Reklama

pondělí 21. září 2020

Lanz: Novičok znovu „udeřil“ aneb Další zpackaná otrava?

Zdeněk Lanz-a rp-
21. 9. 2020   PrvníZprávy

Okurkové sezóna letos opravdu není ani náhodou. Šíří se druhá vlna koronaviru, o jejíž závažnosti se vzhledem k protichůdným vyjádřením nejrůznějších odborníků v médiích a chaotickému zavádění vládních opatření můžeme jen dohadovat.


(Na snímku Zdeněk Lanz)

V ulicích řady amerických měst řádí lůza „podporovaná“ nařízenou nečinností bezpečnostních složek, velitel amerického letectva veřejně vyzývá k přípravě na velkou válku, jako by snad tuto přípravu (byť snad jen na válku obranou) neměl v popisu práce, šéfka EK navrhuje zvýšit emisní závazek k roku 2030 a favority na Nobelovu cenu za mír jsou Thunbergová či WHO. Toto vše a mnohé další události se dějí ve stínu „politického thrilleru“, nad jehož zdánlivou rafinovaností by mohl žasnout i mistr tohoto literárního žánru Frederick Forsyth. Kdyby ovšem neměl tak mizerný scénář a ještě mizernější režii. Nemám totiž na mysli nic jiného, než další údajnou otravu novičokem.

O té minulé, kdy údajnou obětí byl dvojitý agent – přeběhlík (pro své bývalé spolupracovníky zrádce) a jeho dcera, jsem psal v článku Novičok zatemnil leckomu mozek. Uplynulo sotva dva a půl roku a údajná otrava novičokem, podle médií látkou s prakticky neomezenou možností způsobu podání, je opět na scéně. Tentokrát se obětí stal ruský opoziční politik.

„Všestrannost“ použití blíže neurčené formy nervově paralytické látky označované jako novičok asi nejlépe popsali ve svých článcích pánové Jan Schneider zde a Jan Keller zde. Ale ať už šlo „jenom“ o hru tajných služeb, o „zadání“ některého „západního demokratického rusofobního politika“ s cílem zdiskreditovat ruské vedení a prosadit další sankce nebo o téměř fantasmagorickou možnost, a to, že se šéf Kremlu pokusil zastrašit či dokonce zlikvidovat nepohodlného politika anebo to bylo úplně jinak, je téměř jisté, že my, normální smrtelníci, se úplnou pravdu o údajných otravách novičokem nikdy nedozvíme.

Přesto se můžeme ponořit do čtení zpráv a článků a pokusit se udělat si vlastní názor. Já jsem to tak udělal. Pro co nejmenší ovlivnění různých pohledů různých médií jsem si vybral jen jedno a na stránkách veřejnoprávní ČTK jsem do vyhledávání napsal slovo „novičok“. Nakolik jsem měl šťastnou ruku posuďte sami. Zde uvádím jen nadpisy, tři jsem na ukázku rozkliknul, a abych vám to maličko usnadnil, několik pasáží jsem zvýraznil.

Podle Moskvy tvrzení o otrávení Navalného zatím nejsou průkazná
Jedem, který otrávil Navalného, by mohl být novičok, píše Der Spiegel
Navalného otravu podle Berlína způsobila látka skupiny novičok¨
Charité: Stav Navalného vážný, nelze vyloučit dlouhodobé následky
EK chce před sankcemi proti Rusku znát viníky otravy Navalného
Západ naléhá na Rusko a žádá vyšetření otravy Navalného
Maas po Moskvě žádá brzké objasnění kauzy Navalnyj
Navalnyj probuzen z kómatu, reaguje na slovní podněty
Pompeo: za otravou Navalného stálo nejspíše ruské vedení
Navalného stav se zlepšuje, policie posílila jeho ochranu
Rusko hledá ženu z Navalného doprovodu a chce být u vyšetřování
Petříček: před jednáním s Ruskem bude jasná pozice EU k Navalnému

Jeden odstavec z této zprávy: 
Berlín - Nervově paralytická látka novičok, kterou byl otráven kritik Kremlu Alexej Navalnyj, byl podle informací německého časopisu Der Spiegel silnější než předchozí zaznamenané formy. Posiluje to domněnku, že Kreml byl do případu zapleten, uvádí zpravodajský magazín, který se odvolává na informace z prostředí tajných služeb.

Jeden odstavec z této zprávy:
Berlín - Otrávení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok nezávisle potvrdily také specializované laboratoře ve Francii a Švédsku. Oznámila to dnes německá vláda, která zároveň zopakovala svou výzvu Rusku, aby případ otravy vysvětlilo. Stejný požadavek v telefonátu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem podle prohlášení Elysejského paláce zopakovala francouzská hlava státu Emmanuel Macron.

Zdraví Navalného se lepší, dýchá bez přístroje a opouští lůžko.
Navalnyj po otravě zveřejnil své foto z nemocnice

Jeden odstavec z této zprávy:
„Británie ve středu uvedla, že si je téměř jistá, že útok na Navalného spáchaly ruské tajné služby, a že Rusko musí vysvětlit nepřijatelné použití chemické zbraně. Objasnění od Ruska požadují také Německo, Francie a další státy, zaznívají výzvy k dalším sankcím proti Moskvě. Ta ale tvrdí, že ke spuštění oficiálního vyšetřování by potřebovala více lékařských analýz.“

Tak už jste o něco chytřejší a tušíte, jak se ten příběh mohl seběhnout? Já ano. Ale nechám si to pro sebe. Nebudu jako Oni a budu ctít presumpci neviny.


(rp,

49 komentářů :

 1. Nejdůležitější je zjistit, kam se šmejdi a jejich rodiny chtějí schovat, až na ně Čína a Rusko vlítnou. Stačilo udělat z Okrajiny výstavní stát a Rusko se rozpadlo, jsou to debilové, kteří rádi beztrestně zabíjejí a na to dojedou, to je jejich slabina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:13
   Jo to umíte. Vyhrožovat válkou a vyvolat jí. Čínou neoperuj, ta je na jiné straně než Rusko, Venezuela, Írán a KLDR. Čína se připojí k nám a určitě nepošle vojáky umírat. Čína bude prodávat zbraně.

   Vymazat
  2. Vám fakt nevadí, že na evropském kontinentu je země, která používá tak zákeřné zbraně? Nikdy jste si nepoložili otázku, kde to má v bombách uloženo a kdy to na nás hodlá hodit? Opravdu použil Sarin v Sýrii Asad anebo to byl někdo jiný, třeba Rusko? Čím víc se objevuje podobných projevů těchto zákeřných útoků, tím víc mám strach. Tady se zaobíráte nějakou chřipečkou, kterou lze vakcinovat, ale to, že někdo háže po lidech bomby s organofosfáty, to je vám úplně jedno.

   Vymazat
  3. 8,30
   Tobě napsali z Monsanta,že ti na pošlou Agent Orange,že tak vřískáš?!

   Vymazat
  4. Idiote 8:30, kdyby jsi uměl hledat na netu, tak nepíšeš takové jandoviny. Sarin v Sýrii byl dodán německou a anglickou firmou přímo ISIS. Asadovi vojáci našly výrobny i s materiálem, je to možná ještě dohledatelné, jestli to nosatí z túbu už nesmázli.

   Vymazat
  5. Peter Dálik, absolvent Katedry organické chemie, Chemicko-technologické vysoké školy technické v Bratislavě, vědecké nadstavbové studium v oblasti organofosfátů a vojenských bojových otravných látek: "Při použití nervově-paralytických otravných látek, kam patří Sarin, Soman, Tabun, VX látky, Novičok a mnoho dalších, není problém někoho zabít. Problém je spíše opačný, a to jak někoho otrávit a přitom jej nezabít." Dále uvádí, že Novičok je 5 - 8 toxičtější než doposud nejjedovatější nervově-paralytická látka, vyvinutá v USA - VX látka. Velmi zajímavé až reálně nemožné - všude Novičok a ani jeden mrtvý. Inu, dějí se zázraky.

   Vymazat
 2. Kruh se stahuje … (…kdo byla tajemná průvodkyně Navalného?) Docela pozdvižení v ruských médiích vyvolala včera zpráva o tom, že ruské vyšetřovací orgány pátrají po neznámé člence doprovodu Navalného na jeho cestě na Sibiř. Vyšetřovatelé zrekonstruovali celou Navalného trasu, včetně zastávek, a vyslechli všechny lidi, kteří se pohybovali v blízkosti bloggera během jeho pobytu v Tomsku. Vyslechli pět ze šesti členů Navalného doprovodu – až na tajemnou ženu, která bloggera doprovázela, nicméně odmítla podat svědectví… a zmizela. Během vyšetřování se ukázalo, že jde o Marii Pevčich, trvale žijící v Londýně, a kterou publikace na „Pravda.ru“ označila za pravděpodobnou travičku. Tato dáma je, dle médií, ve spojení nejen s Chodorkovským, ale i s byznysmenem Vladimirem Ašurkovem, skrývajícím se před ruskými úřady v Londýně, s nímž se Navalnyj dostal do konfliktu v souvislosti se záměrem likvidovat svůj „Fond boje proti korupci“. Byl to právě Ašurkov, kdo financoval rozjezd fondu nesoucího Navalného jméno. Efekt explodující nálože způsobilo zjištění, že Pevčich přiletěla z Londýna speciálně proto, aby Navalného na jeho cestě doprovázela a byla s ním po celou dobu. Zajímavé je rovněž to, že zpět do Moskvy neletěla spolu s ním a dalšími členy doprovodu, ale jiným spojem. A nehnula se následně v Omsku od Navalného manželky. Poté, spolu s opozičníkem, odletěla německým speciálem do Berlína, údajně jako tlumočnice. Bývalý právník Navalného fondu Vitalij Serukanov v rozhovoru pro „Nation News prohlásil, že to děvče „hrálo hlavní role, a je pochopitelné, že Navalného doprovázela všude, mj. i v okolnostech při kterých mohl být otráven“. Zajímavé je rovněž to, že se ukázalo, že je dcerou Konstantina Pevčich, který je vedoucím a zřizovatelem hned dvou biolaboratoří, a věnuje se vědecké činnosti v oblasti biokybernetiky. Navíc sama Maria Pevčich je spojována se startupem „Skinport“, který vyvinul mikrojehly pro bezbolestné injekce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:40

   Takže hoaxy běží na plný plyn, že? Děkujeme informační agentuře hoax.com, že nás jimi opět oblažila. Co tam máte ještě zajímavého, protože invence vám opravdu nechybí. Možná byste mohl konkurovat Agatě Christie.

   Vymazat
  2. 9:27

   Na, ty Agáto Christie:

   https://politikus.ru/events/131231-mariya-pevchih-vozmozhnaya-otravitelnica-navalnogo-iz-londona.html

   a nebo přímo od lžovinek:

   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusti-vysetrovatele-hledaji-zenu-z-doprovodu-navalneho-40336015

   Vymazat
  3. Proč urážíte a pošklebujete se 9.27? Proč by měl anonym 7.40 konkurovat Agatě Christie, když to, co uvádí, se dočetl na internetu, zcela určitě možná i na NR, stejně jako já, a jako řada dalších. Z devadesáti procent zde diskutující uplatňují v názorech jen to, co se dočetli na jiném serveru -a těch se v současné době na internetu producíruje hodně. Novinářského lidského produktu jsou totiž už tisíce kusů, a všichni se psaním chtějí uživit. Stejně jako TV má už desítky kanálů (všechno to živí v podstatě reklama jako všechny pračky na špinavé peníze) a je úplně jedno, jaké sračky tam vysílají, a jestli to někdo u přijímačů "sleduje" - úplně fuk! Střílí do toho reklamy, které to platí, stejně jako platí časopisy (které nikdo nekupuje) a podobně. Všechno živí dnes reklamní kompost - úspěšně fungující pračky na špinavé peníze. A všichni současní psavci (nemusí jít vždy o novináře) mají spousty možností najít si ve světové publicistice cokoliv, v počítači si to přeložit a "poslat to dál" - Verstehen Sie? Vy Agatho.

   Vymazat
  4. Přečti si to pořádně několikrát a potom mudruj. Jde o popis podivného chování Pěvčich, její možná role v případu je jen zmíněna jako jedna z vyšetřovacích verzí. O hoax by se jednalo, pokud by byla smyšlenou osobou, ale to není ani omylem. Neboj, to se vyšetří velice brzo, včetně toho, kdo stopil láhev s vodou na Navalného pokoji. Vsadím boty, že vím jak to dopadne...

   Vymazat
  5. 9.27
   žádný hoax, ale reálná a doložená Pěvčicha, která se prokazatelně kolem Navalenýho motala po celou dobu. Přečti si to ještě nejmíň 2x a možná to pobereš. Vsadil bych boty, že to byla ona, kdo stopil na hotelovém pokoji tu flašku, která byla "corpus delicti" Neboj Rusové to vyšetří, jako ostatně všechno předtím.

   Vymazat
  6. ale no - je to Navalného kurvička

   Vymazat
  7. Ó ano! Takže když konečně v Berlíně zjistili, jak to je s Navalnym doopravdy a potvrdili to i Francouzi plus Švédi, a začalo hrozit i OPCW, tak nastal obrat o 180° a už se s Novičkem souhlasí, už to není viróza ani alkoholismus, ale otrávila ho nějaká studentka angličtiny. OK. Na tohle Agatha fakt nemá, tohle je hotový Edgar Allan Poe.

   Vymazat
  8. 14:44
   OPCW od toho dala ruce pryč, vzpomněla si na dodané důkazy chemických zbraní v Iráku.

   Vymazat
  9. 145:44

   Jasně. Švédi pak tímto jen potvrdili, že už u případu Skripala celému světu lhali a zároveň tím porušili Úmluvy o zákazu chemických zbraní (CWC), když tvrdili, že oni nikdy nepracovali s NOVIČOKEM...
   A najednou jsou schopni jej detekovat.

   Jak řekl Lavrov, před dvěma lety, když bylo Rusko obviněno z otravy Skripalových v britském Salisbury a Moskva byla označena jako jediný výrobce Novičoku, ruská strana předložila Západu argumentační fakta, že několik západních zemí vyvíjelo látky z druhu Novičok, včetně Spojených států, kde byly patentovány.

   „Desítky patentů na bojové použití látek této skupiny. Mezi těmi zeměmi, kde se takové práce prováděly, jsme zmínili také Švédsko. Před dvěma lety nám řekli: ‚Neopovažujte se nás v této řadě uvádět, nikdy jsme se nevěnovali pracím souvisejícím s Novičokem‘,“ Pokud však před dvěma lety Švédsko nemělo kompetence zjistit, zda je to Novičok nebo ne, ale za dva roky se taková kompetence objevila, pak se něco stalo. A pokud se stalo něco, co umožnilo Švédsku vyznat se Novičkách, pravděpodobně je třeba se na to dívat jako na potenciální hrubé porušení Úmluvy o zákazu chemických zbraní“.

   Takovým výsledkům "nezávislé" laboratoře, se dá skutečně věřit...

   Vymazat
  10. 4:23

   nikdo žádné důkazy o tom, že by se tato skupina látek vyráběla jinde než v Rusku a SSSR, nepředložil. Přestaňte s tím neustálým lhaním!
   I kdyby se vyráběly, NIKDO žádné důkazy nepodal. Jen blbečkovi Zemanovi opět ulítla huba, ale ani on neříkal nic o výrobě.

   Přestaňte už dokola lhát o "debilech" a nějakých agentech z laboratoří. Tam jsou jen vědci a technici, kteří pracují s konkrétním materiálem. Takže odeberou vzorky, zaznamenají všechny okolnosti při odběru, případně stabilizují a s těmito vzorkami pracují podle příslušných metodik.

   Takže pokud tam nějaký "Novičok" našli, tak tam prostě byl. Proto se dělají komparativní i paralelní testy, aby se vyloučily hrubé chyby a ty náhodné snížily na mizivé hodnoty.

   Nevyznáte se v tom, ale budete kvákat kraviny a hrubě zavádět ostatní. Kdyby to nebylo věrohodné, proč by Putin náhle začal tvrdit, že se Navalný otrávil sám? Nechápu, proč vám ty neustálé lži uveřejňují?

   Vymazat
 3. Jasně pohádky ze západu jsou ohrané a směšné asi jim to obyvatelstvo u nich věří a o to jde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:12
   A co ty Východní pohàdky ty jsou samá pravda co

   Vymazat
  2. 21:15

   Nevím ty trolle, jaké pohádky z východu máš na mysli, ale zatím si ty pohádky vymýšlí skutečně jen západ, který na základě těch nepodložených nesmyslů obviňuje východ. Čekám jen, kdy zase začnou tvrdit, že v Rusku žerou malé děti a že v Severní Korei nechali strýčka Kima sežrat psy nebo i prasaty. Víš co? Přepni v hlavě ty své nenávistné pocity a začni reálně uvažovat.

   Vymazat
 4. 23.3 - to by vůdcové a lídři podle ČT24 nesměli být "hrabivý a závistivý". Je kapitalismus a platí jen peníze. Jed třeba nakoupit za 10 a prodat pokud možno za 100. To prováděla Amerika. Ve Venezuele ropu nakoupila za 9 dolarů a prodávala i za 120- To byly časy. A nyní si myslí že s cenou okolo 50 dolarů porazí Rusko. ČLR co by nejsilnější ekonomický stát si už žádné americké čuňačiny nenechá líbit. A těch zemí je více ....

  OdpovědětVymazat
 5. noviczech
  ...za vším špatným hledej Moskvu, ..u nás skončila prodej zeleniny soukromnice, určitě Moskva na vině.
  ...na druhé straně nám stouply ceny některých potravin, to je dobrá zpráva, určitě nám pomáhá Berlín, protože pan Majitel Kauflandu a Lidlu se oficiálně stal nejbohatším mužem Německa, to jsme mu pomohli, to je potěšující zpráva. :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 08:47 jestli skrachovala farmářka,je to vina Ruska,který blokuje normální obchod.To je jasný každýmu.

   Vymazat
  2. 11:48
   A když jde dolar do khlelu a amiokupant je na pokraji občanský války je to vinna Ruska???!!!!! 😂

   Vymazat
  3. Idiote 11:48 nepiš, ztrapňuješ se čím dál více.

   Vymazat
  4. A proto musel Kaufland ještě zvýšit cenou hladinu oproti jiným obchodům, aby se stal opravdu luxusním! :)

   Vymazat
  5. 14;34
   Do toho tvého " khelu" jdeš ty sám, něco tak blbého jako ty amiookupant se nevidí každý den

   Vymazat
  6. 21,20
   Něco tak blbého,jako je amiokupant,který v 21.století věří,že Země je placatá a že je všude vítámn.....taková blbost se opravdu NIKDE U NORMÁLNÍCH LIDÍ NEVISÍ!!!!!.-)))))
   P.S.ty se ynteligentní VÝjímka!!!!

   Vymazat
 6. Opravdu si někdo normální myslí, že ruští agenti na sebe podruhé budou upozorňovat novičokem, když jim to se Skřípalovými nevyšlo? Oni jsou opravdu takoví hlupáci, že takto trapně na sebe upozorńují na mezinárodní úrovni, jak jsou neschopní ,,tiše" a důkladně zlikvidovat protivníka? Navíc, jaký byl pro Putina a stát protivník douprocentní Naválnyj? Teda já opravdu nežeru všechno abych z toho nebyl otrávený! M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne - vůbec nikdo si to nemyslí anonyme 9.57 - je to jenom plkání, a tváří se, "jako by si to mysleli" -plkání vždycky musí o něčem být, aby mohlo být nekonečné, lidi, kteří bez každodenního plkání už nemohou žít, potřebují neustále omílat a oživovat už i vyčpělá temata. Když si vezmete za příklad román ( třeba detektivní, nebo válečný apod.) přečtete si to, a dáte do knihovny. Koupíte jiný. Určitě se nestane, že byste četl denně jedno a to samé, pořád dokola -zblbnul byste z toho. Ale právě tyto vlastnosti fungují na internetu.Pořád stejné články ( vždy z jiného úhlu pohledu, nebo mají jiného autora) totéž a totéž, pak týden ne, a zase totéž, omleté, ale neva. Vemte si ty příšernosti kolem Marianského sloupu - desítky článků a mletí o tomtéž- stovky, možná tisíce diskuzí. Nebo zboření sochy Koněva a následně pak údajný ricinový olej, co měl otrávit blba Koláře (taky ruský útok?) zase desítky článků tady a tamhle, a pořád to lidi čtou - ti samí, a pořád k tomu píšou - to samý. A vždycky to, co píšou, vypadá, že tomu co čtou, opravdu věří. Ale tomu zas nevěřím já - že bych měl za spoluobčany u PC jenom blbce?

   Vymazat
  2. 11:41
   Tak si udělej vlastní blog nebo co a ukaž všem, jak se to má dělat. Klidně se tam rád přijdu pokochat. Opravdu. Ale to, co jsi napsal, v tom případě platí, pokud neuděláš tamto, i o tobě. Se slovy opatrně.

   Vymazat
  3. 11:41

   Bohužel. Ne jenom, ale i blbce. Právě ti v 19:33 jeden odpověděl.

   Vymazat
 7. Podívejte se kolik bylo otrav v Sýrii za účasti Bílých přileb.Pak Lavrov přivezl účastníky videokamufláže, kterou zorganizovali BP do Haagu, ale nikdo nereagoval,že to byla lež. Náš policista natočil filmování topících se emigrantů a jak to odnes. Prostě lež západu jedna za druhou a trvalé masírování lidí pro přípravu horké války proti Rusku.A to stálé opakování s novičakem je trapné. Ať vzkvétá tato podivná západní demo?kracie?

  OdpovědětVymazat
 8. Jeden jediný malinkatý důkaz z německého Bundeshwehru by nebyL,kolik diplomatických dotazů z RF už německá vláda dostala ? Nebo se nejedná o občana RF, co mezinárodní právo ? Kde udělali němečtí soudruzi chybu že mlčí jako běloruští partyzáni ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dukazy?Oni nekdy nejake dodali?Cely jejich system je postaven na tom,ze oni jsou "Zapad" jim se verit musi

   Vymazat
 9. Jejich system je strasne jednoduchy.Neni to "demokraticka zeme"..tedy zeme,kde by byli dosazeni nasi "pratele"a je-li jeste postkomunisticka...je jasne,ze je vrazedna:-)

  OdpovědětVymazat
 10. Ruska škůdce Navalný
  snědl párek nevalný.
  Nic jiného v tom vůbec není
  a Merkelová hovno změní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomu párku nevalnému
   podanému Navalnému
   chyběla jen hořčice
   dodala ji Merklice

   Vymazat
 11. Každý jed, který je údajně z Ruska se jmenuje novičok. Nemůže se jmenovat jinak, protože je to součástí propagandistické masírky na západě. I poslednímu západnímu Pepíkovi musí být z názvu okamžitě jasné, že to je ruský jed. Zároveň to evokuje toxicitu samotného ruského jazyka.
  Zatímco pro ruskou vojenskou techniku mají svoje, často hanlivé označení v angličtině (často používající např. zkratky nacistických zbraní a pod.), u jedů je mnohem efektnější používat slovo novičok. Kdyby to nebylo úplně pitomé, americká propaganda by nejraději použila slovo putinčok.
  Propaganda na západě je natolik vrostlá do života tamních lidí, že ani nechápou, že co je propaganda a co skutečnost. Vzpomínám si na výrok jednoho západního občana po 89´ roce, že za studené války nabyli na západě dojmu, že nad Sovětským svazem vůbec nesvítí slunce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějaká vtipná ruská palírna uvedla v malé sérii i VODKU JMÉNEM NOVIČOK...
   Uvést ji v úpadkové (=západní) Evropě do prodeje, žumpalisté všech sdělovadel by dostali minimálně psotník a EK by vyhlásila prohibici...

   Vymazat
  2. V restauraci už si také objednávám čaj s novičokem. A když serva na mě čumí jak vyoraná myš, řeknu že nejdou s dobou. Ve světě se už přece běžně podává a účinek je ohromující... Je to takový životní restart.

   Vymazat
  3. Vodku Novichok začala vyrábět britská firma Bristol Dry Gin, má 75%.

   https://twitter.com/BBCWiltshire/status/1016605397766074368/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1016605397766074368%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Flife.ru%2Fp%2F1133600

   Vymazat
  4. 12.34 Vodka NOVIČOK vyráběná v GB Brity? Jako to čím poškádlili Skripaly a toho Navalného? A má 75%? Tak to je kámoška s oblíbeným STROHem80(%) z Rakouska...

   Kdy svedou na Rusy, když se někdo ožere STROHEM?

   Vymazat
 12. V Německu se stal zázrak, dnes tu politickou mrtvolu pustili z nemocnice. Žeby Německo využilo své zkušenosti z dob válečných ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neměl ten podiven nakonec absťák? To se alkooholikům i feťákům občas stává. Nebylo to místo otravy jenom DELIRIUM TREMENS?

   Vymazat
  2. Asi byl pěkně NAVALENEJ z NOVIKOKSU.

   Vymazat
 13. No vida - blbeček, o něhož by jinak media, ani nikdo další nezavadil, je najednou slavnej! Kdo znal jakéhosi Navalného, než se o něm začalo brebtat, a jsou z toho stovky článků a tisíce diskuzí - o jednom, velice nepodstatném blbečkovi, který vůbec nic neznamená, a jak dokázalo pár článečků roztočit světová media, politiky, vlády.... probírají se jeho pohnutky, možní pachatelé "útoků" jeho přítelkyně, jeho děvky, jeho zásluhy o politiku, motivy... atd. bláboly,bláboly,a zase bláboly. No a pomalu je konec, Navalný zcela zdráv "opouští" Německo, a zase bude ticho po pěšině. Tak fungují media - tak funguje celý ten páchnoucí aparát, kdy tisíce psavců se potřebuje uživit.Přiživují se na všem. A lidi čtou jako blbí. Knihkupectví zejí prázdnotou, zato počítače jsou rozžhavené. Dříve se četly knihy, lidi byli inteligentní, dnes se čte jen bulvární škvár, čtenáři vyživují tisíce žvanilů zcela dobrovolně, a zblbli. Melou pořád totéž. Na světě je hodně lidí s tragickým, pozoruhodným osudem, a nikoho to nezajímá. Pak media zmíní jakéhosi trubce, ( výhodu má jen tu, že je to Rus - bác do Putina!) a už se blbne! Strašná, zdegenerovaná úchylná, zvrácená generace, a nikdo už to nezmění. Na vánoce bude zas na mediálním programu jinej trubec, nebo nějaká socha, tragedie, nebo úchylnost, vždycky něco vyhrabou, od toho jsou to "media."

  OdpovědětVymazat
 14. No vida, sotva vyšel z berlinské nemocnice a oznámil že touží po návratu do Ruska, byl mu v Moskvě exekučně zabaven byt a zablokovány všechny bankovní účty za dluh 88.milionů rublů které dluží soukromé osobě po prohraném soudním sporu. Proč tě Sašo nemají v Rusku rádi a v EU milují ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eureich prostě miluje svůj Freikorps.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.