Reklama

středa 16. září 2020

Fanatismus se nesmíří s přiměřeností: Zelený úděl

Ivan David

16. 9. 2020  parlamentnilisty
PL: 1. Dlouhodobě sleduje napětí mezi Řeckem a Tureckem. Došlo to tak daleko, že 24. a 25. 9. bude Rada ministrů zahraničí EU jednat o řeckém návrhu na uvalení sankcí na Turecko jak odvetu za (jak uvedl řecký premiér Kyriakos Mitsotakis) neustálé hrozby válkou a napadání Řecka a Kypru. Turecko však jak píšete na facebooku pohrozilo, že v případě schválení sankcí zaplaví EU migranty ze dvou směrů. Takže asi žádné sankce nebudou. Nebo jak vy okomentujete tuto situaci?
Turecko má trvale zastání v Německu a zajišťuje německý vliv v regionu. Orientace Německa na Turecko trvá už 150 let. Německo má doma mnoho Turků a v Turecku velké investice...
Německo je hlavním garantem nekonečné trpělivosti EU vůči Turecku. Turecko má velké hospodářské problémy. Turecká lira klesla za rok skoro o třetinu. EU přesto stále vede s Tureckem přístupové pohovory. Nejenom já na naše frakce v EP jsme navrhovali sankce. Najednou nevadí tisíce politických vězňů a vraždy politických oponentů v Turecku. Válka ve východním středomoří je na spadnutí, ale vyjednavač EU Josep Borrell ze Španělska má pro Turecko a jeho územní požadavky pochopení. Proto mu francouzský poslanec z naší frakce Thierri Mariani řekl s narážkou na Mnichov, že mu stále více připomíná Daladiera a Chamberlaina. Uprchlíky Erdogan EU vnutí tak jako tak. Sankce zatím nebudou, snad až se neúnosnost jednání Turecka dále vyostří.

PL: 2. Před pár hodinami hořelo v uprchlickém táboře na ostrově Lesbos, který byl kvůli covidu v karanténě. Jeden z místních hasičů pro státní televizi tvrdil, že oheň vypukl na třech místech a že někteří migranti bránili hasičům v hašení ohně. K tomu německý ministr zahraničí Maas podle BBC vyzývá zejména státy, kandidující do EU, aby si postižené uprchlíky rozdělily. To bude teď nová taktika - chcete do EU, přijměte uprchlíky?

Pamatuji se na pacienta, který si do očí nasypal nastrouhanou „tuhu“ z inkoustové tužky, aby oslepl. Při příjmu na kliniku to vysvětlil: „Aby se ta svině musela o mě až do smrti starat!“ Měl na mysli manželku. Pokud vyhověla jeho očekávání, pak se evropské země chovají jako ona. Představitelé Francie a Německa už oznámili, že převezmou část imigrantů, kteří se ocitli bez přístřeší. Myslím, že je to hezký příklad pro imigranty v jiných zařízeních, jak se domoci svých zájmů. Vedou Evropu idioti nebo zločinci? Možná obojí v součinnosti.

PL: 3. Zajímavě jste se také rozepsal o "návrhu nařízení, které by v případě schválení dalo Evropské komisi diktátorské pravomoci k prosazení Zeleného údělu." Zaujala mě - svoji tragikomičností - pasáž o tom, že europoslanci za Zelené chtěli Zelený úděl ještě zpřísnit a zvláště jim vadí dobytek a hospodářská zvířata, protože při prdění vypouští metan, který škodí klimatu. Takže by měla být daň z prdu a hospodářská zvířata v EU zakázána. Nemyslím si, že by tohle mohlo projít, ale co by to znamenalo?

Evropská komise se právem obává, že přece jen s tímto návrhem narazí. Proto se jistě i v plénu pokusí získat pravomoc vládnout bez Evropského parlamentu a Evropské rady. Doufám že to neprojde, připomínalo by to velmi německé poslance, kteří demokraticky odhlasovali Hitlerovi, že může vládnout bez nich.

Jaroslav Bašta vymyslel krásné označení pro „Zelené“ – Zelení Khmerové. Ten jejich nebetyčný fanatismus by byl k smíchu, kdyby se jednalo o bezvýznamnou extrémistickou skupinku. Stále používají svoje oblíbené slovo „ambicióznější“. A nejen oni, ale také „socialisté“ a „sjednocená levice“. V těchto frakcích jsou za ČR Piráti a KSČM. Někdy se k nim přidá část „lidovců“ nebo „liberálů“ a pak mají většinu. Fanatismus se nesmíří s přiměřeností. Jak kdysi vtipně řekl Miroslav Plzák: „Když někdo řekl, že Stalinova socha bude měřit 60 metrů, nikdo by si nedovolil poznamenat, že by stačilo 58“, jiný návrh mohl být jedině ambicióznější. To co prosazuje EU v rámci „Zeleného údělu“ je dlouhá řada blbostí. Zelení jsou ještě ambicióznější, chtějí zdražovat maso a zpřísňovat chov hospodářských zvířat, až do úplného znemožnění. Vážně chtějí doporučit jako jediný model pro všechny vegetariánství a bílkoviny hmyzího původu. Jeden z těchto géniů minulý týden navrhl zákaz orby v EU. Zatím to neprošlo. Stačí „Zelený úděl“, ten covidem poškozené hospodářství konečně rozvrátí. V Evropské komisi říkají, že je to „příležitost“.

PL: 4. U nás se hodně probírala cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan, kde mimo jiné prohlásil, že je Tchajwanec. Co si o této cestě myslíte?

O Miloši Vystrčilovi se říkalo, že je nevýrazný. Teď si tedy vylepšil „imič“. Jak napsal Jerzy Lec, když trpaslík spolyká nějaké vědomosti, stává se tajtrlíkem. Ještě zábavnější je, jak se mu pečlivě po celou dobu věnovala média hlavního proudu. Asi z něho chtějí mít prezidenta. Před 70 lety jsme měli politiky, kteří se snažili o zhoršení vztahů s některými zeměmi, aby se Československo o to silněji přimklo k Sovětskému svazu, od kterého za to očekávali osobní podporu a vděk. Teď je to stejný model. Ne moc chytrý. I nepříliš bystrá manželka ví, že více dosáhne nevstřícností. Jen to nesmí přehnat.

PL: 5. Řešila se nějak tato návštěva na půdě evropského parlamentu?

Velice bych se divil. Z hlediska Evropy se jedná o naši čistě domácí „událost“. Z pohledu jiných zemí je to jen kuriozita. Číňané ale dobře vědí, že si nemohou dovolit být neškodní.

PL: 6. Po prezidentských volbách je napjatá i situace v Bělorusku. Tam část prozápadní opozice zveřejnila svůj program. Nemyslím si, že by s ní mohli mít úspěch, ale co by chtěli v případě úspěchu ve volbách prosadit?

Bělorusko přece jen není Ukrajina, nehledě na to, že Bělorusové viděli přes plot, jak dopadl Majdan. Jaký program vymysleli loutkovodiči nebude až tak důležité. Je zřejmé, že Rusové nechtějí mít Moskvu na dostřel.

PL: 7. Na facebooku také srovnáváte rozdílný přístup k Alexeji Navalnému a Juliu Assangeovi. Co k tomu říci?

Mezi padouchem a hrdinou je rozdíl dvojího metru. Jeden je užitečný jako oběť, druhého chtějí obětovat. Navrhnul jsem v Evropském parlamentu Assange na Sacharovovu cenu. Zasloužil by si ji jako nikdo. Uděluje se za zásluhy o lidská práva a svobody. Assange na rozdíl od Sacharova nesestrojil vodíkovou bombu, ale utajované skutečnosti které zveřejnil způsobily také obrovský výbuch. Je dost možné, že Sacharovovu cenu obdrží Navalnyj. Bylo by to v linii EU.

PL: 8. Když už jsme u Británie, rozvodová jednání s EU nějak váznou, možná zkrachují. Nebo jak to vidíte?

Jednání z pohledu EU zkrachují, to znamená, že Spojené království se nepodvolí. Potíže budou na obou stranách. Spojené království neodešlo proto, aby se i nadále muselo řídit pravidly EU. Zjistil jsem, že pro mnohé činitele Evropského parlamentu je to překvapení. Jestliže budete nejdříve varovat a vyhrožovat a pak prosit o ústupky, budete vypadat směšně. Jestliže si stanovíte nepřijatelné podmínky, nemůžete si stěžovat, že nebyly přijaty.

Z Parlamentní listy rozhovor vedl Oldřich Szaban

31 komentářů :

 1. osazanstvo EU nejsou duševně vyrovnaní lidé,poněvač by nemohli jít sami proti sobě,tím,že jim stačí jen moc a obrovské konto v bance,tento zvrácený system vyrábí tyto psychopaty a sociopaty aby vůbec přežil,takový člověk je zralý na gumoléčbu,vodoléčbu a permanentní dohled...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkrátka, sedí tam přesně to, co jsme tam my Evropani navolili. Jestli tedy myslíte EP a EC. “EU” je velmi vágní pojem, protože každý občan členských států je zároveň občanem a tedy částí EU. Tedy vaše poznámka o psychopatech platí na nás všechny. Ale jo, proč ne. :)

   Vymazat
  2. Babiš a Vystrčil budou jednat o investicích Tchaj wanu do ČR. Budeme se brzy divit, jak s námi ČLR zatočí.

   Jsou to "Sudeťáci" a pamatujte na to při volbách.

   Vymazat
 2. Nejdrive to byla EU na nas.
  Potom zase islam na nas.
  Ted je to coronavirus a vakcina na nas.
  Primlouval bych se, aby si tu zapadni vakcinu vzali nejprve sami vedci, kteri ji vyvinuli.
  Potom obchodnici a zdravotni organizace a doktori.
  Potom ti vsichni ,co vakcinu horlive nam doporucuji.
  Potom vsechny demokraticke vlady,parlamenty a senaty a jine urady co ockovani zrejme uzakoni.
  Pak dlouho nic a se uvidi..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, souhlasím!!!!!!

   Vymazat
  2. Až si "emerickou" vakcínu vyzkouší premiér Babiš a Bakala s Maláčovou, tak si stejně raději vyberu ruskou.
   Už jim nevěřím, jsou jak ČT24.

   Vymazat
 3. Turecko je především velkým odběratelem německých zbraní. Také německé fabriky v Turecku jsou pádným argumentem. Tak že Němci do všech snah zastavit agresivního Turka vždycky hodí vidle.
  Napadá mne jediné, co by mohlo jejich názor změnit. Kdyby Řekové dali svůj plyn Němcům.

  OdpovědětVymazat
 4. Docela by mě zajímalo, jak to mají s prděním lidé ve vedení EU. Jestli by jim někdo nemohl změřit obsah skleníkových plynů v prdu. Pokud by se tak stalo, tak by zřejmě bylo možno omezit jejich počet na základě jejich vlastního nařízení.

  OdpovědětVymazat
 5. Dle mého názoru EK řídí nadnárodní hajzlové usilující a likvidaci národů v Evropě.

  Těmto hajzlům se to nepodaří.
  Proto volme SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo přesně tak kdy už to té většině dojde eu je pro náš stát smrtelně nebezpečná.

   Vymazat
 6. Pane Davide děkuji za vaše slova a jste člověk pro funkci prezidenta moc vám fandím Jarda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Nikdo jiný není takový formát a veřejnosti známý. Měl by do toho jít a s Drahošem si vytře víte co.

   Vymazat
 7. BIS řeší únik osobních údajů do Číny. Asi nemají co dělat, tak si něco vymysleli.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane dr. Davide, zabýváte se duševnímu chorobami a určitě máte jasno, jaký mozek patří do normy, co je to rozumné jednání a pod. Jaké jsou příčiny, že s obrovským civiklizačním pokrokem ve Světě je tak obecný úpadek kulturnosti. Jak to, že dnes, kdy se mohou velmi snadno přes jazykové bariery domluvit lidé ze všech končin Světa NAOPAK SE sVĚT POSOUVÁ NEZADRŽITELNĚ K NEDOROZUMĚNÍ. VĚDĚL BYSTE, ZDA JE TO Z ROSTOUCÍ BLBOSTI LIDSTVA, PROJEV SCHVÁLNOSTÍ, NEBO ZDA TO JE JEDINÁ MOŽNÁ HRA PENĚZI O JEJICH VÍZĚZSTVÍ NAD LIDMI?

  OdpovědětVymazat
 9. V orgánech EU zastávají vedoucí funkce naprostí idioti nebo zločinci. To je věc známá. Zarážející je ovšem skutečnost, že stále existuje značné množství lidí, kteří si výše uvedený stav neuvědomují a jsou ochotni v tomto škodlivém spolku zůstávat. Logický je takový postoj pouze u těch vyčuraných individuí, kteří z kasy EU mohutně čerpají různé dotace, pobírají nekřesťanské platy a těší se z různých výhod. Naprostá většina občanů z členství v EU nejenže nic nemá, ale dokonce je tímto molochem rozmanitě buzerováno, poškozováno a dokonce existenčně ohrožováno. Dokážete si představit jakého stupně debility dosahujeme, když takový stav strpíme?

  OdpovědětVymazat
 10. Zrůdné! Okamura vytáhl čísla a huboval EU a Babiše

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zrudne-Okamura-vytahl-cisla-a-huboval-EU-a-Babise-637353

  OdpovědětVymazat
 11. Fanatizmus je to přesné a pravé slovo! Ten tady už dlouho ovládá celou společnost, teď zrovna je to koronavirus. Zfanatizovaní vystrašenci otravují ostatní lidi - už nikdy nebude chřipka - už jenom koronavirus, stejně jako cikán už nikdy nebude cikán, vždycky jen rom. Ve skutečnosti je to "situace příprava" - jako před válkou. Připravuje se nejspíš něco tak děsného, že to vyžene lidi do ulic - ale právě pod heslem "koronavirus" se jim to zakáže. Bude to prostě zákaz vycházení demonstrovaný pro "ochranu zdraví lidí" - pod přísnými pokutami, tedy jiný, než byl zákaz vycházení v době protektorátu. Aby nebylo srovnatelné, že nejodpornější totalita, v níž jsme nuceni žít, je právě teď. I lékaři už se bojí nazývat věci pravými jmény, vláda se bojí - blbne se s rouškami, do strašení a vnášení paniky byla angažována vybraná media - ale lidé to zatím neprokoukli. Až to vyhřezne na světlo, bude na všechno pozdě. Pak bude řada nových chytráků obviňovat zase "lidi" .. proč jsme neudělali toto a tamto, když to začalo, proč jsme si to nechali líbit, proč jsme mlčeli...atd. jako se teď navzájem obviňujeme za devětaosmdesátej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad "rouškový disident" - anonym 9:53:

   Ve světle strmě stoupajícího počtu akutních případů nákazy cornavirem je vaše psaní minimálně pošetilé.
   Koronavirus je málo prozkoumaný, vysoce virulentní s poměrně značnou smrtností. Pro lidi s některými nemocemi a poruchami imunity je fatální.

   Nošení roušek a respirátorů, zvýšená osobní hygiena, desinfekce míst s velkým kontaktem lidí - to jsou jednoduchá a přitom vysoce účinná preventivní opatření, která schvaluje každý rozumně uvažující člověk.

   Tak vás žádám, abyste nepouštěl veřejně své ujeté fantasmagorie z uzdy.

   Vymazat
  2. 12,06
   Nákaza stoupá počtem testovaných,nošení roušek nemá OPORU V ZÁKONĚ,TUDÍŽ JE NEVYMAHATELNÁ!!!!!
   Je to stejná hovadina,jako když má někdo v baráku alergii na pyl,tak ostatní nebudou kvůli němu mít zahradu s ovocnými stromy a květinami????!!!!!!

   Vymazat
  3. Pyl není nakažlivý, mudrlante!!!

   Vymazat
  4. 13,22
   Ne,ale za
   1/.Ten kdo má alergii a je bez léků může být v extrémním případě ohrožen na životě!
   2/Bylo to uvedeno jako příklad,NEmysliTELI!

   Vymazat
  5. A už je to tu zase - boj o roušky. Drazí spoluobčané, stejně jako vy sledují z dosažitelných pramenů pro a proti ohledně vlivu roušek. Nutno přiznat, že i mezi autoritami neexistuje jednotný názor, proto obdivuji vaše pevné přesvědčení a odhodlání, za ně bojovat. Snažím používat jen svůj mozek. Už v jednom případě jsem se nemýlil, když i odborníci tvrdili, že léto corvir zastaví, jsem si uvědomil, že v Austrálii bylo zrovna léto a vir tam zařádil. Zrovna tak u nás prošlo léto úspěšně jen díky jarnímu omezení a podzim logicky přinesl účet za rozmarné léto. Určitě vliv na rozšíření víru měl i začátek školního roku. Bezpochyby je, že zbytečné kontakty v uzavřených prostorách jen prospívají dalšímu šíření. Otázku používání roušek nevidím tak tragicky. Jsem dokonce majitel CHOPN a s dýcháním v roušce mám problém, ale tu chvíli v obchodě, nebo autobusu přežiji. Problém by byl v kině, nebo divadle, ale to si dočasně odřeknu. Jinak je známo, že je řada profesí, (např. při operacích, v laboratořích, v lakýrnách...) kde lidé tráví hodně času s rouškami a nebědují tak, jako někteří zde. Navíc, ale to mám jen z druhé ruky, v Asii je nošení roušek běžné při každé invazi chřipky. Proto prosím, nedémonyzujme nošení roušek a i kdyby fungovaly jen na 10% nosme je. Zrovna tak si myslím, že zbytečné hujerství kolektivů v barech s jedním brčkem je hloupost. Důsledek zaplatíme všichni a nedivme se potom, že pro Evropu bude Čech persona non grata.

   Vymazat
  6. 15:54
   Pro Evropu nebo fašoEU budem tím """ zlem""""????!!!!! V laboratoři jsou digestoře a laminarní boxy, takže roušky být nutně nemusí a lékaři to mají kvůli pacientům a ne kvůli ZVOVADILÝM NAŘÍZENÍM!

   Vymazat
  7. Vážený pane Dvořáku, jelikož mne obviňujete z podsouvání ujetých "fantasmagorií", protože jako tisíce jiných- kteří zde nediskutují - nevěřím na žádnou pandemii, o které se dočítám jen na internetu ( TV už ignoruji) potažmo ještě na uplaceném kanále -novinky.cz. Nikde jinde! Ze stovek mých známých to nikdo nemá, konečně dnes je na novinkovém kompostu článek, že "všichni jsou bezpříznakoví"... tedy, přál bych vám, aby navzdory tomu, že nikdo z vašich známých, blízkých, rodiny, ani vy sám, nebudete mít příznaky jakékoliv nemoci, vám bylo řečeno, že jste "nakažený".Ostatně - možná že jste "nakažený" jen o tom nevíte? Jako nikdo z nás? My -občané ČR - už totiž nikdy nebudeme mít "chřipku", která je v naší zeměpisné šíři obvyklá asi odjakživa ve stejné době, protože už se to nikdy "chřipka jmenovat nebude" a protože byla většinou od konce roku do jara roku následujícího, budeme už NAVŽDY - v této době mít povinně zabalené huby, a hrát přitroublé divadlo. Jak byste vysvětlil "laskavému čtenáři", že v divadle musí diváci v sedě v řadách za sebou mít na čenichu roušky, ale o přestávce se davy lidí vyhrnou do foyer, kde se sedí u malých stolků, nebo stojí "tělo na tělo" a konzumuje se bez roušek - jak je to vůbec obhajitelné? Nebo - ta místa k stání! Když sedím, "nákaza" na mne nemůže, ale ohrožuji ostatní, budu-li stát? To má podle vás logiku? A za další - je snad logické, když ta samá vláda, která uzákonila neplacení nemocenského nemocným první tři dny nemoci, kdy celé lidské stádo v MHD kašlalo, kýchalo, chrchlalo a roznášelo chřipku jeden na druhého, tedy ta samá vláda, která teď totalitně zasahuje do našich životů, předvádí "zájem o naše zdraví"? Kde se vzal ten zájem až v roce 2019 a 2020, když od roku 1989 zde nikdy žádný zájem o "lidi" nebyl - naopak! Kdo se staral o nemocné chřipkou? Jedině co je normální, když se někdo necítí být zdráv, zajde k lékaři na vyšetření, pak se doma léčí, a vyjde ven až je zdráv. Protože žádná "pandemie" v ČR není! A je mi líto, že zrovna Vy, který jste se ujal schvalování příspěvků, lidi peskujete za to, že mají na věc jiný názor - nebo se bojíte problémů, že takový škodlivý názor "pouštíte" do diskuzí? - Tj. politici, lékaři, učitelé, zdravotníci, všichni se teď bojí nazývat věci pravými jmény, protože ještě netušíme, která bije, ale bojíte se už i vy? Jinak vaši reakci na můj názor nechápu. A je to smutné. Až vyjde na světlo boží celé pozadí toho covid divadla ( a ono vyjde) omluvíte se mi? Já vám to připomenu.Děkuji.

   Vymazat
  8. Vážený Anonyme 18:01, já vám váš názor neberu, ale považuji jej za za květ vyrostlý na záhonu nepoznání.

   Žiji v Praze, kde se díky nezodpovědnosti především mladých lidí a "letních cestovatelů" šíří covid rychle. Všichni moji známí, kteří ho měli si stěžují na těžký průběh. Nyní čekám na výsledky u syna, kterému onemocněl šéf a dva dny roznášel nákazu po pracovištích firmy. Až v pátek v poledne, kdy šéfovy příznaky byly již vážné, odjel k lékaři. Dnes byl na testu syn a čeká na výsledek. Není mu dobře, necítí, ztratil chuť. Prostě typické příznaky. Naštěstí bydlí odděleně se svojí koupelnou, kuchyní a vchodovými dveřmi.

   Na vojně jsem sloužil u zdravotního vojska, matka byla hygienická sestra v nemocnici. Proto jsme napsal, co jsem napsal. Stačí projít pár zahraničních odborných periodik a vážnost situaci si uvědomíte. Covid není jen tak nějaká chřipka. Mimochodem, v Hong Kongu je již popsán případ pacienta, který v březnu prodělal covid a v srpnu byl s covidem v nemocnici znovu. V obou případech těžší průběh. Že šlo o opakování nákazy covidem19 potvrdily DNA testy z jeho odebraných vzorků. Z první nákazy si nevytvořil proti viru obranné látky! To bude také velký problém. Nákaza vcelmi virulentí, zabíjející slabé a nemocné a přitom protilátky se lidské těle jen tak nevytvářejí.

   Ale vy to vše silně podceňujete. Nepřeji vám ani vašemu okolí nic zlého, ale někteří lidé dojdou k poznání nikoli četbou či jinak zprostředkovaně, ale jen vlastní zkušeností.

   Vymazat
  9. 18;01
   Souhlasím s Vámi!!!!
   NEsmyslné strašení tím, že když nebudeme nosit hadr na tlamě, mýt se každých pět vteřin a nebudeme kolem sebe chodit v kilometrových vzdálenostech VYMŘEME, je ČILÁ ZHOVADILOST!!!!! Víry tu byly, jsou a budou a pokud nebudeme PODPOROVAT PŘIROZENOU IMUNITU budeme teprve v prdeli!!!!! Hezký večer 👍

   Vymazat
  10. 18:57 Nechval dne před večerem. Dočkej času, jako husa klasu. Zatím nebyl účet vystaven, proto platí mluviti stříbro a mlčeti zlato.

   Vymazat
  11. 11:50
   Smrt z leknutí je nejhorší👎

   Vymazat
 12. „Pro Česko je to mimo realitu.” Politici reagují na ambiciózní plán Leyenové. Je to moc, ale zvládneme to, vzkázala

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020091612526518-pro-cesko-je-to-mimo-realitu-politici-reaguji-na-ambiciozni-plan-leyenove-je-to-moc-ale-zvladneme/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jednou jsme zažili " Wir schafen das " a výsledek známe. Tak proč to opakovat?

   Vymazat
 13. "Green deal" ? Děkuji, nemám zájem. Stačí, že nedobrovolně přispívám solábaronům.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.