Reklama

úterý 15. září 2020

Instituce blbosti, jo jsou i takový, co zvedaj ruce na povel, paňáci hadrový

Ivan David

15. 9. 2020


Při včerejším příchodu do kanceláře a otevření doplněného programu jednání pléna Evropského parlamentu jsem si vzpomněl na píseň „Porcelánový prasata“ od rockové kapely Kabát. Text, který zpívá Pepa Vojtek a který jsem si dovolil převzít do titulku, naprosto přesně vystihuje způsob práce europarlamentu. Jde o orgán fungující neskonale méně demokraticky než parlament jakéhokoli členského státu. Přitom si osobuje pravomoc navrhnout, aby Evropská rada odebrala Polsku právo hlasovat v orgánech EU, z důvodu údajného „porušování demokracie“.

K základní zásadě demokratického rozhodování patří právo hlasujících na včasný přístup k úplným informacím. Bez informací není možné zodpovědně rozhodovat. Tato zásada je přitom v Evropském parlamentu pošlapávána soustavně. Podle Jednacího řádu EP sestavuje program pléna Konference předsedů, což je orgán v němž zasedá předseda EP a předsedové frakcí. Podobný orgán existuje i v národních parlamentech. V české Sněmovně se jmenuje Organizační výbor. V něm kromě členů vedení Sněmovny a šéfů poslaneckých klubů pracuje skupina dalších poslanců – často předsedů odborných výborů. Celkově je však organizační výbor složen podle principu poměrného zastoupení, které odráží výsledek voleb.

Organizační výbor plénu Sněmovny navrhne, které body jednání by měly být na program zařazeny a doporučí pořadí jejich projednávání. O tom, co a kdy se bude projednávat, však s konečnou platností rozhodují všichni poslanci hlasováním na začátku schůze. Všichni poslanci přítomní při začátku jednání Sněmovny mohou některé body z programu vyřadit, jiné do programu dát, nebo určit, kdy mají být projednány. Než se začne jednat, musí být program schválen nadpoloviční většinou.

V europarlementu to funguje daleko méně demokraticky. Obvykle nám Konference předsedů zašle „rozvrh“, o němž se už dále nehlasuje. Jde o výsledek, na němž se dohodli nejvyšší „papaláši“ europarlamentu. Řadovým poslancům není dána možnost na tom nic měnit. Výjimečně může frakce na začátku jednání navrhnout zařazení nového bodu. Takto jsem v den, kdy turecká armáda zahájila invazi do kurdského kantonu Rojava na severu Sýrie, navrhoval zařadit do programu protiturecké sankce. Probruselskou většinou jsem byl přehlasován. A stejně se většinou nakládá i s jinými návrhy z pléna. Tento způsob práce může vyhovovat jen notorickým „přikyvovačům“, kteří svůj mandát berou tak, že jejich prací je schválit vše, co navrhla Komise.

Způsob, jakým nám včera vedení EP předložilo „aktualizovaný“ program jednání, však překročil veškeré meze demokratických postupů i prosté slušnosti. Konference předsedů zasedá vždy ve čtvrtek v týdnu předcházejícímu plénu. Minulý týden se papaláši pohádali tak, že v programu zaslaném v pátek poslancům zbyly pouze 3 v podstatě bezvýznamné body. Včera nám však do e-mailů přišel „aktualizovaný“ program, u něhož není příliš jasné, kdo jej vlastně „aktualizoval“. Naše frakce vznesla dotaz, kdo do programu zařadil návrh zprávy výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) s názvem „Zjištění zřejmého nebezpečí závažného porušení zásady právního státu ze strany Polské republiky“.

Nejde o nic menšího než o zahájení sankční procedury, na jejímž konci by mohlo být odebrání hlasovacích práv Polsku ve všech orgánech EU. Tedy pokud by uvalení této sankce v Radě nevetoval jiný členský stát. Loni inicioval zahájení trestního postihu EP v případě Maďarska. V Radě jej okamžitě vzápětí vetoval polský premiér Materusz Morawiecki (PiS). Je jasné, že maďarský premiér Viktor Orbán (FIDES) mu tuto pomoc nyní oplatí.

Po prostudování programu jsem si na internetu vyhledal jednací řád polského Sejmu. Zajímalo mě, jestli maršálek dolní komory parlamentu státu, který má být šikanován kvůli údajnému nedostatku demokracie v zemi, může svévolně zařadit na program jednání takto závažnou věc. Zjistil jsem, že nemůže. V polském Sejmu program jednání na začátku schůze schvalují všichni poslanci hlasováním. Stejně jako v naší Sněmovně musí být návrh programu pléna poslancům rozeslán nejméně 5 dní před zahájením jednání. Proto, aby se každý poslanec mohl připravit a prostudovat si body a pozměňovací návrhy o nichž se bude jednat. V polském Sejmu musí být všechny dokumenty, o nichž se má jednat, v písemné podobě k dispozici poslancům nejméně 3 dny před hlasováním. V jednacím řádu české Sněmovny je stanovena lhůta 72 hodin před začátkem jednání o konkrétní věci.

V europarlamentu je naopak zcela běžné, že sady pozměňovacích návrhů dostaneme k dispozici až v den hlasování. Tzv. „hlasovací list“, na němž je uvedeno pořadí hlasování o jednotlivých pozměňovacích návrzích, je nám často předložen i pouhou hodnu před hlasováním. Pořadí hlasování přitom může mít zásadní vliv na to, co bude či nebude schváleno. Různé pozměňovací návrhy se totiž často vylučují. Schválením jednoho již pak není možní hlasovat o jiných. Vznášení požadavků na změnu procedury hlasování je v EP prakticky vyloučeno.

Považuji za neskutečnou drzost, že si Evropský parlament, v jehož jednacím řádu jsou demokratické postupy „osekány“ na nejnižší možnou míru, dovoluje vznášet šikanózní žalobu na členský stát, jehož parlament má mnohem demokratičtější pravidla jednání. Při hlasování podpořím všechny pozměňovací návrhy polských kolegů z vládní strany Právo a spravedlnost. Oni v Polsku žijí a vědí tudíž mnohem lépe než my ostatní, jak to v zemi vypadá. Při hlasování o návrhu na potrestání Polska budu hlasovat PROTI.
 
Ve skutečnosti totiž nejde o demokracii v Polsku. Polskému parlamentu je ze strany EU vyčítána změna zákona o ústavním soudu. Tento zákon byl schválen 3/5 většinou poslanců. Takový počet má právo i měnit Ústavu. Polští zákonodárci přitom nijak neomezili práva občanů a firem obracet se na jejich Ústavní soud se stížnostmi. Neudělali ani žádnou změnu zákona, která by stěžovatelům znesnadnila žaloby u tohoto nejvyššího soudního orgánu v zemi. V EU jsou přitom země jako Švédsko, které žádný ústavní soud nemají a EU nenavrhuje jejich postih. Ve skutečnosti jde o to, že Polsko spolu s Maďarskem a Rakouskem vetuje v Evropské radě povinné přerozdělování migrantů do všech členských států. Švédsko migranty přijímá ve velkém a tak se absencí ústavního soudu v této zemi v Bruselu nikdo nezabývá. 

Čtení dalších bodů, které předseda EP svévolně zařadil do programu, mezi nimiž je i návrh Komise na nové vlastní zdroje EU – česky řečeno zavedení nových daní, které by všichni občané platili rovnou do Bruselu - ve mně vzbudilo podezření, že baskytarista kapely Kabát Milan Špalek při skládání písně Porcelánový prasata zřejmě pozoroval jednání europarlamentu. Nic nevystihuje jejich jednání lépe než v písni zakomponovaná strofa: 

„Pomazaný hlavy co maj patent na rozum,
držky plný žrádla kosti odhazujou psům...“


38 komentářů :

 1. No jo skopčáci mají liberální diktaturu diktaturu doma a snaží se ji dosadit do celé eu. Nejlepší by bylo aby se k V4 přidalo Rakousko a je nás dost aby jsme diktátu skopčáků zatrhli tipec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rakousko to je z bláta pod okap, to jsou převlečení skopčáci (Hitlera vítali). Ti by chtěli všechny zotročit, přidat se můžou, ale na řídící funkce ve V4 ať rychle zapomenou. Až si získají důvěru, nejdříve ať vyhostí migranty, polezou od nich do V4, která má šanci stát se fungujícím blokem států, které pak mohou lépe čelit nadnárodním zmetkům.

   Vymazat
 2. Naprosto neuvěřitelná arogance moci, budu přeposílat všem známým, aby si doplnili představu o tom, jak funguje slavná EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak píše autor:
   "K základní zásadě demokratického rozhodování patří právo hlasujících na včasný přístup k úplným informacím. Bez informací není možné zodpovědně rozhodovat".
   Ale u nás v obcích to není lepší. Dříve byla vždy před veřejnou schůzí obecního zastupitelstva (cca 1 - 2 týdny před) tzv pracovní schůze celého zastupitelstva a podrobně se projednával program a dokumenty, které se měly schvalovat. Toto v době Sobotkovy vlády ministr vnitra (ČSSD) Chovanec zakázal, že prý se má všechno projednávat až na veřejné schůzi. Takže zastupitelé nyní schvalují něco o čem slyší poprvé. Proč to asi ten Chovanec udělal? No protože mají spoustu starostů, že?

   Vymazat
  2. Byly casy, treba v dobe prohibice v USA ,ze soudce odsoudil zlocince ,ze mel pulitru alkoholu doma,ale soudce sam mel zakazaneho a pasovaneho alkoholu plny sklep.
   U toho samozrejme nezustalo. To se siri..A naopak.
   Cili v roli takoveho soudce EU rozkazuje Polsku vy nemate dost demokracie ,tak si od nas musite koupit nejmin dva litry jinak prijde trest.
   Ale EU zadnou demokracii nema.NIkdy nemela ani zadnou nezamyslela..Drive to byla podobna cinnost, treba snatkovych podvodniku, nebo prodej Karlstejna ,nebo Eifelovky v Parizi..
   Povyk kolem demokracie se proto siri a zesiluje, protoze uz zadna nezbyla.
   Dokazujou to kazdy den.
   S povykem o pravdolasce mame zase dnes taky naprosty opak.

   Vymazat
 3. Mě zase znepokojuje jednání ministra Petříčka. Zřejmě je to opravdu hlava "pomazaná". Jak se ozve, tak z něj vypadne perla a to je celá ČSSD. Zimola nebyl žádný levičák, ale chování Hamáčka neunesl. Když jsem před léty napsal, že má založit Jč ČSSD, tak se ozývaly směšné poznámky. Kde je Zimola? Nevěděl kam patří. Měl pomáhat lidem a staral se jen a jen o sebe. Ministři ČSSD jsou na tom ještě hůře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto století bude velmi náročné, přežijí ho jen sjednocené navzájem se podporující národy. My tady u nás asi moc naděje nemáme, tak dokonale rozhádáni nebyli ani mladočeši se staročechy. Dnes roušky & bezroušky, mileniálové & důchodci, levice & pravice, dokonce i řevnivost uvnitř stran a koalic... Partu dohromady nedáme, k nemalé radosti cizáků a představa, že bude fungovat V4 nebo stravitelná EU je velmi naivní. Škoda, že nás nevarovalo programové odtržení Slovenska, které nepomohlo nám ani jim, jen jsme se stali lehčí kořistí. Kdyby se nám aspoň podařilo nehašteřit se u nás doma, měli bysme vyhráno. Vzpomeňte si na Svatopluka, jak dal lámat pruty synkům, učí-li se ještě děti o tom.

   Vymazat
 4. Pane MUDr. Davide, děkuji za potvrzení mého názoru na současný Europarlament a logicky tak i na celý program Evropské komise a její předepsané role, diktované vlivnými korporacemi včetně těch čtoucích jako svou bibli Orwellovu knihu Farma zvířat, kterou aplikují postupně beze změn. Autor Orwell ale do příběhu nenapsal, že „zvířata“, omlouvám se jim, tímto, zvláště některá mají ostré zuby, kterými mohou i trhat. Máte pane doktore moje sympatie. Za sedmnáct dnú, budu volit stranu, za kterou jste kandidoval do bruselského „parlamentu“.

  OdpovědětVymazat
 5. Banda v EP usilující o likvidaci národních států jsou hajzlové,je to však také obraz toho jak voliči ve státech EU snadno podléhají manipulaci.Viz banda i v ČR jako je Charanzová,Zahradil,Středula,DlouhýŠpidla a další chytří idioti v bakalově stáji Aspen.

  OdpovědětVymazat
 6. Chtěl bych čučkounům z BIS vyslat jasné poselství, že Evropskou unii považuji za nepřítele č. 1. Podpraporčíku Koudelko a nadstrážmistr Hnátková, poznamenejte si to do svého bonzbloku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:37 Váš názor musí sdílet každý kdo není úplně vypatlaný, nebo příjemce dotací.

   Vymazat
 7. Demogracie nevzkveta, Demokratuta na zestupu... To San ani neni mozne, jak byl Kryl genialni. Proto také nesměl do kruhu hradních papalasu soudruha Havla. To byl pane prezidentista! Zvolen byl prakticky jednomyslně normalizačními soudruhy a dnešní eurosvazaci nad tím chrochtaji blahem.
  Kdo vi, jak by dopadly přímé volby prezidentisty - to by mohl jít - podle Icka - take někdo brucet.
  Osobně jsem netusil , jaká parodie na svobodny politicky systém se má na mysli na zapade. Ale ona to není ani parodie, to je vedoucí úloha europapalasu v útrobách elitarskych představ o fungovani politiky.
  Njn, míříme do Evropy. A už jsme v riti. A ještě nám v ní kaze dedsky fracek, který má jednu část lebky o třetinu mensi, než tvoří ten zbytek.
  Na Belidle baby skanduji - svoboda, rovnost , sesterstvi.
  Ještě v eurokolchozu nejsou , ale už jsou chytrejsi než ceská Doura.
  Germanie kromě Saska je odkecana. Ostrov pozitivní deviace: Sasko, Cesko, Rakousko, Madarsko.
  Da se eurokolchoz ještě vůbec nějak komentovat? Otrávený Navalanej chce údajně zpátky do Ruska a český debil na zamini podmiňuje jednání s Rusy kauzou Navalenej.
  Tohle bych nepřál řešit ani Bohnicim.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 8. Jen bych ještě dodal - Špalek od Kabátu jako textař nema chybu. Podobne vymluvne je - Kdo ví jestli...
  Ale našlo by se toho daleko vice. I od jinych.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 9. Slovy udavače Havla.....Demokracie ve fašo EU nevzkvétá!.-DDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12.50 Ten udavač by si v současné EU rochnil blažeností jako bachyně, černá svině, mezi svými v bukvicích. Každoročně by dostával nějaký metál, titul, bumbáníčko na celý rok jako pro Boeing 747, a na YOM KIPUR i novou jarmulku... a o nic víc mu nikdy nešlo, skutru a šlemilovi.

   Vymazat
  2. 14:32
   To byla ironie, říká ti to něco?!

   Vymazat
 10. Eurokolchoz v nouzi:

  https://www.arfa.cz/lze-jeste-podlezat-vic-nemecko-a-evropska-unie-zadoni-na-kolenou-pred-cinou-zachrante-nas-bez-vas-to-nezvladneme-nemecky-projekt-ctvrte-rise-pred-krachem/#.X2CdE6iLtlZ

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý den,
  co myslíte objeví se tento článek na seznamu.cz nebo v tn.cz? Odpovím si sám.Samozřejmě že nikoliv.A tak prosím všechy čtenáře,sdílejte tento článek alespoň na soc.sítích,přeposílejte emailem,jelikož spousta lidí ani neví, že lze najít i jiné alternativní zpravodajství,jako je web novarepublika.cz. No a potom se nemůžeme divit, že se pořád najdou lidi, kteří na tu zrůdnou organizaci jako je evropský parlament,nedají dopustit.

  OdpovědětVymazat
 12. Německo a Evropská unie žadoní na kolenou před Čínou: “Zachraňte nás! Bez vás to nezvládneme!” Německý projekt Čtvrté říše před krachem
  https://www.arfa.cz/lze-jeste-podlezat-vic-nemecko-a-evropska-unie-zadoni-na-kolenou-pred-cinou-zachrante-nas-bez-vas-to-nezvladneme-nemecky-projekt-ctvrte-rise-pred-krachem/#.X2Cd-j9xfIU

  OdpovědětVymazat
 13. To je doslova šílené...Dál už nekomentuji.

  OdpovědětVymazat
 14. Dovolím si malou prognózu, EU v této podobě má na kahánku!! Myslím, že rozbuška bude Brexit bez dohody, který na konci roku hrozí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když si neuděláme pořádek doma, tak nás CZexit nespasí.

   Vymazat
 15. Po obědě jsem poslouchal Šmuclera u Xaviera a podle toho rozhovoru je všechno na západě, americe a EU úžasné. Pan Šmucler usiluje o to aby i posunovač měl dostupnou zubní péči, o VIPáky neusiluje a je vždy pro dialog všech občanů. Všechno úžasné do chvíle kdy se dovím, že je členem Kaluskovy partaje. To přece není jejich program.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:26 Pan Šmucler s věčnou tváří dítěte, zřejmě i mozkem, kdyby se méně ukazoval a méně mluvil, nemusel by vypadat jako neskutečný pitomec. Totéž se dá říci o věhlasném kardiochirurgovi.

   Vymazat
  2. 16;05
   S těma hadrama na hubě, který jsou PROTIZÁKONNÉ MAJÍ OBA PRAVDU!!!!!!

   Vymazat
  3. A co je toto?

   Explodoval policejní sklad munice, město o něm vůbec nevědělo

   Co je to za sklad, to se tam zřejmě šmelilo a průser je na obzoru.

   Vymazat
  4. Možná se zase budou převlékat kabáty, nic nového pod sluncem. Dnes můžeme pozorovat recyklované politiky a zastánce nedávných "úspěchů", jak přicházejí s novými myšlenkami na naší záchranu,jak začínají kritizovat nedostatky na nichž se podíleli a opět se tlačí do čela. Při tom nám sami politici přednášejí o spinální hrdosti. Kdyby to nebylo k pláči, tak je to jen tragikomické.

   Vymazat
  5. 18;30
   Škoda, že ten sklad byl v Bílině a ne o kus dál v Chánově.... hned by byl důvod k oslavě!!!!!! 🤣🤣🤣🤣

   Vymazat
  6. 17:59 Bylo by vhodné vytvořit zákon, abyste zrovna vy, přes svojí hubu, musel nosit hadr i v době mimo epidemie. Jinak vám v brzké době přeji šťastný a veselý, a především zákonný Covid 19.

   Vymazat
 16. Děkujeme za poznámnku dr. Davidovi, je pro nás důležitá právě v době, kdy se chystáme k volbám do senátu a do krajů. Ti s rozumem vnímají, jak je senát zbytečný a jaké je to vyhazování peněz daňových poplatníků. Ale nejhorší je dilema voliče, když víte, že má strana dobrý program, ale totálně blbého, byť tituly ověnčeného kandidáta. Hradec Králové je i tentokrát promořen kandidáty s tituly MUDr. + darovanými přívěsky nějaké "juniversity" a vy už předem víte, jaký koncentrát zhovadilostí bude doprovázet funkční období zvoleného. A co nejhoršího: když víte, že dnes právě titul MUDr. je zárukou, že volený je neschopný lékař a byl by i špatný ředitel zdravotnického zařízení a proto je "vyslán" do politiky. Ale to prý platí již od dob Metternicha. A tak tedy dnes když se rozměrem blbosti neosvědčí v politice ani MUDr., tak se vyšle do WHO. A pak Světe div se zhovadilostem, když světová zdrav. organizace má řídit chod pandemie Covid 19.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neodsuzuje, poznám řadu i mladých lékařů, kteří svou přísahu neporuší. V každé profesí lze najít černé ovce. Jiná otázka je, zda neklesla obecná úroveň vzdělání a o morálce je to mimo diskuzi. Názor na politiky ať si udělá každý sám, podle jejich plodů.

   Vymazat
 17. Ale lidičky, uvědomme si, že většinu normálních lidí, a teď mluvím za lidi na vesnici, politika vůbec nezajímá. Ještě tak co se týče jejich regionu, dříve se v hospodě chlapi scházeli na zprávy u televize a zajímalo je to. Po těch všech kotrmelcích našich i světových politiků už rezignovali a kašlou na všechno co se jich osobně netýká. Šaškování okolo Covidu, je obrovský podvod na lidstvu a udržování paniky médii, slouží jenom k osekávání té slavné pseudodemokracie a pseudosvobody a pomalému utahování šroubů. Až bude jako v Číně kamera na každém rohu, a v chodu program rozpoznávání osob a bodování občanů za poslušnost a nebo spíše za neposlušnost, po kterém vás nepustí do vlaku, nebo letadla, potom už asi bude pozdě. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 18. No čistému vše čisté a parazitický špinavec bude proti deratizaci bojovat zuby nehty. Je potřeba rozlišovat poslušnost /koho/ a dodržování správných zákonů. Ono to Čínské sledování by mělo nejhorší dopad na zdejší parazity. Je to jako kdyby jste nedodržoval dopravní předpisy a zákony. Vyšší princip je morálka a ta je člověku dána.

  OdpovědětVymazat
 19. Vladimíra Vítová: Dnes Senát schválí jakékoliv absurdní protiruské rozhodnutí. A tento stav se musí změnit

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020091512521109-vladimira-vitova-dnes-senat-schvali-jakekoliv-absurdni-protiruske-rozhodnuti-a-tento-stav-se-musi/

  OdpovědětVymazat
 20. Z institutu práce, kterou vykonávám, musím mít i účet na tzv. "sociální síti". Linkedin. V "přátelích" mám většinou náboráře, kádrováky a podobné typy. V minoritě tam potom jsou lidé vykonávající podobnou práci jako já. Lidé vykonávající stejnou práci, tedy mající stejnou expertizu, se v mém seznamu přátel nevyskytují. S těmi se setkávám na odborných konferencích a komunikuji přes odborné weby. Ale to nevadí, Linkedin je nástroj pro změnu zaměstnání, a při tom jsou kádrováci bohužel nutní.

  Co jsem tím chtěl říct, občas si čtu přízpěvky z "mé sítě" a zajímavé je jak jsou liberárně a "ODSácky" stejné. Čína to, Rusko one, "bolševici" ono (i když autor z textu zjevně nemá ani šajn co colševici byli, za co stáli a kso vlastně jsou), EU bůh, USA skorobůh (ale jsou super). Kdybych tam napsal nějaký svůj příspěvěk o tom, co si skutečně myslím, byl bych pravý disident. Ne jako ti takzvaní za minulého režimu. Dnes by mě nikdo (v mém oboru/firmách spjatých s mým zaměřením) už nezaměstnal.

  Co jsem tím chtěl říct: Je blbost si myslet, že něco můžete změnit. Nezměníte nic. Ano, existují instituce blbosti. A musí si projít svým vývojem a lid musí rýt rypákem v zemi. Než se něco může změnit.

  OdpovědětVymazat
 21. Je to.marný, nedovedeme se poučit. Investice zaplacené za první kolo s corvirem (které jsme vyhráli) jsou zbytečně vyhozené. Teď místo okamžitého šlápnutí na brzdu se předvolebně chytrulíní a hledají se viníci. Představa že se to nějak ukecá, možná platí na zdejší hloupé voliče, ale svět není tak blbý a zavřel nám hranice. Kdyby se to dotklo jen turistů, tak vzal to čert, ale bez potřebné mezinárodní přepravy zboží a hlavně potravin se neobejdeme. Další zásah bude do pomocného personálu ve zdravotnictví (tam je hodně Ukrajinek), zrovna tak stavebnictví ( tam jsou Ukrajinci). Tak co nás čeká a nemine ?

  OdpovědětVymazat
 22. Kabáti složili pravdivou píseň na tělo, aniž byli na zasedání europarlamentu

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.