Reklama

čtvrtek 3. září 2020

Muž, který líbá i důtky svého pána

Lubomír Man
3. 9. 2020
Že absurditami, tuposti a sprostotou všech druhů a barev je náš politopadový vývoj přeplněn až po okraj, je věc známá a neoddiskutovatelná, a jednou z nich je i to, že člověk už od prvního pohledu tak nedůstojný, jako je senátor Vystrčil, se mohl stát předsedou senátu českého parlamentu, tzn. nositelem druhé nejvyšší ústavní funkce v ČR.
Platí-li totiž stále ještě poučka psychologů o tom,, že po 40. roce svého věku si za svůj vzhled už může každý z nás sám, pak nedůstojnost zjevu senátora Vystrčila nemůže vycházet z ničeho jiného než z jeho nedůstojných činů, z nedůstojnosti jeho života a z nedůstojnosti jeho charakteru.

V těchto dnech je senátor Vystrčil na výletě na Tchaj-wanu – ale v jeho představě spíš na výpravě hodné velké hrdinské ságy. On, postavou menší a droboučký, ale rádoby vnímán jako velký muž s velkým srdcem, zopakoval předevčírem na zasedání tchaj-wanského parlamentu téměř doslova slavná slova prezidenta Johna Kennedyho, pronesená v r. 1963 před schönebergskou radnicí v západním Berlíně: „Ich bin ein Berliner“

„Já jsem Tchaj-waňan“ sdělil se stejnou pompou v pondělí náš Vystrčil tchaj-wanským poslancům, ale protože zopakováním Kennedyových slov musel nevyhnutelně v posluchačích vyvolat obraz nezapomenutelného amerického prezidenta a sebe sama, stojících takořka vedle sebe, posloužil si Kennedym zcela jistě méně, než doufal.

Ale to jsme jen u jevových momentů Vystrčilova výletu do druhé malé Číny, když ještě mnohem smutnější je jeho rozměr duchovní. Vystrčil totiž svůj „trip“ na Tchaj-wan vydává za cosi jako náš celonárodní a spontánní protest proti diktátu a útlaku, vykonávaný na nás velkou pevninskou Čínou. Ta si nás totiž podle Vystrčiova výkladu chce podrobit, znásilnit, nu a Vystrčil je zde na matičce Zemi a teď zrovna též na Tchaj-wanu proto, aby zlé a uchvatitelské velké Číně ukázal, že se od ní utlačovat nedáme.

Cítíte též tu nehoráznou a neomalenou faleš, která z předcházejících řádků vane? To pokrytectví, které rozkaz našeho pána zpoza Atlantiku, abychom to my a ne on dráždili čínského draka, Vystrčil potvrzuje nejen tím, že jako otrok, líbající i důtky svého pána, je rozkazu poslušen (anebo jste tak naivní že si myslíte, že si cestu na Tchai-wan vymyslel Kubera sám a Vystrčil ji též sám od sebe uskutečnil?), a na Tchaj-wan odcestuje, ale snaží se ten hrubý rozkaz pro české uši zjemnit tím, že svoji nařízenou cestu tam zobrazuje jako téměř naše druhé národní osvobození. A to za situace, kdy od nás Čína nechce absolutně nic jiného, než abychom uznávali jedinou vládu Číny, což by vyžadovala každá země sídlící na tomto glóbu. Zatímco náš pán skutečný nám zpoza Atlantiku diktuje kde co. A to od zmíněné cesty Vystrčila na Tchaj-wan k požadavkům zvyšovat náš vojenský rozpočet, nakupovat zastaralé americké zbraně, brát jejich drahý břidlicový plyn a nejposledněji pak to, abychom na sovětskou technologii atomové elektrárny v Dukovanech naroubovali technologii americkou. Tzn. abychom z naší atomové elektrárny vyrobili atomového kočkopsa. Se všemi riziky, které tohle řešení s sebou nese.

Avšak proti ničemu z toho se Vystrčil nevzpouzí. Naopak se mu tyhle západní hry s námi nesmírně líbí. A ještě raději v nich účinkuje.

Můžete se pak divit tomu, že v rysech jeho tváře žádnou stopu po důstojnosti objevit nelze? Anebo se vám to už někdy podařilo.

46 komentářů :

 1. Pěkný článek, ale takových jsem četla již věrtel. Ovšem nic to nemění na skutečnosti, že se nic nezmění a jelikož posluhují západu všichni naši politici ani změnit nemůže. Možná by bylo lepší poslat tento článek přímo Vystrčilo, aby se seznámil s tím, jak se jeví v očích svých krajanů. I když pochybuji, že by ho to osvítilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Man přebral i charakteristiku páně Vystrčilova zjevu. Vystrčil - majitel smutné tváře. Nevím, kdo to prvně vyslovil, možná Schneider, ten má podobné hlášky, ale je spousta dalších.

   Smazat
 2. Mocní vládnou ,nemocní poslouchají. Jak je, čím dále více jasné , demokratickou politiku v demokracii, není možné změmit.Stačí dostatek žvance a je vymalováno . Tento jev, musel a musí býti všem vládcům jasný a 100% ně jej udržují v běhu, inkluze budíš příkladem. Nejedná se o souhru, ale o boj, kdy i vítěz bude poražený, nő čekají na nás samé "sračky" - nechodit vůbec volit senátní posery, to může být naše cesta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechodit volit, když se hraje s kartami rozdanými při regulérních volbách je špatná rada! Zamyslete se nad tím, komu tím nahráváte a kam takto navržená cesta povede.

   Smazat
  2. Kolik dostal pan senátor Vystrčil hlasů při volbě do senátu? Kolik voličů tak zastupuje?
   Kolik voličů zastupuje celkově celý senát? 20%?
   Jejich názory, chování, jednání mají dopad na všechny občany ČR. Zrušit instituci, která po sečtení všech hlasů nedá alespoň 50% voličů.

   Smazat
  3. Podvod krysy. Samozrejme ze nekricel ze je silenec z Tajvanu kdyz bylo pred volbami.
   Ale dnes je dobre videt ,ze se vyrojilo pomerne velke mnozstvi zfanatizovanych silencu, kteri mimo to jsou pouze parasiti a tak by se Cina nemela rozcilovat z jednoho takovyho dobytka. Jde pouze o nedostatek sveracich kazajek a mentalni sanatoria pro akutni pripady uz asi neberou. A neni treba aby dalsi co cihaji neustale na podobne ,obvinovali cely narod, protoze jednaji podobne..Vypadaji jako my to je pravda ale nejsou ani nemohou byt.A protoze nejde jen o jeden exemplar skudce a doufam ,ze prijde cas kdy bude na Tajvan expres vykopnutej... Maji v Cine doufam vice dulezitych veci na praci.
   Ve svete se nedari takovi oddelit,elity to nepovoli a naopak dodavaji Sorosum /to je takovej vzor posluhy/navic penize..
   Ale aspon svetla stranka veci nam rika ze neco takovyho nechceme byt a klesnout do smrduty stoky za zadnou cenu. Uz jsou odstrasujici pripady pro male deti.To taky neni k zahozeni.

   Smazat
 3. Tak za mě nemluví tenhle nýmand už sem viděl článek že by měl být president tak to by byla katastrofa.

  OdpovědětSmazat
 4. „Neuvěřitelná manipulace a mediální žumpa!” Okamura neunesl útok ČT na svou adresu

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020090212464833-neuveritelna-manipulace-a-medialni-zumpa-okamura-neunesl-utok-ct-na-svou-adresu/

  OdpovědětSmazat
 5. Pan komentátor si zaměnil slova místo důtky to měli být půlky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale nezaměnil. Líbání půlek líbání důtek předchází, takže to líbání půlek před důtkami se bere již tak nějak samo sebou...

   Smazat
 6. Nejkrásnější je pohled na Vystrkance, jak blábolí o demokracii pod monumentálním obrazem válečného zločince a vraha civilistů Čankajška. Jeho teror na TchajWanu, hromadné popravy atd. se našemu senátu asi líbí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Líbí. Stejně, jako se mu prostřednictvím Bendy st. líbil Pinochet, se kterým chtěl jmenovaný jít na oběd. Kdyby oba dva již nebyli pod drnem, možná bychom to dnes prostřednictvím fašistické mediální žumpy ČT sledovali jako událost století v přímém přenosu...

   Smazat
 7. Zajímavé - a to se říká i o jiných lidech, nebo jenom o Čecháčcích? My jsme tím totiž pověstní asi od středověku. Čech prý pro žok peněz je schopen vydloubnout oči vlastní matce - Češi prý jsou jako psi - olizujou vděčně i ruku, která je občas zbičuje, jen když jim plní koryto. Proto taky našim občanům v době protektorátu Němci a hlavně Němečtí výrostci "hitlerjugends" nadávali "Böhmische hundes" - byla to prý už zobecnělá přezdívka, už od dávných dob. Znamená to "Čeští psi".... je to strašné, ale když pozoruji, co moji spoluobčané předvádějí od roku 1990 - jako... pro koryto a žoky prašivých dukátů i přes mrtvoly... už tomu věřím. A stydím se. Ale nemám koryto a neprahnu po něm, tudíž nepatřím k "psům"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čecháčkovství je právě tenhle názor, kterému se divíte. Ve skutečnosti je to všude v každé zemi v každé společnosti, že tam jsou takoví lidičky prahnoucí po majetku a podle jeho množství hodnotí svět.
   Němci nám vnucovali svoje vlastní představy o svém životě, protože nic jiného nedokázali vymyslet. Nechápali, jak to, že jsme pořád v duši kacíři a psi pohanští. Nic nového pod Sluncem. Ne nadarmo odmítl Hitler formování jakýchkoli vojenských částí z Čechů a Moravanů ve Wehrmachtu natož SS, když mu to nabízeli (i Moravec), protože tvrdil, že ti parchanti se skloní až na zem, ale pak, ty český svině, při napřímení švihnou silně a pořádně. Argumentoval zkušenostmi z dob První světové války.
   Stačí se podívat přes hranice. V tom Německu se najde také dost politiků, kteří rádi "poslouží" svému páníčkovi odjinud. Když si vezmete slova a činy třeba "herr Merkel", pak vidíte jasný rozdíl mezi tím co říká a jak jedná ve skutečnosti. Ne, my se nemusíme stydět o nic víc, než jinde, ba i můžeme méně. Zatím.

   Smazat
 8. Kdo nevolí senátory má do značné míry na svědomí tuto ubohou úroveň. Doufám, že je u nás přece jen o nějaké procento více svéprávných lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte-li na výběr pouze mezi klystýrem, kobylincem a kravincem... a nic z toho nechcete, nezvolíte si nic z ložené nabídky exkrementů...

   Smazat
  2. Souhlasím anonyme 13.59 -naprosto.I já tak smýšlím. Ale rozšířil jsem to i na vládu a poslance. Po víře, naději a "lásce" přišlo dost rychle vystřízlivění a poznání.Kdo se cpe do české politiky, jako člověk patří na kompost. Už jsem schopen pochopit, proč si asi náš slavný herec Martin Štěpánek v pozici ministra kultury, kam se dohrabal, prohnal hlavu kulí. Poznal zblízka, že český politický kompost je plný červů - když se k nim nepřipojíš, sežerou tě. Koho bych mohl dnes volit?

   Smazat
 9. Nevím, kdo koho okopíroval, ale vzhledem k časové posloupnosti je to asi jasné. A o co jde? Všimli jste si, jak byl Pepek Vyskoč při své návštěvě na TW vyšňořen? Všimli jste si té pentle, do které byl zahalen jak Kalousek do tibetské vlajky, a metálů, které tomu velikánovi světové politiky visely z bradavek až na kolena? Myslím si že jste si toho všimli. A teď si prohlédněte, stačí v rychlosti, Menzelovo veledílo Obsluhoval jsem anglického krále. Pepek Vyskoč jako vyšitý...
  Jinak perfektní popis tristního stavu české politiky, českého státu a jeho orgánů od pana Mana.

  OdpovědětSmazat
 10. Demokracie umožňuje i Vystrčila a co přinese zítra. Stáváme se jen hříčkou EU a NATO . II. světová válka ukázala , co může způsobit demokracie . Historie se bude opakovat ?

  OdpovědětSmazat
 11. Pan vystrčil není Thajwaňan, ale pacient. Američani a Němci potřebovali Číně něco naznačit, provést průzkum bojem a použili k tomu figurku ze zdejšího panoptika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vystrčil na demokracii vystrčil... kéž by v rámci repatriace ten Tchajwanec na Tcaj Wanu zůstal...

   Smazat
 12. Pavel Eisner;Chram a tvrz.Kapitola o jmenech a jak v Čechach vznikala.Vystrčil jiste z dobrych duvodu

  OdpovědětSmazat
 13. Souhlas s článkem. Z naši republiky hloupí politici po listopadu udělali rohožku, o kterou si otře boty kdo jak potřebuje a pak odhodí.

  OdpovědětSmazat
 14. To,že vystrčil je jeden z mnoha protičeských hajzlů snad pochybuje málokdo.Přál bych mu,aby skončil brzy jako Frank nebo jemu podobní hajzlové.

  OdpovědětSmazat
 15. Pan Vystrčil nám chtěl vlastně sdělit že je pitomec, ale vloudil se mu tam Thajwanec. A to, že pan Vystrčil skutečně pitomec je, dokazuje že může dělat předsedu toho naprosto zbytečného bordelu, jinak by jako normální člověk neměl absolutně šanci.
  Vzpomínám na rok 2010 a Polskou delegaci, ale to mě jen tak napadlo.

  OdpovědětSmazat
 16. Už dávno měl být politiky, kteří mají ještě zbytek zdravého rozumu, v parlamentu navržen a přijat zákon na ochranu republiky, když to v dohledné době neudělají tak špatně skončí a stanou se v rozloženém a zhrouceném státě lovenou škodnou ..
  Zákon na ochranu republiky byl vždy k dispozici před blížícím se obdobím chaosu, měl by definovat a tvrdě postihovat všechno nepřátelské proti instituci státu ..
  Zákon na ochranu republiky by se měl hlavně postihovat demokraticky nezávislou politickou protinárodní aktivitu idiotů poškozující stát a jeho lid v cizině, zakázat a stíhat spolupráci se sudetským ladsmanšaftem a dalšími podobnými protinárodními "neziskovými organizacemi", postihovat zrazování národních zájmů v mezinárodních organizacích i v EU, ..., ve vnitrostátní politice postihovat urážky prezidenta -vrchního představitele státu, znevažování a ničení symbolů a památníků historie, nenávistné urážky národní historie pomatenými blázny a tak dále, dále ..
  Rozumná parlamentní politická reprezentace by mohla takový zákon využít i k ustanovení patřičných represivních složek a orgánů pro krizovou očistu státního zdiskreditovaného byrokratického aparátu ..

  V Rusku Putin začínal s jemu podřízeným ministerstvem pro mimořádné situace, kde shromáždil krizové složky a domobranecké milice z nichž vytvořil nynější jemu podřízenou národní gardu, vytvořil paralelní složky prokuratury a sodnictví pod svým vlivem, aby provedly čistku v byrokratickém aparátu ..
  Vladimír Vladimírovič je dobrým žákem Josifa Vissarionoviče, moc dobře ví že bez čistek stát nemůže dobře fungovat a je pevně usazeným byrokratickým aparátem šmejdů rozkládán a ničen ..

  OdpovědětSmazat
 17. Za mne super, budu volit ODS. Příští vláda bude Anofert/ODS, mají k sobě i přes občasnou kočkovanou politicky nejblíž, jak na domácí půdě, tak v EP.

  OdpovědětSmazat
 18. Vystčil svou obrovskou tupostí a idiocií překonal takové psychický narušené osoby jako je Bohuš,Petr Pavel,Mirda K.Mirka Němcová,Špidla a podobné figurky.

  OdpovědětSmazat
 19. Tady nám příroda vyšla vstříc - hlupák, který na první pohled vypadá jak hlupák a my? Nic, jen jsme si ho zvolili do parazitního Senátu. Volili ho jeho voliči a všichni ti, kteří k volbám nešli. Hlupáci.

  OdpovědětSmazat
 20. Vystčil svou obrovskou tupostí a idiocií překonal takové psychický narušené osoby jako je Bohuš,Petr Pavel,Mirda K.Mirka Němcová,Špidla a podobné figurky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapoměl jste na stahovače králíků Drahoše. Toho označil Trump jako superidiota na fotografii jež koluje.

   Smazat
  2. Díky za doplnění.Při podrobném hledání by toto okénku asi nestačilo deboblok-parta debilů-tam patří všichni v čele s Fialou a spol.

   Smazat
 21. Neřekl bych, že jsme šlápli, takříkajíc, vedle, my jsme naopak šlápli přímo do.....Byl to malý krok pro Vystrčila, ale velký krok pro naší republiku. Bohužel, špatným směrem !!! Vystrčil se ještě nevrátil, ale už je to tu cítit.

  OdpovědětSmazat
 22. Když byl představitel čínské kuomintangské vlády Čankajšek, poražen na čínské pevnině čínskými komunisty, přešel z pevninské Číny na Tchaiwan. Zde, na Tchaiwanu, vypuklo 28. února 1947 povstání. Po Incidentu 28. února rozpoutal vládnoucí kuomintangský režim "bílý teror" trvající do konce 80. let, tedy 40 let, během něhož bylo uvězněno nebo popraveno na 140 000 lidí. Výjimečný stav skončil v roce 1987.
  Podobně jako vláda ČLR považuje Tchaj-wan za svou odpadlou provincii, tak i vláda Tchaj-wanu, neboli Čínské republiky tvrdila, že ona je reprezentací Číny, jen dočasně ztratila kontrolu nad pevninskou částí svého území.

  OdpovědětSmazat
 23. Ten Milošek vystrčilů je příklad jak se nechovat při volbách.
  Myslet si, že když nepůjdu volit, tak ten "synot" zanikne.
  Jediná cesta aby zanikl je ta, že tam budou mít většinu
  komanči. Pak by se "synot" přímo zakázal.

  OdpovědětSmazat
 24. Koho by zaujalo: http://czech.cri.cn/communication/3888/20200903/537541.html?fbclid=IwAR09haCrTnF0wBhcX5DhABG2-E_McvKyS9RQV0QXR3kCRglMSTX8n7y9iko

  OdpovědětSmazat
 25. Jen pořádný šašek…

  Tak už o ní také víte?
  („ČéTé“ „Hurrrá“ zvolá)
  O cestě víc důležité
  nežli Marca Pola

  Milion? Ten Minář vydá
  Každá chvilka dobrá
  k tomu, aby malá hnida
  porazila obra

  Jindy povážlivě němá
  média jsou čilá
  Žádné téma náš tisk nemá
  kromě Vystrčila

  Jednou probudil se ráno
  s tím, že se z něj stává
  (z jaké strany je, jde stranou)
  ten, kdo hájí práva

  Ne však práva kohokoli
  to je vám snad jasné
  Timtik zemřít hlady zvolí
  Víra v právo zhasne

  Assange se nezastane
  na něm nezáleží
  Dopředu je přece dané
  kde je strašný režim

  Na Tchaj-wanu o Mnichovu
  vznešené má řeči
  Turek provokuje znovu
  na Řecku již klečí

  Co senátor domů veze?
  Zpřetrhané vztahy
  Vždyť překročil všechny meze
  Lidem bude drahý

  K čemu nám je potom vláda?
  Jedná za ni jiný
  Ten, jenž svou show uspořádá:
  Ze slov má rád „činy“

  Kdo cestopis v úctě chová
  špitne o něm plaše:
  Není Václav od Bířkova
  jen pořádný šašek…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Marku, četl jsem tě na webmagazinu Rozhledna. A dobrý. Jako od tebe všechno. A na závěr verše..."piš, piš, piš, nebo tě sní myš".... Ale bacha, ať nedopadneš jako Kuciak. Mafie přitvrdila.

   Smazat
  2. Nemyslím si, že za Kuciakovou vraždou stojí mafie. Možná vůbec nešlo o něho, ale primárně o jeho partnerku - a motivem nebyla novinařina, ale obyčejná lidská žárlivost. Ale to by právě měla vyřešit policie. Ta slovenská, bez všech amerických supertýmů naladěných na jediný možný scénář... Zdravím a přeji pěkný víkend.

   Smazat
  3. 14:11 vrazi jsou známí a sedí v base. Ani jeden z nich nemá žádný vztah s Kuciakem a Kušnýrovou. Evidentně se jedná o objednávku vraždy a s nejvyšší pravděpodobností to souvisí s prací toho novináře. Přesněji možná ne konkrétně jeho prací, ačkoliv on byl velice dobrý a talentovaný analytik, ale byla v tom i snaha o zastrašení těch ostatních. Ján Kuciak směřoval k tomu, že bude také velmi dobrým investigativcem, zemřel ještě velmi mladý.

   Celé to obvinění Kočnera a Zsuzové stálo na svědectví jednoho článku řetězce v té objednávce. On se na to podujal po dohodě o trestu, jenže to jeho svědectví nebylo obhajitelné před soudem, protože neustále měnil výpovědi. Takový zkurvený zmrd.

   Smazat
  4. Jo - jo. Působivý divadýlko. Zabralo. A že toho Kočnera a další - jako "objednatele vraždy" pustili nakonec pro nedostatek důkazů? Čekal snad někdo něco jiného? Přece byla vražda objednána klasicky - ze zámoří. Za prachy se určití šmejdi uvolili vzít to na sebe, a to, jak media informují, je odmaštěné, odšťavené a vykuchané. Normoš. Kočner řekl jednu pravdu - logicky - proč by vraždil zrovna tohohle novinářského moulu, když na Slovači jich operuje více, tzv. "investigativní novinařině" se věnují i jiní, a ti o něm píší také. Psát o mafii a mafiánských praktikách není dnes nic mimořádného, už to klidně přiznávají - ale mafie, která operuje "nad světem" je trochu jiný kafe. Ten soud celej byl jen divadlo, aby se "jako" něco vyšetřovalo a aby proběhl jakýsi soudní proces. Do takového sajrajtu se soudci bojí šlápnout. Ta holka byla zabita, protože tam byla - měla smůlu, ale záležitost nesměla mít svědky. Najatý vrah, jehož úkolem by bylo zabít kluka, by k tomu nezabíjel i holku. A ještě k tomu se pak klidně přizná, a nechá se zašít. Povedlo se? Povedlo. Došlo k pádu vlády? Došlo. A je dnes na Slovači prezidentkou ženská, kterou dva měsíce před volbama ještě veřejnost neznala? Je. A ta vražda nebude skutečně vyšetřena nikdy. Leda až po eventuálním převratu - puči - nebo jak se tomu dnes přezdívá. A to nepůjde o "vyšetřování" nýbrž o obyčejné "odtajnění" Bude se to vědět hned druhej den, až to bude čas minulý. Jako všechno.

   Smazat
  5. Vrcholem všeho bude, jestli Kočner zažaluje Slovenský stát, za veřejnou urážku a díky procesu za následně ušlé zisky. Doufám, že to Slováci nedopustí. Ale už první kolo procesu mi vyrazilo dech, tak ztrácím jistotu.

   Smazat
 26. Jak je možné, že se z člověka stane škodlivý idiot, a ještě je na sebe hrdý?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro žoky peněz anonyme 11.41 - pro privilegia - pro pofiderní slávu - pro všechnu to pokryteckou faleš - s pocitem beztrestnosti. Tak to funguje desítky let. Dnes i tyhle hadrový elity straší lidi, a nosí na hubách papírový roušky, a kdyby bylo přikázáno, že mají nosit krysí čumáky, nosili by krysí čumáky. Budou mluvit čínsky, a předvádět Tchaj-wance.

   Smazat
 27. ? + ?
  Polámal se mraveneček,
  ví to celá stodola.
  Místo pana Marka Pola,
  poslali jsme Servíta.

  OdpovědětSmazat
 28. Drzost lidí, které zvolilo 8000 lidí a kteří jsou díky tomu ve druhé nejvyšší funkci v zemi, je prostě neuvěřitelná.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.