Reklama

sobota 26. září 2020

Mediální hovínka XXXVII.

Lu  Lina
26. 9. 2020   NonServiam

„Menstruace je i mužské téma,“ říká výrobkyně menstruačních kalhotek. Jistě. O ničem jiném v hospodě v podstatě nemluvíme. V těch krátkých chvílích, kdy je plukovník v.v. nechává otevřené. Mám ale jednu faktickou: Spisovatelka Rowlingová nedávno dostala hroznou čočku, když osobu, která menstruuje označila za ženu. Takže, jak je to genderově správně? Osoby, které menstruují, nebo pořád ještě ženy a muži? Muži, kteří sice díky genderové nedokonalosti matky přírody nemenstruují, ale zoufale si o tom aspoň chtějí se ženami povídat? Ale na rovinu, byznys je byznys – být výrobcem menstruačních kalhotek, taky asi budu všude s vážnou tváří tvrdit, že menstruace je i mužské téma.

Už vadí i trenýrky


A ještě jednou ze stejného soudku. Švédsko, tradiční bašta pokroku, představilo světu genderově neutrální spodní prádlo. Genderově nekorektní dělení prádla na mužské trenýrky a slipy a ženské kalhotky je zřejmě založeno na bílém privilegiu a je zdrojem psychického diskomfortu určité části populace. Což musí skončit. Už žádná mužská traumata z toho, že vaše oblíbená leopardí tanga by v šatně Slavoje Houslice způsobila značný rozruch. Noste prádlo firmy Kön a můžete se bez obav svléknout všude!


Škandál!


„Ruská stíhačka prolétla nebezpečně blízko kolem amerického bombardéru,“ rozhořčuje se iDnes společně s USA. Tedy, co si ti Rusové dovolují, to už přesahuje všechny meze! Nad Černým mořem, to jest v těsné blízkosti své hranice, prolétnout kolem bombardéru ne úplně přátelské země nacházející se 8 000 km daleko, tomu opravdu říkám drzost nejvyššího stupně. Kdyby ruský bombardér prolétal nad Mexickým zálivem, nikdo by si ho nevšímal. A kdyby ano, držel by se v bezpečné vzdálenosti a určitě by se nesnažil mu nějak dát najevo, že to není dobrý nápad. Tak, jak to v těchto případech dělají podle nepsaných leteckých pravidel úplně všichni.


Držte se prádelních šňůr, Macochy nebo prášků na spaní


Navalného propustili z nemocnice, může se zcela uzdravit. A to i přesto, že novičok použitý proti němu byl silnější, než u Skripala, jak informoval Špígl, známý to etalon žurnalistické poctivosti. Díky Bohu, dobrých zpráv není nikdy dost. Z hlediska neustále sílící ruské hrozby je velice uklidňující vědět, že zaprvé otravu nejsmrtelnějším jedem světa doposud bez následků přežil úplně každý, koho jím Putin nařídil zlikvidovat. A za druhé, že agenti ruských tajných služeb už zjevně ani zdaleka nejsou to, co kdysi bývali. Což ovšem zároveň vrhá i nepatrný stín pochybností na tvrzení, že v kontrastu s takovým neumětelstvím nepřekonatelní ruští hackeři volí americké i české prezidenty, rozkládají EU a vypínají české okresní špitály. Suma sumárum bych tedy navrhoval, aby se Západ raději soustředil na skutečné hrozby a neztrácel s neškodným Ruskem vzácný čas. A kdybych snad někdy zatoužil dobrovolně odejít z tohoto stále dokonalejšího světa, novičok si k tomu určitě nevyberu.


Odsouzena k tenisu


„Nemáme žádný skutečný život,“ rozplakala se tenistka Kvitová v BBC. Prý furt jen trénink a turnaje, žádní přátelé, žádná rodina ani žádný chlap. Hm. Jsem nevěděl, že je k tomu někdo nutí. Komu asi žalovati? Že slečna tenistka není zrovna žádný lumen je ale známo minimálně od té doby, kdy si pustila do bytu bez kotle neobjednaného revizního technika kotlů.


Terazky som ministrom


„Až dojdou zdravotníci, s pacienty pomohou obyčejní lidé,“ oznámil nám čerstvý ministr zdravotnictví. Zajímavá myšlenka. Kdysi u odvodu se nás ptali, jestli chceme k parašutistům, k letcům nebo k průzkumníkům. Ať jste napsali, co chtěli, stejně jste nakonec skončili v tanku se dvěma negramotnými východňáry. Takže jestli si, pane plukovníku, budu moct až přijde čas narukovat do špitálu zase vybrat, tak já bych chtěl tentokrát na gynekologii.


Karma je zdarma


Jeden z převážně pokojných amerických demonstrantů proti rasismu a policejní brutalitě převážně pokojně vrhal na brutální policejní rasisty pokojný Molotovův koktejl a přitom se mu podařilo vzplanout jasným plamenem. Co k tomu dodat? Asi, že karma je vždycky zdarma.


Sebeléčba


„Vláda připravuje sebetrasování,“ píše web ČT24. Hádám, že za tímto revolučním krokem stojí fenomenální úspěch chytré karantény. To bylo ovšem ještě před tím, než se kormidla chopil plukovník Prymule. Teď bude v rychlém sledu zřejmě ještě následovat sebevyšetření, sebeléčba a pro ty, co přitom někde udělají chybku i sebežeh. S covidem.


Lidi mají práva. Někde


„Komisařka OSN bude pátrat po porušování lidských práv v Bělorusku,“ prosadila EU. Výborně. Lidská práva jsou důležitá evropská hodnota. Takže kdy na popud Bruselu vyrazí nějaká komisařka nebo komisař taky do Saúdské Arábie, Jihoafrické republiky, na Ukrajinu nebo, abychom byli aktuální, třeba do USA?


Štěstí je krásná věc


Nová doba nám kromě mnoha jiných vymožeností přináší i manažery štěstí. Jejich úkolem ve firmách je, aby se zaměstnanci v práci cítili šťastní. Ačkoliv nechci nijak zpochybňovat jistě velice nákladný a mnoha expertízami podložený fundament této funkce, tak i přesto si dovolím odhadnout, že reálný přínos manažera štěstí se zhruba rovná přínosu manažera pro styk s mimozemskými zákazníky. Z toho důvodu, že naplněn štěstím chodí do práce naprostý zlomek populace, to mizivé procento těch, pro které je práce třeba zároveň koníčkem a k tomu, aby to tak cítili určitě nepotřebují školení od nějakého usměvavého jelita. Ten zbytek chodí do práce primárně proto, aby nechcípl hlady a jestli v té robotě za směšnou almužnu něco prožívají, tak to určitě nebude pocit štěstí z toho, že tím právě nějakému podobně nenahraditelnému manažerovi přispěli na dalšího mercedesa.


Francouzi se zbláznili


„Ve Štrasburku zmlátili dívku kvůli krátké sukni,“ informují Hovinky. To jsou mi věci. V zemi, která krátké sukně vymyslela a vůbec je světově proslulá liberalismem a bouráním společenských konvencí najednou udělají dívce monokla kvůli krátké sukni? Jestli máte pocit, že tady něco nesedí, není to s vámi úplně beznadějné. Francouzi se totiž nezbláznili, to jen sklízejí, co jejich vlády zasely. Běžný Francouz nemá proti mini vůbec nic, naopak, budí v něm nadšení a pocit, že život je stále krásný. Existuje ovšem jedno mírumilovné náboženství, které nositelku minisukně vnímá jako děvku, která je Bohu nemilá a proto je chvályhodné a bohumilé jí ztrestat. A když si do země, kde je minisukně zcela normální nataháte ze zcela pofidérních důvodů kritické množství vyznavačů tohoto extrémně tolerantního náboženství, máte fakt problém. Na článku je ale asi nejzajímavější to, co důsledně neuvádí. Kdo konkrétně byli ti strážci dívčí morálky – prostě nějací rozhořčení Francouzi? Tak určitě. Ilustrační foto sice ukazuje třeskutě bílého týpka, přičemž, a na to vsadím boty, ani jeden z útočníků tutově nebyl čistě bílý Evropan. A že všichni byli pravděpodobně muslimové je sice rovněž čirá spekulace, ale komu jinému by v Evropě 21. století mohla vadit krátká sukně? Novináři si ze záhadných důvodů myslí, že podobným zamlčováním nepohodlných faktů pomáhají dobré věci. Jenže zamlčování faktů ještě nikdy k ničemu dobrému nevedlo. Furt si stěžujete, že vám lidi nevěří, protože Putin. Hovno Putin, jde o důsledek vaší práce.18 komentářů :

 1. menstruace je pro ženy,tak i pro muže,nutné zlo.Ženy musí nosit vložky,tampóny a normální chlap,když žena menstruuje,s ní nesouloží,tedy,pokud si to ona nepřeje.
  Poslouchat kecy buzerantů,že by chtěli rovnoprávně menstruovat a rodit děti,je neskutečně odporné.Dva buzeranti chtějí mít děťátko,prý to zrealizují přes vagíny bab některá blbka jim to odnosí a porodí.Prý to bude stát 5 000 000,idioti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Osobně si myslím, že společnost s takovými názory si zaslouží ukončení. Jen se toho nechci dočkat u nás. CZEXIT!

   Smazat
  2. 3:27 Prosím vás, to už se dávno dělá. Kde to žijete? Tedy nevím, zda se to dělá u nás, ale ve světě normálně.

   Smazat
  3. Politicky korektní literatura: Pipi,dlouhá burka, Děti z Buzerbynu, Sněhurka a 7 uprchlíků, Pohádky z mešity a kapradí, Ali Bobeš, Bin Ládinova kouzelná lampa, Víla Análka a motýl Onanuel, Kubera a Kuba Kubikula.

   Smazat
  4. A tu O červené mikince jste četl ?

   Smazat
 2. To jsou opravdu hovínka od hora dolu a jsou to produkty šíleného liberalismu. Kdy se konečně svět vrátí do normálního života.

  OdpovědětSmazat
 3. noviczech
  ...Li Luna a tak, když to shrneme, suma sumárum, hoďme starosti na jejich hlavu, zajdeme si odpoledne na pivo, pokecat s kamarády, zahrát krabičky nebo šachy, nebo dámu, k večeru někdo dotáhne harmoniku a spustí naše lidovky a bude nám....???, nebude, toto vše se odehrávalo b té "hnusné" totalitě, kdy málokdo záviděl druhým, kdy jsme neměli moc majetku, ale byli jsme nejbohatší na světě, kdy každý měl práci a nikdo strach ....a to ani z chřipky, natož z covidu! Ale nic netrvá věčně, každému i těm nynějším TERORISTŮM jednou dohoří ta svíčka, třeba rychleji než si myslí.

  OdpovědětSmazat
 4. Když jsem si to přečetl, tak jsem si uvědomil, že ti komunisti až tak špatní nebyli. Nakonec jak říkal otec Cukr, "Každé stádo ovcí potřebuje svého vlka" no a když ho nemá, tak to vypadá tak, jak je popsáno.

  OdpovědětSmazat
 5. Bezva, vybral jste dobře pane Dvořáku. Je to důkaz testu na občanech, kolik blbosti jsou schopni absorbovat. Často se divím,kam až jsme došli.

  OdpovědětSmazat
 6. Autor "hovínek", Lu Lina, již ani nepředstírá, že mu prof. Prymula leží z žaludku. Asi proto, že autora a podobné (přes)příliš omezuje v jejich rozletu.
  Jak ovšem i sám autor píše, karma je sviňa, a může se mu stát, že i jeho bude futrál tísnit, když už empatii k ohroženým tou CoVidovou nákazou (jaksi) postrádá ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč všechny Prymula vzrušuje, vždyť budou mít komu nadávat. Poskytne všem, kolektivní terapii a potom ta úleva.

   Smazat
 7. Kromě covidové aplikace E-ROUŠKA bude i HIV aplikace E-ŠPRCKA...

  OdpovědětSmazat
 8. Pouze EU nám poskytuje tak dobrý život jaký si uzivàme dnes.
  Stovky miliard které přitekly do naší pokladny hovoří za vše

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:13 tuším, že mým prapředkům pouze Rakousko Uhersko poskytovalo tak dobrý jaký si užívali, že jim to tvrdili zkorumpovaní tajtrlíci, když dárečky mocných nenahradily, kolik výsledků lidské práce odtékalo k nim. Stejně jako dnes, ty vaše miliardy sem a jejich mnohem mocnější proud ven.

   Smazat
 9. 18:13 Možná máte pravdu, že do do vaší.

  OdpovědětSmazat
 10. Dovolte dnes 30.9. pochválit "naší drahou veřejnoprávní" za přímý přenos z Parlamentu. Obsah netřeba hodnotit. Mám jen dvě poznámky, pan poslanec Stanjura měl nevhodnou kravatu a pro paní ministrovou financovou byl úplet příliš těsný. To je asi tak vše.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.