Reklama

pondělí 7. září 2020

Lira se propadá do rekordních hlubin, jelikož Rusko provede námořní cvičení ve středomořských vodách, které si nárokuje Turecko

Tyler Durden
7. 9. 2020  ZeroHadgeReformyCz

Během mohutného a překvapujícího vývoje ruské válečné lodi provedou ve vodách východního Středomoří, které si od Řecka a Kypru nárokuje Turecko, cvičení s ostrými střelbami, a to v době probíhajícího militantního sporu o námořní hranice a práva vrtat uhlovodíky, který Turecko s Řeckem uvedl na válečnou stezku.

Rusko okamžitě nepotvrdilo oznámení o tom z Ankary, o němž následně referoval turecký TRT Word, který se té zprávy chytil, jako novinky vztahující se k jejich kontroverzním nárokům na hledání plynu:

Oznámení ze středy radí námořníkům, aby nevstupovali do zóny vrtání a do oblastí, kde lodi prování výzkum, uvedl v prohlášení turecký Odbor sil pro hydrografii a oceánografii.

Podle námořních výstrah, provedou ruské síly dvě samostatná cvičení s ostrou střelbou podél obou stran ostrova Kypr.

Ty dvě fáze ruských střeleckých cvičení ve východním Středomoří proběhnou 8-22. září a další 17-25. září.

Vypadá to, že Turecko se bude zpočátku pokoušet tento vývoj líčit ve svůj prospěch, to však není ani trochu jisté a ve skutečnosti to vypadá opačně.

Associated Press uvedla, že: „Není jasné, proč člen NATO – Turecko – oznamuje takové cvičení místo Moskvy, i přes omezenou vojenskou spolupráci, např. předání protivzdušných systémů S-400.

Cvičení se interpretují jako pokus Ruska připomenout NATO zabředlé do sporu mezi dvěma členskými státy Řeckem a Tureckem, svoji značnou námořní přítomnost a vliv ve východním Středomoří.

Turecké námořnictvo údajně na Moskvu naléhá, aby nezasahoval do jejich probíhajících seismických studií prováděných loděmi u nejvýchodnějších řeckých ostrovů a zrovna tak i u Kypru.

Podle Bloomberg to v žádném případě není signál ve prospěch tureckých námořních nároků:

Mluvčí Ruského námořnictva Igor Dygalo bezprostředně nereagoval na žádosti o komentáře. Šéf Centra pro analýzy světového obchodu se zbraněmi v Moskvě řekl, že cvičení jsou předváděním síly Ruska proti NATO a ne snahou podpořit Turecko. „Máme s Tureckem silné ekonomické a obranné vazby, naší politikou je však vyhnout se podpoře kterékoliv strany tohoto sporu,“ řekl telefonicky. „Turecko je celkem schopno pohlídat si své vlastní zájmy.“

https://nv.vi-serve.com/vis-media/101/55/iBHJKnQB8xuUWKQG0VXi_720p.mp4

Vypadá to, že turecké trhy s tím souhlasí, jelikož se turecká lira právě propadla do rekordních hlubin proti dolaru, což navazuje na rychle rostoucí inflaci, kdy v srpnu (se inflace meziročně dostala na 11,77 procent).Reuters si všímá, že lira „v 07:44 GMT oslabila o asi 0,25% na 7, 4100 proti dolaru, což je nejslabší úroveň v historii, a stihla to jen od středeční uzávěrky s 7,3910.“


30 komentářů :

 1. Je to už otázka pouhé symetrie. Turečtí vojáci v Azerbajdžánu, spíše symbolicky, ale viditelně. No tak ruské lodě u Kypru, ostatně už tam jednou střelby měli. Určitě to bude i přátelský vzkaz turecké generalitě, kde nesedí blbouni ani islamisti. Nakonec co sme si to sme si, proč bysme si příště nemohli zastřílet zase spolu. Zatím všichni hrají podle starých pravidel, svinských velmocenských pravidel, ale přece jen. Zatáím jde jen o to, aby se o tom psalo, žvanilo a interpretovalo se.

  OdpovědětVymazat
 2. Zdravím všechny, pro mne jako člověka s technickým vzděláním by ty "rekordní hlubiny" představovali něco mnohem hlubšího, než 11 % i když i to bude zřejmě pro obyvatele Turecka velice nepříjemné. Uvidíme, jak hluboko bude skutečný pokles.
  Hlavně, ať si klucí vojenští moc s těma sirčičkama nehrají, možný požár by mohl být vyšší, než původně zamýšleli (až do nebeských výšin= sky high, jako protiklad těch avizovaných "rekordních hlubin"). Nevím, co je pro nás lepší?

  OdpovědětVymazat
 3. a aj nijak oslnivé výsledky v turizme - ani jeden uvedený štát -

  OdpovědětVymazat
 4. Ale klidně ať míří do výšin. Třeba až do souhvězdí Lyra.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 5. doufám,že rus dá turkovi jasně na srozuměnou,kdo je na moři pánem.Řecko je necháno na pospas muslimům.Turek je nebezpečný zabiják a zloděj.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak správně je třeba zastavit turka zavčasu jsem na straně Řecka které by se mohlo dostat z tíživé ekonomické situace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by se mělo...je třeba... furt stejný, bezduchý, zbytečný žvásty! Jak "zastavíš Turka"unknowne" 13.23 - šavlí? Už trénuješ? Ach bože!

   Vymazat
  2. 17:52 Co je pravdoláskař zastaví je Rusko a pak zas můžete s kavárníkama brečet. Tvůj komentář je opravdu o ničem to je tím že nevíš co jsi nemůžeš si vybrat mezi 80 pohlavím bezduchý jsou vaše liberální kecy.

   Vymazat
  3. 17,52
   Osmanovi je třeba REÁLNĚ A V PŘÍMÉM PŘENOSU připomenout Targoviště i Vídeň 1683!!!!!!

   Vymazat
 7. Experti předpovídají novou globální ekonomickou krizi

  https://cz.sputniknews.com/byznys/2020090612481705-experti-predpovidaji-novou-globalni-ekonomickou-krizi/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kterej rok to nepředvídají? Navrhuji, abychom oslavovali až rok bez oznámení nové krize! :)

   Vymazat
  2. K čemu je třeba expertů ty blebto? (Unknown 13.24 - neúnavný ) Proč by předpovídali "krizi" když globální ekonomická krize už dávno je? Nebo co by se podle tebe ještě muselo stát, aby to připomínalo "krizi"? ..."Blahoslaveni chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské"... ty se bát nemusíš.

   Vymazat
  3. 17:55 Ty jsi blbý až to bouchá dveřmi zatím tu žádná není protože pracovní místa vláda dotovala. Do konce roku bude hůř. „Vážení" havloidi jsem rád že se rozčilujete.

   Vymazat
 8. No, nevím, zda-li pokles kurzu kterékoliv měny o 0,25 % lze klasifikovat jako "pokles do rekordních hlubin".
  Americká ekonomika se propadla o ca. 30 %, a žádný podobně bombastický titulek jsem nezaznamenal.
  ---
  A to, že Rusové svým cvičením na nějaký ten den vytěsní z cizích vod turka, je jen v pořádku. Turek si už po delší dobu volá o sražení svého hřebínku, který mu dost přerostl ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1. Jakýkoliv pokles nebo růst lze správným měřítkem ukázat jako strmý nebo pozvolný
   2. Amerika se nemůže propadnout, protože se už propadla a jen tiskové stroje jedou na plný výkon. Prý přikoupili nový stroj. A ještě jeden zakoupí po natištění dalších peněz. :)
   3. Turecko buď může zlikvidovat Evropu nebo ovládnout sever Afriky nebo "Řecké" pobřežní vody. Nepodaří se mu asi nic protože si bere velká sousta.
   4. Rusové, pokud opravdu budou cvičit a ještě ostrými, de facto vysílají varování především Američanům. Ale jak známe Putina a Šojgu, lze předpokládat, že to bude jakási "mnohochodovka". A nám to dojde až bude po všem. I když to bude přímo na povrchu. A nebo je to jen vyslyšená žádost Řecké vlády o pomoc ...

   Vymazat
 9. Erda Jedno kulka má problemy, které se jaxi moc madyjalne moc neresi.
  Tak především nemá pod kontrolou libyjskou naftu tak, aby s ní mohl ve velkem kseftovat. Tady má proti sobě i Kacera. Erda mu přece nebude kurvit ceny nakradene syrské nafty. To je minus.
  Erda nemá tolik tanku, aby je nemusel donekonečna stěhovat podle toho, kde mu hoří koudel. Prepalil angazma. To je druhé minus.
  Jeho dronova výhoda na počátku posloužila skvěle ruskému studiu , co dneska může dervis ze vzduchu pusobit. A učí se to za pochodu i iranska armada, ačkoli jaxi bratrska. Ale fseho jen do casu. To je třetí minus.
  Erda jen dokazuje, jak velmi predvidatelny je debil. To je problém fsech politických prvoku. To je čtvrté minus.
  A to pate? Rusům nemohl pambu nadelit většího idiota , který velmi ochotně rozkládá zachud na utkvele představě , že teď se svět mění - a já na tom neco trhnu. Takhle to nefunguje.
  Dostává se do údělu Lukáše endo protezy. V Rusku už s oběma natáčejí historické filmy.

  Orinoko

  OdpovědětVymazat
 10. Řecku a Kypru nakonec nezbude nic jiného než se domluvit na podmínkách pro zbudování vojenské základny s Čínou nebo Ruskem v blízkosti teritoriálních vod do kterých jim turek leze. Obě země jsou členy EU a ta má viz článek výše, jiné starosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řecko jediná země, která bude mít základny tří vojenských mocností. USA, Ruska, Číny, základnu "Evropského NATO" nelze počítat mezi velmoci. :)
   Turecku přijdou na pomoc základny supervelmocí USA, Ukrajiny, Polska, Německa, Litvy a České republiky. :) :)

   Vymazat
  2. Asi to bude ČLR.

   Vymazat
 11. Řekové žádali Rusko o pomoc. Rusové nejsou blbci, udělali to geniálně, protože ví, že nemůžou zasáhnout člena nato, tak si zacvičí a fíkový kozomrd bude jen čumět.

  OdpovědětVymazat
 12. Celkem nechápu řecký odpor. Copak by ten plyn těžili Řekové? Těm už nepatří zhola nic. Něco vlastní Číňané, něco Němci, jenom nevím, co v Řecku patří Řekům. Asi jenom ty dluhy ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud je mi známo, pak právě tohle prodáno není. Tím by se mohli vyhrabat z nejhoršího. Proto Německo nejspíš podporuje Turecko. Německo potřebuje držet Řecko pod krkem možná ani ne tak pro sebe jako pro NATO a USA.

   Vymazat
 13. Protektorátu ani nic jiného nezbude.Svoboda a demokracie.

  OdpovědětVymazat
 14. Zhnusený Řecko je na tom stejně jako mi. Zkuste vyjmenovat co v ČR patří všem a od toho zjistíte co nás čeká a nemine.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud máte čas čtěte jak to probíhalo...
   http://www.disident.cz/uvod/samizdat_1990-2010/ Nebo také - Havlův a Klausův komunismus pro VIP.

   Vymazat
  2. Anonymní7. září 2020 20:47
   Ruské cvičné střelby, bych zde neočekával. P.K.

   Vymazat
  3. V Česku všem nepatří naštěstí nic. Něco je státní, většina soukromá. A tak to má být. Hlavně už ne nějaké vlastnictví lidu.

   Vymazat
  4. 11:39
   IQ menší než 40 se zase pochlubilo!!!!????? 😂

   Vymazat
  5. 11:39 Hlavně, že to patří nad národním korporacím, Německu, Francii, Holanďanům a jiným kamarádům. To máte radost, že jo ?
   Pro mne jste ošklivé, zlomyslné káčátko.

   Vymazat
  6. 11:39 A copak vlastníte vy, vy hlupáku? Naštěstí nic, co? Možná škodovku a družstevní byt. Děkujte bohu alespoň zato. Všeho do času. A tak to má být.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.