Reklama

neděle 6. září 2020

F. R. Čech: Platí pro Valachy, Čechy i Slováky !!!

František Ringo Čech

6. 9. 2020  facebook autora

... můžeš nemít rád komunisty, můžeš být zásadním odpůrcem socialismu, ale tohle se prostě nedá popřít. Vážení kritici minulého režimu, ukažte mi jediný národ na světě naší velikosti, který před rokem 1989 dokázal vyvíjet a vyrábět trysková letadla, dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykly, osobní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, nákladní automobily, námořní lodě, tanky, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, podílet se na výzkumu vesmíru, vyrábět kvalitní ocel a hutní výrobky vyvážet do celého světa !!!! Národ, který by byl naprosto soběstačný v zemědělské a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhu, naopak se značnými pohledávkami v zahraničí... atd., atd. Dnes nevyvíjíme a nevyrábíme NIC. Jsme pouze montovna automobilů. Nepatří nám v naší zemičce ani rezavý hřebík ve zdi, natož uhlí pod zemí nebo voda. BYLI JSME VELMI SCHOPNÝ NÁROD, to však vy nechcete slyšet, jen si trváte na svých nesmyslech. O potřebě provázanosti s "vyspělým Západem", který si nás ochočil jako levnou pracovní sílu a odbytiště pro jejich "šunto-produkty !!" ..

František Ringo Čech

Marek Řezanka 
k tomu podotýká:

Navíc jsme nezdravě ekonomicky navázáni na právě se hroutící Německo. A místo toho, abychom šupem hledali náhradu - třeba na ruských a zejména čínských trzích, podřezáváme si pod sebou větev Vystrčilem. Smutné. Tragické. Obludné...

117 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Ještě smutnější, že dnešní "dospělí" (naše děti) s VŠ argumentují, že "nikdy jsme se neměli tak dobře". Inu, chceš-li ovládnout (zničit) národ, vychovej mu děti

   Vymazat
  2. Nejen smutná, ale naprostá pravda!!!

   Vymazat
  3. 16:49
   Ale bohužel pravdivá, ani jsme tehdy nebyli v předklonu jako dnes.....

   Vymazat
  4. 18.20 Ti vysokoškoláci mají svým způsobem pravdu. Vždyť ani sám císařpán Franz Josef I. neměl k dispozici antibiotika, nebo třeba tryskáč... a hlavně neměl "chytrý" mobil ani internet, že?

   Vymazat
  5. S tímto textem nemá Čech nic společného. Je převzat z Haló novin jako řetězový důchodcovský email. Pochybuji, že tomu textu Čech rozumí. On komunisty nenávidí. Výroby toho zboží zařizovali zpravidla komunisté.

   Vymazat
  6. Jo pani Milerova ,zafilosofoval Svejk,narod je vseho schopnej a moc.
   Madar muze za to ze je madar a cech muze za vsecko ostatni.
   Dokonce furt a pak v tech schopnostech predbehne jiny narody a ty pak zavidej zurej a jeste horsi..Zmenecenovany narody to holt nemilujou.
   Proto jsou porad ve vetsine..
   Velkou botou a okovanou se musi takovy co predbihaji ve fronte prislapnout k zemi..
   Odmocnit je vsechny,pravil cisar pan..Nerovnosti se netrpi a smytec.
   Cech navic muze i za to ze je cech.
   Prej to pomuze.V Ringu.
   Jinak vsecko pri starym.
   Ale kdyby ste nemluvil nadarmo pane Svejk, udalostima se dnes netrhnou dvere a novinky nechteji predcasne zestarnout.
   Napriklad statni poliklinika psychiatrickyho ustavu nam hlasi,akutni nedostatek zakladni lekarsky pece kdyz mezi chovanci osetruji 13x Jany z Arku, 7x Napoleonu,ale Tajwanec zadnej..Lautr ani jeden.
   Je pravda ze se dotycny zatim peci vyhyba,cestami do zahranici,kde uspesne predstira ,ze je nejakej senator, nebot jako v mnoha pripadech, dusevne chory neni si sve nemoci vedom..Pozitiva.
   Tenhle ale Aspon nepredbiha...
   Ve schopnostech. Nebo jo?
   Prave ted pane Svejk probiha dulezita a zajimava anketa v TV. Kdybyste netravil casy v hodspodach...
   A nezanedbaval ty dulezitosti.
   Divaci maji za ukol uhodnout kolik slovaku musi bejt zavrazdenych, aby se vyrovnali jednomu jeste nezavrazdenymu rusovi Navalnymu. Aby probudili aspon trochu bidny pozornosti uradu ,soudu medii, policie atd. Jeden divak tvrdi ,ze slovaku NATO, neni na svete dost..
   Vedeni televize se zatim nevyjadrilo...
   Nektery ty porady se musi proste sledovat, hlasi policie.

   Vymazat
  7. Nejsem ekonom,ale potvrzují se moje předpoklady z doby před 25 lety. A radost z toho nemám. Negativní skutečnost předčila moje očekávání. Z 99% souhlasím s rockerem.

   Vymazat
  8. Jak stohoven ? Ano Ringo, již neumíme téměř nic. A proto bysme měli vítat, a vítat rozhodnutí tety Merkel, která moudře rozhodla, že Česká a Moravská župa potřebuje přidělit inženýry, lékaře, vědce, nebál bych se i nějakého filosofa, z Afriky. Ti nás určitě dorazí. Pardon, až dorazí, určitě nám pohou zase vyvíjet a vyrábět trysková letadla, špičkové zbraně (musíte uznat, že foukačky a praky nám opravdu moc nešly), atomové reaktory, vlaky ... ani Ringo, natož my, si totiž neumíne představit, na co jsou tito černí vzdělanci s IQ 70 schopni přijít.

   Vymazat
  9. Když komunista řekne, že tráva je zelená, nebe modré a voda mokrá, bude mu moudrý člověk odporovat jen proto, že odmítá komunismus a nemá rád komunisty? Pak by se choval stejně, jako extrémní bolševici v SSSR, kteří po vítězství krvavé Říjnové revoluce plni nadšení slibovali: "Zbouráme staré kapitalistické železnice a postavíme nové socialistické!" Vysloužili si označení "Trilobiti" - právem... Současná hujerská servilita vůči zločinným neomarxistickém lídrům tzv. Západu (zmítajícího se v duchovním, morálním i ekonomickém rozkladu) je hloupá, ostudně ponižující a sebevražedná). JPP, ex-diplomat, pedagog, nikdy ani pionýr..

   Vymazat
  10. 22:57 nevím co chcete říct tím, že "Výroby toho zboží zařizovali zpravidla komunisté"? Téměř všechno, čím byla tvořena výroba čehokoli, bylo v rukou státu. Takže nejen výrobu zboží, ale všeho ostatního organizovaly příslušné orgány státu.
   Vedoucí úlohu ve státě měla Komunistická strana Československa co "předvoj dělnické třídy". To spolu s politickými stranami a organizacemi jako členy "Národní fronty", tedy i Odboráři, Rybáři, Zahrádkáři, Včelaři, Šachisty, Autoklubem ČSSR, ČS Svazem tělovýchovy, žen, mládeže, spolupráce s armádou, přátelství se SSSR atd. atd., když všichni ti měli státní podporu a nějaké to politické zastoupení.
   Ten systém jsem pochopil jen jsem se vyučil s bydlení a stravou zadarmo, téměř zadarmo provozoval tři, dnes "luxusní" sporty a každoročně procházel nabídkou rekreací za už tenkrát směšný peníz, chráněn Zákoníkem práce, který mi co dělníkovi, když, tak umožňoval beztrestně cvrnkat šéfy do nosu.
   A to jsem součástí onoho „předvoje“ nebyl, jsa kdesi na chvostu v materiálním dostatku, při zdravé stravě a naprosté sociální jistotě. Do toho mi nikdo nekecal a kecat, co vím, ani nemohl.

   Vymazat
  11. Ráj na zemi...

   Vymazat
 2. Nejen to! Nejen že jsme všechno vyráběli a vyvíjeli, od špendlíku až po mezihvězdné kosmické koráby a byli jsme naprosto ve všem zcela soběstační a samostatní, ale ještě jsme neustále plnili plán na 150%!!!

  A přesto všechno jsme měli v řiti vši a v obchodech nic nebylo. Vše se shánělo po známostech, nechávalo pod pultem za protislužbičky, včetně život zachraňujících léků.

  Že jsme vyváželi do celého světa? Vyváželi jsme tam kde nebyla žádná konkurence technologická a finanční, tzn jen do spřátelených chudých, nenáročných, rozvojových a socialistických zemí. A dostávali jsme za to místo hromady peněz suché z nosu.
  Tam kde byla reálná konkurence a vyžadovala se kvalita a technologická úroveň, která byla skutečně zaplacená jsme nevyváželi prakticky nic.

  Víte co, Dvořáku, Řezanko, Ringo a spol? Jděte už s propagováním toho vašeho 30 let zkrachovalého totalitního socialistického smradu do prd...le! Nikdo o něj dnes už nestojí, nemáte vůbec co nabídnout, kro žvástů nic neumíte.

  A teď mě Dvořáku opět zcenzuruj, jak máš ve zvyku. Nic jiného, ty starý bolševiku, pardon, svobodný přímý demokrate a vlastenče :-D, stejně neumíš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:12

   Ach jo, to je nuda k uzívání...

   Vymazat
  2. Žiji 48 let v Austrálii, bylo zde k mání český krystal, povidla, škodovky, ceske motorky, znojemské okurky, barumky, turistické stany, česká bijou obrábécí stroje sam jsem si koupil bezva český bytelný svěrák a další výrobky. A Austrálie není nejaka zavsivená díra kde se na kvalitu nekouká. Nyní pendluji mezi Thajskem kde mám druhy domov a Australií a české výrobky krom škodovek které uz české nejsou, nevidět.
   Jsme teď kvůli covidu v Austrálii jak ve fešackem kriminále, nesmíme nikam...

   Vymazat
  3. Děkuji Vám, plně s Vámi souhlasím.

   Vymazat
  4. FUJ! Ty máš v palici obludárium anonyme 17.12 - a halucinace nemíváš? Tak hloupé a urážlivé zvratky se hned tak nevidí - nemusíš s názorem lidí, kteří mohou srovnat třicet let před devadesátým a třicet let po devadesátým, souhlasit -ale musíš být sprostý, urážet, a pošklebovat se? Zůstal jsi jen malým hovínkem ve vysoký trávě, miliardář se z tebe nestal, tak chápu, že tě to žere, a musíš se ze svých frustrací vyžvanit, ale představ si, že i ti, co zbohatli, o minulých letech mluví s respektem a obdivně. Své miliardy mají právě jen díky tomu, že ten "minulý režim " byl tak úspěšný a vytvořil hodnoty, díky jimž jsou tady zbohatlíci a pracháči. A ty jdi do prdele se svými sprostými, a urážejícími žvásty. Proč lezeš na diskuze - abys tady urážel a nadával? Odprejskni do USA - tam je přece všechno skvělé, tak proč vopruzuješ tady v ČR?

   Vymazat
  5. 17:12 Jste nenávistný ubožák. Vás žere, že všichni nejsou tupci a na rozdíl od vás si nelžou do kapsy
   a mají paměť. Tu jim nemůžete vzít, překroutit ani vymazat.

   Vymazat
  6. A co nabízíte VY?
   Šmejdy, hromadění nesmyslného zboží, které velmi často po jednom použití máme vyhodit, jen abychom si mohli koupit, nový?
   Nabízíte dokonalé demokratické politické chucpe.
   Nabízíte zadlužení na celý život a nejlépe od kolébky, jen se ty parchante narodíš, dluž!
   Nabízíte barevná světélka, ale když zhasnou, je všude pusto, prázdno a jen špína a smrad.
   Nabízíte totální kontrolu všeho a všech, že kdyby tohle měla STB, tak podle keců Vašich a Vám podobných by Vás nepustila bez dozoru ani na záchod.
   Nabízíte vizi společnosti služeb, která už v okamžiku "vzniku" propadala na celé čáře.¨Protože jen trochu myslícímu člověku bylo jasné že bude jen otázkou času, kdy se výrobci začnou vzpínat a nenechají si všechno líbit, jako třeba Čína.
   Nabízíte nekonečné seriály a bezduchý život.
   Nabízíte obchody plné chemických potravin a ještě navíc čím dál tím víc z dovozu ve špatné kvalitě.
   Nabízíte totálně vyprodanou zemi, stále více zalitou asfaltem a betonem.
   Nabízíte nesmyslné zákony na "ochranu" přírody a zelenou energii, která je pro inženýra po spočítání v současné době nereálná.
   Nabízíte ohlupování přes média, nabízíte drby, skandály.
   Vy nabízíte chudobu pro "neschopné" jen aby Vy jste byl ten úspěšný.
   Vy ničíte nejen tuto zemi, ale pomáháte ničit i země jiné, do kterých nám nic není.
   Nabízíte čím dál tím víc neschopnou vědu, nabízíte technologický pokrok, který vymyslí někdo jiný. Jen si ho máme správně užívat.
   Zničili jste průmysl i zemědělství této země.
   Nabízíte lidem skvělou kariéru skladníků a montážníků a zvláště úspěšní se mohou něčím smradlavým protlačit na vedoucí místa těch skladů.
   Nabízíte nejen svou trapnost a ubohost, protože Vás přece každý utiskuje, chudáčku.
   Nabízíte rozvrat rodiny a lidských hodnot.
   Nabízíte jen cestu zadlužení, ztrátu budoucnosti.

   Vy nenabízíte nic, co by pro lidi mělo vůbec nějaký smysl. Kromě ničení a destrukce.


   Teď si zase stěžuj, svoloči, že ti někdo nadává, protože tohle je nadávka. Dělej ze sebe diskriminovaného blbečka s mozkem velikosti, která se z hlavy ani nedá vystrčit, aby se neztratil v prachu. Tebe, chudáčku utiskovaný, by měl tvůj doktor přihlásit na vyšetření, Měl by vystavit diagnózu:
   Nemoci nemá, jen je tupý.

   Vymazat
  7. 17:12 Jak můžete srovnávat něco co bylo před třiceti lety s dneškem. To je jako by jste srovnával 50 léta s 80 léty. Vlastně ano, co chtěly ti lidé 89, vždyť se měly mnohem lépe než v 50 letech.

   Vymazat
  8. 17:12 pan ještě nic nezrobil, jen na hubě. Podle vás Česko nebylo nic, a co tady máme dnes? Van se nechce robit, jen co ukrást, drogy, vy žijete, že holuby vám samé spadnou huby. Ještě budete bědovat! Co přijde stále větší zadluženi, hyperinflace, rabovani a občanská válka. To je amicka a zapaďacka demokracie. U nich to brzy bouchne a nebudou se Čeští migrantů houfně vracet domů a hrdě ponesou svůj úděl!

   Vymazat
  9. Hochu, z číhozadku jsi vylezl. Takovou pitomou demagogii najdeš jen v pochybných tiskovinách jako je Forum 24 a podobně. Odhal svoji identitu zbabělče

   Vymazat
  10. Pamatuji ptrotektorát,pamatuji nadšení lidu po únoru 1948,pamatuji lístkový systém i pracovní soboty.Přesto lidé jezdili na pomoc zemědělství bezplatně.Pamatuji i Plzeňskou stávku Škodováků.Pamatuji si toho mnoho ale takovou zlodějnu,rabování,tunelování,to před rokem 1989 nikdy nebylo.Za tři roky došlo k rozpadu Československa,naopak se spojilo celé Německo!Když se dívám kolem sebe,je mě velice smutno jak se zlikvidovala POLDI,ČKD,ZETOR,OP PROSTĚJOV,TATRA a celá řada dalších podniků.Jak byly vytunelovány všechny banky,jakým způsobem se někteří stali miliardáři....Nynější režim by nedokázal postavit tisíce "králíkáren",sportovišť,zimních stadionů,uhelných i atomových elektráren ani Vltavskou kaskádu nebo metro v Praze.Stát nemá žádné příjmy,dokonce i pitnou vodu nám prodávají cizinci!!Zemědělství pohřbil Klaus,Slušovice Havel.Ne,nelze přece takovou devastaci jak státu,tak morálky považovat za úspěch,za cestu vpřed.

   Vymazat
  11. 9:57 Bohužel popsal jste to přesně. Snad tolik vlastizrádných politiků nebylo ani pro nás v nejhorších
   válečných letech.

   Vymazat
  12. Neználku 17:12, ČSSR do těch "nejrozvinutějších" zemí, přes celní bariéry, vyvážela konkurenceschopnou optiku, elektronové mikroskopy nejvyšší světové úrovně, letecké motory, sportovní a malá dopravní letadla, obráběcí a textilní stroje atd., speciální oceli, nízkotonážní chemii, především ale investiční celky kryté vlastním know how i výrobou.
   I když a samozřejmě byla podvazována nutností krýt vlastní spotřebu v téměř celém sortimentu vlastní výrobou. To by bývalo nebylo možné bez jistoty dodávek energetických a dalších, zejména strategických surovin a materíálů z tehdejšího SSSR.
   Především si ale uvědomte dnešní úpadek znalostí a dovedností, pád úrovně a rozšířenosti vzdělání zejména v technických oborech. To je totiž ten rozhodující faktor, který podmiňuje míru přidané hodnoty produkce, tedy a nakonec i výdělkovou a platovou úroveň ve srovnání s jinými státy.
   Tento „kapitál“ byl a je, spolu s vlastnictvím hospodářských prostředků prohospodařen a do posledního zbytku dál a dál prohospodařován. To, pod clonou primitivní propagandy, uplacen banány a mandarinkami, možností cestovat do Chorvatska a dál, to nevidíte.

   Vymazat
 3. F.R.Čech totální pravda.Celý předlužený "Západ" s USA, NATO, vyvolávají války, různé konflikty, barevné revoluce, Majdany, shnije spolu s všehoschopnou k USA loajální EU.Lokaj a vazal Německa a USA nemůže z principu nic vyvíjet ani jim přímo konkurovat, ať je to věda, technika, zdravotnictví, výroba atd.Z článku vyplývá, že jsme se měli do roku 89 jako "prasata v žitě".Předlužené, barevnou revolucí a nepokoji zmítané USA jdou těžce do kopru a jeho vazal, všehoschopná EU, půjde s ními, bohužel.Dalšího scénáře asi netřeba.Na podzim po volbách to vypadá,že nevybouchne Yellowstone, ale lid USA.Na paškál asi přijde Čína a Rusko.

  OdpovědětVymazat
 4. Kam to dojde bylo zřejmé už v tom 89 roce a podílely se na tom ti co si ani neuvědomovaly jak jím je v poměru celého světa dobře. Právě ti co jím za komoušů nic nescházelo chtěly víc. Je směšné poslouchat ty dřívější komoušské celebrity jak musí za každou cenu i ve svém stáří trochu po tom co si žily jak prasata v žitě, trochu plivnout. Skuteční komunisté promiňte mi ten výraz. Jak jinak nazvat ty co u vás jen z různých důvodů byly a potom vás rozložily.

  OdpovědětVymazat
 5. Prvni po sametu likvidovali prumysl, zemedelstvi a kvalitu potravin. Stali jsme se dovozni zemi na vsechno, aby zapad sem mohl prodavat. Nasi zlodeji k tomu rozkradli vse, co komuniste lidem vyvlastnili plus majetek statu. Banky fuc, voda fuc. Vyvazeji z republiky 5 x vic kapitalu jako nezdanene zisky jejich firem nez dostavame z EU. Zase cinkejte klicema!

  OdpovědětVymazat
 6. EU likviduje v jednotlivých státech národovectví, lásku k rodině a ke své vlasti, automobilový průmysl nesmyslnými vozítky na baterie a ještě ničí velmi dobře funkční energetiku, jež touto zničenou energetikou chtějí asi virtuálně dobíjet ty jejich neekologická vozítka.Další mají políčeno na zničení chovu vepřového a hovězího dobytka, zavádět na všechno ekodaně.O programu "polovina Afriky do Evropy" ani nemluvě.Takhle skutečně skončíme v zemljankách a jeskyních.Toto asi chtějí.Žádné zářné zítřky nevidím...Komunisté dělali pětiletky, ale EU jasně vidí na 30let dopředu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takhle skutečně skončíme ale na krchově a to ještě v lepším případě. EU jasně vidí co s námi za 30let provede.

   Vymazat
 7. To slovo BYLI mně dost sere,neb po roce 1989 jsme jen VŠEHO SCHOPNÍ...!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Měli jsme "holé ruce", teď i holé pr*ele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jenom důchodci mají hole v ruce...

   Vymazat
 9. Tady vidíte sílu a moc Wall Street , tj. taky národa, prostě mají chapadla všude a všude mají poslušné idioty , kteří se nazívají elitou. Takže národe sobě služ, prostě řízenou občanskou neposlušností "přestat volit" a věřte, že to dopadne dobře

  OdpovědětVymazat
 10. Právě to byl ten rozdíl. Tehdy se - vzpomínáte - chtělo budovat! Pak přišli duchovní "rodiče" dnešních Kolářů, Hřibů, Vystrčilů a vysmívali se všemu a každému, kdo chtěl něco udělat, budovat. Třeba když si vezmu Vánoce, pak ty se začaly proměňovat v šílenství kdo víc, kdo dráž ..ehm. A to nebyly jen Vánoce, ale celý navázaný životní styl na konzum značné části společnosti. Spojený s ručičkami oběma levoučkými, jako to řekla jedna postava v jednom díle Hříšných lidí ...
  Nechali jsme se ovládnout "pocity" hlupáků, nemakačenků, kariéristů, každý jsme si mysleli, že doslova pečení holubi létají do huby všude jinde na západ od nás. Každý si myslel, že on je ten nejchytřejší a na všechno vyzraje a jeho "projekt" bude ten pravý.
  Místo toho se máme nejlépe v historii, jako čuníci, které vykrmují před zabíjačkou.
  V zájmu objektivity je nutné dodat, že jedinou jakous takous šanci jsme mohli mít v 1989-90
  , ale to by na jedné straně nemělo od nás stát to, co jsem již napsal a na druhé nekompromisní snaha kohorty kolem Gorbačova nás oddat na pospas osudu v té "zářící" smradlavé vitríně "západu".
  Františkovi Ringovi Čechovi patří uznání.

  OdpovědětVymazat
 11. http://www.skrytapravda.cz/domaci/3483-poslete-okamzite-exekutory-na-rodinu-senatora-vystrcila-ve-prospech-zamestnancu-petrof-hradec-kralove

  OdpovědětVymazat
 12. nikoho nenapadlo, že stratíme nezávislosť, a tak prvou chybou bolo zničenie školstva, druhou banky

  OdpovědětVymazat
 13. A největší sranda je ta, že Německo, USA a další země "před námi" na tom "západě" s Ruskem a Čínou rok za rokem zvětšují obchodní styky. Cesty se vždycky najdou, když se chtějí najít.
  To jen "(sr)elita" u nás musí být papežštější než sám Bůh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:11
   Rozsah obchodu s Čínou a SSSR lze dohledat ve Statistických ročenkách.Přesto se najdou lidé, kteří tvrdí, že musíme nakupovat ruský plyn od Němců, protože nás 40 let ,,komunismu" připravilo o jakékoli hospodářské kontakty s Ruskem (Petr Robejšek).

   Vymazat
 14. Ringo jako vždy věcně, stručně a pravdivě. Není k tomu co dodat.

  OdpovědětVymazat
 15. Jenom drobné připodotknutí: jak vidno ne všichni umělci a herci jsou pitomí a naivní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždy jsem měl Ringa rád - ale teď leze Zemanovi do zadku a ztratil veškeré mé sympatie..

   Vymazat
  2. 22:08 Tak se radujte se Šídlem. Už tady dlouho nebude a dělejte si čárky. Nastoupí Vystrčil a to bude něco. Blbec má rád nad sebou jenom ještě většího blbce aby se mu dobře kradlo.

   Vymazat
  3. Nééééé unknownéééé, to nesmíš, to by Franta Ringo Čech nevydejchal, kdyby měl ztratit tvoje sympatie. Tolik si na tobě zakládal.... Jak se pozná "lezení do zadku" - že jsem k někomu slušnej, znamená, že mu lezu do zadku? Zatímco ti, kteří sprostě nadávají a uráží, do zadku nelezou - tak se to rozeznává? Hm - divná metoda.

   Vymazat
 16. Příchodem prozápadního pucfleka,poté jeho dosazením k postu nejvyššímu,se dalo očekávat,že to s námi půjde z kopce. Věřil jsem mu jen do chvíle,kdy sliboval že přivede tuto zemi ke svobodným volbám a poté se bude věnovat práci dramaturga.Bohužel,zachutnalo korýtko za vydatné pomoci pochlebovačů,kteří ucítili příležitost jak z hovna uplést bič. Bohužel jim to na úkor zbytku společnosti doposud vychází.

  OdpovědětVymazat
 17. Blbeckum a fifinkam jako je Pekarova a spol to nevysvetlis..... zlata mladez j tak zdegenerovana, ze volej i piraty

  OdpovědětVymazat
 18. Blbeckum a fifinkam jako je Pekarova a spol to nevysvetlis..... zlata mladez j tak zdegenerovana, ze volej i piraty

  OdpovědětVymazat
 19. Blbeckum a fifinkam jako je Pekarova a spol to nevysvetlis..... zlata mladez j tak zdegenerovana, ze volej i piraty

  OdpovědětVymazat
 20. Kdyby se melo vypsat vse spatne ve srovnani se socialismem, F.R. Cech by tento clanek nezverejnil. STALE BY JESTE PSAL.

  OdpovědětVymazat
 21. A nielen to!
  Napríklad koncern Tesla Rožnov, Tesla Piešťany (spolupráca s Ústavom technickej kybernetiky SAV Bratislava, asi 100 členné oddelenie čipov), Tesla Námestovo (na Orave), cca 10 000 zamestnancov, vyrábal a exportoval ako jedna z mála krajín v Európe, okrem televízorov a inej elektroniky, integrované obvody, včítane tzv. hybridných obvodov!!! Plus výroba robotov- najmä VUKOV Prešov!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Historie výroby polovodičových materiálů je (stručně) zachycena v knize hlavního technologa Tesly Rožnov Ing.Bedřicha Rouse Tesla - náš celý život. (Najdete ve vědeckých knihovnách nebo ke stažení na www,ulozto.cz)
   Ví někdo o podobných publikacích z historie poválečného průmyslu (vše se dělo pod embargem COCOM)? Např. 10 % světové spotřeby gallia kryla výroba na Slovensku (extrakce z příměsí bauxitu).Pro příklad : modré, resp. bílé LED diody jsou na bázi
   GaN , podobně jako některé nejmodernější MOSFET tranzistory pro nejvyšší napětí (jsou rychlejší, než křemíkové). Technika je součástí dějin, ověřte si to v učebnicích dějepisu vašich potomků.

   Vymazat
  2. Tedy já byl v roce 1991 v Rožnově s Američany, kteří hledali partnera pro servis a montáž počítačů, a oni mysleli, že jsou v muzeu. S výjimkou jedné čisté místnosti, kde se pracovalo s polovodiči. Otevřete oči, naprostá většina podniků neměla na obnovu výrobních prostředků a pracovaly s tím, co zdědily po První republice.

   Vymazat
  3. Máte pravdu, že běžně bylo podinvestováno a souzi si mysleli, že to chce ještě více politcké práce(pro měření ve výrobě v plzeňské Škodovce jsem si (na čestné slovo) půjčoval paměťový osciloskop z výzkumáku několikrát do roka), ale v Rožnově zdědili po První republice pouze obyvatelstvo a jinak nic
   (v dobrém slova smyslu, študoval jsem tam 4 roky na průmyslovce a měla úroveň).

   Vymazat
  4. 8,07
   Prosímtě co to meleš za hovadiny???!!!!!!!Kapitalistický NEhospodaření vidíme na Poldovce v Kladně,ať nemusím chodit daleko....!!!!

   Vymazat
  5. 8:07 No teď je tam vietnamská tržnice. To je úspěch těch parazitů.

   Vymazat
  6. 8:07 vy jste v té Tesle Rožnov s jedinou, pro výrobu polovodičových součástek "čistou" místností byl? Nebo v Tesle Piešťany? Vy nevíte, že výroba polovodičových součástek, diod, tranzistorů, hybridních a integrovaných obvodů či procesorů je zcela něco jiného, než výroba, tedy vlastně montáž, počítačů? Co vůbec rozumíte počítačem? Hloupě plácáte, když o elektronice pranic nevíte.

   Vymazat
  7. 11:08 jo, pane Šmídle, komunisté si nemysleli, že podinvestovaný průmysl zachrání politickou prací, ale tou, že podpoří iniciativu, nadšení a zaujetí. Nakonec i Řády práce rozdávali.
   Průmysl byl podinvestován už tím, že navazoval na poválečný stav, jen s výhodou know how přeneseného válečnou produkcí z Velkoněmecké říše. Potom už, nucen do neuvěřitelně širokého sortimentu k zajištění soběstačnosti státu, pod západním embargem, za celními bariérami, nutně nebyl ani nemohl být, tížen i robustní sociální politikou, dost produktivní. Ostatně, především také postrádal onen prvotní kapitálový základ dodaný kolonialismem, jakého se dostalo kolébce či kolébkám průmyslové revoluce.
   I já jsem si leccos musel, ale i mohl k práci půjčovat, paměťák ovšem byl běžná věc. Nevím, čím jste se živil Vy, já elektronikou 40 let. Takže o tom ledacos vím. Třeba, že ČSR v roce 1938 neuměla elektronky, jen pasivní prvky Always a Rosenthal, nejlepší radiopřijímače v licenci Telefunken ve firmě Radiotechna. Zatímco Německo mělo několikátý rok kompletní televizní řetězec a třeba i řadu elektronek RV pro speciální užití ...

   Vymazat
  8. 11:08
   8:07 O počítačích taky něco vím, že ze západu bylo na dovoz embargo a naší kutilové na koleni skutečně vytvářeli jakési unikáty. Jinak jsme byli odkázáni na dovoz z RVHP a hračky co lépe pracující vozili svým dětem (Atari) Byl to krok zpět, protože již v roce 1957 pod prof. Svobodou zde vzniknul počítač Sapo, potom Epos (I,II), žel bohu musel emigrovat a projekt se ukončil.Zrovna tak (mám to z druhé ruky) byla u nás ve vyzkumáku Popova vyrobena fungující barevná televize, jako jedna z prvních na východě od ráje, žel bohu taky bez dalšího pokračování. Lidi tu byli a nebyli blbí. Je to škoda, tradice nápadů se přerušila a zbyly nám ruce a montovny. Pomalu i ty ruce nějak ochabují, když vidím ten fofr, jak stavíme dálnice.

   Vymazat
  9. ČSR, tak malá země, vyráběla neuvěřitelnou různorodost výrobků od jehly po komponenty kosmických raket. Byli jsme šikovní, zruční, výborní improvizátoři - chytrý a přemýšlivý národ, který, omámen pozlátkem a korálky, si nechal zbořit cukrovary, rozkrást průmysl, zničit zemědělství - z Francie přijela ministerská delegace poučit se o tom, jak fungují JZD.
   Jen cílená debilizace dětí, které od mateřské školky řeší sex a 150 pohlaví, místo aby se vzdělávaly, kultivovaly a řešily rovnice, pěstovaly logické myšlení.

   Vymazat
 22. Pár vychcaných šmejdů a vlastizrádců se za prachy nechalo koupit a zničit průmyslovou zemi! Víme, kteří to jsou a národ mlčí! Za 30 let havlostánu jsme se neposunuli ani o milimetr, fasády nejsou všechno! D 1 je důkaz, co oni dnes umí! Tohle jde k zániků ČR.V případě konfliktu pochcípáme hlady!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí si odmyslet všechno co máme na dluh a budete mít pravdivý obraz jak to vypadá. V průměru už dlužíme každý skoro 300 000 a přitom je hodně lidí kteří nemají nic ani ty klíče aby cinkaly.

   Vymazat
 23. Nejen československé hospodářství ale i řada jiných hospodářství se koncem tisíciletí restrukturalizovalo dle podmínek globálního kapitálového trhu, a to na pozadí gigantických investic do nových podniků v Číně. Jinými slovy, nadnárodní kapitál měl vysokou důvěru v zhodnocení ekonomických prostředků, investovaných do Čínské lidové republiky. Ostatnímu světu nyní nezbývá než čelit dlouhodobým důsledkům uvedené transakce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:16 - Zde je psáno: "nadnárodní kapitál měl vysokou důvěru v zhodnocení ekonomických prostředků, investovaných do Čínské lidové republiky. JINÝMI SLOVY: ČÍNSKÁ KOMUNISTICKÁ STRANA A NADNÁRODNÍ KORPORACE DOKONALE JEDNOTNI !

   Vymazat
  2. Zachovat si v tomto sevření svobodu lze jen s pomocí boží.

   Vymazat
 24. To musel Ringo někde opsat. Vyjmenovat to, co jsme sami uměli vyrábět, nebude schopen. Pamatuji, že když se rozhodoval vstoupit do politiky, vysvětloval to tím, že chce bojovat proti komunistům. Cítil se jako Blanický rytíř. Měl by se omlouvat za zlo, které napáchal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:19
   Tento text už několik let koluje po netu. Určitě není od něj, možná ho pouze sdílel.

   Vymazat
  2. Jen blázen nemění v životě svoje názory.
   Konfucius
   (a mnozí jiní další chytří lidé)

   Vymazat
  3. Děkuji, plně s Vámi souhlasím

   Vymazat
  4. Co to meleš anonyme 19.19 -proč by měl Franta R.Čech opisovat věci, které jsou známé? Možná chtěl bojovat proti komunistům, ale pak zjistil, jak hluboce se mýlil - nebo myslíš, že to není možné? Jaké napáchal zlo? Možná že ty pácháš větší zlo svými žvásty na diskuzích (novinky taky - že jo?)No dyť - těch je tady většina.

   Vymazat
  5. Na pódium přeci patří to, co chce publikum slyšet... teď třeba pravda, kterou měl říci včas - i když o ni tehdy cinkoklíčníci nestáli. Jako KOLBENI kteří přeci nebyli malé děti... a měli pravdu, dávno nebyli malé děti, jenže bezpečnost a jistoty socialismu je nechali dušewvně na úrovní mateřské školky - kdy jsme věřili pohádkám o hodných predátorech, nezištných rytířů bujujících za svobodu a demokracii pro všechny ny celém světě a k tomu NEZIŠTNĚ, a ve spravedlivé potentáty... v pohádkách.
   Tak teď jednu cimrmanovskou už 31. rok žijeme, a musí ji žít i naše děti... kdy chudák ostrouhá a bude ještě chudší, hlupák prohloupí a prodělá (jako Český Národ), podvodník a šmejd bude vážený úspěšný občan jehož nakradené soukromé vlastnictví je svato, ke kandidatuře budou připouštěni zpravidla kryptocizáci (třeba Dientsbier - občan USA, s nárokem na chok ha-švut = návrat do Izraele) cizáci a jejich kolaboranti...

   Vymazat
  6. Já beru Ringa jako spoluobčana, který umí pobavit. Kdyby začal mluvit o politice, pak vypínám. On už nemá co říci. Kdysi se spletl, když se stal socanem. Pamatuji, jak mu došel kšeft s trubkami. Bylo to o hodně let později než ostatním. Kdo se uplynulých 30 let pohyboval v hospodářství, ten viděl, že se režim rozkládá a že bude hůře, jak se také stalo. Ringo pomohl tomu, že celá banda herců, spisovatelů a novinářů jsou jen zjevní parazité. Pravda, jsou výjimky, které slyšíme na Parlamentních listech nebo na NR. S kulturní frontou je to tak jako s nepřizpůsobivým etnikem. Když je potkáte, držte si peněženku. Neříkám, že vám sáhnou do kapsy. Oni si to zařídili cestou přes státní rozpočet.

   Vymazat
 25. A věšina z nás bude zase volit ty kteří toto všecko zavinili. Jo, málem bych zapoměl, samozřejmě, a ani k nim nemáme cítit nenávist. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čech pro koblihu bude volit, zradí ale i zabije. To si myslím Čechačcich. Hrdost kdo je! je mu fuk!

   Vymazat
  2. 3.21 A divíte se, když sám president USA J.F.Kennedy se v Německu za koblihu veřejně prohlásil - "ich bin ein Berliner (= druh koblihy)!" Voni kobliho...

   Vymazat
 26. Přežili jsme války,stále jsme vynikající v nanotechnologií, zdravotnictví,IT ...jen se zbavit tę ničembę vlàdy zkorumpované, prounijni blbiny prosazují či,...a hnedle bude dobře,máme stále maskáče a tvůrčí lidí,....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:45
   Dnes je fuk co umíme a není důležité ani to, kdo právě vykonává koloniální správu. Tak jako tak budeme jen vytěženi.
   Problém je v tom, že jsme zcela ztratili suverenitu, že jsme jen dobytek chovaný v ohradě, který už nerozhoduje o ničem, ani o sobě a jeho úlohou je generovat cizí zisk. Pozitivní je jen to, že naše vytěžitelnost se bude snižovat spolu s tím, jak stále více lidí bude ztrácet naději a tím umrtvovat svůj tvůrčí potenciál.

   Vymazat
 27. Vedet jak to dopadne tak klicema necinkam.

  OdpovědětVymazat
 28. Je pravdou, že jsme všichni pracovali za pár korun, ale školství, zdravotnictví bylo zadara a práci každý našel.

  OdpovědětVymazat
 29. Bohužel vývoj kapitalizmu dobře popsal už Marx- konkurence vede k monopolům a oligopolům. Jenže jeho řešení se neosvědčilo a průser nastal už za Husáka. Povyšování za loyalitu místo za práci nacpalo parazity do vedení. V současnosti probíhá podplácení obyvatel. Všechno jde do spotřeby a mizivo do investic a výzkumu. Není žádná náhoda, že Vietnam, Čína a východní Azie má nepatrně covidu, zatím co Západ se živí jen závody v okrádání. Jenže tahle éra končí, viz US dluhy, statisíce mrtvých z epidemie a rvačky na ulicích plus invaze nemakačenců.

  OdpovědětVymazat
 30. Opět, přesně jak se dalo čekat, celá diskuse je jen kvílením rudých zkrachovalých zoufalců, kteří si jinak hrají na samozvané "vlastence", "svobodné" a "demokraty", o tom jak to prý bylo za totality skvělé.
  Popírají tak sami sebe a nechtěně ukazují, že jejich žvatlání o "svobodě a přímé demokracii" je opravdu pouze prolhaným žvatláním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:29

   Tak jste se úspěšně zapojil do kvílení, vy náš malý kapitalisto multimiliardáři, a teď alou na své místo do montovny, nebo...!
   My ostatní si zatím ještě trochu zanadáváme, protože to je v té naší, teatrálním cinkáním klíčky, tanci a zpěvy udatně vydobyté "pravdaláska svobodě a demokracii" to jediné, co s rozbitím, rozkradením, zadlužením a znevolněním své země můžeme ještě dělat, než se ten "náš vysněný" západní Titanic potopí.

   Vymazat
  2. 22,29
   A teď tu o abstinentu Havlovi!!!!.-)))))

   Vymazat
 31. Ringo by byl dobrý kandidát na cokoliv za SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak! Pane 22:35, on pan František Čech má přece svou vlastní minipidi straničku.
   A oni tihle malincí vůdčikové uznávají, že by se jejich mikrostraničky měly sjednotit, to je rozumné. Ony mají podobné cíle, podobný program, podobné voliče, copak o to... Ovšem každý z těhle vůdčíků říká: "Výborně, sjednoťme se- ovšem POD MÝM VEDENÍM!"
   A navíc: poslaňkyně SPD se v poslední době z linie své strany vystrčilovsky povystrčily...nevím, nevím jak to s SPD dopadne...

   Vymazat
 32. Jsem rád, že celá kultura není v rukách obludné havloidní kavárny.

  OdpovědětVymazat
 33. Možná to sem nepatří, ale co Čech, to názor. Pokus o vzájemné porozumění je nemožný. Důkazem byla i Partie na Primě vedená mezi premiérem a předsedou senátu. Mám k oběma politikům spíše odtažitý vtah. Při debatě lítalo z obou kohoutů peří a moderátorka jen přikládala pod kotel (Drtinová s Jílkovou zblednou). Škoda času, oba snad přesvědčení, že bojují za národ a možná taky ne. Pan premiér nezastíral,že bojuje za obchod a pan senátor předstíral, že bojuje za svobodu. Že to se svobodou nemyslí moc vážně mi došlo, když jako matematik přednesl výrok, že prodej klavírů Číně se rovná prodeji svobody. Poslední jeho postulát se týkal, úspěchu boje Taiwanu s virem. Zde přehlédnul velmi restriktivní opatření, kterým se musel sám podřídit a za hlavní faktor uvedl důvěru k vládě. Přitom je na bíledni, že celá opozice a senát tuto důvěru nahlodává kde může. Je to škoda pro všechny, s rozhádaným národem nevyhrají a my s takovým vedením taky nevyhrajeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně - jak vás to v půl druhé v noci mohlo napadnout anonyme 1.33? Ale je to přesné. V ČR by neobstál ani Bůh. Všem by se nadávalo. To máte jako s těmi důchody. Kdo přidal důchodcům čtyři pětky měsíčně, byl... blbec, mizera, šmejd, čurák, hajzl... kdo jim přidá pět klacků, je .... blbec, mizera, šmejd, čurák, hajzl... populista, chce je podplatit, blaf blaf blaf.... proto taky se politici starají jen o sebe, o svá koryta, o své problémy, o své platy - už dobře poznali své pappenheimské, a mají je totálně ha háku. Něco mi říká, že dobře dělají. Protože českým občanům se zavděčit je prostě technicky neproveditelné.

   Vymazat
 34. Zbytečná diskuze,nepatří nám ani ten poslední lom,ani ta voda v trubkách.Těm,co adorují současný režim,bych rád řekl,že za totáče jsem začal stavět barák s deseti tisíci v kapse.Půjčka od spořky na celý barák,splátky na 30 let,sranda.Z půjčky jsem si koupil i auto. Nenávratné půjčky od okresu,Národního výboru,z FKSP,tj.fond kulturních a společenských potřeb,fabrika mi půjčila bezplatně lešení,bagr,náklaďák.Sháněly se luxusní věci,běžné byly bez problémů.Dnes je to tak,že je vše,ale za rok,smůla,náhradní díl,ne,koupit celou novou věc a tu k opravě,na smeťák.
  Kdyby komunisti byli rozumní a nedrželi pod krkem živnosti,rozhodně by nepadli.
  V KSČ jsem nebyl,manželka byla s děckem doma 3 roky,kdo nebyl blbý a hlavně zdechlý,se měl supr.Jsem pro CZEXIT,a odchod z NATO.Z jednoho chomoutu jsme vlezli do druhého.A vězte,že němec bude vždycky němcem.Kdyby mohli,přišli by i s Hitlerem zase.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane 2:45, máte pravdu! Taky jsme si postavili. Obyčejní lidi. Kdo nebyl lenivý, měl se docela dobře.
   ------------------
   Czexit! Pryč z NATO!

   Vymazat
 35. Vzpomínáte? Vyváželi jsme průmyslové celky,rafinerie, cukrovary,pivovary,vodohospodářská díla,atd.,....dnes vyvážíme americkou demokracii a dovážíme domů svoje mrtvoly.

  OdpovědětVymazat
 36. Jsme tak šikovným národem, že jsme vyprodukovali i zloděje nemající ve světě konkurenci. Výše jmenované není zásluhou jenom komunistů. Základy strojírenské výroby u nás byly položeny už za Rakouska Uherska. Vše se budovalo stovky let. A my jsme to dokázali zničit během jediné lidské generace! Tomu se říká výkon! Klaus a spol můžou být skutečně hrdí.
  Fabriky se dají postavit, ale naučit lidi znovu myslet a pracovat? To bude trvat stovky let.
  Jsme v prdeli a nevidím cesty ven.

  OdpovědětVymazat
 37. Je spousta "lidí", kterým současný nedůstojný život v podstatě vyhovuje. Stačí dostat nažrat a mít se kde vychrápat. Netřeba nic náročného umět, netřeba se nic učit, netřeba se kultivovat, netřeba přemýšlet, netřeba se rozhodovat. O všem rozhodnou a zařídí zmocněnci kolonizátorů. Prostě jen bezcílně žít, jako ten dobytek v ohradě.

  OdpovědětVymazat
 38. A mimo ty hospodářské úspěchy jsme měli i úspěchy na kulturním poli, sem tam jsme dostali Oskara a i jiná ocenění ve filmu, divadla, knih, výtvarnictví, architektury, výstavnictví a pod.

  A to vše přes ten fakt, že té naší vzácné řeči moc lidí ve světě nerozumí.

  Ale nejezdili jsme moc na Taiwan...

  OdpovědětVymazat
 39. Já tedy nevím, kdo jste to “vy”, komu tady nic nepatří, ale jinak spousta českých podnikatelů se prosadila. Já sám po mnoha letech v zahraničí, kdy jsem pracoval pro “cizáky” z východu i západu teď pracuju pro českou firmu, majitel je miliardář a naopak my kupujeme firmy v zahraničí. Ne, není to Bureš. Takže dost brekotu, vyhrnout rukávy a pomoci budovat český podnik. Nesnáším kňučny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:53 Jenom ten váš český majitel má divný jméno a divnou historii. Takže příjde čas a budete čumět.

   Vymazat
  2. Uznávám, a že mezi podnikateli najdeme i charaktery, ale výjímky potvrzují pravidlo. Kolik z nich už zrušilo klasické zaměstnance a nahradilo je dočasnými brigádníky, pendlery z východu, nebo od agentur? Konec starostí, minimalizace mzdových nákladů a je vymalováno. Je jen málo těch co potřebují opravdové odborníky a poctivé řemeslníky, které se snaží udržet. Jinak posun k automatizaci vede k likvidaci méně náročných pracovních míst. Jediná šance je v rekvalifikaci, ale faktem zůstane co s nerekvalifikovatelnými.

   Vymazat
 40. Pane RINGO, vy jediný napíšete PRAVDU 💯 Zprávy v televizi nesleduji, raději si přečtu,, Samci a Samičky a na internetu u p. Šípa, to se opravdu užívám. Přeji vám stále zdraví 😇

  OdpovědětVymazat
 41. Navrhuji Tchaiwance Vystrčila vystrčit do jeho domoviny!
  -------------------------------
  P.S. - mohl by ssebou vzít celý senát a aspoň půlku poslanecké sněmovny. A pár ministrantů, jejich podržtašků a ostatních darmožráčů jim na roveň postavených...

  OdpovědětVymazat
 42. Díky za naši kulturu minulého století dala nám taky Menzela a Formana. Vždyť i ta nejpravicovější pravice musí sklapnout před Oscary. Právě dnes, když odešel kouzelník Vavřínek jsem si uvědomil to prázdno, které nás obklopuje. Měl jsem to štěstí prožít část života s nimi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:44!
   Kdo udělil oscary a proč? (asi za propagandu socíku). Menzel a Forman byli předvojem toho co tady máme dnes. Proč? Protože pod svícnem bývá největší tma a někdo musel debilům ukázat co mají v té tmě vidět. A mnozí viděli, nechápali a cinkali klíči - debilové!

   Vymazat
 43. My se ale nesmíme hádat . Měli bychom se sjednotit. Hledejme mezi námi ty pravé , silné,a rozumné a umožníme jim vést národ k prosperitě ,slušnosti a spravedlivé odměně za výkon v práci . To už říkal náš Tomáš Baťa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navíc se nějak neosvědčili naší volení zástupci, proto otázka veřejného referenda je nejdůležitější. Není náhodou, že se vládnoucí elity o moc s lidem nehodlají dělit. Proto budu volit SPD.

   Vymazat
 44. František Ringo Čech To řekl skvěle to je pravda stačí si pustit Československý filmový týdeník tam je vše zaznamenáno.

  OdpovědětVymazat
 45. Obdivuji ty,kterým nevadí brambory z Egypta,jablka z Itálie za 60 Kč za kg,šmejdy z Německa,zlikvidované cukrovary,za třicet let,ani jeden technologický celek,které jsme vyváželi do světa.
  Dnes,nic,zero,nula.Německá montovna,přesně to,co chtěl z česka udělat Hitler.
  Tak si to eurohujeři,s Andělou Hitlerovou,užijte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:16
   Máme co jsme NEchtěli!!!!!!

   Vymazat
  2. 13:16 Ba ne, ještě se pořád něco vyhrabe co se dá cizákům prodat. Nejsem sice ekonom, alespoň když dnes slyším, že právě koupila Veolia Pražskou teplárenskou, tak je mi smutno. Nenažraní Francouzi, to jim nestačí naše pitná voda? Jsem trochu zmatený Babišovi otloukají o hlavu každou pekárnu, uzenárnu, jogurtárnu na druhé straně ti samí pokračují ve výprodeji naší republiky. Ty naše jogurty od Babiše jsou naše a lepší než z dovozu od Danone. Jak nám začnou Francouzi účtovat teplo brzy uvidíme. Zatím my obyčejní občané prohráváme na celé čáře. Vrchnost s námi hraje betla a nástrkuje nám Babiše, jako fackovacího panáka. Nemám chuť řešit Litviněnka, lidská práva v Číně, majdan v Bělorusku ani volbu prezidenta v USA, ale mám právo na pořádek tady u nás doma. Žábou na prameni není Babiš, to je mi už jasné z toho, jak po něm jede demoblok. Proto je mi jasné koho volit nebudu.

   Vymazat
  3. Jen "technická" poznámka: ta Veolia patří Rothschildům...

   Vymazat
  4. Díky za upřesnění, jen mnd napadlo, zda by nebyl někde k sehnání seznam co Rothschildům nepatří.

   Vymazat
 46. Už rozumím, proč ten text byl připsán F.R. Čechovi. Ringo jako populární bavič se stal celostátní volební lídr Strany práv občanů (Zemanovců). https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ringo-Cech-Tak-blbi-jsme-byli-Jasali-jsme-po-listopadu-a-uz-bylo-pripravene-obsazeni-nasich-podniku-I-ja-jsem-byl-blb-Byli-jsme-okradeni-505481?fbclid=IwAR19SPXk4p0HMuZ1AtpLQDcapZSONNbJbvB7kK_NJIvn7vWH86po8ESJ344
  Podle Ringa je nyní mnohem lépe než bylo. Dnes je podle Ringa více svobody než bylo tehdy. Za komunistů by musel Ringo rozdávat obrazy zadarmo. Kdo s obyčejným platem za komunistů by si pověsil jeho veselá zvířátka nad manželskou postel? Dnes je plno pracháčů, kteří si koupí jeho obraz, aby byli IN. To je Ringova svoboda. Jeden by se z něho pozvracel. Jakou svobodu pociťuje technolog ve velké strojírenské firmě, kterou zavřou, aby nekonkurovala svými kvalitními a levnými výrobky? Předstírači vlastenectví si zástupu technologů ani nevšimnou. Že jsou zbaveni svobody živit se poctivě, to je pro gaunery u vlády šumafuk. Zeman na ně také sere, jinak by to nedovolil. Ať si najde práci někde daleko a doma se ukáže jednou za jeden nebo dva týdny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokážeš nechat někoho na pokoji, anonyme 13.55? Pomluvy a drby - jak užvaněná bába, jak pavlačová drbna! Rozdával obrazy zadarmo - špatně!Dnes je kupujou pracháčí - taky špatně! Já bych se pozvracel z lidí jako jsi ty. Samá negace - všechno je špatně! Proč si to nehodíš?

   Vymazat
  2. Užvaněná bába z pavlače je ten tvůj Čech. Všechno, co mele, každej dávno ví i bez něj.
   Proč se plete do politiky, šašek, když ho nikdo nebere vážně a on je jen schopen leštit kliku Moše Zemanovi, který má na dnešním stavu svůj díl viny !!!
   Ať se raději nechá ostříhat a nejde si smysluplnější práci, než patlání přiblblin typu "Zvířátka obdivují píču", kterou od něj stejně blbý a arogantní taky neomylný expert na umění Knížák z Klausovské ODS, koupil za našich 350.000,-
   Čech je jedním z těch, co z opravdových Čechů dělali voly a jak jme vidět, tak se jim to povedlo...

   Vymazat
 47. Minulý týden, jsem četl snad tady, krásné a trefné přirovnání: Bývali jsme výkladní skříní Východu, nyní jsme jen prd.lí Západu!

  OdpovědětVymazat
 48. 07:53 Doteď jsem vyráběl piána, pochopitelně s vykasanýma rukávama a americkým úsměvem. Nějak mě to přešlo, nesnáším diletanty.

  OdpovědětVymazat
 49. Co jste si vycinkali, to máte. Pokud jste si mysleli, že to Havel, Vondra, Ruml a spol. dělají pro vás, tak jste zralí na invalidní důchod na makovici. Už jenom ty jejich ksichty vás měly varovat a teď hybaj k pásům.

  OdpovědětVymazat
 50. Mám drobný dotaz k názvu článku....platí to i pro Chody a Pražáky? :-)))

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.