Reklama

čtvrtek 17. září 2020

Europarlament navrhuje, aby si domácnosti musely kupovat emisní povolenky na topeníIvan David

17. 9. 2020

Včera jsme na plénu projednávali iniciativní zprávu Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu s názvem O maximalizaci potenciálu energetické účinnosti fondu budov v EU. Mezi řadu užitečných návrhů na veřejnou podporu zateplování budov a modernizaci vytápění kolegové z průmyslového výboru zamíchali toxické návrhy na zavedení povinnosti domácností platit za emisní povolenky na vypouštění oxidu uhličitého. Povinný nákup emisních povolenek by se podle jejich návrhu měl týkat nejen rodinných domků vytápěných kotlem na tuhá paliva, ale i plynových kotlů. Platit za emisní povolenky by měli i obyvatelé panelákových domů, které jsou napojeny na městský rozvod tepla a teplé vody vyráběné v teplárnách.


Iniciativní zpráva je usnesení europarlamentu, které si Evropská komise bere jako právní základ pro vypracování nového návrhu nařízení nebo směrnice. Většinou bývá nový návrh unijního předpisu předložen k hlasování v Radě a europarlamentu do 2 let od schválení zprávy. Komise si pak ze zprávy vybere to, co považuje za důležité, a dá to do návrhu nového právního předpisu. To co se jí nelíbí, prostě hodí do koše. Při předložení nové regulace tvrdí, že je to přesně to, k čemu byla vyzvána iniciativní zprávou. 


Včerejší zpráva o energetické účinnosti budov je „prošpikována“ řadou výzev, aby EU odstranila problém „energetické chudoby“. Česky řečeno předražování energií. Jenže to způsobila právě EU energetickým balíčkem, kterým byl v rámci Unie zaveden společný energetický trh. Právě kvůli němu byla na národní úrovni z práva odstraněna účinná regulace cen energií státem. V rámci liberalizace trhu byla nahrazena obchodováním s elektřinou, plynem a teplem na komoditních burzách. Mastí si na tom kapsy burzovní spekulanti a platí to každý prostý občan.


Jako ministr jsem se ve vládě premiéra Miloše Zemana ostře stavěl proti převzetí tohoto paskvilu do českého právního řádu. V připomínkovém řízení jsem upozorňoval, že to povede ke zdražení cen energií u nás na úroveň Německa. Místopředseda vlády a předsedal Legislativní rady vlády Pavel Rychetský – dnes předseda Ústavního soudu - tehdy na vládě prosadil, že to musíme převzít, protože je to podmínka našeho vstupu do EU. Stalo se přesně to, před čím jsem varoval. Když později kvůli zdražení energií poklesla spotřeba, tak EU na nátlak elektrárenských firem do energetického balíčku vložila poplatek za jistič, který spotřebitel musí platit i když žádnou elektřinu nespotřebuje. Takové legální „výpalné“.


Se zprávou o energetické účinnosti budov to nepochybně dopadne tak, že v novém nařízení nebude nic, co by omezovalo předražování energií. Logicky to ani není možné. Jestliže mají být teplárny i domácnosti donuceny kupovat si emisní povolenky, nemůže to vést ke zlevnění energií. Výsledek bude přesně opačný – zdražení. Vsadím se, že do paragrafového znění Komise zapracuje jen povinnost domácností kupovat si emisní povolenky na topení a ohřev teplé vody.


Ve včera projednávaném návrhu „vykouklo šídlo z pytle“ Zeleného údělu. Doposud se mluvilo jen v obecných frázích o potřebě ochrany přírody a klimatu. Nyní z kolegů vypadlo, o co jde ve skutečnosti. Za celým slavným Zeleným údělem EU je záměr vytahat z občanů peníze. Nyní už je naprosto zřejmé, kdo sponzoroval celou kampaň Gréty Thunbergové. Pozoruhodnou shodou okolností oznámila nejslavnější záškolačka světa, že se vrací do školní lavice krátce poté, kdy že premiéři a prezidenti členských států EU na Evropské radě oznámili, že schválili, aby z rozpočtu EU ve výši přes bilion eur šlo v letech 2021 až 2027 na Zelený úděl 35%. Tedy více než 350 miliard eur. Kromě toho si EU půjčí 750 miliard eur do Fondu obnovy, ze něhož třetina půjde také na projekty Zeleného údělu. Jde o více než 250 miliard eur. Na projekty fotovoltaických elektráren, větrníků a na dotace elektromobilů a dobíjecích stanic tak půjde přes 600 miliard eur.


EU přitom způsobuje jen 10% světového znečištění. Největší znečišťovatelé, jimiž jsou Čína a USA, se odmítají účastnit obchodování s emisemi, které bylo zavedeno Kjótským protokolem a podle Pařížské dohody o klimatu má být rozšířeno. Slavná pubertální aktivistka ukončila „svůj boj“ za klima bez toho, že by u těchto největších znečišťovatelů čehokoli dosáhla. Vrátila se do školy v okamžiku, kdy skončila role, na niž byla najata. Už v průběhu jejího veřejného vystupování prosakovaly informace, že ji financují obchodníci s akciemi tzv. ekologických firem. Nyní je jasné, že v pozadí stáli burzovní spekulanti, kteří chtěli dosáhnout obřích kšeftů s emisními povolenkami.


600 miliard eur schválených Evropskou radou na Zelený úděl je v přepočtu 15,6 bilionu Kč. Tedy 15 600 miliard. Jde ekvivalent 15 českých státních rozpočtů. Tyhle peníze si z rozpočtu EU rozeberou ti, kteří financovali kampaň copaté aktivistky. Podle statistik jsou nejdražšími filmovými hvězdami současnosti Mel Gibson, Johny Depp, Harrison Ford, Tom Cruise a Daniel Craig. Za natočení jednoho filmu inkasují honoráře od 20 do 30 milionů dolarů. I kdyby spekulanti s emisními povolenkami zaplatili Grétě Thunbergové stejný honorář, pořád by se jim to mnohonásobně vyplatilo.


Teď už jen zbývá ty peníze vytahat z lidí. EP k tomu včera udělal první krok. EU si půjčila 750 miliard eur. Splácet je budou občané členských států. Jednou z metod mají být právě emisní povolenky, které chce europarlement napařit nejen firmám, ale i všem domácnostem. Asi vás nepřekvapím sdělením, že jsem hlasoval proti tomuto zločinnému návrhu. Podle procedury hlasování nebylo možno hlasovat odděleně jen pro užitečné věci, jako investice do zateplování budov. Hlasovací procedura byla nastavena tak, aby europoslanec musel hlasovat buď „pro vše“ nebo „proti všemu“ co výbor navrhl. Hlasoval jsem PROTI.


Tohle je jen o dalším způsobu, jak z občanů vytahat peníze. Všechny domy a byty není možné přestavět na bezuhlíkový způsob vytápění. Velké panelákové sídliště nelze celé napojit na tepelná čerpadla. U systémů výměny energie ze vzduchu není technicky možné celé sídliště vytopit. Prakticky to nejde ani u podzemních systémů, které navíc způsobují sesedání podloží. Po pár letech by se sídliště kompletně propadlo do země.

98 komentářů :

 1. Kteří konkrétní hajzlové za tímto nařízení EP chci znát jména,je tam i některý hajzl z ČR ? Kolik tito hajzlové dostali peněz od lobistů ?
  Tito hajzlové by byli dobrý a vcelku viditelný terč na střelnici nebo jako divoká prasata v lese.
  A co Pavlík Rychetský ten má z toho kolik ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debilblok s Pijáty jsou jistě všichni pro!Pro ekonomiku a prostý lid je schizofrenie zničení autoprůmyslu, energetiky a Zelenýho slizu evropských jelit, naprosto likvidační!!!

   Smazat
  2. 13:42
   Ty musíš mít celou rodinu hajzlu, pokud používáš tak často tohle oslovení.

   Smazat
 2. Kluci a holky ve vedení EU jsou na hlavu padlí. Pokud budu vydělávat tak jak oni, klidně 1000 Kč za emisní povolenku zaplatím. Ale oni netopí uhlím ani nebydlí v paneláku, tak je jím vše úplně jedno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1000 Kč? Ve výši minimální měsíční mzdy v Německu!

   Smazat
 3. Zlatí komunisti !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kurva, už je to tady :-) Jako bych slyšel: "Vy budete hošánkové ještě rádi vzpomínat na naše stranický sjezdy a prvomájový průvody. Protože v tom novym na vás čekají hyeny, jaký jste v životě neviděli. Vy si ještě vzpomenete...".

   Smazat
  2. Pro 15:14 A divíte se? Soudruzi z EU překonávají i ty normalizační soudruhy a mílovými kroky se blíží počátku 50. let! Jistě. Jestliže zavedou jen zlomek toho, co v tom šíleném rauši vymýšlejí, tak opravdu ještě rádi budeme vzpomínat na stranické sjezdy a prvomájové průvody. Vezměte si prvomájový průvod. Tam jste šel s dětičkami, zakřičeli jste si Ať žije KSČ a šlo se do parku. Dětičky si pohrály na atrakcích, umatlaly se cukrovou vatou a vy jste si dal u stánku pivo a buřta. Všude muzika. Pak spokojeně domů a oběd nebo s chlapama na fotbal. Prostě pohoda. A teď to srovnejte s Miliónovým chlívkem. Tlačenice, všude nas.aní lidi, na tribuně ještě větší blbci a darmojedi než tenkrát na 1. máje. Všude nadávky, výružky... A čeho jsme se dočkali? Naši vojáci jsou momentálně asi ve čtyřech válkách, povážlivě stoupá nezaměstnanost, rostou ceny a to úplně všeho. Myslíte si opravdu, že máme více svobody slova? Teď povolenky,... A bude hůře. toto je pouhý začátek.

   Smazat
  3. 18:22 nojo holt - komančové nás 40 let vedli do p--ele ale tihle novodobí "soudruzi" našli zkratku

   Smazat
  4. Pohádka Máje skončila v roce 1989 ! Jó ani ta Spartakiáda již není . To všechno vodnés čas sluhů kapitálu.

   Smazat
  5. Možná, že brzy přijde doba, kdy budeme volat: "Soudruzi, vraťte se, vše odpuštěno"!Lidé kdysi pravdoláskařům naivně věřili a i jejich slibům že budeme mít modré z nebe. Byla to sprostá lež! Když tvrdili, že tady nic není, tak jak mohli slibovat? Z prdu kuličku neuděláš!

   Smazat
 4. Okamžitě ven z tohoto fašistického spolku zfetovaných gaunerů!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Co nejrychleji pryč!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad už můžeme čekat prověrky na pracovišti s otázkou, zda schvalujeme internacionální pomoc přijetím půjčky od EU. Půjdeme vzorem a na našem pracovišti si BRŠENPRC (brigáda šetřící energie na pracovišti) dá závazek, že bude plnit plán výroby i po tmě.

   Smazat
 6. EU se 450 miliony obyvatel tím, že se přestěhují do jeskyní, korun stromů a se žraním hmyzu, trávy a sena, jistě pomohou zachránit neexistující globální oteplování v mozcích bruselských gaunerů za zbylých sedm miliard obyvatel planety!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Volme SPD ta jediná má ve volebním programu vystoupení z EU.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak přátelé, utáhněte si gatě, zavřete huby a sáhněte do šrajtofle a počkejte až vás celá EU sežere i s ponožkama.

  OdpovědětSmazat
 9. Jediná možnost, jak se v zimě ohřát je topení elektřinou z jaderných reaktorů. Jinak je to jednoznačný příkaz: nevolit piráty a podobné zelené existence. Tito podporují EU nápady: placení povolenky z plynových kotlů, dávají přednost zvěři před lidmi (slepice - za 5let nebude vejce za 3kč , kožené kožichy ne..), poplatek chovatelům za prdění dobytka a zdražení masa (bude-li vůbec), fofrníky a fotovoltaika, elektroauta, zničení palivivé automobility a další pitomosti. Jsou to misantropové, kteří dávají přednost zvířatům před lidmi. To se mám naše milá EK matička starostlivá pěkně vybarvuje a s tím něco musíme udělat, ať si svůj zelený úděl strčí...Musíme jim tyto nápady znechutit. Nebudem platit tyto nesmysly jako blbci !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Gauneři. Nejdříve si něco vytvoří bez nás a pak na to útočí aby se mohli nažrat a jejich mozkové a břišní výkaly zůstali v nich.

  OdpovědětSmazat
 11. Klaus tam ten podpis dávat neměl, VYDRŽET MĚL!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:30 Klaus by byl odvolán a Topolánek by to stejně přes Ústavní soud prosadil.

   Smazat
  2. 19:43
   A pak, že podraží na prezidenta dělala jen jedna strana.... 😀

   Smazat
  3. Oprava:podrazy

   Smazat
  4. Ale vždyť rozhodl ústavní soud že to musí Klaus podepsat. Rychetský to je demokracie !

   Smazat
  5. 12:41 Ale vždyť je známo, jak německý velvyslanec řval na Rychetského, až se okna Ústavního soudu třásla.

   Smazat
 12. Potřebuje president Běloruska Lukašenko schválení od EU parlamentu? Nepotřebuje. Potřeboval president ČR Zeman schválení od EU parlamentu? Nepotřeboval. Potřeboval president USA Trump schválení od EU parlamentu? Nepotřeboval.
  Nyní je vidět na co je EU parlament, je na ...
  Mohou tak nařizovat, zde splachujeme řádně WC.
  Ale nedělejte to za ty peníze a žádná zodpovědnost.

  OdpovědětSmazat
 13. A miestenku na WC - za príplatok UV žiarič na dezinfekciu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:40 Brzy vám zajdou vaše choutky.
   Zásadně zrušit WC, chuť na infrazářič i dezinfekci. Cestou do práce a zpět přihnojíte lán, který bude podél cest. Jíst budete střídmě, budete zdravější, metanu mnoho nevyprodukujete a váš exkrement navíc zúrodní pole.

   Smazat
 14. Socík, to byl klid, mír a ráj, proti dnešku!

  OdpovědětSmazat
 15. Není to náhodou satira?

  Dokonalý systém. Může mi někdo objasnit, jak mohli takoví "inteligentní" členové "nejvyššího" vedení EU vůbec získat svoje tituly a vysokoškolské vzdělání? A vůbec ukončit i jen střední školu?
  Jak to vypadá, tak "Plzeňská vysoká škola" podvodů funguje již velice dlouho a byla jen logickým vyústěním snahy EU o vytvoření kádrových rezerv i u nás ... Protože na stejné "úrovni" je zřejmě na "západě" mnoho vysokých škol ... už dlouho.
  Vlajka EU modrá - vlajka ODS modrá, náhoda?

  OdpovědětSmazat
 16. A prý také ta nejmoudřejší EU navrhuje prdoměry, neb jsou stesky těch, že by dopláceli, co metan neprodukují na ty, co zamořují své okolí. Vcelku bych ale uvítal nějakou demostraci takového měření in vivo u poslanců a poslankyň EU parlamentu, některé mají podzádí docela impozantní, překonávající baroko.

  OdpovědětSmazat
 17. Jaké je stanovisko EU parlamentu?

  Trump v roce 2017 a opakovaně ještě později v roce 2019, chtěl nechat zavraždit syrského prezidenta Assada!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě se k tomu hrdě hlásí....

   Smazat
 18. Už vím proč Zelený úděl. Na konci budou lidi jako lusk - zelený a vohlý. Logicky že v páteři, anžto ta je pružná, že.

  P.S. Vyjebávka na vyjebávku. Např. tzv. ekologická okna. Důsledek? Plíseň - která je mimochodem zdraví škodlivá a, pokud nevětráte, nedýchatelný vzduch. Aby byl dýchatelný, musíte větrat. A jste tam, kde jste byli se starými "neekologickými okny". Akorát že ta "neekologická okna" zajišťovala přirozenou výměnu vzduchu a nebylo třeba invére větrat, by vám byt neobrostl plísní. Nebo byste se neudusili.
  V Lovosicích mají "ekologickou" knihovnu. Ve které knihovně se nedá dýchat a zapotíte se již po pár minutách. A za čtvrt hodiny se již jen těšíte kdy z tama vypadnete, takže ji jen, namísto vybírání a kochání se, jen tak proletíte.
  Takže jsem se z tama odhlásil a přihlásil se do knihovny v Litoměřicích. (Kde zase mají tu zajímavost, že spodní řada knih je kousek nad podlahou - no, jen si to ozkoušejte, jak se pak vybírají knihy v rohu uličky široké cca 80 cm. Asiže si architekt řekl, v duchu Werichových forbínů, že "vzdělanec se rád vohne". Jenže já jsem, na rozdíl od onoho architekta, zaplaťpánbůh nevzdělanec. A mám rád detektivky. A právě tam jsou ty uličky pro anorektiky. Aspoň kdyby tam byly pro čtenářové polštářky, byste si nezasvinili kaťata a také by vás to tak netlačilo do kolen. Když už tam jsou schůdky, žejo.
  Ach jo. Blbost kvete kam se koukneš.

  OdpovědětSmazat
 19. Volby do evropského parlamentu byly jednoznačně zfalšované ve všech zemích EU. Myslím si, že nelze prokázat opak. Stačí se podívat na IQ třeba takové lejnové, nebo jourové. Ale tak 90% ostatních poslanců EU trpí vleklým idiotismem a to jsem to hodně přechválil. Šíří se to z brusele jako mor.

  OdpovědětSmazat
 20. Emisní povolenky jsou jen dalším titulem, jak ve prospěch vadnoucího rozpočtu EU podojit obyvatele EU.
  Jakoby již neplatili daně za dodané teplo nebo palivo.
  Hydra nenasytná stejně jako je nenasytná vrstva oligokracie, která projekt EU uvedla v život a dále jej míní modifikovat k obrazu svému.
  Povětšinou proti zájmu širokých vrstev €-lidu obecného.

  OdpovědětSmazat
 21. EU JE VELEZLODĚJSKÁ a ZLOČINECKÁ ORGANIZACE !!!
  https://www.email.cz/download/k/Xi2BOX5H4GfUJlpKAHuu3t8UtHsu10lS92I0CTnosPpWQbbN8X5mwrqp_LPGNQg_48EUy-8/POS%CC%8CLI%20PROSI%CC%81M%20VS%CC%8CEM%20NA%20KOHO%20MA%CC%81S%EF%BF%BD%EF%BF%BD%20ADRESU.pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:05
   Co ti provedl0 EU tak strašného ,někoho z rodiny ti zabili tak jako rusové v 68roce ???

   Smazat
 22. Jen ať vymýšlejí, o to dřív je nakopeme do prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to by bylo pěkné. Bohužel s podporou jakou mají nakopou oni vás a ani si toho nevšimnou. Nejsou hloupí, ikdyž to tak vypadá. Mají jiný úhel pohledu a postupně salámovou metodou vše ovládli. Znovunabytí práv a svobod bude stát mnoho krve a bude to trvat dlouho. Zatím nejsme ani na cestě k odporu. Hypotéky, život na úvěr teď hned a všechno a celková spokojenost jakýkoliv účinný odpor komplikuje.. Odpůrci jsou pro většinovou společnost za blázny..

   Smazat
 23. Tady je to pěkně polopatě:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/10887-zpolitizovana-veda-a-jeji-dusledky

  OdpovědětSmazat
 24. Hajzlové respektive ti co tuto prasárnu prosazují v EP vymýšlející zase něco pro lidi zapomněli navrhnout,aby je za odměnu pověsili jako Mussoliniho a pěkně pomaloučku si vychutnali umírání.

  OdpovědětSmazat
 25. A proto nám posílají už dopředu imigranty, abychom jim správně ekologicky vlastním dechem zadýchali jejich-naše obydlí! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dech uprchlíků je rozhodně ekologičtější než ten váš. Pokud bych si měl zvolit vás a vaši famílii nebo rodinu z Bangladéše, volím tu Bangladéš.

   Smazat
  2. Kdy se chystáš přestěhovat do toho Bengálska, dobráku?

   Smazat
  3. 7:58
   Sluníčkáři, já mám na rozdíl od nich a tebe roušku! Takže tě nechám zavřít u tebe na škole na karcer, jestli víš, co to bylo, občane z Mimoni!

   Smazat
  4. 7,58
   Heim ins Bangladéš....a cesta je pouze tam,ZPÁTKY NIKOLIV!!!!!.-)))))

   Smazat
 26. Na to se nedá reagovat jinak, než že jsou to prachobyčejní debilové a zloději. To kdyby prošlo, jako že by v intencích zdravého rozumu projít nemělo, tak je to na otevřený odboj. To není už sranda.

  OdpovědětSmazat
 27. Zbytečně plašíte lidi. Kondenzační kotel a výměna spalinové vložky zajistí minimálně lidem ve vlastním domě klid minimálně na 20 let. Dal jsem za to ani ne 90 litrů, reguluje se to úplně samo i v jednotlivých místnostech a už vidím kyselý xicht plynárníka, až bude posílat roční fakturu o 20.000 nižší, než obvykle. :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za použití kondenzačního kotle budete platit o 40% víc za kubík.

   Smazat
 28. Je to kachna jak vrata

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:53
   To místním fanatikům proti EU nevysvetlite.

   Smazat
  2. Co nvysvětlíš?
   Že je EU protidemokratický a protinárodní projekt v zájmu nadnárodních korporací je fakt. Z toho se hoši nevykecáte.
   Že eurohujeři jsou zemští škůdci z toho jen vyplývá.
   Tak co nám chcete vy dva ještě vysvětlovat. Schválně ...

   Smazat
 29. Ten čertův spolek nám opravdu chyběl. Dřív jsme měli v severních čechách alespoň kyselé deště, teď už ani ty ne. Prý tu Krušné hory vytváří jakýsi stín, je ovšem zajímavé, že před rokem 89 zde kolikrát propršela polovina prázdnin. Tak co na to soudruzi z EU, neprší tu a když si zatopím plynem, jehož pořízení bylo svého času podporováno, tak si zaplatím za emise ?. Nechtělo by to taky srovnat se zemí ty Krušné hory ?.

  OdpovědětSmazat
 30. Tisíce let nám dopadá ze slunka energie, kterou umíme přeměnit v elektrickou a to zadarmo. Vzhledem k zdokonalováni transformátorů slunečné energie (fotovoltaické články) bude energie stále levnější. Jenomže v ČR je to obráceně, na slunečné energii bohatnou solární panely z řad ODS (Topolánek, Baxa...) A paní Vitásková, která tomu chtěla zabránit chtěli zavřít ba i zabít. Ano kapitalisté a ropná či uhelná loby bude bránit masivnějšímu využívaní této laciné energie. Je to potřeba změnit a solární byznys zarazit znárodněním energetického systému.

  OdpovědětSmazat
 31. Za naši elektřinu, z našich jaderných elektráren, vedenou na našich elektrických rozvodech platíme německé firmě EON, která daní v Německu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co má být? Vy nejste schopni elektřinu vyrábět ani prodávat a chcete, aby vám za ní platili?

   Smazat
  2. 6,43
   Ty snad jo,genitále?!Dráty jdou od NÁS k Fricků,tak ta svoloč platí!!!!

   Smazat
 32. Přeji hezký večer.
  Šel jsem náhodou kolem a zavadil okem na řádky se zmínkou o emisních povolenkách. S emisními povolenkami se pracuje již dlouhá léta:

  Emisní obchodování je nástroj motivující ke snižování emisí skleníkových plynů co nejefektivnějším způsobem. Subjekty, které mají možnost redukovat emise s nižšími náklady, mohou uspořené emisní povolenky nebo jiné emisní kredity prodat těm, u nichž by taková redukce byla nákladnější. Obchodovat mezi sebou mohou státy Dodatku 1 Kjótského protokolu v rámci flexibilního mechanismu Mezinárodní emisní obchodování (International Emission Trading, IET); největším systémem emisního obchodování je European Union Emission Trading Scheme (EU ETS), kterého se jako členský stát EU účastní i Česká republika.

  Je to šaškárna, která nic nevytváří, ale může generovat zisk a také ztrátu. :-) Její použití se pouze rozšíří na obyvatele, kteří opět o krapet zchudnou a podpoří ukotvení movitých vrstev.

  Když před lety český člověk přijal s pochopením tezi "stát nesmí nic vlastnit, protože to není dobrý hospodář", přijmeme i tuto vymoženost pomazané mysli.
  Jakmile se společnost nechá v pravidelných, stále se zkracujících intervalech, opíjet scestnými myšlenkami, její šance na rozvoj pozitivním směrem se zmenšují. Společnost hloupne a je ochotná vstřebat pro většinu obyvatel nevýhodná dogmata.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ekonomický paradox. Stát, ten nejhorší hospodář, pravě zachraňuje podnikatele, před krachem. Šanuje i nezaměstnanost. Marně přemýšlím proč ten stát, který se měl minimalizovat a do ničeho neplést, teď zachraňuje právě ty, kterým tolik vadil. Proč na sebe převzal riziko z podnikání a mám podezření,že tak narušil přiřizenou soutěž a zdravou konkurenci, na kterou byl právě kaoitakizmus hrdý.Kde se stala chyba?

   Smazat
  2. Chybou je, když občané připustí privatizaci institucí spravující prostředky státu. Stávající formou je státního zřízení je systém zaměřený na generování renty povolaným. Renta = úplatky, provize, zisky, dárky. Zdrojem pro rentu je státní rozpočet. Proto náhrada ušlých zisků a proto mamutí a zbytečné zadlužení.
   ABC

   Smazat
  3. Všude se jen mluví a proč Evropa nevyrábí solární panely jako krytinu na střechu. Musk to dělá už tři roky ale jen pro USA. A USA nepodepsali EKO smlouvu.
   Každý zelený by měl být příkladem a mít aspoň jedno včelstvo.

   Smazat
  4. 12:55
   Podpora solární energie není primárně určena k řešení ekologie, ale je prosazována za účelem generování zisků. 1kč investovaná do solární energie se státu vrátí 2x či 3x?
   Pokud by doposud vydané prostředky na podporu obnovitelných zdrojů měli opravdu za cíl snížit spotřebu a ulevit velkým zdrojům, bylo by v tuto chvíli instalováno asi tak 3x tolik výkonu na střechách podniků a RD po celé ČR a podmínky výkupu či uložení energie (virtuální baterie) by byly zcela jiné. Za stávající situace se jedná pouze o generování zisků s prodeje solárních sestav a návratnost pro uživatele je uměle prodlužována na ve prospěch zisků provozovatele sítě.
   ABC

   Smazat
 33. Jsem ekologicky zaměřený člověk a naprosto s poplatky za topení souhlasím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy nejste ekologicky zaměřený člověk, ale člověk podléhající tlaku médií a politiků. Jste-li ekologicky zaměřený, mohl byste nám dát odkaz (link) na zdroj, který uvádí d ů k a z že klima ovlivňuje lidská např. průmyslová činnost? Žádné možná, má se za to, vědci uvádějí, velmi pravděpodobně atd. Naopak mnoho vědců sneslo důkazy o tom, že se na naší planetě klima mění bez jakékoli spojitosti s činností člověka! Chtěl bych mýt jako vy, ale rozum se vzpírá.

   Smazat
  2. Oprava: Chtěl bych být jako vy, ale rozum se vzpírá.

   Smazat
  3. 7:53 je určitě puberťák, to není ani placený rozbíječ diskuzí, tak s ním nepolemizujte. Právě na to se těší.

   Smazat
  4. 8:30
   Jen tupec jako vy může napsat, že lidská činnost nemá vliv na klima.planety Pomalu 8 miliar lidí a s nimi jejich činnost pomalu ve všech oblastech má nepopiratelný vliv na dění okolo nás.
   Že se klima měnila i dříve je jasné, ale ne s takovou intenzitou.

   Smazat
  5. 7:53
   Kupte si ostrov vy ekologu a tam si provádějte svoje ekologické harakiri bez omezení.

   Smazat
  6. No vidíš, vždyť jsme to říkal, příkladně anonym 12:16 je důkazem šířeného bludu: požadovaný důkaz nikde, zdroj s důkazy nikde, link nemůže poskytnout, protože důkaz neexistuje. Jen osočování, povýšený postoj všeználka. Ale všeználek jen trapně naletěl na pohádku o kouřících a čmoudících, uhlíkových stopách, prdících krávách a pod. Neználku, přečti si něco o proměnách klimatu např. na našem území. Změny klimatu probíhaly často s velkou intenzitou a razancí. Zmrzlí mamuti a jeskynní medvědi na Sibiři jsou toho svědky. MYšlíš že pomalinku umrzali pop dobu několika desetiletí? Ne, ti byli ztuhlí a zamrzlí během jedné jediné rychlé teplotní změny. Řezy vrstvami antarktického ledu jsou toho další svědci. Na tvé argumentační straně, milý netupče, není nic, jen dohady, předpoklady, fantazie a fašlované teplotní záznamy.

   Smazat
  7. Pán to přijímá, tak ať platí za všechny v ČR!

   Smazat
  8. 15:47
   No jistě, tady se pozná znalec okamžitě,od prvního písmene.
   Jen vás trochu poopravim,ti mamuti,jak píšete zmrzli do minuty "odborníku".

   Smazat
  9. Pro 16:00 - vždyť jsem to napsal, že mamuti jsou svědky náhlé, rychlé klimatické změny- ano, zmrzli do hodiny, a v tom mrazu pak leželi tisíce let až do další klimatické změny. Proto jsme napsal, že jsou svědky náhlých klimatických změn, se kterými lidská činnost nemá vůbec nic společného.

   Takže znovu opakuji. Přines důkaz, že za dnešní klimatickou změnou je lidská činnost. Žádné kecy - d ů k a z !!! Důkaz !!! Chci d ů k a z !!!

   Smazat
  10. 16:08

   Jaký důkaz? Důkaz se skrývá v antarktickém ledovci, ale vy tomu i tak nerozumíte.

   Smazat
  11. 17:27 Patřím k odrostlejší generaci a poctivé ekologii fandím. Kdyby bylo podle mého gusta, tak máme prezidenta Cílka. Přesto nefandím hr-akcím a polotikaření pod rouškou ekokogie. Vím, že tání ledovců asi nezastavím, ale hra na různé poplatky a zdražení nic neřeší. Zdražili jsme vodu, chudí lidé opravdu šetří, ale velkoodběratele nic nenutí, cenu promítnou do zdražení výrobku. Další stupeň marnotratnosti přináší nadvýroba a na samém konci je i vyřazení ještě fungujícího, nebo opravitelného vyrobku do šrotu. Proti tomu je výsměchem, když babka na vsi bude platit uhlíkovou daň za lopatku uhlí ktrou přikládá do kamen. Tak to je asi nějak naruby.

   Smazat
 34. Zřejmě jednou budeme platit za naši uhlíkovou stopu, no a já navíc budu platit asi ještě za sirovodíkovou stopu, když si někdy po některém vydařeném jídle prdnu. Promiňte mi to slovo, ale ono by to jinak nevyznělo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kravy maji prdenim a krkanim vytvaret take uhlikovou stopu. Kuraci cigaret ne a prdeni lidi a jejich prinos se nediskutuje. Jak zajimave!
   Delaji z nas idioty a my mlcime.

   Smazat
 35. Vážení diskutující Anonymní18. září 2020 7:53 je provokující blb.Ignorujte blba.

  OdpovědětSmazat
 36. Kdy už pochopíte že od parazitizmu nemůžete čekat nějaký pokrok, natož snahu o zachování lidstva. Parazitizmus je potřeba omezovat všemi prostředky a posilovat lidskou solidaritu. Ne tu Lechovskou ale mezilidskou.

  OdpovědětSmazat
 37. Použít jako podklady k volbám. Najednou to asi nepůjde, ale postupem času.......

  OdpovědětSmazat
 38. EU generuje nesmyslne dane a vyuziva COVID k zadluzeni nas a pristich generaci. Uplne zbytecne a my drzime hubu. Namisto imunizace spolecnosti nosime hadr na hube a prodluzujeme opatrenimi sireni nakazy, ktera ovsem nikam nezmizi a kazdy se musi imunizovat, nakazu prodelat, aby mel obranne latky. Jako proti chripce. Ty sily, co uvolnily COVID ridi i politiky, aby devastace zdravi a hospodarstvi byla co nejdelsi. Pak prijdou s pujckami, ktere si musime vzit na preziti a udelaji z nas otroky. Je to dabelsky vymyslene. O zemich zvladajicich pandemii bez opatrenich media neinformuji. Je to Svedsko, kde maji uz minimalni pocet novych nakazeni a umrti. Dale Belorusko. Kvuli cenzure se nic nedozvime. Lukasenkovi nabizela WHO miliony, kdyz zavede opatreni proti viru. Kdyz nechtel, zvysili nabidku desetinasobne!! Chapete o co tady jde? O dukaz, ze maji zajem na tom utajit, ze ta opatreni jsou nesmyslna a nam jenom skodi. Mame 42 pacientu ve vaznem stavu a 4000 luzek je prazdnych! Chripka ma mnohem vic mrtvych jak na COVID!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.cdc.gov/flu/about/burden/2017-2018.htm

   zde jsou statistiky USA úmrtí na chřipku. Není celý rok a už to překonali coronou 6krát proti minulému roku.

   Smazat
 39. Tak nám dávají pár korun na přežití to si mohou dovolit skopčáci a ne chudí Češi.

  OdpovědětSmazat
 40. noviczech
  ...a teď vám k tomu napíšu další scénář. Lidé budou chudnout, šetřit kde se dá, hospody nefungují i kvůli koroně, domluvit proti vládě by se mohli (tedy nepovolené demonstrace) i přes internet, ale tam je cenzura a aby toho nebylo málo, tak vyhlásí VELKÝ VÝSKYT KORONY a zákaz vycházení do ulic, jen v určitou dobu a pár stovek metrů od bydliště! No a najdou se HLOUPÍ policisté, kteří dali SLIB VLÁDĚ a budou vás pokutovat! Nebo vás zpacifikují jako toho mladého v metru! Byli opravdu jako gestapo, je můj názor, jak by přispěli ke zklidnění situace, kdyby dotyčnému řekli, že ho předvolají na stanici a dostane pořádkovou pokutu?!!! LIDÉ a vy POLICISTÉ, vzpamatujte se, zatím tu nevládne HITLER A NENÍ VÁLEČNÝ STAV!!!

  OdpovědětSmazat
 41. Kapitalismus je o množstevní slevě a dokud bude platit, že čím více energie (aj.)odeberete, tím je produkt levnější, tak nikdy nemůže být řeči o nějakém udržitelném řešení. Stálých plateb bude přibývat a CO2 ubývat nebude. Obrat lidi o slušnou životní úroveň je zdá se, na pořadu dne. Největší obavy mám ale z výsledků analýz jejich počítačů, které jim říkají, kam až mohou po debilizaci lidí konzumem dojít.

  OdpovědětSmazat
 42. Po takovém demokratickém opatřeních, prudce vzroste počet majdanistů a vovotom to je. Jediné řešení je útěk z Mordoru, bude hůř. Možná nám přidělají k zadku "plynoměr".

  OdpovědětSmazat
 43. Davide,to je na tom SPD tak špatné, že tímto nesmyslem si nahánite body.? Každý normální ví, že tohle neprojde. A vy se toho nesmyslu chytnete jak hov košile.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro: 16:06 Chudáčku, ty to vůbec nechápeš? Někdo v Bruselu ti chce šáhnout do šrajtofle a ty místo toho, aby sis dal pozor a za varování poděkoval, napadáš doktora Davida za to, že tě upozornil. Tvá omezenost a hloupost fakt nemá hranic.

   Smazat
  2. 16:14
   Ubohý žvanile, pokud tohle bude chtít EU prosadit,tak ten tvůj doktor nic nezmění,. Omezence dělàš že sebe ty.

   Smazat
  3. 16:14 neznám vás oba, ale i když s někým nesouhlasím, tak ho nikdy nebudu oslovovat - Ubohý žvanile - . Pokuste se sám zamyslet.

   Smazat
 44. Tak to už je jen krůček k tomu, aby EU zavedla emisní povolenky na prdy.

  OdpovědětSmazat
 45. Máte jedinou možnost a to volit SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:11 Jsem pro změnu i když si myslím, že slibovaný ráj nenastane.

   Smazat
 46. Nápad, jak vybrat peníze za jednu činnost dvakrát. Nejprve od tepláren, potom od nájemníků a ještě přidat DPH. FUJ.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.