Reklama

úterý 22. září 2020

Mnozí europoslanci neviděli živého zemědělce celá desetiletí


Ivan David

22. 9. 2020
 

Včera jsme na Zemědělském výboru Evropského parlamentu jednali o návrhu Strategie podpory malých a středních podniků. Strategie v podání EU je „tlustospis“, v němž Evropská komise slibuje hory horákům a doly dolákům. Každý si v ní může najít něco, co se mu líbí, i když si jednotlivé části zhusta odporují. Pokud ji europoslanci a Rada schválí, tak se na ni Komise odvolá při předkládání nových návrhů směrnic a nařízení. Přesněji řečeno – Komise si vybere, co ze strategie chce udělat, napíše nové nařízení a je předloží ke schválení Evropskému parlamentu (EP) a Radě. 


Europoslanci k návrhu strategie mohou předkládat pozměňovací návrhy. Je v podstatě irelevantní, jestli budou schváleny. Pokud Komise nechce provést část strategie, kterou europoslanci schválili, nemáme možnost ji k tomu přinutit. Evropský parlament ani členské státy v Radě nemají právo zákonodárné iniciativy. Návrh nařízení nebo směrnice může předložit pouze Komise. Přesto kolegové k návrhu Strategie pro podporu malých a středních podniků předložili celkem 135 pozměňovacích návrhů.
Při čtení návrhu strategie i řady pozměňovacích návrhů jsem dospěl k závěru, že asi budu muset některou naši zpravodajskou službu požádat, aby mi poskytla dešifrovací kurz. Před vysláním na diplomatický post do zahraničí v dešifrování školí naše diplomaty civilní rozvědka Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Myslím, že tento kurz by měl být poskytován i europoslancům. V dokumentech EU je vždy řada „žvanivého balastu“ v němž jsou na několika místech pečlivě ukryty zmínky o skutečných záměrech. A je úkolem europoslance je vystopovat a řádně posoudit, jaká rizika mohou přinášet, pokud by je schválil. 


Na rozdíl od české Sněmovny v EP výbor i plénum schvaluje řadu neuvěřitelně „žvanivých“ dokumentů. Jako jsou právě strategie. Strašlivý je i styl, jímž jsou psány. Silně mi to připomíná situaci v době normalizace, kdy političtí pracovníci ve všech podnicích „cpali“ marxismus-leninismus prakticky do všech dokumentů. I knihy s kuchařskými recepty – samy o sobě často velmi kvalitní – mnohdy obsahovaly politickou předmluvu. Podobné je to s většinou dokumentů v EU. Jen místo Lenina dnes Komise všechny dokumenty hustě „prošpikovává“ Zeleným údělem. 

 

I europoslanci mají často svoje „fetiše“, které se snaží dostat do každého projednávaného dokumentu. Za více než rok čtení pozměňovacích návrhů k různým projednávaným dokumentům jsem získal podezření, že Zelení – v jejichž frakci působí čeští europoslanci za Piráty - se „modlí“ k rovnosti pohlaví. Tyto svá zbožňovaná témata se křečovitě snaží dostat do každého dokumentu.
Někdy to má až tragikomickou podobu, jako v případě strategie pro malé a střední firmy. Přesvědčení Zelených o diskriminaci žen ve společnosti v některých případech dosahuje hranice, která je v psychiatrii označována termínem „blud“. Jde o duševní poruchu, která postiženému umožňuje logicky myslet a jednat ve všech věcech kromě toho, co se týká jádra bludu. Postižený si třeba umí i správně vyplnit daňové přiznání, umí posoudit kvalitu oblečení a je schopen o ní kvalifikovaně diskutovat a je při tom přístupný i logickým argumentům oponenta. S jedinou výjimkou, a to je nesmyslná věc, kterou mu nikdo není schopen vymluvit ani sebelepšími argumenty ani pomocí důkazů. Může jít třeba o představu, že jej neustále z vesmíru ozařují mimozemšťané.


Zelení jsou natolik přesvědčeni o naprosté a úplné diskriminaci žen, že jsou schopni vytvořit a ve výboru předložit texty, které mnohé ženy uráží. V rámci boje za rovnost pohlaví francouzský zelený europoslanec Claude Gruffat (na obrázku) předložil návrh z jehož zdůvodnění vyplývá, že podle jeho názoru ŽENY NEJSOU SCHOPNY SAMY PODNIKAT. Navrhuje to řešit řadou z fondů EU dotovaných kurzů speciálně pro ženy, které by je měly podnikání naučit. Kolega zřejmě již dlouho nenakupoval mimo luxusní prodejny vlastněné nadnárodními korporacemi. V rámci přípravy na hlasování o strategii jsem si projel několik vesnic a městeček. Běžně jsem našel cukrárny, které vedou ženy, stejně jako prodejny potravin, domácích potřeb či drogérie. Potkal jsem i řeznice, které provozují vlastní provozovny. Troufám si tvrdit, že na českém venkově je podnikání žen naprosto běžnou součástí života.


Digitalizaci si za svůj fetiš kromě zelených vybrali i Socialisté a komunistická frakce GUE/NFL. Skupina socialistických poslanců na čele s bývalým předsedou Zemědělského výboru Italem Paolem de Castrem  předložila návrh na financování školení zemědělců v používání počítačů. Zřejmě se již několik desetiletí pohybují výhradně ve „sklenících“ budov europarlamentu v Bruselu a Štrasburku. Živého zemědělce asi viděli naposledy někdy na přelomu 80-tých a 90-tých let minulého století, kdy se internet teprve dostával z vědeckých laboratoří k běžným uživatelům. 


V rámci přípravy na jednání o reformě Společné zemědělské politiky EU velmi často cestuji za konzultacemi do zemědělských podniků i k malým zemědělcům. Všichni samozřejmě umí perfektně s počítačem. Bez této dovednosti by nemohli vyplňovat všechny hlášení a výkazy, které po nich požaduje Brusel prostřednictvím národní platební agentury Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) a národní kontrolních orgánů jako je Státní veterinární správa (SVS). 


Vždy se ptám, co by zemědělci potřebovali pro své lepší fungování změnit. Vždy slyším, že je to snížení byrokracie. Soukromý zemědělec ve vsi, kam jezdím na chalupu, mi při diskusi svoji práci rozdělil na 2 části. Ta první, které jej baví, je práce se zvířaty a na poli. To je však tak polovina jeho pracovního zatížení. Druhou část představuje vyplňování papírů, které z duše nenávidí. Podobné je ovšem i v pohostinství a ubytovacích službách.


Jako koordinátor frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení za SPD, jsem s s kolegy předložil řadu konkrétních požadavků na odbourání byrokratických nesmyslů, které nejen zemědělce, ale i většinu jiných ostatních malých a středních podnikatelů neúměrně zatěžují. Podobné návrhy předložily i členové ostatních frakcí ve výboru. Po zjednodušení administrativy podle předložených pozměňovacích návrh volají všechny frakce. Ty probruselské však zároveň při jednání o reformě Společné zemědělské politiky předkládají pozměňovací návrhy, které by zavedly desítky nových formulářů a hlášení. Po vzoru Karla Havlíčka Borovského jsem jim při jednání výboru řekl, že by zemědělci potřebovali, „aby se nám ten boj s byrokracií z huby do rukou vraziti ráčil“.

27 komentářů :

 1. Mnozí europoslanci, i poslanci a senátoři v české kotlince přehlížejí jakékoliv produkční pracující... kromě několika týdnů slibotechny - pohádkářství PŘED VOLBAMI. Slibem potěšíš a nic tě to nestojí. Sliby se slibují, blázni se radují... po vystřízlivění protahují povolební ksifty...

  Nejde jenom o zemědělce ale i jiné pracující. Jenom pro parazity, pro neziskovky, pro náboženské mafie, pro cizáky kdesi mimo Evropu je vždy peněz nadbytek.

  OdpovědětVymazat
 2. Proč chodit až do Bruselu, zkuste se zeptat v našem parlamentu nebo na Ministerstvu zemědělství. Abychom se ještě nedivili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19.06 - na co chcete ptát v parlamentu? Vždyť v zájmu cizí země rozhodují. Proč dovážíme maso?
   Proč se pěstuje kukuřice, aby se z ní vyráběla elektřina.
   Že máme málo hovězího? Proč?
   Je to politika EU nebo Německa? Kdo není schopen zabezpečit základní potraviny, musí poslouchat.

   Vymazat
  2. Ministr Petříček neuznal inauguraci běloruského presidenta Lukašenka. Ten zřejmě z toho nebude v noci spát.
   Toto je česká vláda a kdo ji uznal ze světových politiků?
   Byla přeci zvolena v ČR.
   Ministr Petříček je bruselský b.b.
   Možná jsem tu zkratku měl napsat velkými písmeny.

   Vymazat
 3. Za té zlé totality jsme byli v zemědělské výrobě soběstační navzdory tomu "marxleninizmu" v kuchařkách !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V prvobytně pospolné společnosti byli všichni soběstační ve všem. No a? To má být cíl něčeho nebo nějaká výhoda?

   Vymazat
  2. 22:50
   A v čem výhoda soběstačnosti začíná NEvýhodou ty volotrku?!!!!!

   Vymazat
  3. 22.50 - přitroublá otázka. To znamená, že ty jsi nesoběstačný? Možná jsi i zbaven svéprávnosti, takže jen dřepíš u PC a píšeš nesmyslné bláboly? Ono je snad výhodnější být finančně i existenčně závislý na komsi dalším? A tomu "kdosi" líbat hnáty, a podlézat mu, aby tě prokristapána nevyhodil na ulici, kde bys chcípl hlady - ty nesoběstačný troubo? A v prvobytně pospolné společnosti nebyli všichni "soběstační"! Mladí se starali o staré, a nemocné, a pečovali o malé děti. Jejich výhoda byla především v tom, že jim nikdo nic nepřikazoval, nezakazoval, že jim žádný státní aparátčík neporoučel, nemuseli živit žádné politické parazity, neměli elity, neměli celebrity, nikdo se nepřiživoval na jejich práci a už vůbec ne, aby dřeli, a museli platit "daně" všivákům, kteří si z toho žili jako prasata v žitě a rozhazovali za luxus a kámošům.

   Vymazat
  4. No jo, dělalo se všechno a pořádně nic. Nádherně se to ukázalo v 80 letech, když začaly počítače.

   Vymazat
  5. To je sice hezký - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/lukasenkova-inaugurace-neni-legitimni-rekl-sef-ceske-diplomacie-40337235#seq_no=3&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=vHuqrmwYRGn-202009231246&source=article-detail

   ale co pak? Proč toho xindla bolševickýho nezlikvidujou způsobem, kterej tu jasně navrhuje ten s modrou košilí pod černou bundou s límečkem (42 minuta) - https://www.youtube.com/watch?v=S1TFAhBky3I

   Vymazat
  6. 12:56
   Blbe, existovaly dva podniky, jeden z nich byly Slušovice, které to chtěli dělat a to pořádně. To jen přesně takoví jako ty, parchante, jim házeli klacky pod nohy. Protože potřebovali všechno zmršit, aby mohli potom všechno rozkrást.

   Vymazat
  7. 12:56

   Počítače rozhodně nezačaly v 80. letech, kuře.

   Vymazat
 4. Diky pane I.D. Za objektivni informovani deni v E.P......silenost utrzena z retezu slavi sve hody....

  OdpovědětVymazat
 5. Zemědělství v EU nejspíš dopadne tak, že ten kdo něco vypěstuje nebo odchová, dostane dotaci, kterou bude muset vrátit i s úrokem a bude proklínán na věky a přitom mu postaví památník, který ovšem bude zbourán.
  Aspoň tak to na mne působí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlikvidovat zemědělství, automobilový průmysl, rodinu, zadlužit a dostat lidi na Majdan. Dosadit "vůdce" a vzhůru na nepřítele, kde budou umírat naše děti. Co je na tom nepochopitelného?
   PS- celá akce má krycí název "demokracie".

   Vymazat
  2. Napsal jste to přesně.

   Když nastoupil ministr Prymula, to je opět kvikot. Ten není tak ohleduplný, on bude hodnocený, že potlačí virus.
   Když slyším KDÚ-ČSL jak vše kritizují, jen si vzpomenu na vykopnutého fláterníka Hermanna a je mi zle.

   Vymazat
 6. Vždyť přece není nic snadnějšího, jak europosrancům přiblížit zemědělství. Vyválet jim držku v hnoji.😄

  OdpovědětVymazat
 7. Je velkou tragédií, že nikdy nebudeme schopni z toho spolku vystoupit. Vzdali jsme se státní suverenity ve prospěch spolku jehož nejvýznamnější členové plní své historické poslání a tím je ovládnutí Evropy. Ne náš prospěch, nebo zájmy, ale jejich. Jednou dali světu Napoleona, podruhé Hitlera a vždy se stejným cílem. Ovládnout a panovat. Opět se tak stalo bez možnosti bránit, opět se tak stalo na základě velkého podfuku, kdy zmizela rovnoprávnost mezi členskými státy a o nějaké demokracii nemůže být ani řeči. Jak německá kancléřka řekne, tak EU udělá. To jsme chtěli ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obyvatelé evropy s čtvrtinou pod hranicí bídy dle eurokomise mají solidárně platit migranty z jiných kontinentů a již platí. Zdá se vám to humánní že tím obírají všechny bez rozdílu? Nebo jako otřesné skořápkářství v podstatě sebevyvolených protože na jejich "vejšplechty v podstatě na jen nejexploatovanější nemá nikdo vliv. Otřesné anticiviliační hejble s drzostí nevymáchaných hub, nejenom.
   https://www.youtube.com/watch?v=kXHveI85Tc0
   Již dříve jsem sděloval že se hejbly snaží o inkvizici konqisty.

   Vymazat
 8. No jo západní „sociální inženýři" zdegenerovali pak to tak vypadá. Pozor na seznamu eurokomisařka naznačila že solidarita s migrací bude povinná.

  OdpovědětVymazat
 9. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranty-vezmete-Nevyvleknete-se-Strach-z-hnevu-uprchliku-Brusel-hrozi-pokutami-638008

  OdpovědětVymazat
 10. Mafiánské postupy EU, odhalil Okamura. Proto potřebujeme potravinovou soběstačnost. Voliči by jasně měli říct, že toto nechtějí

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Mafianske-postupy-EU-odhalil-Okamura-Proto-potrebujeme-potravinovou-sobestacnost-Volici-by-jasne-meli-rict-ze-toto-nechteji-637976

  Migranty vezmete. Nevyvléknete se! Strach z hněvu uprchlíků: Brusel hrozí pokutami

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranty-vezmete-Nevyvleknete-se-Strach-z-hnevu-uprchliku-Brusel-hrozi-pokutami-638008

  OdpovědětVymazat
 11. Co kdo mohl čekat od států co parazitují už víc jak dvě staletí a stále nemají dost. Žijeme z toho, že jsme vše rozprodaly a rozvrátily pilíře státu tj. školství a armádu. Občas mám takové záchvaty že se to dá do pořádku ale vše naznačuje že to nepůjde.

  OdpovědětVymazat
 12. Lidi, vy sami to mate v rukou! Po sametu se zlikvidovalo zemedelstvi a zrusily se nase normy a zacaly se dovazet ze zapadu kontaminovane potraviny horsi kvality.
  Nejsme zdaleka sobestacni jako drive a je treba podporit usili a rozvoj nasich farmaru. Kupujte ceske potraviny, pomuzeme jim tak! Musime obnovit nasi sobestacnost v zemedelske i zivocisne vyrobe. Mame pudu, dobre odborniky a celiny, kde je mozne nasadit velkou mechanizaci. Kupujte hezky cesky! Zapad pouziva glyfosaty, herbicidy, pesticidy. U nas je treba usilovat o pouzivani organickych hnojiv namisto chemie jako to bylo driv. Budeme mit lepsi pudu a mene nemoci a rakoviny!
  Uvedomme si, ze zdrave potraviny jsou nezbytne pro nase zdravi.

  OdpovědětVymazat
 13. Ti hoši a dívenky co sedí v Bruselu neví nic o životě Evropy. A ani nic vědět nepotřebují a ani nic vědět nechtějí. Jen mne amatéra přesvědčili, že vysílače 5G jsou asi škodlivé, protože si je v Bruselu zakázali. Nejraději bych zamával a sbohem a šáteček milá EU.

  OdpovědětVymazat
 14. Kdo je zemědělec u nás dnes? Kdo vlastní latifundie a od počítače řídí zisky z dotací a úhorování, "pěstování zelené energie" a má nárok od 55 r. na rentu z počítačového předření. Nebo jsou zemědělci najatí dělníci, kteří jezdí s traktory a dalšími zemědělskými stroji, sklízí pro latifundistu úrodu a pravidelně od listopadu do března je nezaměstnaný a živí ho daňoví poplatníci?

  OdpovědětVymazat
 15. MaP 18/595 EU - Na Čechy bude uvalena cenzura! Aby už nemohli poškozovat dobrou pověst úředníků EU!
  https://www.youtube.com/watch?v=kXHveI85Tc0

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.