Reklama

neděle 20. září 2020

Jak Andrej Babiš ignoruje zahraniční politiku a co to přináší

Peter Zvolenský

20. 9. 2020 VašVěc

Vaše věc přinesla 11. září t.r. noticku Petra Sedláčka „Jak Babiš neskočil Polákům na lep“. Chválí tam premiéra, že prokoukl polské triky a rozhodl se nepodpořit improvizaci Varšavy s vytvořením jakési „alternativní prezidentky Běloruska“ cestou V4 v osobě paní Tichanovské. Dámy sice velmi pohledné, ale natolik zjevně nastrčené loutky, že není moc jasné koho reprezentuje. Ženské půvaby samy o sobě v politice nestačí.Pro Česko by určitě bylo velmi dobře kdyby měl Petr Sedláček pravdu. Svědčilo by to o myšlenkovém vývoji premiéra, o jeho posunu v nazírání na význam mezinárodního faktoru jako takového a na českou zahraniční politiku zvláště. Větším zájmem o vývoj ve Evropě a ve světě se totiž Andrej Babiš doposud nevyznačoval.

Obávám se nicméně, že se Petr Sedláček mýlí. Že se nic nezměnilo, že zahraniční politika předsedu české vlády nadále – až na výjimky – nezajímá. Podílí se na ní téměř výlučně jen tehdy je-li to nevyhnutelné a jinak to prostě nejde. Což znamená, že jezdí několikrát do roka na Evropskou radu a zúčastňuje se jednání V4. To je asi tak všechno.

Není pak divu, že o zahraniční politice nic neví a když se má k něčemu vyjádřit, pak improvizuje. Často hloupě. Kauza Bělorusko a jeho přístup k ní to docela dobře ilustrují. Premiér se nejdříve postavil skoro do pozice „pravdoláskaře“. Říkal něco o právu Bělorusů na sametovou revoluci, o nových volbách, že na Rusku vůbec nezáleží a další podobné věci. Pravil tehdy dokonce cosi (maje patrně na mysli Bělorusko), co vypadalo jako uznání legitimity výměny premiéra či prezidenta na žádost protivládních demonstrantů, a to bez ohledu na výsledek voleb. Vypadalo to skoro, že mluví o Praze, nikoli o Minsku. Jako by mu vystoupení psal Člověk v tísni nebo Sorosovi lidé.

Pak se ale nějak rozkoukal, zcela změnil písničku a odmítnutím účasti Tichanovské na schůzce premiérů V4 potřel naděje pražské kavárny, že konečně „prozřel“ a začal přecházet na jejich pozice. A také umožnil mj. kolegům z Bratislavy a Budapešti být zticha a nechat úlohu kazisvěta na něm.

Babišův argument, že musíme ve věci Běloruska respektovat jednotnou pozici EU, je amatérský a na poslední chvíli vymyšlený špílec. V jiných, mnohem důležitějších věcech (třeba uprchlické kvóty) se na jednotnou (a Prahou již schválenou) pozici Andrej Babiš vůbec neohlíží, ať už byl ministrem financí nebo premiérem. Navíc třeba tři baltské země na nějakou společnou pozici EU otevřeně kašlou – zavedly vůči Bělorusku svoje vlastní národní sankce. Což muselo baťku Lukašenka opravdu vyděsit.

Že by český premiér dostal na poslední chvíli ze zahraničí jakousi výbušnou informaci, která jej donutila Tichanovskou na V4 odmítnout? Vyloučit se to nedá, ale vývoj po neúspěchu polské iniciativy tomu nikterak nenasvědčuje.

S odstupem času se zdá, že cirkus, který svého času svou nedbalostí „vymyslela“ ČSSD s bývalým europoslancem Pochem coby ministrem zahraničí, byl nejvíce k užitku právě Andreji Babišovi. Nominace někdejšího bruselského podržtašky Tomáše Petříčka místo Pocheho za šéfa Černínu totiž způsobila, že ten velký dům na Pohořelci je ve skutečnosti bez šéfa.

Taková situace – jak se ukazuje – premiérovi vyhovuje. Za ideální by považoval, kdyby tam měl „svého“ ministra a rezort prakticky řídil sám (jako finance, zdravotnictví nebo školství). Druhá nejoptimálnější situace je ta stávající – ministr zahraničí sice z jiné, byť koaliční strany, ale je naprosto neviditelný a politicky zcela bezvýznamný. To poskytuje předsedovi vlády volný prostor pro působení na poli, kterému nerozumí a ani nepovažuje za důležité. Ale v případě potřeby jej může zaplňovat podle libosti a dělat názorové přemety podle vlastního úsudku.

Jedním z nepříjemných důsledků premiérova nezájmu o zahraniční politiku je fakt, že do zmíněného volného prostoru vstupují ignoranti komunální intelektuální úrovně. Hlupáci z Řeporyjí, Dejvic či Prahy se rozhodli fiasko ve vlastní práci zakrýt a absenci premiéra v zahraniční politice nahradit svými „diplomatickými“ aktivitami. Zatímním „vyvrcholením“ této „alternativní“ zahraniční politiky české opozice byl nedávný zájezd předsedy Senátu Vystrčila na Tchaj-wan. Musíme si v budoucnu dát pozor, aby se tento předseda Senátu nerozhodl jít třeba někoho operovat do nemocnice. Když soudí, že je „kompetentní“ k provádění zahraniční politiky (v níž nemá podle Ústavy co dělat), tak proč by si nešel „zaoperovat“?72 komentářů :

 1. Co panu premierovi vyčítat? Je produktem českých mozků stejně jako zmiňovaní řeporyjci a další.Na rozdíl od svých diletantských předchůdců je za ním alespoň práce na imperiu Agrofert. Troufnu si tvrdit, že drtivá většina politiků nikdy nic pořádného za sebou neměla. A co když pan Lukašenko nabídl kšeft v produkci potravin? Chudnoucí pribaltika může kvetoucí a prosperující Bělorusko sankcionovat až do vyhubení posledních svých obyvatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7.49 - je premiér produktem českých mozků?

   Ministr zahraničí USA Mike Pompeo prohlásil, že sankce OSN proti Íránu znovu nabyly platnosti, nehledě na to, že v samotné organizaci s tím nesouhlasí. Zemím, které nebudou dodržovat „závazky“ ohledně sankcí pohrozil Pompeo již v nejbližších dnech „následky“ v podobě jednostranných aktivit Washingtonu.

   Před měsícem ministr Pompeo provedl "satelitní" politiku, když krysařík Senátu ČR jel na Tchaj wan.
   Co je česká politika?
   Jen vykřikovat na Rusko, ČLR nebo Bělorusko.
   Doplatíme na to. Až Německo padne na cosi kvůli plynu, pak bude třeba plynovat. Čím budeme topit.
   Pomůže nám Gréta?

   Smazat
  2. Pokud vím, tak je původem Slovák. Ech, zameťte si před vlastním prahem.

   Smazat
  3. Skoda,ze Babisovi tancuje na nose CSSD se svoji al hamajdou.

   Kdy konecne dostane opravdove slovo v parlamentu SPD a pan Okamura jako ministr zahranici,to by nemuselo byt mozna tak mrtvo ,jako za babise,ktery nedovede rict precedovi CSSD at tu polomrtvolu v min. zahranici ma radsi utopit jako nepotrebneho.
   Kdo chce neco jineho tak at to tu vcas napise nez nas LUCEMBURG spolkne a proda do frcu.

   Smazat
  4. 9.31 Nevím, na Grétu bych moc nespoléhal... Já raději přikládám dřevo, které dobře hoří, hřeje, něžně popraskává... A NEKECÁ BLBOSTI.

   Smazat
  5. On Andrej toho ignoruje mnohem víc. A není to jen v zahraničí. Například se vůbec nepozastavuje nad tím, že český zdravotní systém stále více upadá. Jeho ministr za tuto sféru se holedbá, že na prvním místě je u něj dostupnost zdravotní péče. Potvrzuje to i na úvodní webové stránce ministerstva: https://www.mzcr.cz, kde toto stanovisko prezentuje zcela vážně aniž by se červenal.
   Po reportáži, kterou přinesly téměř všechny místní TV v uplynulém týdnu, kdy se před ordinací odvážného zubního lékaře v Ostravě srotil několikasethlavý zástup zájemců pro ně nedostupné zdravotní péče v regionu Severomoravského kraje, to však nevypadá vůbec seriozně.
   I kroky, které by jako ministr zdravotnictví mohl učinit, z neznámých důvodů nečiní. Například ministerstvo zdravotnictví nemá téměř vůbec žádné páky na to, aby tlačilo zdravotní pojišťovny k tomu, co jim ukládá zákon o zdravotním pojištění č. 48/1997 Sb. a nařízení vlády č.307/2012 Sb. Tyto předpisy sice verbálně ukládají zdravotním pojišťovnám, aby zajišťovaly podle §40 zákona č. 48/1997 Sb. místní dostupnost zdravotní péče ve všech oborech vzhledem k místu pobytu občanů, ale vůbec neobsahují žádné sankce v případě, že tyto pojišťovny neplní své povinnosti. Na pojištěnce zákon se sankcemi pamatuje, ale na poskytovatele nějak ministerstvo zdravotnictví zapomnělo. Není to jen záležitost současné vlády, ale je to zanedbaná záležitost již od vzniku systému zdravotních pojišťoven v ČR. Pokud si tedy na stav stěžujete, tak ministerstvo zdravotnictví není vůbec schopno něco od zdravotních pojišťoven vymoci. Přitom by stačilo nechat schválit novelu zákona č.48/1997 Sb. V ní by bylo možné i zpřesnit úlohu pojišťoven, když není v konkrétních regionech dostatek volných lékařů. Za Husáka jsme stáli fronty na banány a dnes na zubního lékaře, který deklaruje, že přijímá nové pacienty. Lze za tohoto stavu hovořit o zlepšené zdravotní péči pro občany v ČR oproti předchozímu režimu? Asi lze při porovnání nedostatků tehdy a dnes dospět k hodnocení, že spíše oželíme banány než zubního lékaře. Tehdy byli obvodní lékaři a obvodní zubní lékaři a bylo hned jasno, zda je lékařská péče dostupná. Dnes je tzv. svoboda volby lékaře, která ve svém důsledku kryje jejich nedostatek.
   VIZ

   Smazat
  6. Ovšem nekompetentní komentátor veřejno-právní TV ČT24 Moravec ví úplně vše. Vláda vše dělá jen špatně, on by ... neví co napravil. Moravec mele, mele, meleš a do svého zobáku si nevidí. Omlouvám se za ta slova.

   Smazat
  7. Podvod…
   https://gloria.tv/post/tUf7TtkxUcJR1erkNBttebh2Y

   https://www.otevrisvoumysl.cz/dr-carrie-madej-transhumanismus-vakcina-na-covid-19-a-clovek-2-0/

   https://www.otevrisvoumysl.cz/dr-vernon-coleman-proc-vlady-chteji-a-potrebuji-druhou-vlnu-koronaviru/

   Smazat
  8. Ze zpravodajství se dnes dovídáme, že ministr zdravotnictví odstoupil a předseda vlády mu děkuje za dobře vykonanou práci. Opravdu to myslí vážně? Výsledky nijak nepodporují jeho poděkování. A co ten dav občanů bez zubní zdravotní péče v Ostravě? To je ta dobrá práce?
   VIZ

   Smazat
  9. Dokud budce fungovat to, že Němci nakoupí v ČR živé zvířata a zpracují je, pak je prodávají jako nej maso za 4 násobnou cenu.

   Smazat
 2. Trefný článek díky.
  Jen to ukazuje,že i Babiš je řízen někým v pozadí,Petříček,to je kašpárek na provázku,ale je šťastný,jakou dostal roli.U toho mne napadá,že tyto neuvážené kroky,výroky,poškodí stát hospodářsky,co ukazuje cesta Vystrčila na Taiwan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je na článku trefného? Babiš říká šmejdům co chtějí slyšet a když dojde na lámání chleba, provede správnou věc.
   Dále, Vystrčila zvolili ti, co nechodí k volbám a parádně se znemožnil.
   Babiš ten je jako profesor a autoři podobných článků jeho nejhloupější žáci.

   Smazat
  2. Nemyslím, že Babiš je “někým” řízen, tyhle pohádky jsou pro děti. Vysvětlení bude podstatně jednodušší. Má v Bruselu škraloup, a protože strašně touží to nějak vyrovnat, tak dělá podobné věci. Je to osobní PR, nic jiného. Babišovo hnutí je jasně prounijní, to snad je na jejich eurokomisařce i europoslancích vidět. Ale škraloup vůdce jim kazí pověst v Bruselu.

   Smazat
  3. 9:33-že namyslíš, je zřejmé, stačí se totiž podívat na ministry Babišovy vlády a jeho poslance kam chodí pro rozumy a v jakých spolcích jsou a s kým se stýkají a bude ti zřejmé, kdo "někdo" ho a tu jeho xindl partaj řídí..., to, že ho drží za koule Merklová kvůli jeho kšeftům v Německu, je jiná věc, ale že ho řídí, stejně jako všechny ty šašky, co chodí už 30 let se šábesdeklem do Jeruzaléma skládat slib věrnosti ke Zdi nářků, je jasné a Marťani to nejsou...

   Smazat
  4. :33 SDobrý postřeh. jen dodám, že babiš
   a) nejen se o zahraniční politku nezajímá, on jí vůbec nerozumí a ani nehodlá rozumět;
   b)je "řízen" či spíše občas korigován prezidentem Zemanem, když plácne opravdu velkou ptákovinu... a obšas ho usměrní i mama merkel - to když si začne moc vyskakovat, tak mu připomene Agrofert Deutschland, třeba v případě sestavování vlády ...

   Smazat
  5. Jééé -to je málooooo, nadávek Babišovi, a jsou jen mírně sprosté, stejně tak urážky - jak to? Anonymové, co neumíte nic jiného, než nadávat Babišovi. Na jaře byl za boha -běda kdyby se ho byl někdo dotkl, tak dotyčného důchodci umlátili. Vymyslel roušky na obličej, a oni si medili, jak o ně pečuje. Mezitím jenom sprostě nadávali prezidentovi. Teď zas přišel na řadu Babiš, (díky vejžblechtům novinek) no - alespoň se může nadávat. V ČR by neobstál ani Bůh. Asi už by to chtělo nějakej opravdovej masakr. Nikdo nemůže mít na to, aby dělal rozumnou politiku -občané to nedovolí. Každému budou nadávat a urážet ho. Nestačí jim pět tisícovek k důchodu, nestačí jim zvyšování důchodu - nic - prostě nadávají jak posedlí ďáblem. Číst např. diskuze k článkům novinek - člověku se chce pak zvracet celý den. No a NR se svým "schvalováním?" Prakticky všechno se dá vzít jako nadávky diskutujícím - všechno! Podle toho jak se chce, a s čím cítí souznění pan (nebo soudruh?) schvalovací agent, co má nad diskuzemi "moc". Asi nejsprávnější by bylo obejít se bez diskuzí - kdo chce číst ať čte a to je asi tak všechno. K čemu ty žvásty? Co z toho kdo má? K čemu je NR "sledovanost?" Než v tom dělat ty nespravedlivé diskriminační a ponižující zásahy. Ano, vynutili si to psychopati, kterým se některé příspěvky nelíbí, tím pádem je jeden urážející příspěvek schválen, druhý ne. Lepší bylo, dokud se NR obešla bez schvalovací diskriminace, takhle se jenom žvaní o svobodě, demokracii, a právech na názor, ale skutečnost je úplně jiná. Dnes skoro každý, kdo má díru do zadku, a nad něčím "moc" se snaží dirigovat druhé lidi, a vnucovat jim svoje osobní zásady smýšlení. Já smýšlím tak - schvalovací agent naopak, a protože on má nade mnou moc, jsem béčko. Takže - pokud příspěvky, tak jen ty servilní s názorem schvalovacího agenta diskuzí - jiné neobstojí. Pochybuju, že tenhle příspěvek bude zveřejněn, ale je mi to jedno. Tak jako tak všechny tyhle mediální šaškárny už brzy skončí a tisíce novinářských vejlupků se půjdou pást. Asi jim nepřipadá směšné, že na diskuzích mají jen nejpokleslejší, pořád stejné lidi, co mnohdy kvákají úplné hovadiny.Ale to vašnostovi Dvořákovi - nebo jak se jmenuje - nevadí. Moc nad diskutujícími mu zachutnala.

   Smazat
 3. Pokud jde o Bělorusko pak tento pohled vznikne pokud nesleduje autor zdroje informací ze strany Běloruska a Ruska, stačí vystoupení obou prezidentů, pak se vytvoří i pohled na Babiše jiný.

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak zahraniční politika je naprosto katastrofální také ji dělá euhujerská čssd. Nemusí to dělat Babiš ale měl by tam dát nějakého odborníka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsme kolonie Německa a vazalové a poskoci Bílého domu a tím pádem nemáme a ani nemůžeme mít vlastní zahraniční politiku!Smutná realita,že!!

   Smazat
  2. 23:44 Bohužel máte pravdu je to smutná realita.

   Smazat
 5. Lží je už ve světě médií tolik, že jsem ochoten uvěřit i tomu, že se v Bělorusku nic neděje a celé si to vymysleli v Bruselu. Zvláště pak po zuřivých reakcích na Čt, kdy jediný zaměstnanec této instituce se tam ani nejel osobně podívat, tedy vše nám je opět podstrčeno z centrálního novo-Kremlu.

  OdpovědětSmazat
 6. Článek neTrefný. Řeči se vedou, ale rozhodnutí je důležitější.

  OdpovědětSmazat
 7. Škoda slov, tady nikdo nic nerespektuje a k výroku - všeci kradó - lze připojit i - všeci lžó -.

  OdpovědětSmazat
 8. Babiš vždy narazí hlavou do stropu ,který utvořila demokracie - dnes již víme ,že fašismus. Jourová je toho zářným příkladem s pamětí Evropy ...Babiš dokázal zastavit politiku ODS ,ale nezastaví další fašismus na pochodu.

  OdpovědětSmazat
 9. Někdy mám dojem, že Ministerstvo zahraničních věcí sídlí v suterénu pražského magistrátu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tichanovská- pohledná a dáma ? No to jsme tedy hodně klesli v nárocích na ženu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:51 A proč ne ? Když mohou dnes na PL nazvat Pekarovou ,dámou, tak potom je dáma i Holubová, nebo Basiková. I paní Němcová je dáma, Langšádlová, Šojdrová........

   Smazat
  2. Kuchta z domacnosti chce vest 10 milionovou zemi? Hlavne, ze Zid Levy co je u kazdeho prevratu o ni bajil!
   Kdo financuje beloruskou opozici?
   Ruská rozvědka: Američané sehráli klíčovou roli v běloruských protestech. Klíčoví sponzoři běloruské opozice utratili za běloruské protesty miliony dolarů. Klíčovým sponzorem byl americký fond USAID prostřednictvím „nevládních“ organizací Freedom House, World Learning, Pact World a CEPPS.

   Tedy opet Nevladni org. s financovanim z vnejsku. SPD je chce u nas zrusit. Volte SPD!
   Diskuse o Babisovi jsou zbytecne, jeho preference nic nenarusi. Na rozdil od opozicnich klaunu a neumetelu nepotrebuje krast a ma vysledky. Opozice jenom zvani a hazi mu klacky pod nohy.
   ANO vsak lze a Babis mluvi opak nez jak hlasuji jeho poslanci v EU parlamente! Taky Maxova z ANO chce pranyrovat Rusko, protoze nekopiruje LGBTQ a genderove silenstvi. Na to at zapomene, Rusku zadnou politiku uchylnych mensin a jeji zvyhodneni nenavesite. To je mozne jenom v EU zemich, kde vladne diktatura globalistu.

   Smazat
 11. Bělorusko je výspa zemí bývalého SSSR. Nebude to tak dlouho trvat a bude pro nás život v Bělorusku a v Rusku zajímavější než zde.Protiruské štvaní v obráceném gardu pamatuje ještě hodně z nás. Tehdy to bylo proti Západu. Až ho chtěli ,mnozí zažít na vlastní kůži. Dnes jeto obráceně,ale stále je v pozadí štvaní prostitut český novinář a prolhaná televize. A tak si troufnu tvrdit,že stoupá počet těch, kteří fandí Rusům a Bělorusům, aby nedopadli jako my, nebo ještě hůře, jako Ukrajinci.

  OdpovědětSmazat
 12. "Dámy sice velmi pohledné" - já chápu, že v LGBT komunitě může být tato paní https://cdn.ruposters.ru/newslead/4/445feae70f02015d523033405c0666db.jpg považována za etalon krásy mezi transgendery, ale tady?!?

  OdpovědětSmazat
 13. Paní Tichanovská je steně nadějná kandidátka jako u nás Drahoš a na Slovensku, Čaputová. Tito králici vytažení z klobouku mají jedno společné. Pracovat v zájmu někoho jiného, proti zájmům vlastní země.

  OdpovědětSmazat
 14. novo-Kreml nám nic nepodstrkuje.To dělá víc Evropská unie spolu s NATO a USA.Ostatně,řídím se vlastním názorem,na který nemají vliv výše jmenované instituce a ani ti čtyři havrani z ČT24

  OdpovědětSmazat
 15. Babiš mluví něco a koná jinak, uvidíme jak se ukáže s migrantama! Tiše valí peníze do zběrnych táborů a pšt. přijímání migrantů, hlavně Hamaček a jeho strana, a demoblok tuplem. Nerozumím voličům, jestli jsou magoři volit co tady vládli a kde to dotáhli, zadluženim a je jim jedno,, že se oni mají dobře ale dobře už jsme se měli.
  Známá žije ve Skotsku a tam platí měsíčně 7000 korun domovní daň, a máme se připravit! Vláda rozdává, dělá populistické věci a zadluži budouci generace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde staví ty sběrné tábory?To by snad se ozvaly dotyčné obce kde se tábory zřizují.Bez jejich vědomí a povolení není možné je zřizovat.To už by se snad dávno ozvaly a novináři by to měli z první ruky.Tomu nevěřím.

   Smazat
  2. Ony milej pane už stojí. Ony se modernizaci.

   Smazat
 16. V projevu šéfky EK museli řádit proruští trollové.. Bobošíková a Lipovská odhalily, co našly

  „A pokud by se snad někomu nechtělo změnit své chování podle plánů bruselských špiček, propašovali dezinformátoři do části dokumentu, věnované ‚novému impulsu pro evropskou demokracii‘, také pojistku, tedy pořádný bič. Jsou jím ‚Návrhy na rozšíření trestných činů EU o všechny formy nenávisti a nenávistných verbálních projevů‘. Jasný vzkaz, že kdo nejde s námi, jde proti nám,“ dodávají autorky ISDE s naoko hraným podivem, že takové věty neodhalila ani eurokomisařka Jourová, která komunismus zažila. Prý naopak souhlasně kývala.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-projevu-sefky-EK-museli-radit-prorusti-trollove-Bobosikova-a-Lipovska-odhalily-co-nasly-637621

  OdpovědětSmazat
 17. Bobošíková a Lipovská se určitě spletly. Jourová určitě souhlasně nekývala, nýbrž nadšeně hýkala!

  OdpovědětSmazat
 18. Podle posledních průzkumů se KSČM nedostane do parlamentu, nádherná zpráva,bochnu šampáňo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:20 Je otázkou který komunisty máš na mysli, jestli ty z ODS, tak tě beru.

   Smazat
  2. Bych s tím radši počkal, byl to průzkum, který zadala Česká televize.

   Smazat
  3. 15.20 A z čeho máte radost , že už zůstaneme na pospas západním kapitalistům a český národ postupně vymizí ?

   Smazat
  4. Také budu rád když vypadnou v TV měli předvolebním spot byla tam konečná a mladí „komunisté". Dvě ženské tam držely před pódiem roztažený modrý hadr s hvězdama. Kdo volí ksčm volí makrelu lejnovou a spol. Proti korporacím by měli bojovat a ne je podporovat. Kdo prohlásí že mu soukromý majetek nevadí tak není komunista. Jejich bývalý volič.

   Smazat
 19. Babišovi se ani nedivím. On je tlačen ze všech stran a sám je spojen s CIA, musí kličkovat ač věřím, že je správný Slovan. Svět se obrátil naruby a když vidíme co si dovolují USA a nikoho to nevzrušuje, pak se nedivím ničemu. Jediná záchrana nás je v Rusku. Nepodléhejme protiruských a proamerickým náladám. Vyzvěme USA ať se chovají dle Charty OSN!!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Chce někdo tvrdit že máme vlastní finance, ekonomiku a zahraniční politiku ? Tak co máme vlastní kromě dluhů ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chcete to slušně nebo si to každý utřeme světově nejcennějším vynálezem, který se skupoval při začátku covidu?

   Smazat
 21. Lidé v naší zemi se po r. 1989 rozhodli že direktivní systémové řízení státu a plánování nahradí podnikáním ..
  Tak i politika se stala podnikáním a i premiér Babiš je podnikatel, tak cíle bylo dosaženo ..
  Socialistické plánem řízené podniky byly z důvodu svojí velikosti údajně podnikatelsky neschopné, těď máme jeden velice schopný podnikatelský velký stát, řízený schopnými podnikavci, tak by jsme nad tím úspěchem měli jásat ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, teď podnikavci podnikavě kradou jako straky ze Strakovky! :)

   Smazat
 22. Podle mne Babiš, kterého nemám rád a volit ho nebudu, dodržuje tři pravidla zahraniční politiky ze svého pohledu.
  Za prvé celé směřování naší politiky se musí zákonitě díky členství v EU řídit i danými mantinely, ale mnohem větší vliv očividně má u nás ta skupina, která tlačí na pilu v Amerických zájmech.
  Za druhé koaliční dohody mu prakticky podle mne znemožnily zasahovat účinně do každodenní politické zahraniční činnosti ministerstva zahraničí. Což mohlo být jedním z klíčových "nehlasných" bodů dohod.
  Za třetí si myslím, že mu to i celkem vyhovuje, protože i kdyby něčeho případně chtěl dosáhnout, pak si musíme uvědomit, že platí body jedna a dva. Prostě a jednoduše řečeno mu klepnou přes prsty. Prostě pragmatik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chudák - tak je mi ho líto, když si pomyslím, že nějaké béčko 19.56 ho nemá rád, a nebude ho volit.Asi se Babiš rozpláče. Ještě mu to napište osobně - nač to plácat jen na diskuzích? Verbujete lidi do boje proti Babišovi? Vy nejste pragmatik a nikdy jste nebyl? Když moc dobře znáte pragmatičnost principielně - to není samo sebou.

   Smazat
  2. 15:05
   Vy nemáte svůj názor, tak musíte provokovat a myslíte si, že je to skvělé? Pište svoje názory, ať se "konečně" poučíme. Ty voliči ANO.

   Smazat
  3. No já Babiše beru jako nejmenší zlo. Alternativu na premiéra zátím nemám. Pánové asi zapomněli, že jde do tuhého. Doba ukecávání a tanynek už minula. Dnes už neukecáme Německo, že nezáříme rudou září na semaforu. Jako malé svéhlavičky jsme prosadili svou a premiér nám to povolil, místo toho aby nám jednu vrazil. Byla to opravdu chyba. Vyčítat mu, že pracuje na objednávku je blbost, protože ta objednávka byla od nás s podporou od opozice. Kdo tvrdí něco jiného lže.

   Smazat
  4. 17:58 Já celkem proti Andymu nemám nic, jen se bojím, kdy mu spadnou brýle na bradu. Demoblok mne neokouzlil i když se snaží. Čo bolo, to bolo. Myslíte si, ti kluci před ním (Bohouš, Jirka, Péťa, Honza, Míra, Jíra, Stáňa, Vláďa, Miloš a Vašík) byli lepší? Já si z nich nevybral.

   Smazat
 23. USA odmítly stáhnout z Evropy jaderné zbraně

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020092012544406-usa-odmitly-stahnout-z-evropy-jaderne-zbrane/

  „Západ nás vždy zradil, a koho se nejvíce bojí, tak to jsou Rusové.“ Otázka o dotacích vedla k vážnějším úvahám

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020092012544203-zapad-nas-vzdy-zradil-a-koho-se-nejvice-boji-tak-to-jsou-rusove-otazka-o-dotacich-vedla-k-vaznejsim/

  Komu vadila socha Jana Nerudy? Je už trnem v oku i české národní obrození, ptá se politik Štefek

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020092012543269-komu-vadila-socha-jana-nerudy-je-uz-trnem-v-oku-i-ceske-narodni-obrozeni-pta-se-politik-stefek/

  OdpovědětSmazat

 24. Rezignoval ministr zdravotnictví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Adam Vojtěch byl moc měkký, měl by ho nahradit MuDr. David Rath, jenom díky jemu ještě naše zdravotnictví jakžtakž funguje, protože nedovolil likvidaci všeobecné zdr. pojišťivny a privatizační zozkradení centrálních nemocnic (proto ho šmejdi odstranili) ..
   Je potřeba dát zdravotnictví do pořádku a začit ho znárodňovat a zavést v něm vojenský režim ..
   Dr. Rath je schopný a má už i kvalifikaci na presidenta (kriminál), prošel ODS, potom ČSSD, teď s KSČM by dokázal zjednat ve zprzněném zdravotnictví pořádek ..

   Smazat
  2. Protože ho uštvali média a opozice. Ale i tak si myslím, že na jeho místě měl být nějaký zkušený "praktik", ale bez vazeb na velké firmy (to nemluvím o Vojtěchovi, ale o "ideálu").
   Ale po bitvě každý generál. Stejně tak já.

   Smazat
  3. Uštval ho demoblok a ČT v bezprecedentní situaci, kdy nikdo neví, jak správně postupovat, sami odborníci si vzájemně protiřečí. Místo toho, aby se politici a všichni lidé semkli, byli tolerantní, vzájemně si pomáhali, tak demoblok jen štěká. Je to tragické, protože nový ministr se bude zaučovat v nejtěžší situaci, taky nic nebude vědět.
   Co zase předvedl odporný Moravec v ČT je už nesnesitelné. Je v nebývalém střetu zájmů kvůli Pospíšilovi. Objektivní nemůže být, ani kdyby chtěl.
   Referendum o poplatcích ČT, zakódovat ČT. Svobodu a demokracii už konečně!!!

   Smazat
  4. Za všechno může Babiš, opozice už to dávno ví. Já si myslím, že problém této země není pandemie, ale volby. Proto se k abdikaci ministra vyjadřuje politik z Plzeňských práv. Kdyby byl demoblok u vesla tak by se corvir určitě naší zemičce obloukem vyhnul.

   Smazat
  5. Já osobně děkuji Vojtěchovi za ERecept, dnes mi ušetří zbytečnou návštěvu lékařekaře. Jsem důchodce.

   Smazat
  6. No a jsme u toho - teď se bude plkat o ministru Vojtěchovi. Odkud to diskutující vědí, když na NR o tom není ani zmínka? Samozřejmě - jak jinak! Leze to sem z novinek! Všechno co diskutuje na NR, jsou novinkáři, tam si poplkají, na NR pak dělají chytráky a hádají se - bože, proč je to všechno tak strašně ubohé!? A vy pane 12.15 - nepište, že jste důchodce, na diskuzích je "důchodce" sprosté slovo. Když někdo napíše, že diskutují převážně důchodci - tak je považován za gaunera a jeho názor není schválen. A jinak? Ano - samozřejmě - za všechno může Babiš! Ve světě Putin - u nás Babiš! Lidi v čele našeho státu budou pro náš "lid" vždycky šmejdi, gauneři, lumpové, - ani za třicet let to ještě nebylo jinak. Náš "lid" je nemocný. Nebo onemocněl, jakmile si zvykl vysedávat u PC?

   Smazat
  7. 15:11
   A ty píšeš odkud???!!!!!

   Smazat
  8. 16:53
   Píše sedě na WC. Tam na něj Putin nemůže! :)

   Smazat
 25. Už zase Demoblok hledá něco na Prymulu, očekávám nález Čapího hnízda. Nejlepší názory právníků jsou z Plzeňských práv (?Newtons College?). Já si myslím, že na potápějícím Titaniku musí končit dlouhé diskuze a když to nejde po dobném, tak to půjde po zlém. Prymula je dobrý typ i když liberálové a okecávači nebudou zrovna nadšeni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:05
   Ten Primulos je skutečná výhra, ovšem ne pro Blbiše a pro lidi v Čechách už VŮBEC NE!!!!!

   Smazat
  2. Je výhrou sám pro sebe. Pro nás je to neschopnost Babiše. Ale uvidíte, že ho budou oslavovat! tedy opozičníci.

   Smazat
 26. Dobrý den, chtel jsem rychle informovat svou lásku jeden je tam, že prochází neštastný vztah, myslel jsem, že on-line kouzlo nefunguje, Dokud jsem prišel do kontaktu s Dr. Lomi, který udelal kouzlo pro me a muj milenec se vrátil ke mne to bylo pak vím, že duchovní kontrola fyzické, Dr. Lomi je nejlepší kouzlo kolecko, které vám pomohou privést zpet svého milence, pomuže vám s prípadným rozvodem problém, že je nejlepší, co mužete kontaktovat ho na e-mail; lomiultimatetemple@gmail.com nebo ho napsat pres linku nebo whatsapp císlo +2349034287285 muže pomoci vyrešit jakýkoli problém.

  OdpovědětSmazat
 27. 16:07 Co vám Prymula udlělal tak zlého, je jmenován ministrem asi 5hodin a už sršíte oheň a síru ? Konečně začínám rozumět tomu nesmyslu s předsudečnou nenávistí. Docela sem zapadá, že se má nějakej dědoušek stydět, za to že je důchodce. Já ve své naivitě, jsem žil v představě, že jsme docela fajn národ.

  OdpovědětSmazat
 28. Podle mne je Prymula chlap a má mou důvěru. Já bych tu odvahu neměl,dnes řídit zdravotnictví, když se loď potápí. Na druhé straně už nemusí zavírat hranice,protože nám je okolí zavřelo samo. Já s Prymulou problém nemám, možná ho bude mít premiér, novÿ ministr nepatří mezi poslušné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně anonyme 9.01 - kdo je tak jako tak většinu času stejně zalezlej doma u PC, zarouškovanou mordu, občas čumí na TV, něco sežvejká, a večer vleze do postele, ten s Prymulou nemůže mít problém, ale že by "nepatřil mezi poslušné?" To je dobrý vtip. Kdyby nepatřil, do vlády by se jen tak nevecpal. Ten se tam cpal už před půl rokem, neustále se zviditelňoval, a jestliže jeho rodinný klan má zisky z výroby roušek, dezinfekce a podobných sraček, není to "střet zájmů"? Ten zacpe rouškama obličej i novorozencům, aby bohatnul. Proto taky teď všude prskají reklamy s rouškami -stovky reklam! Živí i ten hnusný americký kanál novinky.cz - je nejen plný článků o covidu (nový duch) ale taky plný reklam na roušky. V loňském roce v tuto dobu jsme ještě nevěděli co to rouška je, - a teď má zarouškovanou držku každej. Pěkná šaškárna! Holt Prymula je šikula. Čest!

   Smazat
  2. 11:58 Nemám čas, pospíchám na noční, jinak sedím celý den u PC a na TV nečučím. Nemusíte Prymulu kádrovat, jak domovní důvěrnice. Já mu věřím, že tomu rozumí, akorát bude mít hodně příznivců vaší úrovně. Přeji hodně krásných zážitků u ČT a dobrou noc. 9:01.

   Smazat
 29. Reakce pana Farského na nominací pana Prymuly mne rozesmála. Asi při komplikovaném porodu by neřešil, jak zachránit matku a dítě, ale jaká je její politická orientace a jaká jsou politická stanoviska zdravotního personálu. Když by byl porod neúspěšný, tak za to bude vinen premiér. Pane Farský pro mne jste kandidát na předsedu Senátu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.