Reklama

úterý 22. září 2020

K americkým sankcím

22. 9. 2020 Solovjov Live , překlad Outsidermedia

Docela nezvyklý materiál předložil posluchačům a divákům ředitel ruského Ústavu východních studií a obávaný diskutér Jevgenij „Armagedonyč“ Satanovskij. K jeho překladu pro vás mě inspirovala dnešní reakce Petra Žantovského v Parlamentních listech na docela hnusné výpady Pavla Šafra a dalších „novinářů“ vůči prezidentu Zemanovi. Petr Žantovský ve svém odkazu na zdravotní problémy bývalého prezidenta Havla nepřekročil, na rozdíl od útočníků na prezidenta Zemana, meze slušnosti a dle mého názoru trefil do černého. 

Na rozdíl Žantovského má Satanovskij slovník často expresivnější – pokusím se ho tedy malinko změkčit. Satanovským vydaný a unikátně podrobný seznam amerických sankcí je obrovsky dlouhý a překrásně ukazuje jejich stupiditu, nicméně já ho překládám v poněkud zkrácené verzi (s vynecháním typických expresivních výrazů…)

(Pozn. překl.)58 komentářů :

 1. Já to mám podobně jako autor s Ruskem. Mám tam přátele, kolegy, ale nesnáším klerofašisty v Kremlu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:26
   Nesnáším Rusáky jako takové, ale s tom klerofašismem v Kremlu máte čistou pravdu, ty vysloveně nenávidím. Tohle jsou důvodem všeho zla na světě. Doufám, že co nejdřív se to konečně smete a že se bude jednat o důkladné vojenské začištění.

   Smazat
  2. 7,26
   Rusko NENÍ světový okupant No.1!!

   Smazat
  3. pouč nás, v čem je Kreml "klerofašistický" ?

   Smazat
  4. Ti klerofašisti se projevují jak , že podporují tradiční rodinu a jsou světovou velmocí se všemi surovinami a nechtějí poslouchat západ ? Klerofašisti jsou v USA , tam se dokonce ohánějí Bohem i u soudu !

   Smazat
  5. I ty jeden "klerofašisto" , ty máš "přátele" jen v teroristických USA, protože hloupý jsi na to dost !! Navíc občan americké kolonie jménem Česko žere dnešní režimní propagandu "naší" vládnoucí zlodějské elity, která zbohatla při rozkradení státního majetku po Listopadovém puči !!!

   Smazat
  6. Uveď jeden konkrétní klerofašistický příklad nějakého klerofašisty z Kremlu, chytrolíne....

   Smazat
  7. Jaké klerofašisty máte na mysli? Jak definujete pojem klerofašista?. Myslíte tím vlastence? Myslíte vy vůbec?

   Smazat
  8. Pro 8:37 můžete nám sdělit, kde co nebo kdo je to/ten/ta "se" co smete klerofašisty v Kremlu a nejlépe všechny "Rusáky" a provede to "vojenské začištění"? A co znamená termín "co nejdříve"? Já jen že Rusové jsou v Rusku a ti co jsou jinde jsou zpravidla podnikatelé. Jen v Praze jich jsou stovky. Vlastní byty v nejlukrativnějších čtvrtích. Karlovy Vary jsou už v tomto směru pojmem. Neukradli je. Koupili si je. Od Čechů. To naši kamarádi Němci nás pomlouvají, že ty byty ve Varech jsme ukradli jim a teď je prodali Rusům. Další Rusové u nás podnikají a platí tudíž daně. A tak je to všude po světě. Jestli tím myslíte naši armádu, tak si vás dovoluji upozornit, že máme 4500 lidí jakž takž vybavených a vycvičených pro strážní službu v amerických koloniích. Máme 32 tanků, cca 50 kanonů a 14 půjčených letadel. Působivá bojová síla, co? Tato patrička rozhodně nezvládne polní bitvu. Navíc nemáme vůbec žádné zálohy. Jestli myslíte NATO, tak to je na tom stejně nebo podobně. Německý Bundeswehr Flinten-Uschi zdecimovala hůř než Žukov Wehrmacht. Ale nařídila upravit tanky leopard tak, aby v nich bylo místo pro těhotné tankistky. Teď vede celou EU. Takové Pobaltí nemá armády vůbec. Jestli myslíte Američany, tak ti do války se silným nepřítelem nepůjdou ani náhodou. Zatím nedokázali smést a vojensky začistit ani afghánské pasáčky koz. A zkoušejí to už skoro 20 let. Co se Ruska samotného týče, hledí si svého a buduje a buduje. Momentálně například modernizuje BAM a Transibiřskou magistrálu, připravuje její protažení na Sachalin a zahájili tam stavbu mostu. Proběhly komunální volby. Kamarádíčci Navalného si ani neškrtli. Klerofašisti z Kremlu zvítězili rozdílem třídy a mají 11 z 18 gubernátorů. Nejsilnější opozici tvoří komunisti a nacionalisti. Takže pro nás nic moc. Ale sněte dál. A až to "se" najdete, dejte vědět:)))

   Smazat
  9. A proč - vážení diskutující - toho dotyčného "klerofašistu" oslovujete "chytrolíne", když je to evidentně zfanatizovaný proamerický blb?

   Smazat
  10. 9.58 TY poslance a senátory, kteří hlasovali pro tzv. "Církevní restituce" a ty pražské radní, kteří podpořili a umožnili stavbu MARIÁNSKÉHO FALU na Staroměstském náměstí v Praze a podvodně jejho stavitelům odpouštějí více než milionové nájemné za zábor místa..., ani ty klérofašisty, kteří zneužili mimořádný stav a ukradli osvoboditele Koněva a jak se proslýchá, hodlají stavět pomník katoličce absolutní vládkyni Marii Teresii... zřejmě nemyslel - takže je zřejmě úplně mimo.

   Smazat
  11. Žeby Covid 19, jíst chutná, stolice pravidelná ?

   Smazat
  12. Na vás a vám podobných je vidět ta šílená propaganda.Je mnohem horší než ta komunistická, protože ta nikoho netlacila k nenávisti k jinému národu

   Smazat
  13. Vážení čtenáři, dnes jsem velmi polevil v cenzurování tohoto webu a proto sem proniklo několik zblblých omezenců. Omlouváme se přeji vám s nimi hezkou zábavu.

   Smazat
  14. Pravoslavný klérofašista, capisci?
   Jen škoda, že tu zas začala řádit cenzura černé ruky.

   Smazat
  15. Pane Dvořáku, když to nebudete hlídat, tak tu vznikne Občanská válka. Potřebovalo by to hodit bílý ručník do ringu.

   Smazat
  16. Pane Dvořáku, když už vstupujete do diskuze, tak vám odpovím. Tím, že zblblé omezence vycenzurujete, tím jejich existenci neohrozíte. Jen vyvoláte mylný dojem, že neexistují, že na jiný názor určitým způsobem nereagují ... Tím zkreslujete pohled na reálný svět. A když už na vylučování "zblblých omezenců" trváte, doplňte o ně onen požadavek "Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme." O omezencích tam nic nepíšete, o orientaci zblbnutí také ne. A ta přec má nekonečno azimutů. Nebo ne? JiH

   Smazat
  17. Danny 17:09
   Opravdu dobře napsáno, díky !

   Smazat
  18. pro Václav Dvořák 16:16
   Myslím že jste udělal dobře, je třeba vědět co máme v národě za ynteligentní občany plné nenávisti k jiným národům. Vazalství jim nevadí, patriotismus ano, může existovat větší zvrácenost člověka ?

   Smazat
  19. Pane Dvořák, my jsme mysleli, že nás chcete záměrně oblažit těma debilama od elfů, abychom si tady jenom navzájem nepřikyvovali.
   Když už tedy něco pustíte, tak ať to je alespoň trošku inteligentní.

   Smazat
 2. USA různými formami terorizují koho si zamanou. Nejde jen o Rusko, návštěva Májkla Pumlho zde, byla rovněž dost vypovídající. Informoval nás co nám hrozí od Číny a Ruska, s kým máme co dostavět a ubezpečil Vystrčila, že ta jeho cesta je opravdu nutná. Poskok vyrazil a vláda drží chrup, když jí někdo školí jako malé kluky. Všichni se čertí kvůli sdělení Číny, že Vystrčil zaplatí za svou cestu vysokou cenu, ovšem nikdo se nezamyslí jakou cenu, a komu, by zaplatil kdyby tam nejel. Májkl Pumplho mu to asi delší dobu šeptal do ouška a nakonec ho přijel ujistit osobně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:41
   A co je špatně, když přijede šéf st.depatetementu USA a rozumí si s naší politickou špičkou? To je snad dobře, nemyslíte?

   Smazat
  2. Kvíkot umírajících prasat. Už to máte za pár, holoubci! Po volbách, kdy konečně zvítězí ten správný kandidát, vám zakroutíme krkem. Už nebudou žádné Irský, Sýrie, Ukrajiny, žádné Novičky a polonia nebo výbuchy skladů s "hnojivem". Nebudou žádné covidy ani umírající příroda v klimatických změnách. Já chci svět bez Ruska!!

   Smazat
  3. On si s ním nerozumí, jako nemůže rozumět pán otroku.

   Smazat
  4. Pro 6:39 Pro Američany určitě. Ale co my? A vystrčil není politická špička. Je to podlézavý poskok. Viděl jste jak se doslova plazil a tetelil blahem, když Pompea vítal a předával klíče od Senátu? Ty byl pohled pro bohy. A pak všude vykládá, jak máme narovnat páteř!

   Smazat
  5. No - jestli chceš svět bez Ruska fašisto 8.43 - nemusíš tady nikomu nadávat "umírající prase" ty jedna svině hnusná, ty kryso! Padej někam do prdele - do tvýho přiblblého a dementního USA, kde všichni lidi už evidentně zblbli, a hlavně vypadni z ČR. Potřebujeme zem s odpovědnými a rozumnými lidmi, s vlasteneckým cítěním, a ne smradlavé, zkorumpované, parazitické krysy jako jsi ty. Sbal se a padej hned - tady nikoho nepředělávej a hlavně se přestaň pošklebovat a obecně urážet.

   Smazat
  6. 10:20 Naprostý souhlas. Bohužel někteří si stále pletou podřízenost s porozuměním a tak jsme si "porozuměli" s Němci, Rusy, nyní s Američany, výhledově s Turky. To načasování zmíněné návštěvy bylo do očí bijící. A Pepek Vyskočil vyrazil jak mu jeho pán přikázal.

   Smazat
  7. 08:43 A proč to píšete sem ? Jediným, kdo vám s tímto problémem může pomoci, je zcela evidentně psychiatr, nebo veterinář, který by vás humánně utratil.

   Smazat
  8. 7:41
   V tom případě nemůžete hovořit o politické, hospodářské a ekonomické suverenitě státu.

   Smazat
  9. 8:43
   Hlavně přestaň hned po ránu chlastat, devět ráno a už se to nedá po tobě přečíst.

   Smazat
  10. PRE 8:43
   To je ironia alebo naozaj sa Vam ziada apokalypsa?
   Co si predstavujete, ze po volbach sa stane? USA odpalia rakety a RF si klakne, aby uchranila Zem? Alebo je to jedno, len nech zanikne RF aj my?

   Smazat
  11. 8;43
   Hele Novotný, tebe je tady škoda,mazej k Šafrovi nebo na Bicí listy, volotrku mají IQ pod hranicí těžké mentální retardace!!!!

   Smazat
  12. 12:52 Já se o Vámi vyjmenovaných suverenitách nezmiňuji, neb mne, v souvislosti s tímto státem, žádná nenapadla. Pokud se někdo domnívá, že jsme suverénním státem, tak já to rozhodně nejsem.

   Smazat
 3. Když nám vládnou Petříčkové, Maláčová nebo Plaga, tak se nedivme. Budou volby a volte Korzáry, ti Vás určitě "vytáhnou na výsluní", co prozatím dokázali, kromě toho, že plivají po všech, že nic neumí.
  A vzpomeňme si jak machrovali s dálničníma známkami.
  Je to pouhá závist ...

  OdpovědětSmazat
 4. noviczech
  ...je otázka: Jak dlouho ještě tato "šelma" z knihy Zjeveni Jana vydrží? A objevila se i druhá (EU) a jak je v této knize psáno, jak to skončilo, spíše skončí, ví všichni, ale nikdo neví KDY.(Troubení andělů už asi máme za sebou a svět se jen dále šponuje, zlo nabírá více obrátek, no uvidíme....)

  OdpovědětSmazat
 5. Některé sankce je možné nazvat bojkotem a byrokratickým zoufalstvím asi v tom smyslu;"když ti dojdou argumenty,musíš začít křičet,aby bylo vidět tvou nastvanost a odhodlani,že to tak nenecháš."S úspěšností sankcí si byrokrati hlavu nelámou,nechtějí nic respektovat jakoby nevěděli, že každý klacek má dva konce .A to je pro další vývoj světa jediné dobře.Zatim byrokrati jásají ale vseho jen dočasu..

  OdpovědětSmazat
 6. USA nevlastní celý svět a země je kulatá . Já vím Rusku je Evropa blízká kulturně , ale Čína je také vhodný partner.

  OdpovědětSmazat
 7. Je toho velice mnoho, co nám zejména některým, anglosaská propaganda nalila do naivních hlaviček. Někteří a to zejména díky internetu si by pitomosti z hlavy pracně dostávají. Ty pitomosti se většiny drží jako hovno košile, ti přemýšlivější, nechtějí být za vola a už vědí, která bije ať už to je o Horákové, Stalinovi a v poslední řadě o tom odkud a proč je tady virUS. Jenže jak se říká čas trhnul oponou a mnoho věcí se začíná vyjasňovat Rusko, ať se to někomu líbí nebo ne, se stává tím, bez koho se nic nevyřeší, ke komu začíná vzhlížet celý svět. Ti kdož mají máslo na hlavě, bývalé koloniální a jim podobné státy, to určitě nejsou, ty se jen děsí toho, že je zastihne spravedlivá i když opožděný trest. Jak to může ve finále vypadat? Prostředků, které sice vymysleli oni, jako například sankce, je mnoho a to pro ně bude velice trpká medicína. Na rozdíl od Ruska, které naopak posílily, na ně budou zaručeně fungovat. Pjakin říká a má pravdu, že na Rusku, jako na hřebíčku, visí osud celého světa. Kdo to nechápe a hloupě ruskému medvědovi okopává kotníky, koleduje si jako například Pšonckové o strašlivý prů.er a svět bude nakonec bez takových hlupáků jako ten z 8:43.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Omlouvám se, jestliže tento příspěvek není tak úplně k věci
  - ale není ani od věci. Tedy: -zaujaly mně otázky některých diskutujících z novinek.cz - jestli je Seznam.cz potažmo novinky.cz vůbec český? Když neustále v podstatě skrytě i otevřeně špiní ČR, provokuje svými články nadávky prezidentovi i premiérovi, dělá teď z ČR "nejnakaženější" stoku na světě, a tito diskutující již zvažují i podání trestního oznámení na Seznam.cz za každodenní šíření poplašných zpráv, protože novinky.cz už nic jiného nedělají, než lžou, štvou, a šíří poplašné zprávy. Prosím všechny diskutující z novinek, kteří diskutují i na NR - pište tam pravidelně, že společnost Seznam.cz je americká, nikdy nepodnikala a nepodniká podle našeho elektronického zákona, je to pátá kolona, složená ze zkorumpovaných štváčů, zabrala spoustu místa na internetu svým přiblblým štvaním - zprávy seznam.cz, novinky,cz, super.cz, sport, pro ženy, a další sračky. Já bych se u těchto zmetků, kteří mají i mezi diskutujícími najaté svoje úplatné kokoty jako štváče, co pod vymyšlenými jmény podněcujou štvaní u ostatních, nikdy bych se mezi ně k diskuzím nepřihlásil. S tak nemocnou smečkou lidí - nikdy! Ale zaujalo mně, že už někteří sami vyzývají k bojkotu novinek a chtějí vědět, co je to za server - tedy opakuji - americký - americký! Tím je dáno vše. Vyřiďte to všem v diskuzích. Dík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdu díž, ale já se snažím seč můžu se tady zapojit do diskuze a je mi bráněno GOOGLE. Není to taky ušácká chátra?
   lada

   Smazat
 9. Že SS nebojkotovaly Čínu, když potřebovali roušky, přepláceli jiné odběratele, aby je dostaly. To je ten správný politický mechanismus.
  Pořád někdo kvičí, že něco nechce z ČLR, ale bez ní už nikdo nevyrobí ani "špendlík".
  Teď bude kvikot.

  OdpovědětSmazat
 10. Je toho velice mnoho, co nám zejména některým, anglosaská propaganda nalila do naivních hlaviček. Někteří a to zejména díky internetu si by pitomosti z hlavy pracně dostávají. Ty pitomosti se většiny drží jako hovno košile, ti přemýšlivější, nechtějí být za vola a už vědí, která bije ať už to je o Horákové, Stalinovi a v poslední řadě o tom odkud a proč je tady virUS. Jenže jak se říká čas trhnul oponou a mnoho věcí se začíná vyjasňovat Rusko, ať se to někomu líbí nebo ne, se stává tím, bez koho se nic nevyřeší, ke komu začíná vzhlížet celý svět. Ti kdož mají máslo na hlavě, bývalé koloniální a jim podobné státy, to určitě nejsou, ty se jen děsí toho, že je zastihne spravedlivá i když opožděný trest. Jak to může ve finále vypadat? Prostředků, které sice vymysleli oni, jako například sankce, je mnoho a to pro ně bude velice trpká medicína. Na rozdíl od Ruska, které naopak posílily, na ně budou zaručeně fungovat. Pjakin říká a má pravdu, že na Rusku, jako na hřebíčku, visí osud celého světa. Kdo to nechápe a hloupě ruskému medvědovi okopává kotníky, koleduje si jako například Pšonckové o strašlivý prů.er a svět bude nakonec bez takových hlupáků jako ten z 8:43.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 11. Sankční bordel a protiruská hysterická propaganda začala po udělení azylu americkému uprchlíku Svowdenovi, jediné Rusko mělo tehdy koule mu azyl udělit, ani ta Čína neměla odvahu. Tož tak ! Satanovskij a jeho kolega Kedmi jsou opravdu specialisté na mezinárodní vztahy RF a USA, myslím že oba mají i izraelské občanství. Známé je Satanovského prohlášení : "USA bezlítostně hází svoje spojence přes palubu ".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.47 Přeci Gój posloužil, už není k ničemu, může jít, nebo zhebnout... V tom má Satanovský talmudskou pravdu.

   Smazat
 12. Je toho velice mnoho, co nám zejména některým, anglosaská propaganda nalila do naivních hlaviček. Někteří a to zejména díky internetu si by pitomosti z hlavy pracně dostávají. Ty pitomosti se většiny drží jako hovno košile, ti přemýšlivější, nechtějí být za vola a už vědí, která bije ať už to je o Horákové, Stalinovi a v poslední řadě o tom odkud a proč je tady virUS. Jenže jak se říká čas trhnul oponou a mnoho věcí se začíná vyjasňovat Rusko, ať se to někomu líbí nebo ne, se stává tím, bez koho se nic nevyřeší, ke komu začíná vzhlížet celý svět. Ti kdož mají máslo na hlavě, bývalé koloniální a jim podobné státy, to určitě nejsou, ty se jen děsí toho, že je zastihne spravedlivá i když opožděný trest. Jak to může ve finále vypadat? Prostředků, které sice vymysleli oni, jako například sankce, je mnoho a to pro ně bude velice trpká medicína. Na rozdíl od Ruska, které naopak posílily, na ně budou zaručeně fungovat. Pjakin říká a má pravdu, že na Rusku, jako na hřebíčku, visí osud celého světa. Kdo to nechápe a hloupě ruskému medvědovi okopává kotníky, koleduje si jako například Pšonckové o strašlivý prů.er a svět bude nakonec bez takových hlupáků jako ten z 8:43.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 13. https://www.hlavnespravy.sk/usa-informovali-o-vytvoreni-koalicie-proti-nord-stream-2/2299886

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No konečně. To je nejlepší věc jakou mohli udělat. Jestli se někdo postaví proti, hodil bych mu do dvorku jednu křídlatou.

   Smazat
  2. 12:48
   Výborně, anglosaské info.vymejvà lidem mozek a ruský Pjakin ty choré mozečky napravuje ,takovou hloupost jste vymyslel sám.Podle toho co jste sesmolil jste slušně vymytej vy.

   Smazat
 14. Ale vždyť to je snad dobře, ne? To přece podporuje ekonomiku. Všichni se tam mají určitě líp, když je nikdo nezaúvěruje a nikdo od nich nic nekoupí... ne že by bylo o co stát. Nechápu, proč furt nadáváte a stěžujete si? Nedávno tady jeden expert na fšechno tvrdil, že to Rusy posiluje a jak strašně dobře se jim daří. No tak ať si to užívají a dají světu konečně svátek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím 15:04 co vás trápí. Ruská federace má dostatečně početné obyvatelstvo a víc než dostatečný přístup k přírodním zdrojům. Zhroutit se pod hospodářským embargem může jedině tehdy, pokud se zhroutí politicky. A o to je, jeho "partnery", usilováno. Jen proto, aby se zmocnili jeho zdrojů. Pokud tedy fandíte lupičům, prosím. Vypovídá to o vašem charakteru.

   Smazat
  2. Což o to, Rusové by svátek světu dali, k životu ho nepotřebují, ale proč se západní svět dnes a denně sere do Ruska , nemá svých problémů dost které nezvládá a které mu už přerostly přes hlavu ? S hrůzou se obávám výsledku amerických voleb, bude to ukázka demokracie a svobody nebo lží, násilí a přetvářky ?

   Smazat
  3. 18:59

   mně netrápí vůbec nic. Já si na sankce nestěžuju, jako autor příspěvku a vy, co vám to neustále vadí a zaobíráte se tím. Já jsem naopak rád a pevně věřím, že se jich naloží co nejvíc.

   Smazat
  4. 14:37
   Kubě nakládají jako dlouho a je to úplně k 💩

   Smazat
 15. 14:37 Vy jste šťastný člověk, vás nic netrápí! Podobně jako pana krále v dnes již klasické Tetě Závisti. Pověz nám, kdy ses poprvé blaženě oklepal a řekl: "To se mi ulevilo!"?
  Pokud jsi horlivý zastánce a vyznavač tzv. západních hodnot nebo jsi je dokonce povýšil na něco víc než náboženství, mělo by ti být jasné, že tvoje upřímné přání, aby bylo někomu maximálně ubližováno, je v příkrém rozporu s těmito veskrze humanistickými a demokratickými principy západní civilizace. Nebo že by všechno bylo jinak? V tom případě takové "hodnoty" patří do hajzlu a měli bychom před jejich nositeli zdrhat jako před leprou.

  OdpovědětSmazat
 16. Sankce jsou nanic, vyšleme do světa naše exekutorstvo a bude po ptákách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nezávidím našim globalistům, protože si budou muset vybrat mezi USA a Německem. Údajně Merkel chystá odvetné sankce proti USA za sankce pro Němce za to, že chtějí dobudovat Nordstream 2. Pro mne je to fuk, jen jestli se něco nejdražší.

   Smazat
 17. Dobrý večer pane Dvořáku. Neproniklo sem několik zblblých omezenců. Naštěstí je to jen jeden zblblý omezenec, který občas komunikuje i sám se sebou proto, aby vytvořil pocit, že takových s jeho názory jsou mraky.
  Někdy, podle úsloví, když tě nikdo nepochválí, musíš se pochválit sám, napíše slabomyslný příspěvek a okamžitě vykřikne: "S tím bezezbytku souhlasím!" Někdy je mi až líto. Musí to být pro něj strašná práce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.