Reklama

čtvrtek 10. září 2020

Nasadit Prymulu a ostatní ať mlčí, včetně Babiše…

Jiří Vyvadil

10. 9. 2020  VašeVěc

Je zle, je velmi zle a zcela jistě bude mnohem hůř. Zažívám s koronavirem pocit dejá vu z počátku července. Tehdy byly zcela přerušeny z viny Velké Británie lety do Prahy a já měl svou dceru a vnučku uvězněné v Liverpoolu, kde žijí s přítelem dcery již dva roky a sedmiletá vnučka již dokonale mluví anglicky.

Vzpomínám na bombastické proslovy Borise o potřebě zavedení stádní imunity a vzpomínám, že tehdy v dubnu se Velká Británie asi tak o měsíc zpozdila oproti nám v přijímání restriktivních opatření a výsledek se brzy poznal… Po absolvování onemocnění koronaviru Boris pochopil, jak se šeredně spletl a velmi přitvrdil. Mimochodem již nyní byl vydán zákaz shlukování více než šesti osob. Na počátku jsem naléhal na dceru, aby se ihned vrátila do Česka, ale bohužel letecké spoje z Liverpoolu už byly zastaveny. Dnes naopak naléhám na dceru ať rychle odletí, neboť hrozí, že spoje budou zastaveny kvůli koronavirové situaci u nás…

Velká Británie si bohužel nashromáždila za první lehkomyslné období značné množství mrtvých a k dnešnímu dni je počet tragický, 41 594. Ale teď čísla ke včerejšku. Velká Británie má téměř 70 milionů obyvatel, čili asi sedm krát více než my, a počet nakažených za včerejšek činí 2 689 a mrtvých 8. My máme asi 10 milionů obyvatel a počet nakažených 1159 a mrtvých 3, čili asi tak 2,5 x více k počtu obyvatelstva.

Je zcela zjevné, jaký je trend. A bohužel má jistě pravdu Prymula, že vývoj u nás bude exponencionální. Konečně řekneme si to za měsíc…

Andrej Babiš by měl přestat plácat o tom, že jsme na tom dobře.

Byli jsme jistě skvělí na jaře a jsme otřesní nyní.

Těch chyb, které se udělalo bylo nesčíslně. Zásadním problémem bylo odvolání prof. Primuly z šéfa Ústředního krizového štábu a jeho nahrazení asi stovkou různých povídálků, kdy si každý říkal něco jiného. Nejhorší byl ministr zdravotnictví.

Protože se situace podobně jako kdysi ve Velké Británii bude dramaticky zhoršovat den za dnem a zcela nepochybně se při maximálním omezení sociálního kontaktu zploští nejdříve někdy za tři měsíce, je třeba se na to připravit.

Nechápu Andreje Babiše, že tak selhal a šel na ruku opozici, když jej sice nepříčetně, ale zároveň neúčinně kritizovala za přijatá opatření. Vždyť v té době ANO kulminovalo a dobře si vedla i ČSSD.

Svou podporou otevírání hranic a podporou cestovatelského šílenství, si vláda oproti jaru zavařila. A nic naplat. Nikdo ze Babiše nesejme jeho hloupý příklad s cestou na Krétu a cestováním po Chorvatsku jeho ženy. Nechápu, že například omezení otevření barů je jen do 24. hodiny. Bary klidně mohou být úplně zavřené.

Opozice je samozřejmě poslední, která jej může nyní kritizovat. Ta ho hystericky vedla k nedůvodnému rozvolňování, které v podobném měřítku jinde neproběhlo.

Andrej Babiš by se měl poučit v tom, že když vyhoví opozici, je to vždycky špatně.

Sám už věci nespraví. Nechce-li, aby se zde za chvíli pomyslně válely mrtvoly po stovkách či dokonce tisících, ať okamžitě povolá znovu Prymulu coby hlavního určovatele dalšího postupu a případně Hamáčka, coby zabezpečovatele technicko-organizačního zajištění. A sám ohledně koronaviru ať proboha mlčí.

Mimochodem, čeká nás mimořádně těžké období. A do toho přijdou i problémy ekonomiky. Díky zelenému údělu kleká vedle v Německu jejich automobilový průmysl a klekne nepochybně toho mnohem více. A to jsou spotřebitelé u našich sousedů neskonale bohatší.

I pro nás to znamená myslet a soustředit se, aby naše ztráty byly co nejmenší a hlavně neexperimentovat.


(Novou republikou redakčně mírně upraveno. vd)

109 komentářů :

 1. vedle baráku zde mám dopravní hřiště, včera odpoledne tu uspořádali nějací nadšenci závody dětí na koloběžkách a kolech, dobrých 30 - 40 dospělých a dětí v jednom chumlu, co na to říci. Ono se podařilo tzv. "demokratické oposici" přesvědčit veřejnost, že ten koronavirus snad vybije všechny důchodce v této republice a že pak už bude líp. Takže dnes už je to heslo oposice "ANO bude líp", proč, to už si čtenář snad domyslí sám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já něco podobného viděl v ČBu v sobotu. Hlavně že se tam předvádí. A proč premiér selhal? Před půl rokem byli lidi doma a do práce se jim nechtělo, viz školy. Tak je v tom nechá vydusit, bude to kruté, ale poctivé. Pořád platí: Jak so do lesa volá, tak se z něho ozývá. Nyní je ta ozvěna.

   Smazat
  2. Drobná poznámka k premiérovi a jého ródině: hezké vodu kázat a víno chlastat.K článku - je třeba být bdělý a ostražitý, ale nepropadat panice a beznaději.

   Smazat
  3. Ten covidový semafor se ministerstvu zdravotnictví fakt nepovedl. Např. okres Děčín má aktuálně 55 nakažených a přírůstek za posledních 24 hodin +5 a je bílý, tj 0. Naproti tomu okres Litoměřice má aktuálně pouze 31 nakažených a přírůstek za posledních 24 hodin nula, ale dnes byl zařazen do 1 (zelená). Prostě maňáskové divadlo.

   Smazat
  4. A opět jeden blábolista:
   Velká pozornost se opět strhla nad epidemiologem Romanem Prymulou, nyní za tím však nestojí jeho odbornost v protikoronavirovém boji. Prymula si totiž v červnu založil živnost na výrobu zdravotnických potřeb a materiálů. Kritici v tom vidí střet zájmů.

   Je to závist?

   Smazat
 2. Kéž by se do toho průšvihu přestala montovat politika. Doufám, že po volbách bude jasno a přikecávači vypnou. Jestli ne, tak se z toho
  jen tak nedostaneme, ale zaplatíme kolapsem hospodářství, ale i kolapsem lidství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je potom hodně vratká republika. V r. 1969 řádila hongkongská chřipka, kterou onemocnělo v Československu téměř 4 miliony lidí. Z počátku nemoci měli pacienti vysoké horečky (přes 40°C). Ale výsledkem byla dlouhodobá imunita. Ve školách byly chřipkové prázdniny cca 2-3 týdny. A žádný kolaps hospodářství se nekonal

   Smazat
  2. Na Vánoce přijde Taiwanská chřipka za odměnu! Nic víc vám neřeknu, ale bude to tak.

   Smazat
 3. Ten to teda baští, jedna báseň ... s tou úmrtností to bude asi jako v USA ( kde mimochodem zjistili, že jen cca každý desátý testovaný "pozitivní" je schopen nakazit i druhého ... www.casopis-sifra.cz/pro-dlouhodobe-noseni-neni-vhodna-ochrana-rouska-ani-respirator-nedokazu-si-predstavit-behat-v-nich-treba-pul-roku-rekl-roman-prymula-pri-pandemii-praseci-chripky/ ...
  Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc ... www.zvedavec.org/vezkratce/17266/

  OdpovědětSmazat
 4. A to si stěžujete nebo se jen chcete pochlubit?

  OdpovědětSmazat
 5. Kdyby bylo čistě na Prymulovi a podobných, tak kompletně zavře celou republiku na několik let a uvězní všechny doma, zavede zákaz vycházení a vyjímečný stav. Následky, poměr přínosů a ztrát tihle jednorozměrní pitomové nejsou schopni domyslet. Štěstí, že je tento člověk s totalitními manýry pryč.

  No a víte co mě zaujalo? Že dcera fanatického rusofila, Vyvadila, žije i s celou rodinou, podržte se, ne v Rusku, ale v Británii. Hmmm.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.03 - při epidemii jsou "totalitní manýry"? To je hloupost pražské kavárny či politiků Pirátů/Korzárů.
   Ono dokud se Vás nemoc nedotkne jste nad problémy, ale až na Vás Covid skočí, tak od koho jste ho chytil, tak mu budete chtít dát "po hubě". A to bude zcela demo.

   Smazat
  2. No miláčkové, kdyby jste trošku víc přemýšleli, tak by vám došlo, že si svým hujerstvím sami chystáte vlastní koncentrák. Totiž když pro Evropu zčervenáme, tak vás ostatní země odmítnou. Nedáte-li jinak, tak důchodci budou sami dobrovolně sedět doma, ale vy udělejte pá pá své lyžovačce v Alpách. Když se vám váš boj za osobní svobodu povede dokonale, tak v létě nebude moře. Nám důchodcům o tolik nejde,stejně na zahraniční dovolenou nemáme drobné. Nám stačí pěstovat saláty a rajčata na zahrádce doma. To budete vy kdo si kazí vlastní budoucnost. Možná to potom pochopíte, že účet stejně zaplatíte vy.
   Vzkaz od čerstvého poslušného důchodce, který si ruce myje,nosí roušku, dodržuje distanci a kterému je fuk vaše manifestace.

   Smazat

  3. Anonymní 10. září 2020 17:43
   Dokonalý spoluobčane, gratuluji Ti k velké odvaze říci lidem pravdu.
   A vy, blbe, doopravdy budete vědět od koho jste "to" dostal? Ty jsi dokonalý zDE MOr.

   Smazat
  4. Až skočí anonyme 17.43 - skok do dálky? Nebo na mně skočí polednice, a klekánice? Toho se lidi báli dřív.Za takzvané totality se lidi nebáli ničeho -nikdo se neodvážil zakázat v hospodách kouření a zabalit lidem čumáky, a to byly nemoci jako spála, spalničky, černé neštovice, černý kašel,záškrt, úplavice- všechno se postupně zvládlo bez klauniád, strašení, a roušek. Ale -jak říkám -to byla totalita.Dnes je holt demokracie. Budu čekat, jestli na mně covid skočí - jestli ne, budu naštvanej.

   Smazat
  5. 16:03 Dcera pana Vyvadila žije se svým přítelem v Liverpoolu a ne v Rusku, protože její partner patrně nebude Rus. A věřte, že v takovém případě přesun rodiny řekněme do Moskvy by byl velmi, velmi obtížný. Ergo kladívko, ptáte se nejapně. Zbytečná je samozřejmě poznámka pana Vyvadila, že jeho sedmiletá vnučka už mluví plynně anglicky. Pro tuto kauzu je to absolutně irelevantní. Ba dokonce by bylo na pováženou, aby po dvou letech pobytu v zahraničí dokonale nezvládla další řeč jako mateřštinu. Děti se jazyk učí daleko snáz než dospělí.
   A vám bych doporučila RF navštívit. Možná, že byste si to v hlavě trochu srovnal a příště neplácal nesmysly. Hmmm

   Smazat
  6. Pracuji a žiji převážně v Německu. Denně projíždí povoz ulicemi a muži v hábitech a velkými nosy z laminátu v kterých mají vatu namočenou v octu sbírají desítky mrtvých následkem korony ... To je samozřejmě vtip. Někerá omezení nejsou špatná, ale není zde koncept jak se chovat a kde omezit návštěvy či nošení hadru přes ústa. Vláda je parta hamiřných diletantů a pan Prymula si vesele mastí své ego obalené penězi stejně jakov případě paniky kolem "prasečí chřipky" i tam se podílel na zastrašování občanů zrovna jako teď. Kolik znáte čtenáři lidí, kteří ve vašem městě zemřelo na koronu? přiznám se, že žiji ve městě, které má 55 000 obyvatel a neznám ani jednoho! Pokud je infikovaných 11 000 občanů z 10 miliónů, tak je to velice pomíjivé číslo. Něco mi zde stále uniká, aha zase nastala panika.

   Smazat
  7. 9:53
   Zajímavé,opačná a čerstvá zkušenost z Bavorska,normálka roušky se nosí.
   Navíc nás překvapilo, že při placení v restauraci, jsme byli požádáni o kontakt na nás,stačí i telefonní číslo. Zda je to předpis či iniciativa majitele nevím. Ale též je možné, že Bavorsko je přísnější a trasuje. Tak jen, aby čtenáři neměli jen jednostrannÿ pohled.

   Smazat
 6. Pane Vyvadile, hodně jste mne zklamal. Rád jsem si občas přečetl Vaše články o Rusku nebo Ukrajině. Měl jsem dojem, že dokážete číst každý problém z hodně velké šíře. Ale tady jste asi hodně vedle. Měl byste se o to zajímat více z globálního pohledu. A mimo jiné se trochu více zajímat o to, kdo to je, ten pan Prymula. A jaké jsou jeho hlavní zájmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mě zaskočilo, jak jindy odvážný, Vyvadil panikaří. Přitom 80% pozitivních testů má být podle New York Times negativních, viz:
   https://youtu.be/f6deHoFD90M

   Jinak, pokud se Vyvadilem vyděšení Romové začnou vracet do Británie, primátor Mostu bude skákat radostí (viz volební kampaň Lepší sever).

   Smazat
 7. Babiš je bohužel oportunista, kterej se snaží vyhovět všem. Ale nechci si představit, kdyby na jeho místě byl někdo z tzv. demo bloku. Pán Bůh nás před nima a voliči ochraňuj !

  OdpovědětSmazat
 8. Škoda, že to autor nedokončil. Prymula by ten virus vyhnal jak? Slintákama? Nenechte se vysmát. To nefunguje nikde na světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prymula přece prý prodělal kurs u jihoamerických kouzelníků, kteří ho naučili tancovat kolem ohně, skákaje na pravé ruce, levou rukou bubnovat a prozpěvovat kouzelné texty. Nohy přitom opisují svaté kruhy magie Amazonského pralesa.

   Smazat
  2. 16:41 Pane Vysmátý a co radíte vy ?

   Smazat
 9. Díky vládě a Babišovi jsme na tom stále o hodně lépe než většina zemí a nesrovnatelně lépe než třeba USA. Momwentálně jsme na rtom hůř než sousedé, ale vzpomeňte na ty dávky nemocných a mrtvých v Německu!!! Pan Prymula se jistě vyzná, působil při vývoji mikrobiologických zbraní a jako politik nadělal mnoho přemetů a s kamarády byvšimi soudruhy zametal po r. 2000 s těmi, kteří si své dávky nevole sopudruhů již vybrali za socíku od politruků a kádrováků. Jinak ale řekl pravdu, že je vše v lidech, zda laskavě pochopí, že se nemohou např. při epidemii Covid 19 chovat jak stádní dobytek, ignorovat protiepidemická optření a předstíárat, že umírají hrůzou z nošení roušek. Lékaři, aspoň ti odpovědní v chirurgických oborech je nosdí od ráno do večera a nbeslyšel jsem, že by některý z nich zemřel proto vyčerpáním. Prostě ti, co se neřídí rozhodnutím kompetentních odborných sborů, jak se máme chovat, abychom se nestali vrahy třeba svých brodičů či prarodičů tím, že jim dodáme COVID 19, patří za mříže. Zesměšňování protiepidemických opatření je dnes zločinem.
  Dnes opozice neprosadila svůj program k projednbánjí ve sněmovně a roní krokodýlí slzy nad krvácvením kapitálu po bodnutí komárem. Ale obyčejný člověk, ten je jim ukradený. Pokud krize povede k uzavření poloviny hospod a třeba i pivovarů a snížení míry alkoholismu (ve kterém patříme k mistrovským manšaftům) u nás, přispěje to k ozdravení vychlastaných mozků, které se nám exhibují v televizi i ve Valdštejnu. Dnes stát rozdává flákačům vouchery na pobyt v lázních, já bych dal přednost jejich odstávce, je lepší mít v lázních prázdno, než "hosty" žijící z nenežranosti a z cizích peněz. A správně stát dodá seniorům roušky, ale snad by mohl, když toho nejhsou schopné hypermarketové řetězce zavést režijní prodej roušek pomocí automatů. Minimálně lze k tomu využít mnohé odstavené automaty herní a snad i automaty na cigarety a pod. Znám lidi, kteří od začátku epidemie nosí jednu a tutéž roušku, neb je z materiálu, který nelze nijak sterilizovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, že se námitek proti nařízením vlády chytla opozice a snaží se z toho vymlátit prospěch neznamená, že mnohé z nich nejsou oprávněné a jsou formulovány především odbornou veřejností. Nad důvěryhodností kroků Prymuly a Maďara visí jejich provázání s farmaceutickým průmyslem. Jinak lékař vymění roušku po 20ti minutách, aby to dávalo nějaký smysl. Jak často ji vyměníte Vy?

   Smazat
  2. Anonymní 17:22
   Nemějte obavu,Babiš ví víc než Prymula,on ho jen nechává tancovat a odvádět pozornost.Tenhle nárůst je jen k vůli volbám,jak u nás,tak v USA,po volbách to teprve opadne.Babišovi stačí,když přijde 30 % voličů,spíš jeho věrných,jinak by mohl špatně dopadnout.Víme co se dělo v Brně,víme jaká je situace kolem Jermanové a on nepotřebuje ztratit tyto dvě oblasti.

   Smazat
  3. 7:22 Podle mne by bylo moudřejší volby odložit. Jednak se tím zvýší komunitní šíření a pravděpodobně přijde k volbám jen hrstka voličů. Na druhé straně to bude argument pro nezvolené strany podat protest a nastane dlouhodobé přetahování o platnost voleb. V každém případě si tím zvedneme "promořenost" a rudá záře nezbude jen pro Prahu. Nic se tím nevyřeší, jen situaci zhoršíme a davu se předhodí pár viníků.

   Smazat
 10. Konspirační chaozz - koronavirus, reptiliáni, Ilumináti, církev, satanismus, Madonna, Justin Bieber.
  https://gloria.tv/post/kVJFxyjiqUQ94R7yTSX4ikx8x
  upřímné povídání....

  OdpovědětSmazat
 11. Babiš a oportunista? Ne Babiš a politika možného. V Našem goebbelsovskou lživou propgandou prolezlém světě se těžko pídit po pravdě. A mladší ročníky ani o pravdu nemají zájem, neb je obtěžující tím, že nutí myslet na mravnost. A mravnost ve světě diktatury kapitálu? Díky pánu Bohu za Babiše a Zemana a hrstku dalších politiků, kteří stále brání kapitálu a jemu posluhuýjící opozici, aby národ nezardousila. Nevím proč tak činí kapitalista Babiš, ani nevím, zda je vůbe věřící a že myslí na desatero při své práci, ale snaží se protlačit do naší rvavé a rozkládající se společnosti aspoň trochu humanismu. Nadáváme na dobu socíku, ale ta byla jen pro ten mír ve světě a mezinárodní spolupráci a schopnost státníku mezi sebou komunikovat o problémech i přes všechny naschvály nad totuto dnešní dobou o několik tříd. Kolik válek, kolik milionů mrtvých, kolik rolzvrácených zemí, kolik vyhnaných lidí z domovů do emigrace, kolik obchodních válek a sankcí jsme měli od okamžiku, kdy jsme vzdali cestu budování socíku a vrátili se zpět do lůna kapitalismu. Vy jste spokojení s tím, že existuje něco, co jsme neznali, jako je bezdomovectví, nezaměstnanost, dluhoví kati, "samoživitelství", bezpohlavnost, rozpad rodiny jako základu státu, krvelačnost a zločinnost kapitalismu....? Nevím, ale prožil jsem válku se vší surovostí a bestialitou, kterou sebou nese a po další netoužím! Vy ano? A co děláte, aby nebyla válka, aby se nevraždilo pro peníze a ještě se slávou a poctami! Vy jste spokojeni s tím, že jme okupantskou zemí a že na nás námi okupovaní nahlíží jako kdysi my na německé nacisty - a nenacistů u nás žilo 8 % z dospělé německé populace. Jednou tato naše doba vstoupí do histroerie jako "Doba světového temna" díky nenasytnosti kapitalismu. Přes snahy Babiše vidím budoucnost českého národa naprosto černě!

  OdpovědětSmazat
 12. Je zřejmě zcela zbytečné materialistům vyvracet názor, že nemoci se šíří způsobem "plivnu na tebe, a máš to". Mechanismus je zcela jiný. Kdejaké mikróby létají vzduchem všude, sedí na věcech, a pod. To, jak se projeví na člověku, je věcí imunity, a různých děr v ní. A imunita je závislá na psychosomatice. Zjednodušeně a "humorně" by šlo třeba říci: hodného nepálí. Ale protože všichni lidé /samozřejmě slepě věřící v materialismus/ si myslí, jak jsou dobří a hodní, tak jediné jejich vysvětlení nákazy je "náhoda", a náhodný styk s mikróbem, kterému se lze vyvarovat jen nejpřísnějším nošením náhubků, košíků, zákazem sdružování, a pod. Lidé by si měli také spíše uvědomit, že počty lidí pozitivně testovaných nic neříká, když jim nic není. Počítat by se měl jen počet hospitalizovaných, a opravdu prověřených úmrtí, které jsou, žel, mnohde buď fixlovány, nebo započítány i v případě jiného hlavního důvodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:08 Nejsem materialista, ale jak vidím - vaším "třídním nepřítelem" je rouška. Zdá se mi, že vy jste vlastně zakuklený materialista.

   Smazat
  2. Chudáci rouškariáni - že jo, anonyme 20.37! Ti si tak zakládají na rouškách na čumáku, že nemá vůbec smysl se s nimi pouštět do debaty. Ale že si to nenosí sami? Nikdo jim to přece nezakazuje - ne? Zákaz kouření v hospodách jsme si nechali libít ( protože to bylo pod idiotským ujištěním, že jde o naše zdraví) - teď jde znova "o naše zdraví", a ti stejní, kteří zakázali vyplácet nám za první tři dny nemoci, a nezabránili vzniku bezdomovců - naopak, nechali je umrzat na ulicích - tak ti samí zas žvaní o našem "zdraví" . Jinak nás mají totálně na háku, jestli nám peníze, které vyděláme, nebo dostanou lidi jako důchodm, stačí na žrádlo, když jim nestačí ani sto tisíc měsíčně -o to nepečujou. Aby dělali nějaké testy, kolik musí občan mít peněz, aby se najedl, oblékl, slušně bydlel, a měl i na kulturu a cestování - na to kašlou. Ale covid se jim náramně hodí - oblbujou a oblbujou. Kdyby alespoň nekecali o tom zdraví. Tak řeknu "bohužel, máme to nařízené" a je to. Jenže za to se stydí.Že poslouchají jako cvičení psíci. Rouškariáni jásají - ale ono je to přejde, až někdo vymyslí, že covid se šíří střevními plyny, a nařídí se lidem špunty do zadků! A budou to kontrolovat. Rouškariáni - už se těšíte?

   Smazat
  3. 16:10 Dočkej času, jako husa klasu.

   Smazat
  4. 18:07
   Vy sám jste se evidentně dočkal. Odkud Vám roste? Máte to aspoň symetrické?

   Smazat
  5. 20:53 To se teda moc nepovedlo...

   Smazat
 13. Odstraní Babiše, nastoupí Kalousek, Fiala, Novotný, Skútr a začneme se kulturně obohacovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:11
   ... a promořovat... Je to zadarmo.

   Smazat
 14. Máte pocit, že se bojíte? Straší vás noční stíny v lese a na půdě slyšíte občas podivné zvuky? Bojíte se podat někomu ruku, bojíte se zasmát od plic před lidmi, bojíte se zakašlat, aby si vás dnes nikdo nevšiml? Díváte se rádi na nesmyslné krváky a horory?
  Děláte z toho docela dost?
  Blahopřeji, jste dokonale připraveni. Stát se otroky.

  Goodbye former people

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to náhodou nevíte, tak přiměřený strach je pozitivní výbava umožňující přežití (i pandemií).

   Smazat
  2. 20:54
   Na pandemii .eru! O tom co jsem napsal raději znovu přemýšlejte. Protože já to myslel úplně jinak.

   Smazat
  3. 16:34 Doporučovat někomu, aby o mých slovech ZNOVU přemýšlel, no to je, kulantně řečeno opravdu neskromné. Zřejmě si myslíte, že jste filozof. (Asi jste jediný kdo si to o vás myslí.)

   Smazat
  4. 11:27
   Neurážejte mne, nejsem tvůj kolega.
   Když někdo evidentně nepochopí smysl napsaného, měl by na to být upozorněn.

   Smazat
 15. https://veksvetla.cz/sok-new-york-times-priznavaji-ze-valna-vetsina-testu-na-koronavirus-je-falesne-pozitivni/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:36
   Existují i opačné studie např. od University for Health Meters and Evalucation. To že mezi profesory existují různé názory je normální. Musíme být trpěliví, čas to rozhodne. Já zatím přijímám omezení, která pokládám za rozumné RRR. Když se do toho navíc zapojí polityci, tak je z toho názorový guláš. Nedivím se, že mezi davem vládne zmatek, nedůvěra, zklamání a nechuť poslouchat.

   Smazat
 16. Obyvatelstvo potřebovalo řádně prožít letní období, tak jsme rozvolnili co se dalo a nyní, když doba dovolených skončila, tak na to zase vletíme. Nejbližší uvolnění bude na Vánoce a Silvestra, pak na to opět vletíme. A tak to tu bude každý rok, nebo do vyhynutí a to nebude dlouho trvat,neboť většina obvoďáků ordinuje z ilegality.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že k takové disciplíně, která tady byla na začátku epidemie, se již nevrátíme. Nemělo se takto rozvolňovat, byla to chyba.

   Smazat
  2. No -jak kdo.Já určitě do ničeho "nevletím" anonyme 18.38. Pořád budu říkat, že jestli je někomu blbě, má kašel, bolí ho hlava, rýmu, a bolesti svalů, zatím to vždycky byla chřipka, stačilo zalézt do postele a pár dnů polykat paralen. Bylo po chřipce. Dnes se to holt jmenuje "covid". A pořád si myslím, že lidi, co jsou vystrašení, měli by zalézt nejlépe do sklepa,a zabalit si celou hlavu a vůbec nevycházet ven. Tam určitě neumřou. Ostatní nechat na pokoji. Nebýt covidu, tak by asi bylo lidstvo nesmrtelné, neboť jiné nemoci, než "covid" už neexistují.

   Smazat
  3. 22:20 Zajímavé bude, až Covid dostanete vy. Až se budete třeba dusit na plicní ventilaci. Nepřehodnotíte svoje slova? Vy zřejmě zatím neznáte osobně nikoho, kdo tím onemocněl. Já znám dva. Jedna mladá dívka tím prošla celkem bez problémů a jeden středňák, který se z toho už víc jak měsíc nemůže vzpamatovat. Tož tak. Ta horší varianta je prý dost ošklivá a smrt nastává udušením. Ano existují mraky dalších nemocí, samozřejmě, ale toto je epidemie a její konec v nedohlednu.

   Smazat
  4. 20:20 Zajisté jste si všiml, že nepíšu o tom co budete dělat vy, ale vláda. Vaše "opatření" jsou mi tedy vcelku pochopitelně lhostejná.

   Smazat
  5. 0 47 To se může stát kvůli jakékoliv nákaze, včetně chřipky, jsou mnohem horší nemoci. Pokud nedojde k promoření společnosti bezpříznakovými nosiči, pak budete v roušce chodit do konce života.

   Smazat
  6. Určitě 0.47 - až se budu dusit, můžeme se bavit dál. Zatím je to zbytečný. Nedusím se, nedusil jsem se, a nebudu se dusit - nedusí se ani nikdo ze stovek lidí, které znám. Všichni se shodujeme na tom, že tu idiotskou frašku holt musíme přežít. Ale je faktem, že je plno lidí, jimž to přesně takhle vyhovuje, a nejen to, byli by přímo šťastni, kdyby všichni občané museli zalézt domů, a všechno by bylo zavřené. Potraviny by byly doručovány každému domů zvláštním komandem zabaleným v kuklách jak zločinci, a byly by na poukázku. Tolik a tolik chleba, tolik a tolik másla -jako po válce. Peníze by v tom případě byly zbytečné, každému by se dávalo stejně. To by bylo ještě horší než za války při náletu - ten byl odhoukán, lid zalezl do krytů, a pak byl odhoukán konec, lid zase vylezl, a žilo se normálně. Vyšinutí jedninci by si dnes libovali, kdyby mohli být zavřeni v krytech pořád. Ale VŠICHNI! Moje otázka zní - proč tam nezalezou jen ti, kteří cítí toho potřebu a ostatní nenechají na pokoji? Ale je to otázka věčná - přece jsme Češi - ne? A takzvaná "epidemie" se bude řešit pořád. Konečně mají politici pokoj - lepší a jednodušší je "řešit" pět stovek nějakých chorých, než čtyři miliony exekucí - šlapat do sraček se nechce nikomu, to je lepší ta epidemie - a asi je to stejné v celém tom kapitalistickém hnojníku. Raději řeší "covid" než skutečné věcné problémy lidí. Na covid stačí zabalit huby - ale to ostatní? Jo - to už je horší. Tam zabalené huby nepomohou.

   Smazat
  7. 8:51
   A jak dlouho po promoření si myslíte, že imunita lidem vydrží? A kde berete jistotu, že se i u bezpříznakových později neobjeví zdravotní následky?
   Rouška, diktovaná pouze v uzavřených prostorách, v kterých je zvýšená koncentrace lidí je to nejmenší, co můžete proti rozšiřování virů udělat, a taky naděje na vymizení covidu, a tím i roušky napořád.

   Smazat
  8. 11. září 2020 10:52
   Palec nahoru. Od duše.

   Smazat
  9. 13:40 zatím podle jedné informace cca 4 měsíce, ale možná je to kec.

   Smazat
  10. 13:40
   Bože, ty seš vůl jak Alpy!!!!!!
   Stačí větrat, mít pohyb a vitaminy, dodržovat hygienu.... BEZ ROUŠKY!!!!!!

   Smazat
  11. 18:15
   Tvoje hysterická, sprostá, ukřičená reakce na slušný komentář svědčí o tvojí duševní nevyrovnanosti. Tvoje rady si nech pro sebe, máš právo se jimi řídit, směle platit pokuty, a nech laskavě na ostatních, jak si svoje zdraví, a peněženky ochrání. A hlavně se prosím nepřibližuj k lidem, kteří tě chrání tím, že roušku při setkání s tebou nosí. On si raději bude každý vdechovat svoje vlastní bacily, než ty tvoje jedovaté.

   Smazat
  12. 18:15 Myslím, že s vašimi názory by bylo správné, abyste při případném chirurgickém zákroku požádal osazenstvo operačního sálu, aby vyvětrali (pohyb, vitamíny jistě mají a hygienu dodržují) ALE PŘEDEVŠÍM ABY SE NEDUSILI V ROUŠKÁCH!!!! SUNDAT, JSOU ZBYTEČNÉ AŽ ŠKODLIVÉ.
   Tohle vaše poselství by měl slyšet celý svět!

   Smazat
 17. Žádné argumenty, jak to vypadá, nikoho nepřesvědčí o tom, co se děje.
  Viděl jsem frontu na test na virus, lidé měli roušky, respirátory, ale zásadně nedodržovali rozestupy. Po pravdě řečeno, kdyby tam nebylo tolik evidentně vyděšených, s chutí bych si odplivnul.
  Takhle, jako dnes "lid" Evropy dopadne každá společnost, kde se přestane myslet, kde se dává přednost plnému břichu, plné ledničce, plné komoře nakoupeného šmejdu smetí. Taková společnost si nezaslouží nic jiného, než co ji evidentně čeká.

  1. Taková společnost zaplatí každou cenu za své zdraví. aby o něj přišla
  2. Taková společnost svou lhostejností zaviní utrpení, nemoci, zranění a velice mnoho smrtí v jiných zemích placením daní ze svých "nebývalých" příjmů.
  3. Taková společnost musí zdegenerovat, to je zákon vývoje, ať se to někomu líbí nebo ne. Zkušenosti z minulosti to dokazují.
  4. Taková společnost si nezaslouží nic jiného než aby ji převálcovali barbaři ohněm a mečem.
  5. Taková společnost ztrácí spojení nejen s minulostí o které si vykládá pohádky u grilu, ale také ztrácí budoucnost, kterou se tak ráda ohání.
  6. taková společnost se už neumí smát a ani vysmát svým vlastním problémům, aby je mohla s nadhledem potom vyřešit.

  Kdy někomu dojde, že za současným zvyšováním počtů jsou skryty dvě příčiny?
  Testovaných je čím dál víc.
  Testy a nebo "statistici" prohlásí za korona nakaženého i toho, kdo to prodělal a má v sobě "cosi jako protilátku".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:16 Taková špatná společnost zplodila alespoň jednoho spravedlivého, že? Vás! Vy jste takový Noe. Spravedlivý a mimořádně inteligentní. "Kdy už někomu dojde...?" Došlo jen vám. Nevšiml jste si náhodou, že se ani dva špičkoví odborníci zcela neshodnou ve svých názorech na tuto novou nemoc? Ale vy už víte svoje. Není to nádhera? Vy jste Noe a Fleming k tomu!

   Smazat
  2. Anonym 11. září 2020 0:57
   Já jsem dal názor, jako autor 20:16. Když nesouhlasíte, nemusíte. To je diskuse. Ale to, že jste ze sebe TY (skutečně jsem napsal urážlivě ty) udělal rozhněvaného soudce, znamená, že jsi vyjádřil svůj názor. Máte na něj sice právo, ale ne na to, abyste soudil každého podle sebe.
   Mne nezrodil tento systém, který jsem od samého začátku po mých osobních zkušenostech pokládal za cestu k degradaci. Mne zrodili mí rodiče svou výchovou a radami i zkušenostmi, které mi předávali.

   Ostatně jak se česky říká: potrefená husa kejhá nejvíc ... přeberte si to jak chcete, obhájče degradace.

   Smazat
 18. Velmi to zjednoduším. Celý svět neví co s koronáčem, doktoři a vědátoři se motají v kruhu, dělají co mohou a Prymula by měl být ten spasitel? To se tedy máme opravdu na co těšit když do medicíny fušuje každý politik ho ní si na koronáči politické body. Rodí se nám tu nové náboženství.

  OdpovědětSmazat
 19. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.Experimentovat je třeba ale take je poctive uznat chybu ,omyl a bez váhání zjednat nápravu. TO JE u Babíše možná to nejpřirozenější.Kdo to z vrcholných politiků v nedávné minulosti dokázal ?? A závěrem,je přece dobře vidět,že opozici se ničím nezavdečite...

  OdpovědětSmazat
 20. Tady se dává prostor individuím, buď STBaci,nebo tenhle magor km

  OdpovědětSmazat
 21. Jirka si zaplatil zviditelnění, má na to právo,ale jinak jeho plácání je k h o v n u.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20,52
   Víc,než to TVOJE TĚŽKO!!!!.-)

   Smazat
 22. Plný souhlas s výzvou autora článku. Nasadit čínskou a taoistickou medicínu, zdarma rozdávat homeopatika a nevyhýbat se zaříkávání. Proti koronaviru postavit nerozbornou hráz čínských čajů a mastí na nohy. Když nic z toho nepomůže, svolat manifestaci proti Babišovi na Letnou. Rozblikat semafory a chytrou karanténu. Čelíme strašlivému nebezpečí. Do boje!

  OdpovědětSmazat
 23. ......docela zírám, jak pan Vyvadil naletěl všudypřítomné propagandě.....nepochopil, že vše jede podle plánu a nic není náhoda......a jsou na to i důkazy.....
  https://ecolibertyblog.wordpress.com/2020/07/28/the-plandemic-was-setup-a-decade-ago-according-the-rockefeller-document-2010-the-lockstep/?fbclid=IwAR16cZqzL8s5J1upX0qcml4o1nQyxqDFKCeq0nYgiTfde-SJ11dtbq4bWZ0

  OdpovědětSmazat
 24. Pan Vyvadil je zřejmě dostatečně vyděšen pandemickou masáží a vypnul rozum, neboť vyvolávat Prymulu a obdobné kazatele farmaceutického průmyslu je skutečně sebevražedné. V době, kdy jsou dostatečně prokázány účinky levných a dostupných léčiv, mají zřejmě tito svědci Kovidovi za úkol udržet strach a touhu po překotně vyvíjené a drahé vakcíně. Jaká rizika ovšem vakcinace nese v dnešní době, kdy zisk je hlavní hledisko při vývoji léčiv popisuje článek p. Vítka
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pryc-s-big-pharma-go-home-bill

  OdpovědětSmazat
 25. Velké zklamání z pana Vyvadila. Vše podstatné k tomu napsali čtenáři nade mnou.

  OdpovědětSmazat
 26. Tu vnučku si vezměte z té Británie zpátky domů nebo budete mít barevná pravnoučata !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pánové a dámy, debata okolo pana Vyvadila je na úrovni pavlače.

   Smazat
 27. Lidi, kteří jsou k smrti vyděšení z covinu na něj skutečně umřou. Nejdřív se nakazí, protože stress jim sníží imunitu, panická ataka jim zkrátí dech, a až budou na ventilátoru, budou čekat smrt při každém zasípání, až se jí skutečně dočkají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:02 Kde blb, tam nebezpečno.

   Smazat
  2. Já potřebuji posílit imunitu proti politikům a méně chápajícím spoluobčanům. Pane 3:05 upusťte moudrost.

   Smazat
  3. 9,05
   Zrcadlo promluvilo?????.-)

   Smazat
 28. Převčírem proběhlo důležité setkání ve Vídni pozváni kancléřem Sebastianem Kurzem premiér Babiš a slov.premiér Igor Matovič.
  Skvělé setkání zemí ,které mají k sobě blízko ,sešli se skvělí představitelé ,co pracují na prosperitě svých zemí. ... Sešli se před summitem Evropské unie,kde jsou tyto země pro nadřazené Němce ,Francouze jen periferie,-druhá klassa..
  Jednali o PODSTATNÉM shodli o tom že zavírat hranice v našich zemích a nemá smysl,jsme provázaní a v postupu s Covidem máme podobná pravidla.Je to podstatné pro ekonomiku ,pro nás co máme pobyt v Rakousku i v Česku,studium ,práci!!!!!
  Na diskuziSEZNAM k návštěvě 12příspěvků,NEZÁJEM ,za to kvůli rouškám stovky příspěvků.
  Bulvár propaganda jede a její příznivci bečí s ní.
  Igor Matovič včera- ".KDYŽ SE STŘETNOU DVĚ PRÁVA TAK PŘEDNOST MÁ PRÁVO SLABŠÍHO!!
  Proto zavedené roušky ve slov.školách,děti postižené slabší imunitou apod,senioři-ty třeba chránit,a zdraví jedinci to budou respektovat! SVOBODA BEZ ZODPOVĚDNOSTI VEDE K ANARCHII.."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Evo, dodatečně jsem pochopil, proč to není akce celé V4. Už se nám nějak trhá. Že Maďarsko se stalo solitérem celkem chápu. Proč chybělo Polsko se vysvětlilo dodatečně, chtělo do party zamontovat Bělorusko. V tom případě souhlasím, že se Polaci už sami rozhodli a couvat před nimi nelze. Možnà místo V4 bude V3 s Rakouskem. Škoda, že v partě nezůstalo Maďarsko, ale asi samo nemá nervy na naše couvání před EU.

   Smazat
 29. No nic pane Vyvadil mám jiný názor vše se dá řešit ale to by Babiš nesměl ustupovat šíleným liberálům.

  OdpovědětSmazat
 30. Pozitivně testovaných přibývá každým dnem rychleji. Za včerejšek 1382. Nezodpovědní popírači a techtlemechtláči jsou gerojové, ale budou po dalších zpřísněných opatřeních následky zhoršení ekonomiky, cestování, a zdravotnictví nejvíc kritizovat, ale dále k nim přispívat.

  Souhlasím nejen s panem Vyvadilem, panem Valenčíkem, panem Konvičkou, panem Pokorným a dalšími, nikoliv vystrašenými(jak někteří vnucují), ale zodpovědnými, a ohleduplnými k ostatním:

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3492-bohuzel-musim-stat-za-touto-vladou

  OdpovědětSmazat
 31. Babiš vetoval setkání V4 s běloruskou opozicí a kavárna se neudržela. Zbabělec a estébák, vzkazují mu

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020091012500333-babis-vetoval-setkani-v4-s-beloruskou-opozici-a-kavarna-se-neudrzela-zbabelec-vzkazuje-pekarova/

  OdpovědětSmazat
 32. 8:11 a preto tí slabší /deti v školách/ sedia s handrami celé hodiny v triedach s pozatváranými oknami, že? Hlúpáci ako ty a psychopatovič spôsobíte, že padneme na hubu aj zdravotne, aj mentálne a aj ekonomicky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:51 Máte-li potřebu zametat, dělejte to před vlastním prahem. Co je vám po tom, jaká opatření jsou v České republice? Kritizujte je doma, na Slovensku.

   Smazat
  2. 18;30
   Celý den sedět dobrovolně, dle vládních idiotů POVINNĚ MŮŽE JEN BEZ MOZEK!!!!!!!!

   Smazat
 33. video Dr. Andrew Kaufman a David Icke

  OdpovědětSmazat
 34. Jo peníze jsou sviňa. Málo kdo je zvládne, většina se z nich podělá a to je příklad pana Vyvadila. Ovšem co chcete od socana co za 30 let nepochopil co je to za chameleony. Prdlament má teď jiné starosti, musí v zkráceném režimu schválit peníze na ubytovny pro běžence. Racionální chování od parazitů nečekejte. Příkladem jsou ty uvedené bary, copak majitel tam chodí aby se nakazil? Jemu stačí když mu chodí peníze na účet. Celý tento režim není o nějakém konání pro lidi ale jak s co nejmenší námahou je vysát. Pokud bude převažovat většina tech co jím parazitizmus vyhovuje nic se nezmění. Všechno je stále jen o penězích, lidí je maraky.

  OdpovědětSmazat
 35. Odpoved na clanek je tady:
  https://www.arfa.cz/zadne-rousky-zadne-zakazy-zadny-problem-vysmivane-svedsko-trha-rekordy-v-boji-s-koronavirem-spolecnost-si-vytvorila-imunitu-sama-jasa-expert-pandemie-nikdy-nebyla-imunita-je-lepsi-nez-nejl/#.X1s4ri334RU
  Skrze opatreni u nas se brani promoreni, tj. imunizaci spolecnosti. Uvolnenim opatreni zacala v Cesku nakaza logicky vzrustat exponencialne.
  Svedsko je uz vysmate a my si nicime zdravi a hospodarstvi nesmyslnymi prikazy WHO (spojena s vakcinari) a EU!!! Tato opatreni prodluzuji utlum hospodarstvi a tyraji lidi!
  Okamzite prestat s terorizovanim obyvatelstva!!!

  OdpovědětSmazat
 36. Zadne vakciny, pro seniory nasadit v pripade onemocneni Plaquenil. Funguje, i kdyz ho chteli jako skodlivy zakazat. Zakazali ho i ve Svycarsku a pote byla umrtnost 4 x vyssi! Tak se zase k nemu vratili. Ti vedci, kteri falsovali vysledky Plaquenilu, aby ho vyradili jako antivirotikum nebyli potrestani, ackoliv lhali a pomahali propagaci vakcin.

  OdpovědětSmazat
 37. Konečně - covid přišel v pravou chvíli! Pořád je jednodušší řešit tisícovku lidí ( počet se snižuje a zvyšuje pořád o pár kusů nahoru a dolů) když jako řešení problému postačí všem ostatním zabalit hubu, než řešit čtyři miliony exekucí - tam by zabalené huby problém nevyřešily, tak obrovské odškodnění všech, kteří byli tímhle svinstvem poškozeni, by znamenalo bankrot státu (snížení platů politikům? Nemožné - nepřežili by!) a kromě toho by bylo nutné šlápnutí do vysoké vrstvy sraček, vysraných "tamtěmi" co už jsou za vodou, a to se nikomu nechce.Covid uvítali s otevřenou náručí - budou teď blafat na svých brífincích jen o "covidu" a už nikdy o ničem jiném - metoda přišla "ze západu"jak jinak. Jak vyřešit problémy občanů? Jednoduše - nasadit na ně bubáka smrti - a se všemi svými problémy se smíří, vládu nebudou "zatěžovat" a budou šlapat jako hodinky.

  OdpovědětSmazat
 38. Mimo téma - Debilové v akci:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/hranice-moravy-vyznacena-40336039

  OdpovědětSmazat
 39. noviczech
  ...nevím, nevím, jestli i policie nepodcenila virus.
  Měli by dávat lidem školení: Když potkáte virus, spusťte na něj předložte občanský průkaz, du ju spik ingliš..., joo techniku to oni mají, to jo!
  A hlavně nepodceňovat, nepodceňovat, nepodceňovat, tak to říkal vladimír, mám dojem!
  Lidé zlatí, kdy začneme opět normálně žít. Poslouchal jsem rozhovor s doktorem panem Žaloudíkem, lidé neblbněte, to by jste ani na ulici nesměli, protože máme více mrtvých ze silničního provozu. Podle ČT1 je naše republika už před koncem.... asi světa, všichni marod!
  Hrozný, ještě že virus nenosí šesticípou hvězdu!

  OdpovědětSmazat
 40. Proč ve všech médiích soustavně nedoporučují lidem, jak a čím si mají zvyšovat imunitu a udržovat si ji?

  Sami odborníci nevědí, vzájemně si protiřečí. Kardiochirurg, zubař či gynekolog však těmi pravými odborníky na viry a imunitu jistě nebudou.
  Nejdůležitější je prevence.

  Pan rektor MU, neurochirurg, velmi moudrý člověk, se raději po svém nakažení zcela izoloval od své rodiny. Nesnaží se ji promořit.

  OdpovědětSmazat
 41. Protirouškovští hysterici jsou těmi podvolenými.
  Sdílím 380 nebezpečných slov o epidemiích pana Petra Hampla:
  https://petrhampl.com/covid

  a pana Vlastimila Vondrušky:
  http://vlastimilvondruska.cz/blog/rouska-cti-netrati

  OdpovědětSmazat
 42. Veľmi dobre si prečítajte Obchodní rejstřík Vášho Romana Primuly s čim a odkedy obchoduje. Podotýkam, že je predseda České vakcinologické společnosti.
  https://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJVYP&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=&OBCHJM=&OBCHJMATD=0&ROLES=P&JMENO=Roman&PRIJMENI=Prymula&NAROZENI=4%2E2%2E1964&ROLE=&VYPIS=1&PODLE=osoba&IDOSOBY=dfe22f5a1c0fcee17fb5&PRESVYBER=1&IDICO=d8e92e5e1005cbe17cb1&HISTORIE=1

  OdpovědětSmazat
 43. Jako obvykle v podobných situaích máme v ČR více "odborníků", než obyvatel. Tentokrát je to na Covid - 19 a na "způsoby" jak proti pandemii bojovat. Nevím, ale myslím, že před touto pandemií u nás proběhla jiná, která mnohým spoluobčanůn vybrabčila" rozum. Jen jako malý příklad uvádím bojovníky proti nošení roušek aneb sabotéry hygienického chování a žití. Doveu si představit, že tito lidé chodí nemytí, neperou si osobní prádlo s už i to, že musí halit své ohanbí oděvem považují z omezování osobní svobody. Dsesetiletí potkáváme v Praze Japonce s rouškami v době běžné chřipkové epidemie a mnhě vždy přišlo jako úžasné, že jsou tak rozumní a ukáznění návštěvníci naší země. Tedy abych to zkrátil: odboj proti nošení roušek dnes u nás je samozřejmě projev slaboduchosti. Jedině tak lze chápat ty ubožáky, protože ohrožují na zdraví druhé ne z nedbalosti, ale osobní blbosti. Blázny nutno izolovat, oni si nejsou vědomi, že jsou možnými vrahy a povinností mocenských struktur společnosti je před takovými násilníky chránit. Jinak nám zde za chvíli nadělají Uherská Hradiště!

  OdpovědětSmazat
 44. Až bude nejhůř, budeme rádi, že je tu Prymula.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:53
   Jasně a teď tu o Červený Karkulce 🤣

   Smazat
 45. Rodinu koronavirů tvoří 40 druhů, z nichž sedm způsobuje chřipku u lidí (ARVI). A vždy, mezi lidmi, kteří onemocněli chřipkou, byli a jsou lidé, kteří měli chřipku (ARVI) způsobenou ne jinými viry, ale právě koronaviry. Učebnice pro lékaře již dlouhou dobu uvádějí, že prevalence běžné infekce koronaviry u pacientů ve všech sezónních epidemiích chřipky je od 4 do 9%. Takže všechny tyto notoricky známé testy protilátek skutečně reagují na všechny typy koronavirů, jak na známé, tak i na SARS-Cov-2 (pokud jsou v přírodě). A všichni zesnulí Američané měli protilátky (podle kterých bylo zjištěno, že byli infikováni COVID-19) na všechny koronaviry obecně, včetně těch, kterými trpěli v předchozích letech.

  "Odpovídající odhady onemocnění způsobeného koronavirem SARS-CoV-2 jsou uvedeny v publikaci britských vědců v časopise The Lancet Infectious Diseases."

  Článek tvrdí, že riziko hospitalizace v důsledku koronavirové infekce u dětí ve věku 0-9 let je 0 procent a ve věku 10-19 let - 0,1 procenta. U dospělých ve věku 20 - 29 let se tento ukazatel odhaduje na 1 procento, 30 - 39 let - 3,4 procenta, 40-49 let - 4,3 procenta, 50-59 let - 8,2 procenta, 60-69 let - 11, 8 procent a 70-79 let - 16,6 procenta. U starších lidí je pravděpodobnost hospitalizace kvůli COVID-19 maximální na 18,4 procenta.

  Pravděpodobnost úmrtí v důsledku COVID-19 u pacientů ve věku 39 let a mladších se blíží nule. Pro lidi ve věku 40-49 let - 0,2 procenta, 50-59 let - 0,6 procenta, 60-69 let - o něco méně než 2 procenta, 70-79 let - 4,3 procenta, 80 let a starších - 7 , 8 procent “.

  Takže tak.
  http://www.ymuhin.ru/node/2217/statistika-covid-19-i-razgul-epidemii-dtp?page=1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 👍👍👍👍👍👍díky za info.

   Smazat
  2. Má to jednu chybičku, nejsem si jist,jak moc čísla odpovídají požadavku od zadání politiků. Je to jen otàzka důvěry.

   Smazat
 46. Pan Vyvadil, šílený strachem, se pokusil zapojit rozum. Z těch blábolů jsem se dozvěděl jedinou důležitou informaci,že jeho vnučka umí plynně anglicky - doslova to udeřilo do očí.


  V Rusku byl natočen jeden velmi zajímavý seriál "Spjaščie". Doporučuji zhlédnout.
  Je přesně o lidech typu pana Vyvadila, Valenčíka, Hampla..

  Kdy tito sluhové cizím zájmů, si budují po času neaktivace jakési renomé svými články, případně kariéru, po aktivaci se přidají na stranu kterou předtím tzv. jako kritizovali.
  Shodným znakem těchto zrádců je, jak se vyhýbají jakékoliv informaci o levné a snadné možnosti zvýšení imunity pro rizikové skupiny, případně o dostupných levných metodách jak tuto umělou chřipku vyléčit.

  Deep state USA, který zcela ovládá sdělovací prostředky, banky, Farma lobby, většinu lidí z vlád v EU, hraje poslední hru svého bytí. Tihle paraziti dobře vědí že mají poslední možnost zafixovat svůj parazitismus. Nechtějí lidi s vlastním rozumem, ovce papouškující mainstream to je cílem.

  A vše je spojeno s volbami v listopadu v USA, kdy TRUMP po svém vítezství má plánu tyto struktury zlikvidovat.

  Tedy došlo k ativaci všech prostředků Deep state USA, vše je odkryto, kdo pro koho pracuje.


  BTW. těm kteří skutečně, narozdíl od Vyvadila, používají svůj rozum, podívejte se po internetu jak zvýšit imunitu, jaké jsou dostupné alternativní léky proti chřipce. Informací je mraky od nezávislých lékařů co nemají strach mluvit. Jen tyto informace nenajdete v mainstreamu.

  PS2: prosakují velmi zajímavé informace o supr západním očkování. Tak snad Vyvadil a spol. se co nejdříve nechají očkovat. Lépe tři dávky, ať to zabere a je konečně klid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak co nás to potkalo ? Boží trest ? Nebo evoluce přirozeně vybírá ty zdravé ? Nevím jak vy, ale já se budu bránit, třeba zrovna rouškou.

   Smazat
 47. Nepřítel převzal naše státní řízení jako celek pro své cíle...
  Covid-19 je podvod... a to dokonce WHO!!!
  Jak vysvětlit španělskou chřipku, epidemie při zavedení radarů, honkongskou chřipku, či tzv. další útoky na lidstvo?
  Vždy to způsobuje nový druh zaváděných elektrických polí...
  Proč Wuhan?
  Protože byl prvním městem na světě kompletně "zaplevelený" technologiemi G5...
  A teď si představte, že nám Elon Musk zvýší počet "zářících" satelitů z 20 tisíc na 100 tisíc, a to právě ve Van Allenových pásech, kde má Země ochrannou vrstvu...
  Následky si může každý dohledat sám...

  OdpovědětSmazat
 48. Nebudu polemizovat s vámi o G5. Oponují jen s vaším neoblomným názorem na pandemii. Jsem asi jako vy "odborník virolog", tak můžeme číst argumenty pro i proti. Já usuzují jen podle faktů, ten šmejd je strašně čilý nerespektuje hranice, kontinenty, řasy ani politické systémy. Že ho šmoulové okamžitě zneužívají na věci nic nemění. Máme kliku, že zatím moralita není krutá. Jinak moc nevíme, nemáme vakcinu a neznáme ani po infekční imunitu, neznáme ani možné následné komplikace. Tak já na rozdíl od vás,i když nepanikařím, beru infekci vážně.

  OdpovědětSmazat
 49. Moralita je krutá ... A ty hlášky, jak s námi ten záhadný virus zacvičí za 10-20 let my připomíná články z učebnice ruštiny na téma Jak búdět v budúščem ... www.casopis-sifra.cz/svedsko-proti-rouskam-jak-se-zemi-ktera-nezavrela-ekonomiku-ani-lidi-doma-podarilo-zvladnout-epidemii/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.