Reklama

sobota 26. září 2020

Kdyby byl Assange Navalným a bojoval proti Rusku, vyhlásil by Západ kvůli němu už válku

Jiří Vyvadil
26. 9. 2020  VašeVěc

Připojil jsem v týdnu svou podporu návrhu na ocenění Juliana Assange Nobelovou cenou míru. Asi málokdo se v současné době zasloužil o odhalení krutých a děsivých informací jako zakladatel WikiLeaks.

22. října 2010 zveřejnila WikiLeaks tajné vojenské dokumenty o válce v Iráku z let 2004-2009. Z téměř 400 tisíc (přesně 391 831) dokumentů vyplývá, že americké vojenské velitelství i vláda údajně věděly o mučení zajatých Iráčanů, znásilňování iráckých žen, okamžitém popravování bez soudu a o dalších válečných zločinech prováděných Iráckou armádou a policisty a mnohem větším počtu civilních obětí, než bylo oficiálně uváděno.

Z evidovaných případů mučení a zabíjení, o kterých Pentagon i americká vláda věděly, nebyly vyvozovány žádné důsledky a tyto události byly vesměs ignorovány. WikiLeaks uvádí více než 109 tisíc obětí, které zemřely násilnou smrtí, z toho 66 081 civilistů a 23 984 lidí označovaných jako nepřátelé. Záznamy o mučení iráckých občanů, z nichž některá skončila smrtí mučeného, hovoří i o takových praktikách jako zamykáni do želez, smyslová deprivace, zavěšování za zápěstí nebo za kotníky a bičování, bití, kopání či použití elektrických šoků.

V noci na 28. listopad 2010 se objevilo 251 287 z 3 milionů diplomatických dokumentů, nejčastěji amerických depeší/kabelogramů. Nejnovější z nich pocházejí z února 2010, většina je však stará kolem 3 let. Kolem 11 tisíc z nich je označeno nálepkou „tajné“ a 9 tisíc jako „delikátní“ a nevhodné pro sdílení ostatními vládami, mnoho dalších tisíc s nálepkou „chránit“. Bylo to označováno jako diplomatické 11. září.

A teď srovnávejme

Komediant Navalnyj a jeho tým nám tady hrál divadlo o své otravě. Novičok, po jehož požití měla okamžitě následovat smrt se stává, zdá se, prakticky neúčinným ve smyslu dokonané otravy, ale skvělý pro rozpoutání celosvětové protiruské hysterie. Kdyby byl Assange na místě Navalného celý Západ v jednom šiku by se za ním postavil. Bohužel se nepostavil proti Rusku, ale Západu a to se neodpouští.

Nevím, zda se zázraky dějí, ale v každém případě jeho navržení na Nobelovku je to nejmenší, co jsme mohli udělat.


(Text výzvy a možnost připojení svého podpisu pod výzvu najdete zde)

22 komentářů :

 1. Dobrou půlnoc.
  Zavařujíc další várku vlastnoručně vypěstovaného ovoce našel jsem ten odkaz na petici pro J. Assangeho.
  Nevím ale proč, ale nefunguje mi ta možnost to podepsat.
  Snad se ta nefunkčnost týká jen mého PC křápu.
  Martin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem petici podepsal před 2 hodinami a stále se tam neobjevilo moje jméno

   Smazat
 2. Kdyby ale byl Putin zapadni /nikoliv rusky/ demokrat ,vyuzil by a napadl NATO uz protoze ma prevahu v kvalite zbrojeni ,mnozstvi zbrani a kvalite vojaku a neposledni rade spolehlive veleni.. A s hospodarstvim dulezitym a nezbytnym pro vedeni valky. A bez chaosu a zmatku navic.
  Dale ma valku a moderni, vyzkousenou jiz mnoho let v Syrii a uspesne ,zatimco NATO cvici, zacvicuje, precvicuje docvicuje, vyhrozuje ,manevruje a stale dokola ,ale preslapuje ,jako prvnacek pred dvermi reditele skoly.
  Agrese /vselijake triky a taktiky/ stupnuje hlavni clen NATO , USA ale tim zahani i Nemecko do naruce rusu...
  A "kdyby Assange byl.."....Ferdinand se vzdycky na valku nasel a najde.....

  OdpovědětSmazat
 3. Tak jsem včera dokoukal v TV Napoleona a docela se divím, že ještě Frantíci nenařkli s novičokem pobíhajícího Putina, z otravy jejich Napoleona, na místo Angličanů. Nějaké století sem, nějaké tam. Tupému západnímu státu je to jedno. Určitě by na pomoc "novinářům" přispěchaly i naše Tajné služby, co zahlédli Putina, jak se potlouká na Svaté Heleně s butylkou v ruce. Vypadá to, že i aktivní blb Koudelka prodělal nějakou západní lidovou univerzitu.

  OdpovědětSmazat
 4. Normálnímu člověku je jasné jak to je pan Assange je hrdina co odhalil státní terorismus usa. No a navalný je jen sluha těch teroristů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:42
   A co tak odhalit špinavosti Ruska a že jich bude, jak by asi dopadl takový zràdce.Byl by také podle vás hrdina???

   Smazat
  2. 14:03
   Rus někoho mučil v Abú Ghrajb?!!!!

   Smazat
  3. 14:03 Samozřejmě..Ale Rusko zatím nikde " nedemokratizuje" cizí státy a dohody podepsané v OSN respektuje a mezinárodním soudům se nebrání

   Smazat
  4. Pan Asange neodhalil nic ale jen potvrdil to co tady všichni víme! Nebudu přirovnávat co by se stalo novináři v Rusku ale ten navíc cizí státní příslušník porušil americké zákony a tím to hasne. Co s ním udělají nechám na nich. A tu Nobelovku ať klidně dostane. Je to to samé ocenění jako když u nás novinář dostane Peroutkovu cenu, oslavovatele Hitlera.

   Smazat
  5. 14:36
   Vy jste jen naivní ,.,..,,

   Smazat
 5. Assange bude souzen za porušení zákona nejdemokratičtější země světa nikoli za to co vyšťoural ale jak to vyšťoural. Státní tajemství je státní tajemství ať obsahuje cokoli, třeba setkání s ufounama. Američané jsou zločinci, tak co jiného než zločiny mohou skrývat jejich státní tajemství. Tolik toho důležitého zas až tak nevyšťoural. To skoro všichni víme. Ale to se zákonem o utajení nemá co dělat. Ten zákon nemůže za to, co je ve státních úřadech USA vedeno jako tajné. Je mu to jedno. Tak, že dle mne bude Assange spravedlivě souzen a třeba i potrestán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není snad Asange novinář? Není politik a jako novinář má snad povinnost uveřejňovat sviňárny. Pokud je ovšem pan novinář a ne jako ti co dostanou své instrukce co smějí a co můžou uveřejnit. Navíc Asange není Američan.

   Smazat
  2. I pro Australana Assangeho novináře platí americké zákony a chce li odhalovat tajné informace státu, navíc pro něj cizího, které jsou zákonem chráněny musí počítat s protireakcí. Je jedno jestli že tajná informace je sviňárna nebo speciální recept na volské oko.

   Smazat
  3. Assange je hrdina a ty, 14:40, jsi obyčejný americký ČÍPEK.

   Smazat
 6. To jen vy Vyvadile děláte z Asanga čístého beránka,a z Navalného lumpa, opak je přesný.Asange vynesl tajné informace za které by v Rusku nebo Číně byl dávno bradou vzhůru, tak jako desítky jiných odpůrců režimu, co udělal špatného Navalnyj, že upozorňuje na obrovský bordel v Rusku??? Kde se partička kolem Putina obohacuje na úkor státu. Je zdrcující, Jak se někteří mohou ještě dnes zastávat toho hnusu pod názvem Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:58 Je zdrcující, jak všemu co se o Rusku napíše hned uvěříte, aniž by jste měl důkaz. Svatá prostoto.

   Smazat
  2. Kartouz 13:58 se zase předvádí. Zaslepen nenávistí, prost rozumu i logiky, šmíruje a běsní. Kartouzi, Kartouzi, tobě z toho Ruska praskne žilka.

   Smazat
 7. Asange je obyčejný zločinec, který poslal do světa tajné informace, všude jinde by byl dávno tvrdě potrestán,jen Západní demokracie se s ním sejří.Mistni proti americkà buňka tohle využívá ve svůj prospěch.Jak ubohé a ještě zblbnou delších 29 " vědců " kteří jim tuhle blamáž odkyvou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:15
   Idiocie je zřejmě tvym rodový znakem?!!!!!😂 Assange není zločinec, ty informace oamiokupantovi nebyly tajné a ani jako občan cizí země NESPADÁ POD JURISDIKCI amiokupanta!!!!!

   Smazat
 8. Takže jak to četa četu USA mají právo zavraždit, unést, mučit, odsoudit, věznit jakékoliv občana jakékoliv státu. Americké právo silnějšího je nadřazené ostatním. A komu se to nelíbí je putinův agent.

  OdpovědětSmazat
 9. Huwey je zářným příkladem zákeřnosti a proradnosti americké administratívy. Huwai nebylo potrestáno za to, že je bezpečnostním rizikem USA, ale proto, že bylo velmi úspěšné a konkurovalo USA. Prostě porušení zásad Charty OSN, poškozování zájmů firem a konkurenčního souboje.!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. 14:15 Pokud vím zveřejnily Wiki spoustu depeší Ruska, ale nic se nestalo. Žádný jiný stát není až takový morální zmetek jako USA. Nehledě na jejich vývozní artikl "demokracii".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.