Reklama

úterý 15. září 2020

Kdo sype písek mezi jemná soukolí mezinárodních vztahu Ruska a ČR?

-ps-

15. 9. 2020 Velvyslanectví RF a PrvníZprávy

Jsou zprávy, o kterých se neví, přestože jsou důležité. Třeba o tom, že Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo informaci z brífinku tiskové mluvčí ministerstva zahraničních věci Ruska Zacharovové k prohlášení českého ministra Petříčka o perspektivách rusko-českých konzultací. 

(Na snímku mluvčí ministerstva zahraničních věci Ruska M. Zacharovová)

Velvyslanectví Ruska v Česku na svém webu zveřejnilo následující informaci ...

Z brífinku tiskové mluvčí ministerstva zahraničních věci Ruské federace M. Zacharovové k prohlášení ministra zahraničních věcí České republiky Tomáše Petříčka o perspektivách rusko-českých konzultací.

„Ministerstvo překvapilo nedávné prohlášení ministra zahraničních věcí České republiky T. Petříčka o tom, že česká strana hodlá podmínit přípravu a provedení plánovaných konzultací s Ruskem o aktuálních bilaterálních otázkách „stavem A. Navalného“.

Chtěla bych připomenout, že Praha již několik měsíců hovoří o svém zájmu zahájit konzultace s Moskvou (několikrát jsme se k tomu vyjádřili). Přitom podniká vůči Rusku kroky, které nijak nepřispívají k navázání zdravého a konstruktivního dialogu. Nyní české ministerstvo zahraničí začalo klást podmínky pro rozhovor s námi ať už jde o situaci v Bělorusku, nebo o situaci s ruským občanem. Co to všechno má společného s dvoustrannou součinností? Odpověď je jednoduchá: 
Nic.

Ze své strany potvrzujeme připravenost se co nejrychleji posadit k jednacímu stolu a projednat celý komplex problémů v našich bilaterálních záležitostech, které, zdůrazňuji, vytvořila česká strana.

Je politováníhodné, že se Praha snaží prezentovat svou vlastní nepřipravenost k otevřené a profesionální konverzaci jako údajnou neochotu Ruska „obnovit komunikaci“. Docela primitivní tah."46 komentářů :

 1. Přijel již ministr vnitra Hamáček v červeném tričku do Bíliny, podívat se na vybouchlý policejní sklad munice?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No když posíláme zbraně a munici teroristům, kteří neplatí musí se nějak zabránit inventuře.

   Vymazat
  2. 7:25 ano, všechno tomu nasvědčuje...

   Vymazat
 2. Na to špatně nahlížíte. Praha na tu oslavu chtějí udělat zabíječku. Mají v plánu zapíchnout prase Novotného.

  OdpovědětVymazat
 3. To co předvádí poslední dobou naše politická j elita je skutečně odporné. Vše začalo zvolením prezidenta Zemana a pokračovalo vítězstvím Babiše ve volbách. Je až k nevíře jak si někteří občané představují demokracii i když bez naplnění Ústavy zákonem o referendu nemůže být řeč o demokracii. Už jím nestačí rozkradení republiky a tak chtějí vykrádat i daně. Jak máme věřit parlamentu který řeší hovadiny a není schopen v současném stavu okamžitě zastavit financování ziskových neziskovek a dalších nesmyslných výdajů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:04 A co tím skladem má společného pan prezident? Snad, že je kuřák a ti jsou nebezpeční.

   Vymazat
  2. Já bych označil kdo rozkradl naši republiku,ale kvůli bezpečnosti to nejde,Babiš a Zeman to určitě nebyli pane...

   Vymazat
 4. Taky mi rozum nebere, že po zkušeností s Vtběticemi, je armáda tak laksní ke vztahu ke skladům zbraní. Jestli to není v její kompetencí, tak ať se jdou vycpat páni poslanci. Přece musí být jasně stanovena kompetence a zodpovědnost, jiná cesta není. Navíc sklad zbraní a vybušnin na kraji města vedle vytížené komunikace a ke všemu vedle benzínové pumpy, to by nemyslel ani terorista. Jako naprostý nevzdělanec jsem předpkládal, že po Vrběticích došlo k nápravě a k dodržení norem nakládání s výbušninami. Tedy doufàm, že nějaké existují. Jinak je vše marné a potom v našem Buratinu lze očekávat sklad výbušnin i na kolonádě v Mariánkách. To mi vadí víc, než spinální demagogie od Petříčka a Vystrčila, která cele ovládá zdejší prostor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten sklad nebyl armádní, ale policejní.

   Vymazat
  2. 13:29
   A není to jedno, kdyż to bouchne ? Podívejte se na videa z Libanonu, taky se tam někdo vyfláknul na kontrolu a na nápravu. Zatím je ticho po pěšině, asi se hledá koberec pod který se to uschová.

   Vymazat
 5. I nezainteresovaný obyč. člověk se musí stydět, když si čte stručné prohlášení mluvčí ruského MZV Zacharovové.
  Protože tak nedůstojnou diplomacii snad ČR nikdy neměla.
  A v poslední době se její trapnosti, jejichž jmenovatelem je tupé lokajství a myšlenková omezenost, jen kumulují.
  Že by odrážely křeč, do níž se dostala "diplomacie" jejich páníčka v provedení US pompeja či EU merkelové?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil15. září 2020 20:19
   Nač ty okolky. Naši „politici“ pracují dle instrukcí toho Pompea, či německé EU. Rusko to ví, ale pracuje profesionálně. Takže s námi jedná jako se svrchovaným státem a čeká jaké noty nám Pompeo zase předloží. Vlastně se jedná o rusko-americký dialog, v zastoupení. Bohužel, naše „suverénnost“, je na úrovni Ukrajiny. P.K.

   Vymazat
  2. Vcera Mnichov 1938 ,dneska Berlin, Navalny 2020.!!!
   Zitra ...? Cort znajet.

   Vymazat
  3. 23:55
   Odkud máte tak zaručené informace,vy osobně znáte pana Pompea?? Vám nevadí že lžete.

   Vymazat
  4. Proč tak zostra. Každému, kdo se zajímá o českou zahraniční politiku je jasné, že ji "přátelsky" diktují
   Amíci. Proč tedy toho Pompea vynechat?

   Vymazat
  5. Anonymní16. září 2020 12:49
   Já Pompea neznám, pouze vím, že je ministrem zahraničí, že vystrčil Vystrčila na Tchj-wan, aby zjistil co to udělá s Čínou a na návštěvě v Česku nás ujišťoval: „Dnes i v budoucnosti bude Amerika s vámi. Bojujeme za lidská práva a svobody. Bůh vám žehnej.“
   To si překládám jako: „nadále se držte našich instrukcí, my si vše dokážeme zdůvodnit, jako boj za lidská práva a svobody. Pod tímto praporem jsme osvobodili Kosovo, Irák, Libyi a další.“ P.K.

   Vymazat
 6. Všichni, kteří byli na stáži v USA, počínaje Hamáčkem, Vondrou, Petříčkem a další jsou zavázaní CIA podporovat politiku v zájmu USA a nikoliv zájmu míru a přátelství mezi národy jak to stanoví Charta OSN.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:30
   Ty co jmenuješ Tarzane mně tak ani nevadí,to jsou veskrze chytří lidé, ale vadí mně idiot jako ty.
   Kde se ti lidé vázali ty jsi u toho snad byl.???

   Vymazat
  2. "Hamáček, Vondra, Petříček - veskre chytří lidé" - ty ale dovedeš pobavit. L.O.L.

   Vymazat
 7. Proč to předstírané divení? Paní Zacharovová bezpochyby ví stejně jako každý jiný, že "Česko" žádnou zahraniční politiku nemá, že jen plní úkoly. Řešit s námi nějaké problémy je stejně nesmyslné, jako v srpnu 1968 debatovat s vojáky v tancích o opodstatněnosti jejich příjezdu.
  Pokud chce něco řešit, tak to musí o pár pater víš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan JK to napsal přesně, naši lokajové neurčují vůbec nic a plní pouze příkazy. Ruská strana to jistě chápe na rozdíl od části naší populace, která se zřejmě domnívá, že jsme suverénním státem. Naše inkluzivní školství je na dobré cestě to ještě zásadním způsobem zlepšit. Snad ještě zavřít školy úplně, aby někdo nechytil chřipku.PH.

   Vymazat
  2. Stav Navalneho na osudech Ceska.
   Znovicokovana demokracie.
   Takovej stav muze mit nasledky...
   Nejdrive to byl neclen nasi vlady,ktery se snazil znicit veskere nase vztahy s Cinou.
   Ale aspon byl asi cech.
   Podle jmena.Jinak ne.
   Jednani o prodeji vakciny z Ruska a zivoty mnoha Cechu, mohou byt zavisle, jak se nejakej rus ze Sibire Navalny vyspi.
   Ach,ach postezuje si treba rano,pribehne dav doktoru z Nemecka a zacnou kricet Novicok v chlastu byl Novicok,to se rozsiri rychleji nez virus a Ceska vlada zavisla na tom jak se rus rano probere, nebo jestli zase chlastal,nebo jestli dejcha ,nebo co nekde v Nemecku rekne ,nebo jestli se poblil, jednani o koupi vakciny zrusi..
   Protoze ta predem vyhlasena zavislost. Zavislost predevsim na manipulaci,nekde ,ze ?
   Druhej den se rus z Novicoku zase uzdravi,zase muze dejchat a tak to jde porad...Potom dalsi jednani zase zavisle na urovni neprokazatelnych povyku o Novicoku nekde v Nemecku atd...
   Osudy desitek tisicu Cechu,kdysi byly zavisle treba na lasce a vztahu k Hitlerove Risi, nebo jestli se Heydrich uzdravi nebo ne...

   Vymazat
  3. Už očekávám jen naše celonárodní odsouzení Kremlu za Novičok, stejně jako kdysi jsme souhlasili s internacionální pomocí a předtím se soudem nad Horákovou a naopak jsme kdysi odsoudili atentát na Heydricha. Prosím počkejme se svÿmi soudy.

   Vymazat
  4. Anonyme 10:40 - přesně jsi to pojmenoval. V každém zkoušeném národě se najdou prospěchářské svině, které se přitulí k jakémukoli násilníkovi a okupantovi. Už je vidí, ty svině, jak se srocují na Letné.

   Vymazat
 8. Naši profesionální amatéři nejen ve vládě ukazují názorně, jaká je úroveň "záškubů" současného liberálního "západního" světa a civilizace. Jestli ty záškuby budou poslední, nevím, ale každopádně "stojí za to".
  A za všechno tato "civilizace vděčí Americe, jako "policajtovi" světa a ochránkyni zájmů několika desítek lidí, a jejím podřízeným "satelitům" dosud stále v čele s Německem a s "připojivším se" Polskem. A největší sranda je, že Američané vlastně hájí v Evropě především zájmy Velké Británie.

  OdpovědětVymazat
 9. Tragéd na postu ministr zahraničí, jeho našeptávači a jejich pěšáci. ...čili, nepřítel !

  OdpovědětVymazat
 10. Petříček je vizitka soc.dem. Hamáček musí být padlý na hlavu, když toho hňupa nechává škodit na postu ministra zahraničí.

  OdpovědětVymazat
 11. Jak vidí Češi budoucnost EU? Černě

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020091512521007-jak-vidi-cesi-budoucnost-eu-cerne/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:38
   Já a moji přátelé vidíme v EU budoucnost, ještě tak zavést EURO.
   Vy se pakujte do ruska,tam vám bude jistě dobře.

   Vymazat
  2. Ty a tvoji přátelé jste omezenci, kteří o EU nevědí a nechtějí vědět nic, ani zjevnou pravdu podloženou dennodenní zkušeností. A euro? No to ses zbláznil. Platit dluhy za jiné? Ani omylem.
   A ten tvůj cestovatelský návod- inu měl by ses tam jet porozhlédnou především ty a tvoji přátelé. Prospělo by vám to a určitě by to znamenalo jistou úlevu po částečném oddebilizování.

   Vymazat
  3. 13:09
   Proč my do RF, ty a tobš podobní - vy se pakujte do USA nebo do Germánie a neserte se mezi ty, co chtějí svoji vlast bránit.
   Václav

   Vymazat
  4. Vážení cestovatelé, budoucí emigranti, nehádejte se.
   Jenom aby jsme se všichni nepotkali na Sibiři při radostné práci v dolech, kde nad branou bude zkrátka BLM. Musíme přece odpracovat hřích předchozích generací.

   Vymazat
 12. Zacharovová je inteligentní mluvčí,baba kterou může Vláďovi závidět celý svět, když si vzpomenu na ty emerické, nemohu zadržet smích.
  To by také mohla ruská strana podmínit jednání zdravotním stavem pana Petříčka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:57
   To jste mně dojal,Zacharka inteligentní???? Sám velký Putin se za ni musel omlouvat

   Vymazat
  2. No no, ono to zase s tou kritikou prezidenta Vučiče nebylo tak horké. Zacharová jen ukázala, kde jsou mantinely a Putin se Vučičovi "omluvil" za to, že je v USA při jednání s kosovskými Albánci nepřekročil.

   Vymazat
  3. 11:50
   Proč lžete,Putin se omluvil za to,jak se nedůstojně zachovala Zacharka.Nic jiní.

   Vymazat
  4. 13:03 Celé věky tu stále jen vy vykřikuje na jiné: "Lžete!"
   Lež je úmyslná nepravda. A tu zde používáte tradičně jen vy. Těch nesmyslů, které jste osobně vymyslel a zde publikoval bylo nespočítaně. Jinak, když zde kolegové vyjadřují svoje názory, tak to v drtivé většině jsou jejich názory něčím podložené. Můžete jim oponovat, nic proti tomu, ale neosočujte je ze lži. Na to tady nemá nikdo čas ani náladu. Proč by tady měl někdo lhát, proboha? Aby vás naštval? Tak sem nechoďte. Copak nechápete, že si z vás kde kdo tady dělá dávno už prču?

   Vymazat
 13. USA zprostředkovala dohodou mezi Izraelem a Bahrajnem, co dělá dnes Rus, obsahuje Ukrajinu a přisvojí si Bělorusko.
  A vy těm ruským zločincům zde tleskáte

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaké ruské zločiny? To nám laskavě vysvětli.

   Já osobně jsem rád, že Rusko podporuje vzbouřence proti nacizmu na Ukrajině.
   Také jsem rád, že Rusko nenechalo padnout Bělorusko do podobného krvavého marazmu, jaký vládne na Ukrajině.
   Ty myslíš, že to jsou zločiny?
   A nemáš to v hlavě náhodu pomotané?

   Vymazat
 14. Petříček je jen debílek a slouha bakalova Aspen vygumovaná hlavy třesoucí se strachy,aby zas něco neposral.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8 49
   Vy jste slušný omezenec.p

   Vymazat
  2. 13:05
   To říká ten pravý!!!! 🤣

   Vymazat
 15. Do Radia Jerevan přišel dotaz: Je pravda, že mluvčí ruského ministerstva zahraničí paní Zacharovová prohlásila, že rusko-české konzultace proběhnou až po vyjasnění zdravotního stavu českého ministra Petříčka, který se údajně léčí na švýcarské klinice s diagnózou "řídký případ s hustým běháním"?

  Odpověď: Ano, v zásadě je to pravda, pouze se nejedná o švýcarskou kliniku ale Ústav v Praze Bohnicích.
  Omyl v diagnoze objasnil odborník na jazyk český prof.Pavel Kapara, kdy překladatelé do cizích jazyků nerozlišují jemné nuance lidových označení se stejným základem, jako je například "sráč" nebo "posera" případně "(při)posranej".
  Opoziční poslanec Slavojar Dynafol pak konstatoval, že napříště bude racionálnější používat raději mezinárodní výrazy jako defenestrace, demise, možná i debil, případně rezignace či internace.
  Redakce Radia Jerevan tedy upřesňuje, že v léčbě pana ministra se nepoužívají léky Endiaron či živočišné uhlí, ale spíše a pravděpodobně svěrací kazajka, mokré prostěradlo (lajntuch) a skotské střiky.
  Z uvedeného vyplývá, že k rusko-českým konzultacím pravděpodobně dojde až v okamžiku, kdy funkci ministra zahraničí bude vykonávat někdo, komu chutná jíst, stolici má pravidelnou, a hlava bude mít i jinou funkci, než aby dotyčnému nepršelo do krku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je blbÿ, to se bude líbit.

   Vymazat
  2. Pro 11:38
   Když 21:13 něco označí za blbý, tak je to samozřejmě pochvala. Kdyby se to mělo líbit jemu, byla by to dozajista katastrofa.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.