Reklama

středa 9. září 2020

Dnes v noci prakticky shořel uprchlický tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos.

Ivan David
9. 9. 2020


Podle některých zpráv je oheň už pod kontrolou, podle jiných stále postupuje a hasiči evakuují přilehlé vsi a školy.
Jak požár vznikl, není zatím známo. Jisté je, že místní obyvatelé obviňují uprchlíky a ti zase místní obyvatele.

 

Ve svém prohlášení uvádí UNHCR, agentura OSN pro uprchlíky, že si je vědoma „napětí“ mezi okolními obyvateli a migranty.
„Žádáme všechny, aby byli zdrženliví,“ zaznělo, žádáme všechny, kdo byli v táboře, „aby omezili svůj pohyb a zůstali poblíž [místa], protože se hledá dočasné řešení, které by je chránilo.“
Mezi migranty nejsou zatím hlášeni mrtví ani zranění.

V táboře Moria, původně pro 3000 lidí, se tísnilo více než 13 tisíc lidí. Podle agentury InfoMigrants pochází 70% z nich z Afghánistánu.
Jeden z místních hasičů uvedl pro státní televizi ERT, že oheň vypukl zároveň nejméně na 3 místech. Tvrdil také, že migranti bránili hasičům v hašení ohně. Tábor Moria je totiž od minulého týdne v karanténě kvůli výskytu koronaviru, čemuž se mnozí obyvatelé bránili hlasitými protesty, u kterých musela zasahovat policie.

Uprchlický tábor Moria byl symbolem selhání "vítací politiky" Angely Merkelové. Německý ministr zahraničí Maas podle BBC mluví nyní o "humanitární katastrofě" a vyzývá zejména státy, kandidující na vstup do EU, aby si postižené uprchlíky rozdělily.

35 komentářů :

 1. Pane ministře Maasi, nezdá se vám, že jste poněkud drzý?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. !!
   Definice masse (bob) už byla učiněná a sedí i na další pro parazitační zvůle nevolených. time 5:18
   https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
   Už jsem Vám psal že businessmani nepotřebují společnost a lidi ale zisk a tedy se spolčení zcela míjí účinkem pro civilizaci, kulturu a lidstvo či "dojené i více ovčany, tedy obyvatele napospas podporou krizí které jsou vodou na jejich mlýn. A je to systémová chyba pokud nechtějí tedy depopulaci vzdělaných protože těm co mají 14. století kulturu šestého to jsou podmínky dávno před středověkem a nemají s tím problém jinak by s tím něco buď provedli nebo je to totalita ab absurdum kterou naváží cíleně na depopulaci pouze neanimálních kontinentu religiózníky kterým vyhovuje tento styl.
   https://www.youtube.com/watch?v=aJoC-MBblqo
   Tihle jsou ti poslední kterým záleží na prosperitě lidských zd(st)rojů jejich masomlýnku. padni komu padni a věru to je 90% postižených jim zamamonovanými.
   https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
   V zajetí systémového imbecilismu proklatě hnusných násilníků instituciálního rasizmu.

   Vymazat
 2. Mohou si za to Řekové sami. Mají lodě? Mají! Mají ostrovy? Mají. A hned kolo 3000! Většinu neobydlených. Co jim brání tyto plaváčky prostě naložit, na jednom větším ostrově postavit buňky a usadit je tam? Pěkně si to nechat zaplatit od OSN a EU (nejlépe od Německa) a hotovo! Když to může dělat Austrálie, proč ne Řecko? Australani odtahují pašerácké lodě zpět na moře, pašeráky tvrdě trestá a plaváčky, kteří se dostanou až na její území posílá na jeden ze svých ostrovů. Jakmile se to rozneslo, zájem o Austrálii v Africe a okolí prudce poklesl. Jakmile by se věc roznesla plaváčci by se Řecku obloukem vyhnuli. Dokud jsou v civilizovaných krajích, stále živí naději, že se dostanou do Německa, Británie nebo Švédska. Na pustém ostrově by neziskovky mohly ukázat co dovedou. Času by měly do alelujá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danny,
   economie a sociologie ti nic nerika asi.
   Tech rado by zili v Evrope Cernych muze byt dneska asi 200 milionu.
   Ti co jsou domu udelaji rychle behem nekolika let dalsich 200 milionu. A tak dale.

   Kdyz je nechcete tak plat penize. Za penize se postavi vice lodi , neb obchod se musi tocit a delat vice penez.

   A tak Cerni v Afrcie se stanou benzinem emigračného motoru fungujiciho do vyptrebovani uzemi , vody, vzduchu atd....

   Chapes.
   Bud se to zastavi uplne nebo je katastrofa.
   Brusel podporuje KATASTROFU a Recko nema samo silu!!!

   Brouk Pytlik

   Vymazat
  2. Pro 3:43 Nerozumím jazyku tvého kmene. Snaž se nějak zformulovat smysluplnou větu. Jestliže je uklidíme na ostrovy, kde bude jen chleba a voda, bude jim líp v Africe. Nelezou do Austrálie, nepolezou do Evropy. A lodě je třeba potápět a nikoliv stavět.

   Vymazat
  3. danny A nebylo by lepší je naložit a vyložit v Africe stejně je nikdo nechce i na západě už jsou vyléčení z vítání.

   Vymazat
  4. Řecká vlastenecká strana Elliniki Lisi usilovně kritizuje do nebe volající upřednostňování migrantů před vlastním strádajícím lidem.Řekové žijí očividně pod německým protektorátem který shrábl všechno ziskové co stát vlastnil.Z veliké lásky k Řecku nám evropská vládkyně Merkelová posílá s jejim tureckým přítelem Erdoganem tisíce migrantů.V lastenecká strana Elliniki Lisi navrhla vládě deportovat všechny uprchlíky na neobydlené ostrovy aby si lidé konečně oddechli od neustálých problému s tím spojených ,ale odpovědí se bohužel nedočkala.

   Vymazat
  5. Pro unknown 9:16 Určitě by bylo lepší je vyložit v Africe. Problém je v tom, že by se okamžitě nalodili a dopluli by zpátky. Tedy pustý ostrov. Ne nehostinný. Pokud budou chtít, mohou si orat pole a hospodařit. proč ne? Ale pokud je neuživí ani tři úrody v roce v Africe, tak naše podnebí už vůbec ne. Takže je musíme krmit. Ale pořád lepší, než je mít na krku doma.

   Vymazat
 3. Možná to zapálil Putin. Ať to platí ten, co zavraždil Kadáfího, proč Evropa!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... Evropa je ten, kdo zavraždil Kaddáfího... Za jeho smrt a veškeré důsledky nesou odpovědnost služebníci západní Evropy a korporací, které jí vládnou, a to jak pro jejich vlastní zájem, tak coby užiteční idioti Deep Statu USA

   Vymazat
 4. Mohu se optat, komu ty lodě s dovozem kulturního obohacení patří a proč utíkají ze zemí, kde USA zajistily demokracii a zbavila je diktátorů?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosté, milý Watsone. Kde drancují USA, tam jiní drancovníci umírají hlady a jsou kolegy z USA "deportováni" s úkolem rozvrátit, vyžírat, vydrancovat Evropu... Jak by řekl Sáles, krutá pomsta za holokaust...

   Vymazat
 5. Přesně tak. Jenže to by Řekové nesměli být pod kuratelou německých bank, tedy pod německým protentokrátem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo myslíte, že ovládá ty vaše "německé banky"? Jsou to doopravdy banky německé, nebo jenom "banky v Německu" s tradičními německými názvy a anonymními skutečnými vlastníky a sběrači divident - jako tzv. české banky v Otčině...

   Vymazat
 6. Dělali bordel,zapálili to sami,házeli po policistech i hasičích kameni.... Měli je v tom dnes o jednoho nechat kontrolovat a koukat z povzdálí!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Nová pracovní síla buduje s podporou maňásků novou Evropu podle vzoru své domoviny, a nic jí v její nové, vysněné domovině není tak cizí, jako původní evropská kultura, a zvyky.

  OdpovědětVymazat
 8. pane 3:43, opravdu, nemá pan Danny pravdu? Když to jde v Austrálii, proč by to nešlo v Řecku? V čem je rozdíl?
  --------------
  Na druhé straně, ti černí se opravdu množí jako králíci, či krysy. A i ti potkani se ze svého přeplněného prostředí chtějí dostat ven...
  Ovšem když máš zablešeného psa, tak nepomůže nechat přeskákat blechy na psa čistého. Ten první se blech nezbaví. Prostě budou dva zablešení psi... to je celé.
  ----------
  Amerika Američanům!
  Afrika Afričanům!
  Evropa Evropanům!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... abychom nezapomněli: Izrael VŠEM Izraelitům! Ale kam nacpete neindiánské obyvatele z Ameriky, to fakt netuším. Co navrhujete, například, s kříženci?

   Vymazat
  2. 10:24
   Co s kříženci? Voříšky rozsekat na kusy a každej kus poslat tam, odkud pochází. :-DDDDDD

   Vymazat
  3. Kubrte, neurážejí naše poctivé české Voříšky... tady jde o mulaty, o zamby, o mestice... jediný volný kontinent je Antarktis... Přidat tam i z Evropy neevropskou náplavu, každý by si hned vzpomněl odkud se k nám vetřel... aby nemusel na ledový kontinent pravovat za byt, otop a stravu...

   Vymazat
 9. Jsem přesvědčena, že za přijímání nezvaných migrantů fasuje vláda Itálie výpalné! Není přece možné, aby takhle nehorázně poškozovala své občany!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. sissi10. září 2020 8:17
   Dle Vaší teorie, všichni evropští politici berou „výpalné“, neboť poškozují své občany.
   Myslím si totéž. Výpalné může mít různé formy, peníze, funkce, občanství, beztrestnost, … P.K.

   Vymazat
  2. Nechápu, proč se Afghánci nemůžou vrátit domů, ke svým kmenům. Ty se o ně jistě postarají, na makových polích, je každá ruka potřebná.
   Tedy, pokud je nevyslaly do Evropy, získávat pro kmen Eura bez práce. P.K.

   Vymazat
  3. Ale zvonku to tak vyzerá. Zadarmo by to nedělal ani debil, Sissi

   Vymazat
  4. 10,30
   To je stejný,jako kdyby se měl vracet ten banderoodpad,který sem natahal a stále ještě tahá ten zhovadilec Al-Hamajda!!!!!

   Vymazat
 10. Když je president SS Trump navržen na Nobelovu cenu, tak se z ní stala "medaile mocných". Co president pro svět udělal, kromě toho, že s ním státníci neradi jednají. Je nepředvídatelný a sebestředný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:42 žeby preto, že nespáchal ani jednu vojnu či "intervenciu"? Ten si nobelovku za mier zaslúži neskonale viac, ako tí pred ním, že?

   Vymazat
 11. Řešení migrační vlny je velice prosté a jednoduché. Prvně ať se bývalé koloniální země spolu s USA do těchto zemí neserou, nedělají jim tam puče a majdany nebo arabská jara. Následně ať platí férové ceny a férově obchodují se surovinami, které tyto země mají. Když jim nebude "západní demokracie" vykrádat demokraticky zdroje a rozvracet tyto země, tak nebudou stále mít migranti důvod utíkat ze svých domovů. No a pro ty co už se do EU nacpali je jednoduché řešení. Nákladní lodě, tam frustrované žadatele o azil naložit a za doprovodu válečných lodí doprovodit zpět do Afriky do jejich kultůry. Tam ty inženýry a doktory vyložit. Obojí (válečné lodi i nákladní) EU má, takže problém je jen v politických připosrancích a EU zrádcích. Nevím na co je celé NATO, když si není schopné s tímto stupidním problémem poradit a jestli je určené k otravování a onanování u ruských hranic, tak si rovnou řekněme, že je na hovno. Škoda peněz vyhozených do takové ubohé organizace. S migranty si neporadí a chtěli by válku s Ruskem nebo dokonce Čínou? Jak by to asi dopadlo?

  OdpovědětVymazat
 12. Hlavně že ze všech stran slyšíme : "bojte se Rusa a Číňana."

  OdpovědětVymazat
 13. Roz-jebala státy odkud jsou utečenci Ruská federace, Čína nebo NATO ?

  OdpovědětVymazat
 14. Jak může nějaká agentura OSN někoho vyzývat, aby byl zdrženlivý. Ono už Řecko nemá vládu, nebo už mu ten ostrov nepatří ?. V první řadě je povinností státu, aby ochránil své občany před nájezdníky.

  OdpovědětVymazat
 15. No co? Afghánští "lékaři a inženýři" se rozhodli vydezinfikovat tábor ohněm. :-DDDDDDDD

  OdpovědětVymazat
 16. Bipolární svět byl zárukou míru a brzda americké hegemonie! Za krásně zabalené sračky jse se zbavili jistot, právního státu, svobody, školství, kvalitních potravin, soběstačnosti, pohody, bezpečí atd. Dnes jsme krůček od propasti. Já nesnášel komouše a dnes vidím, že nelhali. Prostě to tak je, za 30 let už ten med okolo huby zhořkl!

  OdpovědětVymazat
 17. Bipolární svět byl zárukou míru a brzda americké hegemonie! Za krásně zabalené sračky jsme se zbavili jistot, právního státu, svobody, školství, kvalitních potravin, soběstačnosti, pohody, bezpečí atd. Dnes jsme krůček od propasti. Já nesnášel komouše a dnes vidím, že nelhali. Prostě to tak je, za 30 let už ten med okolo huby zhořkl!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.