Reklama

čtvrtek 24. září 2020

Mnichov je symbolem zrady

Přemysl Votava

24. 9. 2020  VašeVěc

Mnichov 1938 se stal symbolem zrady. Nezapomínejme na něj ani dnes. Dnešní středoškoláci v tom tápou, historici se radši otáčí zády. Není zájem tyto události příliš připomínat. Jsme přece součástí EU, NATO a vzpomínané Německo, to je dnes náš největší obchodní partner.Přesto i z dnešního pohledu nelze zapomenout na mnichovské ponížení roku 1938 i na následnou německou okupaci. Ani po 82 letech nelze zapomenout na dobu, kdy naši otcové, dědové stáli na hranicích, chtěli za svou vlast bojovat! Místo obrany vlasti přišel Mnichov a s ním slzy a beznaděj.

Přesto v těchto dnech ponížení se rodili hrdinové domácího i zahraničního odboje, umírali nakonec i za ty, kteří nás zradili – Francii a Velkou Británii. Bojovali na východní frontě, osvobozovali Ukrajinu, Polsko, Slovensko. Osvobodili i naši vlast. Važme si svobody. Mnichov nám ohnul páteř, cítíme to dodnes. Velice často žmouláme čepici před novou vrchností. Také láska k vlasti budí u mnohých podezření…

Mnichovské dohodě v září 1938, předcházela jednání, které vedl britský premiér Chamberlain v září (15. a 22.), s Adolfem Hitlerem. Na jejich stole ležel osud Československa. ČSR k mnichovskému jednání nebyla dokonce ani přizvána. Naši zástupci byli po jednání jen stroze seznámeni s tímto mnichovským rozhodnutím a s ultimativním vyjádřením, „ že odmítnutí této dohody by mělo pro ČSR nedozírné následky“. Statisíce našich občanů bylo vyhnáno z pohraničí, muselo opustit své domovy v obavách o svůj život. Okleštěné Československo ztratilo 30 % své rozlohy a 34 % obyvatelstva. Na obsazeném území zůstalo přes milion občanů české, slovenské a rusínské národnosti.

Čísla jsou to strohá, ale za nimi jsou miliony osudů českých a slovenských obyvatel obsazeného pohraničí. 1.10.1938 za dohledu Anglie a Francie, začalo porcování ČSR. Vedle Německa se na tomto aktu přiživilo se svými územními požadavky i Maďarsko a Polsko. Mnichov se stal jen předehrou k následné okupaci ČSR. Pozdější premiér Velké Británie Winston Churchill se k tomu výstižně vyjádřil: „Anglie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily si hanbu“.

Je snahou „mnohých“ vymazat z paměti národa události, které vedly až k okupaci ČSR v březnu 1939. Mnichovskou dohodou byla otevřena cesta na východ. Dalším státem německé expanze se stalo Polsko…. Také zde sehrála západní diplomacie svou roli ústupků, i zde se hledal způsob, pro uspokojení německých územních požadavků vůči Polsku. Nakonec se našlo jiné řešení … Německo předvedlo v Polsku své pojetí války. Nemilosrdné a kruté. Velká Británie a Francie se před Hitlerem obdobně jako v Mnichově přikrčily. Jejich vyhlášení války bylo jen papírem. Začala druhá světová válka.

Celkový pohled na krátkozrakost předválečné politiky Anglie a Francie, vůči Hitlerovi, nakonec vedl Stalina v srpnu 1939, k tak často medializovanému jednání s Německem. Tedy ke známému „Paktu Molotov – Ribbentrop“. Tento pakt byl důsledkem této mnichovanské politiky ústupků Anglie a Francie. Mnichov 1938 byl vážným varováním s tím, že na Velkou Británii a na Francii, jako na spojence, se nelze spolehnout. Mnichov se tak stal symbolem zrady spojenců.


91 komentářů :

 1. Mnichov vedl parazity k poučení a proto nás rovnou odzbrojily, prodaly a snaží se zdebilizovat. Současný stav je tak ze všech pozic zajištěný, že není úniku. Zachvátí tě, zahyneš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin otvírá archivy:


   https://www.arfa.cz/je-tohle-zacatek-iii-svetove-valky-rozzlobeny-putin-otvira-archivy-sokujici-dukazy-ze-nemecko-zacalo-ii-svetovou-valku-ve-spolupraci-s-polskem-ktere-pak-zradilo-unikatni-dokumenty-fotky-exklu/#.X2xXpDZR02w

   Vymazat
  2. „Ředitel BIS Michal Koudelka dnes v Senátu varoval před snahou ovlivnit důležité státní úředníky před výběrem dodavatelů 5G technologií a dostavby jaderné elektrárny ze strany firem ze zemí působících proti ČR a jejich zpravodajských služeb,” uvádí se na Twitteru BIS.

   Je ředitel BISu navedený a nebo tak "jednoduchý".
   Západ se chlubí co má za technologie, ona je toho jen půl pravdy.
   Západ pořádně pokulhává a top je řečeno jen mírně.

   Vymazat
 2. Hmm, je příznačné, že Německo bylo i největším obchodním partnerem a investorem i pro protektorát BuM...

  Není to tak dávno, co naše podržtašky "Templu" stěhovaly Den osvobození z devátého května na osmý květen,
  Tak "svatováclavské volno" by mohly přesunout na třícátý září jako den začátku budování Nového evropského řádu - a znovu za ochranu Evropských hodnot udělovat Čestné štíty... s Orlicí svatého Václava.
  Socha osvoboditele Koněva to už neuvidí, tak se podržtašky Templu nemusí bát, že by je prohnala. Katolíci mají pro stejný případ Ježíška bytelně FIXOVANÉHO ke křížku...

  OdpovědětVymazat
 3. Je třeba si uvědomit, že od Mnichova uplynulo 84 let, čili nežijí ani tehdejší účastníci a možná často ani jejich děti. Píše se rok 2020.

  Já jsem hrdý na svoji zemi, která za 30 let udělala obrovský skok dopředu. Máme věci, o kterých se nám nesnilo, navštěvujeme místa, která nám komouši ukázali maximálně v pořadu Kamera na cestách. Jsem rád, že Česko je zpět v euroatlantickém světě, kam prakticky vždy patřila, a to zejména v prvních 20 letech své existence. Na svoji zemi bych přestal být hrdý, kdyby hledala cestu v izolaci a chudobě, ba co hůř, kdyby hledala pomoc na východě v Asii.
  Takže ano, jsem vlastenec - přeji své zemi, aby se jí i nadále dařilo tak, jako v posledních 30 letech, a nám - občanům - s ní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobry vlastenec a udělali jsme velký skok do propasti !Za 30 let jsme to Rakousko dohnat mohli ale ne s těmi co tady vládli, vládnou a přijdou z demobloku .Francie a Velká Británie nás zradili ,Němci vraždili , tak migranti mate volné působení !

   Vymazat
  2. 09:18 Zjevně jste nepochopil smysl úvodního článku, stejně tak jste nepochopil, že se opět někde rozhoduje o nás bez nás. Díky Mnichovu se mnozí podívali do Osvětimi, Buchenwaldu a pod., a bohatství si schovávali do tělních dutin. Ovšem jak píšete je rok 2020, proč to vzpomínat. S takovýmhle "materiálem" jsme na nejlepší cestě si to zopakovat.

   Vymazat
  3. Jo? To že nežijí pamětníci je trapný argument,existují dokumenty písemné i filmové,aby současná generace nebyla ohlupována těmi,co mají to zpětné zrcátko značně zamlžené a jsou schopni u pomníku fašistickým vrahům vlasovcům,klidně hajlovat.Kdo nezná svou minulost,je odsouzen si ji znovu prožít,třeba i s CYKLONEM- B

   Vymazat
  4. Bolševici nás 40 roků vedli do zádele...
   Ovšem ti, co přišli po nich, našli zkratku...!!!

   Vymazat
  5. Každý normální člověk si umí spočítat kolik let uplynulo od Mnichova. Jednak žije spousta pamětníků, ale i ti jednou odejdou, stejně, jako odejdou i jejich děti. Stejně tak odejdete i vy. To ovšem nic nemění na nezměnitelném faktu, že zločin byl spáchán a navždy a nesmazatelně zůstane zapsán v historii i v mysli a vědomí každého normálního a průměrně vzdělaného člověka. To, co máme a co navštěvujeme, je výhradně naše věc a naše zásluha. Nic nezměníte na tom, kde leží náš stát, kde jsou jeho kořeny a kulturní i jiné vazby. Česko nikdy nepatřilo a nepatří do žádného jakéhosi vašeho "euroatlantického světa", ale je vyspělou a kulturní součástí rodiny evropských a slovanských národů a za normálních okolností se vždy chovalo jako kulturní, solidní, mírový a schopný partner všech, kdo usilovali o svobodu, demokracii, prosperitu, mír a vzájemně výhodné partnerství. Naše země nepotřebuje hledat žádnou pomoc, ale potřebuje vlastní silnou a nezávislou politiku a pozici váženého partnera. Bohužel, naše země zatažená do zločineckého militaristického a válečnického spolku NATO a na falešné sliby nalákaná a dostrkaná do žaláře národů a států EU byla natlačena do pozice vazala a zadlužené, vyrabované a zplundrované kolonie bez produkce potravin, bez průmyslu, bez vlastnictví svých přírodních zdrojů, bez armády ... Za těch vámi opěvovaných 30 let se nezbudovalo v této zemi NIC!!!!! Tento režim není schopen ani opravit "komunistickou" dálnici, natož tak nějakou sám vybudovat. Kolik se v popřevratové historii postavilo škol, nemocnic, elektráren, stanic metra, továren, přehrad? Co se u nás vyrábí? Před převratem jsme vyráběli vše, od šroubků po jaderné reaktory a přístroje pro lety do vesmíru. Aktuálně jsme montovnou, výrobci jednoduchých kovovýrobků a kšeftaři.
   Pokud jste sdělil svůj názor, tak se velmi mýlíte, a pokud to není váš názor, tak děláte tupou a prolhanou propagandu.

   Vymazat
  6. Hned v první větě máte chybu. Jestli naše země stála před propastí, pak ani ten obrovský skok kupředu , který v souvislosti s posledními 30 léty zmiňujete, nemusí být jednoznačným úspěchem.

   Vymazat
  7. 9:18 Zbývá ještě pochopit, že nám nic nepatří a ještě máme nesplatitelné dluhy. Žijeme v mejdanu, který brzy končí armagedonem a já jen doufám, že to nezažiji.

   Vymazat
  8. Ano, to je opravdu ohromný skok. Do propasti. Až budete dopadat, doufám, že to bude za zpěvu hymny.

   Jo a ty místa, která navštěvujete, tak to se klidně může stát, že virové nebezpečí po celé roky vám nedovolí nakonec vystrčit ani nos ani na Taiwan!

   Ty, že jsi vlastenec? Leda na baterky. To není jenom skákat při fotbale nebo hokeji.

   Vymazat
  9. PRO Anonymní24. září 2020 9:18 náš velký krok je že zmizel průmysl a na polích máme trávu.Nakupovat chodíme do holandsko - německých řetězců a k nim plyne i zisk // rajské za 120,-Kč Covid dokáže to že v krámech ubyde zboží z Itálie a Španělská a pak??

   Vymazat
  10. Jste kultivovaný ale bohužel naivní a nepoučitelný.Neni zrada jako zrada,ale psané dějiny dokládají, že kdo "zradil" jednou nemá problém zradit podruhe.Pred 30 roky jsme udělali zmenu ,možná pro jednu třetinu k lepšímu ale pro dvě třetiny obyvatel k horšímu,o tom vypovídají fakta a ten" svrab a nestovice" drobet zabrzdil Babis a ANO,ale pokud jste mladý, uvidíte,že se mýlite a Váš skok je pouze chimera!!

   Vymazat
  11. Vám je 9:18 podobné i to, že neumíte počítat. Od Mnichovské zrada uplynulo 82 let a to. čeho jsme dosáhli za posledních třicet let není nic, čeho by nebylo dosaženo i bez vámi zbožněného sametového převratu, ovšem a samozřejmě s umenšením o dluhy, které nás to stálo a stojí, o národní majetek, který jsme ztratili, nemluvě o zlikvidování tehdy konsolidovaného a respektovaného státu se skutečnou armádou a téměř soběstačný hospodářstvím. Právě to nebylo zadarmo, což vy, ve své tupé krátkozrakosti, nepochopíte.

   Vymazat
  12. Unknown24. září 2020 15:35
   Bolševici nás 40 roků vedli do zádele...
   Ovšem ti, co přišli po nich, našli zkratku...!!!

   Že vás vedli do zádele????
   Hm, to asi nebyli bolševici, ale překabátěná chátra 77, nás totiž bolševici vedli ze zádele a ti co přišli po nich tam dali zpátečku...
   Jinak ta vaše zkratka, kam vás ti po nich dovedli, byla o dírku výše...

   Vymazat
 4. Západ nás vždycky v minulosti zradil a bude to stejné také v dalších letech.Naše přísloví je jasné: "Kdo zradil jednou,zradí vždy"!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Mnichov je nejen symbolem podlé zrady západu a dokladem skutečné hodnoty a významu našeho "spojenectví" se západními zeměmi, ale také dokladem skutečných záměrů a cílů angloamerických sionistických imperiálních parazitů, kteří za tímto zdánlivým historickým chaosem ve skutečnosti stojí. Jsou to ti, kteří rozpoutali drtivou většinu všech válek, dvě světové potom obzvláště. Československo svým vznikem přispělo k cílenému rozvalu evropských monarchií a posléze bylo západem Hitlerovi předáno coby zbrojnice a nástupní prostor pro útok parazitního západu na SSSR Hitlerovýma rukama. Podle mého názoru v tomto leží i odpověď na otázku, jestli jsme se mohli Hitlerovi bránit. Mohli. Ale v tu ránu bychom stáli proti celému západu, jehož zájmy a záměry by aktivní vojenské vystoupení Československa proti Hitlerovi značně komplikovalo. Dost na tom, že Hitler cuknul a Slovensko vojensky neobsadil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hitler necuknul, ale on v tu chvíli nepotřeboval a nechtěl přímé hranice se Sovětským svazem a navíc, co by okupací Slovenska získal? Takhle špinavou práci dělal za něj Tiso a jeho Ľudácký štát.

   Vymazat
 6. Bohužel Mnichovská dohoda se začala psát ještě o dvacet let dříve. V době kdy se na zámku ve Versailles začaly kreslit hranice států vzniklých na území rozpadlého R-U. Za celých dalších 20 let nedokázal tehdejší ministr zahraničí a pozdější president Eduard( psal se pak světově Edvard) Beneš zajistit garanci západních hranic od tehdy zvítězivších států. Spolu se svým guru Tomášem Masárikem se soustředil víc na potírání domácích oponentů, ať skutečných nebo domnělých. Dohoda byla pak jeho vlastním gólem. Byl to on kdo zakládal společnost národů a kdo dal do preambule zásadu, že územní spory budou řešit státy dohodou, pokud se nedohodnou rozhodčím řízením. Pro zajímavost, zmiňované Polsko garanci západních hranic získalo i s nešťasným Gdaňským koridorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:30 A to jako co ? Sedlat koně a šavle hore ? Podle mne TGM i EB, předpokládali, že skončil středověk, zmýlili se. Já taky, středověk stále trvá. Templáři sice dnes neosvobozují Boží hrob, ale jen prameny nafty ale jinak je to stejné.

   Vymazat
  2. Janus 10:30, vy zřejmě víte, jak se to v té době dalo zařídit, takže dnes zřejmě víte, jak zažehnat současné války a válečné nebezpečí spolu se sobectvím světových velmocí. Začněte na onen námět publikovat. Sláva vás nemine, post ministra zahraničí, hned potom předsedy vlády a nedlouho na to šéfa Evropské komise také ne. Těším se.

   Vymazat
 7. On ten citát je jiný, zde je to neúplné. Citát pokračuje a tím to dostává ještě pikantnější rozměr: „Anglie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily si hanbu“ ... a budou mít válku."

  OdpovědětVymazat
 8. Mnichov je hanbou západní Evropy. Nikoliv naší.
  Naše armáda byla jistě dobrá a schopná bránit naši zem jistou dobu, než nás posílí spojenecká pomoc. Ale pokud, nám Západ oznámil, že se za nás nepostaví, naopak Německo, Anglie a Francie stály v jednom šiku proti nám, jednal Beneš správně. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:55 Proti Finsku stál celý CCCP a Finové si určitě nemysleli, že vyhrají. Ovšem donutili Rusy zaplatit poměrně vysokou cenu. My jsme během okupace utrpěli podobné ztráty jako ve válce, které jsme se vyhli.

   Vymazat
  2. Pro Západ slovo hanba nic neznamená. Důležitá je moc, peníze a zisk.

   Vymazat
  3. Anonymní24. září 2020 14:54
   Proti Finsku stála Stalinem rozvrácená (vybitý velitelský sbor), neakceschopná, Rudá armáda. Finové také měli v zádech podporu Německa, které obsadilo Laponsko a na straně útočníka (SSSR), nestály žádné velmoci, jako na straně Německa, při napadení ČSR.
   Poválečné varování prezidenta Beneše před Němci, platí dodnes. Stejně jako jeho dekrety. P.K.

   Vymazat
  4. 14:54 vy jste skutečný tupec. Neznáte mapu, abyste zaregistroval rozdíl geostrategických pozic, terénních a klimatických poměrů, nevíte nic o tehdejším rozložení politicko mocenských sil a nevíte vůbec nic o tom, jaké měl ekonomické možnosti a potřeby tehdejší SSSR, jaké měl Hitler vůči nám. Nevíte, že Stalin na Finsku nakonec dosáhnul to, co skutečně chtěl a potřeboval, nic než předpolí pro neporažený Leningrad. Neználku bez nadhledu.

   Vymazat
  5. 06:02 S vaším pohledem na svět je jakákoliv zdejší armáda zbytečná. Stačí se podívat ma mapu a teď už i na stavy,ale proč ji tedy, pane Napoleone, vydržujeme?

   Vymazat
  6. 06:02 O čem to proboha melete ? Kde berete tu drzost někoho označovat za tupce, jenom proto, že uvede, že se Finsko postavilo SSSR. Co vás irituje pane kalkulačko? V minulosti byla svedena celá řada beznadějných bitev a válek, vy byste si ovšem výsledek napřed propočítal.

   Vymazat
  7. 12:18 možností Napoleona se mi dosáhnout nepovedlo.
   15:10 klasifikoval jsem autora 14:56 co tupce proto, že srovnával nesrovnatelné a tím prokázal neznalost.
   Vy se svou logikou také kulháte. Beznadějných bitev mohlo být svedeno mnoho a z mnoha důvodů. Ani sebevětší jejich počet nevylučuje jejich hodnocení za užití logiky. Já se za komunistů pečlivě zamlčovanou Rusko-finskou válkou podrobně zabýval, abych mohl korektně, v pedagogické činnosti, zodpovědět kladené dotazy. Zodpověděl jsem, netrvalo dlouho a o auditorium jsem přišel. Jenže, to sestudované mám v poznámkách i hlavě dodnes. Divíte se, že hloupost irituje?

   Vymazat
  8. 00:51 Proč by vás měla vaše hloupost iritovat ? Nejste jediný kdo blinká po nocích nesmysly,to se stává i pedagogům. Hlavně neblinkejte před žáky.

   Vymazat
  9. 00:51 Tato země zřejmě nebude mít nikdy dost odbojářů. To, že jsme se měli v roce 38 bránit si myslí a myslely chytřejší hlavy, než jste vy. Srovnání s Finskem, Habeší a pod. je zcela legitimní ať se vám to líbí, nebo ne.

   Vymazat
  10. Vážení přátelé, na jednu stranu žádate diskutující, aby se vyjadřovali slušně, na druhou stranu zveřejníte 25.9 příspěvek z 06:02, kde je jiný autor označen za "skutečného tupce" a "neználka". Vzhledem k doufám, že vám nebude vadit, když zmíněného autora označím za arogantního a sebestředného argumentačního chudáka a rovněž tuto klasifikaci, v rámci rovných pomínek, zveřejníte. Děkuji.

   Vymazat
 9. Nebyla to krátkozrakost ale záměr náckové měli vyhladit socialistický stát. Jenomže hitler měl stejné plány jako usa dnes a dal to slabým demokratům sežrat.

  Trump slíbil, že porazí komunismus

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020092312561518-trump-slibil-ze-porazi-komunismus/

  Pokračování hitlerova plánu na Kima nemají patrony tak se budou snažit odstranit Madura.

  OdpovědětVymazat
 10. No a když se to vezme kolem a kolem, tak jsme si z toho varování nic nevzali, neboť jsme s tehdejšími zrádci a agresory v jednom spolku. Nyní prý demokratickém. Korunu tomu pak dává tvrzení, že druhou světovou zahájil Hitler se Stalinem. Takže mnichovský diktát byl nanejvýš přátelský akt, kdy dvě tzv. "demokracie" spolu s Führerem a Ducem donutili vydíráním a nátlakem suverénní stát, aby se vzdal části svého území. Za normálních okolností by se tomu říkalo vyhlášení války, my jsme se ovšem podrobili. Mnohem menší Finsko kladlo SSSR rozhodný odpor a i když prohrálo zachovalo si čest a hrdost. My jsme si zachovali pocit, že ono to nějak dopadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11.38 Finsko mělo plnou podporu západu včetně zbraní , za neuposlechnutí Mnichovské dohody by nás západ považoval za agresora a pomáhal Hitlerovi !

   Vymazat
  2. Finsko mělo jiné štěstí. Sovětskému svazu šlo tehdy o preventivní odsunutí hranic dál od Leningradu. Po celkem velkých bojích to tehdy dopadlo tak, jak to mohlo dopadnout "pouhou" výměnou území. Sověti neměli žádný zájem Finsko okupovat. Finové získávali v první fázi, kdy se evidentně Generálním štábem SSSR podcenila jednak volba jednotek, vybavení a taktiky. Právě tady získal ostruhy ve druhé fázi války S.K. Timošenko, který se stal pak lidovým komisařem obrany SSSR.
   Pomoc západu Finsku byla taková nějaká jaksi nevčasná, abych to vyjádřil co nejjednodušeji. Finsko podporovalo i Hitlerovo Německo.

   Vymazat
  3. Já to pro vás 11:38 zopakuju: Vy jste skutečný tupec. Neznáte mapu, abyste zaregistroval rozdíl geostrategických pozic, terénních a klimatických poměrů, nevíte nic o tehdejším rozložení politicko mocenských sil a nevíte vůbec nic o tom, jaké měl ekonomické možnosti a potřeby tehdejší SSSR, jaké měl Hitler vůči nám. Nevíte, že Stalin na Finsku nakonec dosáhnul to, co skutečně chtěl a potřeboval, nic než předpolí pro neporažený Leningrad. Neználku bez nadhledu. A mimochodem, zjistěte si, kolik divizí tehdejší SSSR vůči Finsku vůbec nasadil a kdeže vlastně svoje hlavní sily měl a musel mít. Ale jistě, Mannerheimova linie, to byl majstrštyk. Jenže, ani to Finům, i s tím háknkrajcem, dost dlouho nevydrželo. Vite co to bylo "Finlandisace"?

   Vymazat
  4. 06:16 Milý pacinte a to vaše bláboly mění na tom, že Finové se SSSR postavili ? Myslíte, že byli přesvědčeni, že mohou vyhrát? Mám pochyby, že jste schopen pochopit psaný text a proto si vaše přednášky nechte pro dementy vašeho typu.

   Vymazat
  5. Anonymní25. září 2020 12:08
   Váš oponent 06:16, stejně jako já, viz výše, nezpochybňujeme, že se Finové postavili Rusku. Pouze se Vás snažíme upozornit, že není na místě srovnávat tuto zimní válku, s napadením ČSR Německem. Argumenty tam již máte uvedeny. P.K.

   Vymazat
  6. 12:08 je mi známo, že neznalí a znalostí neschopní znalosti jiných do krve uráží. Finově si svěho osvobození z carského Ruska považovali stejně, jako svého času, když se cítili osvobozeni od Rakousko Uherska. Dnes Češi staví Mariánské sloupy, nadživotní sochy Habsburgské panovnici a snad i Rakousko Uherskému generálu. Jen Maďaři, Turci a Finové si, na té "naší" straně, staví hlavu. Čím to asi?

   Vymazat
 11. Pořád čekám, kdy se nám Anglie a Francie oficiálně na vládní úrovní omluví !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:03 Tuším, že vláda Jejího veličenstva dosud mnichovskou dohodu neanulovala, natož aby se za její podpis omluvila.

   Vymazat
  2. Chamberlein se za své postoje styděl a také to říkal, ovšem až po válce. Francouzi byli a jsou v pohodě.

   Vymazat
 12. Jsme ve spolku (EU), kdy dva (Francie a Anglie) nás zradili a třetí (Německo) nás vraždil a chtěl zcela vyhladit.

  Německo nezaplatilo válečné reparace, Francie a Anglie se nám za pošlapání mezinárodní smlouvy o vzájemné pomoci neomluvily.

  Věříte, že teď to s námi myslí v náš prospěch?

  OdpovědětVymazat
 13. Za zradu bych asi neoznačil postoj VB - ta s ČSR neměla (na rozdíl od Francie) žádnou spojeneckou smlouvu, a neměla k nám tudíž žádné závazky. Jiná věc samozřejmě je, že představitelé VB měli chápat, jaké důsledky Mnichov bude mít a co je Hitler zač. Ono platí, že "dějiny Hitlera jsou dějinami jeho podceňování".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní24. září 2020 12:41
   Spíš je to tak, že dějiny Hitlera, jsou dějinami jeho instalování, mocnými tohoto světa. P.K.

   Vymazat
  2. Kvůli důsledkům byl Mnichov s vědomím VB zorganizován a co je Hitler zač, bylo VB dobře známo a VB s tím ve svých záměrech kalkulovala. 2. světová válka, stejně, jako ta první a většina předešlých, je dílem západu.

   Vymazat
  3. Co to plácáte 12:41? ČSR měla smlouvy, především Velkou dohodu s Francií a Británií, která ovšem podepsala jen takové formulace, aby příliš neposílila pozice Francie ve střední Evropě, potom Malou dohodu s tuším Rumunskem, Bulharskem a Jugoslávií a nakonec i se SSSR. Pokud byste byl jen poněkud znalejší věděl byste, že mezinárodní smlouvy jsou podepisovány s ohledem na současné i perspektivní zájmy účastníků a že platí pouze do doby, která zachovává mocenské poměry toho času, kdy byly podepsány. Pak už jsou pouhým pamětním dokumentem. Ono to ani ve vztazích mezi lidmi nefunguje až tak jinak. Například, nejste náhodou i vy rozvedený?

   Vymazat
 14. Je únavné poslouchat již 30let lži tzv."rádobyhistoriků" o našich dějinách.Většinu nás starších se jim oblbnout nepodaří,ovšem tragedií je,že vymývají mozky našim dětem a bohužel se jim to většinou daří!Mladí lidé málo čtou a mají málo alternativních informací.Ten kdo si-obrazně řečeno- za život přečte pouze vkladní knížku a sleduje žumpu ČT je lehce manipulovatelný!

  OdpovědětVymazat
 15. A také by se nemělo zapomínat na naše "milé drahé spoluobčany", kteří si dodnes říkají sudeťáci. Jací to byli vrahouni a země zrádci. Jak svorně heilovali. Kdysi o tom byl natočený 2 dílný film, který se jmenoval Dny zrady. Ten už asi nikdy nikdo neuvidí, protože se nehodí, je trezorový a neni správně profrickovský. Navykreslil by ani naše nové spojence moc hezky. Bohužel byl pravdivý. V ČT určitě nikdo nemá koule jej odvysílat v hlavním vysílacím čase, ale ani před půlnocí. To by se mládež divila, jak hodní fašisti řádili. Můj děd to zažil na vlastní kůži, když jako jeden z prvních zmobilizovaných bránil českou mlynářskou rodinu a okolní Čechy schované ve mlýně jako velitel kulometné čety proti ordnerům a sudeťáckým bojůvkám. Večerní přestřelky byly na denním pořadu. Kulásek byl jediný správný argument proti německým banditům. A ještě se jim stala křivda chudáčkům, když jim Češi po válce spakovali každému 25 kg a poslali je do jejich vysněné říše. Hlavně, že ti zmrdi předtím vyhnali půl miliónu Čechů z pohraničí bez ničeho. Viset měli ti naši "milí spoluobčané" pěkně jeden vedle druhého a byl by klid.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dny Zrady (Otakar Vávra) - knihy Dobrovský, 69 korun.
   Další možnosti jsou sledování on line.

   Vymazat
  2. Chtěl bych upozornit na vynikající cyklus filmových dokumentů Potomci a předkové.
   Čas zrady, čas naděje
   Konec jedné Evropy
   Proti gestapu
   Kronika bojů
   Opus pro smrtihlava (Heydrich)
   Semena nenávisti (o K.H. Frankovi)
   Splétání gordického uzlu
   Čas rozhodnutí

   Zde jsou prakticky všechny důležité a klíčové informace o osudech naší republiky od doby První republiky až do Února 1948.
   Ne vše se dá jednoduše najít, ale většinu lze najít na uloz.to.

   Vymazat
 16. Němci měli být dle názoru Churchilla po porážce vykastrováni,aby s zamezilo dalšímu jejich množení a tím by se předešlo válečnému konfliktu v Evropě,pokud by se toto realizovalo nynější stav by pravděpodobně nenastal.

  OdpovědětVymazat
 17. Evropa byla od dávnověku rozdělena na germánsko-galskou/výbojnou a válkychtivou/ a slovanskou/holubičí/ povahu. A bude to tak dokud nebude veta po jedněch nebo druhých. V přírodě většinou vítězí větší dravec, ale někdy i slabší druhy jsou tak vynalézaví a mazaní, že ošálí i dravce.
  V tom je obsaženo vše. Zda budeme přemýšlet a tahat za správný špagátek, nebo se necháme bez rozmyslu sezobnout frankoněmeckými dravci a predátory, je na nás. Člověk je jen shluk molekul kyslíku, vody a pár minerálů, průšvih je v tom, že nám pámbu do lebky nadělil ten hardwer a softwer v té šedé kůře.

  OdpovědětVymazat
 18. Především zradili naši, domácí komouši. Zradili VLASTNÍ národ. Popravovali válečné hrdiny, zavírali je na smrt do lágrů, zadrátovali a znesvobodnili na 40 let celou zem, ukradli lidem majetky, pozvali sem cizí vojska aby si zachránili před vlastní lidem moc a krky.

  To jsou ti opravdoví zrádci, kteří měli být přísně potrestáni. Ne nějaká cizí VB, která s námi neměla nic společného a nic nám nedlužila!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta cizí VB nám dodnes dluží národní zlato, které převedla britská banka na účet Hitlera. Stačil k tomu jeden telefonát a zlato bylo na opačné straně dějin.

   Vymazat
  2. 14:16
   A co dělali amiokupant po válce s vlastními... viz. třeba Charles Chaplin ležel ty trasbuzně jménem Edgar Hover neskutečně v žaludku!!

   Vymazat
  3. 15:53 Chaplin není žádnej amikant, ale briský občan, tedy cizinec ...

   Vymazat
 19. Mnichov,to byla přece jen taková drobnost. Daleko horší byl "pakt Molotov, Ribbentrop". Jak hlásají pravičáci. Přitom
  pomohl vlastně i západu, jelikož SSSR mohl dozbrojit, nepodlehl tak "blitzkriegu", a tudíž mohl umožnit otevření
  druhé fronty západním spojencům. Nebýt toho, tak jsme dodnes
  jen část Deutsche Reich. Což ovšem by ti dnešní praváci, hlavně ta zblblá mladá generace, uvítala. Otázkou, kdo by je
  tak asi přivedl na svět. Maximálně nějací "naši milí krajané". Takového Waisebart či Herrmanna asi ano.

  OdpovědětVymazat
 20. Kdo chce znát pravdu, vcelku lehce ji může vyhledat. například v knize "Norimberský proces" od Bohumila Ečra, nebo třeba v knize "Krvavé dozvuky války: Konec druhé světové války na českém území" od Václava Vlka st., ... "Komu sluší omluva" ...."Nepolepšitelní" ...
  - je toho mnoho.

  OdpovědětVymazat
 21. Následkem Mnichovského diktátu bylo Československu uloupeno 41 tisíc km2 , z toho Německo obsadilo více než 28 tisíc km2, Maďarsko 11 tisíc km2 a Polsko 1 tisíc km2. V tomto území žilo cca 5 miliónů obyvatel, z toho 1.161.616 Čechů a Slováků. Z českého a moravského pohraničí před koncem roku 1938 uprchlo 114.577 Čechů, 11.647 Němců – antifašistů, 7.325 Židů, 1.000 osob různých národností. HITLER získal 1.582 letadel, 2.175 děl, 469 tanků ,501 letadlové dělo, 115.000 pistolí, 43.000 kulometů, 3.000.000 dělostřeleckých nábojů, cca 1.000.000.000 kusů pěchotního střeliva a další vojenský materiál.
  Sudetští Němci rozbití republiky a odtržení "Sudet" obecně vítali, 1.162.617 z nich si za aktivní protirepublikovou činnost „vysloužili“ „sudetskou pamětní medaili“ a 134.563 aktivistů „sponu za zásluhy“. Chtěli připojení k říši, spolupracovali na něm a dosáhli ho s podporou Hitlera v roce 1938 a nakonec jim byla jejich svobodná volba příslušnosti k Rajchu po válce jak československou vládou, tak spojenci, včetně těch, kteří podepsali mnichovskou dohodu potvrzena a byli odsunuti domů do Rajchu.

  OdpovědětVymazat
 22. Československá vláda a prezident Beneš Mnichovskou dohodu přijali 30. září 1938, neboť se domnívali, že Československo bez západních spojenců nemůže německé přesile čelit, a to za situace, kdy ultimativní požadavky předložilo i sousední Polsko a se svými územními nároky se hlásilo Maďarsko. Zejména Beneš také nechtěl z Československa učinit záminku k rozpoutání války, jejímž viníkem by po Mnichovu v očích Západu bylo Československo. (Jan Kuklík ˂http://literarky.cz/civilizace/89-civilizace/27070-mezinarodni-souvislosti-mnichova˃ 28.9.2018)

  OdpovědětVymazat
 23. 1. října 1938 začala okupace československých pohraničních území německou armádou. Za frenetického nadšení naprosté většiny sudetských Němců.
  Štáb Freikorpsu vydal svůj tajný rozkaz :
  Pro vpochodování platí :
  1. Nic nezapalovat.
  2. Plenění nejpřísněji zakázáno. Plenitelé budou postaveni ke zdi.
  3. Kořist budiž řádně odevzdávána.
  4. Rudé a Čechy na útěku vyřídit
  5. …etc

  OdpovědětVymazat
 24. 4. prosince 1938
  V župě Sudety se konaly dodatečné volby do říšského sněmu
  NSDAP a HITLEROVI dalo hlas 98,9 % voličů.
  Celkový počet voličů : 2.532.863
  Uznané platné hlasy : 2.497.604
  Pro kandidátku hlasovalo : 2.464.681
  Proti hlasovalo : 27.427
  Za neplatné prohlášeno : 5.869

  OdpovědětVymazat
 25. Off Topic, nicméně stojí za záznam:

  Američki novinar Andre Vlček pronađen mrtav u Istanbulu před 2 dny.

  Investigativní novinář českého původu (otec Čech nuklární vědec), u nás neznámý.

  André Vltchek – Remembered 23. September 2020
  André, můj dobrý přítel a soudruh už není.

  Pracovali jsme společně na několika vyšetřovacích projektech. Andrého profesionální přísnost, ostrost porozumění, vidění a schopnost spojovat body jsou příkladné.

  Sdíleli jsme několik nezapomenutelných okamžiků, když jsme sledovali uprchlickou stezku z tureckého Bodrumu na řecký ostrov Kos v Egejském moři - dále do Atén.

  Andréovým náhlým odchodem jsem hluboce šokován a zarmoucen slovy.

  V noci z pondělí na úterý 22. září cestoval André s řidičem autem se svou ženou ze Samsunu u Černého moře v Turecku do Istanbulu. Když dorazili v časných ranních hodinách do hotelu a jeho žena ho chtěla probudit, nereagoval. Zemřel.

  Turecká policie uvedla, že Andrého smrt byla „podezřelá“. Jeho tělo bylo okamžitě převezeno do nemocnice na forenzní analýzu.

  https://www.globalresearch.ca/andre-vltchek-remembered/5724601

  OdpovědětVymazat
 26. André Vltchek Narozen 1962 Leningrad, Sovětský svaz Zemřel22.září 2020 (ve věku 57)Istanbul, Turecko Národnost americká
  Povolání Novinář, spisovatel, filmař
  Web andrevltchek.weebly.com
  André Vltchek (rusky: Андре Влчек, 1962 - 22. září 2020) byl americký politický analytik, novinář a filmař sovětského původu. [1] [2] Vltchek se narodil v Leningradu, ale poté, co mu byl ve 20. letech udělen azyl, se stal naturalizovaným občanem USA. [3] [4] Žil ve Spojených státech, Chile, Peru, Mexiku, Vietnamu, Samoi a Indonésii. [2]

  Vltchek se zabýval ozbrojenými konflikty v Peru, [5] Kašmíru, Mexiku, Bosně, Srí Lance, Kongu, Indii, Jižní Africe, Východním Timoru, Indonésii, Turecku a na Středním východě. [1] [2] [6] [7] Cestoval do více než 140 zemí [3] [6] a psal články pro Der Spiegel, japonské noviny Asahi Shimbun, The Guardian, ABC News a český deník Lidové noviny. [2] [7] Od roku 2004 působil Vltchek jako vedoucí pracovník v Oaklandském institutu.
  Objevil se v televizních a rozhlasových pořadech, včetně těch, které vysílala France 24, [1] RT, [9] China Radio International, [10] [11] Hlas Ruska, [12] Press TV, [13] CCTV, Ulusal Kanal (Turecko), Al Mayadeen (panarabská síť), Radio Pacifika, Radio Cape, mezi ostatními. Vltchek byl dotazován v publikacích, včetně People's Daily, [14] China Daily [6] a Tehran Times. [3]

  V komentáři k Vltchekově knize Oceánie, vydané v roce 2010, americký lingvista Noam Chomsky uvedl, že evokuje „realitu současného světa“ a že „také nevystopoval bolestnou - a zejména pro Západ hanebnou realitu jejich historických kořeny ". [6]

  https://en.wikipedia.org/wiki/Andre_Vltchek

  OdpovědětVymazat
 27. Hřib ,Kolář i prase vlasovské jsou zkušebním ofouknutím české společnosti v závanu znovu hitlerovského německa.

  OdpovědětVymazat
 28. ^Zajímavé z jeho nedávného článku o Plzni

  Narodil jsem se v Leningradu, krásném městě Sovětského svazu. Nyní se jmenuje Petrohrad a zemí je Rusko. Máma je napůl ruská, napůl čínská, umělkyně a architektka. Moje dětství bylo rozděleno mezi Leningrad a Plzeň, průmyslové město známé svým pivem, v západním extrému tehdejšího Československa. Táta byl jaderný vědec.

  Obě města se lišila. Oba představovali něco zásadního v komunistickém plánování, systém, který vás západní propagandisté ​​naučili nenávidět.

  Braňte svůj národ! Metaforicky jej neprodávejte za špinavé plastové nákupní tašky. Nedělejte nic, čeho byste po zbytek života litovali

  Leningrad je jedním z nejúžasnějších měst na světě s některými z největších muzeí, oper a baletů, veřejnými prostory. V minulosti to bylo ruské hlavní město.

  Plzeň je malá, má jen 180 000 obyvatel. Ale když jsem byl dítě, počítalo se to s několika vynikajícími knihovnami, uměleckými kiny, operou, avantgardními divadly, uměleckými galeriemi, výzkumnou zoo, s věcmi, které nemohly být, jak jsem si později uvědomil (když už bylo pozdě) ), který se nachází dokonce v 1 milionech amerických měst.

  Obě města, jedno velké a jedno malé, měly vynikající veřejnou dopravu, rozlehlé parky a lesy přicházející na jeho předměstí, stejně jako elegantní kavárny. Plzeň měla nespočet bezplatných tenisových zařízení, fotbalových stadionů, dokonce i badmintonových kurtů.

  Život byl dobrý, smysluplný. Bylo to bohaté. Není bohatý z hlediska peněz, ale bohatý kulturně, intelektuálně a zdravě. Být mladý byla zábava, znalosti zdarma a snadno dostupné, kultura na každém rohu a sport pro každého. Tempo bylo pomalé: spousta času na přemýšlení, učení, analýzu.

  Ale byla to také výška studené války.


  OdpovědětVymazat
 29. Ne jen tak nedávno ve svém prohlášení o Druhé světové válce věnoval prezident Ruska V.V. Putin dost velkou pozornost událostem kolem Československa koncem třicátých let minulého století. Tato událost by měla být varováním pro celosvětovou politickou scénu.
  Je chybou si myslet, že roky 1938-39 proběhli tak nějak narychlo a jen jakoby o nás. Je nutné také upozorňovat na to, že sice Velká Británie neměla žádné smlouvy o vzájemné vojenské pomoci s Československem, ale jak tedy brát její KLÍČOVOU roli v celém průběhu těchto událostí (USA sice měly také svoje polínka, ale nebyla tak silná a kolem Mnichovských událostí USA "přešly" kolem)? Jednoznačně tohle bylo MNOHEM HORŠÍ NEŽ ZRADA SPOJENCE, BYLO TO HRUBÉ VMĚŠOVÁNÍ DO VNITŘNÍCH ZÁLEŽITOSTÍ SUVERÉNNÍHO STÁTU! Bez jakéhokoliv zákonného důvodu o morálce ani nemluvit. Něco na způsob dnešní činnosti "dosavadních" USA, kdy bez jakékoliv podstaty, jen z pozice síly, chtějí určovat, co kdo má nebo nemá dělat. Francie tehdy byla pod silným politickým tlakem Anglie, konec konců obě země měly stejný zájem - to je LIKVIDACI RUSKA (SOVĚTSKÉHO SVAZU) A KUPODIVU TAKÉ NĚMECKA. U Ruska hledali snadno dostupné zdroje, Německo se jim zdálo po sjednocení moc silné. Mimochodem, když se podíváte na politiku dnešních "obdobných hegemonů", USA a Velká Británie, pak cíle jsou v Evropě stále stejné, zničit Rusko a Německo.
  Vždyť asi proč naši "dnešní milovaní" politici dělají doslova protistátní činy proti zájmům státu?
  Dokud si Německo nepřizná, že jakékoli silové řešení nebo silný politický nátlak je nakonec přivedou k porážce a nenaučí se chápat, že jejich jedinou nadějí je skutečně VZÁJEMNĚ výhodná spolupráce, pak se nakonec Německo nevyhnutelně v dlouhodobém horizontu prostě rozpadne.

  OdpovědětVymazat
 30. Neoslavujete náhodou 30 září jako den vítěžství ?

  OdpovědětVymazat
 31. 14:16
  Motáte dějinné události..nikdo nepopírá, že mezi komouši byla spousta šmejdů, karieristů a až dokonce zločinců...stejně tak jako mezi lidma, kteří na jedné straně bojovali za republiku ale pak byli ochotni se spolupodílet na válce třetí po boku amíků a znovavyzbrojených němců...a těch 40let s komouši bylo pro život normálního čllověka to nejlepší co se v dějinách na tomto území dalo prožít. Já jsem těch 40let prožil..dost často si i zanadával..ale dneska po srovnání tzv. reálného socialismu a kapitalismu..tak posuzuji/, že socialismus je daleko spravedlivější společenský systém i přes všechny jeho chyby, které nebyl čas odstranit. A co se týká ukradeného majetku ..tak se říká "komouši okradli jenom někoho ale dnes jsme okradeni všichni ! "

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlas. Komunisti okradli vsechny kdo neco meli. Nejpozdeji o menove reforme 1953, kdy zeme skoro zbankrotovala. O sametu se pak komuniste a StBaci zmocnili majetku statu i soukromeho. Byli mezi nimi i taci, co ty majetky lidem za totace vyvlastnovali!
   Zbytek zasantrocili za baksis zapadnim investorum. Dnes uz nam nepatri ani voda a jsme zadluzeni.
   Za komunistu jsme nebyli zadluzeni a v zemedelske vyrobe jsme byli sobestacni a meli kvalitnejsi potraviny. Ty jsou k zivotu dulezitejsi jak prislusenstvi k zidy ovladanemu svetu a clenstvi v jimi ovladane EU. Nebyli oligarchove a kdyz, tak je hned odrizli jako ministra Baraka. Invaze 1968 odsunula prevzeti zeme do zidovske nadvlady o 20 let.
   S cim jsou vydobytky sametu spojeny: S hrozbou muslimske invaze k nam, vetsimu zadluzeni zeme, potlaceni obcanskych svobod, importu ideologie uchylnych mensin a rozkladu rodiny a naroda, atd. Bojujeme za cizi zajmy vsude po svete za nase penize. Jen uvazujte o co jste prisli. Ti mladi vedi bohuzel prd, jenom to co slysi ze zumpy radia a ve skole. Budoucnost je dost spatenka.

   Vymazat
 32. Tak Hitler má svojí slavnou hodinu i na NR. V české jejich TV je Hitler denně, na dalších kanálech také, takže Hitler je v Česku dneska celebrita. Po havloidní die curve zvíci sametu jsme u čistě nacistického glaspapíru. Škoda jen že si ti dva nějak nestihli podat ruce. Oba měli vizi. To je spojuje jako bratry v triku.

  orinoko

  OdpovědětVymazat
 33. Jenže připomínat toto datum - Mnichova - znamená připomínat nacismus. A nacismus je dnes hlavní ideologií "civilizovaného" Západu. Kdo je lepší než jsou oni? Pokud ovšem nejsou černoši, pokud nemají jiné náboženské vyznání... Ovšem dnešní nacismus se dostal o třídu výše a EU si proto tleská. Pokud si myslíte, že výroba migrantů jejich transport do Evropy je projevem humanismu, jste na velkém omylu. Je to čistý projev byznysu kapitálu a rasismu současně. Takže i dnes kvete mnichovanství, antihumanismus a zločinné spolčení kapitálu proti lidu!

  OdpovědětVymazat
 34. Škoda, že se debata opět zvrhla. Už zase jsou tu Montekové a Kapuleti. Co mi rodiče vyprávěli o protektorátu, tak moc si cenili Sokolů. Táta byl přitom odbojář za důstojníky ve skupině Obrana národa. U bývalých vojáků to bral jako samozřejmost. A lidí se tenkrát dělili na slušné a ty druhé, to byli udavači. O dělbě na komunisty a nekomunisty se řeč u nás nevedla. Dnes vím, že každý režim si dějiny upraví po svém.

  OdpovědětVymazat
 35. Prosím, můžu se zeptat. Jak by se zachoval president dnes kdyby unesli vládu do Bruselu nebo do USA?
  Generál Svoboda pro tyto idioty letěl a přivezl je zpět!
  Já osobně bych to řešil tím - Nechte si je!

  OdpovědětVymazat
 36. Druhá svetová vojna nezačala napadnutím Poľska Hitlerovským Nemeckom. Začala Mníchovskou zradou. Bez Mníchova by nebolo prepadnuté Poľsko. Lenže to sa nejako nehodí - tvrdiť, že II. vojnu rozpútalo Nemecko, Británia, Francúzsko, Poľsko a Maďarsko.

  OdpovědětVymazat
 37. Krutě řečeno, při chuti byli všichni a jen čekali na to, až jim to Hitler vyhraje. Chybička se vloudila, to zjistili, až měli Hitlera na vlastním dvorku, nebo před vraty. Kalkul nevyšel, tak z nouze udělali cnost, osvobodili Evropu. Tím nechci znevažovat miliony obyčejných lidí, kteří padli v této zbytečné válce, ale odsoudit jejich hradní pány. Myslíte si, že jsme si vzali poučení ? Já ne.

  OdpovědětVymazat
 38. Mnichovska zrada velmoci se EU a USA nehodi do kramu. A tak jejich media u nas vyroci zamlcuji a konformni historici zase vse prekrucuji bez pozdejsiho postihu. To je u nas bezne. Smejdi jsou si vedomi beztrestnosti u nas odjakziva. Jenom komuniste a naciste byli dukladni. Ono taky s maslem na hlave volat po spravedlnosti neni verohodne.

  OdpovědětVymazat
 39. EU svym prohlasenim o zacatku valky a kdo ji zacal se definitivne demaskovala jako fasisticka a rusofobni dluhova unie. Nebezpeci vychazi z NATO a USA provokaci, ktere EU podporuje. Tim je Evropa vystavena nebezpeci zniceni odvetnym uderem Ruska pri jeho napadeni. NATO a USA provadeji simulovane letecke utoky na Kaliningrad a Ukrajinu. Nic o tom v mediich. Lide jsou podelani strachem z Covidu a kdyz jim lekari rikaji, ze je to normalni chripka, vyhazuji je z prace.

  OdpovědětVymazat
 40. II: světová válka začala 17. září 1938 a na stranu Německa - agresora, se v rozporu s mezinárodním právem postavila jak Velká Británie, tak i Francie, vedle Německa bylo agresorem (ultimátum a organizování a vyzbrojování polských iredentistických bojůvek i Polsko a také Maďarsko.
  Na přímý dotaz britského ministerstva zahraničí sdělila československá vláda britskému, sovětskému, americkému a čínskému velvyslanci oficiální nótou z 28. února 1944, že Československo je ve válečném stavu s Německem od 17. září 1938, tedy ode dne, kdy byl vytvořen Sudetoněmecký dobrovolnický sbor.
  Akty agrese Německa proti Československu začaly útoky v Německu organizovaného a Německem řízeného dobrovolnického sboru proti československým občanům a objektům, nacházejícím se na území ČSR.
  Československo je i signatářem Deklarace spojených národů, přijaté dne 1. ledna 1942 ve Washingtonu. Státy, které se označily jako Spojené národy, byly ve válečném stavu s Německem. Na základě existence válečného stavu byly v roce 1945 uznány reparační nároky Československa.

  Nález Ústavního soudu ČR sp. zn. II. ÚS 307/97 ze dne 18. 5. 1999 (N 75/14 SbNU 129)
  Stran interpretace "kdy země vede válku" Ústavní soud vychází z již v roce 1933 vypracované definice agrese Společností národů, která byla převzata do londýnské Úmluvy o agresi (Convenition de definition de l agression), uzavřené dne 4. 7. 1933 Československem, dle které není třeba válku vyhlašovat (čl. II bod 2) a dle které je třeba za útočníka považovat ten stát, který první poskytne podporu ozbrojeným tlupám, jež se utvoří na jeho území a jež vpadnou na území druhého státu (čl. II bod 5). V souladu s notou londýnské vlády ze dne 22. 2. 1944, navazující na prohlášení prezidenta republiky ze dne 16. 12. 1941, dle § 64 odst. 1 bod 3 tehdejší Ústavy a v souladu s citovaným čl. II bod 5 má Ústavní soud za to, že dnem, kdy nastal stav války, a to s Německem, je den 17. 9. 1938, neboť tento den na pokyn Hitlera došlo k utvoření "Sudetoněmeckého svobodného sboru" (Freikorps) z uprchnuvších vůdců Henlainovy strany a několik málo hodin poté už tito vpadali na československé území ozbrojeni německými zbraněmi. Posledním dnem tohoto období bylo datum 7. 5. 1957, kdy Československo ukončilo válečný stav s Japonskem.

  OdpovědětVymazat
 41. Na Sovětský svaz šla vedla Německa téměř celá Evropa:
  Proti SSSR bylo soustředěno cca 5,5 milionu vojáků, více než 47.000 děl a minometů, cca 4.300 tanků a samohybných děl a téměř 5.000 letounů.
  V průběhu války bylo na sovětsko-německé frontě zničeno 626 (na ostatních frontách 176) divizí Německa (508) a jeho satelitů a tři čtvrtiny bojové techniky. Německo utrpělo na této frontě více než 73% ztrát v živé síle, v tancích a letectvu 75% a v dělostřelectvu 74% - jde o procenta ze všech jeho ztrát za 2. světové války.
  - prezident USA F. D. Roosevelt ve svém projevu z 28. dubna roku 1942 k americkému národu prohlásil: „Ruská vojska zničila a nadále ničí více živé síly, letounů, tanků a děl našeho společného nepřítele než všechny ostatní národy dohromady.“
  - W. Churchill v dopise Stalinovi z 27. září 1944 psal, že „právě ruská armáda vypustila střeva z německé vojenské mašinérie…“
  Sevastopol se bránil více jak 8 měsíců a za jeho obležení Němci ztratili více než 300.000 vojáků a důstojníků.
  Partyzáni vyřadili z bojů 1,5 milionů vojáků, z železničních náspů svrhli cca 20.000 vlaků, vyhodili do vzduchu cca 12.000 železničních a silničních mostů, zničili cca 65.000 automobilů, více než 4.000 tanků a 1.100 letounů. K ochraně svého týlu před útoky partyzánů Němci museli vyčleňovat krom strážních a policejních jednotek i cca 10% svých pravidelných vojsk.
  Na východní frontě se ze 1.418 válečných dnů aktivně bojovalo 1.320 dnů.

  Na straně Hitlera bojovalo také 22 „národních divizí SS“. Celkem v nich působilo 522 tisíc dobrovolníků. Měly by být uvedeny alespoň za účelem posouzení zeměpisné polohy Hitlerovy Evropské unie:

  - Albánie: 21. horská divize SS "Skanderbeg";
  - Belgie: 27. dobrovolnická granátová divize SS „Langemark“, 28. dobrovolnická divize SS tankových granátníků „Valonsko“, vlámská legie SS;
  - Bulharsko: bulharská protitanková brigáda;
  - Maďarsko: 17. sbor SS, 25. divize SS granátníků "Hunyadi", 26. divize SS granátníků, 33. divize kavalérie SS;
  - Dánsko: 11. dobrovolnická divize SS tankových granátníků "Nordland", 34. dobrovolnická divize granátníků "Landstorm Nederland", SS Svobodný korpus "Danmark", SS dobrovolnický korpus "Schalburg";
  - Itálie: 29. divize SS granátníků "Italia";
  - Nizozemsko: 11. dobrovolnická divize tankových granátníků SS „Nordland“, 23. dobrovolnická motorizovaná divize SS „Nederland“, 34. dobrovolnická granátnická divize „Landstorm Nederland“, vlámská legie SS;
  - Norsko: norský SS Legion, norský SS Ski Jaegers Battalion, norský SS Legion, 11. dobrovolnická divize tankových granátníků "Nordland";
  - Polsko: SS dobrovolnická legie;
  - Rumunsko: 103. tankový SS-bojový pluk, SS regiment granátníků;
  - Srbsko: srbský dobrovolnický sbor SS;
  - Lotyšsko: lotyšští legionáři, lotyšská dobrovolnická legie SS, 6. sbor SS, 15. divize granátníků SS, 19. divize granátníků SS;
  - Estonsko: 20. divize SS granátníků;
  - Finsko: finský dobrovolnický prapor SS, 11. dobrovolnická tanková divize SS a divize granátníků „Nordland“;
  - Francie: 28. dobrovolnická divize SS tankových granátníků "Walllonien", 33. divize SS granátníků "Charlemagne", legie "Bezen Perrot";
  - Chorvatsko: 9. horský sbor SS, 13. horská divize SS "Khanjar", 23. horská divize SS "Kama";
  - Československo: SS Svatováclavská dobrovolnická legie (nebyla na frontě nasazena),
  - Galicia: 14. divize SS granátníci "Galicia" (1. ukrajinská).
  A také: Skandinávská divize 5. tankové divize SS „Viking“ (Nizozemsko, Dánsko, Belgie, Norsko), balkánská 7. dobrovolnická horská divize „Prince Eugen“ (Maďarsko, Rumunsko, Srbsko), 4. horská střelecká divize, divize SS "Karstjager" (Srbsko, Maďarsko, Slovinsko, Galicie, Itálie, Ukrajinci, Španělsko), 36. divize SS granátníků "Dirlewanger" (najímající převážně vojenské zločince z různých evropských zemí).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak koukám, že jste všechny pravdoláskaře uvedenými informacemi pěkně uzemnil. Díky za to. Pravda zvítězí!

   Vymazat
 42. Odpovědi
  1. 18:48
   Vždyť už jsme přes 30 let opět Protektorát Böhmen und Mähren a fašoEU i amiokupant opět rozhodují O NÁS BEZ NÁS!!!!! 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

   Vymazat
 43. 18:43 A nebyl náhodou už včera ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.