Reklama

středa 2. září 2020

Na počátku konce: Kalifornie první obětí nového zeleného údělu. Na vině ideologické šílenství. Nejvyspělejší regiony bez elektřiny. Je na řadě Německo? Západ se ponoří do tmy. Čeká nás sibérie?

Crimson Alter

2. 9. 2020 RIA a ProtiProud

Crimson Alter poukazuje na zákonitosti Zeleného údělu (Green Deal) na Západě, jehož důsledkem budou nejprve chronické výpadky dodávek elektrického proudu a pak pád do temnoty.

Spojené státy postupně začínají připomínat zemi třetího světa, a to i přes rozvoj špičkových technologií, obrovské emise dolarů, jaderné zbraně a úderné formace letadlových lodí. V nejrozvinutějším a nejmodernějším státě Kalifornii dochází k nárazovým výpadkům proudu, přičemž nejde o nějaké neuvěřitelné zásahy vyšší moci, ale vše probíhá v podmínkách poměrně teplého, ale zdaleka ne rekordně horkého kalifornského léta.

Co je však nejdůležitější, nejde tu o výpadky jako takové, ale o jejich příčinu, která nespočívá v nějakém selhání techniky (což se může stát v jakékoli, dokonce i v nejrozvinutější zemi), ale v selhání politickém, respektive ideologickém.


Temná budoucnost


O tom, že Kalifornie – a brzy i další části USA – se v závislosti na povětrnostních podmínkách bude pravidelně nořit do tmy, varovali americké politiky inženýři, vědci i ekonomové. Ale politický účel a ideologická zarputilost vyznavačů agendy zeleného údělu měly jediný důsledek: politici (spolu s voliči) přivedli situaci k tomu, že v Kalifornii hasnou světla.

Uvedený problém se bude nyní projevovat jako systémová vada téměř v celém západním světě, Kaliforňané měli prostě jen tu smůlu, že jejich politici byli nejhorlivější při zavádění zeleného šílenství propagovaného sponzory Gréty Thunbergové a problémy u nich začaly jako první.

Vlajková loď žurnalistiky amerického byznysu The Wall Street Journal využila příležitost, aby nazvala věci pravými jmény:

„Miliony Kaliforňanů ztratily v posledních dnech přístup k elektřině kvůli intenzivní vlně veder - a vládní regulátoři varují před dalšími výpadky v blízké budoucnosti, přičemž situace by mohla trvat mnoho let. Vítejte v kalifornském Green New Normal (nové zelené normalitě) – v této předzvěsti světa bez uhlovodíkových paliv.“Zelený úděl


Kdyby Kalifornie byla samostatným státem (a podobné myšlenky se mezi kalifornskými politiky objevují pravidelně), pak by se její HDP rovnal asi 3,2 bilionům dolarů a překročil by nominální hodnotu HDP zemí, jako je Francie nebo Rusko. V Kalifornii je slavný Silicon Valley, epicentrum internetových startupů a sídlo předních technologických společností, jako jsou Apple, Google, Intel a Hewlett Packard. Jak se mohlo stát, že nikterak extrémní počasí srazilo energetický systém tak rozvinutého regionu na kolena? Celý problém spočívá v zelené politice.

Kalifornie je jedním ze světových lídrů v přechodu na tzv. obnovitelné zdroje energie, a tedy jedním z lídrů v odstavování elektráren, které spalují plyn nebo uhlí. Dnes představují v tomto státě obnovitelné zdroje energie přibližně 36% výroby elektřiny a místní demokratičtí politici (Kalifornie je doslova pevností americké Demokratické strany) vepsali do svých programů požadavek, aby byla tato úroveň v roce 2030 zvýšena na 60% a v roce 2045 na 100%.

Přímým důsledkem takového „zezelenání“ je fakt, že ceny elektřiny jsou z tohoto důvodu na jedné z nejvyšších úrovní v USA – 19 centů za kilowatthodinu (asi 14,2 rublů v porovnání s průměrnými ruskými 3,4). A tato částka nezahrnuje nepřímé platby ve formě státních subvencí výrobcům zelené energetiky, které v konečném důsledku také padají na daňové poplatníky, ale na svých účtech za komunální služby je nevidí.

To však není ten nejzajímavější důsledek. Přestože je Kalifornie (a Německo) někdy uváděna jako příklad pro země jako Rusko a Čína, které odmítají masivně nahradit své tepelné a jaderné elektrárny „čistými“ větrnými turbínami a solárními elektrárnami, země a regiony s velkým podílem zelené energie začínají mít obdobné problémy s dodávkami elektřiny. Kalifornie byla po mnoho let (a mnohokrát) zachraňována před postupnými výpadky elektrického proudu v nepříznivých povětrnostních podmínkách banálním dovozem elektřiny z jiných států, kde ještě nestihli odstavit plynové a uhelné elektrárny. Nyní však v nejzelenějším a nejdemokratičtějším státě USA došlo k nepříjemné shodě okolností: horké léto, převážně zataženo, slabý vítr a nemožnost vyřešit všechny problémy dovozem, protože v sousedních státech spotřeba elektřiny také vzrostla. Vedoucí ekonomika planety se ponořila do středověku, kdy přístup k energii závisel do značné míry na rozmarech větru, který nadouval plachty lodí nebo točil lopatkami větrných mlýnů.


Na řadě je Německo


V Evropě, jmenovitě v Německu, může brzy nastat velmi podobná situace.

V roce 2019 americký finanční časopis Forbes uveřejnil studii renomované poradenské společnosti McKinsey, která poukázala na to, že Německo se blíží na hranu postupných výpadků – a rovněž kvůli zelené energii:

„McKinsey vydává své nejzávažnější varování, pokud jde o stále nespolehlivější dodávky energie v Německu z důvodu jeho silné závislosti na sporadické sluneční a větrné energii. V červnu 2019 se německý energetický systém po tři dny blížil k výpadku proudu. Pouze krátkodobý dovoz ze sousedních zemí dokázal rozvodnou síť stabilizovat,“ poznamenává McKinse, jenž se obává, že Německo nebude schopno uspokojit poptávku dovozem: „Ve střednědobém horizontu existuje riziko, že celá evropská síť nebude mít dostatečnou výrobní kapacitu.“A bude hůř


Pokud se od roku 2019 něco změnilo, pak jen k horšímu. Politici, kteří dvacet let zastrašovali evropskou a americkou veřeknost globálním oteplováním a globálním Černobylem, jsou připraveni obětovat základní vymoženosti současné civilizace, aby získali další hlasy a moc, jakož i další (státní) peníze pro zelenou mafii – společnosti, které vydělávají miliardy dolarů na prodeji zelené energie a souvisejících technologií za nadsazené ceny. (Pozn. red. N.R.: u nás zelená mafie v Senátu a Sněmovně prosadila dotace solárním elektrárnám a dodnes každý občan ČR je nucen vyššími poplatky ze elektrický proud se na tomto podvodu podílet.) jestliže ideologie převáží dokonce i nad základními ekonomickými potřebami, problémy se jen prohloubí a tyto problémy (například ve formě nedostatku elektřiny nebo teplé vody) už sotva bude možné připsat „ruským hackerům“ nebo „čínskému vměšování“.

Pokud se Rusko a Čína dokážou vyhnout zelenému šílenství svých sousedů na celém světě a geopolitickým konkurentům, v blízké budoucnosti uvidíme na stránkách The New York Times úvodníky o tom, že „Rusko a Čína mají samozřejmě elektřinu bez výpadků a dokonce i levný benzín, ale neměli bychom jim závidět – vždyť jsou neekologické a nedemokratické.“

Uvidíme, nakolik bude takováto propaganda účinná, zejména poté, co důsledky zeleného šílenství začnou nabývat nikoli epizodickou, ale chronickou povahu.

Začátek konce.- - - ČLÁNKY AUTORA: CRIMSON ALTER

Vlastním jménem Ivan Danilov. Finanční analytik a novinář, jeden z nejlepších ruských analytiků v oblasti ekonomiky a geopolitiky, autor blogu crimsonalter. Píše o nejdůležitějších současných událostech z pohledu globálních politických a ekonomických trendů. Zaměřuje se zejména situaci v Rusku, ve Spojených státech, v Číně a na Středním východě.

39 komentářů :

 1. V rámci businessmanů je krize vodou na jejích mlýn.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

  OdpovědětSmazat
 2. Západní kapitalizmus už nemá šanci přežít !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže průšvih je, že to nenní žádný kapitalismus, ale pokračování budování komunismu v obráceném kabátu pro vyvolené.

   Smazat
  2. Omyl, to je přímá cesta do otrokářského feudalismu. Konečně si ti kokoti budou moci udělovat všelijaké tituly. Víte kolik tady u nás bude třeba Dvorních královských vytíračů zadků?

   Smazat
  3. 14:29
   Nepište nesmysly. S komunismem to nemá nic společného. Je to kapitalismus ve fázi, kdy kapitalisté logicky zjistili, že nejvýhodnější není řídit se nějakou poptávkou a nabídkou, ale že je lepší si tu poptávku přímo vytvářet pomocí vlivu, podvodů či korupce a to nejlépe na úrovni států, kde se točí největší zakázky. Výsledek je ten, že podle zákonů neomezeného trhu se protlačují věci bez ohledu na to, jaké to má dopady, třeba na rozvodnou síť a výpadky elektřiny. Protože náklady ponese někdo jiný než kapitalista, ten je vysmátý, že si dobře namastil kapsu.

   Ze západního kapitalismu se stala smradlavá zdegenerovaná žumpa postavená na lžích a podvodech.

   Smazat
  4. Vidim, ze myslite, je to presne tak.
   Vite, mne napadlo jeste neco. Proc najednou ta ekologie a uhlikove silenstvi? Kdyz jsou drahe, investice i produkty i jako energie z nich? To prece nedava smysl! Kontinuita vyroby neni dana, budou vypadky energie, zpusobene bezvetrim a zatazenou oblohou! Rozhoduji ale politici, ne vedci. Kupuji se investice ne na zaklade hospodarnosti, ale politickeho rozhodnuti. To povede objektivne k vypadkum, niceni hospodarstvi. Ma to strategickych duvod: Odstranit zavislost na zdroji surovin a oslabit zeme, ktere energii vyvazeji. To je skutecnym duvodem zeleneho udelu, ktery naordinovali. Atom by take radi zakazali, ale nejde to tak zamlzit jako u uhliku.
   Stale vice se ukazuje, ze vazalstvi na USA nas vede do zkazy, protoze odstranili svobodu slova a potrebuji znicit i nase hospodarstvi. Po znicili uz pomoci Havla za sametu, nic nam uz nepatri a jsme stale vic zadluzeni. Mavejte US a Tibet vlajkami dal. A cinkejte zase klicema, rvete na Letne !

   Smazat
  5. Vidim, ze myslite, je to presne tak.
   Vite, mne napadlo jeste neco. Proc najednou ta ekologie a uhlikove silenstvi? Kdyz jsou drahe, investice i produkty i jako energie z nich? To prece nedava smysl! Kontinuita vyroby neni dana, budou vypadky energie, zpusobene bezvetrim a zatazenou oblohou! Rozhoduji ale politici, ne vedci. Kupuji se investice ne na zaklade hospodarnosti, ale politickeho rozhodnuti. To povede objektivne k vypadkum, niceni hospodarstvi. Ma to strategickych duvod: Odstranit zavislost na zdroji surovin a oslabit zeme, ktere energii vyvazeji. To je skutecnym duvodem zeleneho udelu, ktery naordinovali. Atom by take radi zakazali, ale nejde to tak zamlzit jako u uhliku.
   Stale vice se ukazuje, ze vazalstvi na USA nas vede do zkazy, protoze odstranili svobodu slova a potrebuji znicit i nase hospodarstvi. To znicili uz pomoci Havla za sametu, nic nam uz nepatri a jsme stale vic zadluzeni. Mavejte US a Tibet vlajkami dal. A cinkejte zase klicema, rvete na Letne !

   Smazat
  6. 10:06
   Podstata zeleného údělu je jiná. Aby se splnil nějaký zelený plán, tak se vyhlásí dotace na zelené projekty a také se zavedou NOVÉ DANĚ (odvody, to je jedno) v rámci EU, aby se na to našly prachy. A kam myslíte že ty prachy půjdou? No samozřejmě že si s tím nějaké korporace namastí kapsu - když to zjednoduším, tak ty prachy půjdou z našich daní do EU, a z těchto daní půjdou dotace těm zahraničním korporacím. Takže si zčásti namastí kapsu a zčásti si z nich pořídí ty nové drahé technologie, zatímco my všichni a Česká republika opět ZCHUDNEME, jelikož jsme jenom západní kolonie, trapný banánistán. A to díky našim liberálním politickým šmejdům, od ANO, ČSSD a KSČM přes Kalouskovy zloděje, ODS, STAN až k pirátským pochcánkům (Pissátům).

   Smazat
 3. Naprosto nesouhlasím s nějakým zeleným údělem jak dlouho si ještě nechají lidé od amerických hajzlů dělat na hlavu. Řešení je nevolit zaprodané politiky a volit vlastence.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně pozor, aby člověk nezvolil místo amerických hajzlů hajzly ruské. Chce to zlatou českou střední cestu. Tady se to dost hemží opačným extrémem, upínáním se k rusákům a teď i k čínským komárům.

   Smazat
  2. 17:11 to máte pravdu a za sebe můžu říct, že tisíckrát raději s kýmkoliv v EU a USA než s kterýmkoliv Rusakem, protože ti po celém světě vraždí jedem. Po tom, co se ukázala pravda s Navalnym, věřím, že do Čech přišel vrah s ricinem, aby otrávil pana Hřiba, Koláře a Novotného. Mám z toho husí kůži.

   Smazat
  3. 17:11
   Podle vás je západ fuj, východ fuj, tak konkretizujte, kdo se vyhnul vašemu otitulování hajzlové. Jinak je to od vás jenom hloupý přisprostlý štěk.

   Smazat
  4. Vy máte hodně jednoduchý život. Sledujte i jiná média, než Seznam a Deník N a běžte se občas projít. Možná vás ta fólie přejde.

   Smazat
  5. Doplnění k 22:42 překlep, správně má být fóbie, i když fóbie může být i fólií, která chrání nedotnutelnost jakéhokoliv obsahu pod ní uloženého. I vymytého mozku.

   Smazat
  6. Ten vul, co pise o otravach Rusu. Zadny dukaz neexistuje. V Charite ho pracne vyrabi CIA. Co kdyz to dela CIA a MI6? Myslite, ze v Rusku nemaji sve lidi. Na zachrane Navalneho maji zajem Rusove i zapad, azdy ale z jineho duvodu. Rusove chteji zachranit sveho konfidenta opozice, zapad sveho rozvratoveho krtka v Rusku. Tak a ted to vite!

   Smazat
 4. Já jsem konečně pochopil proč musíme při našem zaškrceném průmyslu budovat další drahé JE a generálkovat staré uhelné elektrárny. Sklady potřebují minimum. Teď konečně chápu, že my tu budeme platit uhlíkovou daň,kazit si vzduch, splácet miliardy poučky na výstavbu nových bloků JE a čiste KW budeme vyvážet do Německa.
  Děkuji za informaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když ještě za carského Ruska investovali "západní" společnosti v Rusku v 19. století, fungovalo to na principu jeden podnik v Rusku a dva doma. Ten Ruský to zaplatil.
   Takže máte nejspíš pravdu.

   Smazat
  2. A časem i Babiš nebo někdo po něm podlehne tlaku našich nejlepších kámošů a vzoru USA, kdy ČR kromě koksovatelného uhlí, které již z USA dováží, bude prioritně odebírat předražený zkapalněný plyn.Americké kolonie musí svého pána poslouchat!

   Smazat
  3. Ještě urychleně skoncovat s uzavíráním uhelných elektráren,rovněž s vyplácením nekřesťanských peněz solárním baronům a budovat další části našich AE.

   Smazat
 5. Zatím ještě Němce zachraňujeme i za cenu, že jejich záchranu financujeme sami. Chytáme jejich přebytky z fotovoltaiky nebo větrných elektráren a současně jim posíláme energii ve dnech, kdy nesvítí slunce a je bezvětří. Jenže to tak nemusí být věčně. Dobíhá doba trvanlivosti elektráren a rychle se blíží chvíle, kdy budeme muset postavit nový energetický zdroj. Zatímco komunisté postavili za 40 let desítky elektráren, po roce 1989 se už jen dostavilo rozestavěné a spadla klec. Místo budování se kradlo a rozdávalo. Ještě stále z toho žijeme. Donekonečmna to ale nepůjde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EON ČR patří Němcům - za naši elektřinu vyrobenou v našich elektrárnách, distribuovanou na našich rozvodech platíme německé firmě, která daní v Německu!!!

   Smazat
  2. Přesto se na palubě tančí čím dál tím divočeji.

   Smazat
  3. Toto je rovněž zajímavá informace:
   https://www.euro.cz/byznys/zaoceanske-uhli-v-ceskych-pecich-dovoz-suroviny-z-ameriky-roste

   Smazat
 6. Ekoteroristi už se starají o pád do temnoty také v naší krásné vlasti:

  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ekologove-protestuji-na-rypadle-v-dolu-vrsany-40335050

  Svítit lojem jako ve středověku můžou, ale elektro-auta jim budou opravdu "na baterky".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude to jenou psáno jako VELKÁ AMIŠSKÁ REVOLUCE. Významně vzroste význam chovu koní a dobytka, vymizí krádeže automobilů bez ojí pro přípřež... a obnoví se tresty smerti za krádež koní.
   Místo nefunkčních moderen ala elektrické křeslo se bude zase věšet na lanech z přírodních vláken vypěstovaných v ekologickém zemědělství.

   Smazat
 7. Co udělají rozezlení lidé? Půjdou na Majdan a votom to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dokud se lidi skutečně nenaštvou a nevyhází ty šmejdy oknem do Vltavy tak se pojede dál. Oni mají jistotu,že k tomu nedojde, mají to plně pod kontrolou. Pokud už k něčemu dojde, pak v jejich režii

   Smazat
  2. 16.54 V USA nebudou ztrácet čas nějakým Majdanem, když v obchodech čeká tolik krásných věcí a zbraní k vyrabování...

   Smazat
 8. 4/5 Sveta
  muze zit pohodlne ze slunecni energie. To je fakt.

  Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víš, Pytlíku, "šedivá je teorie, zelený strom života".

   Smazat
  2. Jistěže Pytlíku 19:09. Otázkou je na kolik to přijde, kdo na to má a jak to reálně bude fungovat. O možnostech racionálně řídit "neoliberální společnost" lze s úspěchem pochybovat. Kde komu to zřejmě uniká.

   Smazat
 9. Jsou zde dobře shrnuty důvody proč stavět atomové elektrárny a proč tuto technologii dál zlepšovat!

  OdpovědětSmazat
 10. Jako správná kolonie musíme páničkovi posloužit bez remcání.

  OdpovědětSmazat
 11. Dusledkem prechodu na ekologicke energie a vypnuti fosilnich, plynovych a atomovych elektraren bude energeticky kolaps v dobe, kdy nefouka vitr a nesviti slunce nevyhnutelny. Deficit se bude nakupovat tam, kde proud bude jako v Cesku z atomu. Uz ted ma Nemecko nejdrazsi proud, ackoliv jsou vetrniky i panely subvencovane. To lidem drive nerekli, samozrejme!
  Vetrniky aby byly efektivni jsou stale vyssi, mohutnejsi. Zabijeji insekty a ptaky, jejich hluk je caso mimo slysitelne pasmo a zpusobuje zdravotni potize obyvatelstva, hanobi krajinu. Misto zemedelskych plodin zastavily panelove elektrarny urodnou pudu, jsou lukrativnejsi jak plodiny z ni.
  Nemci pod vedenim velezradkyne vypinaji uhelne a atomove elektrarny. Varovani vedcu nikdo nepublikuje. To bude jednou mazec!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mazec přijde dřív, než se všichni nadějeme!

   Smazat
 12. Opět uvádím, že energetická přenosová soustava musí obsahovat dominantní zdroje-parní turboalternátory, které jsou provozovány uhelnými, jadernými a paroplynovými elektrárnami 24hodin denně pro stabilitu frekvence, vyváženého činného a jalového výkonu, včetně jeho kompenzace.Energetika-výroba a distribuce včetně řízení přenosových sítí je velmi složitý obor, kterému naprostý laik nemůže absolutně rozumět.V Bruselu tomu absolutně nerozumí, ale všichni jsou špičkovými odborníky, vidí jenom zeleně.OZE jsou pouze sekundárními prvky, které soustavě pouze vypomáhají.NIKDY nemohou být hlavní hybnou silou této soustavy!!!Přečerpávací vodní elektrárny, které ve dne jedou v turbínovém provozu a v noci v přečerpávacím jako motor, který odebírá činný a jalový výkon ze sítě.V Bruselu jsou všichni politici chytřejší, než energetici, takže se připravme na pravidelné Black outy, vypínání elektřiny do podniků i domácností na několik hodin denně a samozřejmě jejího rapidního zdražení!!!Elektrické předražené krámy na baterky, které se lidem násilím vnucují se zrůdnými dotacemi, kde chudí dotují ty bohaté a elektrokrámy s velkou energetickou náročností pro neefektivní nabíjení,budou jednou pro výstrahu vystaveny jako memento idiotů "Zeleného údělu" ve skanzenu jako va
  rování pro ostatní světadíly, které by si chtěly dobrovolně rozvrátit a tím zničit svojí velmi dobrou energetiku.Kdo zaplatí a předělá rozvodnou síť ve všech městech?Skopčáci si odstaví uhelky a jaderky.Dodávky po dobu 24 hodin jim zabezpečí kolonie či gubernie-Polsko z uhelek i ČR z Temelína či Dukovan a Francouzi ze svých jaderek, kde uran pro tyto elektrárny těží v Mali a český vojenský kontingent jim pomáhá strážit za peníze daňových poplatníků uranové doly!!!ČR bude muset dodat elektřinu na vývoz, až pak domácím odběratelům.Kdo si nakoupí koně, bryčky a postaví maštale, zaměstná vozky, pak možná dostane z Bruselu tučné dotace!Nyní úspěšně Evropa likviduje autoprůmysl a energetiku, dál zničí metanové chovy vepřového a hovězího dobytka, bude ráj na zemi....S Bruselem a Grétou na věčné časy a nikdy jinak!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Úděl rapidního zchudnutí obyvatelstva, rozvrácení toho, co ještě spolehlivě funguje a nastolení šíleně předražených hovadin, co nefungují a fungovat nikdy nebudou.Vivat EU!

  OdpovědětSmazat
 14. EU jako eliminátor a darker.Škodí všude, kam strčí svůj eurorypák.

  OdpovědětSmazat
 15. myslíte, že se lidi - ovce zbaví proudu? A vrátí se do doby před spalovací motor? To se budou bouřit všichni. Nebude jídlo. Jak budete chtít uchovávat potraviny? Mrazáky nepojedou. Lednice nepojedou. Uzení nám eu zakázalo páč je karcinogenní, nasolování je super, ale pak je to velká spotřeba vody - vodu ženou čerpadla - čerpadla potřebují proud. Konzervace za použití cukru - jen u kompotů a marmelád.

  hromada lidí bydlí v domech na elektriku - bez ní jsou to neobyvatelné jeskyně, do kterých neprší. Hodně domů bez klimatizace není obyvatelná.

  Zelený úděl nemůže fungovat. Seberte lidem pohodlí a komfort a pravidelnost a celkem vypočitatelní lidi se rázem změní na nevypočitalné jednotlivce. P.S. Těšíte se, doufám že už máte zásoby a víte jak je ochránit nebo sebe a své blízké.

  Škoda, že se Babiš podepsal pod zelený úděl, páč nám sebral šanci na dohnání a předehnání Německa v životní úrovni.

  Navíc němci jsou v tomto dost pokrytečtí. Vlastní jaderky si vypli, pak si vypnou i ten zbytek a aby se jim nezhroutila civilizace, tak zbytek proudu dovezou z Česka, ale byla by velká šance vidět, jak německo postupně nemá ani na ten dovoz.

  Připadá mi, že je to situace pro vyvolání války o zdroje - pokud možno občanské páč ta nejvíc sype a také se při ní vyřeší otázka původních obyvatel evropského kontinentu.

  Jo a zmínil jsem také, že fabriky potřebují proud a nemocnice, představte si třeba zubaře. Nenapadá mě moc činností, nebo technologií které jedou bez proudu. Mladoši budou protestovat páč nebudou mít energii do mobilů, ale jejich protesty budou stejně naivní jako přání takových naivů, kteří protestovali vůči jakési české elektrárně, ale když jim došli baterky v telefonech, měli tu drzost jít na vrátnici s žádostí, jestli si můžou ty své hračky nabít. No vyhodili je.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.