Reklama

čtvrtek 3. září 2020

Jaké bude říjnové překvapení?

Zbyněk Fiala

3. 9. 2020  VašeVěc
V říjnu nebude veselo jen u nás, při krajských a senátních volbách. V Americe se stalo tradicí, že listopadové volby ovlivní „říjnové překvapení“, nějaké odhalení nebo nekontrolovatelné tvrzení, které má sejmout protivníka. Roku 2016 to byla tvrzení o ruském vlivu, letos by to mohl být souboj o to, jak tato tvrzení vznikla. Dalším zdrojem překvapení však může být rekordní ekonomický dopad pandemie v USA spolu s počty mrtvých.V amerických předvolebních průzkumech před listopadovými volbami stále vede bývalý viceprezident a kandidát Demokratické strany Joe Biden, ale do voleb je daleko a nemusí to vydržet. Jeho soupeř čerstvě potvrzený na nominačním sjedzu Trump se posunul z červencového propadu na 40 procent o tři body výše, zatímco Biden stagnuje lehce pod linií 50. Rozdíl je stále velký, ale důležitá je i dynamika – rozdíl se zmenšuje.

Efekt nominačních konferencí se rychle vytratil, hlavní slovo mají znovu jiné vlivy než chvalozpěvy na prezidentské kandidáty. Trumpa tlačila dolů epidemie a její zdravotní i sociální důsledky v podobě prudkého nárůstu nezaměstnanosti, ztráty příjmů a stále častěji i zadluženého domova, a navrch statistiky mrtvých. Bidenovi pomohli rozzuření černí občané, kteří čekají, že jim pomůže.

Avšak nepokoje Black Life Matter začínávají přinášet bumerangový efekt, vymykají se kontrole a zabírat začíná Trumpovo volání po „právu a spravedlnosti“. Aby bylo efektivnější, prezident musí atmosféru trochu rozdmychat, proto se chystá vyjet do wisconsinské Kenoshi, kde člen samozvané bílé domobrany střílel z útočné pušky ostrými a dva lidi zabil. Trump vyjádřil také soustrast s úmrtím účastníka bílé jízdy stovek aut ulicemi oregonského Portlandu, který byl kýmsi zastřelen. Muselo tam být husto, protože z aut, která najížděla do černého protestu, se pálilo paintballovou střelbou a a bušilo baseballovými pálkami.

Biden neprojevuje schopnost protesty usměrnit a kontruje pouze tím, že Trump lidi rozeštvává a že předvolební debatě by mělo dominovat téma nezvládnuté vládní odpovědi na koronavirus. Uvidíme, jak se s tím chytí. Zatím je Biden největší slabinou kampaně, ve které vede. Dá se to vysvětlit tím, že to, co se prosazovalo v čele průzkumů, byl AntiTrump, který však rychle ztrácí glanc, když přestává být pouhým symbolem a musí reálně jednat.

Nechme teď stranou fakt, že Biden zastupuje širokou koalici různých proudů na straně Demokratů, kde sám může pouze dát prostor, nebo naopak ignorovat některé z nich. Je tu také senátorka Kamala Harris, která se nejspíš nespokojí s běžným postavením pasívního viceprezidenta, i kdyby operovala jen v zákulisí. Takhle hluboce to voliči obvykle nestudují, nebo alespoň ta část z nich, která je nerozhodnutá a může být ovlivněná průběhem kampaně. A tam má vstoupit do hry „říjnové překvapení“, tedy nějaký silný argument, ať už pravdivý, nebo smyšlený, který voliči otřese.

Může jich být naservírováno hned několik. Na říjen je s velkou pravděpodobností připravována Durhamova zpráva, tedy výsledek kriminálního vyšetřování cincinnatského federálního prokurátora, které se soustřeďuje na to, zda roku 2016 a v navazujícím období FBI a CIA poskytly zvláštnímu soudu pro zahraniční zpravodajské služby FISA pravdivé argumenty, nebo zda naopak soud oklamaly, aby mohly ve volbách zneužít vládní moc odcházející administrativy ke špehování Donalda Trumpa.

Tohle vyzní pro Joe Bidena nepříznivě, ať už to bude formulováno jakkoliv, protože jednou byl jako viceprezident členem Národní bezpečnostní rady NSC, která byla informována vedením FBI a CIA a nese tedy za věc svůj díl odpovědnosti. Některé tajné dokumenty, které předtím posuzovaly senátní a sněmovní komise pro zpravodajské služby – a došly nad nimi k opačným závěrům – už začínají být zveřejňovány, aby se debata vedla méně o názorech a více o faktech.

A tak se na veřejnosti objevilo i svědectví někdejšího šéfa moskevského výsadku CIA Daniela Hoffmana, Ten tvrdí, že Putin by dal přednost vítězství Hillary Clintonové, nikoliv Trumpa, ale to neznamená, že někomu poskytoval podporu:

„Hodně lidí se ptá, zda se Rusko pokoušelo vměšovat ve prospěch jednoho nebo druhého kandidáta. To je povrchní otázka. Tohle nedělali,“ řekl Hoffman známému investigativnímu novináři Johnu Solomonovi pro Just the News. Ale i zpráva ředitele národních zpravodajských služeb NSA z ledna 2017, která byla vydávána za doklad ruského vměšování, ve skutečnosti říká, že se nepodařilo najít konkrétní výsledky ruského vlivu na volby, pokud nějaký byl. Putinovi prý šlo podle Hopffmana jen o to, aby si šli Demokraté a Republikáni po krku.

CIA také upozornila FBI hned na začátku protitrumpovské akce Crossfire Hurricane, že složka vysloužilého britského zpravodajce Christophera Steeleho o „zasahování Kremlu“, o kterou se opíralo, ve skutečnosti obsahovala dezinformace ruské zpravodajské služby. Pokud tam tedy byl ruský vliv, zařídila jej FBI.

https://justthenews.com/accountability/russia-and-ukraine-scandals/cia-conduct-during-russia-assessment-may-be-next

Prokurátor Durham se údajně věnuje také případu Bidenova syna Huntera, který pobíral na Ukrajině miliony dolarů za nic, za židli ve správní radě těžební plynařské společnosti, o jejíž činnosti neměl sebemenší páru. Ale mohl zprostředkovat přístup k otci, což bylo zřejmě důležitější. Když to ukrajinská generální prokuratura začala posuzovat jako korupci, Biden podmínil americkou hospodářskou pomoc Ukrajině tím, že generální prokurátor bude okamžitě vyhozen.

Říjnové překvapení ve prospěch Trumpa se tedy rýsuje, ale kvasí i takové, které bude v jeho neprospěch. Koronavirus zcela zmařil Trumpovy předpoklady, že pro něj bude hlasovat obrovská konjunktura, která se projevovala zejména rekordními cenami akcií. Burzy sice znovu stoupají do výšin, ale jsou zcela odtrženy od reality, protože největší pozornost poutá fakt, že růst nezaměstnanosti už dosáhl tempa, kdy týdně přibývá milion nových žádostí o podporu.

Pramen podpory však mezitím vyschl a Bílý dům to hodil na státy unie, které na to nemají. Rychlým tempem tak přibývá taky počet lidí bez střechy nad hlavou. Cožpak o to, pandemie má drsné hospodářské důsledky všude ve světě, ale nikde nemají vysoký počet nemocných tak dlouho, aby drtil reálnou ekonomiku a životní úroveň většiny obyvatelstva stále větší silou.

Nejhorší je však v USA statistika mrtvých. Je daleko nejhorší ze zemí, jejichž statistice lze věřit. Celkový počet nakažených už tam přesáhl šest milionů osob a pro 183 tisíc z nich to skončilo fatálně. To znamená, že na Spojené státy připadá 22 procent všech úmrtí v globální pandemii, přestože jeho obyvatelstvo představuje pouhá 4 procenta globální populace. Kdyby byla v USA pouze průměrná úmrtnost v pandemii, 145 tisíc lidí mohlo dále žít, píší New York Times.

https://www.nytimes.com/2020/09/01/briefing/coronavirus-kenosha-massachusetts-your-tuesday-briefing.html

A všechno nasvědčuje tomu, že Biden teď bude hrát hlavně tohle.

41 komentářů :

 1. Takže asi takhle, nejprve se podívejte na video z té Kenoshi, ten kluk chtěl jen zdrnhout, a oni ho napadli, poslední z nich měl pistoli.
  Místní Trumpovci jen projížděli a fti vaši mírumilovni demonstranti po nich házeli kameny a stavěli se do cesty a útočili na ně. A těm mrtvý byl zabit když šel domů z demonstrace. Pište aspoň objektivně, děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte špatnou zkratku, máte mít: ÚSTR.

   Vymazat
  2. Hm zatímco anomym je terno, zaprvé, to mi dal Google, já chtěl UK cz, a zadruhé chápu že k tomu co jsem napsal není co dodat(ano jsou tam chyby), pokud chcete najděte web incorrect.cz tam uvidíte vše o tomto případu.

   Vymazat
 2. Čtěte www.poselstvi-zbytku.org. V poselství č.1275 - "Uváděn do chodu" je jasně nepřímo vyjádřeno, že Trump bohužel končí. Z textu by se dalo dokonce dovodit, že bude zabit. Z poselství plyne, že zejména pro Ameriku přichází velmi zlé časy.

  OdpovědětVymazat
 3. Bílí už si v USA neoddechnou:

  https://megazpravy.cz/clenove-blm-zautocili-na-bily-par-v-restauraci-protoze-odmitli-zvednout-pest-video/

  OdpovědětVymazat
 4. Jaké překvapení, bude snad mít změna vůdce USA vliv na agresivní politiku USA ? Mám někdy dojem že americkou administrativu řídí Marťani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Putin bude hlasovat také?
   Nebo jen ovlivňovat volby.

   Vymazat
  2. Prosim vas v cem vede ten Biden v jekotu falesnych medii? Ve vymmyslech americky tradice uplne falesnejch slibu .Tezko je nazvat falesny.
   Pribehy snatkovych podvodniku a nevylecitelene duverivych americanu jsou zde prikladem..?
   Ktery neni nikdy ani mozny splnit. Ze vede neco nekde a kde je aspon slusnost uvest aspon jeden fakt,dukaz ?
   Ale slibujou ty tajny sliby velkou korist pro rodinu a nahradniky. Je treba zajistit aby aspon nekrad jeste z hrobu ???...Tady slib neni zadnej.. Uz neni co. Protoze ted kradou i dluhy.
   Nedivil bych se kdyby se do voleb vlozila Cina. Biden slibuje hodne vyvoje v jejich prospech. Tedy,ze USA must be quite LAST. Az nakonec.
   Chce to jeste dalsi sankce.
   Trump taky nechce dovolit viru aby radil jen prumerne.
   Vopakovani toho nepricetnyho slibovani neni uz delsi cas ani ta socha Svobodny Matky Moudrosti.
   Taky na ni doslo. Pozvou Novotnyho ?
   Ma nadeji ze vede a ze bude zvolenej Antifou a Hillary. A ze Trump byl jiz odsouzenej jako zlocinec v mediich. A ze siri virus.A nezamestnanost stoupa.
   Ale demokrati a Antifove a vakciny tu nezamestnanost jiste zase podstatne snizi..

   Vymazat
  3. Ale kdepak to je jen situace , kdy co ma soused, ja musim mit taky a lepci.
   Nebo-li vitez prebira vsecko od porazenych.
   Tak dlouho se kricelo o vitezstvi az se dovitezili ted do Kulturni Revoluce /autor Mao Ce tung/.
   Miliony neprezili a nepratele USA se raduji..Pamatujete Kulturni gangy a malokdo
   prezil ?.Koncentraky jsou taky k nepreziti na to se stavi Olympijske stadiony...
   Dneska Merkel Multikulturni islam fanatiku,drive komunistu a jeste drive nacistu ,diversni jistota panuje ze Lidskym pravum zadna kultura neunikne ani vetsina zivych.
   Miliony afroaabu se dovazi a s virem. To je zatim zacatek.
   Taky se slibuje ze kdyz nevyhraje Biden ,strasliva katastrofa uplne znici USA.
   Ty co nesmi mit pravdu tvrdi ze ani Bidena nikdo neprezije mimo Cinu.
   Uz dlouho zijeme tak ze je to k nepreziti.
   Vlastne furt.
   Vysvetleni neni potreba, zeptat se Trumpa jak to udela..?? Zbytecny.
   Inteligenti vseho marxismu a nacismu zaroven soutezi kdo bude mit vetsi a vedeckou pravdu.
   Penize taky nejsou k zahozeni.
   Ovsem penize prezijou vsecko.....

   Vymazat
 5. Video z Kenoshi jsem viděl. Na nějaký pokus o zdrhnutí bych to neviděl. Ten člověk byl asi pod drogami, protože když na Vás bude několik policajtů ze vzdálenosti 1 metru řvát, abyste se zastavil a budou na Vás přitom mířit pistolemi, co uděláte? Pokud se zastavíte, dáte ruce nad hlavu a necháte se spoutat, bude to sice nemilé, ale určitě přežite. Postřelený udělal pravý opak. Ignoroval policii, šel do auta, kde se pokusil (údajně) zdvihnout nůž. V ten okamžik začal policista střílet a kdybyste byl na jeho místě, udělal byste totéž, protože kdo se chce nechat zabít? Mimochodem - zpráva z posledních dnů hovoří o tom, že zabitý Floyd, který byl příčinou černošských násilností v USA, by zemřel, i kdyby se ho policisté ani nedotkli. Přestaly mu fungovat plíce pod vlivem drog. Přebral. Policisté mu snad mohli pomoci, kdyby ho převezli do nemocnice, ale vzhledem k tomu, že se s nimi v autě rval, neměl nikdo chuť zkoušet, co s ním mnohokrát trestaný kriminálník Floyd udělá. Proto se ho pokusili znehybnit a co následovalo, už je známé. Vinou policistů však Floyd nezemřel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co má zase říjnové překvapení v Americe společného s tím chcíplým černochem? Toto 12.41 - Proč to do diskuzí pořád taháte? Na novinkách hodně z vás nadává, aby už přestaly žvanit o těch chcíplejch černochách pardon Afroameričanech, ale jsou prostě lidi, co to budou omílat furt, pod každým článkem.Prostě nemocní. Duševně.Jim už není pomoci.

   Vymazat
  2. Toto 12:41 Podle levičáckých mainstreamových médií prý Floyd tak špatnej nebyl. Pomáhal babičkám s nákupem, slepce převáděl přes ulici a šířil kolem sebe jen samé dobro. Prostě takový "něžný obr", jak psali.
   Bohužel však trpěl selektivní klaustrofobií a proto mohl klidně sedět v jakémkoliv autě, kromě policejního.:-D
   To se holt dobráckým lidem jeho typu stává, že se necítí dobře v policejním autě nebo ve vězeňské cele.;-)

   Vymazat
 6. V emerice je občanská válka,bohužel díky NEčinnosti Trumpa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co na to Honolulu, donedávna se zde ukájel tím, že urážel Čechy a chlubil se, že na Floridě je ráj na zemi a my, Hurvínci , budeme ještě valit bulvy, jak s námi nevzdělanci kdosi zatočí...Na podzim po prezidentských volbách v USA "to" vypukne naostro.Snad je tento "Floriďan" dobře vyzbrojený.

   Vymazat
  2. Bůhví, kde je Honolulovi konec anonyme 9.59 - a teprve teď musím konstatovat, že se oslovením "hurvínci" pro Čechy neukájel, ani nás nějak zvlášť neurážel. To, jak se na diskuzích urážíme sami mezi sebou, je podstatně sprostější a nenávistnější. Taky měl pravdu, když psal, že ještě budeme "valit bulvy" - taky je valíme a kulíme nad hubama zelepenýma rouškou, ale jako vždycky -tváříme se, že je to tak správně, že to tak musí být, vrchnost poručila, a vrchnost má ve všem pravdu. Dokonce se mnozí tváří, že mají obrovskou radost ze zabalených hub! Konečně! Konečně jsem chráněn od ostatních lidí! Už se nám povedlo zkazit radost kuřákům, ani do své oblíbené hospůdky už si nesmí jít zabafat, a pobavit se se sousedy - ne - musí pěkně dřepět doma s plastoněm u bedny, a být sám se svojí osamělostí. To je vono! Kdepak Hurvínek - my jsme jinej level!

   Vymazat
  3. Jo jo ma toho doma trochu pod postely a plus tu padesat osmicku co koupil na dovoleny v cesku

   Vymazat
 7. No tak jako bílý člověk jsem na straně Trumpa pořádek a bezpečí musí být. Co si ta pakáž u nich dovoluje je neskutečné. To je jen předehra co mají v úmyslu globalisté i v Evropě pakáž udělá bordel lidé budou volat po vládě tvrdé ruky. A oni rádi nastolí diktaturu ale pro všechny. V usa mají výhodu že mají střelné zbraně a mohou se ubránit. S těmi zločinci si hravě poradí horší je to s námi MÁME HOLÉ RUCE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. MÁTE HOVNO V RUCE.

   Vymazat
  2. 17:58 Jasně a vy v té liberální hubě.

   Vymazat
  3. Taky nam vsak chteli ty bouchacky vzit. Odzbrojit nas a pustit k nam nasilnicke smazky- vyzirky z Afroarabie. To jeste prijde, dokud budeme chrapat!!! Recko i Italie jsou plne te pakaze.

   Vymazat
 8. Tím říjnovým překvapením bude odhalení kdo dal pokyn sestřelit malajsijské dopravní letadlo nad Ukrajinou v roce 2014.

  OdpovědětVymazat
 9. Nechápu o čem se přou voliči v USA, když prezidenta USA určuje Vláďa Putinů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A aby byla změna, prezidentem USA bude Vladimír Vladimirovič Putin. Vicepresident Donald Trump. :)

   Vymazat
  2. V.V.Putin jistě zabezpečí opětné znovuzvolení D.T.

   Vymazat
 10. Ten kluk v Kenoshi zabil v sebeobraně agresívního levičáckého pedofilního buzer@nta. Za to by měl dostat ještě medaili.
  Jestli si na podzim Američani zvolí za prezidenta tu dementní loutku Bideta, tak je s Amerikou do pár let ámen, protože už nebude existovat síla, která by ty zdivočelé levičácké hordy udržela na uzdě.
  Je zajímavý, že veškerej ten bordel a rabování se děje pouze ve městech a ve státech, kde vládnou Demokrati.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na vás pošlu levičáka Vystrčila!

   Vymazat
  2. 18:06 Vystrčil je bývalý učitel, který vymyslel perpetuum mobile.

   Vymazat
  3. Anonymní 18:06 Přestože k Vystrčilovi cítím hlubokou "předsudečnou nenávist", tak to nedám nijak najevo a místo pr.dele na něj vystrčím jen prostředníček. Jako že je "jednička".;-)
   To aby mne bedlivě sledující Červenej svetr neposlal do lapáku. :-D

   Vymazat
  4. Anonymní 21:03 A teď to letěl prodat na Tchajwan a dostal za to tchajwanský občanství. Proto křičel že je Tchajwanec. :-D

   Vymazat
  5. Mezi nami co s takovejma. Splachnout do hajzlu ?

   Vymazat
 11. Vážení přispívající. Nečtěte a neposlouchejte žádná veřejnoprávní masmédia LŽOU a LŽOU. Vše je úplně jinak!
  „Covid-19“ je biologická a elektromagnetická válka podporovaná rozsáhlou operací a taktikou „kouře a zrcadlení,“ která šíří zmatek v řadách lékařského a nemocničního personálu. Bitva o USA bude v následujících týdnech pokračovat. Ale Antifa, BLM, bolševici a další mají k dispozici pouze peníze a několik najatých rváčů. Proto prohrají proti patriotům, kteří nyní systematicky odstraňují tuto špínu z americké politiky. Velmi doporučuji, aby vzali Zagamiho (který mi řekl, že jedl lidské plody) k výslechu. Klíčová bitva za osvobození planety Země se samozřejmě točí kolem Izraele, kde odvážní Židé denně bojují za odstranění jejich satanského vedení pod vedením Benjamina Netanjahua.
  KDO JE KDO. 14., 15. a 16. část. https://www.youtube.com/watch?v=DhVgx1JLiiAPrezident Donald Trump projev plný přijetí na Republikánském národním shromáždění 2020. https://www.youtube.com/watch?v=RhL9iFkBaus Američané, válka - pomalý žáci.

  OdpovědětVymazat
 12. Buď jak buď, Trampa nemusím. Ale alespoň není zloděj, který krade v cizí zemi. Zcela bezostyšně. To dělal Biden se svým synáčkem na Ukrajině. A takového zloděje bych nechtěl mít v žádném případě svým przidentem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nebudete. Ledaže jste občanem Globálního absurdistánu.

   Vymazat
 13. Na vycet "zlocinu" Putina by se nikdo nezmoh. Ani jednou nebyl odhalen. Mimo to ze chodi s kyblama jedu a naberackou po svete a stedre travi, /mezi nama Lucrecie mela daleko lepsi vysledky s jedama zastaralejma/,celkem sestkrat dovezl okolo 200kg trhavin po celem Rusku a vybuchoval cele bloky obytnych budov a svadel to a jine..Mimo sestrelovani letadel vsude na svete,potapeni Kursk, vsechny teroristicke utoky na skoly, divadla a bezpocet jich vse uspesne svedl na jine. Tez dnesni situace teroru v USA nemuze byt prace nekoho jineho a dukazy se v mediich mnozi. Muze i za Trumpa za volby a kdyz se objevi udesnej idiot a skudce nekde jako Novotny muze za to taky. Novotny jednou bude slavnej jako odstrasujici priklad pro deti ve skolach. Aby tak jeste utekl na Tajvan s tim dalsim nicemou .Dale si Putin nakrad asi 20 palacu a celkem pres 20o miliard ma schovano v zapadnich bankach. Aby si v Rusku nevsimli.To neni moc chytry,drzet penize u banditu vseho schopnych.
  Jako na potovoru si nic z toho neuzije. Brzo Rano, mars do prace resit problemy jinych , povine navstevy Merkel,Macron a spol. ,radeji bych navstivil mentalni ustav s chovancema,nebo pajzl 4.cenove skupiny a pak se v klidu zblil,v noci se nevyspi je casto vzbuzenej kvuli dalsim problemum a musi je resit,porad nejaky projevy a otazky UB novinaru, je to mezi nima samej inteligent, furt nekdo neco chce na nem, predcasne starne a sedivi z toho a uz ani nema energii spachat zase poradnej zlocin, Navalnej si klidne prezije a pak ho germani musej dorazit Novicokem Made in Britanie,jako Skripala a dalsi, ublizovat teroristum v Syrii a v Cecne..
  Ani letadla uz nesestreluje,ani vlastni rusky ,akorat se trochu snazi aby se Belorus doosvobodila jako Ukrajina...
  Bida,i Breznev by zvlad neco lepsiho..

  OdpovědětVymazat
 14. Osobně si myslím, že žádné překvapení nebude. Vměšování Rusů do voleb je písnička, která se s minimálními úpravami neustále opakuje, stejně tak jako "trávení" ruských vlastizrádců zalezlých do západních pr..lí.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 15. A proč "říjnové" překvapení? Já jsem překvapenej už teď, jak je možné, že ten impotentní, skoro osmdesátiletej stařec Biden se ještě sere do politiky, a dokonce by chtěl bejt prezidentem? Spíš je kandidátem na zbavení svéprávnosti - jestli to v USA taky tak funguje - udrží ještě vůbec stolici a moč? Že jim není hanba - těmhle starejm dementům! Kdyby byl chudej občan, byl by dávno někde zalezlej, ale že jsou ti všichni smradlavý žoky peněz, myslí si, že jsou nesmrtelní. Hnusná zbohatlická chátra - zas by ve všem rozhodoval někdo za něj, on by dělal nějakému mafiánskému sráči jenom šaška - kdopak asi za tím stojí, když je nesere, nastrkovat do politiky tyhle starý dementy jako bílé koně? A že to "svět" ještě neprokoukl? Jsou to chcíplotiny - vhodné přesně do politiky jako bílí koně. Rozhodovat za ně bude nějakej lump, podvodník a zabiják. Je to pořád stejný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Emerice se muze kazdy stat prezidentem. Jedna bohata zenska, ktera neumela zpivat ze sebe delala operni pevkyni a prochazelo ji to dlouho.

   Vymazat
 16. Což o to, ať má každý svůj názor a můžeme se tady navzájem o své názory i poškádlit, ale jako stát se do vnitřních záležitostí jiných států nemáme co vnucovat. Vždyť to nemáme sami rádi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,52
   Nemá to rád nikdo,ale do nás se přes 30.let se@e amiokupant v patách s fašoEU!!!!

   Vymazat
 17. Biden zvany v Emerice Creepy Joe usnul pri TV prenosu. Nereagoval vubec na otazku. Asi je nemocny demenci, ma byt i pedofil, nevim. Ten Deep State ma kandidaty! Jde ale o to, aby vyhral kacer Donald. Jinak vypukne revolution v blazinci, kde vcera znamena zitra. A kde vsichni bili jsou zli rasiste, skodici cernochum.

  OdpovědětVymazat
 18. USA dokazuji, ze jsou zeme neomezenych moznosti a omezenych politiku odjaziva. Ti jsou jenom loutky rizene bohatci v pozadi.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.