Reklama

neděle 20. září 2020

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Lubomír Man 
20. 9. 2020
Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945. Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. Dnes jsou tyto závazky platné už pro 193 členských zemí OSN, ale přiznejme si, že jejich platnost je, bohužel, jen ryze formální.
Západní svět, jehož jsme též členem, totiž nebere tyto závazky jaksi v úvahu. Jistě mi v tom dáte za pravdu, když si jejich znění přečtete. Jde o tyto závazky:

-Zásada svrchované rovnosti států.

-Zákaz použití síly a hrozby silou vůči jinému státu.

-Zásada nevměšování se do vnitřních záležitostí států.

Tak co říkáte? Co z toho my, západní svět, dodržujeme? Jak šťastní bychom třeba byli, kdyby tento náš svět nějakému státu jen hrozil a nejen jej silou napadal, jak to až do vlády prezidenta Trumpa běžně praktikoval? A kolikrát už se vměšoval do vnitřních záležitostí toho či onoho státu? Propánakrále, vždyť tohle vměšování je dnes jeho denní chléb, celá jeho zahraniční politika není doslova ničím jiným, než vměšováním se do vnitřních záležitostí jiných států. Cožpak nebylo vměšováním se do záležitostí jiného státu, když USA pod hlavičkou „Na pomoc ukrajinské demokracii“ strčily do ukrajinského Majdanu pět miliard dolarů? Nebo když na Majdan s nůšemi buchet docházela sama náměstkyně amerického ministra financí Victoria Nulandová, ze kterých protestanty za protesty odměňovala? Nebo když na Majdan jezdili štvát proti Janukovyčově vládě naši Schwarzenberg, Kocáb a další? Nebo když nás americký zahraniční ministr Pompeo varoval před ruskou dostavbou atomové elektrárny v Dukovanech?

A co EU? Nevměšovala se do ukrajinského puče i ona a nechystá se právě v těchto dnech vmísit se i do vnitřních záležitostí Běloruska? A když tohle činí, co je pro ni asi celá OSN i s její protiválečnou Chartou? Jakou cenu má pro ni snaha udržet ve světě mír, když si takto nezodpovědně a proti znění Charty OSN počíná? Vždyť Charta OSN, kterou EU a USA jistě slovně uznávají, stanoví, že nejen tři uvedené závazky hlavní, ale též závazky další v Chartě OSN vyjmenované, mají přednost před jakýmikoli dalšími povinnostmi, kterými jsou státy vázány na základě svých jiných mezinárodních smluv.

Nu a jak se toto asi dnes dodržuje, když se s takovým pohrdáním přehlížejí tři hlavní závazky Charty OSN, si už už každý dokáže domyslit sám.

Že by se větší svědomitost lidstva dostavila teprve až po té válce třetí?

30 komentářů :

 1. USA jsou světový terorista č.1 !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SOUHLASIM, 30 ,ilionu mrtvych po 2.svetove valce, ktere maji USA na svedomi, to dokazuje. Take je videt, jak funguje zapadni DEMOKRACIE. NEDEMOKRATICKY.

   Vymazat
 2. Nic ohromujícího, nic překvapujícího...
  Copak jsou nějaké zásady někomu dnes svaté?
  Smlouvy nefungují, zákony jsou ohebné a gumové...
  A čest? Je dnes slabost a jen k posměchu.
  Čím větší křivák, tím větší frajer. Tak co chcete. Spravedlnost?
  Běžte víte kam. Bojovníci za národní identitu a svobodu jsou teroristi, státy, které okupují, terorizují a drancují jiné státy, jsou mírotvorci.
  Všechno a už dlouho je tu pípou ke zdi. Tohle dobře neskončí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naši zemi pošlapali a potupili již v Mnichově 38 Angličané a Francouzi, když porušili mezinárodní smlouvu a předhodili nás zbaběle do chřtánu německých vrahů.
   Němci nás chtěli vyhladit, Francouzi a Angličané nás zradili. To jim teď jako máme bezmezně věřit? Jednou zradí, zradí i podruhé.
   Němci nezaplatili válečné reparace, Francouzi a Angličané se nám ani neomluvili.
   Světem vládne od Francouzské revoluce "zlaté tele".

   Vymazat
 3. ano- to vměšování je novodobý způsob vedení války. A pracovníci médií, jsou těmi nejlepšími specialisty, kam se na ně hrabe ve výsledcích SAS, Mossad, Specnaz a další

  OdpovědětVymazat
 4. K moci se dostali všeho schopné hovada které se zaklínají pravdou a láskou. Pravda je lež a nenávist je zbytečné mluvit po třetí to už tady nikdo nebude. A OSN je bohužel naprosto zbytečná je to poskok globalistů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, jenom bych dodal:celý svět je ovládán...
   https://www.email.cz/download/k/SEL63fWfk6IFbwDCdBPKgjtw2B_yq200wYIrRVElEYy5Vppjal7Tt5NIFfq2Szjx2U4bzM/POS%CC%8CLI%20PROSI%CC%81M%20VS%CC%8CEM%20NA%20KOHO%20MA%CC%81S%EF%BF%BD%EF%BF%BD%20ADRESU.pdf

   Vymazat
 5. No klasika. Podle ruských propagandistů typu Mana je rozdávání buchet na náměstí "vměšování se".
  Ale ukradení části svrchovaného státu, státu uznávaného v celých svých hranicích po mnoho desítek let všemi zeměmi OSN včetně Ruska a stvrzeným Budapešťským memorandem, je naprosto OK. Vyslání diverzantů, vojáků a techniky na dovolenou k odtržení východu této země je také OK.
  Vyhrazení se proti Lukašenkovi Bruselem je vměšováni se. Ale přislíbení přímé vojenské pomoci Lukašenkovi k udržení jeho moci Putinem je také naprosto OK.
  Měli byste tu propagandu dělat trochu lépe, tímto krom skalních protizápadních fanatiků nikoho neoslovíte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:21 já si taky myslím, že by se těm nešťastným Krymčanům mělo nějak pomoci. Snad bychom pro ně mohli zorganizovat humanitární sbírku. Třeba pod záštitou Člověka v tísni. Aby se posílilo jejich povědomí o tom, že jsou sice odtržení, ale nikoliv námi ponecháni Putinovi napospas!

   Vymazat
  2. 9:21
   Máte v tom eintopf a vůbec neznáte skutečnosti týkající se Krymu a Běloruska. Doporučuji napřed prostudovat starou ústavu Krymu a poté zjistit co je to vlastně ODKB a zejména čl. č 4.

   Vymazat
 6. Hlavní problém je v tom, že lidé obecně nejsou schopni si zvolit správné vlády, které by výše uvedené zásady dodržovaly. Demokracie existuje pouze na papíře. Ještě nikdy nikde nebyla jednoznačně funkční. Stačí mocným ovládat sdělovací média a pod rouškou demokratických voleb ovládnout i občany své země, kteří z nich mají zkreslené informace. Pak se ohánějí lidskými právy a podporují i despocie, když jim jdou na ruku. V opačném případě je napadnou všemi prostředky a svrhnou je. Na jejich místo dosadí své loutky.
  VIZ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavní problém spočívá v tom, že se lidé nechají zastupiteli ovládat, místo toho aby ovládali své zastupitele. Jak prosté.

   Vymazat
  2. Toto je zastupitelská demokracie a ještě bez naplnění Ústavy zákonem o referendu. Takže podvod na druhou. OSN tak jak se to vyvinulo je jenom debatní klub pro příznivce parazitických správců státu.

   Vymazat
  3. Podvod na voličích je, když se proti vítězi spolčí poražený v koalici, a vítěze vyšachuji. Děje se to opakovaně hlavně v obcích, na krajích a nic se proti tomu neděje. Co jsou to potom za volby? Stačilo by to zakázat a zapracovat do volebního systému.

   Vymazat
 7. noviczech
  ...výborně pane Man, ještě k tomu můžeme dodat 12 zákonů o lidských právech. Necháme to natisknout velké písmena v řečech Evropy a pověsíme do Bruselu..., ale tito jsou slepí, hluši, až do.....snad třetí!

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Man, nejsme západ!Jsme střední Evropa.vždy jsme tvořili most mezi východem a západem. Myslím, že víc jako 50 % občanů naší země se neztotožňuje s politikou NATO a EU. Jinak, pokud jde o to vměšovánín nezačalo to Ukrajinou!I náš "hadrový převrat" nebyla žádná spontální revoluce,ale dobře zorganizovaný puč západem.Jmenovitě administrativou USA. Jsme opět protektorát a ty naše svobodné volby jsou stejně svobodné jako za komunistů.Jen s tím rozdílem, že ti chtěli aby to tu fungovalo, tak na důležitých postech nebyli žádní volové.Dnes volíme jen mezi špatným a ještě horším.Do politiky se cpou jen ti, co by se jinak neuživili!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavle, každé slovo Vašeho příspěku je pravda - tesat do kamene! třeba i do koně pod Muzeem, kde listopadový puč orchestrovali....

   Vymazat
 9. Jan Campbell: Podzimní koledy Evropského parlamentu

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Campbell-Podzimni-koledy-Evropskeho-parlamentu-637747

  OdpovědětVymazat
 10. Chyby Babiše si vybírají daň: ANO klesá, Piráti, ODS a spol. by vytvořili vládu

  http://svobodnenoviny.eu/chyby-babise-si-vybiraji-dan-ano-klesa-pirati-ods-a-spol-by-vytvorili-vladu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byl účel demobloku odstavit ho za každou cenu. Zblbnout národ a dostat se k moci.

   Vymazat
 11. Tady občas jeden moudrý diskutér, nám připomíná pohádky z dětství. Tak si též dovolím vzpomenout na svou oblíbenou O Smolíčkovi.

  OdpovědětVymazat
 12. 9:12
  PRAVDA!...neni co dodat !

  OdpovědětVymazat
 13. Charta OSN? Cár papíru se kterým si USA vytírá...Dodatečné schválení agrese USA do Iráku, kde byli chemické zbraně. Vtrhnutí do Afghanistanu s dodatečným schválením OSN, kdy už tam Američané dávno byli. Klidně zrušme OSN a založme USN.

  OdpovědětVymazat
 14. Ty vaše závazky,pane Máme,by si mělo především přečíst a respektovat Rusko. Tohle je opravdu nestydatost zatáhnout do vašich nesmyslů Západ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:11
   Rus NENÍ OKUPANT No. 1.ty volotrku!!!!

   Vymazat
  2. Hezkýýýýýý....

   Vymazat
 15. Pro křesťany by stačilo dodržovat Desatero božích přikázání. Pro ostatní, dodržovat uzavřené a podepsané smlouvy. Bylo by o trochu lépe a bezpečněji na světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani Mojžíš, který přinesl od Boha desatero ho neplnil, neb nechal povraždit 3 tisíce lidí, včetně žen a dětí, kteří se klaněli Zlatému teleti. Odkaz - Bible!

   Vymazat
 16. OSN je prostě pokračovatelkou Společnosti národů z roku 1920... Je na totéž, stejně (ne)účinná... a, bohužel, proto i stejně skončí. Trpkou vzpomínkou přeživších.

  OdpovědětVymazat
 17. Doporučuji přečíst tohle https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Kalergiho_pl%C3%A1n

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.