo a najednou se o ni přehorlivě staráme.

Chceme tu zem „rozjebat,“ stejně jako Sýrii, Libyi, Irák a Afghanistán? Přidat můžeme i bývalou Jugoslávii. Srbpvé od Bělehradu, kozomrdi od Kábulu a negři z Afriky nás jako lidé nezajímaji. Ve hře o světovou nadvládu jsou pod naši rozlišovací schopnost.

Země v nichž se možná trochu úpělo (ale dalo se to vydržet), jsou rozvrácené. Šrapnely zalévaná liberální demokracie se nikde neujala.

Do voleb v té které zemi nám nic není, ledaže jsme postiženi mesiášským komplexem šířit náš systém po naší planetě třeba násilím.

Výsledky voleb jsou vždy zatíženy chybou, která může být náhodná i úmyslná. Druhé kolo rakouských prezidentských voleb bylo v roce 2016 zrušeno vcelku kuriózním výrokem soudu, který manipulaci s hlasy nezjistil, ale mohlo k ní dojít. Nevzpomínám si, že by naše media odsuzovala podvodnost rakouských mocichtivých.

Skandální byly americké prezidentské volby v roce 2000. George Bush jr. tehdy porazil Al Gora díky vítězství na Floridě. Demokratická strana žádala o přepočítání hlasů a vskutku k němu došlo. Tedy jen částečně. Rozdíl hlasů ve prospěch Bushe se tenčil a tak soud rozhodl, že přepočítávání skončí. Co na tom, že převládalo přesvědčení, že presidentem měl být Al Gore.

Vítězem o 537 (!) hlasů byl vyhlášen Bush, jehož bratr Jeb byl tou dobou guvernérem Floridy a Republikáni ji měli pod kontrolou. Představa, že by Havel žádal o uvalení sankcí na ty, kteří, podle tamních svobodných medií, volby zfalšovali, je vskutku humorná.

Sám Trump nedávno varoval před falšováním nadcházejících voleb prostřednictvím korespondenčního hlasování. V takové svrchovaně poctivé a demokratické zemi ?!

Pokud jde o Bělorusko, Leo Luzar poukázal na to, že je nemožné zmanipulovat výsledek voleb na 80:20.

Situaci v Bělorusku fundovaně komentoval Oskar Krejčí. Jeho analýza se samozřejmě nesmí dostat do našich veřejnoprávních medií. Propagandu si rozvracet nedáme.

Barevné revoluce mají vždy stejný scénář. Poražený ve volbách obviní vítěze z jejich falšování, obrátí se na „demokratické síly“ v zahraničí a případně dočasně emigruje. Lid se vzedme a stávající režim je obviněn z potlačování demonstrací. Trochu krve a nějaká ta oběť na životech nám demokratům přijde vhod jako záminka k akci.

Vysvětlení, že protestující občan neuposlechl výzvu policie platí jako důvod k zabití jen když jde o USA. Zejména, když se do medií dostane informace, že šlo o násilníka, narkomana a vůbec kriminálníka. Hodní západní strýčkové rychle zapomenou, že mají doma gumové i ostré kulky, teleskopické obušky, těžkooděné policisty, vodní děla a slzný plyn. Místo sebezpytu mluví o sankcích.

Je-li situace vhodná, vyprovokují se ozbrojené střety, a hodný svět ve svém vlastním zájmu pomůže. Tak se stalo v roce 2011 v Sýrii. Ke zničené syrské ekonomice a osmi milionům uprchlíků se Západ nehlásí. Válka tam je dodnes. Ono se ji totiž nevyplatí ukončit.

Útlocitně nabídneme ošetření běloruských obětí v našich nemocnicích. Ó jak šlechetné by to bylo, kdybychom stejné nabídli zraněným Francouzům a Kataláncům.

36 komentářů :

 1. rozhovor mezi Berlínem a Varšavou o Navalném

  https://ac24.cz/-/-probiha-valka-ve-valce-jsou-vsechny-metody-dobre-byl-publikovan-rozhovor-mezi-berlinem-a-varsavou-o-navalnem?redirect=%2F

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Jirovec pišete,za cenu velkého dluhu mame směnitelnou korunu

   Na alternativě se objevila antineomarxistka ANNA,která předpověděla naši dalši budoucnost,pokud ji neznáte zkuste si vy a ostatni kdo chce, dat si do hledáčku

   ČEKÁ NAS MĚNA PEŇAZI

   a tam uvidite mnoho zajimavého o budoucnosti v otřesném videu.
   Co myslite je to tam pravda nebo lež?
   Předpoklad ovšem je,že tomu rozumite nebo taky ne!?.

   Vymazat
 2. Není co dodat , demokracie nám dokázala, že není lepší než socialismus , který také měl v sobě rysy demokracie. Svět se bude muset změnit , nechce-li být zničen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:20
   Demokracie nám nemohla nic dokázat, protože její zastoupení je v kapitalistickém režimu reálně menší, než v reálsocialismu.

   Takto se o demokracii v kapitalismu vyjádřil Albert Einstein:
   Ohromná síla oligarchie soukromého kapitálu nemůže být účinně kontrolována demokraticky organizovanou společností.

   ...

   Soukromí kapitalisté ovládají hlavní zdroje informací, je tudíž neobyčejně obtížné,
   a skutečně ve většině případů téměř nemožné, aby jednotlivý občan činil objektivní závěry a inteligentně využil svých politických práv.

   Vymazat
  2. svého času koloval pěknej vtip : komančové nás 40 let vedli do prd--- ale tihlensti soudruzi našli zkratku.
   Trochu mimo téma - mrkni na toto aby bylo jasno co na nás soudruzi chystaj : https://www.mojevideo.sk/video/32fd9/vakcinova_mnamka.html

   Vymazat
 3. V podstate dnesni Amerika se snazi vybududovat model dnesniho Ruska , zalozeny na Nobozenske Moralce(krestanstvi) co by socialni zachranu. Ja nejsem schopen posoudit efektivnost ci dlouhodobost reseni , ale jako zachrany pas hozeny topicimu to ma pro mne smysl.

  Brouk Pytlik

  OdpovědětVymazat
 4. dne 15.8.2020 jsem se zúčastnil demonstrace tzv. „běloruských demokratů“ v Praze, ale s plakátem “Ať žije Lukašenko“. V průběhu průvodu mě nejdříve napadl záludně zezadu jeden „demokratický“ Bělorus a toho využila okamžitě taktéž česká policie a zaútočila na mě a málem mě udusila. Ten zasahující policista mě švihnul proti zdi a pak mi loket zarazil do krční tepny a několik minut mě tak držel, aniž jsem se já cukal a enbo bárnil. Asi zkoušel, kdo je trvanlivější, jestli černý v Americe a nebo bílý v Praze. Já přežil, ale tento brutální policejní hoch si to asi bude muset zodpovědět, páč jsem na něho podal stížnost na policii. On mi tu krční tepnu zřejmě přerval a mě se na krku objevil pěkně sytý modrák tak 10 x 8 cm. Po 14 dnech od mé stížnosti na tohoto policistu mi pak volala jedna dáma od policie, jestli prý jsem si to s tou stížností jako by nerozmyslel. Co mě na tom překvapilo, že policie nebyla schopna si za těch 14 dní ani vzít záznamy z kamer z daného místa, to je mi jasné, kam, se to tlačí: “záznamy z kamer byly zničeny, vymazány, poškodily se atd.“ Za dva dny po tomto 2 násobeném brutálním napadení, řekněme tomu „příznivce Lukašenka v Praze“ jsem ještě našel na facebooku nějakého Máči výzvu "At´ toho zmr.. někdo sejme". Požádal jsem tedy policii o zjištění dotyčného „demokrata“ a taktéž o policejní ochranu, když je na mě vyhlášena ta demokratická fatva. Policie dala ochranu třem ricinovým kašparům, tak snad ji dá i mě. Nebudu napínat, nedala, ani už o tom pak nebyla řeč. To bych musel říci, že za tím vším byl ricin od Putina. Pokud si někdo chce přečíst tuto veselou story o rojení demokratů dne 15.8.2020 v centru Prahy, tak jsem ji pověsil na tuto stránku: https://manifestiav.cz/brutalita-ceske-policie-na-demonstraci-proti-brutalite-beloruske-policie/
  Jak vidíte, jak slovo brutalita je pěkně ohebné slovo. Ta facebooková stránka pana Máči už zase funguje, jenom ten Souke, co mě nazval zmrd..nějak ztratil chuť tam přidávat podnětné komentáře. Tož takto je to u nás s demokraty.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to hrůza. Na takové akce je vždy dobré jít s kámošem, který to může natočit aby se člověk nemusel spoléhat na kamerové záznamy, které se mohou ztratit. A pak se obrátit o pomoc k advokátovi Norbertu Naxerovi. Kdyby to bylo natočené, dalo by se to umístit na Youtube, aby lidi viděli tu správnou"demokracii" u nás a na toto video bych pak dal odkaz do komentářů na běloruských youtubových videích, aby ta zmanipulovaná mládež v Bělorusku viděla tu západní demokracii, za kterou bojují.

   Vymazat
  2. Demokracie v Čechách NEexistuhe od roku 1989,tak čemu se divíte????!!!!!

   Vymazat
  3. Přerval krční tepnu a to jste ještě stihl napsat tento příspěvek a podat stížnost? To jste dobrej, protože vám zbývalo jen několik vteřin vědomí.

   Vymazat
  4. já měl kamaráda sebou, ale nenatočilo se to n mobil, jaksi to přišlo příliš rychle. Dokonce tam šlapala v průvodu i Česká televize, ale když mě masíroval policajt, tak se zkrátka dívali reportéři na opačnou stranu. Cucfleka jsem měl na krku, jako bych se právě vracel z toho každoročního sletu buzerantů a přisála se tam ně mě polovina Václaváku.

   Vymazat
  5. 6.25 ...a v tom jte se probudil, navíc celý mokrý! Hrdino, nevěřím vám ani slovo! Proč by jste tam lezl, když to bylo proti Lukašenkovi? Šel jste provokovat, tak jste dobře věděl, že můžete přijít k úhoně! Udělejte si vlastní demonstraci na podporu Lukašenka a uvidíme, jak dopadnou vaší odpůrci, narušitelé. Jistě vás policie před provokatéry taky ochrání! Jestli akce byla povolena, neměl jste právo tam mezi demonstranty provokovat! Policista udělal dobře, že vás spacifikoval. Měl by za to dostat hodinky!

   Vymazat
  6. Pro 19:51, hodinky kdysi dostal jeden důstojník který na hranici zatknul 2 občany NDR, zařvaje na ně "Halt, papíren, dokumenten!". Dokonce s věnováním. Takže stejný princip. Mám takový divný dojem, že se tím ten můj "známý" již nechlubí, stejně jako jiný, který v roce 1969 zasahoval proti pritistátním živlům v Praze v čele své roty rchpz, a také to dával k dobrému.
   Tož život, sviňa, dělá často obraty.

   Vymazat
  7. Teda jít v průvodu odpůrců Lukašenka s antitransparentem, proč nestál ten blb někde mimo na chodníku? DIvím se, že ho nespacifikovali pořadatelé protestu. A vůbec, to ještě dopadl velmi dobře. Též jsem na straně policisty, který střežil povolenou demonstraci, konal svou povinnost a oddělil provokatéra.

   Vymazat
  8. 6:25
   Provokovat, nebo neprovokovat je to jedno. Na veřejném prostranství má pravo stát s transparentem každý. Nápis neobsahoval žádnou výzvu k násili a dotyčný byl řádně oblečen, proto policie neprávně užila hrubost.

   Vymazat
  9. 6.25 Jdi provokovat na demonstraci černochů v Americe a když přežiješ, tak mi napiš.

   Vymazat
  10. 12.16 Ano, na veřejném prostranství má právo stát každý ale ne tam ,které je vyhraženo akci.Ještě jsem neviděl, že by se třeba Antifa vmíchala do povolené akce Dělnické strany. Policie je hlídá a oděluje,má přímo povinnost oddělovat protipóly. Jinak by byl mazec. Tady je to ten samý případ jenže v menším. Ať místní dotyčný stojí v povzdálí a provokativně mává Lukašenkem. Ale nemíchá se do nějakého průvodu jeho odpůrců. Pak ať se nediví! Nakop bych ho taky.

   Vymazat
 5. Kdysi byla Amerika Amerikou neomezených možností a každý se pokoušel tam dostat,nebo aspoň tak žít.Právě proto je Amerika tak národnostně různorodá a aby všichni táhly za jeden provaz,to v současnosti,nikdo nedokáže udělat.Teď se to projevuje,že dlouhé roky žila Amerika na cizí účet,proto jsou mnohé státy,vlastně USA kolonie,tak velmi zadlužené.
  Jinak,pane Jírovec,jak rok 1968,tak rok 1989,stejný scénář,jen jiný herci,tak i děj vypadá jinak.To samé v Polsku,na Ukrajině v Bělorusku,jedná se jen o změnu režimu a uchopení moci mafiáni.

  OdpovědětVymazat
 6. Moc pěkně popsané a také si myslím že mocní dělají čachry jinak usa asi bude po volbách v ohni.

  OdpovědětVymazat
 7. po dlouhý době je to tady zas konečně o něčem dík J

  OdpovědětVymazat
 8. Pán Jírovec, ďakujem za skvelé a pravdivé postrehy z našich dejín. Vaše hodnotenie sa najpresnejšie približuje k pravde, čo som čítala za posledné roky. Patríte k mojim najuznávanejším autorom komentárov aktuálnych i historických udalostí. Kiež by takých bola väčšina v národoch Európy.

  OdpovědětVymazat
 9. Pane 6:25 jste skutečně odvážný a doporučoval bych Vám obrátit se na veřejného ochránce lidských práv nebo na SPD o právní pomoc. Myslím že by mnoho lidí i já jsme Vám pomohly i finančně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obrátil jsem se na SPD, na pana Foldynu, to je moje krevní skupina. Mám tři trestní oznámení podaná, na toho Bělorusa, kde jsem navrhnul policii, at´ ho okamžitě vyvezou za polské hranice, pak na toho policajta, tam je to spíše stížnost a pak na toho, co tam volal na facebooku "živého či mrtvého Jóžina kdo přivede, tomu že dá Petříček polovinu MZV".

   Vymazat
  2. tady o tom píšou Žumpa listy: https://www.zumpalisty.cz/dva-provokateri-narusili-pochod-za-svobodne-belorusko/?fbclid=IwAR2IlWu8bnl6IdgG0cwk1F4egccuCuT3mLCtYhIaKODghLdG2PHd0L8J-zA

   Vymazat
  3. Pradědo, statečný to hoch, když se takhle bije za Lukašenka. To teda já mám úplně jiné starosti. Já půjdu na demonstraci a přímo mezi demonstranty Milionu chvilek a budu mít transparent ,,Ať žije Babiš a Zeman"! Určitě si mně policie z davu vytáhne. To vše na moji ochranu, abych náhodou nějakou nechyt. I když věřím, že mi milionáři dají prostor mezi nima je provokovat.

   Vymazat
 10. Pane Jírovec doporučuji si přečíst nebo shlédnou na YT tvorbu spisovatelky Katherine Frisk. Je to zásadní pro pochopení o co jde už více jak 1000 let.

  OdpovědětVymazat
 11. Během čtvrteční návštěvy Kenoshy ve Wisconsinu demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden tvrdil, že žárovku nevynalezl Thomas Alva Edison, ale černoch. Informoval o tom server The Independent.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no možná je to pravda, ale chyběla mu el. energie. Takže to bylo na ho...

   Vymazat
 12. Éto váše délo. Što délať? Nu pajďóm.

  OdpovědětVymazat
 13. rok 1968 u nás a podobnost s barevnejma revolucema - podívejte se na toto - od 58 minuty (stačí sledovat asi 1 minutu )
  https://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-31-08-2020.html

  OdpovědětVymazat
 14. Část 1.
  Nechci brát iluze, ale rok 1968 je mnohem vrstevnatější, než si myslíme. Neupírám, a můj otec mezi ně patřil, že mnozí skutečně chtěli zlepšit život v zemi a více dynamiky do hospodářství socialismu.
  Můj otec však nikdy neměl žádné iluze o roli Gorbačova a jeho komandy (nebo kdo tam ve skutečnosti byl první). Gorbačov byl výsledkem práce započaté už před Chruščovem, která byla a je vidět zpětně při pohledu i na jeho "kariéru. Která měla "vrcholný" bod s největší možnou pravděpodobností jeho přímou účastí v zavraždění J.V. Stalina a následné likvidace L.P. Beriji. Chruščov vycházel ze základů Trockismu a dalších opozičních skupin, jeho mnohé kroky pak ve vedoucí funkci směřovaly na oslabení síly Sovětského svazu. To nebylo jen dobrodružství s kukuřicí, tam kam nepatřila, to bylo systematické oslabení Rudé armády, zrušení výuky logiky a psychologie, o hospodářství ani nemluvě. Kromě jiného zrušil sedmihodinový pracovní den a zavedl se opět osmi hodinový a pak přišlo klasické dělení týdne na pět pracovních dní a dva volné. S tím byla likvidována myšlenka, aby lidé mohli během týdne věnovat více času své rodině, svým dětem a také svému sebevzdělávání, tak jak si to představovali "Stalinovci". Kdy chtěli postupně zavést pětihodinový pracovní den. Situace s Chruščovem byla však i pro jeho relativně blízké okolí a další členy Politbyra stále neúnosnější. Chruščov nechal také střílet do demonstrujících zaměstnanců. Sám se prý přiznal jednomu reportérovi, že moc chutná sladce. Zaměnil jej Brežněv, když situace dovolila, aby se členové nejvyšších orgánů dohodli o Chruščovově odstranění. Vykázali jej na Ukrajinu se solidní penzí. Tam napsal svoje paměti, které vyšly v zahraničí.
  Brežněv vzhledem k politickým skupinám, byl sice kandidát nejpřijatelnější, ale v podstatě zásadní rozhodnutí musel dělat s ohledem na mocenskou rovnováhu těchto různých skupin. Za jeho vlády postupně dozrávala nová "řídící" generace,která měla, stejně jako dříve trockisté, sen o spolupráci se "západem", že část činovníků, stejně jako u nás, se cítila poškozena, že si nemůže užívat tak jako elita na "západě". Tato generace se stala dobrým lovištěm pro tajné služby především "jen" jako agenti vlivu (ne klasičtí špioni). Rozložení sil umožňovalo leckdy z logického pohledu nelogické kroky jak jednotlivých činovníků, tak i celé skupiny, těch co připravovali přestavbu.

  OdpovědětVymazat
 15. Část 2.
  Je dodnes nezodpovězenou otázkou, zda Gorbačov byl "jen" tak tupý v některých směrech (na kariéristický růst měl "inteligence" dost) nebo byl přímým agentem minimálně vlivu. Po zahájení přestavby, kdy se vyhlašoval nový kurs v ekonomice a i částečně v politice, se i z jeho přímé iniciativy začalo ničení všeho, přepisování historických událostí pomocí (jak se později ukázalo) zfalšovaných dokumentů, které západ mimochodem rád používá dodnes. Ničilo se hospodářství nesmyslnými příkazy, oslabovala se opět role armády, vyvolávala se umělá nespokojenost i těmi "slavnými" prázdnými regály. Jakmile se to hodilo, regály byly přes noc doplněny k prasknutí.
  Přitom zatím Gorbačov jezdil po světě a sbíral body zdaleka nejvíce na "západě", kde z něj udělali pro veřejnost idol, ovšem nikdy s ním nemluvili jako rovný s rovným. Gorbačov totiž rád dělal nesmyslné (?) kroky, které jako měly být něco jako dáreček hostiteli. Málokdo si uvědomuje, že i on má na 99,9% podíl na kruté smrti Čaušeska, když v Rumunsku probíhal převrat pod vedením dozorčích pracovníků KGB. Nemluvě o tom, že i u nás nebylo pozadí tak "průzračné" jak si mnozí myslí, že tyto události známe. Ale o tom nechci mluvit.
  Chci říci, že kdyby Gorbačov a jeho komanda přišli dříve nebo dokonce v roce 1968, nikdy by se nejednalo o vylepšení socialismu, natož posunout se k jeho "lidské" tváři. tady šlo těmto kruhům vždy a jedině o restauraci kapitalismu. Jednak proto, že si chtěli konečně užít a jednak proto, že oni se nechtěli tak moc starat o nějaké poctivé řízení státu jim svěřeného. Mysleli si, prý, že je ze "západu" budou brát jako rovnocenné partnery. Gorbačovovi se to splnilo s tou známou reklamou na pizzu ...
  MUSÍM TEDY PANA JÍROVCE ZKLAMAT, VARIANTY V ROCE 1968 BYLI JENOM DVĚ, BUĎ TAK ČI ONAK. Nic mezi tím.

  OdpovědětVymazat
 16. No holt je to tady všecko v prdeli. Ani jabka nejsou sladký.

  OdpovědětVymazat
 17. Ač mám k reemigrantům jinak despekt, tak vy pane Jírovče máte všechny moje palce nahoru. I ta vaše Kanada je mi blízká. A ač jsem byl stále zde, tak máme stejné vidění světa. Možná za to může i podobný ročník. Ale ti dnešní mladí jsou jinde a moc naše "staré blumy" nechtějí slyšet. Ale stejně: pište, pište, pište.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.